Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74401) dgyuri0123 válasza _ATi_1 (#74400) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

150-et megérhet...kb.

A Dyno-k nem olcsó dobozok, még használtan sem, de az erősítővel együtt sem érnek közel 200 ezret, szerintem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74402) kukulec válasza _ATi_1 (#74400) üzenetére


kukulec
őstag

használtan ez erősen állapot függvénye. a hangfal az emit 20 megérkezéséig, talán tavalyig futott kb. 200 ezres áron. az erősítő 150 körül lehetett új korában.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#74403) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Clicktronic és Renkforce kábelekről mi a vélemény ? (conrad-nal vannak)
köszi :)

Illetve ez ? Ja most nézem ez csak 1x rca :(

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74404) Dorian válasza ati888 (#74397) üzenetére


Dorian
félisten

Erős okkal feltételezem, hogy ez semmi több, mint valami nyilvánvaló vagy felesleges dolognak a markecingelős, levédett elnevezése.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74405) blattida válasza ati888 (#74397) üzenetére


blattida
nagyúr

Maga a trait egy tokon belüli hőkompenzációval rendelkező teljesítmény tranzisztorra utal, amit a kenwood előszeretettel alkalmazott mindenféle erősítő eszközében, részben az olcsósítás szüleménye, csak pr körítéssel tálalva, hiszen hőkompenzációt áramköri szinten, kapcsolástechnikában régóta használnak, mert valóban csökkenti a termikus torzítást és a zajt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74406) ati888 válasza blattida (#74405) üzenetére


ati888
senior tag

Köszönöm a válaszokat, akkor nem erőltetem, Denon Pma-655r helyett gondoltam, közben Kammerer is segített privátban.

Ati

(#74407) Lompos48 válasza blattida (#74405) üzenetére


Lompos48
nagyúr

"TRAIT stands for Thermally Reactive Advanced Instantaneous Transistor. This means that the thermocouple necessary to compensate for temperature effects in power transistors is housed inside the transistor instead of the traditional place on the heatsink. This minimizes the time difference between actual temperature of the transistor and measured temperature on the heatsink. This improves the sound quality of the amplified signal."

(#74408) KBé


KBé
csendes tag

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi.
Szerintetek egy Yamaha A-S801-es erősítő elegendő lenne egy Canton Vento Reference 7 megfelelő meghajtásához? Eredetileg egy Chrono SL 590.2 DC-t tervezek mellé, de annyi jót olvastam - többek közt itt is - a Reference kimagasló ár/érték arányáról, hogy kezdek elcsábulni.
A hangfalra szánt eredeti keretemet persze jócskán túllépném ezzel, de ha ez az erősítő még ki tudná hozni belőle azt a pluszt amennyivel jobbnak mondják, akkor elgondolkoznék az extra kiadáson.

Köszi a segítséget.

(#74409) kukulec válasza KBé (#74408) üzenetére


kukulec
őstag

igen. (ez alapján ez végre egy olyan erősítő, ami tudja is, amit ígér.)

[ Szerkesztve ]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#74410) Nemir Ombe válasza KBé (#74408) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Yamaha-ból inkább az as 1000 (vagy feljebb) "illene" hozzá vagy a 801 árából már bőven kijön egy komolyabb Marantz (pl. 8003, 8005), Pioneer (pl. A 70) vagy egy Vincent (pl. SV 500) is .... a 801 a 700-as "feljavított" változata és nem a nagyobbak "kistesója" .... ;)

Hmm ....

(#74411) odrobinam


odrobinam
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni sztereó erősítő vásárlásához.
Eddig nem sokat foglalkoztam a témával.

Igények:
- 30-50 e Ft-t szánok rá
- Lehet használt is.
- Nagyobb nappaliban használnám
- A zenei stílus elég változatos, de leginkább könnyű zenei stílusokat hallgatnék rajta. Gondolok itt: blues, jazz, pop, finomabb rock zenére.
- 60-90 W teljesítményre gondoltam

Első körben a Denon PMA-500AE és 700AE készülékek tetszettek meg.
Mit javasoltok?
Még a hangfalak sincsenek meg. Szóval arra is szükségem lesz.
Esetleg valami jó kombináció?

