Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75051) Nemir Ombe válasza Tamoo (#75039) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Csak arra akartam célozni, hogy van kifejezetten XXL dugó, ha már vettél egy méterenként 90€-os kábelt, akkor "nem illik" a dugón spórolni.... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#75052) Tomacko válasza python1 (#75049) üzenetére


Tomacko
senior tag

Olyan ember miért kísérletezik, akinek gondot okoz bekapcsolni egy egyszerű otthoni szórakoztató eszközt ? ;] :B

Bocs, de ez ziccer volt, nagyon adta magát ez a gonoszkodás :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#75053) python1 válasza Tomacko (#75052) üzenetére


python1
veterán

Teljesen igazat adok.
2db billenőkapcsoló van az alaplemezbe,de meghaladja a tudásomat,főleg a hálózatét. :B

De szoktam nézegetni az egyszerű letisztult formáját,közben szól a zene,de arejtett cuccból,érdekes ez a placebó. :DDD Mondjuk üres dobozokat is vehettem volna ennyi erővel. :F

[ Szerkesztve ]

(#75054) Tamoo válasza Nemir Ombe (#75051) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Agyaltam a dugó témán, nézegettem az Oehlbachot, de az xxl fusion banán inkább nagyobb keresztmetszetű kábelekhez való ahogy olvastam, a többi meg nem volt szimpatikus. Még a viablue ts merült fel, de aztán azt is skippeltem. Nem akartam most dugó terén nagy költségekbe verni magam, főleg hogy nem is biztos hogy marad a kábel.
Egyébként igazad van.

(#75046) Pazolini: Nem tudom ez a vastag merev kék kábel hol mutat jól, de itt nem az biztos. :D

[ Szerkesztve ]

(#75055) python1 válasza Tamoo (#75054) üzenetére


python1
veterán

Vegyél valami komolyabb dugót vagy villát ami marad örökre.Nekem van állandó fix(szent grál),amitől az életben nem válnék meg.

[ Szerkesztve ]

(#75056) Tamoo válasza python1 (#75055) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha nem titok mi a szent grál? :D
Amúgy persze, felmerült ez bennem, de mindig ezzel beszélem le magam.

Nem akartam a leggagyibbat, ilyen viborgot rendeltem. Vagy ennek valami hamis verzióját. :D Lehet a kínait is hamisítják. (Szorítósat akartam mindenképp.)

[ Szerkesztve ]

(#75057) python1 válasza Tamoo (#75056) üzenetére


python1
veterán

Jónak tűnik.

Villából ezekből 4db,dugóból meg ezekből van 4db.

[ Szerkesztve ]

(#75058) cappa72 válasza Tamoo (#75056) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha tetszik amit hallani fogsz, ne foglalkozz azzal, mitől tetszik. Csak évezd.
A nőknél sem feltétlen tudod pontosan mindig, hogy mitől tetszik (azért az kicsit egzaktabbb...), és mégis... inkább élv...

(Hozzáértőknek a hasonlat úgy szólhat, hogy Hitachi HMA-8300 vagy Marantz SM7 ;] )

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#75059) python1 válasza cappa72 (#75058) üzenetére


python1
veterán

Kb annyira bonyolult és ismeretlen téma a HIFI mint a NŐK. ;]

[ Szerkesztve ]

(#75060) blattida válasza no01ricsi (#75001) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel ez az se változat, ezért általában 100-120 ezer forint között szoktak elmenni, állapot függvényében.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#75061) FRayal


FRayal
csendes tag

Sziasztok!
Sony TA-F110-ről kérhetek pár gondolatot? Főleg metál menne egy Sony ss-a109 fallal. Köszi szépen!
( Mellesleg 14000-ért tudnék hozzájutni, az mennyire reális ár érte? Ahogy a képeken látom max 1-2 karc lehet rajta és Elvileg teljesen hibamentes)

(#75062) lemmy9 válasza python1 (#75059) üzenetére


lemmy9
őstag

A nők a durvább eset ;]

Szerintem!

(#75063) Tamoo válasza python1 (#75057) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Sejtettem, hogy ez lesz az. :)

Héten nézegettem a digit kábeleket is.... [link] na mondom ez egész jó, megfizethető áron van 75Ohm-os csatlakozókkal.
Utánanézve a kábel méterár kb. 1000Ft, a Canare rca pedig (ha lehet kapni valahol darabra) 300-400Ft.

