Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74451) dgyuri0123 válasza vj0c1 (#74450) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez a Celestion pl. lényegesen jobb választás lenne.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74452) Tamoo válasza Speeedfire (#74448) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

$3995-os doboznál azért az ilyen szúrja a szemem. Ezek vannak ráakasztgatva a banán aljzatokra, meg ugyanilyen saruk a hangszórókon. Mennyi fölösleges kontakt...
Vagy ezzel hangolták? :D


Én hülye meg agyalok a banándugón.

[ Szerkesztve ]

(#74453) Speeedfire válasza Tamoo (#74452) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Teljesen jó, a kábel úgy is csak a rendszer ~10%-a. :DDD

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74454) blattida válasza Tamoo (#74452) üzenetére


blattida
nagyúr

Ebből is jól látszik, hogy nem ezen múlik a kapott hang...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74455) fehér_ember válasza Tamoo (#74452) üzenetére


fehér_ember
addikt

Köszi a fotót. Ez is legalább csak megerősíti bennem a nemrég felállított (de természetesen még elég ingatag lábakon álló :D ) teóriámat: Csak akkor forrasszunk ha mindkét forrasztandó dolog ónozott (kábel esetén teljes hosszban) más esetben inkább alkalmazzunk csavaros illetve egyéb mechanikus rögzítést.

(#74456) cappa72 válasza krichd1 (#74438) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszönöm.

Megpróbálok rákeresni még ezekre, bár az eddigi találatok nem hozták azt az árszintet, amit írtál.
(Annyi minden van a piacon, hogy az ember beleőrül.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#74457) krichd1 válasza cappa72 (#74456) üzenetére


krichd1
addikt

Ne viccelj már, ha megnézed régebbi hirdetéseket magyar oldalakon, például C352 esetén google első oldalon rögtön:[link], [link]. Még a drága Totelnél is 59eFt, amúgy itt a 319-est is érdemes kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74458) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Meghallgattam a szettet, amivel kapcsolatban hétvégén kértem tanácsokat (Marantz PM6003 - Dynaudio DM 2/7)....mivel nagyon tetszett amit hallottam, meg is vettem.
Írtátok, hogy az erősítő nem igazán van párban a hangfalakkal...sebaj, lesz mit fejleszteni később... :)
Most viszont egy DAC-ra lenne szükségem, mivel elsősorban egy laptop lesz a forrás, USB-n keresztül.
Első körben ezt néztem ki: [link].
De szívesen fogadnék tanácsot, hogy mire érdemes figyelni. :U
Köszönöm előre is.
:R

[ Szerkesztve ]

(#74459) Mr Bond 007 válasza _ATi_1 (#74458) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ez már elkelt. Ha csak a típus miatt linkelted akkor nem szóltam.

(#74460) blattida válasza Mr Bond 007 (#74459) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, Ő vette meg.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74461) kukulec válasza _ATi_1 (#74458) üzenetére


kukulec
őstag

gratula! cd lejátszót is vitted?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#74462) _ATi_1 válasza kukulec (#74461) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Köszi! :)
Nem, a CD lejátszót nem hoztam el. Írtátok, hogy nem nagy szám, és amúgy sincs túl sok anyagom CD-n. Szerencsére rugalmas volt az eladó, és elvihető volt nélküle is a szett.

Mr Bond 007 & blattida:
Egy másik hirdetésben ugyanezt az eszközt hirdetik, azért linkeltem ezt, mert itt van róla leírás és kép. :)

[ Szerkesztve ]

(#74463) blattida válasza _ATi_1 (#74462) üzenetére


blattida
nagyúr

Ugyanannyiért? ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74464) _ATi_1 válasza blattida (#74463) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Lehet, hogy ezért volt olyan rugalmas? ;]

(#74465) Sz.Péter válasza Tamoo (#74452) üzenetére


Sz.Péter
tag

A saru közepén van egy apró furat a képen(a végén meg egy még nagyobb),a csavaros kötésnek.Az jobb,mint a szorítókötés.

