Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99001) RetepNyaraB válasza hitman77 (#98992) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

"A változás az erősítő és a Dragonfly DAC-ja közti különbségből adódik tisztán?"

Illetve a kékfog elhagyásából, annak minden problémájával együtt (sávszélesség, késleltetés, kékfog kódolás-dekódolás, kérdéses minőségű elektronikával - bár az Apple pont ismert arról, hogy nem rossz ilyen téren).
A többiek kijavíthatnak, de amúgy a dragonfly-ok kimenete nem line out, hanem direkt fejhallgatóerősítő. Fejest kellene rákötni, nem tovább vezetni a jelet. Ilyenformán nem optimális egy line in lukba bedugni. Mármint nem lesz baj, csak nem az igazi. :U
Aztán az, hogy hallasz-e végül és mennyi különbséget, már sokkal bonyolultabb kérdés. Ki kell próbálnod leginkább.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#99002) dgyuri0123 válasza Tamoo (#98999) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Tegnap este kiveséztem a CE 9.2.3-at, optikai kimenetről, kizárólag zenére. Sajnos nem jobb, mint a Jriver/laptop/USB, sőt, kissé fedett, szűkebb a dinamikája és túlontúl visszafogott az ének is. Tehát nem alternatíva...nálam. Önmagában elég jó, ha nem hasonlítom... bár a visszafogottsága eléggé egyértelmű még önmagában hallgatva is.

"csak a zene van"

(#99003) hitman77 válasza RetepNyaraB (#99001) üzenetére


hitman77
senior tag

Köszönöm a választ. Holnap kiderül. :)
Elvileg használják külső DAC-ként is analóg erősítő elé, ezért gondoltam, hogy megfelel erre a célra. A jelenlegi megoldásnál minden vélemény szerint jobb minőséget kapnék az általad írtak miatt.

(#99004) maci1234 válasza detroitrw (#98939) üzenetére


maci1234
tag

Ha 30-ba bele kell férni a lemezjátszónak hangszedőstől egy beépített erősítővel, plusz dobozok, akkor ki kellene fogni egy jó állapotban levő Tesla NZC 420-ast vagy 431-est Azért ők, mert a benne levő MM hangszedőt fogad s annak tűnyomása még nem vágja agyon a lemezeket, s így hallgatható marad később is egy jobb rendszerrel. (normálisan kinéző 431-est látok a jófogáson 12-ért)

A zenéhez hangszer is kell!

(#99005) _seth_ válasza _seth_ (#99000) üzenetére


_seth_
veterán

Csináltam egy Factory resetet, de érdekes módon ugyanazt a 4 adót találja meg helyi rádióként, és mintha korábban ékezetes betűkkel írta volna ki a számok címét, most az ékezetes betűk helyén egy pont van.

Ötlet? Mit resteljek még? Köze lehet hozzá az applikációnak?

Vagy wifi helyett kössem be kábelen a netet, lehet különbség?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#99006) fokukac válasza _seth_ (#99005) üzenetére


fokukac
nagyúr

szerintem adj neki egy kis időt, lehet, hogy csak a netrádió szolgáltatója szarakszik. Az én marantz melody-mban (a marantz és a denon ugyanaz a cég, valszeg elég hasonló a szoftver) ezres nagyságrendű netrádió volt, persze volt, hogy egy napig nem volt egy se, aztán visszajöttek.... lehetett szűrni hely, stílus és minőség szerint (higher bitrate v. valmai hasonló volt a neve). ezek közül kb. 15-20 volt magyar. de persze nem azokat hallgattam.
vagy azt nézd meg, hogy nem kapcsoltál-e be valami szűrőt... megpróbálhatod utp kábellel, de nem hiszem, hogy sok különbség lesz a wifihez képest.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#99007) _seth_ válasza fokukac (#99006) üzenetére


_seth_
veterán

Közben megoldottam másképp, regisztráltam egy HEOS accot és így már van a távirányítóról is elérhető kedvencek lista, oda betettem ami kell és kész is. Ha országra szűkítek akkor rengeteg magyart talál, de a Local radio részen jelenleg is csak négyet, fura, de így még jobb is.

Igen, denon-maranzt egy cég, olyannyira egyforma, hogy a teljes menü, kijelző is egyforma, ahonnan a subot hoztam ott egy hatalmas marantz sztereó erősítő volt, a menü rész teljesen ugyanez volt.

