Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75201) Dorian válasza klacaca (#75198) üzenetére


Dorian
félisten

Vegyél hozzá Abasco-t, ha szétbszva hozza a futár, akkor gariban díjmentesen kicserélteted, és nagyon olcsón lesz egy lin stab tápod, főleg a mélyeken hoz sokat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75202) klacaca válasza Dorian (#75201) üzenetére


klacaca
tag

:) Pont a basszus miatt próbálkozok.
Köszönöm mindkét tippet!

(#75203) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Azt hiszem jól választottam ezt olvasván. Igaz a keretet bőven feljebb toltam. Holnap megyek értük!

"Fed hip-hop or dance music, the ****** are in their element. The bassline to Notorious B.I.G's anthemic Hypnotize has a meaty impact.

"If you're addicted to bass, these ******* will be a real hit."

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75204) PrinceHerceg válasza bta1 (#75190) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Félre ne érts, én is tapasztaltam már, hogy egy üzemi hőmérsékletű, nem frissen bekapcsolt gép, tényeg szebben szól, de azért több óra már elég hihetetlen, legalább is nekem! Ezt max abban az esetben tudom elképzelni, ma vmit brutál mód túlméreteztek, mert oda tényleg kellhet ki idő, hogy éledezzen! :D

[ Szerkesztve ]

(#75205) D1Rect


D1Rect
félisten

Úgy esett, hogy van 2 subom is:
CAV W320
Polk Audio PSW110

Így a kettő kicsit sok együtt, melyiket tartsam meg?
(CAV DP880A front van hozzá, meg lehet beüzemelem az 5.1-et, de nincs kedvem kábeleket húzgálni a szobában)

(#75206) bta1 válasza PrinceHerceg (#75204) üzenetére


bta1
őstag

A Természetet abszolúte nem érdekli, hogy az ember mit tud, és mit nem tud elképzelni ill. elfogadni...

(#75207) krichd1 válasza D1Rect (#75205) üzenetére


krichd1
addikt

Szia. Szerintem egyiket se. Én a helyedben eladnám mindkét szubot, a frontokat is, és ezek árából - esetleg még valamennyit hozzátéve - vennék jobb álló hangdobozokat.
Ha csak szubot cserélnél, abból is érdemes valami minőségibb zártat venni, akár használtan is, például SVS SB12-Plus, vagy ez a Goldenear Forcefiled 5 (alkuval kábel nélkül megérheti, ha jó állapotban van).

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75208) PrinceHerceg válasza bta1 (#75206) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Lehet csak azért mert villanyszerelő az öregem, de nekem sose ment órákig Hi-Fi eddigi életemben, és nem is fog! Egyfelől mert köztudottan hamarabb elhasználódnak, másfelől szörnyen vigyázok a cuccaimra! Szóval szvsz a fő hangsúly azon van, h az ember megtalálja az arany középútat, hobbista és elveteműlt audiofül között! :))

[ Szerkesztve ]

(#75209) D1Rect válasza krichd1 (#75207) üzenetére


D1Rect
félisten

A kérdés az volt, hogy melyiket tartsam meg, nem az, hogy mit vegyek helyette. :)

(#75210) Kiskokó válasza D1Rect (#75209) üzenetére


Kiskokó
veterán

Más pénzét meg idejét könnyebb szórni tudod :)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75211) duo


duo
őstag

Kedves fórumtársak!

Egy olyan két hete nézem a használtpiacot, de ár/érték/pénztárcám/a lehallgató helyiség paraméterei/stb alapján nem nagyon találok olyat ami optimális lenne vagyaz erólködő a nagy, vagy a doboz, vagy az áruk tobb egyenként mint amit együtt rá tudok szánni. ja igen, vagy már nam aktuális a hirdetés, csak nem jelzik, h. elkelt.
gondolom eddig semmi olyat nem mondtam amivel ti nem találkoztatok volna, csak nálam tul sok az egymást ütő paraméter.
Az lenne a kérdésem: (nekem)nem jobb e esetleg egy t-ampot venni az ajánlott kategóriából, és ahhoz egy megfelelő érzékenységű dobozpárt. mondjuk 6,5" mélyközéppel rendelkezőt. (cambridge audio sx60?) 30ért volt használtan de elkelt.:(
Szerintetek?

