Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) Lite


Lite
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérek! Tud valaki ajánlani olyan kifejezetten lemezjátszóhoz készült jelkábelt, ami max. 12,5 mm átmérőjű RCA csatlakozóval van szerelve?
Az eddigi kedvenc/amit ismertem, az a HiDiamond Phono 0 volt, de azon akkorák a csatlakozók, hogy a mostani előfokba (iFi iPhono) nem férnek el egymás mellé... :W

Valami hasonló szintet keresek, csak keskenyebb átmérőjű dugóval.

Köszönöm!

(#63002) okezsoke


okezsoke
tag

Sziasztok!

Elromlott a Harman Kardon HK620-as erősítőm.
A jelenség: minden világít és működik, de a hangfalra nem küld semmit.
Ezt onnan gondolom, hogy ki/bekapcskor sem hallani a nagyon halk dübenést, amit normál esetben csinált.

Mik lehetnek az okok?
Javasolt szerelő, aki nem húz le?

Köszi

(#63003) Mezga Aladár válasza okezsoke (#63002) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Totel, nem olcsó ellenben drága, de értenek hozzá.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#63004) blattida válasza okezsoke (#63002) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Az utolsó bekapcsoláskor még szólt?
Ha igen, akkor nem húzódott ki a hangsugárzó kábel?

Egyébként sok minden lehet az oka, irány egy szerviz, mondjuk a hivoxé, sokkal olcsóbb, mint az említett totel és semmivel sem kevésbé felkészültek a szakembereik.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#63005) zoltanz válasza dgyuri0123 (#63000) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Akkor nálam lehet nem nyúlás volt, de 45-ön elmászot a stroboszkóp jel, míg 33-on állt szépen. Maxon voltak a fordulatszám finom szabályzók is.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#63006) Dorian válasza blattida (#63004) üzenetére


Dorian
félisten

Ja. Totelnél a mozierősítőmben 1 db relét cserélnek annyiért, mint Hivoxnál az összeset. :Y
Kellene vinnem most már nagyon, mert a bal hátsót minden használat előtt fel kell kicsit csavarnom, hogy aztán kapjon jelet. Gondolom ilyenkor a nagyobb áramra leég kicsit az oxidáció és működik egy darabig az érintkezés.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#63007) xxlongikaxx válasza okezsoke (#63002) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Nem lehet hogy protected mode-ba megy?

(#63008) Tamoo válasza Dorian (#63006) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Csak vigyázhatnának jobban a cuccokra (Hivox szervizese). :( Amikor vittem a Puccinit (szintén relé csere volt) úgy kapta le a tag a tetejét, hogy már akkor majdnem infarktust kaptam. Mire visszakaptam begyűjtött jópár új karcolást. :(

(#63009) Mezga Aladár válasza Tamoo (#63008) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha ezt a jófajta integráltál történik, biztos lecsapom.
Meg van miért olcsóbb, beszámolják amit amortizálnak a cuccon. ;]

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#63010) toto0569


toto0569
addikt

Szerintem elég jó hangja lett a Castle dobozoknak.[link]
Az létezik ,hogy ha külön kötöm a magasat és a mély-közepet
a 4 eres kábelemmel rosszabb a tér mint ha a két mínusz és a két plusz összefogva

kötöm be ilyen módon?

[ Szerkesztve ]

(#63011) blattida válasza Tamoo (#63008) üzenetére


blattida
nagyúr

Remélem, hogy ezt minimum durván szóvá is tetted! Ha ilyen tapló módon vigyáznak a leadott cuccokra, akkor nem feltétlenül ajánlott műhely! :((

toto0569
Lehet, még ha kissé meglepő is.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#63012) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Érdekes lemezjátszó építő projekt: [link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#63013) toto0569 válasza blattida (#63011) üzenetére


toto0569
addikt

Elég harmatos volt a megszólalása,kíváncsiságból átkötöttem és az állam is leesett.Szélesebb lett a tér és teltebb a hangja.A hangszerek sokkal jobban elkülöníthetőek lettek.
:C :K

(#63014) blattida válasza toto0569 (#63013) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha valóban ezt tapasztalod, akkor lehet, hogy a kábeled lesz a kis keresztmetszet ebben a láncban, azaz az audioquest helyett mást kellene használnod, de legalább is kipróbálnod... :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#63015) toto0569 válasza blattida (#63014) üzenetére


toto0569
addikt

vivanco hpfl 15 stb
Erről a kábelról tudsz valamit mondani?Nem találok semmi infót a minőségéről. :F

