Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) Mezga Aladár válasza Dorian (#58998) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azért ne túlozzunk.
Simán elég, de zúzni nem fog.
Nekem az a tapasztalatom ha magasabb a torzítás nagy teljesítmény esetén, akkor alacsonyabb hangerőn mondja a delikvens elég a hangerő, mint ha alacsony a torzítás.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#59002) blattida válasza DonThomasino (#58999) üzenetére


blattida
nagyúr

Néhány konkrét doboz:

Míg véget nem érnek.

andorra
Ugyan valószínűleg tényleg értelmesebb vagyok a madaraknál, de nem vagyok palimadár...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#59003) DonThomasino válasza blattida (#59002) üzenetére


DonThomasino
veterán

Aha szépek...
Én hangfalakra gondoltam ami szerinted ideális választás lehet.
Mondjuk 200-300 környékén.
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#59004) Patice válasza DonThomasino (#59003) üzenetére


Patice
nagyúr

Klipsch R26F vagy R28F.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#59005) blattida válasza DonThomasino (#59003) üzenetére


blattida
nagyúr

Például Monitor Audio BX 6, Elac FS 67.2 vagy a most akciós FS 77, esetleg Boston A 360 vagy Focal Chorus 714...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#59006) Ragadozó válasza DonThomasino (#59003) üzenetére


Ragadozó
Ármester

most érdemes a használtak közt is körbe nézni, kerülnek fel jó vételek...

pl.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#59007) Dorian válasza Mezga Aladár (#59001) üzenetére


Dorian
félisten

Nem túlzok. Bőséggel elegendő lesz az alacsony torzítás melletti hangerő. Aki járt már nálam, tudja, hogy nem alacsony hangerőn hallgatok zenét, és a poti így is max 10-11 óra tájékán jár a 2x30 Wattosommal.
Persze ehhez olyan erősítő is kell, ami nem torzít, mint állat, és stabil táppal bír, az tény. Volt már olyan olyanom, amit nem lehetett hangosan hallgatni, tudom, tapasztaltam mire gondolsz. Csak ne általánosítsunk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59008) Mezga Aladár válasza Dorian (#59007) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálad hagyományos 2 csatorna, sub nélkül, a sztereó lánc?

"poti így is max 10-11 óra tájékán jár a 2x30 Wattosommal."

Ez semmit nem jelent, kivezérlés/erősítő függő. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#59009) Dorian válasza Mezga Aladár (#59008) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, 2 csatorna a sztereó.

A potiállásról tudom, hogy nem százalékosítható hangerőre, ez tiszta sor. De azt is tudom, hogy utána is van még benne bőven tartalék.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59010) blattida válasza Mezga Aladár (#59008) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért a 10-11 óra állásnál nagyon maximum harmad a kimenő teljesítmény, függetlenül attól, hogy lineáris vagy logaritmikus a hangerő poti és ezt nem befolyásolja annyira a bemenő jel nagysága, mert se lefelé, sem pedig fölfelé nem fog eltérni a névleges szinttől annyira, hogy mondjuk az említett hta 30 nagyon a teljesítményének végéhez közelítsen.

Füllel nem szabad megsaccolni, mert 3dB hangnyomás növekedés kétszer akkora kimenő teljesítményt jelent.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#59011) Lompos48 válasza blattida (#59010) üzenetére


Lompos48
nagyúr

(#59012) Dorian válasza blattida (#59010) üzenetére


Dorian
félisten

50k logaritmikus Alps blue poti van benne.
Gyenge forrás jelnél is max 12 órára kell csavarni a megfelelő hangerőhöz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59013) Mezga Aladár válasza blattida (#59010) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az erősítőt nem ismerem, de nem lehet általánosítani.
Nálam, teljesen mindegy milyen a bemenet (xlr, 4V: rca, 2 V) a végfokhoz illeszkedő 1V kb 10 óra állásnál adja le.
Ugyan ezt tapasztaltam egy technics elő/vég erősítővel és rotel integráltnál.
A többi digitális volt.