(#74466) blattida válasza Sz.Péter (#74465) üzenetére


blattida
nagyúr

A csavaros kötés is szorítókötés, a krimpelésnél rosszabb, azonban a szimpla saruzásnál, természetesen, jobb megoldás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74467) Sz.Péter válasza blattida (#74466) üzenetére


Sz.Péter
tag

Igen.Az is egy szorítókötés,és(nem írtam pontosan)jogos. ;)

(#74468) krichd1 válasza KBé (#74427) üzenetére


krichd1
addikt

Még erre visszatérve, szerintem mindig érdemes jobb hangdobozt venni, aztán építkezni elé, mert jobb hangot lehet elérni végül, plusz sokkal többet lehet tanulni. Igaz ennek megvan az a buktatója is, hogy a nagy felbontású hangdoboz nem nagyon tolerálja a hibákat , így ha nagyon rosszul választasz elé rendszert, akkor azért tud büntetni, de meg is jutalmaz, ha jól csinálod. Viszont elsőre azért elég nagy mély víz, és azt is meg kell vizsgálnod, hogy értékeled-e azt a pluszt, amit nyújt.
A Momentum 2-höz képest nagyon más egy Vento Reference vagy akár a Chrono SL széria, eleve a fajhallgatós hangzás teljesen más világ. A Vento Reference 7-nek egyébként kiegyensúlyozottabb a hangja, mint a Chrono SL 590.2-nek, utóbbi azért populárisabb, ezért lehet rá mondani, hogy mindenevő, de valójában azért a nagyobb Canton a mindenevőbb és őszintébb, de persze az sem hibátlan.
A másik a Marantz 7005 kapcsán, hogy azzal nem érdemes foglalkoznod, újabb Marantzok közül PM15 S2 alá nem érdemes menni márkán belül, ha jó hangot akarsz. Régebbiek közül, akár más márkákból is azért olcsóbban megúszható az erősítő kérdés.

(#74457) krichd1: Ehhez még annyit, hogy a 319-nek régebbi fajta "NAD izom" hangja van, szóval elég ízlésfüggő.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74469) Dorian


Dorian
félisten

Szerintetek Joshua Bell koncertre 12.000 Ft-ért jegy mennyire éri meg?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74470) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok!

Lesz egy pár napos hosszabb utam és most meg tudnék nézni pár hangsugárzót ha útba esik. A jelenlegi Canton Fonum 401-et szeretném lecserélni valami jobbra, ha úgy adódik. Használtat keresnék 50e-ig, álló sajnos nem fér el egyelőre :( .

Denon PMA-655r, DCD-685 mellé kellene, főleg blues, könnyedebb rock. Egy Karat 940-est láttam, nem tudom mennyire lenne előrelépés? Ha valakinek van ötlete ne tartsa magában.

Köszi

Ati

(#74471) Phülöp válasza Dorian (#74469) üzenetére


Phülöp
addikt

Attól függ, mi az aktuális műsor - a zeneszerző számomra legalább annyira fontos, mint az előadó.

Ha erről van szó, akkor igen, megéri.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74472) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!

Vettem egy használt erősítőt, Technics sa ax540, de folyamatosan overloadot ír ki egyből szinte amint bekapcsolom. Közben az eladónak tökéletesen üzemelt, illetve még nálam is ment az elején. Két nyolc ohmos hangszórót kötöttem rá, amik a korábbi, ősrégi videoton erositomon mentek.
Nem értem mi lelhette...
Tudtok esetleg ajánlani vkit aki javítással foglalkozik?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#74473) Speeedfire válasza gabber01 (#74472) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nála mekkora dobozokkal ment?
Amúgy lehet elég lenne egy újrapasztázás az ic-knél. Van elég hely a hátuljánáll a szellőzéshez?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74474) _ATi_1 válasza gabber01 (#74472) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!
Egy másik típusú Technics erősítőmmel hasonló probléma volt, több év használat után írta ki...akár a kimenetén lévő terhelés nélkül is. Elvileg a benne lévő kontroller szériahibája...Küldöm priviben, hogy ki javította. (Kb 10 éve volt)
Üdv!