(#63016) BBéci válasza toto0569 (#63015) üzenetére


BBéci
titán

Ne is keresd, nem érdemes, valamivel jobb a kerítésdrótnál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63017) toto0569 válasza BBéci (#63016) üzenetére


toto0569
addikt

1000Ft volt métere kb.6 éve.Valahogy sosem vonzódtam hozzá.Most is itt van félredobva az asztal mellett.

blattida: :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#63018) blattida válasza toto0569 (#63015) üzenetére


blattida
nagyúr

Sokat én sem tudok róla, csak annyit, hogy egy olcsó kínai ofc kábel, azaz egy alap villanyvezetéknél lehet, hogy egy hajszállal jobb (de nem biztos). Ennél azért jobb kábelre gondoltam az aq helyett-mellett.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#63019) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Sziasztok!

Családtag kért meg, hogy állítsak össze neki, valami zenehallgatásra már alkalmas szettet (nem audiofil, de mégse ilyen bazári dobozka legyen már) kőkemény 60-70K-s költségvetésből.
Én a házimozik tájékán érzem jól magam, így a stereo vonalról elég keveset tudok. Van reális esélyem használt cuccokból valamit összevadászni?
Nyilván USB-set szeretett volna, de mondtam neki, hogy kb. csak CD lejátszóval hajtott rendszerre van esély, tévedtem esetleg?
Tudnátok pár hirdetést vagy típust adni, hogy mit lehet szum ennyiből választani? Főleg klasszikus és széles hangtartományú zenék lennének terítéken.

(Pl. valami ilyesmi csomag?)

Köszi!
T.

[ Szerkesztve ]

(#63020) BBéci válasza xerobyte (#63019) üzenetére


BBéci
titán

Az a csomag annyiért jó vétel, ne is keresgélj tovább.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63021) gubabela válasza toto0569 (#63010) üzenetére


gubabela
senior tag

Szia!
Nálam is knight3 van összekötve aq type4-el, de nem tapasztaltam az álltalad leírtakat.

Sok vezetéket kipróbáltam hozzá (vdh, vd, supra, kácsa..) Persze nem vitatom azt amit írtál és a lánc többi tagja is más, valamint eltérő lehet az ízlésünk stb, de nekem meg ezzel a kábellel tetszett eddig a legjobban.

(#63022) toto0569 válasza gubabela (#63021) üzenetére


toto0569
addikt

Én nem azt mondtam,hogy a kábel rossz,hanem másképpen kötöttem be azt a kábelt.Próbáld ki,szerintem te is észreveszed a különbséget.Felső képen úgy van mint neked,az alsó pedig ahogy szerintem szebb hangú.
Én azt a csatlakozó fedelet leszedtem(4 csavar) és raktam alá hangszóró gyurmát tömíteni.

[ Szerkesztve ]

(#63023) toto0569 válasza gubabela (#63021) üzenetére


toto0569
addikt

Bocsánat de lejárt a szerkesztési időm...
A Castle még csak 1 hetes volt szerdán.Még járódni kell a membránoknak.Szoktam Isotek lemezzel is használni,remélem az nem kamu,hanem tényleg segíti a bejáratást.

[ Szerkesztve ]

(#63024) johnywalker


johnywalker
őstag

Hasonló, de nem is minőségi kategóriában kérdeztem 20-30hsz-el korábban.Ahogy itt nevezik "kerités drót"-om volt 1,5mm2-es.Cseréltem másik 2,5 mm2 kommersz kategóriéjú hangfalkábelre, és észrevehetően jobb lett, akár a mélyek, akár a magas hangzások megjelenését tekintem, hangzásvilágot nem is említve.Nagynevű gyártók az anyagtisztaságot hozzák fel sokszor ismérvként, mint fő előnyt.De nem vagyok benne biztos, hogy ez sok esetben valódi előny vagy csak marketing duma.

[ Szerkesztve ]

(#63025) gubabela válasza toto0569 (#63022) üzenetére


gubabela
senior tag

Sokat játszottam én is a bekötésekkel, kipróbáltam ahogy nálad volt, öszzesodorva, csupaszon, dugóval stb. Végül ez a felállás maradt. Írtad, hogy még újak a dobozaid. Eleinte én is kevésnek éreztem, de ez a bejáratódás után elmúlt. Persze neked kell tudnod, hogy hogyan tetszik én ebbe nem is akarok állást foglalni, csak azért írtam, hogy nekem meg pont ez a bekötési mód tetszett jobba.