"Füllel nem szabad megsaccolni, mert 3dB hangnyomás növekedés kétszer akkora kimenő teljesítményt jelent."

Egy teszt, 0 dB 1KHz jel, és óvatosan felcsavarni a hangerőt, és lesz egy pont ahol átbukik torzításba.
Ott van a max teljesítmény. Ez egy AB osztályú erősítőnél müxik. A többinél nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#59014) blattida válasza Mezga Aladár (#59013) üzenetére


blattida
nagyúr

Mármint mi van 10 óra állásnál?

Amit írtam, a kimenő teljesítményre írtam, adott Dorian hta poti állásnál, ezért kicsi a valós kimenő teljesítmény, füllel nagynak tűnő kimenő teljesítmény esetén.

A torzításra írt dolog oké. Evidens.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#59015) Mezga Aladár válasza blattida (#59014) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bocs kiegészítve:

Nálam, teljesen mindegy milyen a bemenet (xlr, 4V: rca, 2 V) a végfokhoz illeszkedő 1V kb a hangerőszabályzó 10 óra állásnál adja le.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#59016) andorra válasza Dorian (#59012) üzenetére


andorra
őstag

Most vonatkoztassunk el attól, hogy a te esetedben elég-e a 2-30W-os erősítő, bizonyára neked elég.
Az a kérdés, hogy elegendő válasz-e egy ilyen kérdésre az, ha valaki más kérdezi ezt magára vonatkoztatva, lényegében csak annyit árul el ezzel kapcsolatban, hogy mekkora a szobája (azt is csak erős kényszer hatására)?
Majdnem jó példa erre, ha egy gépkocsit háromféle benzines motorral árulnak: ezek 90, 110 és 150 lóerősek.
Ha valakinek van tapasztalata ilyen autókkal, az tudja, hogy mit jelent ez a gyakorlatban. A 90 LE-ős autóval is, ami a legolcsóbb a három közül, jól el lehet menni bárhova, szinte ugyanannyi idő alatt. Mégis sokan tudjuk, hogy miért lenne jobb, ha egy erősebb motor lenne benne. (Néha előzni kell - néha belevágnak az üstdobba.)
Az erősítők teljesítményének megítélése ehhez némiképp hasonló. A hangdobozok érzékenysége mindezt persze erősen befolyásolja, ahogy a gépkocsinál pl. a súly és a légellenállás is beleszól a képletbe.
Általában elmondható, hogy bizonyos ésszerű határok között, a nagyobb erősítő teljesítmény, azonos minőségi paraméterek és minden egyéb szükséges azonosság esetén, jobb hangminőséget eredményez.
Ebből pedig az következik, hogy az a kérdés, hogy elég-e Y teljesítmény az X-től Z-ig terjedő skálán, igényszint, és anyagi lehetőségek kérdése, vagyis ilyen leegyszerűsített módon nem elegáns megválaszolni.

(#59017) Mezga Aladár válasza andorra (#59016) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Öregszem "Nagyapó", egyre többször értek egyet veled. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#59018) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Azért arra kíváncsi lennék h., egy 2x100W AB osztályú és egy 2x30W A osztályú szörnyeteg között, mekkora a különbség a szubjektív hangosságban.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#59019) simongab válasza andorra (#59016) üzenetére


simongab
senior tag

Ez még általánosan sem mondható el, és ez a butácska hasonlat is sántít. Egy erősítő ideális esetben 30W-os teljesítmény leadása esetén ugyanolyan paraméterekkel fut mint 60W leadása esetén. Egy autó azonos ideális helyzetben nagyobb motor esetén jobban gyorsul 100km/h- ig, annak ellenére hogy a 150 és a 200 lóerős autónak is 200 felett van a végsebessége. Mellesleg pont a drága csöves és A osztályú erősítők leadott teljesítménye viszonylag alacsony 20-30w. Az itt felbukkanó erősítőépítő fiúcska KIT ben kapható D-300(600)W os erősítője kellene a legjobb legyen. De valamiért ezeket a nagy teljesítményű erősítőket szinte csak a PA ágban használják...

