Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75401) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Amúgy félreértés ne essék még véletlenül sem akarok senkit arra ösztönözni hogy szubbal sztereózzón, de tényleg vannak olyan dobozok amelyeknek szinte nincs mélyük, a többi tartományban viszont szépen teljesítenek (ezek közé sorolom a 609-es Tannoy-om és pl. főleg az egyik fórumtársnál halott Focal Chorus B8 VW-t is), azokhoz szerintem megfelelő lehet egy kedvező árú zárt szub. Akkor is jól jöhet ha valaki esetleg házimozierősítővel és apróbb monitorokkal hallgat zenét; ráadást így már azokat a dobozokat is könnyebb illeszteni amelyek azért nem teljesen mélyhiányosak mert a HM vassal beállíthatjuk a rájuk küldött alsó frekitartomány "határát" (+ a mikrofonos bemérés is kisegíthet). És persze sokszor nincs akkora keret amiből elég jó méllyel rendelkező dobozokra szert tudnánk tenni.
Szub elhelyezés: HM fórumról egy videó

(#75403) Dorian válasza bta1 (#75400) üzenetére


Dorian
félisten

Fogalmam sincs hirtelen hová tudnám 2. subnak elhelyezni a mozi-rendszerben, de ennyiért most gondolkozóba estem, hogy ideiglenesen kisasztalnak megveszem ;]

Nem tudom mire gondolsz "PC-s forrás mély problémái" alatt, és miért pont a PC-s forrásnál lenne ilyen, de én hallottam audio-PC-ről 25 Hz-ig lemenő dobozokat, semmiféle mély problémát nem hallottam, sőt, nagyon jó, pontos, gyors volt a mély. A helységméret is megfelelő volt, h ne okozzon korlátot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75404) johnywalker válasza fehér_ember (#75401) üzenetére


johnywalker
őstag

Miért mondanál szentségtörőt, hogy nem nem lehet subbal sztereózni?Ha rádiót hallgat az ember (főleg ha jobb minőségűt) egyenesen hiányolt! Olyan frontjaim vannak, ahol nincs mélyhiány (2x2db 25-ös mély), mégis a menyiségen (amiből nincs hiány) nagyot emel a külön szub minőségi mélye.Persze más források esetén is emelhet a hallgatási minőségen, sőőt!

[ Szerkesztve ]

(#75405) bta1 válasza Dorian (#75403) üzenetére


bta1
őstag

"Nem tudom mire gondolsz "PC-s forrás mély problémái" alatt"

Nemrég linkeltek "audioworld" Gábor blogjáról egy audio PC-s bejegyzést, melyben elég plasztikusan leírja a jellemzőbb hibákat. Ideológiával nem tudok szolgálni... ennél sokkal egyszerűbb kérdések sorára sincs megnyugtató, megkérdőjelezhetetlen válasz.

"semmiféle mély problémát nem hallottam, sőt, nagyon jó, pontos, gyors volt a mély"

Van nekem egy bazi nagy bőröndöm. Nem csak széles és magas, hanem mély :D is! Elővettem, puszta kézzel doboltam rajta egy jót, és közben semmiféle hifis fogalmakkal leírható mély problémát nem hallottam. Mitől is lett volna "lassú" vagy "pontatlan"? Hogy "jó" volt-e? Hát az durván attól függ, mihez képest :))

"A helységméret is megfelelő volt, h ne okozzon korlátot."

Szerinted miféle fizikai korlátot okoz a helyiségméret, amennyiben van lehetőségünk szabadon megválasztani a hangsugárzók helyét, és a fotel helyét? Hol kezdődik a korlát, és szerinted miért pont ott?

