Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111001) Eugene Roe válasza Eugene Roe (#111000) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A VDC silver a szorítós, ródiumizott 99% vörösréz Gaofei csatival megy rendesen, de a VDC LC-OFC 268-500-000 bal csatornáját a neutrik csatikkal bénán forrasztottam ezek szerint, majd megpróbálom megint, ha nincs más mód.

Ui.: A szett most ideiglenesen van asszonyi suggallatra ezen a steril helyen... :) A dobozokat pedig kicsit széthúzom, illetve a faltól el kb. 30-40cm-re, ha figyelősebben hallgatok zenét.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#111002) Dißnäëß válasza Zaji (#110998) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ebben az árban kiváló választás. :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#111003) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Van egy Dual 1450-es erősítőm, aminek szemre elég szarul néznek ki az RCA csatlakozói. El vannak szineződve. Érdemes lenne aranyozottra cserélni, vagy ezen a szinten nincs értelme? Elég ha megtisztítom, kicsit "felpolírozom"?

(#111004) VoidXs válasza Zaji (#110998) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nagyon drága. Egy RCA-ért legerősebb esetben maximum 1000 forintot fair kérni, hiszen nincs hatása a hangra.

szente: az arany teljesen meg tudná akadályozni, hogy a jövőben elszíneződjön (ezért használják, nem elektromos tulajdonságok miatt, hiszen abban rosszabb a réznél), de egyszerűbb olcsó venni, hiszen a következő elszíneződés már bőven az eszköz életén túl lesz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#111005) szente válasza VoidXs (#111004) üzenetére


szente
addikt

Köszi, akkor viszont kérdezem másként. Kezdő forrasztósként neki merjek állni, vagy inkább néha nézzem meg és tisztítsam meg ha úgy van?

(#111006) #14752768 válasza Dißnäëß (#111002) üzenetére


#14752768
törölt tag

Biztos jó a kábel, de ez mit jelent a leírásban? "Sztereo cinkos kábel." ;)
(aztán láttam alul, hogy gép fordítás, na de akkor is)

(#111007) Dißnäëß válasza #14752768 (#111006) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:D Hát ilyen kis furfangos, kacsintós, vidám lesz tőle a hang :DDD

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#111008) fererencz89 válasza #14752768 (#111006) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Németek "cinchkabel"-nek nevezik. A fordítók (programok) biztos nem bírtak vele. :D

Nem szotkam hibázni.

(#111009) fererencz89 válasza Zaji (#110998) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Szia!

"Hangfalakat" sikerült már találni?

Nem szotkam hibázni.

(#111010) VoidXs válasza szente (#111005) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nyugodtan, nem nehéz feladat, akár hőágyú + csipesz is elég lehet.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#111011) #14752768 válasza fererencz89 (#111008) üzenetére


#14752768
törölt tag

Igen, ha jól tudom, a csatlakozó miatt. De azért így is vicces :-)

(#111012) Zaji


Zaji
őstag

Szia,

Igen. Sonofer 535.

(#111013) fererencz89 válasza Zaji (#111012) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Húha, akkor azt talán én ajánlottam itt. Remélem nem hiába, mert én konkrétan ugye nem hallottam. Most izgulok kicsit... :D

Pontosabban ez a fajta?
Megkérdezhetem, milyen?

Nem szotkam hibázni.

(#111014) liszi70 válasza VoidXs (#111004) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Egy RCA-ért legerősebb esetben maximum 1000 forintot fair kérni, hiszen nincs hatása a hangra."

A "másik" topikban jogosan felvetették, hogy erre a mondatra illene reagálni. Magad is azt tartod, hogy az analóg kábelek ha mást nem is, de hangerőkülönbséget okozhatnak. Már csak emiatt sem igaz, hogy nincs hatása a hangra. Tippeltem, de leírtam ott is, hogy szerintem inkább azt akartad fogalmazni, hogy szerinted nincs hatása a hangminőségre. Ha így van, akkor ezt jogod van így tartani és le is írni, de tegyük hozzá a békesség és a kiegyensúlyozottság jegyében, hogy sokan mást gondolnak erről. :)

[ Szerkesztve ]

(#111015) migabi24


migabi24
nagyúr

Én meg tápkábelt cseréltem és napok óta utálok zenét hallgatni, semmi nem úgy szól ahogy megszoktam, tudom tudom placebó, de én fejleszteni akartam, akkor miért nem beszélem be magamnak, hogy jobb lett? :D

(#111016) Bali27 válasza liszi70 (#111014) üzenetére


Bali27
addikt

Lehet nála a rendszer a szűk keresztmetszet. 😝
Nálam a 40 ezres ezüstözött wireworld és a 200 ezres nem írok nevet xlr között úgy kellett figyelni mint a vadászkutyának hogy halljál valami különbséget.. Persze nálam is valószínű a rendszer a szűk keresztmetszet.. Persze végül volt de inkább csak finomságban egy olyan minimális hogy nyugodt szívvel adtam vissza a kábelt..