(#59020) blattida válasza Mezga Aladár (#59018) üzenetére


blattida
nagyúr

Harminc wattig nem lesz különbség, a fölött meg nem kérdés...

simongab
De, ez a kiegészítés fontos, mert ha kevésbé érzékeny hangsugárzóval próbálja az ember a 30 és a 60 wattos erősítőt, akkor igen sok esetben, főleg nagyobb hangerőnél, így nagyobb kimenő teljesítménynél, a kisebb teljesítményű erősítő teljesítménye elfogyhat/torzítása drasztikusan megnőhet, ami hallgatva, auditíve kellemetlen, kevés.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#59021) blattida válasza simongab (#59019) üzenetére


blattida
nagyúr

A pepe által épített erősítő nem KIT, hanem saját tervezésű és készítésű, természetesen a gyári ajánlott kapcsoláson alapul, de ez minden termék esetében igaz.
Az meg nagyon nem igaz, hogy a nagy teljesítményű erősítőket, csak hangosításra használják, mert igen gyakran előfordulnak minden árkategóriában, leszámítva az A osztályú erősítőket, ahol ez egyáltalán nem meglepő.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#59022) simongab válasza blattida (#59020) üzenetére


simongab
senior tag

Ez a kiegészités fontos, de az "audiofil" hangsugárzók között nem nagy a szórás..86-89 dB es az érzékenység. Én most tervezek egy nem-PA 95dB es sugárzót, ez már elég érzékeny ebben a szekcióban. Már nemrég kiszámoltuk hogy 3 méterről mekkora teljesítmény mekkora hangnyomás szintet produkál..sokat.

Az alibaba tele van IRS2092 alapú erősítőkkel (az ebay is) :D Ezt csak azért mondtam példának, mert itt aránylag nagy hatásfokú erősítőket tudunk építeni. Amit csak PA helyzetben tudunk kihasználni. Volt régen egy olyan szabály hogy az erősítő RMS teljesítménye a fele kell legyen a hangsugárzó névleges teljesítményének. És ez nem volt hülyeség...

[ Szerkesztve ]

(#59023) krichd1 válasza simongab (#59022) üzenetére


krichd1
addikt

Azért ezt nem mondanám hogy nincs nagy szórás. Főleg ha még a tölcsér hangsugárzókat is figyelembe vesszük, mint például az Avantgarde Acoustic.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#59024) simongab válasza krichd1 (#59023) üzenetére


simongab
senior tag

Neked ilyen töécsérsugárzód van? :D Szerintem az itt írkáló figurák hangsugárzóinak 95%-a a 86-90dB -es sávba belefér :D

[ Szerkesztve ]

(#59025) blattida válasza simongab (#59022) üzenetére


blattida
nagyúr

Nagyobb ám a szórás az érzékenységet illetően (84-95), ezért sokszor igenis számít az erősítő teljesítménye.

Az audiofil és high end hangsugárzók terhelhetősége jóval 100 watt fölötti is lehet, ezért aztán még a feles szabály esetén is ildomos sokszor a 100 wattnál nagyobb kimenő teljesítmény. Már csak azért is, mert igen sok hangsugárzó impedanciája leesik ám menet közben akár 2 ohm alá is, ezeknél egy 30 watt/8 ohm-os erősítő úgy elvérzik jóval a hangerő maximuma előtt, mint a huzat.
Senki sem azt írta, hogy otthonra kell a sok száz watt csatornánként, de a z andorra által említett ésszerű teljesítmény azért nem ez a 30 watt elsődlegesen, ám ettől függetlenül sok hangsugárzó esetében ez a relatíve kis teljesítmény is elegendő.

