Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87001) nLali válasza Kroni1 (#87000) üzenetére


nLali
senior tag

Az egy Philips Bariton mélynomó. Kb 175mm X 570 mm az előlapja. Ez egy igen diszkrét brummogó. Nincs az erősítőn sub kimenet, eztért csak porfogó.

(#87002) Oxy.kiraly válasza AMDFan (#86992) üzenetére


Oxy.kiraly
tag

Köszönöm az útbaigazítást!
Én sem úgy gondoltam, hogy a hangfalakat RCA-val kössem össze :D

Én több variációt gondoltam lehetséges bekötésnek, ezért kérdeztem mielőtt nekivágtam:
1) amit Te leírtál, erősítőből közvetlen a hangfalba (ezt használom) és PRE-OUT,majd LINE IN.

2) Erősítőből hangfalkábel (nem RCA-val :) ) a mélynyomó LINE IN-be, majd onnan a LINE OUT-ból a hangfalba. Ide akkor 4 pár hangfalkábel kell. Ez sem tiszta számomra, hogy ez a lehetőség miért van?

3) Láttam egy H/K mélynyomót, azt úgy kötötték be, hogy a sztereó erősítőből csak RCA kábel ment (de nem tudom melyik bemenetre), a hangfalakat viszont a mélynyomóba kötötték, és ha jól értettem a mélynyomó leválasztotta a mély hangot és csak a közép és felső tartományt engedte ki a hangfalakra. Úgy értettem anno, hogy tehermentesíti a hangfalakat, szabadabban szólnak mivel a mély tartományt a SUB adja.
Kerestem az adott SUB -ról egy képet, ott egy RCA-val kevesebb van mint nálam, igaz ott van LINE IN (R-L)és egy SUB van, míg nálam SUB helyett LINE OUT (R-L).

4) A hangfalaim Bikábelezhetőek, és az erősítőre meg 4 hangfal köthető. Ha külön a magas és külön a mélyet kötöm be (természetesen a hangfalból a hidat kiveszem) lesz e javulás?

A Mélynyomón a CLIPPING PROTECT-et tartsam bekapcsolva, ugye? viszont a PHASE-ről nem tudok semmit.... az milyen állásba legyen?

Még egy kérdésem van, amikor bekapcsolom a rendszert, a hangfalakból egy pukkanás szerű hang jön. Mi ez? A hangfal polaritás tuti jól van bekötve.
Köszi! :R

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#87003) dgyuri0123 válasza nLali (#86999) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem bántásból mondom, de ez a megoldás borzasztó.. bár a tv hangszóróihoz képest biztosan előrelépés.
Ha "hangilag értékes" dobozok lennének, akkor azt mondanám, hogy vállalhatatlan. ;)

"csak a zene van"

(#87004) dgyuri0123 válasza Kroni1 (#86998) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha a pénz nem számít, akkor ez jó lehet. Szerintem el is férne a tv két oldalán a szekrényen, de figyelmeztetlek, nem olcsó. Vannak ennél lényegesen olcsóbb megoldások aktív hangfalban, de nincs távirányítójuk, sem optikai, USB és egyéb bemenetük, plusz még el sem férnének azon a helyen. Ezért bátorkodtam egy ilyen pofonegyszerű, jó hangú, de kissé drágább eszközt ajánlani, ami önmagában zenére is használható. Egy "normális" soundbar is kb. ennyibe fájna, (inkább többe) de ott gond lehet még a mélynyomó elhelyezése.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#87005) AMDFan válasza Oxy.kiraly (#87002) üzenetére


AMDFan
addikt

Az a baj, hogy nem tudjuk pontosan milyen erősítőről és mélynyomóról van szó.
Előfordulhat, hogy ha a magas jelszintű bemenetet használod, akkor a mélynyomód ugyan leválasztja magának a mély frekvenciákat, de a hangszórókra ugyanazt a full range tartományt adja tovább, tehát pont azt a részt bukod el, hogy a hangszóróid tehermentesítve vannak a mélyhangoktól.

