Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75601) fehér_ember válasza bta1 (#75600) üzenetére


fehér_ember
addikt

Két kábelpárt rendeltem, mindkettőn így volt. Gondolom ez a vandamme titkos recept ;)
De nem nagy gond széthúzni a csatlakozókat és ellentétes irányba visszadugni, ha valaki szerint úgy jobb. Sőt tovább megyek, miután a zöld ér mindkét végen be van forrasztva és az egyik végen kapcsolódik az árnyékolással, abból következik hogy igazából a másik végen is.

[ Szerkesztve ]

(#75602) bta1 válasza fehér_ember (#75601) üzenetére


bta1
őstag

Rövid, kis ellenállású kábelnél nincs gyakorlati jelentősége, dehát ha nincs akadálya a méréselmélet szerint precízebb megoldásnak... az viszont lényeges, hogy az árnyékolóharisnyán ne haladjon át a hangfrekvenciás jel, ha nem a torzabb, csörömpölősebb hangzást kedveled.. :))

[ Szerkesztve ]

(#75603) Ribi válasza fehér_ember (#75601) üzenetére


Ribi
nagyúr

És képzeld el mi van azokkal a kábelekkel ahol az árnyékolás a föld. Kész szentségtörés. :U

(#75604) Ear001 válasza bta1 (#75600) üzenetére


Ear001
addikt

Vagy mindkettőre. Vagy egyikre sem.

Nem kell kiabálni, minden megoldásra van példa, igen erősen rendszerfüggő dolog, hogy hol és kinek mi válik be.

(#75605) bta1 válasza Ear001 (#75604) üzenetére


bta1
őstag

Ha legközelebb találkozol PQ-val meséld el neki, hogy a kváziszimmetrikus AN kábeleiket is be lehet ám kötni aszimmetrikusként, és a történet "erősen rendszerfüggő". Ja és vigyél magaddal fotóst, mert az a nézés... ahogy az angol mondja, priceless lesz :))

"Vagy mindkettőre. Vagy egyikre sem"

??
Szerintem valamit félreértesz...

[ Szerkesztve ]

(#75606) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Ez a kábel irányítgatást erősen cáfolja a fizika. Atomi szinten tök mindegy, hogy jobbról vagy balról kap extra töltést...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75607) Phülöp válasza MCGaiwer (#75606) üzenetére


Phülöp
addikt

Kozmikus dolgok ezek.
Soha nem próbáltam a fordított irányt, de az OCD-m is a fenti módszert diktálja.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#75608) Lompos48 válasza MCGaiwer (#75606) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Meg - ugye - az audió jel egy váltófeszültség, ami ide-oda kergeti az áramot.

(#75609) bta1 válasza MCGaiwer (#75606) üzenetére


bta1
őstag

Attól tartok, nem vagy vele tisztában, mit jelent a tudományban az "erős cáfolat"... persze, mivel a fizikakönyvekben bizonyítékot sem fogsz találni, lehetsz szkeptikus. De akkor szerintem légy következetes, és ne higgy az RLC paramétereiben egyforma összekötőkábelek eltérő hangjában sem :)

(#75610) bta1 válasza Lompos48 (#75608) üzenetére


bta1
őstag

Ha csak egyirányba folyhatna a hangfrekis áram, akkor hihetőbb lenne? ;)

(#75611) borg25


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Hamár így kábel mizéria, akkor megosztom veletek a tapasztalatom.
SB Audigy 2 digitális kimenet összekötése erősítővel, jack-RCA kábel. (Tudom, elvileg 75ohmos kábellel kellene, nem azzal volt, talán majd letesztelem, de úgy is DAC lesz)
Elvileg digitális jel, 0 és 1.
Két kábel, az egyik 800Ftos Hama, a másik 2-3eFt Kácsa
Az egyikkel a zene visszhangzott a másikkal nem. Ledöbbentett. Erre azért nehéz azt mondani, hogy az agyam csal meg és képzelem. Odáig el se jutottam, hogy magas, mély, közép tartomány kiemelés, dinamika, tetszik, nem tetszik vagy bármi...
pedig "csak" digitális jel lenne

(#75612) MasterMark válasza borg25 (#75611) üzenetére


MasterMark
titán

Azert az kicsit mas. Jitter-t hallottad ott gondolom.