(#74412) Perzeusz válasza Nemir Ombe (#74410) üzenetére


Perzeusz
tag

Na és kukulec favorizáltja, a CA CXA 60 v. 80 mennyire passzolna a Reference-ekhez?

2 db WD Red 2TB eladó

(#74413) kukulec válasza Perzeusz (#74412) üzenetére


kukulec
őstag

kukulec a kerdesre valaszolt. az az erosito kepes lenne meghajtani az emlitett hangfalat. amugy meg erosen elfogultan a cxa sorozatot preferalom, de az sv-500 is igen jo ar/ertek aranyban van most.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#74414) Nemir Ombe válasza Perzeusz (#74412) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ízlés kérdése, nekem egy kicsit "kemény" lenne együtt, de másnak lehet pont ez tetszene .... ;)

(nálam majd egy évig volt Yamaha as 1000 ref. 7-tel, nekem tetszett, de a kisebb Yamaha-k hangja azért "más", a Vincent is jó választás lehet és volt nálam Marantz 8003 is a ref-ekhez, az is jó volt, csak kicsit "máshogy" .... szóval kinek mi tetszik, de azért érdemes egy szint alá nem menni .... ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#74415) bmakszim válasza odrobinam (#74411) üzenetére


bmakszim
senior tag

AVX-en van egy NAD C315BEE.
Nem tudom ajánlott-e még. Én szeretem az enyémet.

(#74416) Perzeusz válasza kukulec (#74413) üzenetére


Perzeusz
tag

Tudom, már beszéltük egyszer. Amúgy nem minden hátsó szándék nélkül írtam a Cxa-t, mivel én is kíváncsi vagyok, milyenek lennének együtt. ;)
Bár nekem most még nem aktuális a dolog. Ha az lesz, majd feltétlen meghallgatom én is.

2 db WD Red 2TB eladó

(#74417) KBé válasza KBé (#74408) üzenetére


KBé
csendes tag

Köszönöm a hozzászólást!
A teljesítményadatokon kívül mit érdemes még figyelembe venni?
Több helyen is azt tanácsolják, hogy ne csak arra hagyatkozzon az ember. De akkor még mire?

Valahol olvastam (nem tudom, hogy így van-e, és az sem biztos hogy pontosan emlékszem), hogy az erősítő normál esetben a felvett teljesítmény 50-60%-át tudja továbbküldeni a hangfalak felé, amit sztereó rendszer esetében még kettővel kell osztani. Ennek lehet jelentősége?

(#74418) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!

Egy nagy szobába szeretnék a közeljövőben egy 2.1-es rendszert összerakni álló hangfalakkal, kb 100-120k lenne a keret (egyelőre sub nélkül, azt később szerezném be), használt is szóba jöhet, a lényeg, hogy minimum az erősítő garis legyen. A szoba 4x5 méteres 3,7m belmagassággal, és kb a képen látható módon lennének elrendezve a dolgok.
Egy ismerősömnek denon dra-f109+bx2-es rendszere van, de nekem a nagyobb szoba miatt ez valószínűleg kevés lenne. Ti milyen erősítő+hangfal kombót ajánlanátok?
A válaszokat előre is köszi!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#74419) KBé válasza Nemir Ombe (#74410) üzenetére


KBé
csendes tag

Korábban nézegettem az általad javasolt erősítőket is, de mivel forráseszköznek laptopot használnék, ezért mindenképp olyat szeretnék amiben van valami jobbféle beépített DAC, 300k-s határig.

(#74420) odrobinam válasza bmakszim (#74415) üzenetére


odrobinam
csendes tag

Köszönöm a válaszod, mindenképpen számításba veszem! :)

(#74421) kukulec válasza KBé (#74417) üzenetére


kukulec
őstag

"Több helyen is azt tanácsolják, hogy ne csak arra hagyatkozzon az ember. De akkor még mire?" Fulre. Erdemes elmenni meghallgatni a kedvenc szamokat a kiszemelt erositokkel. A helyedben nem biztos, hogy csak uj eszkozokben gondolkodnek.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#74422) KBé válasza kukulec (#74421) üzenetére


KBé
csendes tag

"Fulre."
:B Jogos!

