Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) hentes555 válasza fehér_ember (#55999) üzenetére


hentes555
senior tag

Köszönöm a válaszotokat, utánaolvasok még ezeknek a dolgoknak, de a legjobban tényleg akkor lehet kitapasztalni, ha már itt lesz a szobámban a hangfal. :R

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#56002) simongab


simongab
senior tag

:R

(#56003) fehér_ember


fehér_ember
addikt

:Y

(#56004) slick-adam


slick-adam
aktív tag

ugy tunik megiscsak lehet öltönyben napozni (~ D-vitamint gyujteni). tettem puha filckorongot + aprocska gumi labakat a Nubik ala es maris jobb lett a hangzas a csunya asztalon. hirtelen ez igy eleg is.

-----------------

mas tema:
be kell vallanom meg valamit. nem eleg, hogy asztalon allnak a dobozok, raadasul AV-Receiver-el vannak hajtva, s meg csak nem is csucsmodellel (Denon AVR-X2000). :Y ezzel mukodott a Nubert Nubox szett ezidaig.
ez a masina nyilvanvaloan keves 700 €-t erö dobozokhoz (csak frontok). tegnap Hazimozi topikban adtak par tippet (innen BBeci pl), hogy a legtutibb megoldas egy high-end receiver lenne, azzal mar lehet hajtani dobozokat jo minosegben (sztereoban is). vegsö allomas mindenkepp ez lesz, de mivel egyelöre ugyis csak sztereo van (5.0 maradeka a jobb, nagyobb, praktikusabb szobaval fog erkezni), ugy dontottem atvaltok ideiglenesen sztereo erösitöre. azt mondtak az okosok, hogy egy 300 euro koruli keszulek keresztbe lenyeli a Receiver-emet, szoval ennyit szannek most ra hirtelen.
tippeket kernek szepen, hogy miket lenne erdemes nezegetnem. vagy ha van ennyiert kategoriaban mindent verö modell, akkor rendelnem.
amiket hirtelen talaltam:
- Pioneer A-30 - 225 €
- Denon PMA 720 AE - 230 €
- Marantz PM5005 - 260 €
- Yamaha A-S301 - 290 €
- NAD C 316BEE - 300 €

illetve CD lejatszot is szeretnek, mert egy igencsak regi Sony-m van, ami ujkoraban is max kozepszint lehetett (vagy az se). itt is jo lenne olyan 3-400 €-nal megallni.
esetleg a NAD / Marantz erösitök parjai?
- NAD C 516 BEE CD-Player - 335 €
- Marantz CD5005 - 270 €

elöre is köszönöm a nem szelsöseges valaszokat! :R

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#56005) Jorus


Jorus
nagyúr

A ház különböző traktusaiban Jamo S25-ösök lesznek elhelyezve, milyen kábeleket ajánlanátok hozzá? Mivel a kábelek a padláson fognak futni, ahol egyéb elektromos kábelek (redőnyök tápkábelei, riasztó kábelek, UTP, stb.) futnának, ezért árnyékoltra lenne szükség. Köszi előre is!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#56006) Dorian válasza Jorus (#56005) üzenetére


Dorian
félisten

Azoknak a Jamoknak tök mindegy. Vegyél hozzá valamilyen olcsó alap, legalább 1,5mm-es hangfalkábelt.
Nem szükséges árnyékolni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#56007) BBéci válasza slick-adam (#56004) üzenetére


BBéci
titán

Nem high end házimozi erősítőt javasoltam, egy olyan felesleges lenne a mostani hangdobozaidhoz. Csupán valamit a 6-700000 forintos árkategóriából, persze 5-7 évesen, harmadáron.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56008) slick-adam válasza BBéci (#56007) üzenetére


slick-adam
aktív tag

az mar a felsö vege a termekkinalatnak. megint ezek a szavak... high end.:) felsöbb kategoriasat, na.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#56009) Jorus válasza Dorian (#56006) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi ez jól hangzik! :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#56010) BBéci válasza slick-adam (#56008) üzenetére


BBéci
titán

A házimozi erősítők high end kategóriája szerintem 1 millió forint felett kezdődik, oda sorolható például a Primare SPA23 és az Arcam AVR750 [link].