Switch Tax

(#75613) fehér_ember válasza borg25 (#75611) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ennek azért majd ugorj neki mégegyszer ha azt akarod hogy mindenki értse. Nem vagyok otthon a pci-os hangkártyák világában, de elég furákat írsz: Digitális jel meg jack-rca :F --> Digitális kimenetet, amibe jack dugó kell :F

(#75614) bta1 válasza borg25 (#75611) üzenetére


bta1
őstag

"Erre azért nehéz azt mondani, hogy az agyam csal meg és képzelem."

Nem olyan nehéz az, csak figyeld meg majd a fejleményeket.

(#75615) bta1 válasza MasterMark (#75612) üzenetére


bta1
őstag

A jitterből szerinted hogyan lesz visszhangosság, vagy visszhang-elnyelés? ;)

(#75616) MasterMark válasza bta1 (#75615) üzenetére


MasterMark
titán

Sehogy. De hogy ki mit hall es azt hogy irja le szavakkal, az nagyon mas lehet mindenkinel.

fehér_ember: PC hangkartya adhat ki SPDIF-et jack-en.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#75617) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hali

Melyik lenen a jobb választás?
[link]

vagy ez
[link]

Vagy ajánljatok ilyen 800ft körüli árban valami jó rca dugót. Köszönöm!!!

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75618) Tamoo válasza Kiskokó (#75617) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Miért nem veszel kábelt használtan? Ja emlékszem, átlagtól hosszabb kell.

[ Szerkesztve ]

(#75619) krichd1 válasza JLaca (#75577) üzenetére


krichd1
addikt

Szia.
Ez már rosszul kezdődik, hogy álló hangdoboznak nincs hely, ebből általában az következik, hogy állványosnak sincs, csak be akarod rakni valahová, ahol éppen elfér, de ne legyen igazam. Szub bekötése mindig szívással jár sztereó rendszerbe illesztésnél, főleg ha azt se tudod olyan helyre rakni, ahol jól szólna. Minél többféle bemenete van a szubnak, annál többféle lehetőséged van a bekötésre ez típusonként változó, legkönnyebb eset az, amikor az erősítőnek van egy dedikált szub kimenete, de ilyen viszonylag kevés típuson van és főleg az újabb erősítőkön. Aktív hangdoboz is szóba jöhet, de ne a HS8-at válaszd, vagy a hasonló kategóriás marketing stúdió monitorokat.
RA-10-et én nem ajánlanám, szerintem nem olyan jól sikerült erősítő, ha ilyen kisebb és újabb Rotelt akarsz mindenképp, akkor inkább az RA-12-t keress kipróbálásra. Az új Emit szériából én még semmit nem hallottam, úgyhogy nem tudom milyen a korábbi Dynaudio hangdobozokhoz képest. Az ezekről szerzett tapasztalataim alapján én nem is kis integráltat keresnék ezekhez. Mivel a Teac UD-503-ban van egy teljesen használható előerősítő, így szerintem használd azt és integrált erősítő helyett keress végerősítőket, hasonló áron úgyis jobbat lehet ezekből kapni. Például Rotelnél maradva ebből az RB991 csak a példa kedvéért. UD-503-nak mivel mindkét kimenete szabályozható egyszerre, így az egyikre párra rákötöd a végfokot másik párra kötheted a szubot, persze csak amelyiken van line in bemenet.
Kábelekből azt tudom ajánlani amit eddig is.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75620) Lompos48 válasza bta1 (#75610) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Akkor az már nem hangfrekvenciás!. (Persze, akkor sem, csak kúposra reszelt elektronokkal.)

