Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) MasterMark válasza harcikoca (#52000) üzenetére


MasterMark
titán

Jumper van?

Switch Tax

(#52002) blattida válasza harcikoca (#52000) üzenetére


blattida
nagyúr

Piros a pirossal, feketét a feketével, ez fontos, mert ha nem színhelyesen kötöd őket össze, akkor nem lesz normális mély és sztereó színpad.
Konkrétan milyen hangsugárzóról van szó?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#52003) #10726912 válasza harcikoca (#52000) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nagyon fontos, hogy ügyelj a helyes bekötésre. Ha felcserélted valahol a pluszt a mínusszal, akkor sosem fog jól szólni.
Az is fontos, hogy meg győződj róla: nem berhelték a dobozon belül a bekötéseket. Ne higyj a jelöléseknek. Fogj egy ceruza elemet, és a doboz jelölésének megfelkelő minuszt a ceruza elem minuszához fogd össze, a pluszt pedig érintsd hozzá a ceruza elem plusszához. Csak pár pillanatig tedd ezt meg. Ha a mély hangszóró membránja kifelé mozdul, akkor a bekötés dobozon belül is helyes.
Vedd ki az áthidalókat a dobozok hátuljának csatlakozásaiból. (azaz a jumpereket). Kösd be egyesével az alsó és a felső csatlakozókat megfelelő pólusokkal, és ugyanott hallgasd meg a mélyeket külön, és a közép-magasokat is külön. -egyszerre csak egyet hallgass meg, nincs e recsegés, furcsa zaj, egyformán szólnak e a hangszórók.
Ha mindezeken túl vagy, és nem találsz hibát, akkor a rendszered ennyire képes jelenlegi állapotában.
Meg lehet próbálni az erősítőn ugyanazt a dobozt mindkét oldalra bekötni. Hibátlan erősítő esetén itt sem hallasz különbséget.
Szisztematikusan és türelmesen, gondosan figyelve csinálj meg mindent, amit leírtam.

(#52004) blattida válasza #10726912 (#52003) üzenetére


blattida
nagyúr

Keresztváltó kérdése is, hogy milyen fázissal van bekötve a mélysugárzó, ebben az esetben inkább az a lényeg, hogy mindkét doboz esetében ugyanarra mozduljon az a csúnya membrán.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#52005) harcikoca válasza #10726912 (#52003) üzenetére


harcikoca
senior tag

Megcsináltam amit leírtál, mindkét félnél a mély mozdult kifelé. így kötöttem be. hangzáson nem változtat semmit, ha csak az egyik fél van bekötve.

AMD+Ati powee'R

(#52006) blattida válasza harcikoca (#52005) üzenetére


blattida
nagyúr

Még egyszer nem fogom megkérdezni, de már nem is kell válaszolnod, mivel a kép szinte mindent elmond. Ettől ne várj normális hangot, amúgy jól kötötted be, nem jól kötötted be, mármint, az egyik pár a jobb, a másik pár csatlakozó pedig a bal csatornáé.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#52007) harcikoca válasza blattida (#52006) üzenetére


harcikoca
senior tag

Oké, most akkor nemtudom hogy mivan. Hogy kössem be??

AMD+Ati powee'R

(#52008) MasterMark válasza harcikoca (#52007) üzenetére


MasterMark
titán

Feljebb már raktak be képeket.

Sajna a képedet mobilnettel nem tudom megnézni. Nagyon nagy?

Switch Tax

(#52009) harcikoca válasza MasterMark (#52008) üzenetére


harcikoca
senior tag

Hát akárhogy is nézem, úgyvan kötve, 3mega körül lehet.

AMD+Ati powee'R

(#52010) #10726912 válasza harcikoca (#52009) üzenetére


#10726912
törölt tag

Jól kötötted össze, fekete a feketével, piros a pirossal.
Mit takar, hogy szarul szól? Ha nincs össze kötve a doboz hátulján, ugyanúgy szól?
Szól mindegyik hangszóró?
Leírtam mindent. Ha minden jó, megvan a fázis helyesség, az erősítő hibátlan, a mély hangszóró membránja nem súrol, és mindegyik hangszóró szól, akkor szólj egy szakinak, mert vagy elsiklottál valami felett, vagy kókányolva van belülről a doboz váltója.