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#75212) Nemir Ombe válasza PrinceHerceg (#75208) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"sose ment órákig Hi-Fi eddigi életemben, és nem is fog"

Akkor mindig csak "pár percig" hallgatsz zenét vagy hogy csinálod...?? ;]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#75213) Tamoo válasza D1Rect (#75209) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Amelyik jobban tetszik.

(#75214) bta1 válasza PrinceHerceg (#75208) üzenetére


bta1
őstag

Nem lebecsülve az öreged szakmai tudását, ezt a kérdéskört inkább egy villamosmérnökkel, vagy egy tapasztalt műszerésszel kellett volna megtárgyalnod. A kapcsolgatások során a félvezetőkön átfutó áramtranzensek jelentősen rövidítik a várható élettartamot, és többnyire ilyenkor következik be a meghibásodás. Persze a villanyszámlán (talán) megsprórolhatod a jav. költségét.

(#75215) dgyuri0123 válasza PrinceHerceg (#75208) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"másfelől szörnyen vigyázok a cuccaimra"

Én is, de attól még előfordul, hogy napi 12-14 órát "megy". Nem ettől lesz baja, szerintem. :N

"csak a zene van"

(#75216) PrinceHerceg válasza dgyuri0123 (#75215) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Erről kár vitázni, hiszen, az elektronikának megvan az a fránya tulajdonsága, h hő hatására öregszik, persze ha megfelelően túlméretezettek az alkaltrészek, ez a dolog kevésbé lehet probléma forrása a későbbiekben!

Erre nagyon jó, vagy épp rossz pl SVS-ék új 16 ULTRA subja, tele Capxon meg Samxon szutykokkal, szóval ott biztos nem tesz majd jót a több órás rombolás, mert eleinte persze szép és monster lesz, de amikor 1-2, jobb esetben 3 év huzamosabb használat után bekakil az ampja, akkor vág arcba fájdalmasan, a szomorú valóság... :DDD

bta1: nyilván nem tesz nekik jót a sok kapcsolgatás se, de én általában nem is szoktam 5 percért bekapcsolatni a cuccaim, hanem mérlegelek, mint ahogy teszik ezt sokan a projektorosok között is! :U

[ Szerkesztve ]

(#75217) Ribi válasza bta1 (#75214) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sőt a rendesen megtervezett áramkörben folyamatosan növelik bekapcskor a feszt és nincs durva áramtranziens. :U

[ Szerkesztve ]

(#75218) PrinceHerceg válasza Ribi (#75217) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

De miért tennék meg, hogy tovább tartson a készülék mint pusztán pár röpke év, akkor kenyér nélkül maradnának nem? Nyilván egyes gyártók akalmazzák az általad említett dolgot, de tök mind1, ha mást meg ugyanúgy kispórolnak belőle, aminek ha 1x reccs lesz szintén jó eséllyel hazavágja majd a készülékeket, nem? :D

[ Szerkesztve ]

(#75219) PrinceHerceg válasza Nemir Ombe (#75212) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ez alatt a megnyilvánulásom alatt, a 10-12 órás szeánszokra kívántam reflektálni, de természetesen 2-3 órát filmtől, vagy épp zenehallgatási kedvtől függően azért nálam is beszokott lenni kapcsolva a rendszer! :K

Hát így... :P

(#75220) Ribi válasza PrinceHerceg (#75218) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nyilván úgy tervezik meg, hogy a gari lejárata után max 1 évvel beszarjon az egész, de most nem ez volt a kérdés :)
Pár tranzisztort 100+ fokon üzemeltetni elkók mellett és már meg is vannak. Csak versenyfutás, hogy melyik döglik meg először.