Az általad megadott 4dB különbség 2,5 X teljesítmény különbséget jelent, ugyanakkora hangerőhöz, tehát az egyiknek kell 30 watt, a másiknak pedig 75 watt. Nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#59026) fehér_ember válasza Lompos48 (#59011) üzenetére


fehér_ember
addikt

És azt csak méréssel lehet megállapítani, hogy a sajátunk az lineáris vagy logaritmikus; vagy másból is rá lehet jönni?
Ha csak a potitól függ akkor egy ilyen jelölés, elárul valamit:

(#59027) PrinceHerceg válasza simongab (#59022) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Én másfeles szorzóról tudok! :)

(#59028) blattida válasza fehér_ember (#59026) üzenetére


blattida
nagyúr

A - lineáris
B - logaritmikus

Amit beraktál, az logaritmikus, de a hangerőszabályzó potik a leggyakrabban logaritmikusak,, alkalmazkodva az emberi hallás jellemzőjéhez.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#59029) simongab válasza blattida (#59025) üzenetére


simongab
senior tag

Egyetértek, és itt jön be a harmónikus méretezésű rendszer. Ez nem a kijelentések világa. Persze a mainstream "Hi- Fi" - ben nagy meglepetések nem lesznek. A high end nagy erzékenységű hangsugárzói a csöves végfokokhoz passzolnak. Ott már nincs helye az én kijelentéseimnek. A PA ban meg minden Wattot begyüjtenek bármi áron... Tuc-tuc zenére ez rendben is van.

Az otthoni zenehallgatásra egy átlagos hangsugárzóval valahogy mégis a 30-100 Wattos erősítőteljesítmény az általános és ésszerű...

(#59030) simongab válasza PrinceHerceg (#59027) üzenetére


simongab
senior tag

Akkor Te fiatalabb vagy nálam :P

(#59031) krichd1 válasza simongab (#59024) üzenetére


krichd1
addikt

Nem. :N
Viszont nem ilyen ritkák a 90dB feletti érzékenységű hangdobozok.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#59032) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy pontosan mit kell az alatt érteni, hogy egy túl nagy űrtartalommal rendelkező hangsugárzó miért nem tudja kifutni magát egy túl kicsi helyiségben (legyen ez pl. 13nm) és pontosan miben is nyilvánul ez meg, mi is történik pontosan?
Mélyproblémáim vannak a Tannoy F2-kel, még pedig az, hogy nincs olyan igazi testes,dinamikus mély hangja, de most nem részletezném már kiveséztük.
Többször elmondták, hogy van azért más tényező is a rendszeremben ami okozza(okozhatja) a problémát, de azért igazi mélyeket akkor se várjak egy 14 literes doboztól, tenyérnyi hangszóróval, ha ezeket helyrehozom. De az is elhangzott, hogy állót se vegyek ilyen kicsi szobába. Mindenki lebeszél az álló hangdobozokról, miközben egy kisebb álló és egy méretes polc/monitorsugárzó is lehet ugyanúgy 20-23 literes. :F Mindenki mondja, hogy nem lesz jó, de arról nem esik szó, hogy az 50 literes óriás vagy már a 20 literes "kis"állódoboz vagy akár monitor is sok lesz, vagy esetleg a fizikailag nagyobb hangszóró lesz túl sok és amire értelmes hangokat adna ki addigra a kis szobában lerepülne a fejem a hangnyomástól. :F Feltenném a kérdést, miről lehet észrevenni, hogy adott hangsugárzó nem tudja magát kifutni az adott helyiségben?

(#59033) blattida válasza Akos1994 (#59032) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Pontosan ugyanazért, amiért a kocsikban szóló tuctuc az autón kívül sokkal mély gazdagabb, egyszerűen túl kicsi a szobád ahhoz, hogy egy ekkora dobozból jövő mélyeket rendesen meghallhasd, mert a mély hangok hullámhosszának minimum a negyede szükséges szobaméretben ahhoz, hogy élvezhető legyen az eredmény.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#59034) fehér_ember válasza blattida (#59028) üzenetére


fehér_ember
addikt

Köszönöm!

