Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74551) alphamooncam válasza Perzeusz (#74549) üzenetére


alphamooncam
őstag

+1

És kiegészíteném a listát ezzel [Fiio E10K]. Nálam bevált.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#74552) alphamooncam válasza Kiskokó (#74550) üzenetére


alphamooncam
őstag

Általad is bevallottan az igényeid a külsőségekre vonatkozóan fontosabbak, mint maga a jó hang elérése általad is megfizethető áron.

Innentől kezdve nem értem az egyes hangsugárzók zenei stílusára vonatkozó kérdésedet - olyan érzésem van hogy szivatsz minket.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#74553) Tamoo válasza Perzeusz (#74549) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én szerettem az Essence One-t, volt pár éve nekem is.
A DA300 viszont kb. egy szinten lehet vele használtan olcsóbban egy jóval fejlettebb usb-vel. Aki pc-ről használja, annak ez is fontos szempont. Persze lehet van akinek jobb választás az Asus mert más karakter.

(#74554) Kiskokó válasza alphamooncam (#74552) üzenetére


Kiskokó
veterán

Így van félig meddig.
Ugyan annyira fontos a "jó" hang mint a jó külső! Ezért próbálom a ti segítségeteket kérni, hogy megtaláljam azt a lehetőséget ami mindkettőnek megfelel. Amit persze le is szögeztem, hogy e-mellé nem várom azt el hogy megamaximalista hangú doboz legyen, mivel egyszerűen nincsenek ott az igényem. DE ha már megtehetem, hogy szánok rá egy pénzösszeget, akkor szeretném a legjobbat választani a lehetőségekhez képest.

Ismét egy autós példával tudok jönni...
Legyen X autó 15 éves és 450Le - 140-ezer ftért...
De ha van egy Y autó ami 5 éves és csak 245Le - 180ezer-ftért
Akkor had vegyem már meg a kicsit drágább jóval gyengébb autót amiben a 245le is untig elég és mellesleg a 450le autó ÖREG és BŰN ronda hiába olcsóbb...
Nagyjából így tudnám ezt elmagyarázni neked.
Tudom gyökér vagyok, és nem értitek meg pedig egy átlag ember így gondolkozik.
Én is maximalista vagyok, én is mindenből szeretem a jót a minőséget, hál istennek meg is tehetem hogy akár újonnan is áldozok rá. Bármelyik nap bemehetnék a Stream audióba és kisétálnék egy 300-300ezer ftos erősítő-hangfal párossal. De mivel nem vagyok sem hülye sem a pénzem ellensége és több mint 10 éve itt vagyok a fórumon, úgy gondolnám bizalommal és nyugodtan fordulhatok kérdéssel egy olyan topciba ami erről szól.

Lehet primitív és a témában egy laikus fasz vagyok de nem fogom elhinni, azt hogy egy újonnan 200ezer ftos hangfal ne lehessen ajánlani...
Kereskedelembe dolgozok villamossági boltunk van, tartunk nagy márkákat is és középkategóriát is előfordul sok minden.
Ott vannak a Somogyis termékek. (nem hangcucc)
A somogyi alapjában véve egy kínában gyártott alsó kategóriás termékeket kínáló magyar cég.
Alap esetben azt mondanám hogy "szar kínai" ami majdnem meg is állja a helyét, de mégis azok a termékek amiket tartunk, amit kell azt tudják, nagyon kevés a rossz belőlük a mennyiségekhez képest.
Van jobb is tőlük és én is a jobbat ajánlom ha úgy van, de ha nincs rá igény vagy pénz akkor teljesen jó a somogyis vezetéknélkül csengő is például.

Én az üzletbe leművelném azt a féle megnyilvánulást ami itt folyik, akkor a fele raktárkészletemet kukába lehetne dobni és 80%al csökkenne a vásárlók száma!

Mintha leakarnátok beszélni egy 25 milliós Audiról , hogy neeeem neeem csak a 80milliós Bentley a jó autó!