(#75221) Dorian válasza PrinceHerceg (#75216) üzenetére


Dorian
félisten

Én meg nem "kímélem" őket. Ezek nem antik festmények, hanem egyszerű használati tárgyak, ha úgy tartja úri kedvem használom, akkor és ameddig. Nehogymá' a befőtt tegye el a nagymamát...

Tisztában kell lenni az anyagi lehetőségeinkkel és olyan eszközöket venni, amit nem fáj túlságosan "használni"
Nem fogok pl. felső kategóriás autót sem venni, hogy egy gumiszett cserétől vagy műszaki javítástól aztán meg leizzadjak.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75222) dgyuri0123 válasza PrinceHerceg (#75216) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az erősítőm 12 óra használat után is épphogy langyos. Nem az a teaforraló vas, ami pár év alatt elfüstölne. A jelenlegi dacom dettó. Jóval hűvösebb, mint a Denon DA300 USB volt, pedig az sem forrósodott fel soha.

De jóval ezek előtt egy Yamaha RXV1300-ast is hajtottam kb. 10 évig, szintén orrvérzésig és annak sem volt soha semmi baja. Tény....egyik vasamat sem a maximum közelében járattam. Kímélős, kellemes hangerőn szólt általában. Viszont a szellőzésére, elhelyezésére mindig gondosan ügyeltem. Kb. 42 éve adom veszem a hifijeimet, de még nem találkoztam elfüstölő elektronikával, pedig a zenehallgatási szokásaim akkor sem voltak mások. Sőt...

"csak a zene van"

(#75223) PrinceHerceg válasza dgyuri0123 (#75222) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nem is rád célzok ezzel, hisz nyilván használatra vesszük a cuccaink, de amikor az ember megvesz vmit és már gari lejárta előtt szétrobban, ott igen csak elgondolkoznék a dolgokon! :)

Ribi: sajna nagyon is így van! SVS-ék erre marha jó pl, hisz tény, h nagyon jó subjaik vannak, de az erősítőjükért 10Ft-t se adnék, hiszen ocsmányúl összeragasztott, hulladék alkatrészekből összetákolt, mérnöki munka egytől egyig mind, és sajna ez a trend mindenki mást is érint, tisztelet annak a nagyon csekély kivételnek persze. Tipikus Gál Levi kiakasztók... :(((

[ Szerkesztve ]

(#75224) D1Rect válasza Tamoo (#75213) üzenetére


D1Rect
félisten

:))
A polk tetején szerintem jobban mutat a virág.

(#75225) Ribi válasza PrinceHerceg (#75223) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mit jelent az, hogy ocsmányul összeragasztott?
Itt ha nem taknyolják össze az egészet akkor össze vissza ütődnek az alkatrészek egy idő után.
Még jobb lenne, ha az egészet kiöntik valami trutyival, csak akkor nem lehet javítani.
Az alkatrész minőség már kérdésesebb.

(#75226) liszi70 válasza PrinceHerceg (#75223) üzenetére


liszi70
nagyúr

Sem az általad linkelt, sem a saját képeimen nem látok "ocsmányúl összeragasztott" alkatrészekből álló erősítőt. Gondolom nem véletlenül használja sok gyártó ezt a ragasztó-kötőanyagot.
Az alkatrészek minőségéhez nem értek, de biztos vagyok benne, hogy nem rosszabbak, mint más gyártók, hasonló kategóriás szubjaiban található alkatrészek.

"Tipikus Gál Levi kiakasztók."

Pont ellenkezőleg, határozottan dicsérte egyik videójában az SVS szubokat. Nem mintha számítana bármit is, hogy az a csávó kit dicsér, kit szid. :D

[ Szerkesztve ]

(#75227) Tamoo válasza PrinceHerceg (#75223) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az svs-t pont dicsérte, azt szidta aki belegányolt.

