Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108001) #58092032 válasza s4tch (#107995) üzenetére


#58092032
törölt tag

Románia: az audiomonkey.ro Magyarországra is szállít DPD-vel. Én hangdobozt vettem tőlük, semmi gond nem volt.

(#108002) Panthera válasza #07400704 (#108000) üzenetére


Panthera
őstag

Igen, mert egy SMSL 10th van (első verzió).

(#108003) Mathiask válasza shouryuken (#107983) üzenetére


Mathiask
senior tag

"cserélem mondjuk AK chipes Dacra, és reménykedek, hogy azzal nem lesz ilyen."

Igazából a dac chip nem számít ebben a történetben. Van viszont egy spdif receiver chip ezekben az spdif bemenettel rendelkező eszközökben. Na az számít ennél a történetnél. Az a helyzet, hogy az AKM gyár leégése után sajnos az AK4118 spdif receiver chipből hiány van, így azok, akik ezt használták átáltak a cs8416- ra. Ami extrém nagy jitternél elveszti a jelet. Topping vonalon egyedül D70s-ben maradt meg az ak4118. Szóval az segíthet, de nem azért mert a spdif receiver chip mögött AKM dac chip van, lehetne ess is, akkor is jó lenne.
Ami még megoldás lehetne egy Toslink - coax átalakító. Mintha olvastam volna olyat, hogy valakinek megoldotta. Ugyanis az átalakító tudta fogadni a jelet még és a kimenetén meg már nem volt olyan jitteres, így a dac már tudta kezelni.
De ehhez szerencse is kell, hogy kifogj egy olyan átalakítót, ami még tudja venni a jelet és már olyat ad ki magából, ami jobb minőségű.

(#108004) s4tch válasza #58092032 (#108001) üzenetére


s4tch
veterán

Ezt jó tudni, köszi.

Az avstore-on vannak csomagok, amikkel nehéz versenyezni, pl. [link] Itthon a Kef dobozok 350-től indulnak, az erősítő ~340e, itt meg a csomag ~470-480e; bő 200e árelőny, ezért már lehajol, aki hasonlót szeretne. És biztos van jobb ajánlat is, ezt csak találomra néztem meg. Ilyen szettek sajnos nincsenek az audiomonkey-n, ahogy elnézem a honlapjukat.

(#108005) #58092032 válasza s4tch (#108004) üzenetére


#58092032
törölt tag

Sajnos az avstore sajnos nem szállít Magyarországra. Nekem azt írták, hogy ha valaki átveszi tőlük az árut a boltban vagy egy ottani depóba tudok futárt küldeni, akkor eladnak nekem bármit. Az audiomonkey háztól házig küldte a cuccot. Igazad van, nem minden van náluk, viszont ha éppen akad, amit keresel, az általában nagyon jó áron van.

(#108006) Dißnäëß válasza Mathiask (#108003) üzenetére


Dißnäëß
veterán

D30Pro ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#108007) Mathiask válasza Dißnäëß (#108006) üzenetére


Mathiask
senior tag

Az is cs8416-ot használ.

A fentieket annyiban pontosítanám, hogy az ess-nél a dac chipben is van spdif receiver integrálva. Így ha az van használva(pl a d90se nem azt használja, hanem van valami külön spdif receivere) akkor tulajdonképpen össze van nőve a probléma a dacchippel.

(#108008) shouryuken válasza Mathiask (#108007) üzenetére


shouryuken
senior tag

Igen, egyértelműen az a probléma sajnos.
Asszem az smsl m200-al tennék egy próbát. De ha azzal is szaggat, felrúgom a holdra. :D

(#108009) btraven


btraven
őstag

Jó ötlet a szekrény hátoldalába beleépíteni a hangszórókat?
[link]

(#108010) btraven


btraven
őstag

2000 Ft volt egy BRG MK27. [link] IC - opamp-os!
Mai pénzre átszámolva ez 200 000 Ft-ot ér.
De hol kapunk ma ilyen jó minőséget ennyi pénzért? Pusztul a világ.