(#75406) Bodz válasza bta1 (#75400) üzenetére


Bodz
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

(#75407) Dorian válasza bta1 (#75405) üzenetére


Dorian
félisten

Helységmérettel kapcsolatban nem hinném, hogy a mély-anomáliák különösebb magyarázatra szorulnak, tudod te is miről van szó. "Viszonylag" kevés olyan felhasználó létezik (a valóságban), aki a szobájában teljesen szabadon helyezheti el a dobozokat, önnön magát, és a megfelelő csillapításokat, hogy az ne legyen a mindennapi élet akadálya.
Ezek egyszerűen simán vannak olyan mértékűek, (minél kisebb szoba, annál nagyobb kompromisszum) hogy elnyomjanak nagyon apró változásokat, a hsz-omban annyit állítottam, hogy ott ilyesmivel nem kellett számolni. (mert eleve demó-szoba volt)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75408) krichd1 válasza johnywalker (#75404) üzenetére


krichd1
addikt

Furcsa is lenne egy olyan szub, ami nem emelne a mély hang mennyiségén. ;]

(#75405) bta1: Én eddig a legjobb minőségű mélyet pont PC alapú forrásról hallottam, igaz utána egy MBL lánc volt kötve. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75409) bta1 válasza Dorian (#75407) üzenetére


bta1
őstag

"a hsz-omban annyit állítottam, hogy ott ilyesmivel nem kellett számolni"

Ott talán nem, de éppen a "nagy" ( =normális, emberléptékű) szobák alap állóhullámai esnek a mélybasszus tartományába! Ehhez jöhet még a relatíve kicsi (új építésnél rendszerint 260-270cm) belmagasság, amely minden akusztikai álmoskönyv szerint kerülendő.

(#75410) blattida válasza krichd1 (#75408) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor az egy igazi olcsójános rendszer volt. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#75411) bta1 válasza krichd1 (#75408) üzenetére


bta1
őstag

Ha mélyet és egyebeket hallottál (egyáltalán eszedbe jutott ilyesmire figyelni!) akkor ott valami nem volt rendben. Menyhárt L. tökéletesen fogalmazta meg, miért gondolják sokan, hogy ez a jó irány:

Úgy érzed „ Mostmár Aztán Minden A Helyén Van” - mintha egy metronóm osztaná a ritmust a zenének.

(#75412) Dorian válasza bta1 (#75409) üzenetére


Dorian
félisten

Éppen ezért írtam, hogy a szobaakusztikai anomáliák mértékéhez képest ha létezik is bármi PC-mélyhang-probléma - aminek létével-okával fenntartásaim vannak - az ilyesmi mellet eltörpül, elfedi.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75413) bta1 válasza Dorian (#75412) üzenetére


bta1
őstag

Eltérő természetű dolgok soha nem fedik el egymást. Akkor sem, ha "megszólalásra" úgy tűnik...

(#75414) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

egyszerűen nem lehet normálisan befogatni az oehlbach twin mix one kábeleket az Onkyo erősítőbe, ugyanis a kábel túl vastag, a hely meg nagyon kevés, ezért az erősítő oldalán mindenképpen használnom kell vmi dugót. a legegyszerűbb szerintem banánnal lenne, de akár a villa is működne.

Tudtok vmit minőségi, de ésszerűen árazott dugót ajánlani?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75415) MCGaiwer válasza MCGaiwer (#75414) üzenetére


MCGaiwer
addikt

erről mi a véleményetek?

bár nem kellene 20 darab, de egész jó árban van. Amazonon még olcsóbb.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75416) Tamoo válasza MCGaiwer (#75415) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

2x3,0 mm-es kábelhez túl nagy, nem tudod rendesen beszorítani.
A legegyszerűbb ha a kácsában forrasztatsz rá ilyet.

(#75417) MCGaiwer válasza Tamoo (#75416) üzenetére


MCGaiwer
addikt

azt írják, 10 gauge vagy kisebb kábellel működik jól. a 10es az 2,5mm átmérőben. ami nem igazán tetszik az az, hogy az alapja bronz, és nem tiszta réz.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75418) Dorian válasza MCGaiwer (#75417) üzenetére


Dorian
félisten

Berilium-réz ötvözetből van. Hol olvastál bronzot?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75419) Ribi válasza MCGaiwer (#75417) üzenetére


Ribi
nagyúr

Oké, de a 3mm-es az ~8/9 gauge. Az már nem megy bele. Kisebb alatt ők a magasabb gauge számra gondoltak. Ez pont fordítva van mérethez képest.

