Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75701) dgyuri0123 válasza blattida (#75696) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem van értelme, legfeljebb tovább tart a folyamat. :)

Nem járatnám napokig az erősítőmet alapjáraton sem azért, hogy mielőbb hallgatható állapotba kerüljön a kábel. Amúgy nálam sosem tartott 10-20 óránál tovább a "nyers" hangtól eljutni a "hallgatható"-ig. A további pár száz órában még úgyis finomodik-finomodik, mint a kőolaj... :D

"csak a zene van"

(#75702) cappa72 válasza dgyuri0123 (#75701) üzenetére


cappa72
nagyúr

úgyis finomodik-finomodik, mint a kőolaj...
Nóóóórmális kérem? .... Megy a csőben szomorúan a kőolaj... de ami a végén kijön, az azért még nagyon rossz!
:DDD

Egyébként valóban erősítőtől függ, hogy a bemenet közvetlenül (illesztetten) lezárt vagy csak bekapcsolt állapotban az (nem t'om van-e ilyen). Ha kikapcsolva szakadásként viselkedik, akkor be kell kapcsolni, hogy csorogjon valami villany rajta.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#75703) blattida válasza bta1 (#75700) üzenetére


blattida
nagyúr

1. Pontosan ezért "kell" bekapcsolni, ha biztosra akarunk menni.

2. Minél nagyobb áram folyik a vezetőn (természetesen, ésszerű keretek között, azaz nem kell izzítani a kábelt), annál gyorsabb a bejáratódás.

dgyuri
"A" osztályú erősítőt én sem kapcsolnék be csak ezért, már csak azért sem, mert engem a zene sokkal jobban érdekel, mint a kábel bejárattalansága, ergo, nyersen is hallgatnám.
Ha meg nagyon ezen rugóznék, akkor vennék vagy csinálnék egy kábel bejárató készüléket.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#75704) bta1 válasza blattida (#75703) üzenetére


bta1
őstag

Ha valaki nem ért hozzá, akkor nyilván úgy mehet biztosra:)
Habár ennek az (esetleges) impedanciakülönbségnek a lényeget illetően nincs nagy jelentősége. Fontosabb, hogy az első néhány nap járatás után hagyjuk kicsit "pihenni" a kábelt. Kapcsoljuk ki a forrást is, legalább fél napra.

A második pontot milyen fizikai összefüggésre (hatásláncra) alapozod? Ha csak teória, akkor milyen modellre?

[ Szerkesztve ]

(#75705) liszi70 válasza bta1 (#75704) üzenetére


liszi70
nagyúr

"az első néhány nap járatás után hagyjuk kicsit "pihenni" a kábelt"

Anyám borogass....... Nyaralni ne küldjük el?
Egy bolond százat csinál, úgyhogy nincs kétségem, hogy előbb-utóbb jelentkezni fognak azok, akik szintén "tapasztalják" majd a kábel-pihentetés áldásos hatását. :D

[ Szerkesztve ]

(#75706) MCGaiwer válasza liszi70 (#75705) üzenetére


MCGaiwer
addikt

szerintem egy lágy, cirógató masszázs is segít a hangon. az én kábeleim hetente kapnak egyet, és tényleg szebben szólnak... ;]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75707) blattida válasza bta1 (#75704) üzenetére


blattida
nagyúr

Az esetleges Z különbségnek miért ne lenne nagy jelentősége, hiszen lehet a bemenő impedancia kikapcsolt állásban gyakorlatilag végtelen, de aki nem ért hozzá, annak nem kell ezt tudnia.