(#111017) VoidXs válasza liszi70 (#111014) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem izgat, mit mondanak a szektában, arra van a másik topik, hogy legyenek meg a buborékukban. De legyünk pontosak, a rövid analóg interkonnektek hangerőre gyakorolt hatása bár létezik, de a hatalmas bemeneti impedanciák miatt olyan kicsi, hogy egy rosszabb mérőműszer zajában elveszik. Itt nagyon alaposan írtam róla. Ez nem hangszóróba megy, ahol 4-5 dB-ek is eltűnhetnek. Hangminőség természetesen nem tud változni egy darab dróttól.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#111018) Bali27 válasza migabi24 (#111015) üzenetére


Bali27
addikt

Én nagy nehezen csomó pénzt elégetve elértem a rendszerem számomra tökéletes voltát 😁
Aztán a lépcsőházban leégett a 40 éves kapcsolótábla amit jó pénzért ki is cseréltek újfajtára.
Azóta icipicit több a basszus és a tökéletes magasom lecsökkent olyannyira hogy a potméteren igaz minimálisan de állitani kellett a magason mert betompult kicsit.(Cxa80+Focal aria 906)

(#111019) migabi24 válasza Bali27 (#111018) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ilyen ez :D

(#111020) Dißnäëß válasza Bali27 (#111018) üzenetére


Dißnäëß
veterán

10 év múlva megint picit tekerned kell a magason felfele, mert ismét tompul addigra pont annyit, mint amennyit a hallásod romlik a kor előrehaladtával amennyit a ma még új kapcsolószekrény addigra oxidálódik :)) :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#111021) avl válasza VoidXs (#111017) üzenetére


avl
aktív tag

ezek miatt is, érdekel a véleményed:

1) erre: [link]

2) pl. spotify stream hangminösege ugyanaz / milyenebb:
A) telefon analog IC-vel erösitöre dugva
B) telefon csak egy "dedikalt" olcso streamer (ieast, Yamaha) "távvezérlöjeként
C) laptop dugva DAC-on át erösitöbe
D) dedikalt "menöbb" streamer

3) ezen [link] telefonoknal mit jelent a sound-nál a "24-bit/192kHz audio" ?

persze más véleménye, álláspontja is érdekel, köszönöm

(#111022) VoidXs válasza avl (#111021) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

1) Mivel az Android (talán a VLC-t leszámítva) rendszerszinten, hardveresen támogatja a kodekeket, ezért a DAC-ba minden lejátszóból ugyanaz jut. Az SoC és analóg kimenet esetén a DAC függvénye, hogy milyen lesz a hangminőség, ezeknek érdemes utánanézni. Vannak audiofil telefonok, nem mernék konkrét típust mondani, de kísérletezett vele a Xiaomi.

2) Ez nem a streamtől függ, hanem ismét a dekódertől és a hardvertől. A Spotify mindig ugyanazt küldi, de például a laptop azért jobb telefonnál, mert szoftveresen (pontosabban, alaposabban) dekódol, és egy DAC természetesen sokkal jobb a legtöbb integrált megoldásnál.

3) Semmit nem jelent, már évtizedek óta léteznek nagy mintavételezésű olcsó DAC-k, de a minőségük kérdéses. Nem mondanám számottevő tulajdonságnak önmagában, mert simán lehet, hogy egy minőségi 16/48-as DAC reggelire meg tudja enni. A linkelt telefonokat például meggyilkolja egy iPhone 4, aminek a tervezésekor faktor volt a jó hang. Most egy Mi 10T-m van, de az i4 szintet a mellékelt DAC-n át nem képes megütni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#111023) avl válasza VoidXs (#111022) üzenetére


avl
aktív tag

köszi.