[ Szerkesztve ]

(#108011) Dißnäëß válasza btraven (#108009) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Na, végre valami jó ötlet. Hol tartasz vele ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#108012) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Nem tudja valaki, milyen áron mozoghatnak ezek? [link]
Csak kíváncsiságból kérdezem :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#108013) shouryuken


shouryuken
senior tag

Na, hát a mai pakolgatásnak az lett a vége, hogy eladom a monitor audiokat. Sajnos egyértelműen azzal a lakásrésszel van a probléma, ahol használnám őket, oda ezek túl nagyok, szerintem több hely kell nekik lélegezni. Kivittem őket nagyobb térbe, és lám lám, mindjárt más volt a helyzet, lett tere, és a boom is megszűnt, képzelem egy jobb erősítővel mit szólna...

Szomorú vagyok, mert amúgy brutálisan jó cucc ez, jó vétel is volt, de legalább megtanultam, hogy ott kell meghallgatni, ahol tervezed használni.

Hogy merre tovább? Meglátjuk, de a mostani focal-nál nagyobb dobozokat biztosan nem veszek, max ha egyszer költözünk.

(#108014) Novics válasza s4tch (#107995) üzenetére


Novics
senior tag

A streaming csak egy plusz feature, ami hasznos lehet, de nem létszükséglet. Fő zajforrásunk a Spotify - előfizetéssel - de igazából nem látom a különbséget aközött, hogy a Spotify fut a telefonon, vagy egy másik app, amivel a az erősítőn futó Spotify-t kezelem. Bár nem tudom, hogy hangminőségben érezhető-e a különbség így, tehát a dedikáltan futó jobb-e, mintha BT-n kapja telefonról.

Triangle polcsugárzó? Eléggé jókat írnak róla, és a Monitor Audioval egy árban van. (Igaz ez nincs szettben, de lehet, hogy a Denon lesz amúgy is.)

Ekkora keretből nem igazán lehet nem integrált rendszert venni, nem? Mire összevadászom a részegységeket, már bőven keret fölött vagyok. Bár bizonyára a minőség is jobb. Ha nem kellene a CD, akkor sokkal egyszerűbb lenne...

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#108015) denesdr válasza shouryuken (#108013) üzenetére


denesdr
addikt

Legalább mostmár láttad, hallottad, hogy mennyit számít a környezeti akusztika. Szerintem másik, hasonló felépítésű (csak pl kisebb) dobozzal sem leszel előrébb, ha oda akarod majd tenni, ahol a MA nem tetszett. Valószínűleg, az egy elég rossz pozíció hangsugárzóknak, amin persze jó eséllyel lehetne változtatni akusztikai elemekkel vagy kisebb-nagyobb rendezgetéssel.
A mély döngésén meg kb csak egy sokkal nagyobb szoba vagy célzott EQ tud segíteni, szerencsés esetben a tologatás is hozhat jó eredményt.
Szóval én nem kapkodnék annyira MA eladásával, ami miatt rossznak hallod, az nagy eséllyel nem az ő hibájuk.

(#108016) Saughassy válasza Novics (#108014) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Nagyon más mint a Monitor Audio, szerintem érdemes megpróbálnod. Nekem is Bronzek voltak a surroundok először, elég nagy ugrás volt a Triangle Esprit EX.

(#108017) fererencz89 válasza shouryuken (#108013) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

A reflex nyílások dugózását próbáltad?
Nálam, 19nm-en is hasonló a helyzet. Álló MA silver dobozaimnál sokat segített 1-1db szivacs, na meg a legtöbbet a hallgatási pozíció tologatása.
Nem feltétlen a méret a probléma, ekkora helyiségben most jóval nagyobb álló dobozok vannak (bár a basszus karaktere még jobban passzol a mostaninak, itt nem kell dugóznom).

Nem szotkam hibázni.