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56011) #71562240 válasza slick-adam (#56008) üzenetére


#71562240
törölt tag

Messze van az a kínálat felső végétől, nagyon messze, és ez nem mindegy. Ha az lenne a high-end, akkor ki kéne találni új szót az eddig high-endnek nevezettre - de mit, hiszen az end, az végső, az a netovább. More high-end, most-end, extra-end, ultra-end, hiper-end, ultima-end, terített negyvenszáz piros end, fedáksári...

[ Szerkesztve ]

(#56012) toto0569 válasza slick-adam (#56004) üzenetére


toto0569
addikt

Ahonnan vettem a Boston Acoustic dobozokat,ott a srácnak 400000Ft-os HM erősítője volt(25kg).Megkértem,hogy próbáljuk ki a hangsugárzókat.Majdnem elsírtam magam olyan csúnyán szólt.Csak abban bíztam,hogy otthon szebben fog szólni...Hát nem csalódtam benne.De hiába a drága HM erölködő,a sztereó rendszer közelébe sem érhet.

(#56013) mola21 válasza mola21 (#55975) üzenetére


mola21
tag

És valami más ajánlat, 50-60 ezer körül cd lejátszóra?

(#56014) liszi70 válasza toto0569 (#56012) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Majdnem elsírtam magam olyan csúnyán szólt....... hiába a drága HM erölködő,a sztereó rendszer közelébe sem érhet."

Egyrészt nem mindegy, milyen volt az az erősítő, másrészt nagyon nem mindegy, hogy milyen beállításokkal hallgattátok. Olyan elb@szott hangkép-opciók, meg szobaEQ-lehetőségek vannak ezeken, amikbe ha belefut az ember egy ilyen meghallgatáskor, akkor nagyon téves érték-ítéletek is születhetnek.

Természetesen zenére legjobb a sztereó rendszer, ez nem is kérdés, nem ezt vitatom, de pure direct-ben pár nagyobb HM vas is megközelít elég magas kategóriás sztereó erősítőket.

(#56011) kammerer "...ultima-end, terített negyvenszáz piros end, fedáksári..."

:D

[ Szerkesztve ]

(#56015) BBéci válasza liszi70 (#56014) üzenetére


BBéci
titán

Az a 400000 forintos házimozi erősítő simán lehetett Onkyo, amikről tudjuk, hogy sztereó zenével nem remekelnek és akkor szokásommal ellentétben, különösen finoman fogalmaztam. De igazából bármi más is lehetett, az a kategória még nem sztereó hangjáról híres, legfeljebb vannak köztük az átlagból kiemelkedő példányok, mint némelyik NAD.

(#56011) kammerer
Létező kategória illetve megnevezés az ultra high end, amivel számos esetben találkoztam a müncheni "són". Oda tartozik az MBL, a YG, Goertz, KEF Muon, Focal Grande Utopia, Wilson Audio, Soulution, Mark Levinson és még sorolhatnám

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56016) taccotacco


taccotacco
csendes tag

Segítséget kérnék: ha egy kenwood 5090D erősítővel összekötök egy Jamo e410 4ohm-os hangfalat akkor abból lehet valamilyen gond? Valami olyasmit olvastam, hogy alacsony impedanciájú hangfalat nem szerencsés ötlet összekötni magasabb impedanciájú erősítővel.
A választ előre is köszönöm.

(#56017) slick-adam válasza taccotacco (#56016) üzenetére


slick-adam
aktív tag

a 8 ohm-osnak irt hangfalak (jujjj!) is "4 ohm"-osak az esetek tobbsegeben. ezek valtozo ertekek, ha csak nem ezer eves az erösitö (nem az), semmi gond nem lehet.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#56018) Colos1 válasza slick-adam (#56017) üzenetére