Akkor mivel eddig még sosem volt szükségem a hangerő szabályozó 30% fölé tekerésére (és az is elég kivételes; csak nagyon gyenge forrásnál), Lompos táblázata szerint az ellenállást még csak 12,5%-al (8-ad résszel) csökkentettem.

[ Szerkesztve ]

(#59035) Lompos48 válasza fehér_ember (#59034) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az a táblázat egy grafikon, magyarul jelleggörbe. És én is kölcsönöztem. Egyébként egyszerű mezei matematika. :)

(#59036) Akos1994 válasza blattida (#59033) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Köszönöm, így már értem. :R
Azt esetleg nem lehetne kiszámolni, (figyelembe véve a szoba bútorozottságát, pontos légköbmétert) hogy mekkora hangsugárzót lehet betenni ami még ezen a határon belül van?
A szobából még nyílik egyik irányba egy szabvány 90-es ajtón egy ugyanilyen 13nm-es szoba, de gondolom az a lényeges, hogy az adott tér mekkora és csak akkor érne valamit ha a 3.5méteres falnak a fele minimum le lenne bontva és nem csak egy 90×210-es lyuk van, ugye?

(#59037) fehér_ember válasza Lompos48 (#59035) üzenetére


fehér_ember
addikt

mondasz valamit ;)

[ Szerkesztve ]

(#59038) liszi70 válasza Akos1994 (#59032) üzenetére


liszi70
nagyúr

Figyelj, ezt tényleg nem lehet eldönteni másképp, csak ha kipróbálod. Ne hallgass senkire, sokan használnak kis szobában is álló hangdobozokat, megelégedéssel, az "elméletek" ellenére. Mibe tart kölcsönkérni egy hasonló kaliberű álló dobozt, mint amit te szeretnél, és otthon megtapasztalni, hogy megoldódik-e a mély-problémád, és tetszik-e összességében is?

[ Szerkesztve ]

(#59039) blattida válasza Akos1994 (#59036) üzenetére


blattida
nagyúr

Lehet javítania a szoba akusztikáján, akár bútorzattal, akár lakástextilekkel, akár akusztikai panelekkel, de tényleg ki kell próbálni, nem koránt sem biztos, hogy egy számolva nem megfelelő hangsugárzó a valóságban is annyira rosszul teljesítene ott...

Liszi
Persze, igények, hangerő, hangsugárzó és adott szoba kérdése is, hogy mennyire passzol oda, de túl nagy doboz, túl kis szobában tényleg nem fog tudni jól szólni.
Álló dobozból sokféle van, nagyon sok közülük nem különösebben nagy...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#59040) liszi70 válasza blattida (#59039) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Álló dobozból sokféle van, nagyon sok közülük nem különösebben nagy..."

Erről van szó. Pont ezért nem helyes kijelenteni a szokásos közhelyet, hogy "kis szobába állót nem", mert a "kis szoba" és az "álló mérete" is relatív.

(#59041) simongab válasza Akos1994 (#59036) üzenetére


simongab
senior tag

Szerintem látatlanul jobban jársz egy zárt kétutas dobozzal. Egyébként sem értem ezeket az álló dobozokat 4 lukkal :D Ez lehet hogy parasztvakítás :P

Milyen zenét hallgatsz legtöbbet? Egyébként félek hogy ilyen kis terekben gyakran állóhullámok alakulnak ki, mert a mélyhangok össze vissza interferélnak. Gondolom a csupasz fal van a baszreflex cső mögött. A zárt doboznál zömmel a tölcsér alakú membránról terjed a hullámmozgás, és az kissebb valószínüséggel "ütközik" egy időben a falnak, így az erős interferencia kialakulásának is kissebb az esélye...