(#108018) Dißnäëß válasza denesdr (#108015) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Azért a Monacor+Faital párost semmi nem veri :)) ;] :DD

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#108019) denesdr válasza Dißnäëß (#108018) üzenetére


denesdr
addikt

Na jó, a kivételek mindig vannak. ;] :P

fererencz89:
+1

[ Szerkesztve ]

(#108020) Dorian válasza shouryuken (#108013) üzenetére


Dorian
félisten

Az ilyen miszticizmust öljük már le ha lehet, hogy "túl nagy oda" meg "több hely kell neki lélegezni"
Egyszerűen arról van szó, hogy minden olyan dobozzal probléma lesz ugyanazon a helyen, ami képes azokat a mély frekvenciákat kiadni magából, amik gerjesztik a szobát. Tehát vagy egy gyengébb mélyfrekvenciás-képességű dobozt kell vásárolni, vagy a meglévőről levágni a mélyeket.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#108021) fehér_ember válasza Dorian (#108020) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nekem is 11.5nm-en kicsit néha döngött a ProAc Response 1.5. Ugyanott a T+A Criterion TMR 60-as meg teljesen jó ilyen szempontból is. Megint újra szeretek zenét hallgatni hangfalakon. Persze kicsit kevesebbnek tűnik a mély, de most ez így a jó.

Lehet "doboz hangolása" vagy saját rezonanciafrekije és szoba módusa is szerencsétlenül találkozott... vagy valami hasonlók :D

De a lényeg, hogy ez most egyébként is minden szempontból megfelelőbb az én ízlésemnek.
Vagy csak jobb az angol erősítőhöz német dobozt párosítani. :)

[ Szerkesztve ]

(#108022) NorbiHH


NorbiHH
friss újonc

Sziasztok!

Van egy szerintem egész jó sztereó rendszerem (Exposure 3010s2D erősítő, Topping DAC, Paradigm Premier 800F hangfalak, Vertere kábelezés).

A forrás egy médialejátszó: Egreat A5.
Ez a médialejátszó ugye 12V-os adapterrel van csatlakoztatva a konnektorba.

Abban az esetben, ha vennék egy olyan médialejátszót, ami nagyobb áramigényű, IEC csatlakozós, tehát cserélhető a tápkábele, illetve vennék hozzá egy jobb tápkábelt (30 ezret tudok a tápkábelre szánni max), akkor jobb hangminőséget kapnék -e véleményetek szerint?

Tehát az én rendszerembe érdemes lenne -e ezt a cserét meglépni?
Használtan venném, de akkor is egy 100 ezer forintba bent lenne, illetve akkor már vennék egy minőségi elosztót, mondjuk Kontaset-et, ami kb. plusz 15 ezer forint.
Tehát egy 120 ezer forintos befektetésről beszélünk durván.

Köszönöm szépen a segítséget.

(#108023) fererencz89 válasza fehér_ember (#108021) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Nekem most a holland doboz jobb az angol erősítővel, mint bármelyik angol dobozom. Bár, szerintem erről talán inkább az ízlés, és ha már szinergia, akkor inkább a szobával valósult ez meg. Persze, minőségben sem éppen visszafelé léptem.

Más.
Tegnap voltunk egri adventi forgatagon. Volt koncert is, az énekest dob, és egy szál akusztikus gitár kísérte. Régen voltam már közel hasonlóhoz. Hát, az a mellbevágás nincs meg otthon... Viszont, otthon sokkal tisztább minden, átértékeltem megint a rencert. :)

Nem szotkam hibázni.

(#108024) Dißnäëß válasza NorbiHH (#108022) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Jó az esély rá, de fekete-fehéren nem jelenthetô ki. A tápkábeljáték már csak hab a tortán, kezdeni nem azzal kell: ha az új streamer itt vagy ott kompromisszumos, fôleg tápzaj, usb kimenet.. akkor vacak, lôttek az egésznek.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#108025) shouryuken válasza Dorian (#108020) üzenetére


shouryuken
senior tag

Ezen mi misztikus? Ugyanazt írtad le, más szavakkal.

Tobb hely > nagyobb ter
Nagyobb dobozok > jo esellyel melyebb frekik.

(#108026) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Tudtok ajánlani vmi nem halálgiccs, nem halálgagyi karácsonyi albumot ? Bnôm épp "kapcsolgat" Tidal-ön, de az arcom mindjárt lemarom... :((( Köszi. :K

Wonderland, wonderland, shiny stars, jingle bells.. :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#108027) fererencz89 válasza Dißnäëß (#108026) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ez igazán jó: [link]
Ez populáris, de hallgatható: [link]

Nem szotkam hibázni.

