Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) RetepNyaraB válasza blattida (#44000) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez vagy azt mutatja, hogy van legalább némi tavalyi maradék fülem, vagy azt, hogy nevetségesen meghajlok a dollár előtt és beszopom, hogy a tízszeres árú kábel jobban szól :P

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44002) macera2


macera2
aktív tag

A Fórum 2.0 / 2.1 hangfalak topikban úgy látták, hogy itt érdemesebb kérdezősködnöm. Ugyhogy egy az egyben idézném az ott vázolt kérésemet:

"Passzív hangfalpárt keresek, un. polcsugárzót, főleg klasszikus zene hallgatása céljából. 15-20 négyzetméteres szobába. Kb. 30-40 000 Ft.-ot szánnék rá. Ez természetesen lehet az új, de a használt hangfal ára is. Meghajtásról, egy eléggé patinás JVC erősítő gondoskodna. Mint márka a Wharfedale, ill Tannoy került a látótérbe. Hogy ítélitek meg a márkákat? Illetve van más javaslatotok? Előre is köszönet a válaszokért."

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#44003) blattida válasza macera2 (#44002) üzenetére


blattida
nagyúr

Annyiért azért már vannak jó hangdobozok, például ez a Rega, az említett wharfedale nem rossz, ám ennyiért nem fogsz annyira jót kapni belőle, a tannoy már inkább alkalmas lehet a feladatra...

Konkrétan mely Viktor erősítővel lenne hajtva?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44004) macera2 válasza blattida (#44003) üzenetére


macera2
aktív tag

Az erősítő típusa: JVC A-GXI lenne. Még az átkosba szereztem be, egy ibuszos bécsi út alkalmából. Egyébként ha a falhoz közel van a hangfal, akkor a reflex nyilásnak nem a fal felé kell nézni ugye?

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#44005) blattida válasza macera2 (#44004) üzenetére


blattida
nagyúr

Általában nem, viszont ezt az adott doboz és a lehallgató helyiség kombinációja dönti el, lehet, hogy a falra tolt hátsó reflexnyílású hangdoboz jobban fog szólni...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44006) Ekkosh válasza RetepNyaraB (#43999) üzenetére


Ekkosh
tag

Természetesen banándugóról szó se lehet

Nemlehet hogy a te speaker aljaztod is ilyen és mégis banándugós? 0:35-nél van a trükk amit én is sok anyázás/fejvakarás után találtam meg az 573-ashoz.

[ Szerkesztve ]

(#44007) RetepNyaraB válasza Ekkosh (#44006) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

O de igy nez ki :C
Akkor holnap megis kotoraszom :((( :K

mas: ismeri valaki a HECO superior hagfal szeriat, abbol is föleg a legnagyobb, 1040-est? 90-es evek beli cucc, itt-ott fellelhetö forumokon pozitivan lelkendeztek, de en magyarul is szeretnek valamit hallani :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44008) andorra válasza macera2 (#44002) üzenetére


andorra
őstag

Klasszikus zenei érintettség címén véleményezném. Polcsugárzó kifejezést csak pejoratív értelemben használunk. Állványról sugárzó hangdobozról beszélünk, ha a hfit nem a kommersz oldalról nézzük. Az említett felállásban és árkategóriában, megoldhatatlan, hogy hosszabb távon is elégedett lehess egy ilyen minimál árú rendszerrel. Én éppen ezért nem támogatnék egy ilyen lépést. Komolyabb felkészültséggel és utánjárással, valamint nagyobb árkeret kialakításával, egy jobb tervre lenne szükséged.

(#44009) Ear001 válasza macera2 (#44002) üzenetére


Ear001
addikt

Érdemes penne egy JPW Sonatat keresned, az komolyzenén is remek, tényleg polcsugárzóként tud működni, ugyanis zárt doboz, de állványon, komolyabb rendszert is egész elképesztően ki tud szolgálni.

(#44010) Tamoo válasza macera2 (#44002) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

[link] lehet ezt is érdemes lenne megfontolni.

(#44006) Ekkosh: Én facsavart hajtottam bele.