[ Szerkesztve ]

(#75065) Sz.Péter


Sz.Péter
tag

Nu.Tegnap megvettem ezt,ill ezekkel a csatikkal,és nagyon tiszta,zenei hangot produkál .A sztereója is fenomenális.Egyszóval nagyon tetszik. :B

(#75066) lemmy9


lemmy9
őstag

Járt már úgy valaki, hogy megvett egy drága kábelt és nem lett jobb? Neadjisten rosszabb? ;]

Szerintem!

(#75067) Tamoo válasza lemmy9 (#75066) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én jártam, nem is egyszer. :) pl.

[ Szerkesztve ]

(#75068) Dorian válasza Sz.Péter (#75065) üzenetére


Dorian
félisten

Szóval jó? Tudsz viszonyítani vmihez?
Furu Alpha Ag-ban nekem az nem tetszett, h nem igazán volt levegős a hangzás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75069) dgyuri0123 válasza lemmy9 (#75066) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha vadiúj, simán előfordulhat amiatt is. Vagy ha évekig "állt"... Kis idő kell neki, hogy megjöjjön a hangja.
Persze nincs garancia rá, hogy később jobb lesz, mint vártad/szeretnéd. Használt kábelnél is játszhat az, hogy esetleg régóta nem volt használatban, de néhány órán belül úgyis kiderül..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75070) Sz.Péter válasza Dorian (#75068) üzenetére


Sz.Péter
tag

Kábelhez nem.Eddig egy névtelen 3m-es,volt,és sokszor furcsáltam is,hogy vmi torz van a hangban,de nem tudtam honnan jön.Az asszonyt is rávettem,hogy hallgassa meg,mert nem egy hifimán,de a zenét szereti.Ő kántor is volt stb.Most nem nagyon tudom a saját kedvenceimet hallgatni,nagyon elvan Ökelme.De nemsokára megkérdezem,hogy nincs vmi dolga a fűrdőszobában? :D

(#75071) lemmy9 válasza dgyuri0123 (#75069) üzenetére


lemmy9
őstag

Nem véletlen van ott a " ;] "

Szerintem!

(#75072) gyalak


gyalak
tag

Sziasztok,

Mini rendszert szeretnék.
Van 2 ami jó lenne csak nem tudok dönteni a kettő között!
Ebben kérném a szakik véleményét.
1. Denon ceol n9
2. Yamaha mcr-n470d
[Denon]

[Yamaha]

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#75073) enterlaci válasza gyalak (#75072) üzenetére


enterlaci
senior tag

Nem vagyok szaki, de menj el olyan helyre ahol ki van téve és hallgasd meg mindkettőt! Utána gondolom tudsz majd választani.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#75074) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Néhány napja volt pár kérdésem hangfalakról.
Azóta két típusra szűkítettem le a kiszemelteket.
Wharfedale diamond 8.3
Wharfedale valdus 400

Először a Valdusokkal szimpatizáltam, aztán több helyen olvastam hogy gagyi a hangváltó,gyenge a magas hangszóró, merevíteni kell a dobozt. A diamondról viszont csak jót olvastam.
Szerintetek is egy jobb hangsugárzó a diamond 8.3 mint a valdus 400?

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#75075) drnet


drnet
aktív tag

Sziasztok!
Van egy kb. 20 éves hifim. Igazából csak egy erősítő (2x80W) + CD lejátszó + 2 db 240W-os hangfal (sinusos teljesítmény a 240W). Jól szól nincs is vele bajom. A CD lejátszót szeretném lecserélni olyanra, ami lejátsza az MP3-at is, van USB portja, és a legjobb lenne, ha nem csak CD-n, de DVD-n is lejátszaná az MP3-at. Viszont jó lenne, ha lenne neki valami olyan kijelzője, mint az autókon, hogy legalább tudjam melyik könyvtárban járok. Létezik ilyesmi a piacon?

(#75076) Pazolini válasza drnet (#75075) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ha van PC-d vagy laptopod optikai meghajtóval, nyert ügyed van. Kínáld meg vagy a CD-t vagy a HiFi-t egy jack-rca kábelen keresztül az mp3 gyűjteményeddel (USB, CD, DVD), a monitoron látsz mindent, a zeneélmény pedig garantáltan jobb lesz, mint eddig, a laptop beépített hangszóróival vagy a pc-hez használt kis méretű hangszórókkal.