(#108028) Dorian válasza shouryuken (#108025) üzenetére


Dorian
félisten

Mondjuk az, h lélegzik a doboz?
Ill. az, h a hangfal nagy, az megint pontatlan.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#108029) Dißnäëß válasza fererencz89 (#108027) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Az elsôt megnézzük, köszi.
(Második uncsi, Joni Mitchell & Co. érvágós, szóval nehéz...) :)) :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#108030) denesdr válasza shouryuken (#108025) üzenetére


denesdr
addikt

A doboz mérete önmagában nem mutatja meg, hogy milyen lesz a komplett hangsugarzó (mély)átvitele.
Persze egy kisebb doboz általában szerényebb mélyátvitellel rendelkezik, de ez egyáltalán nem törvényszerű és lehetnek bőven eltéresek különböző modellek között.
Viszont ha van lehetőségünk mondjuk parametrikus EQ használatára, akkor rengeteg kínlódástól, dobozcsereberétől, szobaátrendezéstől kímélhetjük meg magunkat. Így gyakorlatilag akkora és olyan mélyátvitelű dobozokat használhatunk, amilyet csak szeretnénk. Itt most főleg a mélysáv EQ-zására gondolok úgy kb 200Hz alatt és itt is inkább negatív irányba.

[ Szerkesztve ]

(#108031) #07400704 válasza Dißnäëß (#108026) üzenetére


#07400704
törölt tag

(#108032) kukulec


kukulec
őstag

hali, beszereztem édesapámnak egy Audio Technica LP120X USB lemezjátszót. szépen szólna, de természetesen pattog. nem meglepő, mert 30-40 éves lemezekről beszélünk. a kérdés az, hogy hogyan lehetne házilag tisztítani? vegyek egy AUDIO-TECHNICA AT6013A kétkefés lemeztisztítót? az ér valamit?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#108033) Mathiask válasza Dißnäëß (#108026) üzenetére


Mathiask
senior tag

Hát akkor csak a király. Keress valami Elvis karácsonyi albumot! :DD
Tessik itt van valami 360-as remaster: [link]
Vagy egy kevésbé felpimpelt változat: [link]

(#108034) shouryuken válasza denesdr (#108030) üzenetére


shouryuken
senior tag

Ahogy írtam, nem csak a mélyekkel van gond. Azok jelentősen javulnak, ha ráhagyok 70-70 centit a falaktól, de akkor sajnos nagyon útban vannak.
Focalhoz képest az MA terétől sem vagyok elragadtatva, vajon egy másik erősítő javíthat ezen? Tenyleg markans a kulonbseg, hallani kellene. (Még a feleségem is a focalra szavazott)

Ja, a dugózás nalam total kinyirta a melyeket :/

[ Szerkesztve ]

(#108035) fererencz89 válasza shouryuken (#108034) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ez szomorú.
Szerintem erősítő ezen nem fog javítani.
Ha a Focal bevált, annak a hangját lehet fokozni egy jobb erősítővel, de kevésbé lesz markáns, mint a dobozok cseréje, vagy az akusztika javítása (akár bútorokkal).
Az MA könnyen eladható, érdemes még pár "hangfalat" kipróbálni. Ha nem félsz a még régebbi dolgoktól, a 20+ éves angol dobozok egész jók falra tolva is, sőt!

Ha meg Focal: [link] egy ilyet kipróbálnék.

Nem szotkam hibázni.

(#108036) Dißnäëß válasza #07400704 (#108031) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#108037) liszi70 válasza kukulec (#108032) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hasonló kétkefés lemeztisztítót használok. A nem túl mélyre ágyazódott, nagyja porszemeket leviszi, de hiú ábránd, hogy majd ettől megszűnik a pattogás. :)