Ha hiányzik a tudás vagy a tapasztalat, akkor olvasni, hallgatózni, tanulni kell, idős korban sem szégyen az.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#75708) PrinceHerceg válasza liszi70 (#75705) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Na és a kábelránctalanítás megvolt már? :DDD

(#75709) blattida válasza liszi70 (#75705) üzenetére


blattida
nagyúr

Ne, mert a melegben romlik a hangja, ellenben a messzi északon jobban teljesítene. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#75710) OPiiPO válasza PrinceHerceg (#75708) üzenetére


OPiiPO
addikt

ránctalan kábel? miért, a ránctalan here talán jobban teljesít? :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#75711) liszi70 válasza OPiiPO (#75710) üzenetére


liszi70
nagyúr

Király az aláírásod, honnan származik? :DDD

(#75712) bta1 válasza blattida (#75707) üzenetére


bta1
őstag

"lehet a bemenő impedancia kikapcsolt állásban gyakorlatilag végtelen"

Ez csak inkorrekt módon megtervezett aktív bemenetválasztóval fordulhat elő - ott viszont nem a bekapcsolás lenne a lényeg.

"Ha hiányzik a tudás vagy a tapasztalat, akkor olvasni, hallgatózni, tanulni kell, idős korban sem szégyen az."

Kérdésem a kábelbejáratásra vonatkozott... hol lehet arról bizonyított fizikai összefüggéseket olvasni? :))

Tapasztalat: való igaz, h ugyanazon a helyen tovább tart a vastagabb vezetékekből álló 230V-os vagy hangszórókábel bejáratása, dehát mi a helyzet a már emlitett, vonali interkonnekten akár 3 nagyságrendre rúgó áramsűrűség-különbséggel, melynek bejáratási időben egy hét helyett 20(!) év felel meg? Mi a helyzet a lemezjátszó -- RIAA-korrektor összekötőjével, ahol további 1-2 nagyságrend mínusszal számolhatunk? A RIAA-karakterisztika miatt mélytartományban még kettővel... A a józan ész szerint tehát a phono-kábel gyakorlatilag soha nem tudna "normál üzemben" bejáratódni. Ez nem így van, sőt, meglepő módon nem igazán tart tovább.

Az ún. "józan ész" ismét kapott egy méretes pofont a valóságtól...

[ Szerkesztve ]

(#75713) OPiiPO válasza liszi70 (#75711) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Nikon DSLR" topicból loptam tavaly egy kezdőtől

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#75714) Ribi válasza bta1 (#75712) üzenetére


Ribi
nagyúr

"Ez csak inkorrekt módon megtervezett aktív bemenetválasztóval fordulhat elő - ott viszont nem a bekapcsolás lenne a lényeg."
Ezt kicsit részletesebben, mert nekem nagyon nem világos mire is gondoltál.

(#75715) PrinceHerceg válasza OPiiPO (#75710) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Háát.... tudod h van ez... .. . :P

[ Szerkesztve ]

(#75716) bta1 válasza liszi70 (#75705) üzenetére


bta1
őstag

Szerintem pedig azok a "bolondok", akik egy alapvetően ismeretlen hatásmechanizmusú jelenségkörből kizárólag olyan dolgokat fogadnak el, melyek a fejükben felgyülemlett előítéletrendszerrel nagyjából összeférnek miközben -saját magukat is becsapva!- objektív hozzállásról papolnak. Ők jobban teszik, ha nem kábeleznek túl sokat, mert előbb-utóbb csúnyán képükbe röhög a valóság - és akkor borul a lelkibéke.

Re: pszicho("akusztika")

PS: Nyaralni ne küldjük el, tegyük inkább fagyasztóba 1 napra. A nemkívánt korrózió elkerülése végett szigorúan páramentes csomagolásban.