(#63026) blattida válasza gubabela (#63021) üzenetére


blattida
nagyúr

Nálad persze, hogy jobban szól, hiszen ott van az a szép kék helmholtz rezonátor...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#63027) gubabela válasza blattida (#63026) üzenetére


gubabela
senior tag

Nagyjából mindegy, hogy ott van-e vagy nincs. :P Kompromisszumokat kellett kötnöm az elhelyezésével kapcsolatban és igen örülök neki, hogy nincs a tetején virág. :D

[ Szerkesztve ]

(#63028) toto0569 válasza gubabela (#63027) üzenetére


toto0569
addikt

Talán az alján lévő gumitalpakat megérné lecserélni savállóra,majd kipróbálom

(#63029) PrinceHerceg válasza gubabela (#63027) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Gondolom... :C

(#63030) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Sziasztok!

Szeretnék az erősítőmbe szerelni egy iec aljzatot; kiszemeltem 2 félét, de nem tudom melyik a jobb (ha egyáltalán jobb az egyik mint a másik):
1: Furutech, demagnetizált bronz, aranyozott; 3050Ft
2: Furutech, demagnetizált bronz, ródium bevonattal; 4190Ft
A hangfalkábeleim végére pedig banándugót néztem:
a: Kácsás, beryllium-réz, aranyozott; 870Ft
b: Kácsás, beryllium-réz, ródium bevonattal; 1100Ft

Véleményetek szerint melyik jobb 1 vagy 2 illetve a vagy b; tehát számíthat-e hogy aranyozott vagy ródiumozott?
Természetesen más ajánlatot is meghallgatok, hasonló árkategóriáig.

Más:
A csupasz réz hangszórókábel végem ezidáig ónozva használtam, ha banándugóba szerelem akkor is hagyjam így vagy inkább ónozatlanul menjen bele?

[ Szerkesztve ]

(#63031) gubabela válasza fehér_ember (#63030) üzenetére


gubabela
senior tag

Szia!
Ezt én is kérdeztem a kácsás eladótól, hogy melyik jobb, ő azt mondta, hogy az aranyozott a neutrálisabb, a ródiumos pedig kicsit színez. Nem tudom, hogy mihez szeretnéd, nekem pl van az álltalad írt kácsás banánból, de végül a forrasztásnál maradtam (kipróbáltam, nem tetszett). Saját vélemény, mielőtt megtámad valaki! Iec-ből furu készülék dugóm van arany, az b.jó.

(#63032) fehér_ember válasza gubabela (#63031) üzenetére


fehér_ember
addikt

Köszönöm válaszod.

"nekem pl van az álltalad írt kácsás banánból, de végül a forrasztásnál maradtam"
Ezt úgy értsem hogy beforrasztottad a banánba a kábelt, csavaros rögzítés helyett, vagy hogy közvetlen a hangfalba lévő vezetékekhez (vagy a hangfal csatlakozóira) forrasztottad a hangszóróvezetéket?

[ Szerkesztve ]

(#63033) krichd1 válasza fehér_ember (#63030) üzenetére


krichd1
addikt

IEC-ből szerintem a ródiumos Furutech, banándugóból szerintem egyiket se, én abból is Furutechet vennék, vagy olcsóbban Neutrikot vagy Amphenolt.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#63034) gubabela válasza fehér_ember (#63032) üzenetére


gubabela
senior tag

Ezt úgy, hogy vettem a kácsából forrasztható banánt és ezüst tartalmú ónt és megforrasztottam magam. Kicsit feljebb találsz róla képet, az saját készítés. Az álltalad linkelteket nem lehet forrasztani.

(#63033) krichd1
Nakamichit? Azt is sokan dícsérik

[ Szerkesztve ]

(#63035) krichd1 válasza gubabela (#63034) üzenetére


krichd1
addikt

A Nakamichi nekem pénzkidobás volt, inkább hagytam csupaszon a kábelt.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#63036) fehér_ember válasza gubabela (#63034) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha csak egy ilyenre gondolsz, akkor ez tényleg jó ötlet :C

(#63033) krichd1
Neked is nagyon köszönöm a válaszod.
Akkor még szétnézek olcsóbb Furutech, Neutrik vagy Amphenol miatt. A minnél nagyobb érintkezési felület miatt viszont olyan véggel szeretném mint a linkelt Kácsások.

(#63037) krichd1
Ajaj, egyre bonyolódik az ügy :D

[ Szerkesztve ]

(#63037) krichd1 válasza fehér_ember (#63036) üzenetére


krichd1
addikt

Keresgélj a saruk között is, lehet azokkal jobban jársz, mint a banándugókkal.

