Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82001) MasterMark válasza bta1 (#82000) üzenetére


MasterMark
titán

Pont úgy, mikor valami fixen 6 vagy 8 Ohm-os. Olyan sincs, de ez jobban közelít...

Switch Tax

(#82002) bta1 válasza MasterMark (#82001) üzenetére


bta1
őstag

"de ez jobban közelít..."

Nem, ez a fajta (mondjuk ki, trehányság) nem közelít semmihez, viszont jó eséllyel félrevezeti a műszaki érdeklődésű laikusokat. Bár nincs egzakt módszer, egy mérnöknek az impedancia/frekvencia görbéből meg kell tudnia határoznia, hogy az átlagos terhelés melyik szabványos értékhez esik közelebb. Ha ennyire határozatlant játszik, akkor mit vár a szerencsétlen felhasználótól?

(#82003) bkercso válasza MasterMark (#82001) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az erősítők hatásfoka függ a terhelőimpedanciától, ezért van egy minimum, ami alatt nem bírják. Nagyjából ennyi. Ötletem sincs, mit csinálhat egy ilyen átkapcsoló...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82004) Oliverda válasza bta1 (#81997) üzenetére


Oliverda
félisten

Hangfal: [link]

Nem tudom mire gondolhattak a trehány németek, de az összes modelljüknél így szerepel.

Az erősítő leírása pedig ezt mondja:

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#82005) bta1 válasza Oliverda (#82004) üzenetére


bta1
őstag

A fénykép alapján viszont kijelenthető, hogy a névleges impedancia közelebb esik a 4, mint 8 ohmhoz.

- a 8 ohm feletti, azaz 15 ohmos hangszórók rég kimentek a divatból
- a kettőzött mélyközepeket minden kommersz gyártó párhuzamosan köti be
- az erősítő terhelésénél a mélytartományt súlyozottan kell figyelembevenni

(#82006) bkercso válasza bkercso (#82003) üzenetére


bkercso
nagyúr

Talán más tápfeszültséget ad a végfoknak? :F

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82007) Dorian


Dorian
félisten

Korrekt megoldás az lenne, ha a minimális terhelőimpedanciát adnák meg, mert igazából az ami számít. Vagy akár egy imp. / frekv függvényt.
Enyém pl. Nom. 6 Ohm, min. 5,3 Ohm.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#82008) bta1 válasza Dorian (#82007) üzenetére


bta1
őstag

Az is félrevezetés. Nagyon nem mindegy, hogy a minimum 100 vagy 3000Hz környékére esik!
Vagy éppen 20kHz fölé (Quad ESL):

(#82009) nLali válasza bta1 (#81997) üzenetére


nLali
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#82010) nLali válasza bkercso (#82006) üzenetére


nLali
senior tag

A Quadral hangfalamon 4, illetve 8 Ohmos csatlakozók vannak . Annyi történet, hogy a 8Ohmos csatlakozót használva, bekerül a képbe egy 10Wattos kerámia ellenálat a hangváltó előtt.
Gondolom a Cantonnál nem ez a megoldás játszik.

[ Szerkesztve ]

(#82011) bta1 válasza nLali (#82010) üzenetére


bta1
őstag

"8Ohmos csatlakozót használva, bekerül a képbe egy 10Wattos kerámia ellenálat a hangváltó előtt"

A németek is birkák (lettek)...

(#82012) Dorian válasza bta1 (#82008) üzenetére


Dorian
félisten

Enyémen 172Hz-nél van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#82013) Oliverda válasza bta1 (#82005) üzenetére


Oliverda
félisten

Kösz! Időközben a Canton is írt:

“Thanks for getting in touch with us directly.

It means that our speaker run perfectly on 4, 6 and 8 Ohms.

I would recommend to set 4 Ohms on your amplifier cause on this setting the current resistance is lowest and the amplifier has the most power.”

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#82014) Pszicho


Pszicho
tag

Sziasztok!