Sajnos a jelenlegi élethelyzetemben nem adottak a lehetőségek személyes meghallgatásra. Részben ezért sem merült most fel bennem használt eszközök vétele. :(

(#74423) kukulec válasza KBé (#74422) üzenetére


kukulec
őstag

Altalaban azt vallom, hogy egy jobb, dragabb eszkoz mar kozeptavon olcsobb. De a te eseted mas, mert ha nem tudod meghallgatni, akkor siman lehet, hogy ami nekunk tetszik, az neked unalmas vagy tul kemeny. Szerintem mar ugy is konnyebben tudnank itt tanacsot adni, ha azt tudnad, hogy a lagyabb vagy hatarozottab hangot szereted.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#74424) Nemir Ombe válasza KBé (#74419) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha kell bele DAC, akkor pl. Marantz 7005 vagy a Pioneer A 70 megvehető kb. 700€-ból .... és még egy kis pénzed is marad "egyebekre" .... ;)

Hmm ....

(#74425) krichd1 válasza KBé (#74408) üzenetére


krichd1
addikt

A Vento Reference 7 a régebbi akciós árán (250eFt/db) volt kimagasló ár/érték arányú, a mostanin már nem annyira.

(#74412) Perzeusz: Nem hozzá valóak, nem is elég jók hozzá. Persze biztos van, akinek tetszene.

(#74415) bmakszim: Mikor volt ajánlott? ;]

(#74424) Nemir Ombe: Ezek sem elég jó erősítők hozzá, se felbontásban, se kulturáltságban, se kontrolláltságban, se dinamikában, stb... lehet velük hallgatni, csak hosszútávon nem érdemes. Használtan amúgy is lehet ennyiért sokkal jobb erősítőket venni.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74426) kukulec válasza krichd1 (#74425) üzenetére


kukulec
őstag

láttam nemrég egy egy hegel h70-et. annak van dac-ja. vagy az sem nyerő?

[ Szerkesztve ]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#74427) KBé válasza kukulec (#74423) üzenetére


KBé
csendes tag

"Szerintem mar ugy is konnyebben tudnank itt tanacsot adni, ha azt tudnad, hogy a lagyabb vagy hatarozottab hangot szereted."

Köszönöm a segítő szándékot.

Ez számomra is nagy kérdés egyelőre. :(
Eddig nem volt még semmilyen komolyabb, normálisabb hangrendszerem, úgyhogy viszonyítani sem nagyon tudok mihez.
Talán azt mondanám, hogy a semleges hangot preferálnám - már ha egyáltalán létezik ilyen a megfizethető kategóriában.
Legyen rendes mély, közép és magas tartománya is, de lehetőleg egyik se nyomja el túlzottan a többit.
Szeretek hangosabban hallgatni rock és metál zenét, de szívesen hallgatok jazz-t, világzenét, zongoradarabokat, kora reggel és késő este meg nyugisabb, populárisabb zenéket.
Jelenleg egy Sennheiser Momentum 2-vel fogyasztom a muzsikákat, amivel nagyrészt meg is vagyok elégedve. Néha talán egy kis plusz életet, "dög"-öt hiányolok, de ez valószínűleg inkább a lejátszó hibája és nem a fejhallgatóé.
A Canton Chrono SL szériára is azért esett a választásom, mert arra többen, több helyen is azt írták, hogy eléggé mindenevő és kiegyensúlyozott a hangja.
Alapvetően nem a Reference volt a fő csapásirány (egyelőre legalábbis), csak eljátszottam a gondolattal, hogy egy kis extra anyagi ráfordítással, feljebb lehetne lépni 1 vagy 2 kategóriával.

(#74428) KBé válasza Nemir Ombe (#74424) üzenetére


KBé
csendes tag

A Marantz PM7005-öt néztem ki talán elsőnek 1-2 hónapja, amikor kitaláltam hogy szeretnék normális minőségben zenét hallgatni itthon.
(azelött meg bluetooth hangfalon, hangrendszeren gondolkoztam - nagy utat tettem meg :) )
De arról több helyen azt olvastam, hogy elég válogatós a zenékkel és a hangfalakkal is.
A Yamaha nagyobb teljesítménye talán jobb is lenne az álló hangfalakhoz...bár igazából ez csak egy tipp a részemről.