Elvileg pont akkor tudod tehermentesíteni a hangfalaidat a mély hangoktól, ha az erősítő előfoka már csinál egy keresztváltást és csak a pre-outra küldi a mélyeket. De mivel nem tudjuk milyen erősítőről van szó, ez sem biztos.

A fázis kapcsoló beállítása az elhelyezésfüggő, ha beüzemelted akkor ki kell próbálni, hogy melyik állásban jobb.

[ Szerkesztve ]

(#87006) nLali válasza dgyuri0123 (#87003) üzenetére


nLali
senior tag

Persz, hogy rossz :)
Nem volt TV tartó konzolom, viszont a 2 pici gyerek miatt magasabbra kellett tenni a TV-t.
A hang egy pár, hangilag szintén nem értékes Quadral AllCraft AC4100-ból jön.
Úgy látom, hogy a kérdezőnél nagyobb hely áll rendelkezésre alul. Szempont, hogy a gyerekek nagy kárt ne tegyenek benne. Ha így nézzük, akkor lehet, hogy nem is vállalhatatlan. De értem és megértem amit írsz. Csak ugye a gyerek át tud írni pár tervet...

[ Szerkesztve ]

(#87007) Oxy.kiraly válasza AMDFan (#87005) üzenetére


Oxy.kiraly
tag

Ez egy szetthez tartozó erősítő, LOEWE LEGRO CA, a mélynyomó LOEWE LS81SW. (Elméletileg a LINN gyártotta a 90 évek alatt )

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#87008) nLali


nLali
senior tag

Jé, mit találtam. Ez csak autóba jó, vagy megérhet egy próbát otthoni rendszerben is?

(#87009) Kroni1 válasza dgyuri0123 (#87004) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi, ezt is számitasba veszem! A yamaha sb egész jól muzsikál külön sub nélkül is, ugyhogy az se rossz, de ez is egész tetszetős! Nem tudom mélyek mennyire hiányoznának, abban gondolom ez se acélos annyira.. ? A tv alatt lenne a legjobb, de lehet amig a gyerekekkel nem tudom megértetni magam jobb helye lenne fent, gondolom ez a hangzásnak nem lenne a legjobb. De most a biztonság fontosabb.

(#87010) dgyuri0123 válasza Kroni1 (#87009) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem házimozi, az biztos, de közepes hangerővel élvezetes a hangja. Hajtani nem érdemes, mert elmászik a hangképe, de nem is arra ajánlottam, hogy falat bonts vele. :) Mélye annyi van, amennyit ki lehet préselni egy ekkora magnézium öntvény tojásból. Viszont van rajta sub kimenet, így akár azzal is ki lehet egészíteni később.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#87011) #46129152 válasza Kroni1 (#86998) üzenetére


#46129152
törölt tag

Ez egy Magnat 400 BTX Sounddeck
Én ezt használtam régen a tv alatt. Van mélyhang is rendesen, "térhangra" kapcsolva, tényleg szép hang jön ki belőle. Ez mellé nem kell sub láda. Nézz utána, 40 Mátyákirályt megér most! :-)

(#87012) karmaresz válasza Kroni1 (#86998) üzenetére


karmaresz
senior tag

A helyzet tényleg nem optimális, de ha ebből kellene kihoznom a maximumot, én is egy falra felszerelhető szettben gondolkodnék, a tévé két oldalára-. Mivel adott a Kenwood, így akár passzív hangfalak is jöhetnek és ezeket egészíteném ki egy, szintén a Kenwoodról meghajtott aktív mélynyomóval. Ez utóbbit a szobán belül szinte bárhol elhelyezheted, ha a hangfalkábel elvezetését meg tudod oldani.
Keretösszeget ugyan nem írtál, de ha nincs sok pénz rá, egy ilyen szett is nagy előrelépés lehet a TV gyári "hangjához" képest, valamint így rögtön a TV alá is be tudsz tenni egy centert.
[link]
A frontsugárzókat lehetőleg ülő helyzetben mért fejmagasságban helyezd el valami kis állványon, és ne szorítsd rá se a polcra, se a falra teljesen.