[ Szerkesztve ]

(#75717) liszi70 válasza bta1 (#75716) üzenetére


liszi70
nagyúr

Annyira ismeretlen hatásmechanizmusú az a jelenség, hogy nem is biztos, hogy létezik.
Mégis, mi alapján írsz le ilyen dolgokat? Konkrétan a kábel-pihentetés jelenségét, létezését miből szűrted le? OK, "jobban" szólt fél nap pihentetés után a cucc. De honnan tudod, hogy a kábel pihente ki magát? Miért pont a kábel? Miért nem a szintén kikapcsolt és áram nélkül maradt erősítő, dac, lejátszó, vagy hangsugárzó? Sok-sok elem van egy rendszerben, de te meg tudod mondani, hogy pont a kábel az, aminek pihennie kellett, és te ezt kihallottad? Mi alapján írsz le ilyeneket? Azt már nem is említem, hogy neked is jót tehetett a fél nap pihenés, az a hallást nagyban befolyásolja. :D
Ha már blattidának szegezted a kérdést, hogy amit írt, azt "milyen fizikai összefüggésre (hatásláncra) alapozza, és ha csak teória, akkor milyen modellre?", akkor én is megkérdezném tőled, hogy a kábel-pihentetés gondolatát milyen fizikai összefüggésre (hatásláncra) alapozod, és ha csak teória, akkor milyen modellre?

"Ők jobban teszik, ha nem kábeleznek túl sokat, mert előbb-utóbb csúnyán képükbe röhög a valóság"

Akik viszont folyamatosan mantrázzák a hallásnak hívott érzékelésük minden egyéb felett állását, felsőbbrendűségét, azok jobban teszik, ha nem tesztelnek normálisan, mert előbb-utóbb csúnyán képükbe röhög a valóság. :D

[ Szerkesztve ]

(#75718) sony309 válasza liszi70 (#75717) üzenetére


sony309
őstag

Számomra sokkal hihetőbb, hogy a zenészek pihenték ki magukat!

S3x, hifi & rock and roll

(#75719) bta1 válasza liszi70 (#75717) üzenetére


bta1
őstag

"De honnan tudod, hogy a kábel pihente ki magát?"

Vannak helyzetek, amikor akkora és olyan jellegű a különbség, hogy tényleg csak a süket nem veszi észre. Persze nem mindenki találkozik ezeréves "N.O.S." kábelekkel vagy kondenzátorokkal. Ha van két egyforma (jó hangú!) kábeled, az egyiket tedd félre 20 évig, aztán cserélgesd a folyamatosan használt, bejáratott darabbal. Utána esetleg lesz miről beszélni:)

(#75720) liszi70 válasza bta1 (#75719) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha van két egyforma (jó hangú!) kábeled, az egyiket tedd félre 20 évig, aztán cserélgesd a folyamatosan használt, bejáratott darabbal. Utána esetleg lesz miről beszélni:)"

Amerre most terelsz, az a kábel bejáratás. Nem tűnt fel, hogy NEM arról van szó, hanem a kábel-pihentetés, általad felvetett ideájáról? :D

Szerintem készítek a méregdrága kábel-bejárató gép mintájára kábel-pihentető gépet. Simán lesz piaca, csak minél több fórumban süsd el, hogy létezik a jelenség. :D

[ Szerkesztve ]

(#75721) MCGaiwer válasza liszi70 (#75720) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ne felejtsd el a masszázs funkciót is, tapasztalatból mondom, hogy egy kis kábelgyúrás működik...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75722) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Én mint tapasztalatlan f.sz olvasva ezt a sok mindent amikről itt beszéltek jelenleg (de akár a múltba visszamenőleg is), csak annyit mondanék:
Pár embert azért bekötött szemmel leültetnék egy szobába rendszert hallgatni, különböző kábelekkel, bejáratva nem bejáratva stb stb stb...
Szerintem lenne szájtátás amikor az "előző kábel mennyivel jobb volt" aztán kiderülne, hogy nem is cseréltem ki a kábelt... :U :DD

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75723) Nemir Ombe válasza Kiskokó (#75722) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha jó emlékszem neked meg Van Damme kábeled van, annak meg min. heti 3x-i edzés kell, hogy formában maradjon .... ;) :D

Hmm ....