Sokadszor is elmondom, hogy tisztelem és becsülöm a szaktudásotok nem ok nélkül kérdezek itt. DE legyünk már képesek kicsit rugalmasabban mozogni a témában és a profizmus párosuljon az ésszerűséggel és ne az elvakultsággal.
Illetve végszóként szeretném elmondani azt, hogy ha ennyire nem lehet befogadni az én nézőpontom és egyes kérdéseimmel a szivatás lehetőségét vélitek felfedezni, emennyiben teher vagyok és úgy gondoljátok akkor nem írok ide ezután.
Sajnálom hogy ha ti ezt ilyen negatívan élitek meg hogy laikusként segítséget kérek, csak épp olyan feltételekkel amit nem tudtok elfogadni.

Köszönök a múltban minden segítséget, véleményt vagy bármilyen reakciót mindenkinek.
Üdv
Szabolcs

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74555) Speeedfire válasza Kiskokó (#74554) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Mi ez az audi fétis? Elég perverz vagy....
Az meg, hogy öreg autó bűn ronda...némelyik régi autó klasszisokkal szebb, mint amiket mostanában gyártanak.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74556) Mr Bond 007 válasza Speeedfire (#74555) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Azt hiszem nem jött át a lényeg...

Egyáltalán nem értem miért kellett beszólni neki. Jött, kérdezett. Most komolyan! Miért nem lehet elfogadni hogy mindenkinek mások a prioritásai? Néha úgy viselkednek itt egyesek mint akinek szocializálódási problémái lennének... :U Lehet fórumozni úgy is ha nem értesz egyet a másikkal, de nem kell ezért nekimenni.

[ Szerkesztve ]

(#74557) hegyipapa válasza Kiskokó (#74550) üzenetére


hegyipapa
senior tag

Szabi ha nincs messze menj el, nézd meg, hallgasd meg, és vigyél esetleg pár számot is, ha tetszik ne szarozz vedd meg. Jól érzelmezem akkor neked ez lesz az első hangfalad, és nem vagy brutálisan nagy igényű "vájt fülű” zenész sem. Szerintem neked akár megfelelő is lehet persze ezt csak megnézés és meghallgatás után lehet mondani.

(#74558) Kiskokó válasza Speeedfire (#74555) üzenetére


Kiskokó
veterán

Igen sajnos eléggé Audi fanatikus vagyok ezt jól látod :)
(hogy aktuális legyen én is lebeszélhetnélek a Seatról.. hogy Audit vegyél mert... eben meg abban meg amabban jobb és ez ugyan úgy igaz. De attól még nem szar a Seat... csak neked nem kell bőrülés nem kell Bose hifi, xenon , ülésfűtés meg semmi) :)

Igen én értem amit mondasz! De az Én példámban PONT az a lényeg, hogy a régi erős autó az csúnya!

Ízlséről nem illik vitatkozni és szubjektív, de most komolyan !?
[link] Ez a hangfal szerintetek szép? Mert nálam maximum egy erős Átlagos kinézetet üt meg.

Mr.Bond :
Igen ennyi lenne csak a lényeg. Értem én hogy jót akarnak nekem, hogy a lehető legjobb hangzást érjem el. Örülök minden segítségnek, de nem értem miért nem lehet legalább egy kicsit toleránsnak lenni a másik igényeivel szemben és nem rögtön csak "lehülyézni és ráhagyni." (nem pontosan ez történt ne vegye fel senki csak így adta ki a mondat)

A Yamaha hangfalra is 1. vagy nem válaszol aki nem akar 2. elég lett volna egy "szerintem nem méltó a Vincenthez, meg nem erőssége az xy" és kész ennyi.