[ Szerkesztve ]

(#75621) borg25 válasza MasterMark (#75616) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Pontosan a hangkártya egyik jack csatlakozója digital out. Több mint 15 éve kötöm így össze a PC-t az erősítővel. Volt, hogy az alaplapi hangkártya digitális kimenetét használtam, aztán azt csak úgy sikerült kivezetnem, hogy kábel megblankol, arra egy-egy jumper, és úgy csatlakoztat az alaplapon a tüskékre. De ott se volt ilyen gond.

Hogy jitter volt-e vagy sem nem tudom, mindenesetre elég fura volt, és nagyon hallható.

(#75622) bta1 válasza Lompos48 (#75620) üzenetére


bta1
őstag

Képzeld el a kábelt egy tranyós erősítőfokozatban.

A "meleg" vezeték a bázisosztót és bázist köti össze (ahol az Ib0 áram folyik),
a "hideg" pedig a testelés R2 és Re közti szakaszát:

(#75623) dgyuri0123 válasza Kiskokó (#75617) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez a Kácsás dugó nekem úgy rászorult az aljzatra, hogy alig tudtam leimádkozni róla. De nem csak egy, hanem az összes. Azt mondták rá, hogy tágítsam ki... ahhha...

A második Rean dugó szerintem sokkal jobb, minden szempontból. Ha másért nem, legalább könnyedén csatlakoztatható. Most is ilyen lóg a "kis" VDC IC kábelem végén.

"csak a zene van"

(#75624) Kiskokó válasza dgyuri0123 (#75623) üzenetére


Kiskokó
veterán

Gyuri és Tamoo :

Köszönöm a válaszokat.

Feher_ember kollégától kapok 2x2m VD-m kábelt amit megakarok csinálni magamnak.

A hosszú RCA már rég el van vetve, illetve ez nem oda kell most mint ahova majd a hosszú kellet volna.

Akkor maradok a másiknál.
Köszönöm

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75625) Lompos48 válasza bta1 (#75622) üzenetére


Lompos48
nagyúr

1. Hangszórókábelekről volt szó.
2. A példád csak annyiban jó, amennyiben az említett szakaszon tényleg csordogál egyenáram is, amire a váltóáramú jel szuperponálódik. És akkor mi van? Még ebben az esetben sem jelentkezik különbség a vezető - legyen az fólia vagy kábel - iránya miatt.
3. Csak zárójelben: lehet még meg sem születtél, amikor én ár tranzisztorokat/tranzisztorokkal terveztem/gyártottam hosszú éveken keresztül. Csak mert ez (volt) a mesterségem.

(#75626) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#75623) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ne is mondd; megjöttek a tegnap rendelt kábelek, és az még hagyján hogy manufakturális szerelésű a Bespeco EA2R150, de ráadást annyira szűkek a csatlakozói, hogy a xonar u7-be tuti benyomta/beszakította volna az rca aljzatokat, a 18kg-os Yamaha erősítőt is le kellett fogni :(( hogy rá tudjam tolni.
Kerítenem kell egy ilyet és fúróval kifúrni a közepét majd azzal próbálni kicsit megtágítani; de lehet hogy gyenge lesz hozzá; akkor meg vehetek seeger gyűrű fogót a vacakoláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#75627) Ear001 válasza bta1 (#75605) üzenetére


Ear001
addikt

Kicsit kéne értelmezni a leírtakat, és egy lépést odébb állni az én mindenről tudom a tutit helyzettől. Csodás új világ fog ám megjelenni, messze túl az egykor volt Hifi Magazin horizontján... :K

Az AN UK által árult gyári kábeleken valóban a forrás oldalon van bekötve az árnyékolás. Ők így használják, így tervezik a rendszerüket. Persze amikor arról volt szó, hogy a lemezjátszójuk búgását csak úgy lehetett igazán elhalkítani, hogy az árnyékolást le kellett forrasztani, hát erre PQ csak annyit mondott, hogy van ilyen, cifra helyzetek vannak a hifiben.

Itt pedig arról írnak, hogy mindkét oldalon beforrasztják az árnyékolást. Miért? Mert így jobban működik az ő rendszerükben.