(#74475) gabber01


gabber01
addikt

Köszönöm a válaszokat.

Nem tudom mekkorák voltak, esetleg megkérdezhetem, de az mit számítana?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#74476) cappa72 válasza krichd1 (#74457) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát én igazából aktív hirdetéseket néznék, ha lenne. De nem van levve.
Ez mondjuk két dolgot jelenthet. Vagy nem adják el, vagy drágult az ázsiója miatt.
Dilemma. Aztán jön a delimholnap, meg a többi nap. :O
Eh... ilyen az a sakk. Marhanehéz vidékiként mozgolódni.
Azt érzem, hogy nem vagy elkötelezett NAD rajongó (mindenféle hátsószándék nélkül).
Annyi termék van a piacon, hogy az ember elvész egy-egy jótanács nélkül.
nuprime, arcam, primare, heed, naim, musical fidelity, stb. áááá.... és amiről még nem is hallott a nem hozzáértő. :W

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#74477) krichd1 válasza ati888 (#74470) üzenetére


krichd1
addikt

Szia. Előrelépés, azt hogy mennyire lenne az, azt majd kipróbálod.

"álló sajnos nem fér el egyelőre :("
Ajjaj, megint egy állványok nélküli delikvens.

(#74476) cappa72: Én semmilyen rajongó nem vagyok. :) Olyan márka nem létezik, aminek minden típusát kedvelném.
Például próbáld ki ezt az Accuphase E205 erősítőt, ha tetszik alkud le jól az árát.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74478) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Ne rakjatok máglyára. Hallatlanba, "látatlanba" vettem egy erősítőt. :D

Egy klasszikus filmes idézettel élve : "Vincent. Örülünk?"

Egyúttal, szeretnék is tanácsot, ötletet kérni mi illene ehhez az erősítőhöz illetve az általam jobbára hallgatott hip-hop, rap, Rnb stílushoz hangfalból. Álló érdekel csak.
Használtan 150Ezerig érdekelne, sajnos számít a külső is, bár gondoltam már fóliázásra is, ha olyan jó vétel lenne, lefóliáznám ha nem jó a színe. (ha szabad egyáltalán)
Köszönöm előre is.
Üdv
Szabi

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74479) kukulec válasza Kiskokó (#74478) üzenetére


kukulec
őstag

gratula.

más: valaki tud mondani jellemzést a Furutech G-320Ag tápkábeléről?

[ Szerkesztve ]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#74480) Pazolini válasza Kiskokó (#74478) üzenetére


Pazolini
senior tag

Nem kérdés, gyönyörű darab!

Ez melyik Vincent? Hol akadtál rá? Melyik ponyva alatt? :DDD

(#74481) Perzeusz válasza Pazolini (#74480) üzenetére


Perzeusz
tag

Ha jól látom, SV-123. Tényleg szép amúgy.

2 db WD Red 2TB eladó

(#74482) dgyuri0123 válasza Kiskokó (#74478) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Gratulálok hozzá... de ne fóliázd, ha nem tetszik a színe. :D

"csak a zene van"

(#74483) Perzeusz válasza dgyuri0123 (#74482) üzenetére


Perzeusz
tag

Először komolyan én is arra gondoltam, hogy az erősítőt akarja fóliázni! Mondom, mi van??? (felületes olvasás eredménye) :)

2 db WD Red 2TB eladó

(#74484) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Köszi mindenkinek :)

Igen SV-123 (130ezerét vettem nem tudom mennyire volt jó ár érte)
AVX-en volt fent igaz fél éve árulta utoljára aztán meggondolta magát, így az erősítőt keresek témám miatt keresett meg a srác privátban. Elvileg 2 éves.

Nekem is nagyon tettszik, jó masszív darab méretre is súlyara is :P 13Kg

A hangfalat gondoltam lefóliázni,ha esetleg nem lenne megfelelő színben és a kialakítása is olyan, hogy megoldható de ez csak kósza ötlet.
Várom az ötleteket hangfalra srácok :)

Valaki ismeri AVX-ről a Fapaci-nevezetű urat aki kábeleket gyárt ?
Sajnos számolgattam és a jövőben az elhelyezéskor a hifinek mindenképp kelleni fog 9-10M RCA kábel :S
HDMI is kell majd de annak semmi köze az erősítőhöz ugye.