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#87013) DonThomasino válasza s4tch (#86995) üzenetére


DonThomasino
veterán

Erről mit gondolsz ?
Vincent Audio SV-500
[link]

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#87014) gordonfreemN válasza DonThomasino (#87013) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Sokan dicsérik a márkát, én a 237-et hallottam, az végül is tetszett, tehát nagy hibát nem véltem felfedezni. Hangilag. Funkciók tekintetében nem tudom mit tud. Integrált az biztos.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#87015) dgyuri0123 válasza DonThomasino (#87013) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jó kis erősítő. Árát szerintem megéri, ha ragaszkodsz az újhoz. Hasonlóan árazott CA-hoz képest melegebb, barátságosabb hang, de nem csak CA-hoz képest, hanem sok más erősítőhöz képest is.

"csak a zene van"

(#87016) sas55


sas55
aktív tag

Üdv

Hangfal csere előtt vagyok tippeket szeretnék kérni(vagy megerősítést). Amit cserélnék az egy KEF Q1 amit kinéztem az Focal aria906. Ami fontos hogy polcsugárzó legyen és a reflex nyílás elöl legyen mert polcra kerül falhoz nagyon közel. Amivel hajtom az Myryad Z240 ezt nem akarom cserélni, ezzel elégedett vagyok.
A rászánt összeg max 150-300e és a használttól sem zárkózom el.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#87017) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Iránymutatást szeretnék kérni, mert nem tudom hol tegyem fel a kérdésemet.

Szülők szeretnék modernizálni otthon a zenelejátszást, mert nagyon le vannak maradva a korral. Jelenleg is azt a Technics Hi-Fi-t használják, amit 15-20 évvel ezelőtt vásároltak (erősítő + CD lejátszó + magnó), aminek a hangjával egyáltalán nincs is semmi probléma, ráadásul minden működik rajta.

A gond a forrás, hisz manapság macerás mindig CD-re írni, amit éppen hallgatni szeretnének. Karácsonyra szeretném meglepni őket valamilyen kiegészítővel, amit csatlakoztathatnak az erősítőre, és a segítségével hálózatról (NAS) vagy USB-s adathordozóról tudnak zenét hallgatni.

Létezik ilyen? Hogyan keressek rá? Milyet érdemes venni, mire kell figyelni?

A ma kapható mediabox-ok tudnak ilyet, de kimondott cél, hogy a TV bekapcsolása nélkül használható legyen, tehát attól függetlenül tudjon működni.

Köszönöm!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#87018) Snoop-y válasza gordonfreemN (#87014) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat a Vincentek nincsenek tulbonyolitva altalaban.

Tipustol fuggoen par RCA es/vagy XLR balanced bemenet es egy stereo kimenet/bi wire.

Egy mute es egy gain funkcio.

En az enyemmel nagyon meg vagyok elegedve :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#87019) sony309 válasza A_ScHuLcZ (#87017) üzenetére


sony309
őstag

Üdv!

Kicsit sem értek hozzá, csak felhasználó vagyok, de egy hálózati lejátszó (pl. már egy Google Chromecast is, ez 10 eFt és egy tablet vagy okostelefon) is megoldás lehet.
Hálózati lejátszó a megoldás, szerintem!

S3x, hifi & rock and roll

(#87020) szeltam


szeltam
csendes tag

Sziasztok!

Bi-Ware bekötéshez kérnék segítséget.
Adott egy hangszóró ami tudja a kettős bekötést, adott egy sima 5.1-es erősítő, ami csak sztereóként van használva.
Kérdés: a hangszórókat meglehet-e úgy hajtani, hogy az mély/közép tartományt egy pár kábellel az egyik kimenetre (front), a magas tartományt egy másik pár kábellel az erősítő másik kimenetére (rear) kötöm?
Ha igen, van-e értelme?
Igaz, hogy a magasnak vékonyabb keresztmetszetű kábel kell?