Colos1
őstag

Ha a frekvenciától való függésére gondolsz, akkor nem lehet egy kalap alá venni őket, mert szabvány írja elő, hogy milyen frekvencián kell az impedanciát vizsgálni. Ha 4 Ohmos névleges impedanciájú hangszórót kapcsol a 8 ohmos helyére, akkor meg fog duplázódni a rendszerben folyó áram. Hogy ez probléma-e, az pl. erősítő hátuljáról leolvasható. Ha az érintett erősítőn pl. 6-16 Ohm szerepel, akkor óvatosan lehet csak rákötni (lábujjhegyen kell rákötni :DDD ), nem szabad nagyon meghajtani az erősítőt, de ha újabb darab, akkor elvileg van benne védelem, nem fogja engedni leégni.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#56019) slick-adam válasza Colos1 (#56018) üzenetére


slick-adam
aktív tag

es ha 8 ohm-osat kot ra a 8 ohm-osra? csak epp az a 8 ohm-os hangfal is ugyanugy becsuszik 4 ohm ala is? kamuznak a gyartok, szarnak a szabvanyra. a nevesebbek is. megsincs gond. lehet gond, de nem valoszinu. marha nagy terheles mellett tulhevul az erösitö vagy mi törtenhet?

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#56020) Colos1 válasza slick-adam (#56019) üzenetére


Colos1
őstag

Mint mondottam, nő a rendszerben az áram, 6 helyett 4 ohmos terhelésnél 66,6% -on lesz akkora a rendszerben folyó áram, mint a 6 Ohmon 100% -os terheléssel. Emiatt a végfok túlmelegedhet.
Szerintem te kevered az egyenáramú ellenállással, ez nem az. Egy 8 Ohmos hangszóró egyenáramú ellenállása kb. 6,4 Ohm, de ez senkit sem érdekel, mert az erősítő kimenetén nem fog megjelenni egyenáram (remélhetőleg).
Ez a hangszóró tekercsének induktivitásából adódó impedancia. Függ a frekitől, tudtommal a 8 Ohm 1000 Hz -re vonatkozik. 10000 Hz -en 80 Ohm lesz, míg 100 Hz -en csak 0,8 Ohm. Azt hittem erre gondoltál, hogy a 8 Ohmos hangszóró 500 Hz -en csak 4.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#56021) slick-adam válasza Colos1 (#56020) üzenetére


slick-adam
aktív tag

igazabol en keves vagyok az ilyen okoskodashoz, csak azert vagtam bele, mert pont ma olvastam.
de itt van a forrasom (meg mindig a Nubert...):
70. oldal-on irja (német)

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#56022) mp54 válasza Colos1 (#56020) üzenetére


mp54
senior tag

Tetszik az aláírásod...
Hasonló: Mindenki jó valamire. Ha másra nem, elrettentő példának...

(#56023) toto0569 válasza BBéci (#56015) üzenetére


toto0569
addikt

Igen, Onkyo volt...De a lényege az lett volna a mondani valómnak,hogy Itthon kellemes csalódás ért mikor bekötöttem és megszólalt.
Pedig nekem is Onkyo A-5VL erőlködőm van ,csak 2x40 w.(13kg!)

[ Szerkesztve ]

(#56024) BBéci válasza Colos1 (#56020) üzenetére


BBéci
titán

Ez mind egyáltalán nem lényeges, mert a gyakorlatban valóban semmi problémát nem okoz a 4 Ohm névleges impedanciájú hangdobozok használata. Az a korrekt, ahogy például az Aurum Phonologue [link] és az ELAC hangdobozok esetében, 4...8 ohmot adnak meg. Mert valóban nem egy adott, fix érték.

(#56023) toto0569
Na tessék, nem tévedtem. ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56025) andorra válasza slick-adam (#56004) üzenetére


andorra
őstag

.....ugy tunik megiscsak lehet öltönyben napozni (~ D-vitamint gyujteni). tettem puha filckorongot + aprocska gumi labakat a Nubik ala es maris jobb lett a hangzas a csunya asztalon. hirtelen ez igy eleg is.
Persze, hogy lehet, csak mi nem úgy szoktunk.
Most az a költői kérdés, hogy honnan tudod, hogy a puha filckorong és apró gumiláb az, amitől jobban szólnak az asztalodon nyomorgó hangdobozaid , mint anélkül?
Attól, hogy itt megkérdezted a fórumban mit tegyél alá és itt mellesleg egészen más megoldásokat soroltak fel azok, akik hozzászóltak, feltehetően abban a tévhitben, hogyha náluk valami bevált az máshol is érvényes lehet, vagy netán attól, hogy kipróbáltad olyan tárgyakkal amik a kezed ügyébe akadtak?