(#75724) Kiskokó válasza Nemir Ombe (#75723) üzenetére


Kiskokó
veterán

Igen az van, 4 új RCAval (feljebb a kép) a kábel használt.
Van bennük kb 30perc zene meg 2 óra GTA-zás :D
De amúgy gondoltam rá, hogy este beteszem a párnám alá had érezze a törődést :)

Amúgy a somogyis RCA ami előtte volt. Rohadt vastag és rá van írva hogy Oxigen free , aranyozott vég stb, ne nemtudom mennyire lehetett az gagyi. De meglepődtem hogy a VanDamme erei milyen vékonyak. (belső réz)
A somogyis vagy 10mm átmérőjű minimum ha nem vastagabb.(persze külső )

De majd ha lesz időm próbálgatom, meg ugye bejáratom előbb ezeket... de sajnos előreláthatólag ez még hetekbe fog telni :S

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75725) bta1 válasza liszi70 (#75717) üzenetére


bta1
őstag

" mert előbb-utóbb csúnyán képükbe röhög a valóság. :D"

Kivéve a virtuális hifistának, aki lényegében csak a fórumon "okoskodik". Pedig saját fülével is utánajárhatna a dolgoknak. Ellenőrző vakteszteket csinálhatna, ha elvileg lehetséges. Ehelyett kifejezetten tudománytalan hozzáállással, hobbitársait(?) hallucináló félbolondnak kikiáltva játssza a szkeptikusgurut. Kognitív disszonancia-veszély észlelésekor csípőből a "pszichoakusztika" varázsszóval tüzel vissza - az összefüggéseket gondosan kerülve, miután botcsinálta szakértőnk sem a pszichológiához, sem akusztikához nem ért különösebben.

"akkor én is megkérdezném tőled, hogy a kábel-pihentetés gondolatát milyen fizikai összefüggésre (hatásláncra) alapozod"

Ha elfogadjuk, hogy a kábelek sajáthangjára sincs korrekt magyarázat, rögtön értelmetlenné válik a kérdés. Másrészt nem gondolat, nem teória, hanem tapasztalat.

(#75726) bta1 válasza liszi70 (#75720) üzenetére


bta1
őstag

" NEM arról van szó"

Hogy miről van szó, az számodra csak akkor fog kiderülni, ha utánajársz. Mondjuk eljátszadozol egy "kábelbeégető" készülékkel. Koppintva nem olyan drága...

Persze lehet ezekről a kérdésekről tisztán "elméleti sikon" :DDD is okoskodni. Alkotmányos jogod van a hiábavaló időtöltéshez.

[ Szerkesztve ]

(#75727) liszi70 válasza bta1 (#75725) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez tipikus tőled. Egyszerű, a "szakmai" állításaid miértjét firtató kérdések megválaszolása helyett terelsz, személyeskedsz és támadsz.

"Ellenőrző vakteszteket csinálhatna, ha elvileg lehetséges."

Igen, pontosan ezt mondom én is, sok igazságra derülne fény. :) Én csináltam elég sokat, fogalmam sincs, mire alapozod a színtiszta személyeskedő és oktalan vádaskodásaidat. Tapasztalatból, placebo-élményekből, és hallgatózásokból alakult ki a hozzáállásom.

"hobbitársait(?) hallucináló félbolondnak kikiáltva"

Soha életemben nem tettem ilyet, és ha te nem tudod, mi a különbség a hallucináció és a placebo között, akkor rád sokkal jobban illik amit írtál a pszichológiai jártasságomról. :) Mindig placebo-ról beszélek, abban pedig semmi sértő nincs, mindenki beleesik időnként, ez meggyőződésem. Az a sértegetés amit próbálsz a véleményeimbe sulykolni, nem az én stílusom.

"Másrészt nem gondolat, nem teória, hanem tapasztalat."