Mindenesetre köszi a tippet.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#99008) YceBear válasza dgyuri0123 (#98998) üzenetére


YceBear
tag

Tudok kolcson adni egy Beelink GT1 -t sajat tapjaval ha tesztelni akarsz.

(#99009) _seth_


_seth_
veterán

Milyen lemezjátszót érdemes venni kb 70e forintig? Egy kitétel van, fekete színű legyen.
Az erősítőn optikai, és rca bemenet van erre a célra.

Audio-Technica LP3?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#99010) Darázy válasza fehér_ember (#98904) üzenetére


Darázy
csendes újonc

Köszönöm a segítséget.
Kérdezném még, hogy az A2-be hogyan érdemes, illetve kell bekötni a hangfalakat (csak stereo, Bronse6)?

(#99011) dgyuri0123 válasza YceBear (#99008) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hű, de jó, köszönöm. Azt még nem tudom, mikor lenne rá időm, mert mostanában el leszek havazva még a hétvégéken is.. Esetleg lehetne kicsit később? :B
Amúgy Bp-i vagyok...

"csak a zene van"

(#99012) fokukac válasza _seth_ (#99009) üzenetére


fokukac
nagyúr

Az nem lesz olyan egyszerű... Egy lemezjátszónak speckó bemenet kell egy erősítőn (MM / MC). a kis denonon nincs olyan, tehát kell hozzá egy phono előerősítő...
Elég gyorsan elég messzire jutottál :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#99013) Ear001 válasza _seth_ (#99009) üzenetére


Ear001
addikt

Optikai phono bemenet?

(#99014) Jorus válasza fokukac (#99012) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ebben az ársávban van sok olyan - igaz nem magas minőségű - típus, ami előerősítőt és/vagy USB csatlakozást is tartalmaz. Pl. Lenco L-400

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#99015) dinnye1960


dinnye1960
csendes tag

Szeretnék venni egy komolyabb hangsugárzót. A lehetőségek eléggé behatároltak, amin nem lehet változtatni:
- csak polcsugárzó fér el
- a keret kb. 800 eFt.
- hallgatózni nem tudok és nem is akarok, bízom a fórumtársak
tapasztalátában
- amit első körben kinéztem Canton Reference 9k
- ha valakinek van tapasztalata, tanácsa, vagy másik hangsugárzót
javasolna, megköszönném.

(#99016) fehér_ember válasza Darázy (#99010) üzenetére


fehér_ember
addikt

A MAIN-nél a két felsőbe, azaz a A-ba. És legyen az előlapon is benyomva az A nyomógomb.
Töltsd le a használatit és tanulmányozd. [link]
Végigmehetsz a beálltásokon is lépésenként a használati alapján; annak ellenére hogy egy részük az csak a házimozizásra vonatkozik (pl. hangsugárzók száma, mérete, távolságok).
Persze az akár fontos is lehet hogy jelen esetben ne legyen definiálva szub (tehát ha csak sztereózol) és így persze a frontok mehetnek large-ra a menüben, frontokra a mély ...stb.
Kiváncsiságból kipróbálhatod az effekteket is.
Azt most kapásból nem tudom hogy van-e sztereó üzemmód illetve direct; vagy csak effect off-ot kell nyomni (iiletve a menüvel sem vagyok teljesen képbe). De majd ezekre úgyis rájössz ha eleget nyomkodod.
A lényeg hogy tanulmányozd a használatit és ismerkedj meg az elérhető funkciókkal.
Bizonyára a dac is jobbféle benne, úgyhogy bátran csatlakozhatsz rá pc-ről vagy egyszerűbb cd-játszókról is az optikai aljzatokba vagy az 1db. " cd coaxial" csatira.

[ Szerkesztve ]

(#99017) fehér_ember válasza dinnye1960 (#99015) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ennyi pénzért megfülelés nélkül :Y Te aztán bátor vagy.
Ha így áll a helyzet akkor inkább újat, hogy élni tudj az elállás lehetőségével.

Amúgy azt legalább elárulhattad volna a többieknek hogy minél is szeretnél komolyabbat venni, mekkora helyiségbe, mivel hajtva ... stb.