(#52011) blattida válasza harcikoca (#52007) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha kettő ilyen dobozod van, akkor csak az egyik párba kösd be a kábelt, értelemszerűen az L jelöli a bal, az R pedig a jobb oldalt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#52012) antesz97


antesz97
újonc

Sziasztok!

Szeretnék egy hangfal szettet, még nem tudom 2.1 vagy esetleg 5.1 leginkább zene hallgatásra kellene imádom a mélyet szóval valami fal remegtető kellene :D ti mit ajánlotok? max 100K szánok rá! Előre is köszi a válaszokat! :)

(#52013) Downsampling válasza antesz97 (#52012) üzenetére


Downsampling
senior tag

Tényleg szerepel a "Hifi" szó a topik címében... Akkor feltételezhetően valami igényesebb dolgot kell ajánlani... Nos, ha szereted a mélyet, meg szükséges, hogy remegtesse a falat, s még hifi is legyen, akkor máris elköltötted a pénzed a hifit alulról súroló aktív mélynyomóra... Ja, hogy 5.1 kellene? Zenei? Akkor édes kevés lesz a 100k - még használtban is... Bár valami azt súgja, te újban gondolkozol...
Ja, és ha zenére kell, akkor tisztességes 2.0 hangsugárzókat illik venni, nem holmi gagyi 2.1 rendszert...

A baj az, hogy MM dugig tele van Logitech, meg annál kevésbé márkés, hifinek semmiképpen nem nevezhető, de "W" betű előtt jókora számommak dicsekedő, watthajhász hangsugárzó-szerkezetekkel... Na innentől kedzve a kezdő vagy átlagos júzer el is hiszi, hogy fillérekért kap jóminőségű "hifit"...

[ Szerkesztve ]

(#52014) #10726912 válasza antesz97 (#52012) üzenetére


#10726912
törölt tag

Egy kis támpontot adhatnál, hogy mit hallgattál eddig. Mi az, ami eddig tetszett. Elég sok mindent elmond az is, hogy a falremegtető mély a legfontosabb (ezt emelted ki), és 5.1-ben is gondolkozol...de ne ítélj, hogy ne ítéltess! (vagy valami hasonló---).
Szóval konkrétumokat, mert 100 ezerért lehet venni olyan csapágyas egypontnullás gramofont, amitől megrezeg a fal, ha forogni kezd... :K
Mekkora szoba, mit hallgattál eddig, azaz milyen hangrendszert, ennyiért azt várod e, hogy le is töltse illegálisan a zenéket a netről, vagy elég, ha a power gomb mellett van egy hangerő szabályzó az erősítőn, meg bele lehet kötni két hangdobozt(esetleg azt is ennyiből), s egyáltalán miért jó, ha rezeg a fal, tán tapétát akarod leszedni vele? :F :Y

(#52015) fuze


fuze
őstag

Tudnátok ajánlani szettben kapható hifi-t 50 000 Ft körül?

Ami kell bele:
CD lejátszó
USB
Hangminőségben a maximum, amit ebben az árban ki lehet hozni.

Ha valaki azt szeretné válaszolni, hogy ennyiért csak kaka minőség van és felejtsem el, akkor inkább hozzá sem kezdjen! Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#52016) Tamoo válasza fuze (#52015) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ilyenkor az a "tanács" általában hogy vedd meg ami tetszik az áruházban, mert ezeket mi nem ismerjük.

(... és tényleg nem ismerjük ...)

[ Szerkesztve ]

(#52017) andorra válasza fuze (#52015) üzenetére


andorra
őstag

Ilyet nem ajánlunk. Jelentős különbség nincs köztük, amelyik szimpatikus azt vedd meg, ha erre vágysz. Itt senki sem használ ehhez hasonlót.

(#52018) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!
Gondoltam, megmutatom nektek mit alkottam..
Van egy pár ősrégi Heco 3 utas Hifi hangfalpárom MAX: 60W terhelhetőséggel és gondoltam kéne hozzá erősítő. Nem akartam sokat rákölteni, mivel nem tudtam milyen állapotúak és hangzásúak a hangfalak, ezért egy D osztályú 2x50w-os erősítő modult vettem ebayról.
Itt az eredmény: :) LINK LINK2 Egy nagyon gány dobozba tettem be, egy Bluetooth modullal megspékelve, így tabletről is nyomathatom a zenét rá. Első ilyen fajta munkám, úgyhogy nem kritizálni! ;) (még a poti nem jött meg és a feliratok sincsenek rajta...)