(bár ha jobban átgondolom annak a 10M-es RCA-nak nem fontos a Stereo hifi rendszert ellátni.. lehet a Vincent mellé rakom majd az X-FI-t és a 10M-en az RCA-val visszamegyek a hálószobába ahol egy sima kommersz valami hangcucc lesz csak a PC-miatt.
Ez eddig nem jutott eszembe és a hálóba akartam tenni az X-FI-t és onnan ki az erősítőre..)

Köszi

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74485) krichd1 válasza Kiskokó (#74484) üzenetére


krichd1
addikt

Ha 10m-es RCA kábelt akarsz használni, akkor abból elég sokba fog kerülni a minőségi darab, ami nem okoz nagyobb veszteséget. Olcsóbb mikrofon kábelekből a starquad szerkezetűekből válogass szerintem ilyen hosszra. Illetve erre a távolságra már jóval inkább a szimmetrikus kábelezés ajánlott, de ahhoz kell valódi szimmetrikus kimenetű DAC és szimmetrikus bemenetű erősítő.
Kezdetben szerintem kerüld a DIY gyártók kábeleit.

Amúgy az SV-123 mitől számít szépnek, a gagyi kijelzője miatt? ;] :D

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74486) blattida válasza krichd1 (#74485) üzenetére


blattida
nagyúr

Attól a régi iskola kinézetétől és anyaghasználatától, hiszen ez nem plasztik... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74487) dgyuri0123 válasza blattida (#74486) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem kifejezetten tetszik a "Vintage" style. :)

"csak a zene van"

(#74488) Speeedfire válasza blattida (#74486) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ha régi iskola lenne, akkor egy skála üveglap is kellene az elejére. De itt nincs. Amúgy szerintem annyira nem gáz. :N
Bár nekem inkább sony feeling.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74489) Kiskokó válasza krichd1 (#74485) üzenetére


Kiskokó
veterán

Helló.
Ezért is gondoltam, hogy akkor fordítva lesz és az X FI-től a szobába viszem vissza 10Fm-en az RCA-t, ott hogy a gépnek legyen valami alap hangja nem igazán számít a minőség.

Igen ezt a mikrofon kábelt is ajánlották.
Néztem amúgy ilyen 15-20ezer Ft körül 10Fm-es RCA kábelt... nem tudom mennyire lehet jó. Fentebb írtam hogy a Conradnal láttam valamilyen márkában.

Hát úgy összképben azért tettszik,bár a kijelző nem az erőssége amúgy, sőt feketébe sokkal jobb lett volna, de hát ilyen ez a használt piac. Ezüst lett.
De a minőség és anyaghasználat miatt elég korrekt a megjelenése szerintem.
Tegyük fel a NAD-ok olyan régi sima szocos gagyi hatásúak.
A NAIM-ok dizájnja is elég csúnyácskára sikerült...

Ez a Vincent elegáns :)

(nézegettem jobban ez a Fapaci és ilyen 30-40ezres kábeleket gyárt :D sajnálom ha összetöröm a szívetek de én biztos nem fogok 1fm RCA kábelért 25ezer Ft-ot adni. Valami Luxor kábeleket használ.)
Szánok rá többet de azért van egy határ... Az Audiba az alkatrészek nem ilyen drágák he :D

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74490) blattida válasza Speeedfire (#74488) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez nem tuner és nem is végfok, a legtöbb régi erősítőn nincs üveg betét, meg deprez műszer, pont ettől van, ahogy Gyuri is írta, vintage hangulata. Olyat senki sem írt, hogy gáz, még csak le sem szóltuk, egyedül krichd fejezte ki nemtetszését vele kapcsolatban. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74491) krichd1


krichd1
addikt

E-206-al jól járhatott egy figyelmes ember.