Na de pontosan azt kérdeztem, hogy miből merít ez a "tapasztalat"? Megismétlem : Mégis, mi alapján írsz le ilyen dolgokat? Konkrétan a kábel-pihentetés jelenségét, létezését miből szűrted le? OK, "jobban" szólt fél nap pihentetés után a cucc. De honnan tudod, hogy a kábel pihente ki magát? Miért pont a kábel? Miért nem a szintén kikapcsolt és áram nélkül maradt erősítő, dac, lejátszó, vagy hangsugárzó? Sok-sok elem van egy rendszerben, de te meg tudod mondani, hogy pont a kábel az, aminek pihennie kellett, és te ezt kihallottad? Mi alapján írsz le ilyeneket? Azt már nem is említem, hogy neked is jót tehetett a fél nap pihenés, az a hallást nagyban befolyásolja. :)
És még annyi minden változhat fél nap elteltével. Miért pont a kábelre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#75728) bta1 válasza MCGaiwer (#75721) üzenetére


bta1
őstag

Tudtad-e, hogy a Naim Audio a gyártási folyamat részeként mechanikailag "járatja" a kábeleit?

(#75729) python1 válasza bta1 (#75725) üzenetére


python1
veterán

Sajnos sok pihent "hifista" agyában léteznek érdekes megfigyelések,történések,jelenések.
Már írtam másik totyikban,hogy egyáltalán mit is kellene felfedezni,észlelni az adott rendszer forrás,erősítő,kábelek,hangsugárzó időnkénti hangreprodukció különbségéről?
Sokan azt sem tudják,hogy egyáltalán mit is várnak a rendszerüktől,de szórják a pénzt és észt eszetlenül minden sz@..ra. Sajnos én is beleestem ebbe a hibába,de lassan gyógyulóban vagyok. :K Olyan hangzást vagy dinamikát,3d-s színpadot kerestem ami még az adathordozóra sem került rögzítésre,sajnos.Lassan tanulom azt,hogy a zenére figyeljek és ne a hibák nüánszok kutatását a rendszerben.
Érdekes ez a zenehallgatás,ajánlanám pihenés képpen azoknak a fórumtársnak akik folyamatosan csak tesztelik a rendszerüket,és a hibákat keresik benne.Én próbáltam,és higgyétek el egészen más dimenzióba került a rendszerem,még egész kellemes,hallgatható is.Vakteszten simán kihallom.

Ezt úgy általánosságban mindenkinek szántam.

[ Szerkesztve ]

(#75730) bta1 válasza liszi70 (#75727) üzenetére


bta1
őstag

"neked is jót tehetett a fél nap pihenés, az a hallást nagyban befolyásolja"

Te tényleg hiszel ebben a marhaságban? Hogy egészséges hallású, beszámitható emberek a reggel lompos basszusúnak észlelt hangzást délben kukorékolónak hallják? Hogy reggel erőteljes szólamkiemelésnek "hallucinálják", avagy az általad helyesnek vélt kifejezéssel (hogyan is ragozzam?) "placebózzák" az előző este kiegyenlítettnek értékelt arányokat? :W Hát akkor ennyit a vaktesztjeidről, a placebó-élményeidről, és legfőképpen, az "igazságaidról".

[ Szerkesztve ]

(#75731) liszi70 válasza bta1 (#75730) üzenetére


liszi70
nagyúr

Egyrészt szmájlis mondat, másrészt elég szomorú, hogy te semmilyen szinten nem hiszel benne, ez is alátámasztja, hogy mennyire lehet komolyan venni a hallási-vallási tapasztalataidat. Akinek nem volt még placebo-élménye (neked nyilván nem volt, ha ilyen szinten elutasítod a létezését) és tapasztalat hiányában kapásból elutasítja, annak fingja nincs róla, hogy mire képes, így hifi témában sem releváns a véleménye.

"reggel lompos basszusúnak észlelt hangzást délben kukorékolónak hallják? Hogy délben erőteljes szólamkiemelést "hallucinálnak", vagy az általad helyesnek vélt kifejezéssel élve "placebóznak", este pedig kiegyenlített arányokat?"

