Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75101) madmike válasza cappa72 (#75100) üzenetére


madmike
őstag

Mondjuk a minőségjavulásban az is közrejátszik (bár nem tudom mekkora mértékben) hogy az eddigi dobozok hajszálvékony kábelekkel voltak bekötve, viszont most vettem 4mm2-s lapos kábelt.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#75102) python1 válasza madmike (#75101) üzenetére


python1
veterán

Hogyne számítana,de egyszerűen tesztelheted,visszakötöd a cipőfűzőt az új hangsugárzóba és kipróbálod azzal is.
Egyébként gratulálok az új választotthoz!

(#75103) liszi70 válasza no01ricsi (#75087) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az autóm is jobban megy és komfortosabb, amikor ki van takarítva. :D Amiről beszélsz, az sokkal inkább pszichés jelenség, mint műszaki. :)

[ Szerkesztve ]

(#75104) bta1 válasza liszi70 (#75103) üzenetére


bta1
őstag

Először talán tisztázni kellene, mijaza "műszaki jelenség" ... :D

(#75105) no01ricsi válasza liszi70 (#75103) üzenetére


no01ricsi
tag

Konkrét jelenség amit nehéz lenne behaluznom:
Jobb oldali hangfalam olyannyira el volt nyomva, hogy forgatgathattam akárhogy nem jött onnan értékelhető hang, a bal oldalt meg majdnem kitoltam az utcára de semmit sem javult a helyzet.
Mi volt a baj?
Jobb hangfalkábel volt a terhelt leginkabb, értem ezalatt, felette alatta volt a hatos elosztó, majdnem minden dugaljba fogyasztó, illetve a tv külső tápja is ott hempergett.
Szoba akusztika ezelőtt és ezután sem változott.
Ezek szerint valakinek evidens, valaki misztikumnak gondolja.
Mindenesetre érdekes téma :)

PSN ID: PRicsi83

(#75106) dgyuri0123 válasza madmike (#75101) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hétvégén azzal szórakoztam, hogy cserélgettem a VDC 268-506-000 és 268-502-000 kábeleimet oda-vissza. Nem volt hiábavaló móka, mert az 506-os tisztább, kevésbé sziszegős hangú, pedig az 502 sem cérna, (2x2,5mm-es) mégis jól hallható különbség van közöttük.

Ilyenkor nem "szabadna" mindent egyszerre cserélned, mert nem fogod tudni, mitől és mennyivel jobb... persze, csak ha érdekel a miértje a dolgoknak. :)

"csak a zene van"

(#75107) Tamoo válasza dgyuri0123 (#75106) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Hétvégén azzal szórakoztam..."
Zenehallgatás helyett! ;]

(#75108) liszi70 válasza no01ricsi (#75105) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ezek szerint valakinek evidens, valaki misztikumnak gondolja."

Ki beszélt itt misztikumról? Semmi misztikus nincs abban, hogy a rendcsinálás, a felesleges dolgok kiselejtezése, a rendezettség jóleső érzése hat a tudatunkra, ezzel a hallószerveinkre is. :) Nem véletlenül írtam az autós hasonlatot, volt benne részem, mint ahogy hasonlót éreztem mint te a porcicák eltüntetése és a hátsó kábel-rengeteg összerendezgetése után. És még kapcsolós elosztót sem kellett kivennem hozzá a rendszerből. :) Természetesen nem zárom ki, hogy műszaki hatása IS volt az akciódnak, erre utal a "sokkal inkább" kifejezésem. :)

[ Szerkesztve ]

(#75109) Kiskokó válasza liszi70 (#75103) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hát pedig inkább úgy értelmezhető az általa leírtak, hogy az autó jobban fogja az utat bizonyos körülmények között ha rendesen feltetted a 4 nyári gumit és nem 4 különböző mintájú kopású összevissza gumi van rajta.

SZVSZ :)

Egy gagyi ráadásul kapcsolós hosszabbító kivétele a láncból még számomra mint laikus hifis de villanybótos eladóként 1000%, hogy előrelépés!
Ha a kábelek rendezése különválasztása talán nem is számít annyira...(annyira!)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75110) dgyuri0123 válasza Tamoo (#75107) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Zenehallgatás helyett!"

Az is volt. :D

Főleg, miután nyugtáztam a kábelek közötti különbséget.

(#75108) liszi70 : A mezei elosztó kivétele a rendszerből (szerintem) egymaga is képes arra, hogy valóban jobb legyen a hang. A többi részt betudható annak, amit írtál.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75111) Tamoo válasza dgyuri0123 (#75110) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az elektroszmog megszüntetése nem érhet fel annyival mint egy kapcsoló kiiktatása táp oldalról? :D Mi van veletek?