(#63031) gubabela: Ez fura, általában is a ródiumos az őszintébb, azért is szeretik kevésbé.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#63038) gubabela válasza fehér_ember (#63036) üzenetére


gubabela
senior tag

Inkább ilyet. Amit linkeltél csak banán hegy, szívás ki-be dugdosni.

(#63037) krichd1
Nekem kácsában ezt mondták, mikor rákérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#63039) krichd1 válasza toto0569 (#63013) üzenetére


krichd1
addikt

A linkelt használt hangdobozok közül kipróbáltál valamit, vagy egyből a Knight 3-at vetted?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#63040) toto0569 válasza krichd1 (#63039) üzenetére


toto0569
addikt

Nem volt rá alkalmam,mert nincs kocsim.Viszont tudom,hogy bízhatok a tanácsaitokban ilyen téren.Szívesen meghallgattam volna ha csak át kellene menni hozzá a szomszédba.Sajna meló után sietek mindig haza mert sok a dolog itthon.
A B & W dobozokon hezitáltam,mert régen már volt nálam egy ilyen,amíg a gazdája haza merte vinni az asszonya miatt.Az akkori emlékeim szerint szép hangja volt,de "puha" basszussal.A középtartomány volt a legszebb és a magas.
Viszont eldöntöttem magamban,hogy inkább új dobozokat veszek.Bár nem hallottam és a neten sem sok infót találtam róla,mégis a Castle doboznál maradtam.Angol szerelés és megbízható.A hangja tetszik,nem tolakodó.Akár 2-3 órát is elhallgatom.Az árához képest nagyon jó a térképzése. :C Mondhatom,hogy "hangszerek mindenhol",néha látom milyen távol vannak előttem.
Viszont a 602-n az utsó pillanatig gondolkodtam.Még írtam is a csajnak,de azóta sem válaszolt.
+ az állvány alá,megint készítsek egyet ha a többi nem jó...
:R Köszönöm,hogy foglalkoztok a problémáimmal. :R

(#63041) gubabela válasza toto0569 (#63040) üzenetére


gubabela
senior tag

"Angol szerelés és megbízható" Ez már nem igaz rá, megvette az iag group. (kínai és kínában is szerelik össze, viszont igényes és remélem, hogy tartós is lesz)

(#63042) toto0569 válasza gubabela (#63041) üzenetére


toto0569
addikt


Azon szerintem van ilyen matrica...

(#63043) gubabela válasza toto0569 (#63042) üzenetére


gubabela
senior tag

Én úgy tudom, hogy már csak kínában készül, mint ahogy sok más ismert márka [link], ami persze semmit sem von le az értékéből.

[ Szerkesztve ]

(#63044) toto0569 válasza gubabela (#63043) üzenetére


toto0569
addikt

Az biztos,hogy attól még minőségi darabok. :C

(#63045) Mezga Aladár válasza toto0569 (#63044) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Gratula hozzá.

UI: ami nem kínai az hamisítvány. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#63046) toto0569 válasza Mezga Aladár (#63045) üzenetére


toto0569
addikt

Köszönöm :R
UI:És a Kínait hol hamisítják?? :DDD

(#63047) blattida válasza toto0569 (#63046) üzenetére


blattida
nagyúr

Természetesen Kínában. :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#63048) simongab


simongab
senior tag

Nekem egy új JBL em is kínai...hihettlen hogy ezeke a nagy 10-20 kilós szintebútorkatédemes bhaózni?

(#63049) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Otthonra szeretnék venni egy mikro hifit, ebben kérek tanácsot, hogy mit vegyek, hol keresgéljem.
Amit tudnia kellene: ne legyen nagy, nagy teljesítmény nem elvárás, tudjon USB-ről (telefon, pendrive) és BT-ről lejátszani mp3-at, legyen benne fm rádió. CD-DVD tálca egyáltalán nem elvárás, de végül is nem zavar, ha ott van. 50.000 Ft az árban a felső határ.
Keresgéltem és, de vagy nem jó helyen , vagy nem jól mert nem valami nagy a választék. Egyet találtam, ami tetszik, de jól jönne ha lenne választék:
[link]

Ilyen van valakinek? Ajánlott?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#63050) xxlongikaxx


xxlongikaxx
aktív tag

Mivel lemezjatszo projektben vagyok ezert venni akarok egy par LP-t, viszont felmerult bennem egy kerdes. Honnan lehet tudni azt hogy az adott LP analog anyagrol lett legyartva es nem a digitalisan felvett anyag lett visszalakitva (+vszteseg) es ugy feltolva a lemezre?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.