(#43999) RetepNyaraB: Szerintem csak beképzeled, úgyhogy muszáj lenne AB-zni! ;]

[ Szerkesztve ]

(#44011) contaxg válasza Ear001 (#44009) üzenetére


contaxg
veterán

+1

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#44012) andorra válasza Ear001 (#44009) üzenetére


andorra
őstag

Így megfogalmazva esetleg félreérthető lehet.
Zárt doboz esetében is lényeges az ideális elhelyezés, a hátsó és oldalfalaktól való, kísérletezéssel és nem előre eldöntött, vagy eleve adott távolság. Gondolom ezzel egyetértesz. Ha az elsődleges cél a mindenáron való megfelelés, akkor bizonyára jó tippet adtál.

(#44013) blattida válasza RetepNyaraB (#44007) üzenetére


blattida
nagyúr

Hallgass LGT-t, Kex-et, Omegát, Illést, Quimby-t, Kispált... ;]

Ear001
Igen szépen szól a szonáta. főleg, ha Sonatan.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44014) macera2 válasza andorra (#44008) üzenetére


macera2
aktív tag

Jogos az észrevétel, és a javaslattal is egyetértek. Az árkeretet ugyan tudom bővíteni, de a lakás esete az már egy másik kategória. A polcsugárzó elképzelést is inkább a méret és a helyigény generálta. A 2.1-es variációra is gondoltam, mondván, hogy a szatelitek elhelyezése, kis méretük miatt nem olyan problémás, a mélysugárzó pedig nem érzékeny az elhelyezésre.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#44015) contaxg válasza blattida (#44013) üzenetére


contaxg
veterán

Mi az a Sonatan?

(#44014) macera2
Fogod a JPW-t oda teszed ahova tudod, majd idővel szerzel hozzá egy állvány. Klasszikus zenére ilyen kategóriában nem gondolkodnék 2.1-ben. A szubok baromi érzékenyek az elhelyezésre.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#44016) AMDFan válasza macera2 (#44014) üzenetére


AMDFan
addikt

Felejtsd el a 2.1-et, olcsóbb olyan hangfalat venni ami tudja a szubtartományt is. Szubot a rendszerhez hangolni füllel közel lehetetlen... Vannak jó gyári szubos rendszerek, de ott a szub ott indul, hogy 300 ezer.

[ Szerkesztve ]

(#44017) blattida válasza contaxg (#44015) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor így írom: Sonata-n... :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44018) RetepNyaraB válasza blattida (#44013) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hallgass LGT-t, Kex-et, Omegát, Illést, Quimby-t, Kispált...

De miért is :U ?

Heco Superior 1040-re senki?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44019) contaxg válasza blattida (#44017) üzenetére


contaxg
veterán

OK engem az zavart meg, hogy ha Sonatan ;)
De így már minden OK! :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#44020) andorra válasza RetepNyaraB (#44018) üzenetére


andorra
őstag

Mert ilyen CD lemezekkel kereskedik. Nem tudtad?

(#44021) Toncsi válasza AMDFan (#44016) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Azért ha találkozik valahol eladó JPW Mini monitor + sub párossal 30 ezerért [link], azt nem vetném el ilyen egyértelműen... az igaz, hogy nem egyszerű rendesen beállítani, de ennyi pénzért ilyen jó hangot és mélyet is nemigen fog találni.

[ Szerkesztve ]

(#44022) AMDFan válasza Toncsi (#44021) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem ismerem ezt a kontrukciót de felvet néhány kérdést. Ez gondolom nem aktív szub, tehát mivel fogja erősíteni a szubot? Mivel vágja a mélyet felülről? A "plakáton" hirdetett 30Hz-150Khz frekvenciátvitel a szubnál kb minősíti azt hogy mennyire lehet hinni a specifikációnak.

Még csak annyit, én ennél sokkal komolyabb szubokkal próbáltam 2.1-et csinálni, és nagyon nem egyszerű. Nemhogy 30 ezerért, de sokkal többért sem. Nem arról van szó, hogy nem szól nagyot, adott esetben még szépen is szól, de egységes, zenei hangot, extrém nehéz kihozni 2.1-ből, vagy extrém sokba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#44023) blattida válasza RetepNyaraB (#44018) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezért: ...en magyarul is szeretnek valamit hallani :B ;]

A Heco Superior sorozata nem volt rossz hangú produktum, de azért nem kell tőlük túl sokat várni. Testes, erős, helyenként a finomságot is nélkülöző hangú doboz, viszont, a közepe tiszta, ezért nem fárasztó a zenéje.
Ha teheted, hallgasd meg valahol, a jellegzetes akkori heco hang szól belőle is, csak mindenből egy kicsit több, bár nem feltétlenül jobb...