(#75112) liszi70 válasza dgyuri0123 (#75110) üzenetére


liszi70
nagyúr

Azt, hogy "valóban" jobb lesz-e adott rendszerben, adott akusztikával, adott füllel, nagyon egyszerű lenne kideríteni. De sajnos ilyenekre nem nagyon szoktatok vállalkozni. :D

[ Szerkesztve ]

(#75113) no01ricsi válasza liszi70 (#75108) üzenetére


no01ricsi
tag

A tudatunkra hathatnak ezek a dolgok ezt aláirom, de kötve hiszem, hogy a hallásunkat is befolyásolná!
Amúgy feleségem is megjegyezte a javulás tényét, a kevésbé kifinomult hallása ellenére, illetve a pszichés dologok sem befolyásolták, mert a gyereket alatta, ergo észre sem vette mivel foglalkoztam!
A további vita szerintem már nem ide tartozik, hanem orvosi, bölcsész, vagy akar filozófia kérdésként is felfogható, mindenesetre nem a topik témája.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: PRicsi83

(#75114) liszi70 válasza no01ricsi (#75113) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A tudatunkra hathatnak ezek a dolgok ezt aláirom, de kötve hiszem, hogy a hallásunkat is befolyásolná!"

:Y Szerinted a füled, a hallásod, nem áll kapcsolatban a tudatoddal??? :D

"mindenesetre nem a topik témája"

De bizony, a topik témája. Nagyon fontos összetevő a psziché, a tudat, a placebo. Teljesen elválaszthatatlan a hifitől. :K A mértékén lehet vitázni, de a tényén és a relevanciáján aligha.

[ Szerkesztve ]

(#75115) no01ricsi válasza liszi70 (#75114) üzenetére


no01ricsi
tag

Külön tudom valasztani az adott pillanatban hallott hangot, attól a jóleső érzéstől hogy tespedt testem megmozgattam és csináltam valami hasznosat is :)
Vicces vagy :)
Tényleg befejeztem, lehet a tiéd az utolsó szó, OK?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: PRicsi83

(#75116) liszi70 válasza no01ricsi (#75115) üzenetére


liszi70
nagyúr

A tudat alatti tényezőktől nem tudod magad függetleníteni akkor sem, ha nagy magabiztossággal jelented ki, hogy igen. :)

Szerk.: Szerkesztésedre csak annyit, nekem nem fontos az utolsó szó, és valószínűleg nem is az enyém lesz az. :D

[ Szerkesztve ]

(#75117) bta1 válasza liszi70 (#75108) üzenetére


bta1
őstag

Miért gondolod szinte magától értetődőnek, hogy van pszichoakusztikai hatás? Hogy a jóleső érzés akár csak egy kicsit is megváltoztatja a hangok észlelését?

(#75118) liszi70 válasza bta1 (#75117) üzenetére


liszi70
nagyúr

:D

(#75119) dgyuri0123 válasza Tamoo (#75111) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezt nem tudom... még nem tapasztaltam, illetve nem tudom, mennyire van jelen nálam.

Nagyfesz árnyékolt, földelt vezetékekben fut, a többivel meg úgysem nagyon tudok mit kezdeni. Próbálom nem "csomózni a drótokat", de pl. a hangfalkábel egy ponton tuti, hogy "érintkezik" a tápkábellel és a többi.. Alces-be csak a "zene" van dugva, semmi egyéb. Ennél többet nemigen tudok tenni... :)

"csak a zene van"

(#75120) Tamoo válasza dgyuri0123 (#75119) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Lehet pl. metálhoz jó egy kis elektroszmog. ;] Jobban horzsol.
Zenehallgatás előtt össze kell kuszálni a kábeleket.

[ Szerkesztve ]

(#75121) dgyuri0123 válasza Tamoo (#75120) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

:D

De viccen kívül...ha "mezei drótok" szaladgálnak összevissza, akkor max. az elosztó hiányát hallani meg. Jó esetben.. Gondolom én. :B

"csak a zene van"

(#75122) bta1 válasza dgyuri0123 (#75121) üzenetére


bta1
őstag

Nem tudom, mit értesz "mezei dróton", de nekem van olyan tajvani gyártmányú, eredetileg számítógéphez kapott hálózati kábelem, amiért én speckábelként 15eFt-ot sem sajnáltam volna. A történet azzal kezdődött, hogy 9 éve a Voyd Valdi lemezjátszó-futómű tápegységéhez az eladó "brit dugóval úgysem tudnád használni" jeligével nem küldött hálózatit, és ugye a türelmetlenség...;)

(#75123) dgyuri0123 válasza bta1 (#75122) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha lehet, legalább a nagyfeszültségű tápkábelek legyenek árnyékoltak. De csak szerintem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75124) Dorian válasza dgyuri0123 (#75123) üzenetére


Dorian
félisten

A nagyfeszültség által keltett elektromágneses tér, "elektroszmog" ellen egy árnyékoló palást kb. nem ér semmit.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75125) Tamoo válasza python1 (#75057) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Megjöttek a dugóim, egész korrekt a csomagolás.