(#56026) BBéci válasza slick-adam (#56021) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan erről beszélek:
"Die Impedanz, die in Ohm angegeben wird, ist jedoch kein konstanter Wert, sondern frequenzabhängig"

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56027) Ribi válasza slick-adam (#56019) üzenetére


Ribi
nagyúr

Te is igencsak feltételezel.
Becsúszhat, de a 4 ohmos meg 2 alá is csúszhat. Ők is számolnak eltéréssel, nem robban fel az egész ha becsúszik 4 ohmra, de általában nem is esik lentebb, míg 4 ohmos megy még lentebb. És esetleg az már tényleg lehet olyan terhelés amit nem szeret.

(#56028) slick-adam válasza andorra (#56025) üzenetére


slick-adam
aktív tag

baromi egyszerü: eddig nem volt gumi+filc kombo es rosszabbul szolt.:)
cserepet es keramiat nem tudtam hirtelen beszerezni.:(

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#56029) slick-adam válasza Ribi (#56027) üzenetére


slick-adam
aktív tag

erre van a minimum elöiras, amit irnak a dokumentumban is. ehhez tartjak magukat, csak epp a dobozra irnak helytelent.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#56030) BBéci válasza slick-adam (#56028) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem cserép és kerámia nem hangdobozok alá való. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56031) slick-adam válasza BBéci (#56030) üzenetére


slick-adam
aktív tag

viccezek csak. marvanyt irt tan valaki.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#56032) Dorian válasza slick-adam (#56029) üzenetére


Dorian
félisten

Így van, a minimum a lényeg. Ez a 6 Ohm-os GS20-im esetében 5 Ohm :)

Blu-tack-oet próbáld még ki.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#56033) Ribi válasza Colos1 (#56020) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mivel hangfalban van hangváltó és több hangszóró ezért nem ennyire egyértelmű az impedancia kiszámítása. Megnézel pár mérést, láthatod, hogy hullámzik mint a fene.

(#56034) andorra válasza slick-adam (#56028) üzenetére


andorra
őstag

Aláhúztam a költói kérdést, hátha utána olvasol, ha nem ismered a jelentését.

(#56035) slick-adam válasza andorra (#56034) üzenetére


slick-adam
aktív tag

koltoi vagy sem, ertelme nem sok volt. mindenesetre latom te nem a tarsalgos, segitokeszebb fajta forumozo vagy. szerintem nem muszaj kommentelnunk egymast.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#56036) EQMontoya válasza #71562240 (#56011) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem csak 99%-ban igazad van, egy picit mégis belekötnék.
Mennyibe kerül a legdrágább erősítő, amit kapni lehet? Legyen mondjuk 10 millió forint (csak mondtam egy számot). Akkor 2 milla alatt nevezhetünk bármit high-end erősítőnek?

Egyszerűbb analógiával élve: ha a Veyron vagy a Forma1-es autó a referencia, nevezhető a Ferrari high-endnek? Pedig már az is az a kategória, ami egy átlag embernek sosem lesz.

Éppen a fentebbiek okán ez szerintem egy kicsit szubjektív dolog, és van némi létjogosultsága a "fedáksári" kategóriának. :)

De ez tényleg csak szőrszálhasogatás.

Same rules apply!

(#56037) Mezga Aladár válasza EQMontoya (#56036) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hifi: A megadott trendeknek megfelelő audió berendezés, lásd áruházi hifi.
Audiofil: Megadott keretből a legjobb hangminőség előállítása, a felesleges sallangok elhagyásával.
High-End: Megadott célokra gyártott berendezés, kompromisszumok nélkül.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#56038) EQMontoya válasza Mezga Aladár (#56037) üzenetére


EQMontoya
veterán

High-End: Megadott célokra gyártott berendezés, kompromisszumok nélkül.