Hegyipapa :

Köszi, írtam privátba választ :)

Tartom a fentebb leírtakat, ha zavarom a közösséget a topicban akkor nem írok. :) Mindent a nyugalmatokért.
Üdv

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74559) Sz.Péter válasza Kiskokó (#74558) üzenetére


Sz.Péter
tag

A japánok inkább az elektronikában erősek.Biztos vannak jó hangfalaik is.Ehhez mit szólsz nem fekete,de sztem nagyon jól megy a fekete színhez.

(#74560) Kiskokó válasza Sz.Péter (#74559) üzenetére


Kiskokó
veterán

Szia.

Néztem ezt is, ez már szebb meg jóval tekintélyesebb darab. De árban sajnos ennyit Maximum Új hangfalért adnék. Használtban 150ezer a határ.
Köszönöm az ajánlást. Illetve a véleményt, igen én is úgy tájékozódtam már régebben is hogy Japán inkább erősítőben mint sem hangfalban, gondoltam egy kérdést megér mert ha alkudni is lehetne....
De amúgy az kicsit újabb Tannoyok már külsőre is szimpatikusak nagyon! Illetve tudom megint hülye leszek de egy icipicit megint elkalandoztam a Klipsch felé.
(annó 2-3 éve láttam egy tesztet Klipsc állóról- ott valamiért belém jött az "egyszer kell egy ilyen" érzés néha néha felbukkan annak ellenére, hogy már kibeszéltük a Klipsch témát :) )

Quadral-ról (nem túl öreg vagy újabb tipusok) neked mi a véleményed , tapasztalatod ?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74561) Sz.Péter válasza Kiskokó (#74560) üzenetére


Sz.Péter
tag

Őszintén szólva nem ismerem a quaralokat,de a tannoy is lehet kicsit erősen van árazva,viszont így fotóról szép állapotban van.Van még időd ,viszont,ha rappet stb hallgatsz oda is kell,egy jó közép,főleg a beszéd,és ének miatt is.

(#74562) kukulec válasza Kiskokó (#74560) üzenetére


kukulec
őstag

nem vagyok sem dali, sem zensor rajongó, de ez lehet, hogy megérne egy fülelést.

[ Szerkesztve ]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#74563) dgyuri0123 válasza Kiskokó (#74560) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez egyre rosszabb...
Vincent után az a Yamaha, vagy egy Klipsch??? Ne viccelj már... :(

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74564) Nemir Ombe válasza dgyuri0123 (#74563) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Még mindig kapni jó kis Triangle Antal-t párban 700€-ért [link] , az illene a Vincent-hez nem "holmi" Yamaha-k és Klipsch-ek .... :D ;)

Hmm ....

(#74565) Speeedfire válasza Kiskokó (#74558) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Egyedül az ülés fűtés és a xenon kelle, más nem. :N
Amúgy néztem én az audikat is, de kritikán aluliak. Arról nem beszélve, hogy sokba kerül fenttartani és megbízhatatlan. Ismerős körben van 3 audi is, ismerem őket. :D

Nekem se jön be a tannoy.

De pl amit Nemir Ombe linket triangle jó és jól is szól.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74566) dgyuri0123 válasza Nemir Ombe (#74564) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szívemből szóltál... :) Ilyen áron szerintem "semmi" nem passzolna hozzá jobban. :K

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74567) Kiskokó válasza dgyuri0123 (#74563) üzenetére


Kiskokó
veterán

Elhiszem,ezért kérdezlek titeket.
(nem lehet mindenki minden témában tájékozott :), nálunk a boltba is lehet olyan tettszene neked amiről inkább lebeszéllek, de ha nem vagy ismerős a témába addig csak találgat az ember.)
Ötlet?

+Sz.péter + kukulec

Köszönöm szépen!! Rendesek vagytok mind!