(#75628) bta1 válasza Lompos48 (#75625) üzenetére


bta1
őstag

"És akkor mi van? "

Hát akkor az van, amit mondtam: normál üzemben (= nincs túlvezérés), csak meghatározott irányba folyhat áram a vezetékeken - visszafelé nem. Viszont ha szerinted(!) még ebben az esetben sem jelentkezhet szónikus különbség, akkor nem értem, miért éppen a váltóarammal jöttél... :)

PS: Anyukám előbb gyártott elektroncsövet, mint te megszülettél. Ha csöves fokozatot teszek be, én vagyok a Menő Manó?:PPP))

(#75629) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#75626) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kácsánál van/volt egy deszka aljzatokkal, azon "tágítanak". Nincs egy hibás eszközöd, amit lehet kínozni ilyesmikkel?

"csak a zene van"

(#75630) Lompos48 válasza bta1 (#75628) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mert a hangszórókábelen csak az van.

A csövekról csak annyit, hogy azokat is tanultam, keveset dolgoztam velük, majd kinőttem belőlük. Amit anyukádról írsz, az azt jelenti, hogy az 1907-et követő negyven év valamelyikében gyárthatta... Hm!

[ Szerkesztve ]

(#75631) bta1 válasza Ear001 (#75627) üzenetére


bta1
őstag

Addig OK, h a Note litze harisnyáját bizonyos helyzetekben be sem kötjük. Árnyékolt AN hangszórókábelnél magam is javasolni szoktam a próbát. Az eltérő felépítésű szálakból sordott vezetékekdarabok párhuzamosítását viszont összességében visszalépésnek hallottam, főleg az erősítő belső kábelezésénél (az alapszabályok ott is ugyanazok).
Litzét a mezei sodrattal, ezüstözött rézsodratot a tiszta rézsodrattal inkább ne... a Beldennek, ha jól látom, ugyanolyan ónozott szálból készül a harisnyája, mint a belső vezetékei, de én még ezt a praktikát is ferde szemmel nézem :)) Kezdjünk már valamit a megvásárolt kábellel, ha az eredeti elképzelés ellenére mégsem illik a "rendszerbe", ugye..;)

(#75632) bta1 válasza Lompos48 (#75630) üzenetére


bta1
őstag

Ha nagyon akarjuk, akkor a hangszóróvezetékeken is folyhat egyirányú áram, és most csakazértsem írom le a helyes megfejtést. A csöveket illetően tévedsz, 1980-ban itt még nagyüzemi szinten ment a termelés.

(#75633) Ribi válasza bta1 (#75632) üzenetére


Ribi
nagyúr

"Anyukám előbb gyártott elektroncsövet, mint te megszülettél."
Legalább arra emlékezz amit írsz. De csak mert csakazércse.
Lompos48 nem mai gyerek . (má bocs :) )

[ Szerkesztve ]

(#75634) bta1 válasza Ribi (#75633) üzenetére


bta1
őstag

Muszáj neked mindent "értened"? Má'bocccs :))
/Egyébként valóban, nem gondoltam át, miért éppen '47-ig írta. Csak én ezt, az önjelölt guruktól eltérően, be szoktam ismerni./

[ Szerkesztve ]

(#75635) Lompos48 válasza bta1 (#75634) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az évszám pedig arra utalt, hogy mikor találta fel Louis de Broglie a triódát!. :)

(#75636) bta1 válasza Lompos48 (#75635) üzenetére


bta1
őstag

A trióda feltalálója Lee De Forest volt, 1906-ban szabadalmaztatta az általa Audion névre keresztelt erősítőcsövet. A dátum (1906 vagy 1908) attól függ, hogy melyik szabadalmát tekitjük igazi háromelekródás eszköznek.