Ez üres fecsegés, Te is érzed, ugye? :)
Istennek a teremtés során csak két tökéleteset sikerült alkotnia az indiai bölcsek szerint és ez: a május és a ló. Minden más javítható és javítandó is! Amiről pedig tudjuk, hogy javítható lenne még (max később kellene kiadni), az nem lehet kompromisszummentes.
A piac diktál. X időnként meg kell próbálni valamivel jobbat csinálni. Néha nem lesz olyan megbízható, néha valamilyen paraméterében kicsit rosszabb lesz, meg az árat is a konkurenciához kell lőni. :) Szóval kompromisszum, az mindig van. A Ferrariban is.

krichd1: még az F1-ben is elég sok kompromisszum van: költségvetési korlátok és szabályok pl. a löktérfogatra vonatkozóan.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#56039) krichd1 válasza EQMontoya (#56036) üzenetére


krichd1
addikt

Nem jó az analógia. ;]
Melyik Ferrarira gondolsz ? Van Forma-1 és Veyronnal egy kategóriás autójuk is, a La Ferrari. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#56040) Mezga Aladár válasza EQMontoya (#56038) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Ez üres fecsegés, Te is érzed, ugye? "
Ha így gondolod.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#56041) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Skacok bizonyos AudioQuest termékekre 20% kedvezmény van itt.
Hátha valakit érdekel :))

[ Szerkesztve ]

(#56042) simongab válasza slick-adam (#56004) üzenetére


simongab
senior tag

Én szélsőséges vagyok, de valaki viszont spicli.... :D

(#56043) simongab válasza Mezga Aladár (#56037) üzenetére


simongab
senior tag

Tegyük hozzá, hogy a Hi Fi egy szabvány, egy ragadványnév. Kimaradt a professzionális technika, ahol a megadott keret nagy, a hangminőség a legjobb, és még ronda is. Viszont marha tartós

(#56044) simongab válasza slick-adam (#56031) üzenetére


simongab
senior tag

Én írtam a márványt, nem én találtam ki, sokan használjál, mint ahogy a betonlapot, csempét, filcet, acél és réztüskét. A csempét a Hi Fi magazinban olvastam :P

(#56045) blattida válasza EQMontoya (#56038) üzenetére


blattida
nagyúr

A kompromisszummentes nem azt jelenti, hogy tökéletes vagy hogy hibátlan, hanem azt, hogy a tervezés és a gyártás során nem kellett minőség szempontjából megalkudniuk a tervezőknek, azaz, mindenből az elérhető legjobb alkatrészekből épül fel az adott termék és nem kell anyagi okokból kifolyólag minőséget csökkenteniük.
Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy nem lehet továbbfejleszteni, mivel a gyártástechnológia folyamatosan fejlődik, változik, ezért sok paraméter eleve javítható, fokozható.

Ráadásul ez csak az elmélet, mivel a high endben nem az alkatrészek és összetevők határozzák meg elsősorban a termék árát, hanem a gyártók igazodnak az elkérhető legmagasabb árhoz, teszik ezt azért is, mert ebben a kategóriában nem lehet olcsón vagy nem horribilis áron eladni semmit, bármilyen furcsán is hangzik, ugyanis a high end kategória vásárlóiban rögzült az a tévhit, hogy a minőség egyenes arányban áll az árral és ezt, természetesen, a gyártók nem is akarják megváltoztatni.

Abba meg már bele sem megyek, hogy a high end a legtöbb esetben egyáltalán nem nyújt többet hangban, mint az audiofil kategória...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#56046) liszi70 válasza blattida (#56045) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a high endben nem az alkatrészek és összetevők határozzák meg elsősorban a termék árát, hanem a gyártók igazodnak az elkérhető legmagasabb árhoz, teszik ezt azért is, mert ebben a kategóriában nem lehet olcsón vagy nem horribilis áron eladni semmit, bármilyen furcsán is hangzik, ugyanis a high end kategória vásárlóiban rögzült az a tévhit, hogy a minőség egyenes arányban áll az árral és ezt, természetesen, a gyártók nem is akarják megváltoztatni."