Asztali aktív hangfalat szeretnék venni.
Nézegettem hangfelvételeket és igen szépen szólt.
Sajnos magyar nyelvű tesztet nem találtam róla.
Valakinek van róla véleménye, használt már ilyet, vagy ebből a márkából valamit?

Milyen alaplap, hangkártya dukálna hozzá? Zenére, néha filmre használnám.
Köszönöm.

(#82015) Pszicho


Pszicho
tag

A PRESONUS - Eris E4.5 -ről lenne szó. Tud valaki róla valamit?

(#82016) Cyone válasza bkercso (#82006) üzenetére


Cyone
tag

Nálam a Sansui erősítőnél a tápfeszültséget változtatja ez a kapcsoló, ahogy gondoltad. :K

Cyone

(#82017) bta1 válasza Cyone (#82016) üzenetére


bta1
őstag

Úgy látszik, manapság már az erősítőket is marketingesek "tervezik" (részben).
Szegény mérnök meg vagy szót fogad, vagy kirúgják.

(#82018) bkercso válasza bta1 (#82017) üzenetére


bkercso
nagyúr

Most ezzel is mi a bajod? PA-ban én is láttam ilyet, és azt mérnökök tervezték. Több kW-nál nem mindegy a hatásfok.
De egy nagyobb hifi erősítőnél is lehet értelme.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82019) python1 válasza bkercso (#82018) üzenetére


python1
veterán

Nálam sincs ilyen kapcsoló egyik végfokban sem,pedig van bennük kraft,viszont 1 ohmig stabilak.

(#82020) bta1 válasza bkercso (#82018) üzenetére


bta1
őstag

Nem elég, hogy a kommersz félvezetős erősítők paraméterei határozottan gyengébbek, ha 8 helyett 4 ohmos terhelést kapnak, rontsunk tovább a helyzeten a tápfesz. csökkentésvel. Huj-huj hajrá! :W

(#82021) #32361984


#32361984
törölt tag

Arcam alpha 5 höz szeretnék végerősítőt az arcam alpha p8 al szemezgetek és azt szeretném megtudni, hogy vajon biampra használható e vagy csak második hangfalpár erősítés?

(#82022) SpaceKombajn válasza krichd1 (#81956) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Dynaudio Excite X38 milyen lehet?

spacetime

(#82023) bkercso válasza bkercso (#82018) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egyébként valószínűbb, hogy a max. áramra méretezték a végfokot vagy a tápot.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82024) #32361984


#32361984
törölt tag

Lehet egyáltalán arcam alpha 5 höz végerősítőt tenni? :DDD Nem találok a hátulján kimenetet. :DDD

Vagy jobb megoldás, ha már DAC ot is akarok akkor egy előerősítőset?

[ Szerkesztve ]

(#82025) emvy


emvy
nagyúr

Ezeket hanyan hallottak mar a topicban?
Esetleg az SS-NA2ES-t, vagy valamit az AR szeriabol?

Szaklapok szerint a kisdoboz a 6000 dolcsi/par arkategoriaban kiemelkedo vetel.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#82026) salesman


salesman
őstag

Üdv urak!

Érdemes ilyen előerősítővel kiváltani egy 20 éves ONKYO A-RV 410 erősítő MM bemenetét?
Dual 505-3 + Ortofon Blue lenne elötte.
[link]

Türűűűdrááá!

(#82027) Osynho


Osynho
addikt

Hello! Egy barátom vett egy pár Jbl Arena 180-at, most pedig erősítőt keres hozzá. Populáris mai elektronikus zene és néha rock, metal szólna rajta. A hangfal nem az a finomkodós karakter, nem tudom mi illene hozzá. 30-35 ezres határig használtan mit lenne érdemes nézni mellé? Köszi.

(#82029) Ear001 válasza #32361984 (#82024) üzenetére


Ear001
addikt

Lefotóznád? Én úgy tudom, hogy ott a hátulján a rec/pre out kimenet.