(#75077) drnet válasza Pazolini (#75076) üzenetére


drnet
aktív tag

A zeneélményem biztosan nem lesz jobb már az MP3 miatt. Sosem hallgattam zenét laptop hangszóróról, nem bírnám elviselni azt a minőséget. Nem laptopról akarom megoldani a zenelejátszást. A laptopomat másra és mobilan használom. Egy zenelejátszó keresek, már ha van ilyen amit leírtam.
Van régebbi dvd lejátszóm, ami lejátsza az MP3-as cd-t (dvd-ről már nem), és usb-ről is lejátsza az Mp3-at, de olyan gagyi kijelzője van, hogy tv-t kell mellé kapcsolni, különben nem lehet kiigazodni a könyvtárakban.
Az is jó, ha valaki ismer olyan típusú dvd lejátszót, aminek információban gazdag a kijelzője, és lejátsza az MP3-at cd-ről, usb-ről.
Azért köszi a válaszod, de nem ilyen megoldást keresek.

(#75078) Pazolini válasza drnet (#75077) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ha meg audioFÜL vagy, miért ragszkodsz az mp3-as tömörített fájlokhoz?

Amúgy mi a keret, amin belül ajánlhatunk?

(#75079) dgyuri0123 válasza drnet (#75077) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az a DVD lejátszó, amin van USB bemenet és MP3-at is lejátszik róla, semmivel nem lesz jobb hangú, mint egy laptop Jack kimenete. Ha csak a hangminőségre szorítkozunk... Szerintem. Tény, a laptop hordozhatósága korlátozott lesz zenehallgatás közben, de léteznek BT adapterek, amik használatával megszűnnek a vezetékkel járó korlátok. A linkelt adapter csak példa, nem ajánlás... ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75080) Ear001 válasza lemmy9 (#75066) üzenetére


Ear001
addikt

(#75081) Pazolini válasza dgyuri0123 (#75079) üzenetére


Pazolini
senior tag

Szerintem is a BT a legjobb megoldás, az A2DP szabvány sávszéle kezdettől felette van a legjobb minőségű mp3 tömörítésnek, mobil használata a laptopnak megmarad jó pár méteren belül. :K

(#75082) Mikisys válasza madmike (#75074) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha tudod, hallgasd meg azokat és utána Te döntsd el, hogy melyik a szimpatikus, melyikért fizetsz inkább.
Sokan, sokfélét írnak minden hangsugárzóról, gyakran a negatív jellemzőiket hangsúlyozzák, pedig nyilván vannak előnyei is az adott hangsugárzónak, ha már elért egy bizonyos színvonalat.

Üdv!

(#75083) dgyuri0123 válasza Pazolini (#75081) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem beszélve arról, hogy mobillal is működik..

(#75074) madmike: Ha már Warfi akkor 8.3, semmiképpen sem a Valdus.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75084) madmike válasza Mikisys (#75082) üzenetére


madmike
őstag

Az a baj a meghallgatással, hogy kezdő vagyok, nincs sok viszonyítási alapom. Így hogy órák,napok telnének el a két doboz meghallgatása között jó eséllyel nem tudnám őket összehasonlítani. Ezért szeretném a döntésem tapasztalt emberek véleménye alapján meghozni.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#75085) madmike válasza dgyuri0123 (#75083) üzenetére


madmike
őstag

Nekem is az tünt jobbnak. Akkor még a QLN Qubic II van a kalapban. Arról valakinek infó?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#75086) JackeL


JackeL
tag

Valaki esetleg hallott már Marantz SR5023 erősítőt Monitor Audio Bronze 2 hangfalakkal szólni? Olyan vészes elméletileg nem lehet igaz?

Illetve Van Damme Blue Series Studio Grade 2 x 2.5 mm kábel jó lesz a hangfalakhoz?