Jön egy másik érzékeny pont.
Rohadtul jár az eszem de kurvára nem oldható meg másképp majd a jövőben.
2 Lehetőség van vagy 10Fm USB kábellel kéne kimennem a PC-től az X FI-ig vagy ha a PC-mellé rakom az X-Fi-t akkor meg 10FM RCA kábel...
Egyre jobban látom már én, is hogy ez a 10Fm tényleg necces lesz de nincs más lehetőség.
Logikusan a 10FM USB-st talán egy fokkal jobb megoldásnak látnám... de most már teljesen tanácstalan vagyok.
:S

Nemir :

Na ez nem is rossz!! :) Árban sem vészes még újonnan se. :)

Köszi szépen:)

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74568) dgyuri0123 válasza Kiskokó (#74567) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Na igen, de a Triangle nem hiphopra, rap-re van "tervezve", ezért nem ajánlottam neked. Az más kérdés, hogy ettől függetlenül ezt választanám, mert kiegyensúlyozott és igen muzikális doboz. Viszont ha neked csak a basszus számít, akkor keress más utat. Bár a Vincent sem kifejezett barátja ennek a műfajnak, ezért azt sem ajánlottam, (azt hiszem :) ) de attól még jó erősítő...

És kábelügyben, ebben a hosszban, én inkább az USB-t ajánlanám, ha jól árnyékolt. A Supra pl. ilyen, de nem olcsó...

"csak a zene van"

(#74569) Tamoo válasza Kiskokó (#74567) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

10m necces, nem is tudom a két rossz közül melyiket választanám. Én előbb raknék egy olcsó lejátszó eszközt az erősítő mellé.

(#74570) Perzeusz


Perzeusz
tag

filozófia on
A házimozisták/hifisták 2 csoportra oszthatóak. Az első: akik szinte sohasem cserélgetik a cuccaikat. Ha megvesznek valamit -akkor az szólhat bárhogyan- megtartják, mert az arra lett véve.
A második: folyamatosan változtatnak lehetőleg minél több komponensen. A rendszer hibáit, gyengeségeit keresik (és általában megtalálják).
Az első csoportnál azon áll, vagy bukik a dolog, hogy megfelelő komponensek lettek-e összeválogatva. Itt nagyon fontos a kérdezősködés és a körültekintő választás. Mert össze nem illő, illetve más kategóriájú darabokból álló lánc az nem túl jó. A második csoport tagjainál sokkal kevesebb a rizikó, mert, ha valami nem tetszik, akkor azt lecserélik. Viszont ez több pénzbe is kerül.
A fórum olvasása egyfajta katalizátor szerepét tölti be, hogy az első csoportosból a másodikba tartozzon valaki. Viszont egy bizonyos szint elérésekor a cserélgetés egyre csökken, sőt előbb-utóbb leáll. Aki ebbe a fázisba kerül -annak ellenére, hogy már nem cserélget- mégsem válik az első csoport tagjává, hiszen ezt az állapotot egy masszív próbálgatás előzte meg. Akkor ezt nevezhetjük Nirvánának? :)
Ja, és az még tovább árnyalja a képet, hogy előre senki nem tudja magáról, hova tartozik. Az majd idővel elválik.
Amiért írtam: Kiskokó, ha a végleges hangfalaidat keresed a végleges(?) Vincent mellé, akkor szerintem még nézzél, hallgassál meg többet. Nyugodtan kérdezhetsz bármennyit :) Ha viszont szeretnél már elindulni valahogyan, akkor vedd meg valamelyik kinézettet. Biztos vagyok benne, hogy tetszene a hangjuk. (music center után pláne)
filozófia off

2 db WD Red 2TB eladó

(#74571) liszi70 válasza nebulo5 (#74528) üzenetére


liszi70
nagyúr

"próbáltuk figyelmen kívül hagyni a Liszi által oly sokat emlegetett "placebo" szindrómát is"

1. Dicséretes, hogy "próbáltátok", nagy kérdés, hogy vakteszt nélkül vajon sikerült-e. :)
2. Nem Liszi emlegeti sokat, ti emlegetitek túl keveset. :D

[ Szerkesztve ]

(#74572) Sz.Péter


Sz.Péter
tag

+ egy jó rendszer nagyon alakíthatja a zenei ízlést is.Kinyilhat egy nagyobb zenei világ.