(#75126) dgyuri0123 válasza Dorian (#75124) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem egy fémharisnya elég sok "aurát" megfog. :)

Ezért (is) nálam az árnyékolt VDC IC, az összes tápkábelem, az USB kábelem.

"csak a zene van"

(#75127) Dorian válasza dgyuri0123 (#75126) üzenetére


Dorian
félisten

Ez nem igazán "szerintem" -kérdés. Nagyfeszültség mágnese terét nem igazán "fogja meg" a palástszerű árnyékolás. Max a lemez-szerű árnyékolás hatékony, ahol a lemez árnyékában csökken a mágneses tér, (ugyanakkor az ellenkező oldalon feldúsul).

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75128) dgyuri0123 válasza Dorian (#75127) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Úgy legyen.. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75129) bta1 válasza Dorian (#75127) üzenetére


bta1
őstag

"Nagyfeszültség mágnese terét nem igazán "fogja meg" a palástszerű árnyékolás"

Nagyfeszültség szerintem nálad csak az LCD monitor / tévé háttérvilágítása környékén lehet... :))
A mágneses térerősség (pontosabban mondva gerjesztés) mértékegysége Amper/méter --- dióhéjban ennyit a feszültség szerepéről.

Re: "szerintem":-)

(#75130) adodaniel válasza drnet (#75097) üzenetére


adodaniel
őstag

Chromecast audio

(#75131) python1 válasza Tamoo (#75125) üzenetére


python1
veterán

Kíváncsi leszek,hogy mit hallasz?
Mibe fájnak ezek a dugók,mer nekem is kellene a mozihoz?

(#75132) zolem


zolem
aktív tag

Halihó!
Van valakinek tipp,hogy milyen erősítőt vegyek ami tud spotify-t. Van ilyen 60ezer alatt?

にんじん

(#75133) no01ricsi válasza zolem (#75132) üzenetére


no01ricsi
tag

Erre én egy olyan kompromisszumos megoldást találtam ki, ami lehet Neked is megfelelő lenne (vagyis így csináltam volna ha találok használtan erősítőt)
BC Acustique 222.1. pl használtan belefér a keretbe, Bluetooth segítségével telefonról áttlvöd a kívánt zenét.
Ha Spotify prémiummal rendelkezel akkor kérdéses, illetve segítenek abban majd a többiek, hogy megfelelő e az adatátvitel sebessége.

PSN ID: PRicsi83

(#75134) Tamoo válasza zolem (#75132) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Vagy neked is a Chromecast Audio lehet a megoldás.

(#75131) python1: Olyan kábelre szereltem amit amúgy még nem hallgattam, úgyhogy a "dugók hangjáról" külön sok mindent nem tudnék írni. 1000-2000Ft/db körül, elég nagy katyvasz van az árat tekintve különböző eladóknál, de még egy eladón belül is.
3mm2-es kábelra kellett, így sok dugó kiesett ami inkább vastagabb kábelhez ideális. Ez pont passzol méretben az Oehlbach-hoz.
Ezen is elgondolkoztam: fapaci - viborg 6500Ft/4db. Bár nem tudom ez mitől lesz viborg (a honlapjukon nincs ilyen dugó). Fene tudja melyik kamu melyik nem. [link] ebay-en is van ilyen. Jól néz ki a karbon, de én maradtam a kevésbé parasztvakítónál. :D

[ Szerkesztve ]

(#75135) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Jó reggelt!De régen jártam erre! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#75136) python1 válasza Tamoo (#75134) üzenetére


python1
veterán

Köszi az infót! Ez a paci féle bugó jónak tűnik,be rendelek 1 garnitúrát aztán meglátom,hogy mire jutok vele.
A kábelre kíváncsi leszek,ha megyek vissza Németbe boztosan veszek még Oehlbach kábeleket.Egyébként hozzák a Van dame minőségét,én szeretem a hangját.

[ Szerkesztve ]

(#75137) zolem válasza Tamoo (#75134) üzenetére


zolem
aktív tag

Köszi!
(#75133) no01ricsi : Szintén köszi!

にんじん

(#75138) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Srácok!

Nem értek valamit...illetve nem tudom, pontosan mitől lehet. A rendszerem, a bekapcsolást követő másfél-két órában csak virnyákol'. (a mélyek nem az igaziak, kissé sziszegős és a tere sem tökéletes) Ez persze nem egészen így van, de elmarad attól, amit a második óra elteltével kezd el "művelni". Ez a két óra elég hosszú időnek tűnik számomra, de lehet hogy ez normális, mert az előző rendszerem is hasonlóan viselkedett más daccal, másik erősítővel. Igaz, a hangerő alacsony közben, nincs hajtva és később sem nagyon kergetem. Létezhet ilyen hosszú bemelegedési idő? Vagy most mi van.. :)

"csak a zene van"

(#75139) Pazolini válasza dgyuri0123 (#75138) üzenetére


Pazolini
senior tag

Mit jelent az , hogy "virnyákol"? Tiszta, de gyenge? Vagy zajos is?