(#75228) Nemir Ombe válasza PrinceHerceg (#75216) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"amikor 1-2, jobb esetben 3 év huzamosabb használat után bekakil"

1-2 év az gariidőn belül van, kapsz helyette másikat, aki meg 2-3 évente nem vesz mindenből újat, az meg meg is érdemli, mert "nem hasznos tagja a fogyasztói társadalomnak" .... ;]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#75229) lemmy9 válasza Nemir Ombe (#75228) üzenetére


lemmy9
őstag

És egyébként is, utána hogy vennénk meg használtan. Éljenek az újkészülék vásárlók. :)

Szerintem!

(#75230) Nemir Ombe válasza PrinceHerceg (#75223) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"de az erősítőjükért 10Ft-t se adnék, hiszen ocsmányúl összeragasztott, hulladék alkatrészekből összetákolt, mérnöki munka egytől egyig mind, és sajna ez a trend mindenki mást is érint"

Olvastam egy "srácról" itt a fórumon, aki B&W Zeppelin iPod dokkolót "tuningolt" és sub láda hangszórót "lakkozott" házilag, mert neki azok gyárilag "gagyik" voltak .... kíváncsi lennék neki mi a véleménye a fent idézett sorokról .... ;] :D

Hmm ....

(#75231) Tamoo válasza Nemir Ombe (#75230) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

;]

(#75232) nostromo73


nostromo73
tag

na most beparáztam, én úgy használom az erősítőm hogy reggel bekapcsolom este meg ki, aggódhatok :F

(#75233) Ear001 válasza nostromo73 (#75232) üzenetére


Ear001
addikt

Persze. Minek kapcsolod ki? Az csak egy extra rizikófaktor. Nálam a komplett tranzisztoros rendszer állandóan be van kapcsolva, csak nagy vihar, meg hosszabb szabadság idején van kihúzva a csatlakozója.

[ Szerkesztve ]

(#75234) nostromo73 válasza Ear001 (#75233) üzenetére


nostromo73
tag

bízom benne hogy sokáig kiszolgál majd:)

ezt az előző erősítőm tesztjében olvastam....

"(sokak szerint egy félvezetős erősítőt az életünkben csak egyszer kell bekapcsolni, és egyszer ki) "...

dgyuri..ezek szerint neked sem kell aggódni :)

(#75235) dgyuri0123 válasza nostromo73 (#75234) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ilyenek miatt nem szoktam aggódni.. :N

"csak a zene van"

(#75236) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

Csak megjegyezném , hogy annyira tetszik ez a "bemelegedős/tönkremenős" téma .... itt sokan akár 10-12 órát is melegítenék a vasakat, a HM topikban meg sokan ventilátorokkal hűtik, hogy ne legyenek túl melegek a vasak .... hol itt a igazság .... :DD

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#75237) cappa72 válasza Nemir Ombe (#75236) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én örülök, ha van fél órám zenét hallgatni. :O
Úgy t'om, hogy hidegen jobb a vezetőképesség. De ennek vajh' mi köze lehet a hogyan szól kategóriához?

Tuti, hogy a fül/arányosítás/fáradtság/frissesség összetevők is ide tartoznak.
Szerintem
Meg amikor a fél órából esetleg 10 percen keresztül megszakításokkal "apaaa..." tarkítja a zenét akkor...