(#82030) bta1 válasza #32361984 (#82024) üzenetére


bta1
őstag

Nincs rajta "Tape Out" vagy "Record Out" csatlakozópár? 90-es években gyártott komplett erősítőnél ez elég furcsa..

(#82031) beteg


beteg
őstag

Sziasztok!
Segítséget, tanácsot szeretnék érni tőletek!

Jelenleg egy JBL hangprojector van a tévénk alatt, de gyűlölöm, mert zenehallgatásra tökéletesen alkalmatlan. (bár szerintem minden másra is.)
Szeretném lecserélni, de a feleségem meg nem szeretné, hogy hangfalakat tegyek be a nappaliba. Kb. 40nm-es a helység és időnként nagyon jó lenne csak úgy klasszikus zenét, jazz-t, funky-t, house-t, trance-t, ambient, metal, rock, dance, disco és sok más fajta zenét hallgatni. Jó lenne minél inkább jóminőségű hangot produkálni. De sajnos a keret cirka 200e Ft.
Nem tudom, hogy a stúdió monitor hangfalak alkalmasak lehetnek-e erre a célra? Azok méretben még talán nem ütik ki az asszonyt, be tudom tenni a tv állványba. Vagy ez hülye ötlet?
A forrás flac lenne, pc-t be tudok tenni a tv állvány mögé, az megvan, de kéne vennem egy jó hangkártyát?
Szóval röviden ez lenne a kérdésem, hogy egy 40-50e Ft-os hangkártyával és egy 140-160e Ft-os monitor párral megoldható-e minőségibb hangzás egy viszonylag nagyobb nappaliban?
Vagy másban gondolkozzak?
Köszi!!!!

Csak futni kell!

(#82032) #32361984 válasza Ear001 (#82029) üzenetére


#32361984
törölt tag

Van tape rec out és aux rec out is. Csak én a pre out kimenetet kerestem. Akkor szuper ha azon keresztül is müxik a végerősítés.

bta1: :R

Minőségben hozna változást egy végerősítő?
Vagy az csak a teljesítmény növelés miatt lehet fontos?
Mert van most az avx en egy arcam p75 65ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#82033) fehér_ember válasza #32361984 (#82032) üzenetére


fehér_ember
addikt

Azt a végfokot nem ismerem, Arcam Diva A75 Plus integráltam volt:
Előny: Mérete ellenére volt benne erő bőven és ritka dinamikus hangzása volt.
Hátrány: Semmi de semmi levegősség nem volt a hangjában; olyan volt mintha akkor is szólt volna amikor épp nem kellett volna :) . Számomra 2-3 zeneszám után már elviselhetetlen volt; idegesített, feszültté tett. Örültem ha kikapcsolhattam. :D

[ Szerkesztve ]

(#82034) #32361984 válasza fehér_ember (#82033) üzenetére


#32361984
törölt tag

Hahahaha. Ez jó. Úgy tényleg izgalmas lehetett a lazítós könnyed zenehallgatás.
Furcsa hogy a maga idejében agyonhájpolt(netom csak sejtem) elektronika később ilyen érzéseket tudnak kiváltani. Mert pl. a mostani új arcamokat is aranyárban adják és a fél karom odaadnám némelyikért csak úgy mint bármely más gyártó profi cuccáért, de eltelik 15-20 év és a milkás cuccból 50ezres lesz, már amelyik megéri.
Lehet hogy ennyire megváltozna az izlés?
Akkor általánosságban kérdezném, hogy jelent e minőségbeli javulást egy végerősítő vagy csak a teljesítmény a célja?

[ Szerkesztve ]

(#82035) fehér_ember válasza #32361984 (#82034) üzenetére


fehér_ember
addikt

Lehet hogy ez csak egy rosszabbul sikerült szériája volt az Arcamnak. Ennek ellenére azért még szívesen kipróbálnám néhány erősítőjüket és végfokukat.
Hozhat minőségi javulást is egy végerősítő, de hogy a te esetedben jelenleg mi a gyengébb pont és mit volna fontosabb cserélni, nem tudom.