Válaszokat előre is köszönöm

(#87021) gordonfreemN válasza szeltam (#87020) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem.
Nézz utána a bi-wire-nek.
Talán a múlt héten volt egy pobt ilyen kérdés.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#87022) bkercso válasza szeltam (#87020) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ugyan arra a kimenetre kösd két kábellel, ekkor már teljesül, hogy a kábelen eső feszültségeken keresztül nem hatnak kölcsön a kábelek.
De amúgy a kettős kábelezésnek nincs hatalmas haszna.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87023) szeltam válasza gordonfreemN (#87021) üzenetére


szeltam
csendes tag

Ok, köszönöm

Még egy kérdés, hogy a hangfalon a kettős csatlakozást egy fémlapka oldja meg. Van értelme lecserélni kábelre?
Plusz a hangfalkábel végére tegyek banándugót, vagy sem?

(#87024) Ear001 válasza szeltam (#87023) üzenetére


Ear001
addikt

Van értelme lecserélni egy hangfal kábel darabra. Lehet banándugózni, de nem kell. A jó banándugók drágák szoktak lenni, és macerás a bekötésük.

(#87025) nLali válasza Ear001 (#87024) üzenetére


nLali
senior tag

Remélem nem lesz hit vita naív kérdésemből, de meg kell kérdeznem : Mitől lesz jó, vagy rossz egy banándugó? Nem jó az alapanyag? A bevonat? Vagy nem érintkezik elég nagy felületen, vagy elég szorosan a rossz csatlakozó? A forrasztós jó, vagy a csavaros?
Eddig csiptetős hangfalkábelem volt, nemrég banán csatira cseréltem. Én nem vettem észre semmit.
Annyit igen, hogy lényegesen egyszerűbb kezelni, mint csiptetőset.

(#87026) Ear001 válasza nLali (#87025) üzenetére


Ear001
addikt

Extra csatlakozás, új anyagok találkozása új anyagokkal, keresztmetszetváltozásik, stb. Én azt mondom, elég alapfokú láncon is meg lehet hallani, hogy a csatlakozóknak is van hangja. Ha te úgy érzed, hogy nálad nincs difi, örülj neki, ne foglalkozz vele.

(#87027) nLali válasza Ear001 (#87026) üzenetére


nLali
senior tag

Hangfal kábel cserénél hallottam változást. Na mindegy..talán jobb is így,hogy a csatlakozókat nem tudom megkülönböztetni.

(#87028) Ribi válasza gordonfreemN (#87021) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kereszt kérdés, biztos nem?
Mert ugye sok 5.1 erősítő tud dupla sztereót.
Ekkor pedig pont meg lehetne oldani amit leírt, hogy az elsőket köti a magasra, a hátsókat meg a mélyre.
Ez így miért nem megy?

(#87029) ctrlaltdel13 válasza Ribi (#87028) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Dupla strereót vagy többcsatornásat?
Egy a 2-ő?

(#87030) Ribi válasza ctrlaltdel13 (#87029) üzenetére


Ribi
nagyúr

Dupla stereo.
Első és hátsó is ugyan azt adja ki.

(#87031) #92251648 válasza szeltam (#87020) üzenetére


#92251648
törölt tag

Ez nem bi-wire, hanem bi-amp üzemmód. Működhet, csak meg kell oldani a bejövő jel szétosztását és a végfokozatok szinkronizálását.

(#87032) Kiskokó válasza #92251648 (#87031) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hali
Ha már ez a téma.
Következő kérdés akkor

Ez az erősítő bi wire-re képes csak,vagy bi ampra is?

Én bekötöttem dupla kábelezéssel, de sztem tuti nem erősít 2 felé.
Hangban is szinte nem is változott semmi.

A monitor audio 100-as hangfallal vettem ugye szettben.

Hát még erősen bejáratós a dolog de így 1 hét után vegyesek az érzelmeim.
Arra leszek kiváncsi a végleges helyén hogy fog szólni.

Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy egyes zenékben szinte 0 mély van és komolyan mintha táska rádió szólna, egyes zenéknél meg majdnem olyan mélyet ver mint a Vincent az RX8-al...
Ennyire szoba akusztika?
Fázis fordítás segíthet vagy hülyeség?

Köszi

Szerk :
Majd tervezném ápolni a hangfalaim.
Van értelme, nem okozok kárt ha mondjuk gumi ápolóval bekenem a hangszórók membránjait ?

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#87033) Ribi válasza Kiskokó (#87032) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak bi wire.