Úgy kell zenét hallgatni, hogy élvezd. Szerintem.
Én nem azt akarom meghallani, hogy a melyik hangszernél hallom-e a mutatóujjat, hanem etetni akarom a fülemet. Ha meghallom, hogy így van, az persze jó, de kikapcsolódáskor nem azt akarom figyelni, hogy mit hallok jobban, hanem kapcsoljon ki, legyen rám hatással, legyek libabőrös.
Persze ha a kisérletezés a tudatos cél, akkor legyen kézzelfüllelfogható a változás. Olyan, mint amikor az ember a munkapontot állítja az erősítőn. A beállítás az más.
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#75238) dgyuri0123 válasza Nemir Ombe (#75236) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

HDMI-t megelőzően ilyen gondok ott sem voltak.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75239) python1 válasza Nemir Ombe (#75236) üzenetére


python1
veterán

Nálam gyárilag vannak ventik az erősítőimbe,amik rendszerint a bekapcsolással indulnak is.
Ja,amiben meg nincs azt hűtöm extra hűtéssel.

[ Szerkesztve ]

(#75240) Dorian válasza python1 (#75239) üzenetére


Dorian
félisten

Enyéimben nincsenek, még a PC-ben sem. Nem is viselnék el semmilyen ventillátort, szerencséne nálam az alap környezeti zajszint elég alacsony.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75241) python1 válasza Dorian (#75240) üzenetére


python1
veterán

Fene sem tudja,szeretem biztonságban a cuccaimat.
A PC-k itthon elég nagy teljesítményűek,szerverbe,szünetmentesekbe is elengedhetetlen a hűtés klímáim is zörögnek néha.Passzívval próbálkoztam én is egy darabig,be mióta vannak szinte hangtalan ventik,szükségtelen,hogy szenvedjenek a készülékek.
Egyedül a 2db CAV-erősítőmben nincs venti,de azokon van 10kg hűtőborda.

A mostani PC-d ben nincs venti? Akkor komoly hűtést tervezett neki Bodor.Majd ha lesz projektorod,és hozzá normális PC-d azoknál elkerülhetetlen lesz a venti.

[ Szerkesztve ]

(#75242) Dorian válasza python1 (#75241) üzenetére


Dorian
félisten

A cuccaim biztonságban vannak így is, nem szenvednek.
A NAS--ban van venti. Mielőtt vettem, más lakásában meghallgattam ugyanazt a típust, ugyanolyan HDD-vel, alig hallottam, mondom ez tényleg nem zavaró. Nálam viszont az volt a kisebb alapzaj miatt. 3 helyre próbáltam tenni a nappaliban, de végül a WC-be száműztem ;]

A PC-normális. Nem kell neki ventilátor, mert nem nagy teljesítményű, az zenelejátszáshoz szükségtelen, sőt káros, film lejátszáshoz csupán szükségtelen. Projektorom max a következő lakásban lesz (ott meg az alapzaj is lehet nagyobb), de csak-film-alatt esetleg el tudom viselni a zajongását, zenehallgatás alatt nem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75243) borg25 válasza Dorian (#75242) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Nem biztos, hogy a WC a legjobb hely neki. Tudom tisztaság van, de ahogy lehúzod a vizet egy kis vízpára a levegőbe jut, a vizelet is tartalmaz ammóniát, én félteném a HDD-t hogyha lassan is de nem kezd-e korrodálódni a nagyobb pára és a savas környezet miatt. Inkább próbálj meg ventilátort cserélni benne.
Nálam a wc illatosító szpré alja mindig el kezd rozsdásodni. Igaz, van hogy 1 évig is egyet használok.

(#75244) Dorian válasza borg25 (#75243) üzenetére


Dorian
félisten

Ne félek tőle, h tönkre megy 5 év múlva, de ha igen, max veszek másik vinyót: Nappaliban nincs keresnivalója. Ha venti nem is lenne benne, a HDD (WD Red) hangja önmagában is zavaró számomra, hiába tettem extra gumis rezgéscsillapítást is a rögzítéséhez.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75245) python1 válasza Dorian (#75242) üzenetére


python1
veterán

Bocs! ;]
Nem tetten idézőjelbe,hogy "normális". Zenéhez én nem hasznáok PC-t,van azért jóval kifinomultabb technika arra.Na jó néha azért hallgatok,de nem a fő zenei láncomon.
Nem sikerült még olyan PC-t hallanom,amire ezt mondtam volna,hogy naaa ez már valami.