[Ezeket] pl. számításba venném; de azért ezt sem megfülelés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#99018) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Ha semmihez viszonyítok akkor azért sok van amit számításba lehetne venni; kezdve akár:
[1]; [2]; [3]; [4]; [5](jaj de nehéz lett volna levenni a grilleket); [6] ...
De ez most csak egy pillanatnyi hasraütésszerű keresés eredménye, lehet vannak igazi gyöngyszemek is.
Szóval majd másokmegmondják.

(#99019) YceBear válasza dgyuri0123 (#99011) üzenetére


YceBear
tag

En is BP -i vagyok szoval a tavolsagi kerdes megoldodott. Futomuhoz is van cuccom ,de kuldtem privatot.

(#99020) _seth_ válasza fokukac (#99012) üzenetére


_seth_
veterán

Hmm, MM/MC kapcsoló van a lemezjátszón, ettől függetlenül is kell a phono erősítő?

Párom szüleinél és enyémeknél is lapul pár száz mindenféle bakelit, érdemes lenne belehallgatni némelyikbe :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#99021) _seth_ válasza Ear001 (#99013) üzenetére


_seth_
veterán

;]

Az csak a felsorolás része volt :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#99022) _seth_ válasza fokukac (#99012) üzenetére


_seth_
veterán

Egy Pro-ject Phono Box E megfelelő lenne a feladatra? A lemezjátszós vonalra nem szeretnék sokat költeni.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#99023) fehér_ember válasza _seth_ (#99022) üzenetére


fehér_ember
addikt

De ha most pl. az általad szóbahozott Audio-Technica LP3-ról beszélünk, akkor ahhoz nem kell ilyen, mert van beépített phono elektronikája is; szóval már ad ki olyan erősségű jelet amit egyből az erősítőd 1 pár analóg bemenetére (ANALOG IN) küldhetsz.

[ Szerkesztve ]

(#99024) _seth_ válasza fehér_ember (#99023) üzenetére


_seth_
veterán

Ez jó hír :) Erre való az a kapcsoló a hátulján? + Nagyon egyszerű, veszek egyet, rádugom, ha nem jó akkor még hiányzik valami :D

Találtam olcsón egy Lp3-as garis lemezjátszót, viszont nincs meg a hangszedője, a gyárit lenne érdemes megvenni rá vagy egy AT95-öt? Utóbbiról sok helyen írnak jókat, a gyárit nem említik.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#99025) fehér_ember válasza _seth_ (#99024) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem olvastam a használatiját, de igen, úgy logikus hogy ha a "line"-ra van téve akkor a saját beépített phono elektronikáját használja a gyárilag mellékelt mm (mozgómágneses) hangszedőhöz. Tehát úgy már közel vonalszintű jelet fogsz kapni és azt közvetlen rádughatod az erősítőd sima/normál/vonalszintű bemenetére és hallgathatod.

Nem tudom a gyárit még hol lehet kapni (AT91R).
Szerintem nekem az at95 se volna elég jó :) , legalább egy [ilyet vennék].
De én ebbe nem akarok belefojni meg megmondani mit hogy, mert a lemezjátszózás nem az asztalom. Meg amúgyis azt mondját hogy csak jóval komolyabb cucokkal érdemes vele foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#99026) fehér_ember válasza fehér_ember (#99025) üzenetére


fehér_ember
addikt

belefojni belefolyni.

Ha hangszedőt veszel akkor kell egy beállító sablon is.

[ Szerkesztve ]

(#99027) dinnye1960 válasza fehér_ember (#99017) üzenetére


dinnye1960
csendes tag

Kb. egy hónapja fordultam a T. fórumlakókhoz, hogy az alábbi forráshoz- lánchoz nem kevés-e az ELAC bs244.2 ?
A forrás Deezer HiFi. A lánc elemei: Ca 851n - Audia Flight three s. /a nappali 20 m2/
Az általános megítélés/válaszok szerint kevés. Ezek után nézelődni kezdtem, így alakult ki a 99015 sz. kérdésem.

(#99028) fehér_ember válasza dinnye1960 (#99027) üzenetére


fehér_ember
addikt

Bocsánat, nem olvastam vissza. Szerintem akár már pl. a linkelt Proac vagy Dynaudio is játszhat.

Amúgy tény, én sem vagyok elac párti.