(#75140) dgyuri0123 válasza Pazolini (#75139) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Írtam azt is (zárójelben). Meg azt is , hogy túlzok kissé.. :D Egyébként, tiszta, nem torzít, csak nem nyújtja a maximumot.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75141) Dorian válasza dgyuri0123 (#75140) üzenetére


Dorian
félisten

Ennyi idő alatt nyugszol le zenehallgatás alatt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75142) Pazolini válasza dgyuri0123 (#75140) üzenetére


Pazolini
senior tag

Nem véletlenül kérdeztem... (Meg hát segíteni szeretnék.)

A tünet nálam az volt, hogy bekapcsoláskor az erősítő csak zajos macskazenét produkált, amikorra megmelegedett (1-2 óra), helyreállít a működése.

Nálam a "hibát az okozta, hogy a tápegység nyákon (és nem az előfok - bemenet választó nyákon) a -16,5 V-os tápáramkör (ami táplálja az előfok nyákon lévő stabilizátort, amely előállítja a -12 V és a -5 V tápfeszültségeket) egyik forrasztása vált el." [idézet robi-k kollégától, ugyanis ő szervizelte: :R ]

[ Szerkesztve ]

(#75143) dgyuri0123 válasza Dorian (#75141) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Sok hónapja figyelem ezt a dolgot. Nem ez az oka. Az első percekben ércesebb, sziszegős, kevés méllyel és ahogy telik az idő, úgy jövöget meg a hangja. Nem meglepő számomra, hogy hidegen rosszabbul szól, ezt eddig is tudtam, inkább csak az, hogy két óra kell neki a "jó hang" eléréséhez.

(#75142) Pazolini: Köszönöm hogy segíteni szeretnél, de ez nem műszaki hiba.. ez az üzemi hőmérséklet okozta hangzásbeli különbség. A fura, hogy ez két óra..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75144) Pazolini válasza dgyuri0123 (#75143) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ezt úgy produkálja, hogy a vas - gondolom - nem hibrid. Ugye?

Csőnél könnyebben, jobban érthető a hangi része a bemelegedésnek.

Enyém sem csöves, tiszta A osztályt is tud, s valóban kell egy jó óra neki: :F
addig tévézek vele, vagy egy hangban kevésbé igényes mozit nézek meg vele.

[ Szerkesztve ]

(#75145) ozzy711 válasza dgyuri0123 (#75143) üzenetére


ozzy711
őstag

Ez semmiképpen nem normális egy félvezetős rendszernél. Nálam gyakorlatilag bekapcsolás után 10-15 perc alatt beáll a hangja az MF erősítő + pc kombinációval.

(#75146) bta1 válasza dgyuri0123 (#75138) üzenetére


bta1
őstag

Az egyórás "bemelegedési idő" inkább rövidnek számít. Pl. a NAD3020 erősítő vagy a Pioneer F99X tuner 10-12 óra után kezdi el igazából megmutatni, mit tud.

(#75147) dgyuri0123 válasza Pazolini (#75144) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

[Ilyen] erősítő. De a NAD T758 is hasonlóan viselkedett.

(#75146) bta1: Nem egy, hanem inkább két óra kell neki... :K Akkor ezek szerint, ezt nem tartod rendkívül hosszúnak..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75148) Pazolini válasza dgyuri0123 (#75147) üzenetére


Pazolini
senior tag

Gyönyörű! :Y

Az SV-237 modellre, az elektroncsöves előerősítős hibridre emlékeztem.

(#75149) Kiskokó válasza dgyuri0123 (#75147) üzenetére


Kiskokó
veterán

Háát hallod!
Én valami tök hasonló dolgot vettem észre amit írtál!
Ugye SV-123 ...Lehet nem is a tömör kábel bejáratódása miatt volt akkor ez ? Hanem mert nem üzem melegen szólt a rendszer?
Pedig úgy szoktam hogy bekapcsolom és 15-30 percig van hogy nem is használom. Ezután szokott kellemes meleg lenni a teteje.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75150) Phülöp válasza bta1 (#75146) üzenetére


Phülöp
addikt

Azt mondod, hogy hajnalban be kellene kapcsolni az erősítőt ahhoz, hogy este már jól szóljon?
1 óra még rendben van, 2 már ejnye, de 10-12 óra... Ahhoz már valami nagyon komoly szerelemnek kell lennie, hogy ennyit engedjek.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.