(#82036) bkercso válasza #32361984 (#82034) üzenetére


bkercso
nagyúr

Lehet hogy ennyire megváltozna az izlés?
Szerintem nem. Ennyire kiszáradhatnak a kondenzátorok, ill. régen nem voltak kapcsolóüzemű tápok, így sokkal tisztább volt a hálózati feszültség. Ma jobban kell szűrni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82037) #32361984 válasza fehér_ember (#82035) üzenetére


#32361984
törölt tag

Cserélni egy jódarabig már nem akarok. Arcam alpha 5 és egy b&w 602s2.
Hangfalkábelt viszont mindenképp kipróbálnék mást is kíváncsiságból mert most egy 200ft/m es noname kábellel vannak összekötve.
Illetve lehet most már a kényelemre kellene gyúrnom mivel az alpha5 ös nem távos. Szal egy jóféle blutooth os távos dac val jobban járnék.

(#82038) fehér_ember válasza #32361984 (#82037) üzenetére


fehér_ember
addikt

Akkor kezd vandamme hangszórókábellel a fejlesztést. A bluetooth-ot meg oldd meg egy külső egységgel.
A forrás ugye nem a tv füllhallgatókimenete?
Ha pc a forrás, akkor el lehet lenni távirányítós erősítő nélkül is; mert pl. a foobar-hoz és a spotifyhez is van telefonra wifis app; az okostelón tudsz számot váltani, hangerőt szabályozni ...stb.
Amúgy ezeknek is van távja: 1; 2 ;) , de persze ez itt, off;

[ Szerkesztve ]

(#82042) #32361984 válasza fehér_ember (#82038) üzenetére


#32361984
törölt tag

Köszi az infót ez eszembe se jutott. Igen pc és teló. :R

(#82048) bta1 válasza #32361984 (#82034) üzenetére


bta1
őstag

"Lehet hogy ennyire megváltozna az izlés?"

Másféle (nagyon is kézenfekvő) lehetőséget nem tudsz elképzelni?;)

Induljunk ki a következőkből:
- az angolok nem írtak valótlanságot
- az angolok régebben sem kultiválták a természetellenesen tömör, "levegőtlen" hangképet
- az erősítő műszakilag elfogadható állapotban van

(#82049) #32361984 válasza bta1 (#82048) üzenetére


#32361984
törölt tag

Fehérember írta hogy neki nem volt szellős az az arcam végerősítő ami nála járt, de nem ugyan az ami engem érdekelt volna.
Lehet félreérthető voltam. De elképzelhető a bkercso véleménye, hogy hiába kerültek 20 éve félmillába, ha elfáradnak a kondik, alkatrészek és nem úgy szól mint új korában. Egyébként ezt érezni a b&w 602s2 nél is.
21 évvel ezelőtt volt 600as bowersem. Ismerem a hangját, most is ismerős hogy újra vettem, de valahogy még sem olyan, valami hiányzik pedig akkoriban egy alap onkyo prologic av erősítővel hajtottam.
Vettem volna új bowerset, már nem tom melyikőtök jellemezte úgy hogy döglött, de igaza volt. Meghallgattam és szerintem sem tett jót neki a kínai tömeg gyártás.

[ Szerkesztve ]

(#82050) #32361984


#32361984
törölt tag

Sziasztok itt is feltenném a kérdést mert picit sürgős lenne.Szerintetek ezt a HAMA hdmi-t érdemes megvenni?
Az a helyzet, hogy miskolcon nincs vagy nem ismerek más lehetőséget mint az MM vagy euronics ahol tudnék normális hdmi kábelt venni.
Ha nagyon gagyi ezért az árért és ismerne valaki egy miskolci üzletet, meg köszönném az ajánlást.
Nem akarok tovább várni egy felbukkanó jobbféle használtra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.