(#74429) kukulec válasza KBé (#74427) üzenetére


kukulec
őstag

én előbb megtaláltam azt a hangfalat, amelyik nekem tetszett, majd megfelelő anyagiak hiányában, vettem egy nekem korrektnek hangzó ideiglenes erősítőt relatíve olcsón. 9 hónappal később aztán már pontosan tudtam mit szeretnék másként hallani, és a pénzem is egyben volt. sok tesztelés után megvettem a legjobban tetsző sokkal komolyabb erősítőt. szerintem ez nálad sem lenne egy rossz út. szoktam látni pl. használt arcam erősítőket 100 ezer alatt. azok nagyon tisztességes minőségűek, arra pont jók, hogy az ember eldöntse merre tovább. aztán később ugyanannyiért tovább adod, és veszel valami igazán ütőset. 3 kiló a teljes ismeretlenbe azért ebben a műfajban eléggé lutri, és ahhoz az összeg is túl nagy szerintem.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#74430) KBé válasza krichd1 (#74425) üzenetére


KBé
csendes tag

Több helyen hirdetik még 950Eur/db áron. Az nem sokkal több.
Mondjuk ha véleményetek szerint egy 300k körüli erősítő nem tudja kihozni belőle azt a pluszt amit az a kategória képvisel - amire azért van esély - akkor számomra tárgytalan lesz. Nem szeretném a teljes tervezett keretet megduplázni.
Csak nagyon csábító volt a gondolat... :)

(#74431) Tamoo válasza Nemir Ombe (#74424) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezekben milyen szintű dac van? Még mindig csak "TV-t nézni megteszi" kategória?

[ Szerkesztve ]

(#74432) Nemir Ombe válasza Tamoo (#74431) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A Pio-kba az utóbbi pár évben egész eltalált DAC-t tesznek, a Marantz-é inkább az "átlagos" kategória a beépitettek között szerintem ....

Hmm ....

(#74433) cappa72


cappa72
nagyúr

Sziasztok!

Most, hogy lassan egy év elmúlt különösebb költségek bevetése nélkül, talán itt lenne az ideje erősítőt fejleszteni (na jó, már vagy 1 hónapja gondolkodóba estem - sokgáig szoktam agonizálni egy-egy ilyen döntésen :B )
Vannak már konkrét kiszemelt dolgok, és hát így össz 2-re kérdeznék rá (igaz, nem azonos az árkategória).
Szóval Advance Acoustic x-i120 vs. Nad 356bee.
Tudom az alapszabályt; meghallgatni.
Jóval tapasztaltabb az itteni közönség mint én, hátha megspórolnék egy ~300km-es utat (na jó, erre igazán nincs is lehetőségem)
x-i120 ugyan francia, szóval izééé... viszont dual toroid. A teljesen digitálisnak tűnő hangerőszabályzás sem az esetem (nem sikerült olyan fotót találni, amin portmétert látnék). Viszont szép az a két Deprez műszernek tűnő kijelzés az elején (post-hma8500 megjelenés). Gyakorlatilag minden benne van, ami nekem kellene, így kilomozhatnám az óccó kis kínai kiegészítőimet.
Mondjuk épp nem olcsó. (~250k)

356bee eléggé ajánlott erősítőnek tűnik ahogy néztem/olvastam.
Ebbe nem integráltak DAC-ot, így maradnának a kínai dac-ok.
Viszont motoros a hangerőszabályzás, amivel jobban kibékülök.
Használtan egész baráti áron megfogható. (~150k)

Még mindig rock, jazz, punk, underground, nép/folk, world típus a zenei vonal.

A mostani Onkyo A807-től mennyire lehetnek ezek előrébb egyáltalán?
(Igen, az a807 javított, kipucolt, nem aranyozott csatlakozós, átforrasztott kontaktokkal rendelkezik, kimeneti relét is cseréltem - mégis kellemesen vastag hangja van, érezhető benne az erő; no nem a forsz, hanem a póver).
A lánc további elemei: Oehlbach 1017reference kábel csatlakozók nélkül, és a végén lóg valami Canton Chrono 509DC. A forrás egy Philips cd723 (analóg és tápoldali feljevítással).
Hallgatok NAS-ról is zenét számítógép/USB kombón keresztül.

szerk.: hú kicsit hosszú lett, de azért köszi.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#74434) Mr Bond 007 válasza Tamoo (#74431) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Pioneer A70 ESS SABRE32 192 kHz/32-bit USB-DAC aszinkron átvitellel.