(#75087) no01ricsi


no01ricsi
tag

Tegnap nagy előrelépés történt a rendszeremben, végre rászántam magam és rendetraktam a vezetékek körül.
Tudtam már az elején, hogy ez így nem jó, hegyén hátán vezetékek, elosztó, kábelek, koax, szóval kész káosz volt.
Az egész művelet kb fél óra volt, vezetékek kiszórva, elektromos vezetékek kb 40-50 cm-rel feljebb elhelyezve a hangfalkábel felett( máshogy nem megy bútor mögött ( ennyi elég?)) Hosszabbító kidobva, erősítő direkt a fali aljzatba dugva.
Hát lehet senkinek sem mondok újat, de nagyot léptem előre tisztább hang, ami már "térhatásúvá" vált.
Loudness mi is az? :)
Illetve a fél méteres sweetpointom kitárult nem is tudom egyenlőre mekkorává. Szóval még izlelgetnem kell az új hangzást. :)
Ekkora előrelépésre megmondom őszintén nem számítottam és ráadásul tök ingyen van!
Szóval rendrakásra fel, persze ha van a Földön valaki aki ilyet csinált mint én!

PSN ID: PRicsi83

(#75088) ozzy711 válasza no01ricsi (#75087) üzenetére


ozzy711
őstag

Azért azt tudod, hogy konkrét készüléknevek felsorolása, valamint a szobaméret/hallgatási pozíció/hangdoboz elhelyezés nélkül ( ha már fentebb részletezted akkor sorry ) ez a beszámoló nem sokat ér. Továbbá felsorolhatnád milyenek voltak eredetileg a bekötések és milyenre változtattad.
Mindenesetre örülök, hogy ennyire előre tudtál lépni :)

(#75089) no01ricsi válasza ozzy711 (#75088) üzenetére


no01ricsi
tag

Én úgy vélem, hogy ez a tisztítás rendszerfüggetlen, itt mindenki sikert érhet el. A siker mértéke talán csak a káosz nagyságától függ :) ezek szerint nálam nagy volt...

"ez a beszámoló nem sokat ér"
Neked, mert nálad rend van ezek szerint.

"Továbbá felsorolhatnád milyenek voltak eredetileg a bekötések és milyenre változtattad."

Olcsó hosszabbító hatos elosztó (kapcsolható)
Ebbe minden bele( erősítő, tv{külső tápos}, ps, koaxvezetek, stb stb) ráadásul összetekeredve minden mindennel, mint mondottam nagy volt a káosz.
Amilyen lett
Erősítő fali dugalj
Tv, ps külön rendszer ( hosszabitóval)
Legfontosabb pedig hogy hangfalkábel minden elektromos vezetéktől távol került!

"Mindenesetre örülök, hogy ennyire előre tudtál lépni"
:F :C

[ Szerkesztve ]

PSN ID: PRicsi83

(#75090) ozzy711 válasza no01ricsi (#75089) üzenetére


ozzy711
őstag

"A nem sokat ér"-t úgy értettem, hogy mások számára hasznosítható információt tartalmaz-e a leírásod. Azt hiszem általánosságban elmondható, hogy a legtöbbünk törekszik a minél rövidebb, egyszerűbb kábelezésre, ezért lettem volna kíváncsi a részletekre, de hagyjuk. :R

(#75091) Tomacko válasza ozzy711 (#75090) üzenetére


Tomacko
senior tag

Mások és mindenki számára mond valamit és ér is valamit az a beszámoló. Szerintem nagyon nagy tévhit az, ha úgy gondolod, hogy a fórum olvasóinka alap dolgok ezek, hogy a kábeleket minél jobban szeparáljuk, válasszuk külön. Ezt én abból ki indulva merem meg kockáztatni, hogy túlnyomó többségnél ez nem alap dolog, mivel sokan alap vásárlási tanácsokért néznek be, aztán persze itt is ragadnak csendes olvasónak, mint általában én is teszem....mondjuk mostanában többet beszélek, még ha felesleges is... mint most is :) De sajnos, én legalábbis úgy gondolom, hogy túl magasra emeled a fórum lakók alap képességeit ismereteit. Ne vegye senki sértésnek amit írok, nem annak szántam, csak el meséltem egy másik nézőpontból is a dolgot.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#75092) ozzy711 válasza Tomacko (#75091) üzenetére


ozzy711
őstag

Totálisan félreértettél!
Pont azt mondom én is amit te, hiszen semmi konkrétumot nem mondott! Neked milyen hasznos információ jött le? Legyen minél kevesebb kábel a rendszerben? Az evidensnek kell legyen, hogy a "nagyjelű" ( és általában a jelet továbbító ) kábelezést minél messzebb vezessük a tápfeszültség kábeleitől! Úgyszintén célszerű a digitális készülékeket és pl. az erősítőt külön fali konnektorba csatlakoztatni, de ez sincs kőbe vésve! Vagy mégsem evidens?