[ Szerkesztve ]

(#75420) Tamoo válasza MCGaiwer (#75417) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Csak tapasztalatból írtam. Ha nem hiszel nekem, akkor sok sikert! :D

(#75421) Ereshkigal válasza Dorian (#75418) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Mondjuk minden rézötvözet bronz. :)

(#75422) MCGaiwer válasza Ribi (#75419) üzenetére


MCGaiwer
addikt

a bemeneti átmérő 6mm, bele kell menjen a 3mmes kábel még szigeteléssel is.
(a 10es vagy kisebb pont azt jelenti amit írsz nem? ők azt írták, 10, 12, 14-es kábelhez a legjobb)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75423) bta1 válasza MCGaiwer (#75414) üzenetére


bta1
őstag

http://www.ebay.com/itm/DELTRON-SPEAKER-AMP-CABLE-4mm-BANANA-PLUGS-set-4-New-/350804982901
Kicsit nehézkes a forrasztása, de a következő lépcsőfok (újonnan) kb. darabonként kerül ennyibe.

Olcsóbb, de nem sokkal rosszabb alternatíva lehet a régi ruszki mérőkábel-banándugó, esetleg villanyszereléshez használatos mezei ónozott saru. Utóbbiakat úgy kellene beforrasztani, hogy előtte jóféle folyasztószerbe mártod, és fogóval kicsit rápréseled.

(#75424) robi-k válasza Ereshkigal (#75421) üzenetére


robi-k
őstag

Korántsem :N Van még pl. sárgaréz (réz és cink ötvözet) és alpakka (réz, cink és nikkel ötvözet) is.

(#75425) Ereshkigal válasza robi-k (#75424) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Igazad van, vannak kivételek. :R

(#75426) Dorian válasza Ereshkigal (#75421) üzenetére


Dorian
félisten

De köznyelvben az ón ötvözetet hívják így

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75427) Tamoo válasza MCGaiwer (#75422) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Belemegy, csak megszorítani nem tudod normálisan. Ha forrasztani akarod, akkor persze nincs probléma... de akkor meg nem ilyen dugót vennék.

(#75428) Ribi válasza MCGaiwer (#75422) üzenetére


Ribi
nagyúr

A te kábeled mint írtam kb 8.5-ös. 3mm-es
A legnagyobb ami belemegy az 10-es, az 2.5mm-es. Vagyis méretre kisebb mint a tiéd.
12-es az 2mm-es, 14 az 1.6mm ...

(#75429) blattida válasza Dorian (#75426) üzenetére


blattida
nagyúr

Mármint, a réz-ón ötvözeteket.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#75430) MCGaiwer válasza Ribi (#75428) üzenetére


MCGaiwer
addikt

egyikőtök azt mondja, túl nagy, a másikotok meg azt, hogy túl kicsi :)

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75431) Ribi válasza MCGaiwer (#75430) üzenetére


Ribi
nagyúr

A guage 10-nél kisebb az azt jelenti, hogy 11, 12, 13, ...
Mivel a gauge fordítva van. Nézd meg a táblázatot és próbáld meg értelmezni.
Legnagyobb ami belefér az gauge 10 ami 2.5mm. Ez a lényeg.
Igen egyikünk azt mondja a csatlakozó túl kicsi a másikunk, hogy a kábel túl nagy. Ezen mi a fura :U

Ú hogy a bubánatos idióták. Hogy a gauge 10 működik a legjobban. :W
De a lik 6.5mm-es...
Akkor simán belefér. O hogy a marketinges anyukájuk mennyit ivott mielőtt ezt megírta...