(#74573) Tamoo válasza Sz.Péter (#74572) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Pont ezt akartam írni én is. :K Már én is teljesen más zenéket hallgatok, élvezek mint mielőtt belekezdtem a hifizésbe.

(#74574) Nemir Ombe válasza dgyuri0123 (#74568) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Teljesen jó az Antal "hipi-hopi-ra" is csak be kell nyomni a "lúdneszt" ..... vagy "feltekerni" mindent, amit lehet .... ;]

Hmm ....

(#74575) Speeedfire válasza dgyuri0123 (#74568) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Teljes mértékben megállja a helyét hiphop-ban. :)
Nincsenek benne házrobbanó mélyek, ellenben pontos, tiszta. Ha csak a mennyiség kell, akkor ott a quadral argentum 570.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74576) dgyuri0123 válasza Speeedfire (#74575) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Erről beszéltem... :D

"csak a zene van"

(#74577) alphamooncam válasza Mr Bond 007 (#74556) üzenetére


alphamooncam
őstag

Tévedés ne essék !

Nem azzal van problémám, hogy vki kérdez, hanem a hogyannal...

Az említett fórumozó kolléga hozzászólásaiból nekem az jött le, hogy nem a fórumozókkal, segítőkkel együtt akarja megtalálni a nirvánát, hanem hogy helyette, egyedül a közösség tagjai feccöljenek bele energiát.

A hozzászólásaiból "süt" hogy nem is akar utánaolvasni semminek, ill. nem szán időt és energiát hallgatózásra.

Ez így együtt verte nálam ki a biztosítékot.

De ez csak egy vélemény volt. Az enyém.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#74578) Speeedfire válasza dgyuri0123 (#74576) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Tudom, de én hallgatok is rajta rap, hiphop zenéket. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74579) Phülöp válasza Sz.Péter (#74572) üzenetére


Phülöp
addikt

megtörtént

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74580) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#74577) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha visszaolvasol láthatod, hogy az "észrevételeden" már hetekkel ezelőtt "túl volt" a topik .... ;)

(a vélemény meg olyan, mint a segglyuk, mindenkinek van, de általában senki nem kíváncsi a másikéra.... ;] )

Hmm ....

(#74581) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#74580) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem kell visszaolvasnom, folyamatosan követem az eseményeket !

Semmi akadálya hogy segítsetek neki, engem csak az irritál, hogy nem használja az erőforrásokat, hanem kihasználja. Pont.

Az meg hogy arra utaltál hogy a véleményem egy segglyuk az téged minősít nem engem.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#74582) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#74581) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"a véleményem egy segglyuk"

Én ilyet soha nem írtam .... ;)

Hmm ....

(#74583) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#74582) üzenetére


alphamooncam
őstag

Arról nem tehetek, hogy szövegértelmezési problémáid vannak!

A hozzászólásomban azt kifogásoltam, hogy összefüggésbe hoztad, utaltál a véleményemre, konkrétan segglyukhoz hasonlítottad.

Az alpáriságnak is vannak fokozatai, és annak ellenére, hogy "szépen" be van csomagolva, az attól még bántó.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#74584) Sz.Péter


Sz.Péter
tag

Tamoo,iguana.Gratulálok!Persze kell,hozzá nyitottság,és kíváncsiság,és igényesség.Nálatok megvan,és sok más emberben is. :C

(#74585) Phülöp válasza Sz.Péter (#74584) üzenetére


Phülöp
addikt

25 éve csiszolódik, csak lett belőle valami mostanra

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74586) Sz.Péter válasza Phülöp (#74585) üzenetére


Sz.Péter
tag

Én is kb,de gyereként is meglepett nagyanyám Beethoven 9 lp-je mikor a gyalura raktam,föleg a rádióslágerek után. :)