amit nem teljesen értek (mivel nincs is sajat okostelefonom ...még, csak céges, az meg felügyelt):

okostelefon digitalis jelet tud kiadni a szokasos jack kimenetén ?
mindegyik ? vagy pl. ezek ? [link]

mit jelent ezeknél a "24-bit/192kHz audio" ?
pl. hogy tudnak digit. jelet kiadni (es ezt kiemelik, mert nem mindegyik telefon tud) ? vagy hogy ez ilyen bitmelysegüt es mintaveteli frekvenciaju jelet is ki tud adni, mas telefon meg nem ? (azt ertem, hogy nem a bitmelyseg es mintav.fr. a leglényegesebb [már felvételeknél sem, egy 44.1/16 siman naggggggyon jo tud lenni)

(#111024) VoidXs válasza avl (#111023) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Digitális nem jön ki belőlük (csak Bluetooth, de az tömörített és abból se valami jó), ez a DAC felbontására vonatkozik. Lehet, hogy 192 kHz, és belül 24 bites, de ilyen kis csomag simán lehet olyan zajos, hogy legjobb esetben 16 bitet hallani belőle. Az AudioScienceReview tesztjei meg szokták mondani, hogy hány bit a valóság, sok nagy DAC sem megy 20 fölé.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#111025) Zaji válasza fererencz89 (#111013) üzenetére


Zaji
őstag

Nem, SF5 lett. Nem bántam meg. Eddig egy Magnat MA700 -ról hajtottam. Nekem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#111026) Zaji


Zaji
őstag

#111004 VoidXs

Akkor a Somogyi-s RCA is jó lehet?

(#111027) fererencz89 válasza Zaji (#111025) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ennek örülök!
Huhh, az még nagyobb, még magasabb kategória. Jókat olvastam most róla. Hol sikerült beszerezni? Mást is próbáltál?

Nem szotkam hibázni.

(#111028) Zaji válasza fererencz89 (#111027) üzenetére


Zaji
őstag

Én is örülök.:)
Ausztriában sikerült vennem (sokat dolgozunk ott). Hallgattam pár polc hangszórót. Aztán majdnem megvettem egy Canton 70 -et, de rátaláltam erre a párra és meghallgattam. Azóta itt laknak a nappaliban. :)

(#111029) Dißnäëß válasza VoidXs (#111024) üzenetére


Dißnäëß
veterán

OTG-n kijön, nem ? :F

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#111030) VoidXs válasza Dißnäëß (#111029) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

48 kHz-re korlátoz.

Zaji: bőven jó.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#111031) kutyek válasza VoidXs (#111030) üzenetére


kutyek
senior tag

A natív android audio api lehet, hogy korlátoz, de a saját low-level apit használó playerek (pl. UAPP) biztos, hogy nem korlátozottak ezáltal, így kb. bármilyen USB DAC-ot meghajtanak tetszőleges felbontásban.
Halk szvsz-ként teszem hozzá, hogy nálam pl. az LDAC max quality ugyanúgy szól, mint a wire. Megkockáztatom, sokan szintén nem hallanák a különbséget vakteszten. A nappaliban is BT-n keresztül szól a hifi (15 kHz felett nem hallok, max SPL 85 dB, room noise min. 35 dB. LDAC max quality codec kb 70+ dB SINAD-ot produkál, de 15-18 kHz között roll-off van már).

(#111032) coppola


coppola
tag

Régi 4 ohmos, 2 utas tesla dobozom csipogójára kéne ez helyett a kondi helyett valami pucéran, nem hangváltóba:
wego 1uF 5t ad-fg bipolar gpf 60VAC/100V,
ez már nem a gyári, valamikor 20 éve raktam bele, ezzel sokkal szebben szól, de ilyet már nem találok sehol. Valaki tud nekem segíteni, hogy mivel tudnám helyettesíteni?

[ Szerkesztve ]

(#111033) denesdr válasza coppola (#111032) üzenetére


denesdr
addikt

Mit értesz az alatt, hogy "pucéran, nem hangváltóba"? Hová raktad bele, ha nem a hangváltóba?
Ez egy sima 1uF bipolár elkónak tűnik, rakhatsz be helyette másik bipolár [elkót] vagy kicsit többért [MKP] kondit.

[ Szerkesztve ]

(#111034) coppola válasza denesdr (#111033) üzenetére


coppola
tag

Köszi a válaszod! :R
Hát simán a csipogóra, a gyári helyett, nem hangváltóban van, csak önmagában. Próbáltam bipolart keresni, ami nem elko, kácsáék, meg néhány más audiós is lepasszolt, amiben biztos vagyok, az az, hogy 1uF kell, mert a gyári talán 4,7uF, de ezzel szebben csilingel. Nem egy nagy műsor, pinyóban van, de szeretem.
A lényeg, hogy az 1uF mkp jóeséllyel jó helyette?