A következő projekt valami mélyláda lesz hozzájuk, mert mivel 3 utasak elég erős a közép-magas tartomány.

(#52019) fuze válasza andorra (#52017) üzenetére


fuze
őstag

Anyukámnak kell :DDD ő nem költ ilyenekre, azért kéne a low low kategóriából a legjobb. Esetleg más topic ahol válaszokra lelhetek?

adms.hu | UI Designer

(#52020) Tamoo válasza fuze (#52019) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem találsz topikot. Aki ilyet vesz az általában nem fórumozik hifi témában. Ahogy gondolom majd a kedves mama sem osztja meg a tapasztalatait. :D

[ Szerkesztve ]

(#52021) fuze válasza Tamoo (#52020) üzenetére


fuze
őstag

Áhh csak én vagyok ilyen elvetemült. Még a hajszárítónak is utána kutakodok a neten :D

adms.hu | UI Designer

(#52022) andorra válasza szabifotos (#52018) üzenetére


andorra
őstag

Már csak az a kérdés, hogy miért gondoltad?

(#52023) liszi70 válasza szabifotos (#52018) üzenetére


liszi70
nagyúr

Remélem a hangja jobb és szebb, mint a kinézete! :D Ha igen, akkor gratula hozzá! Mennyibe jön egy ilyen erősítő modul? Tudnád linkelni? Köszi!

"A következő projekt valami mélyláda lesz hozzájuk, mert mivel 3 utasak elég erős a közép-magas tartomány."

Az, hogy "elég erős a közép-magas tartomány" az nem attól van, mert 3 utas.

(#52024) #10726912 válasza fuze (#52019) üzenetére


#10726912
törölt tag

Átlagosan mondható, hogy jobban járnának egy alap sztereó erősítővel, hozzá két kis doboz hangfallal, egy rádióval, (vagy az erősítő legyen rádiós), és ehhez egy PC. Ha anyukád tudja a pc-t kezelni, akkor meglenne minden, s sokkal jobb hangminőség, mint amit vehetsz neki. Akár Orion HS 2-es sorozatból megveszel neki egy hangdoboz párt, de itt a fórumon is árulnak igen ígéretes darabot árához képest (Liszi70 kolléga). Az, amit venni akarsz neki, meg sem közelíti sajnos ezt a szintet. Persze, mindegy hogy szól, csak akkor...szólhat jobban, mint amit vehetsz újként. Sőt. Mindenképp jobban szól, ha használtból állítod össze.

(#52025) szabifotos válasza liszi70 (#52023) üzenetére


szabifotos
senior tag

andorra
Azért, mert valakit érdekelhet! :)

Én szóltam, hogy csúnya.. :) EZT rendeltem egy 120W 24V táppal, az is kb. 3000Ft körül volt.

(#52026) liszi70 válasza szabifotos (#52025) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi! Én is szívesen eljátszadoznék egy ilyennel, a PC-m mellé jó lenne. Mondjuk ha ez tud valóban 50W-ot, akkor én megeszem a kalapom, de nem is az a lényeg. Milyen Heco hangfallal használod és milyennek hallod?

(#52027) szabifotos válasza liszi70 (#52026) üzenetére


szabifotos
senior tag

Heco P3302 hangfalpárhoz vettem. Nekem nincs gondom a hangjával, bár nincs viszonyítási alapom szinte egyáltalán, mert eddig nagyon olcsó 5.1-es erősítőt használtam. Az volt a lényeg, hogy nem akartam sokat rájuk költeni, mert már az egyikben eleve köhög a mély hangszóró.
D osztály lévén, nem várható el 50W? :) Még csak most ismerkedem a Class D végfokokkal,de eddig tetszik. A következő projektben lehet teszek egy próbát ezzel, mondjuk egy mélyládához.