[ Szerkesztve ]

(#99029) IamTheDog


IamTheDog
tag

Sziasztok, kazettás decket milyet lehet újonnan beszerezni a Teac-on kívül? Illetve ez vajon milyen minőségű lehet?

(#99030) Jorus válasza IamTheDog (#99029) üzenetére


Jorus
nagyúr

Azokkal én is szemezek, ha van vkinek tapasztalata, jól jönne nekem is.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#99031) salesman válasza IamTheDog (#99029) üzenetére


salesman
őstag

Szerintem sehol. Kell venni egy jó állapotó vintaget, (nem olcsó), át kell nézetni szakemberrel (nem olcsó), venni jó minőségű kazikat (nem olcsó), ezek után "rákenroll"!
Ja, kérem az élet nem habostorta...
A "csak szíjat kell benne cserélni" maszlagoknak ne dőlj be! :K

Türűűűdrááá!

(#99032) #10726912 válasza dinnye1960 (#99027) üzenetére


#10726912
törölt tag

[link] Usher Diamond. Olvass utána, egyik legjonbb minőség a piacon. Van olcsóbban is más oldalakon (szerintem). ScanSpeak hangszórók, és nagyon szép hang... :) Akinél hallottam, azt mondta, nincs hiányérzete, csere késztetése évek óta.

(#99033) #10726912 válasza dinnye1960 (#99027) üzenetére


#10726912
törölt tag

[link] Nem az enyém, használtan itt találtam, nem túl gyakori darab.

(#99034) fehér_ember válasza dinnye1960 (#99027) üzenetére


fehér_ember
addikt

Annyit módosítanék :B hogy a linkeltjeim közül leginkább csak a micro utopia be vagy minimum a contour s 1.4 ( a többi felejtős). És én nem cantonoznék.

(#99035) balage25 válasza dinnye1960 (#99027) üzenetére


balage25
senior tag

Nekem volt Canton Reference 9-em, nagyon szerettem. 9K-t nem hallgattam, de egyel feljebb van a letran.
En tovabbra is a Pioneer TAD-ot hallgatnam meg. Nem vennek meghallgatas nelkul hangsugarzot.

(#99036) IamTheDog válasza salesman (#99031) üzenetére


IamTheDog
tag

Ezt az utat már megjártam, és valóban így lett. 9000 volt a deck, aztán az átnézés, szíjcsere, görgőcsere +15 ezer. Amúgy nem rossz ez sem, de nem tudom egy új Teac tudna-e többet.

(#99037) salesman válasza IamTheDog (#99036) üzenetére


salesman
őstag

Milyen deck?

Türűűűdrááá!

(#99038) dinnye1960 válasza balage25 (#99035) üzenetére


dinnye1960
csendes tag

Kösz a segítséget, de ezzel a hangsugárzóval valami nem stimmel, ugyanezen képpel hirdetik az ebay-en, azzal hogy Magyarországra nem szállít. /vagy csak én nem értek valamit/
A javasolt hangsugárzók egyikére pedig /Usher Diamond/ nincs keret.
Az általatok javasoltak és az én választottaim együtt:
- canton reference 9k
- dynaudio contour 1.4
- dynaudio evoke 20
A keret max. 800 eFT.
Ha még valaki tud még javasolni mást is a hozzászólásaim figyelembevételével, megköszönöm.

(#99039) fojtviki válasza dinnye1960 (#99038) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nem bantasbol irom de komolyan, de egy picit furan csinalod ezt a dolgot. Oke, hogy hallgatozni nem akarsz, rendben. De egy ilyen 800eFt-os tetelnel, ha elmesz szemelyesen, biztos, hogy rengeteg kedvezmenyt fognak adni a listaarhoz kepest :) 70-80k-t ebbol az arbol siman tudnal alkudni. Ha masert nem, ezert mindenkepp megeri kivenni egy szabadnapot, de te tudod. :R

(#99040) Mathiask válasza dinnye1960 (#99038) üzenetére


Mathiask
senior tag

Én ha vennék polchangfalat ebben az ársávban, akkor ránéznék ezekre is:
[link] (erről van gedeonnak videója pont a te erősítőddel)
[link] ez picit túllóg a kereten. (bár ennyit szerintem elengednek ha úgy adódik)