(#111035) denesdr válasza coppola (#111034) üzenetére


denesdr
addikt

Akkor gyakorlatilag átalakítottad a hangváltót, mert a magassugárzó hangváltója eredetileg az a 4,7uF kondi volt. 1uF-ra kicserélve gyakorlatilag az eredeti sáv töredékét adja le a magassugárzó, magasabbra került a váltás és valószínűleg egy gödör jött létre az átvitelben, amennyiben előtte egyenes volt. De ha neked így jobban tetszik, akkor bátran berakhatsz helyette egy 1uF MKP-t, mint pl az előbb linkelt Jantzen Cross-Cap. Ha szeretnél hangolgatni rajta, akkor párhuzamba kötve további kondi(ka)t növelheted a kapacitásértékét, pl mellé raksz még egy 1uF-t akkor 2uF lesz az eredő érték ésígytovább.

[ Szerkesztve ]

(#111036) szakibá... válasza coppola (#111034) üzenetére


szakibá...
senior tag

A fogalmak tisztázása végett: az egy szem kondi a csipogóra forrasztva, az is hangváltó. Vegyél többféle értékű és típusú kondit és próbálgasd, látatlanban nem lehet így tanácsot adni.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#111037) coppola válasza denesdr (#111035) üzenetére


coppola
tag

Köszi! Elvileg nincs mélyebb gödör :) , az volt a story, hogy elszállt az egyikben a gyári kondi, azt cseréltem erre, ne kérdezd, hogy miért nem azonos értékűre, gondolom az is nyomozás eredménye volt, de közben kivontam őket a használatból, jó sok év után vettem elő most őket, és feltűnt, hogy az egyik szebben szól. Lefuttattam egy tesztet, és a vágási tartomány (biztos nem ez a neve, nemtom) is jobb az 1uF-el, tehát a gödör jobban tetszik, gondolom a közép-mélyem magasabbat szól, mint a gyári hangolás.
Köszönöm a segítséget!!!!!! :R

#111036 szakibá...
Köszi Neked is! :R Kezdek egy pár MKP-val, meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

(#111038) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Szegény Cambridge 81-es elhalálozott :N

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#111039) Dißnäëß válasza Eugene Roe (#111038) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi, epic. :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#111040) avl válasza Dißnäëß (#111029) üzenetére


avl
aktív tag

az mi ?
illetve az alatta levö 2-re is reaga / kérés: hogyan érdemes egy okostelefont zenehallgatásra használni ?

nem ez a föterv, nincs is okostelefonom (csak céges, de komolyan távfelügyelt, nem telepíthetö stb.), de ha hamarosan lesz, arra az esetre merül fel; akár fülessel is, akár spotify-ra is erösítön át

jelenlegi fö zenehallgatásom ezen megy: Squeezebox Touch lokálisan rádugott adattárolón levö FLAC fil-ok + Dunaudio Evergreen erösitö + Dragnoweed hangsugárzó

(#111041) Saughassy válasza avl (#111040) üzenetére


Saughassy
aktív tag

A Touch Spotify connect képes, szóval simán kiválasztod a mobil Spotify appban mint lejátszót, és máris szolni fog rajta. Spotty plugin.

(#111042) Dißnäëß válasza avl (#111040) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Kábel, adatkapcsolatra, amiben a telefon gazdaként viselkedik és ô vezérli a rádugott eszközt (kb).

Szóval normál kábellel ha a telót a gépre tugod, a gép a gazda és a telefon lesz valami háttértár, fotótár, egyéb, kapcsolattól függôen.

OTG-nél meg fordítva. Így a telefonra dugható DAC.

Ha otthon lejátszanál telóról, én nem telefont, hanem tabletet néznék, Tidal + tapi ideális kombó. (Exem analóg jack-en kötötte az iPad-et erôsítôbe, a kitámasztós gyári tokjával kellemes használati eszköz neki Tidal-el a nappaliba).

Bár ha az ember ilyen 60-70 körül költ, Raspi-Touch......