(#52028) blattida válasza liszi70 (#52026) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor készítsd elő a kalapod, mert ez valóban tudja a kétszer 50 wattot, igaz, 4 ohmos terhelés esetén, mert 8 ohmon csak kétszer 30-ra képes... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#52029) liszi70 válasza blattida (#52028) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Akkor készítsd elő a kalapod, mert ez valóban tudja a kétszer 50 wattot"

Lebuktam............ Töredelmes vallomást teszek....... Bevallom, hazudtam az előbb, amikor azt írtam, hogy megeszem a kalapom, ha ez valóban tud 50W-ot. Már ígéretem írásakor is teljesen biztos voltam benne, hogy akkor sem fogom megenni a kalapomat, ha valóban tud 50W-ot, sőt, meg sem fordult a fejemben a fejfedő étkezési célú felhasználásának lehetősége, ennek ellenére tudatosan félrevezettelek titeket, szándékosan azt a látszatot keltettem, mintha kötelezettséget vállalnék a kalapevésre abban az esetben, ha valóban tud 50W-ot. A hazugság társadalmunk egyik legnagyobb (ha nem a legnagyobb) mételye, így tettemre nincs mentség. Most, hogy nem csak az derült ki, hogy valóban tud 50W-ot, hanem ezzel az is, hogy jellem-gyenge vagyok, levonom a következtetést, önkritikát gyakorlok és minden tisztségemről lemondok. :O

[ Szerkesztve ]

(#52030) Warter válasza liszi70 (#52029) üzenetére


Warter
őstag

Egyszerűbb lett volna azt mondani, hogy arra gondoltál, hogy 8 Ohmon tud leadni 50W-ot. :DDD

(#52031) blattida válasza liszi70 (#52029) üzenetére


blattida
nagyúr

A KTL a saját halottjának tekint és fölajánl egy új kalapot a családodnak, a KTEL pedig epekedve vár a soraiba, hogy madarat fogassanak veled... ;) ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#52032) nebulo5 válasza liszi70 (#52029) üzenetére


nebulo5
senior tag

ilyen "füllentési" gyakorlattal, politikai pályára is léphetnél! (ha még nem lennél ott...) :DDD

Üdv: nebulo

(#52033) #71562240 válasza nebulo5 (#52032) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az a fő hazugsága, hogy valójában megette azt a kalapot, és erről akarja elterelni a gyanút.

(#52034) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Helo.

Quad 405-tel hajtani egy fostex hanhszorot vetek?
[link]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#52035) andorra válasza gordonfreemN (#52034) üzenetére


andorra
őstag

Igen. Egy rasszista erősítő, ne hajtson egy fekete hangszórót!

(#52036) Lompos48 válasza gordonfreemN (#52034) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Meg aztán nagyobb teljesítménynél ki is nyír(hat)ja. Ellenben az adatlapon ajánlott láda konstrukciója érdekes. Én kipróbálnám. :K

(#52037) gordonfreemN válasza Lompos48 (#52036) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Bizony, nemhiaba erdekes ez igy... :)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#52038) Denyiro válasza Denyiro (#51787) üzenetére


Denyiro
tag

Valaki tudna segíteni abban, hogy mi miatt nem akar működni a Panasonic TV+FiiO D03 Taishan+Pioneer X-HM11 kombináció ha a televízió hangszórói helyett a mikro hifin szeretném kihangosítani a televíziót?
Toslink kábellel összecsatlakoztattam a televíziót és a D/A átalakítót valamint az átalakítót pedig RCA kábellel összedugtam a hifivel de semmi.
Panasonic P42C3

FiiO D03 Taishan

Pioneer X-HM11K

Denyiro

(#52039) liszi70 válasza Denyiro (#52038) üzenetére


liszi70
nagyúr

Erősen offtopik, de szerintem jól kötöttél össze mindent. Bármiben lehet hiba, a tévé kimenetében, a D/A bemenetében-kimenetében és a Pioneer bemenetében is. Csak úgy tudod kiszűrni, hogy hol van a gond, ha mindegyik elemet kipróbálod más összetevők között. Legrosszabb esetben a TV scart-járól nyerj ki analóg hangot, és azt közvetlenül kösd rá a micro-ra. (De nehogy a mikróra! :D )

[ Szerkesztve ]

(#52040) Bodz válasza Denyiro (#52038) üzenetére


Bodz
nagyúr

Bedugatad a konnektorba a Fiiot? Az alján a kapcsoló optical állásban? A TV sztereo PCM-et küld?
Az én tv-m pl. úgy működik, hogy külön be kell kapcsolni a beállítások menü mélyén az optikai kimenetet. Esetleg ilyesmi lenne nálad is?