Toncsi
Azért a Mini monitor messze nem Sonata...bár nem rossz.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44024) RetepNyaraB válasza blattida (#44023) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

nalátod tucc Te :R

Nézegetem az íbéjt mire lehetne lecserélni a Jamot, de 3-400 euronal többet nem nagyon szeretnék (persze kizárólag használtban) kifizetni. A Heco is egy kósza ötlet volt. Meg a Wharfedale, de azt tegnap nem találtam meg újra :(

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44025) blattida válasza RetepNyaraB (#44024) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem vagyok tucc-tucc, az kammerer, az Ő életét ragyogja be Mága. :O ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44026) #71562240 válasza blattida (#44025) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én mindent tucc, tucc, tucc, tucc a zenéről!
Letöltöd tucc, tucc, tucc, majd az enyémről!
És megvagyunk!

(#44027) #71562240 válasza Ekkosh (#43993) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem ismerem jól a Special-t, nem mernék vásárlási tanácsadási jellegű összehasonlítást tenni. De nem nagyon különbözik, nem nagyon tértél el az eredeti tervtől (de ezt csak azért mondom, mert most már úgyis mindegy :Y ).

(#43994) Patice Nekem jó a véleményem, szerintem sokat ér, viszonylag természetközeli skandináv hangja van. Ear meg majd megjegyzi, hogy nem sokat ér.

(#43999) RetepNyaraB Mondtam én, hogy tömörkábel-hangja van.

(#44002) macera2 Az ajánlatként felmerültek közül a Rega Kyte-ban több anyag van, mint a Sonata-ban, de a Sonata nagyon sokat hoz ki a nem kifejezetten előkelő beltartalomból. A Sonatat nagyon szeretem, de a kettő közül a Kyte-tot választanám - nem a szívemre, hanem az eszemre hallgatva.
És persze néhányan kereszteshadjáratot folytatunk, hogy még csak úgynevezett polcsugárzóként se legyen illő nevezni az állványost, hehe.

(#44007) RetepNyaraB Én még egy fokkal jobban is dícsérném, mint Blattida, egyetértvén az általa leírt karakterrel, kicsit inkább a minőségére hegyezném ki a véleményemet, miközben van rnnyisége is bőven.

(#44028) RetepNyaraB válasza #71562240 (#44026) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Fel teccett ébredni? :U :C

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44029) #71562240 válasza RetepNyaraB (#44028) üzenetére


#71562240
törölt tag

Inkább elalvófélben vagyok. ("Én az éjjel nem aludtam egy órát..." - de nem a régi babám panaszát hallgattam, hanem úton voltam.)

A Superiorról írott dícséretem nem azt jelenti, hogy a 606 lecserélésére bíztatnálak, mert más típustól se kapsz a 606-nál sokkal jobbat abban az árkategóriában. Csak olyanra cseréld, amit össze tudtál hasonlítani vele, és eléggé tetszett.

(#44030) RetepNyaraB válasza #71562240 (#44029) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mindenképp igyexem meghallgatni, anélkül nem veszek semmit (csak ha aszongyátok erre kell lecsapni, illetve a Wharfedale Diamond, mert azok karakterét ismerem), de az árkategória nem feltétlen igaz. A Jamot 400 ajro körül vettem 3-4 éve újonnan . Amit én ma nézek 3-400 körül, azok új korukban 1500 euros kategória voltak.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44031) #71562240 válasza RetepNyaraB (#44030) üzenetére


#71562240
törölt tag

Tehát nem cserélni akarsz, hanem befektetéssel fejleszteni. Ennek több realitása van.