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#111043) Dißnäëß válasza avl (#111040) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ja csak most látom mid van jelenleg.
Nem bántanám. :N

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#111044) avl válasza Saughassy (#111041) üzenetére


avl
aktív tag

köszi.
persze, nem is a SB Touch-ot "bántanám", hanem alternativa ill. 2. rendszer/szoba/tartalek esetre gondolkozni probalok

par honapja is kerdeztem: mi egy SB Touch lehetseges alternativaja ? szamomra nagy elönye:
- egyszerü, sajat kepernyös kezeles, sajat tav
- nekem megfelelö hangminöseg
- radugott adattarolorol lejatszokepesseg (en kihuzom a routert, ha nem kell)
- 8-10 eve megvan, elég jó ár

azaz: hasonlo aron, a fentiekböl lehetöleg nem leadva, mi lehet masik cucc ? (ebay-en licitaltam mar többször ovatosan egy tartalek SB Touch-ra, mert ezt latom realisnak egyedül, de hatha mast is tudtok javasolni)

(#111045) Mano66 válasza Mano66 (#110952) üzenetére


Mano66
senior tag

Meg lett a hiba. Nem a tv-ről jövő jel volt gyenge. A tv-re kötött műholdvevő beállításában volt a hiba. A hangrésznél az AC3 lekeverés "Igen"-re volt állítva. :W "Nem"-re kapcsolva megjött a jelszint és a hangerő.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#111046) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

A jó hír, hogy Fapaci úr még él és virul, ráadásul ingyen és bérmentve hipp-hopp (15 perc) megcsinálta a kábeleimet (azért hagytam ott egy ezrest, bár nem akarta elfogadni), a rossz hír, hogy nem véletlenül törlődött erről a fórumról, inkább Facebookon utazik most, hát ennyi :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#111047) Dißnäëß válasza Eugene Roe (#111046) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Olyan ez, mint a társkeresés :) Sok ismerősöm mondja, hogy ő társkeresőre nem megy, mert tele van ilyen-olyan emberekkel, hülyékkel, aberráltakkal, stb stb stb.

Feltettem neki a nagy kérdést: szerinted kik járnak ilyen helyekre ??? Simán ugyanazok, akik reggel a buszmegállóban Melletted állnak, a metrón Melletted ülnek, a kollégád is lehet álnéven, meg akárki lényegében. Tehát ha a társkeresős Tinderes kretén aberrált, akkor lényegében a társadalom és a Téged körbevevőkről beszélsz, nem pedig egy külön izolált "kaszt" jár ilyen helyekre.

UGYANAZOK az emberek. :D UGYANAZZAL a mentalitással.

Nem tudott ellenérvet felhozni :D

Az FB-n sem jobb a szitu.
Ja de: ha Te nyitsz saját csoportot, a Neked nemtetszőket kiteheted oszt jónap. :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#111048) kőkori szaki válasza fokukac (#110991) üzenetére


kőkori szaki
csendes tag

Köszönöm. Már eldőlt a dolog, chromecast lesz agy audio extractorral az analóg végen. Csak még azt kell valamilyen lejátszóval megoldanom, hogy a digit streamet ne a hangkártyára, hanem a wi-fire küldje.

(#111049) gordonfreemN válasza denesdr (#110946) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Csak az a mérés volt, amit Tamoo mért pár éve másik dobozokkal és utánna még nem lett mérve.
Viszont fülre is számottevő lett a különbség, majd valamikor lehet rendelek egy mikrofont és mérek (vagy Tamoo-t elcsábítom megint, hátha)

más:

Pajtásnak van egy elektromos gitárja egy gitáreffekt dobozkával.
Rádughatjuk majd 3-5 percre kis hangerőn egy szobai hifi-re, vagy ez nem ajánlott mert valamit szétvágna? Csak meghallgatás céljából.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#111050) BluEyes válasza gordonfreemN (#111049) üzenetére


BluEyes
őstag

Pajtásnak van egy elektromos gitárja egy gitáreffekt dobozkával.
Rádughatjuk majd 3-5 percre kis hangerőn egy szobai hifi-re, vagy ez nem ajánlott mert valamit szétvágna? Csak meghallgatás céljából.


Símán, sokan használják így. DE!
Arra figyelj, hogy ha torzítót is használ, és nyilván fog, akkor legyen speaker/cab szimuláció bekapcsolva az effektben. A torzító rengeteg magas felharmonikust termel, nagy amplitúdóval, na ez ki tudja nyírni a csipogót, meg amúgyis szarul szól, ha nincs megnyirbálva. Ha nincs láda szimuláció az effektben, akkor a hifi hangszínszabályzójával nyesd le a magas tartományt. És óvatosan a hangerővel, akkor nem lehet semmi gond.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.