[ Szerkesztve ]

(#59042) Akos1994 válasza simongab (#59041) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Legtöbbet akusztikus zenét,ambientet, de azért van bőven rock is, post rock, ritkán klasszikus vagy "modern klasszikus" is becsúszik (Ludovico Einaudi).
Sorolnék párat: Nirvana, Placebo, Pink Floyd, Bullet For My Valentine, Parov Stellar stb..
Például itt van egy nemrég felfedezett album amit veszettül szeretek hallgatni a Tannoyokon:
Lisa Germano - Geek The Girl
Akusztikusak közül most ezekre vagyok rákattanva:
Estas Tonne, Karim Baggili

Liszi70, Blattida: Értem, én is sejtettem, hogy próba nélkül nem úszom meg, csak elég nehéz találni és még kölcsön is kérni, meg hogy közel legyen.. :(
De amúgy Tannoy Profile 636-ra vagy 611Mk2-re nagyon vágynék, azok még 20 liter körül vannak, nagyobb hangszórókészlettel, már csak a DC hsz. felépítéssel kéne megismerkedni(hallgatni), hogy miben is más..de kétlem, hogy nem tetszene. :D
Simongab: Ahogy nézem őket,úgy tűnik,hogy ráadásul mindkettő zárt.

(#59043) simongab válasza Akos1994 (#59042) üzenetére


simongab
senior tag

Szuper, én is szoktam Floydot meg Nirvanát hallgatni. A Floydot dögös cuccon nem érdemes, és ezeket a belinkelt zenéket sem. A DC-n mit értünk? A Tannoy szerintem megfelelő lehet, érdemes variálni vele, nem annyira ráolni a falra, nem sarokba berakni. Mögé függöny, könyvespolc könyvekkel, lényeg hogy ne egyenes felület üveg, fal fabútor ajtóval...

(#59044) Dorian


Dorian
félisten

Hmm... egy Zmag válogatást hallgatok, nagyon jó, és jó minőségű zenék!

Ja, a rendszer kellően nagy hangerőn való torzításmentességének ellenőrzésére kipróbáltam a közben-beszélgetés-tesztet... átment :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59045) Mezga Aladár válasza Dorian (#59044) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Ja, a rendszer kellően nagy hangerőn való torzításmentességének ellenőrzésére kipróbáltam a közben-beszélgetés-tesztet... átment :)"

??

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#59046) ozzy711 válasza Mezga Aladár (#59045) üzenetére


ozzy711
őstag

Mit nem értesz? Nem hallották egymás hangját, tehát kellően hangos volt. :D

(#59047) andorra válasza Dorian (#59044) üzenetére


andorra
őstag

Csak nem? Máris szereztél egy Pepe1125-ös erősítőt?

(#59048) Dorian válasza Mezga Aladár (#59045) üzenetére


Dorian
félisten

Azt mondják ~ ha elegendően nagy hangerőn szóló zene mellett is lehet érthetően beszélgetni normál hangerővel, akkor alacsony torzítású a rendszer.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59049) ozzy711 válasza Dorian (#59048) üzenetére


ozzy711
őstag

Ez szerintem nem így van. Ha kellően hangos a rendszer, ( akár "torzításmentesen" ) a hangnyomás miatt nem fogod érteni a másik beszédét.

(#59050) pepe1125 válasza simongab (#59019) üzenetére


pepe1125
tag

Kis hangerőn, 20-30 W -nál olyan dinamikus a hang, hogy csak na. Igazán gyorsan reagál a jel felfutó élére. A Slew Rate mond valamit?

Van aki csak fogja a fejét, hogy 300 W -os erősítő van ráakasztva 100 W -os hangsugárzóra. DE! Óvatosan a hangerővel, ezért építettem bele egy árammérő szenzort, aminek az értékét átlagolom, és ha tartósan nagyobb teljesítmény menne ki mint 100 W, 100 ms időn túl, akkor szépen bekapcsol egy digitális limiter, amit PGA4311-ből készítettem.

electrojunkie

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.