(#44032) RetepNyaraB válasza #71562240 (#44031) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem értem, de a lényeg biztos valami ilyesmi. De a befektetés az cserét is jelent egyben, oder?

pl. Láttam egy ősi Mordaunt-Short triampos marslakó kinézetű dolgot is, valami bagóért, de Hamburgból. Azt nyilván nem merem megjátszani (még megkérdezni se igazából), bár impozáns.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44033) Patice válasza #71562240 (#44027) üzenetére


Patice
nagyúr

"...viszonylag természetközeli skandináv hangja van..."

Oszt az meg milyen? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44034) RetepNyaraB válasza Patice (#44033) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

zúg, mint lucfenyők a walhallai szélben :D

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44035) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Lehet hülye kérdés.
Az okozhat problémát az erősítőnek, hogy a szub 15cm-re van tőle? :F (mágnesesen nincs árnyékolva elvileg) Sajnos nem tudom arrébb vinni, nincs semmi hely.

Szerk.: 20cm-re tudtam nyújtani a távot. Ez a max... vagy kisebb szub kell. :D

[ Szerkesztve ]

(#44036) blattida válasza Tamoo (#44035) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, magához rántja a robotfejű denon erősítőt és jól rácuppan. ;]
Nem, nem okozhat, maximum csak hangilag lehet érzékelni a hatást, de azt is csak minimálisan.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44037) Tamoo válasza blattida (#44036) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ja, tegnap este óta mintha már 1-2mm-rel közelebb húzta volna magához. :F vagy csak beképzelem?

( ;] )

(#44038) Ear001 válasza Patice (#44033) üzenetére


Ear001
addikt

Erőtlen, unalmas, és szürke, de ez annyira ciki tőle hogy itt-ott tök véletlenszerűen kis hangcsiliviliket helyez el a zenében.

(#44039) #71562240 válasza Tamoo (#44037) üzenetére


#71562240
törölt tag

A hangminőséget természetesen befolyásolja - annyira, amennyire, de negatívan. A mágnesesség mint tudjuk elég gyorsan csökken a távolság növekedésével, de 15-20cm (az a mágnes 40-50cm-es távolságát jelenti), nem sok.

(#44040) #71562240 válasza Patice (#44033) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hasonlít ahhoz, amilyen tónusban a skandináv erősítők (Hegel, Densen, Electrocompaniet...) általában szólni szoktak. Jellemzően "eszköztelenek", színezetlenek, kissé hűvösek, mint az éghajlatuk, általában nem használnak manírokat, hanem "csak" dolgoznak, egyszerűen (lásd például a skandináv dizájn, mint fogalom). Általában a (kicsit azért "angolosabb") Primare is (és az A20 is) többé-kevésbé ilyen, azzal együtt persze, hogy minden általánosítás sántít. Ezt a "skandináv hűvösséget" nevezi az Audio Note-ok, 47 Lab-ok, Heed-ek színezős, attraktivista világához szokott Ear erőtlennek, unalmasnak és szürkének. (És akkor persze Kimura szantól hajlandó is vagyok elnézést kérni a kissé sarkító hasonlatért...)

Múlt héten éppen Hegel H1-et hallgattam Yamaha A-S700 ellen (árkülönbség bőven volt, de az iránykülönbség azonos áraknál is eléggé megmarad), és bár "ahhoz képest" a Yamaha is az "eszköztelen, tiszta" hangra való törekvés élharcosa, a két erősítő játékfelfogása közötti különbséget dalba lehetne foglalni. A manipulálásra való törekvés hiánya. Dolgozzunk pontosan és szépen, ahogy a csillag megy az égen... Ezt csinálják a skandinávok ezer éve háborítatlanul, nem véletlenül ők jelenleg az emberi civilizáció élvonala. (Persze a másik oldalról nézve, ahol fél évig sötét van, ott az alkohol is népszerű tud lenni, de ők általában az ivást is módszeresen űzik, és a hifi elektronikáik is általában ilyen "módszeresek", "rendszeretők", indulatokat magukba fojtók...)

(#44041) Ear001 válasza #71562240 (#44040) üzenetére


Ear001
addikt

"Ezt a "skandináv hűvösséget" nevezi szokott Ear erőtlennek, unalmasnak és szürkének." :)) :)) :))

Én csak egy egykori Primare tulajdonost idéztem, miután rájött, hogy palira vették a márkanévvel meg a külcsínnel.