[ Szerkesztve ]

(#75432) Tamoo válasza MCGaiwer (#75430) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

6.5mm-es a lyuk átmérő. Be tudod szorítani oda a kábeledet egy nagyon apró csavarral ami saccperkb a középpontig ér le? [link]
De hozzáteszem nem ettől a "márkától" volt ilyen dugóm, csak hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#75433) Dorian válasza MCGaiwer (#75430) üzenetére


Dorian
félisten

Lényeg, h játékos legyen :DDD

Blattida:
Igen, úgy értettem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75434) MCGaiwer válasza Ribi (#75431) üzenetére


MCGaiwer
addikt

szerintem Tamoo azt mondja, hogy a kábel nem elég vastag a csatlakozónak, ezért nem tudom normálisan beszorítani...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75435) Ribi válasza MCGaiwer (#75434) üzenetére


Ribi
nagyúr

Neem Tamaoo azt írja, hogy belefér, csak a rohadt vastag kábelt nem tudod jól beszorítani, mert túl vastag.
Ki fog lötyögősödni hosszú távon. Vagy hasonló-
Belefér, de a jó leszorításhoz max 2.5mm-es vagy ennél kisebb madzagot javasolnak. Belefér a tiéd is csak szerintük nem lesz optimális.
Én sem olvastam el rendesen a leírásukat először. :O

Tamaoo amúgy ennyire vastag drótot amikor forrasztasz nem olvad le a kábel borítása? Jó réz kábelt kb lehetetlen rendesen felmelegíteni, hogy ne olvadjon le vagy további 5 centin a borítás.

ui.: Na jó akkor most már hivatalosan is nem értek semmit :D

Szerintem vékony drótot simán be lehet szorítani ebbe a csatlakozóba. Ha túl vastag akkor a sok szál miatt nem tudod rendesen megszorítani. Ahogy mozog a kábel néha úgy fog kicsúszni a középső szál.
Kevesebbet rendesen "szétlapítja" és nincs akkora mozgási területe. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#75436) Tamoo válasza Ribi (#75435) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én arra gondoltam amit MCGaiwer írt. :) Szerintem nem olyan vastag az ő kábele. Nem mindegy, hogy 2x3mm vagy 2x3mm2.... de már én is kezdek belezavarodni ebbe az értetlenkedésbe. :D

[ Szerkesztve ]

(#75437) MCGaiwer válasza Tamoo (#75436) üzenetére


MCGaiwer
addikt

hát már én sem tudom mi van.

Mindenesetre ezen a videón úgy tűnik, a kábel amit belerak nem túl vastag. (csodás vga minőség btw)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75438) Ribi válasza Tamoo (#75436) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem végig mm-ről van szó, nem mm2-ről.
Oldalon írják, hogy a régin volt 9mm lik ami gauge2 dróttal működött a legjobban ami 6.5mm-es.
A mostanin viszont a lik 6.5mm-es ami gauge10-el vagyis 2.5mm-essel működik a legjobban (vagy kisebbel)
De szerintem 2.5 vagy 3mm az mindegy. Feltéve, hogy csak az egyik ágát akarja 1 csatlakozóba beledugni.
A 2x3mm az már 4.3mm-nek felel meg, bár még az is belefér.

MCGaiwer: Biztos belefér, csak leírásuk szerint 2.5mm-es vagy kisebbel működik a legjobban, jelentsen az bármit is. Szóval jó lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#75439) Tamoo válasza MCGaiwer (#75437) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Más márkától volt ilyen dugóm, szóval lehet eltérés a szorítócsavaroknál. Bár szerintem ez nem ideális ilyen vékonyabb kábelhez. Én ilyet vettem az Oehlbach XXL Air Blue 5-höz. Méretben tökéletes hozzá, az is 2x3mm2.

(#75438) Ribi: Szerintem 2x3mm2 a kábele.

[ Szerkesztve ]

(#75440) bta1 válasza Dorian (#75418) üzenetére


bta1
őstag

Szvsz ugyanott, ahol a "10 gauge"-t:)
Amúgy a kacsás "Z-banán" anyagát jobb helyeken berilliumbronznak mondják.