(#99041) IamTheDog válasza salesman (#99037) üzenetére


IamTheDog
tag

Denon DRM-650s

(#99042) Mathiask válasza dinnye1960 (#99038) üzenetére


Mathiask
senior tag

De akár egy B&W 705 s2-re is ránézhetsz, vagy annak signature változatára, de az picit túllóg a kereten, az alap nem. [link]

(#99043) dgyuri0123 válasza dinnye1960 (#99038) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

SF Liuto ? [link]
TRIANGLE GENÉSE QUARTET? [link] olvasnivaló
Némi alkuval TRIANGLE SIGNATURE DELTA? [link]
Némi alkuval MARTIN LOGAN ETHOS? [link]

így hirtelen...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#99044) salesman válasza IamTheDog (#99041) üzenetére


salesman
őstag

Szerintem nem. Az is csak kétfejes, duplakazettás...
Gondolom nem akarsz Lakodalmas Lajos kazetták másolásásával bíbelődni...
Én a három fejes magnókra esküszöm.

Türűűűdrááá!

(#99045) Norbert9503


Norbert9503
csendes tag

Üdvözletem! A kérdésem a következő: Adott egy Genius SW G2.1 hangfal szett. 4-8ohm a leírása alapján és 70w. Na most van nekem egy pár Sony hangfalam. Amik 8ohm és ~500w adatokkal rendelkeznek. Úgy tudom, ha erősebb a hangfal az jó, ha gyengébb, mint az erősítő, akkor van baj. Szeretném ezt biztosan tudni. Így van? Tehát mehet rá, nem lesz gond? Nem megy tönkre a kis erősítő?

Még egy kérdés: A Sony hangfal 3 utas - 2x2 kábeles ( 1-1 piros-fekete, ami a mély meg 1-1 kék-fekete, ami a magas. Ezeket nyilván egyben drótoznám rá az erősítőre, mivel az nem rendelkezik ennyi vezetékkel. Ez esetleg gondot okozhat?

A képeket azért mellékeltem, hogy "érezzétek át" a kíváncsiságom okát. :DD Én úgy gondolom, működőképes a dolog, biztonságos, csak max elég halk lenne. De kíváncsi vagyok nagyon...

[[ Norbert ]]

(#99046) dinnye1960 válasza Mathiask (#99040) üzenetére


dinnye1960
csendes tag

Láttam Gedeon videóját, ott is az jön le hogy az AS figaro b mélyhiányos, valóban a frekvencia válasza 500 Hz alatt eléggé esik, mélynyomót pedig nem szeretnék./ezért nem is vettem számításba, de ez szigorúan
magánvélemény./
A PMC 1250 eft-os árából nem hiszem hogy engednének 450 eFt-ot, mert ahogy már írtam a keret max. 800 eFt.
/többen jelezték, hogy a kereskedők engednek a listaárból, ebben teljesen tapasztalatlan vagyok, mennyit illik alkudni?/
(#99039) fojtviki Köszönöm a segítséget, nem bántásnak vettem, nagyon elgondolkodtató amit írtál. (#99043)dgyuri0123 Sajnos csak polc hangfal fér el.
Esetleg van valakinek tapasztalata Monitor Audio Gold 100-al?

(#99047) Mathiask válasza dinnye1960 (#99046) üzenetére


Mathiask
senior tag

Jogos, rosszat linkeltem. [link] (bár enne
Kereskedője válogatja, de ha látja rajtad hogy komolyan gondolod, csak kell egy kis lökés, hogy dönts, akkor azért maguk szoktak felajánlani valami "megoldást".

(#99048) dgyuri0123 válasza dinnye1960 (#99046) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Tényleg polcba raknál egy 800e Ft-ot dobozt ?

"csak a zene van"

(#99049) #01758976 válasza dinnye1960 (#99046) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ugyan ennyiért én sosem vennék polcot, de tessék. [link]

(#99050) #10726912 válasza Norbert9503 (#99045) üzenetére


#10726912
törölt tag

A Sonynak nincs hangváltója, le fog égni a közép, magas sugárzó, esetleg magával viszi az erősitőt is.
dinnye 1960. Használtan megveheted 550-ért az Ushert, és az jobb, mint a Diamond széria. Újkori ára majdnem másfél millió volt. Linkeltem fenteb, facebookon árulja a pali.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.