:D És ismét a szokásos, gigantikus, témához nem tartozó, ferdítő túlzások. Ez nem szép dolog. :N

Te valakinek a másodregje lehetsz. :D

[ Szerkesztve ]

(#75732) fehér_ember válasza liszi70 (#75731) üzenetére


fehér_ember
addikt

"Te valakinek a másodregje lehetsz. :D"

Hát én ilyen fazonnal még nem találkoztam itt az elmúlt bő két évemben. :)

(#75733) alphamooncam válasza bta1 (#75730) üzenetére


alphamooncam
őstag

Személy szerint éppen ennek ellenkezőjét tapasztaltam. Persze nem ennyire kiélezetten, de határozottan függ az aktuális állapotodtól az érzékelésed.

P.S.:Javasolom megfontolni, hogy kerüld a kategórikus kijelentéseket, nagyon könnyen nevetséges helyzetbe kerülhetsz... :( Értsd hiteltelenné válhatsz.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#75734) bta1 válasza liszi70 (#75731) üzenetére


bta1
őstag

"másrészt elég szomorú, hogy te semmilyen szinten nem hiszel benne"

Miért is kellene hinni a botfülű hifisták butaságaiban?

(#75735) liszi70 válasza bta1 (#75734) üzenetére


liszi70
nagyúr

Tehát a mindennapjainkat átszövő, az orvosin kívül még temérdek témában jelen lévő, a tudomány által bizonyítottan létező PLACEBO, szerinted a botfülű hifisták butasága? :D Hú, azt hiszem ettől lejjebb, csak ha a vakondok is érdeklődik. (Hofi)
Egyébként nem kell hinni benne, csak tudomásul kell venni, hogy létezik.

[ Szerkesztve ]

(#75736) Polllen válasza bta1 (#75730) üzenetére


Polllen
nagyúr

Érdekes feltételezés, hogy a szellemi és fizikai állapotunk nem befolyásolja az érzékelésünk. Honnan jött az ötlet? Valami kiborg vagy?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#75737) bta1 válasza alphamooncam (#75733) üzenetére


bta1
őstag

A vélt hangulat-hangzásarány korrelációt ugye nem élőzenén figyelted meg? Miért vagy benne biztos, hogy a változás oka te magad voltál? Zenészek és tapasztalt koncertlátogatók a megmondhatói, hogy ilyen összefüggés csak a hifista babonában létezik... Persze amikor fejben nem vagyunk elég tiszták, akkor nem tudunk úgy koncentrálni, elemezni, de az elmélyült zenehallgatás is nehézségekbe ütközhet.

(#75738) lemmy9 válasza liszi70 (#75735) üzenetére


lemmy9
őstag

Engedd el, mert a válasz ez. Úgy lehet megállapítani, hogy a kábel a ludas, hogy minden mást kizársz az egyenletből.
Ezt úgy tudod megcsinálni, hogy kihúzod a kábelt, kikapcsolsz mindent, kezedbe fogod a kábelt és meghallgatod. Ha igazi hifista vagy, még a hallásod is ki tudod zárni, sőt magadat is, (azért kulcsot vigyél) és akkor már csak a kábel marad, magában, egyedül. Mi itt a probléma?

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#75739) alphamooncam válasza bta1 (#75737) üzenetére


alphamooncam
őstag

Úgy vélem kevéssé ismered tenmagad, és mégúgyse másokat... és ehhez nem szükséges semmilyen tudomány, kizárólag megfigyelés.

Azért mert sokszor, hangosan mondod el ugyanazt, attól az még nem lesz igaz. Ideje lenne visszavonulót fújni, amíg menthetetlennek nem leszel elkönyvelve. Csak egy jó tanács volt, és nem kell elfogadni.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#75740) liszi70 válasza lemmy9 (#75738) üzenetére


liszi70
nagyúr

:D

(#75741) bta1 válasza Polllen (#75736) üzenetére


bta1
őstag

Észlelésről lenne szó, melyet a szellemi/fizikai állapotunk nyilván befolyásol, de mit is jelent ez? Kevesebb információ tudatosul bennünk, vagy másképpen fogalmazva: elsiklunk bizonyos részletek felett. De ettől még a piros alapon fehér pöttyös játéklabdát egy pillanatra sem fogjuk összetéveszteni a kék-sárga-fehér Mikasával, és kb. ugyanez mondható el a hangzásarányokról vagy a hangszerek jellegzetességeiről. A probléma inkább az, hogy viszonylag kevés embernek van ezekről olyan erős belső referenciája, mint a klf labdák képéről (szinte) bárkinek.