[ Szerkesztve ]

(#52041) #03969024 válasza Denyiro (#52038) üzenetére


#03969024
törölt tag

A TV-d kimenete jól van beállítva? Gondolom, a menüben van mód PCM-et beállítani kimeneti formátumként, mert az eredeti kódolással valószínűleg nem birkózik meg a DAC.

Látom, már megelőztek...

[ Szerkesztve ]

(#52042) liszi70 válasza Bodz (#52040) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az én tv-m pl. úgy működik, hogy külön be kell kapcsolni a beállítások menü mélyén az optikai kimenetet."

Panasonic tévén még nem találkoztam ilyennel. Alapból kiküldi az én tévém is a jelet optikain.

(#52043) Denyiro válasza Bodz (#52040) üzenetére


Denyiro
tag

Igen, világít is olyankor mint a két led (piros, lék) rajta. A beállítás részében nem vagyok biztos.

Denyiro

(#52044) MasterMark válasza Denyiro (#52043) üzenetére


MasterMark
titán

PCM sztereóra állítsd a tv-t.

Switch Tax

(#52045) liszi70 válasza MasterMark (#52044) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nézd meg az UT50-en, hogy neked van-e ilyen a menüben, de én egyik pana tévémen sem találkoztam ilyennel.

[ Szerkesztve ]

(#52046) Denyiro válasza MasterMark (#52044) üzenetére


Denyiro
tag

Sajnos eddig nem találom a menüben ezen beállítási módot.

Denyiro

(#52047) MasterMark válasza liszi70 (#52045) üzenetére


MasterMark
titán

Otthon majd megnézem, de rémlik valami, hogy lehet állítani auto, meg PCM között.

Ettől függetlenül azok az adók amik nem DD-ben sugároznak, azoknak hallatszódniuk kellene.

Switch Tax

(#52048) atika88


atika88
senior tag

MARANTZ PM-6004 erősítő mellé Dali Lektor 2 vagy Dali Zensor 3 a jobb választás? Egyértelműen zenére lenne inkább...

(#52049) Downsampling válasza atika88 (#52048) üzenetére


Downsampling
senior tag

Szerintem próbáld meghallgatni együtt őket! Rajtad kívűl senki sem tudhatja erre a választ jobban!
Hol fogod hallgatni, milyen szobában, stb.

A teszteken a Zensor 3-t jobban kedvelik. De ez pl. nem jelent semmit. A paramétereikben egy valamit kivéve lényegében megegyeznek (egyik sem éppen érzékeny doboz, mindkettő basszreflex, s a mélytartományuk szokás szerint kiemel a legalsó tartomány felett). Ami elvileg a Lektor malmára hajthatná a vizet, hogy a reflex nyílás(ok) elől vannak, s pláne egy polcsugárzó esetében ez lényegesen megkönnyíti a jó elhelyezést. A Zensor 3-on a nyílás hátul van, s nem is értem, hogy minek így a dobozra a falra lógatást segítő akasztó, ahogy a felrakod a falra, már le is zártad a nyílást. Persze az ilyen dobozokat leginkább állványra célszerű helyezni, ott valóban kijöhet a Zensor 3 előnye. De mivel egyiket sem ismerem, s azért, hogy másnak tanácsot adjak, nem is éri meg megismernem. Csakis a leendő gazdi tehet különbséget, lehetőleg a legjobban modellezve a saját környezeted (tehát amikor meghallgatod őket, vidd magaddal az erősítőt, ha állványon használod majd őket, akkor állványon hallgasd, stb.)

Ja, csodát egyiktől se várjál. Egyik sem éppen érzékeny doboz (85 vs 86 db), s bár a specifikáció szerint mindkettő lemegy 50 Hz környékére, ez csak mese habbal... Ellenben azért még mindig a jobb polcsugárzók között vannak ebben az árszegmensben...

[ Szerkesztve ]

(#52050) Plexicushio válasza Downsampling (#52049) üzenetére


Plexicushio
senior tag

A Zensor 3-on a nyílás hátul van, s nem is értem, hogy minek így a dobozra a falra lógatást segítő akasztó, ahogy a felrakod a falra, már le is zártad a nyílást.

Téves, ez a Zensor 1. A hármason nincsen ilyen akasztó.

Az érzékenység sem igaz amit leírtál. És a Zensor hármas, az egyik legjobb vétel a kategóriájában, persze kinek mi a csoda.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.