(#75637) Lompos48 válasza bta1 (#75636) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Itt ellenben igazad van. De Broglie 'csak' egy Nobel-díjas fizikus volt, aki ugyan foglalkozott elektronokkal, de nem volt feltaláló. Összekevertem kettőjüket, még az évet is elvétettem. De 110 év távlatából a hibám <1%. Ez utóbbit elnézheted. :R :)

[ Szerkesztve ]

(#75638) JLaca válasza krichd1 (#75619) üzenetére


JLaca
csendes tag

Szia.
A helyet illetően nagyrészt igazad van, de addig míg összejön a pénz egy olyan családi házra ahol lesz saját "hangszobám", addig egy kis panelből igyekszem kihozni a maximumot. Csak kisebb lesz az "ideális háromszög" :). Eredetileg cca. 100e-et szántam a projektre, csak hát az a fránya vonat...Az állványos azért kicsit könnyebben elhelyezhető (nem, nem mondom ki hogy "asztal":), igyekszem méltón elhelyezni, és részben azért is választottam ezt a kisebb hangdobozt, mert inkább a tisztaság lesz a lényeg mint a puszta hangerő, ezért opcionális a sub is egyenlőre. (Jelenleg egy ezer éves Altec Lansing 621-et használok, az hiszem kihagyok pár lépcsőt. Ezért is gondolkodom elemes rendszerben, ha valami nagyon nem stimmel akkor van egy kis esély a javításra.
Az erősítőt illetően azért ezt választottam, mert árban belefért, valamint a tesztek szerint hasonló B&W 685 S2-t is meg tudja hajtani és jókat írtak róla (jobbára a google segített tájékozódni, pl.: http://www.whathifi.com/dynaudio/emit-m10/review, bármilyen ciki:), igyekeztem minden fellehetőt elolvasni).Személyes tapasztalat jobbára csak fejhallgatóval.

Úgy láttam hogy az általában vele szettben árult Marantz PM6006 inkább egyéb szolgáltatások miatt drágább, DAC meg ilyesmi úgysem kell, távirányító nélkül is tudok élni. A Rotel RA-12 esetében még inkább így tűnik (és árban 100e helyett 220e), persze erősebb. Itt viszont elfogyott a tudományom, az erősítő nálam nem igazán különült el elő- és végerősítőre (abszolút alapokról kezdek, igyekszem pótolni az elméleti hiányosságokat), bár rémlett hogy az Ud-503-at ilyen szempontból kihasználhatnám, de elfogyott a tudományom ezért is fordultam a fórum közönségéhez.
Kábelből egyenlőre egy Cables TALK 3 lesz, de utánaolvasok az ajánlottaknak, cirka 10-20 év és el fogom tudni dönteni hogy mi is kell nekem:)
Nagyon köszönöm az észrevételeket és a javaslatokat, ebben az irányban haladok tovább, és elnézést kérek ha nagyon amatőr módon fogalmaztam, de hát az is vagyok :)

(#75639) Lite


Lite
őstag

Sziasztok!

Az alábbi problémában kérnék segítséget / szakértést:

Van otthon két phono-előfokom, mindegyiket újonnan vásároltam. Ugyanazokat a kábeleket használom a bekötéshez, fizikailag egymás mellett vannak, ugyanabba az elosztóba dugtam őket (felváltva).
Az alábbi történik:

1. iFi iPhono+gyári upgrade táp: állandó, mély búgás hallatszik, ha visszaveszem rajta az erősítést, akkor a zaj is gyengül, de nem tűnik el, rca-kat kihúzva eltűnik, de akkor meg erős zaj jelenik meg.
2. ADL/Furutech GT40: síri csend, nincs búgás, ha lemezjátszó bemenetre teszem.

Mozgattam a kábeleket, testeket, arrébb is vittem a cuccot, semmi változás az iFi-nél. A Furu-nál sem, szerencsére... :)

Mi lehet a probléma? Nincs jól árnyékolva az iFi (még át sem mertem kapcsolni MC hangszedőre...)? Vagy valami rossz benne? Esetleg rossz a tápja?
Mit lehet tenni?

Köszönöm!

(#75640) blattida válasza Lite (#75639) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Ha teheted, próbáld ki másik táppal az ifi-t.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#75641) Lite válasza blattida (#75640) üzenetére


Lite
őstag

Ez az egy dolog van még hátra. Bár először arra gondoltam, hogy ilyen durva erősítésnél már csak a zaj felerősítése miatt is hallható ez az 50 Hz körüli hang, de akkor meg a Furu-nál hogy a fenébe csinálták, hogy ne legyen... :F

(#75642) dgyuri0123 válasza Lite (#75641) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem kis CA Phono-m van és néma csendben dolgozik. Az nem normális, ha hummog.