Nálam külön helyiségben vannak a PC-k ill szerverek,állandó páratartalom,hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

(#75246) Dorian válasza python1 (#75245) üzenetére


Dorian
félisten

Pedig ma már könnyen megléphető PC-vel egy jó CD lejátszó hangja is.
Én is komolyan meglepődtem rajta (pozitívan), lelkendeztem talán itt is eleget, miután csatasorba állítottam: simán van olyan mértékű hangi javulás egy jó laptophoz képest is, mint egy sokkal jobb erősítő vagy DAC-ra váltáskor.
A szokásaim változásában érhető ez tetten a legjobban: legalább 10x többet hallhatok azóta zenét, és valóban zenét hallgatok, nem "hifizek"
Ez elég nagy boldogsággal tölt el amúgy, mert számomra ez lenne a cél, a hifizés csupán az ehhez vezető rögös, kínkeserves és izzadtságszagú út.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75247) python1 válasza Dorian (#75246) üzenetére


python1
veterán

Ezzel egyetértek.
Érdekes,hogy néha azon kapom magam,mikor nem figyelek annyira a részletekre,hogy gyengébb rendszeren is élvezem a zenehallgatást.
Két napja az új erősítőimmel hallgatok zenét,amit mozira vettem,érdekes ez a zene/mozi kettéválása.
Míg végfokként előerősítővel (sztereó)hallgatom a zenét ok minden,ha viszont mozi processzort illesztek a láncba azonnal előjön a mozis véna.
Amit már régen is megállapítottam,zenei lánccal nem lehet mozizni,viszont mozis lánccal nem lehet zenélni.
De még azt is megkockáztatom,hogy a mozihoz,még a zenéhez használt hangsugárzók sem adják vissza azt az érzést amit hoznia kell egy igazi mozis hangrendszernek.

Tehát a lényege az egésznek,hogy el kell szeparálni teljesen a zenét/mozit egymástól.

(#75248) PrinceHerceg válasza Nemir Ombe (#75230) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Már megint szabadnapos vagy, h észt próbálsz osztani?

Az a Bowers, fura mód 1 év után is tökéletesen bekapcsolható állapotnak örvend, ellenben a gyáriakkal, illetve nem lakkoztam semmit se le, mert útólag nagy marhaságnak ítéltem meg. Viszont ahogy írtam is, köszönik szépen nagyon jól és szépen teszik a dolgukat!

Ellenben nem igazán értem, h mi problémád van azzal, ha vki nem szeretné 1-2 év után eldobni a cuccait és amennyire csak lehetséges jobb hangminőséget is csinál egyúttal, amit a trehány + profitorintált gyártó cseszik rendesen összetenni, még ilyen magas árszinten is? Aztán még van pofájuk "megfizethetőnek" kikiáltani magukat, na ilyen benyögsektől durran el leghamarabb az agyam p.o.n.t ;)

[ Szerkesztve ]

(#75249) Ear001 válasza Dorian (#75246) üzenetére


Ear001
addikt

Talán inkább van olyan PC-s kombó, ami partiban van a jobb CD játszókkal, futóművekkel. Viszont azok nem éppen egyszerűek és olcsók.

(#75250) Phülöp válasza borg25 (#75243) üzenetére


Phülöp
addikt

Cimborám írta máshol:

"Most olyan a budi, hogy kb. 1 méter széles. Az ajtó fölött van egy polc, ami kb. 50 centi mély. Ott van egymás mellett a Microserver, a MyBook Live, a kamera rendszer központja és a riasztó központja, meg billentyűzet, egér és egy 17-es TFT monitor, amit - ha kell - hol a szerverre, hol másra tudok kötni. Meg a 24-es, gigabites switch is, a Telekom routere alatt. Szóval mi nem a szervert tartjuk a budiban, hanem a szerverszobába járunk szarni!"

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.