(#87034) DonThomasino


DonThomasino
veterán

PC mint forrás ( asus xonar ST) mennyire jöhet szóba egy 851A mellé ?
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#87035) bkercso válasza #92251648 (#87031) üzenetére


bkercso
nagyúr

Valahol a kettő között. Ugyanis feszültségben szélessávot erősít, csak áramban nem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87036) #92251648 válasza Kiskokó (#87032) üzenetére


#92251648
törölt tag

Némi zavart érzek nálad a fogalmakat illetően, ezért tisztázzuk! A bi-wire kettős kábelezést jelent, mikor egy erősítő ugyanazon kimenetére több hangszórót több kábellel kötsz párhuzamosan. A bi-amp kettős erősítést jelent, itt a hangszórókat különálló végfokozatok hajtják egy-egy kábellel. Ha ez eddig tiszta, akkor magad is belátod, hogy egy sztereó erősítő nem alkalmas bi-amp üzemmódra (hacsak nincs belőle két darab, de ezt az esetet most hagyjuk!).

Nem tudom, milyen változást vársz ezektől a lépésektől, de ha a bi-wire hatása nem érzékelhető számodra, akkor felesleges kísérletezned vele, pláne pénzt költeni rá. Általában ugyanabból a pénzből jobb minőség érhető el egy komolyabb hangfalkábellel, mint kettő gyengébbel.

Javaslom, ne törekedj rá, hogy a zenéid egyformán szóljanak, hiszen a felvételek sem egyformák, nincsenek szabványosítva. Egy jó minőségű lejátszórendszer megmutatja ezeket a különbségeket olyan módon, hogy mindegyik felvétel élvezetesen szólal meg.

Ha arra gondolsz, hogy a szobában sétálva nagyon eltérő hangzást tapasztalsz, az bizony akusztikai probléma, de persze nem árt ellenőrizni a hangdobozok polaritását.

A hangszórókat ne kenegesd semmivel, maximum porold le néha őket egy finom ecsettel!

(#87037) Ribi válasza #92251648 (#87036) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hozzá nem értő számára nem egyértelmű, hogy a 2 sornyi A-B kimenet csak 2 sornyi kimenet, vagy dupla erősítésre is szolgál. Kérdése nem a fogalmakra vonatkozott, hanem hogy maga az erősítő mit tud.

(#87038) Kiskokó válasza #92251648 (#87036) üzenetére


Kiskokó
veterán

Köszi a választ.

Na már most, értem én hogy amatőr vagyok ehhez.
Azt tudtam hogy, a bi wire a kettős kábelezés, ahogy írod egy azonos kimenetre több hangszórót kötsz.
A Bi amp pedig a kettős erősítés.
NA de mármost mi a helyzet azzal amikor az erősítőn dupla kimenet vagy de mégse dupla erősítés? Erre sehol nem találtam választ a neten.

Ezen az erősítőn A és B hangfalpárra van lehetőség kötni és kapcsolni is tudom A - B vagy AB.
Ez akkor most mi is ?
Azt is tudom hogy a kettős kábelezésnek van a legkisebb haszna. (persze mezei olcsó hangszórókábeleken szól egyenlőre)

Értem hogy ne szóljon minden felvétel ugyan úgy stb.
De ugye a Vincent és az RX8 mellet ugyan azokat a zenéket próbáltam hallgatni.
Hát igen azért a kettő nem egy kategória.

A szoba akusztikával is baj van mint ahogy írod sétálva eltérő a hangzás nagyon. De ettől eltekintve a mélynek való megléte és hiánya azonos helyen értendő.

Ülök egy fix helyen és egyik zenében olyan mély van mint a Vincet/Rx8-al. Másik zenében ami hasonló mély tartományt tartalmaz meg nincs.

Köszi Gyorsan kellet írnom melóba vagyok.
hello

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#87039) #92251648 válasza Kiskokó (#87038) üzenetére


#92251648
törölt tag

Ha a szokványos A-B kimenetekre gondolsz, azok ugyanannak az erősítőnek a megosztott, párhuzamos kimenetei, tehát ez nem bi-amp szolgáltatás. Használhatod pl bi-wire bekötéshez.