(#75742) krichd1


krichd1
addikt

Ma már megint hifi kábelek bugyrai nap van argentin szappanopera kiadásban? ;]

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75743) bta1 válasza lemmy9 (#75738) üzenetére


bta1
őstag

A "nulla kábel tesztet" nem lehet mindenféle láncban megcsinálni, vicces dolognak mégsem mondanám...

(#75744) bta1 válasza alphamooncam (#75739) üzenetére


bta1
őstag

"sokszor, hangosan mondod el ugyanazt..."

Konkrétan miről véled, hogy sokszor, hangosan (sic!), és megkérdőjelezhetetlen igazságként mondtam?

(#75745) bta1 válasza liszi70 (#75735) üzenetére


bta1
őstag

"a tudomány által bizonyítottan létező PLACEBO, szerinted a botfülű hifisták butasága"

Vitatkozz csak nyugodtan a szalmabábjaiddal, én ide már nem kellek...

(#75746) liszi70 válasza bta1 (#75745) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az írás remekül jellemzi az általad ma is többször alkalmazott módszert.

(#75747) bta1 válasza liszi70 (#75746) üzenetére


bta1
őstag

Közben rájöttem, hogy van rosszabb lehetőség is: nem igazán érted, miről beszélsz, és kevered a hangulatváltozást a tudatos vagy tudatalatti kondicionálással. Pedig ahol nem mutatható ki ilyen kondicionálás, ott kijelentő módban nem beszélhetünk placebóról vagy nocebóról.

(#75748) liszi70 válasza bta1 (#75747) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szerintem olyan témában kezdtél el ostobaságokat terjeszteni, hatalmas túlzásokkal ferdíteni, amihez láthatóan sem személyes közöd, tapasztalatod, sem megfelelő nyitottságod nincs, és még az általános műveltség szintjét sem éri el a tájékozottságod.

[ Szerkesztve ]

(#75749) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Érdekes dolgokat tapasztaltam az alatt az 5 év alatt, míg a lányom/barátai koncertjeire, vizsgáira jártam a konziba..

Fontos megjegyeznem, mindig más időpontban voltak az események, így természetesen voltam hulla/kevésbé hulla állapotban, de voltam kipihenten, frissen pl, egy szombat délelőtt, vagy este. És a lényeg most jön... soha nem hallottam különbséget a nagyzenekar / nagyterem hangzásában. Mindig ugyanúgy szólt-tetszett. A dinamika nem változott, a cinnek nem harsogtak jobban, a nagybőgő is ugyanúgy dorombolt. Na most, mindenki vonja le amit szeretne. Én csak jeleztem a saját tapasztalataimat (egyfajta) placebo ügyben. Bár, biztosan nem volt rá kíváncsi senki... ;] Ja, ez kb. 30-50 alkalom volt az 5 év alatt.

"csak a zene van"

(#75750) python1 válasza dgyuri0123 (#75749) üzenetére


python1
veterán

Ez bizony így igaz,ezt én is így éltem meg míg zenéltem,vagy 15.évig. Saját hangszerem hangja is csak akkor változott számomra,mikor már kezdtek a húrok nyúlni.
De érdekes,akkor nem érdekelt ennyire a hifizés,és másként éltem meg a zenehallgatást,Most tettem kis kitérőt a kütyüzés felé,de rájöttem,hogy soha nem fogom az eredeti hangszerhangot,dinamikát visszahallani.
Ezért már csak élvezem az összegyűjtött hifi komponenseimen a zenét,és több koncertre járok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.