(#74587) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Ne kapjatok össze, főleg ne miattam.
Nem arról van szó amiről beszéltek, attól hogy egy konkrét típusra bekérdezek az csak azért van mert az AVX-en van eladó.
Nem egyszer elhangzott itt is, hogy nem is márkákról hanem szinte tipusokról kell beszélni, mert márkán belül is nagy eltérések lehetnek. Na mármost hirtelen nem mindig talál az ember vagy van épp ideje rákeresni, utána nézni.
Illetve azon is múlik hogy hol és mit olvas az ember, ezért is kérdezek itt is hogy +1-el több véleményt tudjak magaménak. ezáltal nem állja meg a helyét az hogy én nem "veletek együtt" keresem a megoldást hanem tőletek várom.
Ez most olyan, hogy eddig a neten mindenhol csak jót olvastam a Klipschről, de fórumokon például már elég vegyes De ott is van akinek bejön.
Az a baj, szerintem ott megy el hogy nektek az nem fér bele ami nekem igen, hogy bizony a hang kárára áldozok negatívba, a külső miatt.

Sajnálom, nem akarok senkit kiakasztani.

ON :
Ráraktuk haverom elég régi Jamo Studió 170-es típusú hangfalait és jelenleg is használom. Hallgattuk sodrott és most a merev kábelt járatom éppen.
Itt nem is annyira volt különbség bár a közép mintha sokkal jobban jelen lenne, de korábban hallgattuk ezeket a falakt haverom valami alibi erősítőjével.
Hát mit ne mondjak, elég pozitív a változás a Vincentel.
Én a viszonylag hülye fülemmel nem tudom jól fejezem e ki de azt vettem észre hogy sokkal élettelibb lett a hangzás, a mély sokkal lágyabb és pontosabb lett. Hangerőben félnél már nem hallani egymás hangját nagyon.
Nem tudom ez mennyire ad minőségi zenét, de számomra már ez is elég jónak tűnt nem mondom hogy nem lehetne jobb de első próbálkozásra, tapasztalatnak nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74588) fehér_ember válasza Kiskokó (#74558) üzenetére


fehér_ember
addikt

Szerintem az a linkelt Tannoy rohadt jól néz ki.
A 637-est meg iszonyat drágán árulják.
Elevenítsd már légyszíves fel bennünk, hogy milyen kinézetűt szeretnél. Amúgy én tuti hogy az általam múltkor linkelt Sony-val kezdeném a meghallgatást, simán lehet nagyon jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#74589) Hunyus válasza Perzeusz (#74549) üzenetére


Hunyus
senior tag

Hát nem tudom.
Konkrétan mit ajánlanál?
Amúgy erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#74590) Tamoo válasza Kiskokó (#74587) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Vedd meg ezt, ez jó hiphopra is, komoly mélye van. :D [link] Valaki tényleg elvihetné már, mert erős ingerenciát érzek, hogy visszavásároljam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74591) Kiskokó válasza Tamoo (#74590) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ezt néztem már, meg anno is olvastam már róla, hogy elég jó kis hangfal ez a GS20. Ez amúgy a színét leszámítva meg az árát amúgy például akár szóba is jöhetne.

Most komolyan full nem értek hozzá.... komolyan gáz lenne például ezt magasfényű fekete fóliával lefóliázni, persze igényesen. Beleszólna a hangjába :O ??
Mert pl ha egy hasonló hangfal ha mondjuk 150 körül lenne csak a színével lenne baj, komolyan lefóliáznám ne azon múljon, mert amúgy meg simán megvenném, de ha egyszer egy natúr fa nem tetszik meg full nem illik be a ház stílusába akkor egyszerűen nem fogom megvenni.
Úgy gondlom ez azért érthető, annak ellenére, hogy értem én hogy a hangzása 5* lenne de ha nem jó a színe nem jó. :)

Köszi :)

Pontosításként hozzáteszem, hogy haver hangfalába volt cserélve a 20-asok ezek mellé pedig hangváltó került be + csillapítás meg talán még egy merevítést is rakott be.
hello

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74592) Tamoo válasza Kiskokó (#74591) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egy rendes fa furnért szerintem bűn lefóliázni. Nem a hang miatt hanem úgy általánosságban "tönkretenni".