Egyiket sem ajánlom.

(#75441) MCGaiwer válasza Tamoo (#75439) üzenetére


MCGaiwer
addikt

a kábel egy szála 5mm átmérőjű, a szigetelés kb 1-1 mm, tehát a drót maga 3mm átmérőjű. ez ~7mm2 / szál.

Az általad linkelt Viborgot hol vetted?

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75442) Ribi válasza Tamoo (#75439) üzenetére


Ribi
nagyúr

O bazze nekem a króm 3mm-t mutatott, de ha rányomtam translate page-re akkor már 3mm2-t.
Illetve a page source is 2 x 3,0 mm²-et ír. :O
Akkor az 2mm átmérős.
Mi a franc van a krómmal, hogy nem mutatja az eredeti oldalon a 2-est??

(#75441) MCGaiwer Maga a réz a 3mm-es, vagy a belső borítással együtt 3mm?

[ Szerkesztve ]

(#75443) blattida válasza Tamoo (#75439) üzenetére


blattida
nagyúr

Az szemmel is jól látszik, hogy 3mm az átmérője a vezetőnek vagy 1,9mm (3mm2)... :U

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#75444) Tamoo válasza blattida (#75443) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Amikor már össze-vissza van sodorva, akkor nem annyira egyértelmű szemre. :D

(#75441) MCGaiwer: ebay.

[ Szerkesztve ]

(#75445) MCGaiwer válasza Ribi (#75442) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ez réz és ezüst mix, és a szál 3mm. (most megmértem egy friss vágást, mondjuk csak vonalzóval :) ), erre rájön még kb 1-1,5mm szigetelés.

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75446) bta1 válasza Ribi (#75435) üzenetére


bta1
őstag

"Jó réz kábelt kb lehetetlen rendesen felmelegíteni, hogy ne olvadjon le vagy további 5 centin a borítás."

A folyasztószer + jól megválasztott pákahegy + hőelvonás szentháromság csodákra képes..;)

(#75447) MCGaiwer válasza Tamoo (#75444) üzenetére


MCGaiwer
addikt

és ha jól látom, ez az erősítő csatlakozójában lévő fém "oszlopra" csúszik rá, és az a rugó fogja oda igaz?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75448) Kiskokó válasza Tamoo (#75439) üzenetére


Kiskokó
veterán

Valószínű... kábeleknél mindig mm2-ben adják meg a vastagságot és nem sima mm-ben.

ON :
Ezt néztem ki RCA-nak szerintetek?
[link]

Hangszórókábelt még mindig nem találtam ami jó lenne. Meg a jelenlegi helyre nem akarnám a drága kábelt beszabdosni, hogy aztán vehessek újat fél év múlva.

A hangfal csatlakozós témája még azóta is áll. Most per pill jó úgy ahogy van, lehet nem basztatom egy ideig. Aztán majd ha lesz új kábel a hangfalaknak, akkor majd csinálok a gyári lapok helyére valami átvezetőt.
Mondtátok, a villás sarus megoldást... azzal megint az a baj, hogy ha a gyári összekötő lapon elforog az anya akkor a villás sarun is elfog.
A legjobb megoldás az anya cseréje lenne külön de nem tudom az lehetséges-e.
A komplett csatlakozó blokkot nem igazán cserélném :S

köszönöm
üdv all

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75449) Ribi válasza MCGaiwer (#75447) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azon az oszlopon kívülről csavarmenet van. Azon tekered a szorítót amivel drótot be tudsz alá szorítani. Ha össze van nyomva akkor belemegy a likba.

(#75450) MCGaiwer válasza Ribi (#75449) üzenetére


MCGaiwer
addikt

szóval akkor rámegy az oszlopra? vagy kérdezhetném úgy is, hogy az oszlop belemegy a csatlakozón lévő lyukba?

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.