[ Szerkesztve ]

(#44042) Sefter válasza Tamoo (#44035) üzenetére


Sefter
veterán

Szerintem nagyon gáz...az én erősítőmet is vonzza, pedig az ~250km tőle, átmegyek a Klipsch-ért, nehogy nagyobb bajt okozzon ... ;]

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#44043) AMDFan válasza Tamoo (#44035) üzenetére


AMDFan
addikt

Szerintem le van árnyékolva a mélysugárzó, ne aggódj emiatt.

(#44044) schawo válasza Sefter (#44042) üzenetére


schawo
titán

Miatta jön az üstökös is :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44045) MasterMark válasza Tamoo (#44035) üzenetére


MasterMark
titán

Jó lett az állvány. :)

A sok cucc ami még ott volt, az hova lett? :))

Switch Tax

(#44046) gorbep válasza AMDFan (#44043) üzenetére


gorbep
senior tag

nem mindegyik.... A tannoy-omban árnyékol sugárzó van, de a JAMO-m sugárzója nem árnyékolt....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#44047) AMDFan válasza gorbep (#44046) üzenetére


AMDFan
addikt

Akkor viszont lehet, hogy az övé sem árnyékolt mert a Jamo-t is a Klipsch gyártja.

(#44048) #71562240 válasza Ear001 (#44041) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Én csak egy egykori Primare tulajdonost idéztem, miután rájött, hogy palira vették a márkanévvel meg a külcsínnel."

Hmmm. Akkor eddig te is palira vettél minket, nem is hallván még a szóbanforgó készüléke(ke)t, mégis nyilatkozván róluk? Ugyanis már nem először nyilatkozol kifejezetten degradálólag a Primare A típusú erősítőkről, miközben eddig nem jelezted, hogy az nem is a te véleményed, hanem másé. Merthogy, ha most utólag megkülönbözteted-elhatárolod magad a szádból már legalább másodízben elhangzott, kifejezetten degradáló véleménytől, miszerint az nem is a te véleményed, hanem másé, akkor az elhatárolódás vagy azt kell jelentse, hogy neked más a véleményed, vagy pedig azt, hogy neked nincs is saját véleményed, mivelhogy esetleg még nem is hallgattad ezeket a típusokat. Az első eset illogikus lenne, hiszen miért mások degradáló véleményével ékeskednél, ha neked pozitív lenne róluk a véleményed, ergo logikailag a második eset marad, eszerint már nem először degradálod durván ezen típusokat, miközben még nem is hallottad őket?! Nyilván persze nem a második esetről van szó, de akkor miért határolódtál el utólag, utalván, hogy az más véleménye, nem a tied?
Felvetésem korábbi inszinuációkra utal, azazhogy biztos-e, hogy kettőnk közül én nyilatkozgatok olyasmiről, amiről fogalmam sincs.

Azt csak a közvélemény kedvéért jegyzem meg, hogy amit tőlem idéztél, az azért sikeredett ilyen zavarosra, mert kihagyásosan idéztél tőlem, nem az én eredeti szövegem volt ilyen hibás. (Egyébként illdomos jelezni a kihagyások helyét, ha kihagyásosan idézünk.)

Szívesen olvasnék beszámolót a Zsolt Audió múltkori összejöveteléről, megköszönném, ha írnál.

(#44049) xtremetuning válasza Ear001 (#44038) üzenetére


xtremetuning
addikt

Valahogy erről a sztereotípiáról a Baladelius sem tud, pedig az is hasonszőrű származású...

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44050) Tamoo válasza AMDFan (#44043) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nincs árnyékolva elvileg. itt vannak róla amúgy képek is. [link] (mondjuk ez a d, nekem sima van)
Nem aggódok miatta, csak megkérdeztem.... (hogy hifi körökben ilyen miatt akasztás jár-e).

(#44045) MasterMark: Ja egész jó lett és nem is volt olyan drága.
Sok cucc? Nem emlékszem pont mi volt amikor itt voltál. :D Most csak ennyi van, sztereót felszámoltam. Illetve kábelekből is próbálom csak azokat meghagyni amire tényleg szükségem van. Kicsit "túlvásároltam" magam. De hát ide csak próbára nem tudok elhozni semmit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.