(#108038) kukulec válasza liszi70 (#108037) üzenetére


kukulec
őstag

milyen más opciót javasolsz? van valami megbízható cég, amelyik nem nagyon drágán vállal ilyet?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#108039) dgyuri0123 válasza kukulec (#108032) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én tiszta langyos vízzel szoktam úgy, hogy a lemeztörlő bársonyt (párnát) alaposan megnedvesitem és úgy húzom végig többször a nagyon pattogós/koszos barázdán. Nem baj, ha közben láthatóan nedves lesz a barázda "teteje". Száradás után semmi nyoma nem marad, sem hangban, sem esztétikailag. Sok éve így csinálom és kárt meg nem tettem semmiben, viszont a pattogást jelentősen csökkentette akár tartósan is. Nagyon durva esetben úgy törlöm, hogy közben a tű a lemezen fut. Ilyenkor nem hallgatni kell. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#108040) fererencz89 válasza Dißnäëß (#108029) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ezt most találtam, családi sütikészítéshez: [link]

Nem szotkam hibázni.

(#108041) makinen


makinen
csendes tag

Üdv!
Még visszatérve egy szóra a subkábel RCA-kapcsolóval történő elosztására (két forrás kötése egy subládára): a kapcsolók mindegyike stereo bekötésű. A mono subkábelt melyik pólusba dugjam? Vagy mindenképp sztereó (Y) subkábelt vegyek hozzá?

(#108042) kukulec válasza dgyuri0123 (#108039) üzenetére


kukulec
őstag

nagyon köszi, kipróbálom, nagy kárt már nem tudok végezni!

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#108043) adodaniel válasza dgyuri0123 (#108039) üzenetére


adodaniel
őstag

Ezt kifejtenéd bővebben?
“Nagyon durva esetben úgy törlöm, hogy közben a tű a lemezen fut.”

(#108044) BumBum Jack


BumBum Jack
tag

Sziasztok!

Szerintetek egy Quad Vena II jó választás lehet?
Erősen hajlok rá , hogy megveszem.
Van itt valakinek esetleg a rendszerében?
A csatlakoztatási lehetőségei nekem pont tökéletesek, se kevesebb ,se több nem kell... kérdés az , hogy elég e egy Polk audi reserve R200-as dobozokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#108045) shouryuken válasza fererencz89 (#108035) üzenetére


shouryuken
senior tag

Köszi elég jó vételnek tűnik!

Amúgy rosszul fogalmaztam: MA-nak is van tere, csak jóval hátrébb van tolva, mint focalé. Egyik sem jobb, mint a másik, ízlések és pofonok.

Persze nem hagyott nyugodni, ma is pakolgatás volt.. Aztán végső elkeseredésemben felraktam az állványra a tüskéket, és láss "csodát", megszűnt a boom :C

(#108046) Bass


Bass
addikt

Sziasztok szeretnék venni egy yamaha ax 470-t ismeri valaki? Illetve 30e forintig milyen phono erősítőt érdemes venni? Köszönöm

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#108047) dgyuri0123 válasza adodaniel (#108043) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A tű a nedves barázdából könnyebben felszedi a koszt, a nedves párna meg szépen összeszedi. Utána persze tű tisztogatás szükséges. Csak akkor alkalmazom, ha nagyon koszos a lemez. Karistok ellen nem ér semmit, mert ott már a barázda sérült, amire nincs gyógymód. Na persze egy "milliós" hangszedőt nem aláznék meg egy ilyen feladattal. :)

"csak a zene van"

(#108048) Bali27 válasza BumBum Jack (#108044) üzenetére


Bali27
addikt

Kb ugyan az mint az Audiolab 6000a csak kijelző nélkül meg talán lehelletnyit élénkebb a hangja. Kb 1 hónapja hallottam a kettőt egymás után. Szóval jó cucc szerintem.

(#108049) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv újra,

IC kábelt csinálnék Audioquest Chicago és Rean RCA csatlakozókkal.

Az AQ manualja szerint az árnyékolást (drain wire) a cél végén kell közösíteni a mínusszal és ott bekötni.
Sok helyen viszont azt olvasom, hogy a forrás oldalon kéne bekötni az árnyékolást.

Most akkor hova kéne kötni?
Köszi. :R

Switch Tax

(#108050) denesdr válasza MasterMark (#108049) üzenetére


denesdr
addikt

RCA esetében simán ki tudod próbálni így is, úgy is, csak meg kell fordítani a kábelt. Aztán úgy használod, ahogy neked jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.