Ha túlzóan nagy különbséget hallasz a különböző felvételek basszustartománya között, az szintén lehet akusztikai probléma. Pl. ha a hallgatási pontban van egy komoly kiemelésed az alsó oktávokban, a hangmagasságban oda kerülő hangokat sokkal hangosabbnak fogod hallani a többinél. Ha a felvételben azon a frekvencián nincs hasznos tartalom, akkor azt a felvételt mélyhiányosnak fogod érezni a többi anyaghoz képest. De ennek az ellenkezője is lehet, ha egy izmosabb kioltásod van éppen. Egy helyszíni méréssel fel lehetne tárni a problémát.

(#87040) Kiskokó válasza #92251648 (#87039) üzenetére


Kiskokó
veterán

Értem köszönöm szépen!

Így már egyről beszélünk.

Annyival cifráznám meg a helyzetet, amiről írsz hogy akusztikai probléma ha kiemelkedően nagy a mély vagy épp hogy szinte nincs is.
De ez a dolog ha akusztikai probléma, akkor ugyan ez a jelenség ugyan abban az elhelyezésben a Vincent/Rx8 párossal miért nincs?

Köszönöm

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#87041) gordonfreemN válasza Ribi (#87028) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem láttam se nem hallottam még ilyenről, attól még létezhet, de te láttál vagy hallottál már ilyen megoldásról?

El tudom képzelni, hogy meg lehet oldani, de a kérdést szem előtt tartva nem gondolnám, hogy a kérdezőt az érdekelte, milyen technikai bravúrral lehet ezt megoldani. Bár a fene tudja ;]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#87042) #92251648 válasza Kiskokó (#87040) üzenetére


#92251648
törölt tag

A szobád akusztikai problémáiról az ismert infók alapján bármi határozottat mondani sarlatánság lenne.

(#87043) VoidXs válasza gordonfreemN (#87041) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Néhol van az a legkevésbé sem definiált all channel stereo mód, ahol bizonyos implementációknál előfordulhat, hogy a surround csatornákra pontosan a frontok jele kerül. Nagyon lutri, de megpróbálni meg lehet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#87044) Kiskokó válasza #92251648 (#87042) üzenetére


Kiskokó
veterán

A szobámnak semmilyen akusztikai problémája nincs jó? :DDD
A szoba maga az akusztikai probléma! :U

Én csak azt nem értem, azonos helyen elhelyezett cucc és azonos helyen hallgatva, ugyan az a 2 szám egyikkel döng, másikkal nem. De amivel itt nincs döngés azzal más pozícióban hallgatva (1-2 lépés) ugyanúgy döng. Tehát nem a hangfal nem tudja kiadni a mélyet de mégse ott szól ahol kéne.

Na de majd ezt jól letesztelgetem az új nappaliban majd, már tényleg elég közel van az ideje!

Köszi addig is, helló

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#87045) gordonfreemN válasza VoidXs (#87043) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Akkor az én tudásom volt felületes vagy hézagos és Ribi jól mondta.
Ettől független nem sok haszna, mert ahhoz hogy tehermentesitse a végfokokat, ahhoz kellene egy felül és egy alul áteresztő szűrő is a bemenetükre nem?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#87046) bkercso válasza gordonfreemN (#87045) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem, mert ha a hangváltó nagy impedanciát mutat az erősítő felé, akkor nem terheli azokon a frekiken. Így áram miatt nem torzít, csak fesz miatt (varicap hatás a differenciálerősítőnél stb.).

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87047) gordonfreemN válasza bkercso (#87046) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igaz, azokról megfeledkeztem. De ha a hangváltót megspórolnánk a hangszóróktól ezzel a megoldással, akkor mondhatnánk hogy főnyeremény.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#87048) AMDFan válasza Kiskokó (#87044) üzenetére


AMDFan
addikt

Más a két hangfalad frekvenciamenete, amire más lesz a szobád frekvenciaválasza. Két különböző hangfal, kétféleképpen szól.

Vagy én nem értek valamit?

(#87050) bkercso válasza gordonfreemN (#87047) üzenetére


bkercso
nagyúr

Erről szó nincs, nem értem, hogy jött ez elő. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.