[ Szerkesztve ]

(#75093) Tomacko válasza ozzy711 (#75092) üzenetére


Tomacko
senior tag

Hidd el, hogy nagyon sokaknak nem alap foglamak ezek, hogy legyen a kábel minél rövidebb. Legyenek a kábelek elszeparálva egymástól, mint például, hogy a tápkábeleket, a jel kábeleket és a hangdoboz kábeleket nem keverjük egymás mellé ha nem muszály... stb.stb. Nyugodtan hidd el, hogy ez nem alaptörvény mindenkinél. Bár így lenne ez.De mindig mindenki tanul minden nap valami újat, addig jó felkelni is :) Ebbe a fórumba is sok a kezdő, akik talán pont olvasták is a fentieket, nekik egész biztosan hasznos volt az infó, hogy ez nem csak urbán legenda, hogy rendezgessük azokat a fránya kábeleket, hanem hasznos hallható zenével is jár :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#75094) Kiskokó válasza ozzy711 (#75092) üzenetére


Kiskokó
veterán

Értem amit mondasz! Viszont igazad is van meg nem is!
Úgy kellene, lenni ahogy mondod... evidensnek kéne lennie vagy csak szimplán nem törődömség vagy időhiány.

De van aki egyáltalán nem ért a témához. Nap mint nap látom, mennyire tudatlan egy átlag ember sokszor az a meglepő hogy a fiatalok még jobban a mai modern világban..
Van aki összekeveri a Wattot a Volt-al..

Szóval a fórumtárs beszámolója annak ellenére, hogy tulajdon képen a "józan parasztész" logikáján alapul (nem lekicsinyítésként mondom) de ettől még hasznos tud lenni pontosabb információk nélkül is.
Legyen az oka ha tudatlan az ember, ha nem volt ideje vagy csak szimplán eszébe nem jutott épp az hogy elrendezze a kábeleket.

ui.: Nincs valakinek itt eladó hangfala ? :D

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75095) fehér_ember válasza Kiskokó (#75094) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nincs valakinek itt eladó hangfala ? --> Tessék :D
u.i.:így jár aki válogatós (már huszonegynéhányezertől voltak ajánlgatva használt dobozok :P)

(#75096) bta1 válasza lemmy9 (#75066) üzenetére


bta1
őstag

Igen.

(#75097) drnet válasza dgyuri0123 (#75079) üzenetére


drnet
aktív tag

Nem csak én szeretnék a Hifiről MP3-at hallgatni, hanem a pl. a feleségem is. Nem akarom mindig bekapcsolni a laptopot, ha zenét akarok hallgatni. Van, hogy elviszem otthonról a laptopot, a feleségem pedig zenét akar otthon hallgatni. Laptop kizárva.
Keresgélek máshol. Kösz!

(#75098) funkmester


funkmester
aktív tag

A zenelejatszok miert vannak ennyire tularazva?
pl: Onkyo CS-N765 zene lejatszo, kis erosito, dac egyben 400 euro
ONKYO C-N7050 sima halozati lejatszo, dac 400 euro

ha csak a lejatszo es dac minoseget nezzuk van ekkora kulonbseg a ket termek kozott?esetleg hasonlo tipusu termekek kozt nem muszaj erre a konkret peldara gondolni?

(#75099) madmike válasza madmike (#75085) üzenetére


madmike
őstag

Megvannak az új hangsugárzók :)
Meghallgattam a Wharfedale Diamond 8.3-mat és a QLN Qubic II-t. Utóbbi volt számomra meggyőzőbb.
Kicsit féltem tőle, hogy nem lesz nagy előrelépés a Braun CM5-jeimhez képest, amikről eddig szólt a zene. Hát pedig az... Mintha másik zenét hallgatnék, sokkal részletesebb az egész. Egyelőre oda, meg vissza vagyok tőle :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#75100) cappa72 válasza madmike (#75099) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
Jó ilyet olvasni. Nekem a váltás után több, addig ismeretlen hangszer került a CD-re, amik "nem voltak ott".

Onnan tudod, hogy jól választottál, ha reggel menned kell munkába, de hajnali kettőkor még mindig csak zenét akarsz hallgatni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.