(#74435) vj0c1 válasza vj0c1 (#74418) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Erre esetleg valaki?

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#74436) krichd1 válasza kukulec (#74426) üzenetére


krichd1
addikt

DAC része annak is elavult.

(#74430) KBé: Erősítőből és DAC-ból ha használtat veszel, azért össze lehet hozni 300eFt-ból már értelmes dolgokat, csak nem az új kommersz erősítők közül kell válogatni, azok általában elég drágák, már amelyik jó is.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74437) gógyi


gógyi
aktív tag

Urak!
Esetleg Onkyo A-9070-et hallott valaki? Külföldről már egész kedvező az ára, ereje is meg van a wattok alapján.
Nem nagyon találok róla teszteket a neten vagy az Onkyo az nem igazán hifi kategória?

(#74438) krichd1 válasza cappa72 (#74433) üzenetére


krichd1
addikt

A C356BEE szerintem drága 150eFt-ért, például C352BEE már megkapható 50eFt-ért és nem sokkal rosszabb annál, de a C372BEE is bőven 100eFt alatt megkapható, igaz régebbiek, lehet cserélni is kell bennük valamit, de azoknál inkább beszélhetünk ár/érték arányról, már ha valaki NAD-ot akar.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74439) krichd1


krichd1
addikt

Sokszor szóba jönnek a kommersz márkák nem túl jól sikerült típusai, amik nem is olcsóak, de valahogy az emberek átsiklanak az értelmesebb típusokon, vagy észre sem veszik, például Denon PMA-2000R.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74440) vj0c1 válasza vj0c1 (#74418) üzenetére


vj0c1
aktív tag

jbl northridge e60ról van vélemény?

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#74441) Dorian válasza vj0c1 (#74440) üzenetére


Dorian
félisten

sz@r

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74442) dgyuri0123 válasza Dorian (#74441) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pont ugyanezt írtam, de moderáltam magam... :D

"csak a zene van"

(#74443) vj0c1 válasza Dorian (#74441) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Értem, köszi, és tudtok esetleg érdemi tippet adni az eredeti kérdésre?

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#74444) adodaniel válasza vj0c1 (#74443) üzenetére


adodaniel
őstag

Ez elég érdemi volt szerintem. Vagy arra vársz, hogy ráerősítsen valaki, hogy milyen jó vétel?

(#74445) vj0c1 válasza adodaniel (#74444) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Nem, erre várnék választ.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#74446) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Viablue ts, Oehlbacn xxl fusion banándugót szerelt már valaki? Van vele tapasztalat?
Jó lenne beruházni valami értelmes dugóra, a kínai kamurengetegben már elvesztem, össze vissza van szitázva mindenre minden.
Többnyire mondjuk azzal beszélem le magam, hogy minek amikor a dobozokon belül is közel nulla hangsúlyt fektettek a kontaktokra. Pedig a GS sem filléres kategória már.

[ Szerkesztve ]

(#74447) gógyi válasza krichd1 (#74439) üzenetére


gógyi
aktív tag

Ha legalább fekete lenne! :R

(#74448) Speeedfire válasza Tamoo (#74446) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hajjaj, meg milyen kontaktok vannak az erősítőkben, dacoknban. :D ;]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74449) dgyuri0123 válasza vj0c1 (#74445) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

120 a JBL, de te kompletten akartál 120 ezret költeni erősítővel együtt.

Akkor most mennyi a keret és konkrétan mire mennyit szánnál.

"csak a zene van"

(#74450) vj0c1 válasza dgyuri0123 (#74449) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Az e60ról beszéltem, azt 50ért írta ki... Ennyire nehéz követni a soraimat? 120 a max limit, és nem tudom mire mennyit érdemes, ezért kérdeztelek titeket.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.