(#74593) Kiskokó válasza Tamoo (#74592) üzenetére


Kiskokó
veterán

Persze értem én. Nem arról van szó hogy nem szép. Nekem is bejön, de egyszerűen nem illik igy a képbe. Más a stílus ennyi. Amúgy igényes meg szép.
Mindig kocsikkal jövök... Tök szépek az új opelek, nem is rossz autók stb de attól még soha az életbe nem vennék magamnak, mert az a stílus nem az enyém. ennyi :)

Sz.péter fogalmazott úgy mintha a fóliázás talán beleszólna a hangba. Vagy nem tudom mire gondolt pontosan.
Erre kíváncsi lennék vajon számít e. Ha esetleg ő maga válaszol majd, persze ha akar vagy van kedve, nem muszáj ne marról van szó hogy követelőznék mielőtt félreértés lenne belőle :)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74594) Dorian


Dorian
félisten

Srácok...
Most üzemeltem be az USB kártyás - lineáris tápos audio-PC-t. Nagyon simán meghaladta a várakozásaimat a kapott hang! Sokkal tisztábban és simábban-nyugodtabban szól a zene, olyan csendek vannak és dinamika...
Örülünk! :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74595) Phülöp válasza Dorian (#74594) üzenetére


Phülöp
addikt

A PC-ről meg a tápról írhatnál bővebben. Akár itt, akár az építős topikban.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74596) Dorian válasza Phülöp (#74595) üzenetére


Dorian
félisten

Én nem értek hozzá, vettem :)
Alapvetően Bodor-féle gép egy igényesebb házban
Full passzív hűtés, integrált procis alaplap, 8W-os 4 magos procival. 4GB RAM, 120GB HyperX SSD, Tényleg komoly analóg táp az alaplapnak és külön toroidról analóg az USB kártyának (Bodor-féle V2-es verzió) és SSD-nek. Mindez egy Silverstone 04-es fekvő házban.
Windows 10 fut rajta, manuálisan pucolva, vásárolt Fidelizer Pro optimalizálja, Foobar a lejátszó program és Jplay protokoll játsza ki az adatfolyamot a DAC felé.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74597) Tamoo válasza Dorian (#74594) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azt kellett volna írni, hogy sz@rabbul szól mint a laptop, nem kell költeni ilyesmire! :D

(#74598) Dorian válasza Tamoo (#74597) üzenetére


Dorian
félisten

Kipróbálás előtt még bútort szállítottam és meghúztam a kölcsön autót, aminek 50ezres az önrésze. Nem kicsit lettem "idegállapotba"... :(((
Na, tapasztalatom szerint ilyenkor "minden szarul szól" de mégis.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74599) Sz.Péter válasza Kiskokó (#74593) üzenetére


Sz.Péter
tag

Én is a furnér miatt írtam,kár azt így elcsúfitani.Akkor már egyből fekete furnér,vagy festés.A fóliát is nagyon nehéz lenne felrakni rá,ha egyáltalán sikerülne.És amúgy nem ismerem az összes műanyagfólia tulajdonságát.

(#74600) Dorian válasza Kiskokó (#74593) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor már inkább fújd le a furnért feketére. GS20-nak erős és egyben megfogott basszusa van, nyilván ilyen kategóriában a többi tartománnyal sincs semmiféle gond, így alkalmas hip-hopra (is)
Éppen Beethoven hegedű koncertet hallgatok rajta, de a kedvedért mindjárt beteszek egy kis Mega Sound System-et ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.