:R

(#56047) Iomega válasza liszi70 (#56046) üzenetére


Iomega
őstag

Milyen erősítővel hajtod a GS20-at?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#56048) Colos1 válasza BBéci (#56024) üzenetére


Colos1
őstag

A 4-8 Ohm -ot a kettős kábelezésre is alkalmas hangfalaknál adják meg. Ezekben szokott lenni egy 8 Ohmos magas sugárzó, a másik ágon meg sorba kötve 2 db 4 Ohmos mély sugárzó, az egyikről kondival levágva a mélyközepek. (Vagy 1 db 8 Ohmos mély sugárzó). A 2 db 4 Ohmos sorba kötve 8 Ohmot ad. Egyszeres kábelezésnél a kábelen párhuzamosan csüng két 8 Ohmos ág, eredő = 4 Ohm. Ha kettős kábelezel, a két vezetékeden van 8-8 Ohm terhelés, amely párhuzamosan megyen rá a végfokra, így az is 4 Ohmot fog "látni". (egy végfokos erősítő esetében)
Kettős kábelezésre alkalmas erősító oldalról vizsgálva: két hangsugárzó pár csatlakoztatható, A és B.
Impedancia követelmények:
A: 4-8 Ohm
B: 4-8 Ohm
A+B: 8-16 Ohm. Ez azért duplázott, mert ha kettős kábelezéssel van bekötve, akkor a fent tárgyalt okok miatt legalább két 8 Ohmosat kell rákötni, hogy meglegyen a minimum 4.

"valóban semmi problémát nem okoz a 4 Ohm névleges impedanciájú hangdobozok használata" Ha az van az erősítőn, hogy 4-8 Ohm, akkor nem. De a kolléga esetében 6-16 Ohm. Ez esetben, ha sokáig nagy teljesítményen hatja (4/6*100=66,6% fölött), akkor túlmelegedhet a végfok. Hogy ez mekkora gondot okoz, az függ a konstrukciótól is, hogy mekkora túláramot mennyi ideig visel el, valamint hogy milyen a hűtése a tranyóknak.

(#56033) Ribi: A keresztváltóval az a gond, hogy van benne kondi is, meg tekercs is, párhuzamosan. Ezek jelentősen lecsökkentik egymás hatását. (Amire nagy ellenállása van a tekercsnek, az simán "átszalad" a kondin, és vica-versa, ezért az erősítő "nem lát" plusz ellenállást, kivéve persze a tökéletlenségekből adódó, jelentéktelen dolgokat, pl. a tekercs huzaljának egyenáramú ellenállását)

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#56049) Lompos48 válasza Colos1 (#56048) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A keresztváltóval az a gond, hogy van benne kondi is, meg tekercs is, párhuzamosan. :Y Hm!

Ezzel kicsit vigyázni kell! Egy kondenzátor meg egy tekercs párhuzamos kapcsolását jü száz éve rezgőkörnek hívják. Olyat tenni egy hangkeltő ládába nagy gubancot okozna. Eltalálva az önfrekvenciáját (gyök LC) hosszabb ideig nem is hallatszana egyéb, mint az.
Van ott minden sorba- vagy párhuzamosan (csak nem egymással) kötve, pl.:

(#56050) #71562240


#71562240
törölt tag

A hangdobozimpedancia témához:
Volt, aki utalt rá, megerősítem, arra szabvány van, hogy adott névleges hangdobozimpedanciához legfeljebb mekkora minimális impedancia tartozhat - ezt a kereskedelmi minőségellenőrző intézetek ellenőrzik, tehát a nominális impedancia megadásában a gyártónak nem áll módjában hazudni.

High-end témához:
A kiindulópont az volt, hogy kolléga azt állította, hogy BBéci high-end erősítőt ajánlott neki, BBéci jelezte, hogy az állítás nem helytálló, a javítást az érintett kolléga kissé pikírten nyelvészkedésnek minősítette, kammerer pedig jelezte, hogy kolléga erősen téved.
Hogy hol a határ a high-end és a felsőközép/audiofil kategória között, azt persze sokszor csak szubjektíven lehet meghúzni. Egyfajta definíciónak elég jó a Mézga Aladár által idézett, amely hasznos definíció, természetesen semmiképpen sem "üres fecsegés".
BBéci: A németeket hifi szakzsargon tekintetében nem vesszük komolyan, hehe. Jóhogynem már mindjárt "absolutreferencespitzenklassehighend"... :Y Függetlenül attól, hogy persze nem a németek találmánya az ultra high-end, ilyen esetekben természetesen az angolokat se vesszük komolyan. Persze én nem tiltom az "ultra high-end" használatát, ha valakinek tetszik a marketingeseken kívül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.