(#74489) Kiskokó: Miért törnéd össze bárki szívét? Már megint hallucinálsz valamitől. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74492) Kiskokó válasza blattida (#74490) üzenetére


Kiskokó
veterán

krichd... ki az ?? :P ;]

krichd1 :
Háááátt na csak a végén máglyára raktok :P

jaaaa nem is mondtam még szerintem egy Régi videoton hangfallal fogom használni a Vincentet ;] SEEEE ! :B

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74493) Sz.Péter válasza Kiskokó (#74492) üzenetére


Sz.Péter
tag

Jó lesz a vidi,csak nem 4 karikás,viszont több mint 3 literes. :) Tetszik az erősitő.A xfi-vel nagy páros lesz,az legalább fekete. :C

(#74494) Kiskokó válasza Sz.Péter (#74493) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nem vagyok olyan Audiophil hogy majdnem annyiért vegyek DAC-ot mint amennyiért erősítőt.
Vagy nem tudom milyen érelemben írod azt amit.
Nagyjából ugyan így 130K körül szándékozok venni hangfalat is használtan meg olyan 30ezer körül szánnék majd az RCA és a hangszórók kábeljeire + az X-Fi USB kábelére.

Nem lesz Class AA de nem is az a cél, az hogy arra amire nekem kell arra meg még ennyit is felesleges költenem meg megint más téma.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74495) Speeedfire válasza blattida (#74490) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Dehát van benne tuner. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74496) Sz.Péter válasza Kiskokó (#74494) üzenetére


Sz.Péter
tag

Viszont vettél egy igen jó hangú erősitőt,és ehhez nagyon nem passzol az xfi.Az ide nagyon kevés.Egy kocsinál is az van,hogy megfelelő teljesítményhez igazítják,az alkatrészeket.Vagy mondhatnám, úgy is,hogy lakókocsiba nem szerencsések a barokk bútorok.Az erősitőhöz gratula. :)

(#74497) no01ricsi válasza Kiskokó (#74494) üzenetére


no01ricsi
tag

Sokkal inkább Audifil :DD

PSN ID: PRicsi83

(#74498) blattida válasza Speeedfire (#74495) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, van, de teljesen digitális, szintézeres, nincs benne forgó kondi, így elég meglepő lenne rajta egy mutatóval rendelkező skála... :B

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74499) Kiskokó válasza Sz.Péter (#74496) üzenetére


Kiskokó
veterán

Igen ezt sejtettem, de első komolyabb Stereo hifim lévén egyelőre egy sima alaplapi hangkártya kiváltására jelenleg ez volt a legélhetőbb megoldás. Ami úgy gondolok hogy bár nem profi de még mindig jobb mint a semmitől.
Illetve mivel első rendszer úgyis lesz mit fejleszteni rajta a későbbiekben ami akár a DAC-ot is jelentheti.

Köszönöm észrevételed, minden ötletet, tippet, tanácsot szívesen fogadok, csak mint jópár oldallal ezelőtt kitárgyalva már megbeszéltük : azért maradjunk a földön.
:) köszönöm

Úgy látom amúgy használtan hangfalat nehezebb lesz jót találnom mint erősítőt. A Quadral hangfalak bejönnek akár már a legolcsóbb szériás Argentum is, de mivel van már erősítő így már jöhet majd akár a hallgatózás is :) Bár asszem azok az új hangfalak amiket néztem, nem most fognak még használtan szembe jönni :S :D
Ajánlásokat Vincenthez való álló hangfalpárra szívesen fogadom továbbra is. :)

no01ricsi :
Na ennyire nem szempont a 100%os AudioFil-ség :D hehe
Ja most tűnik fel AUDIFil-t írtál ráadásul :D vagy csak elírtad :D
Én amúgy az Audimba a BOSE-al megvagyok elégedve eléggé... nem tudom itt egy két mester mit szólna ahhoz a rendszerhez.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74500) blattida válasza Kiskokó (#74499) üzenetére


blattida
nagyúr

Dehogy lesz nehezebb hangsugárzót találnod, eleve nagyobb a hangi és termék választék belőlük...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.