"csak a zene van"

(#75643) blattida válasza Lite (#75641) üzenetére


blattida
nagyúr

Az erős brumm jelenléte egyik készüléknél sem normális, ez most nm az ifi vs furutech mérnök meccs eredménye...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#75644) bta1 válasza Lite (#75639) üzenetére


bta1
őstag

Földhuroknak tűnik, de ennyire kevés információ alapján nem lehet biztosat mondani. Az IFI-t nem ismerem, és nem is akarom közelebbről megismerni - nekem annyi elég volt, hogy mozsárágyúval hifiznek :DDD

(#75645) Lite válasza blattida (#75643) üzenetére


Lite
őstag

Azt mindjárt gondoltam, sokkal inkább azért mondtam, hogy azonos körülmények, kábelek, táp és zavarok között van ez a jelenség/eltérés.

(#75646) Lite válasza bta1 (#75644) üzenetére


Lite
őstag

Minden csatlakozó földeletlen, amikor a sztereó erősítő phono-ja dolgozott, akkor is csönd volt, ezért nem gyanakszom földhurokra. :F
Ja, és úgy sem lehet meghatározni, hogy a jobb, vagy a bal csatorna rca-ja okozza a zajt, mert bármit kihúzok, konstans marad.

Az alatt egyébként mit értesz, hogy mozsárágyúval hifiznek? ;)

(#75647) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Sziasztok!

Már jó 10 éve használok teljes megelégedettséggel egy Creative GigaWorks T40 Series II típusú hangszórót. Nagyjából egy hónapja viszont az a jelenség áll fenn, hogy a bal oldali hangszóró nagyon minimális hangerőn szól. Szinte semennyire. A helyzet az, hogy hangszórókban nem vagyok otthon, sőt, teljesen laikus vagyok a témában, annyit tudok, hogy ennek a készüléknek a minősége, az, hogy ennyi mély kijön belőle, szépek a magas hangok is stb, az számomra egyszerűen pazar.

A kérdésem: Lehet-e esetleg valamit csinálni a hangszóróval, vagy le kéne már cserélni?
Nézelődtem, de nem találtam új hangszórót ettől a márkától pedig sok van a családban és ismerettségi körben is, nem tudom miért tűntek el. A kérdésem az, hogy tudtok-e ajánlani egy olyan hangszórót, ami minimum tudja azt, amit a Creative GgiaWorks T40 Series II?

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#75648) bta1 válasza Lite (#75646) üzenetére


bta1
őstag

Az 1. pontban az RCA-k kihúzása alatt ugye a bemenetre csatlakoztatott lemezjátszót értetted? Akkor húzd ki ismét, és a bal vagy a jobb csatorna dugójának külső harangját érintsd hozzá valamelyik bemeneti hidegponthoz. Visszajön a maci? Ha nem, akkor csináld meg ugyanezt a próbát mindkét csatornán egyszerre. Most sem?

[ Szerkesztve ]

(#75649) Lite válasza bta1 (#75648) üzenetére


Lite
őstag

Ezt kipróbálom, ha hazaérek...

(#75650) MCGaiwer válasza .Szaki. (#75647) üzenetére


MCGaiwer
addikt

én pl kezdeném a kábellel. Ennyi év után a jack csatlakozók rendszerint elromlanak, vagy a kábel valahol megtörik. Cseréld fel a két hangszórót, hogy kizárd az erősítő hibáját. ha a felcserélés után is ugyan az a hangszóró rossz, akkor pedig szedd szét, forrassz fel egy kábelt (valahonnan csak akad egy füles, amit nem használsz és a kábelét szét tudod vágni). Ha ezzel a kábellel sem megy, akkor valóban a hangszóró rossz, de erre nem sok esély van, ugyanis ha csak nem szakad el a membrán, nem igazán van bennük bármi, ami elromolhat.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.