Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) t.sandor


t.sandor
csendes tag

Melyik lenne a jobb választás? Cambridge Audio Sonata AR30 vagy Junson JA66C mindkettő 40ezer környéke. Előreláthatólag Cambridge Audio S30-at hajtana.

(#32002) bajnokpityu válasza Tamoo (#32000) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nézd, a kiskinai sem a tervezés csúcsa, ha az megbizhatóan működik,akkor garantáltan a myotisban a hiba.

Egyébként a kazán szikrája nem a 230Vos hálózaton terjed,hanem levegőben fejti ki zavaró működését.

Amúgy 3x gondold át az akksiról való etetést.

ui: milyen orosz csövek ezek? (mind 6h1n alias e88cc)
PAANOAAMMA? vagy valami hasonló,de nem tok itten ciril betűket irni.
daenahc b
CQENAHO

Az, hogy VII 61, azt jelenti, hogy 1961es gyártás, VII. hónap?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#32003) DDL válasza bajnokpityu (#32002) üzenetére


DDL
őstag

Nem kötözködésképpen, de a 6n1p nem azonos az E88CC-vel,de még az ECC88-cal sem. Legfeljebb hasonló. Inkább E80CC, vagy ECC85. A 6n23p-ev azonos az E88CC/6DJ8/6922-vel....

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#32004) bajnokpityu válasza DDL (#32003) üzenetére


bajnokpityu
félisten

deee, "kötözködjél" csak, engem érdekel.
Eddig abban a hitben voltam,h simán bevághatom ecc88 helyére.
Be is raktam, szól is. nem is nagyon rosszul.

Egyébként valami nem tökéletes, mert 2 egyforma csőből egyik hibátlan,másik cső meg brummol.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#32005) Tamoo válasza bajnokpityu (#32002) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem kötöm rá szünetmentesre, nem ér meg semmi "kockázatot"... ezért is kérdeztem.

Most értem haza, van elvileg ~1órám a kazán indulásáig. Kíváncsi vagyok addig előjön-e a hiba.
Kiskínai tökéletesen megy. Szerintem a myotisban lesz a hiba, eddig másra egyáltalán nem is gondoltam amíg nem írtad a kazánt.

Szerk.: 14:51 .... fél órát bírt. Hétvégén még átviszem máshová, járatom ott is, ha előjön a jelenség megy fel Zolihoz, Karácsonykor meg majd énekelünk zenehallgatás helyett. :((( (na jó, még itt a mozierősítő is... de az nem olyan)

[ Szerkesztve ]

(#32006) #71562240 válasza kurtzyx (#31982) üzenetére


#71562240
törölt tag

Blattidához csatlakoznék a 450-es Dalival kapcsolatban, emellett jelzem, hogy a Zensor-ok is nagyon jól tudnak szólni, az a széria is zeneibb. mint a Conceptek, bár a Conceptek is jó ár/értékűek, de a brummogósabb hangolásuk miatt ízlésfüggőbb, hogy kinek tetszenek. Tehát ha találsz kisebb, a keretedbe beférő Zensort, akkor azzal is igencsak érdemes foglalkozni szerintem.
Ebben a topikban a Jungson JA-66-osról vannak sokunknak tapasztalatai, az eléggé népszerű, érdemes visszakeresned a véleményekre, ellenben a 88-asra nem nagyon emlékszem, hogy szóba került volna.
A HiVi-kkel való kevés tapasztalatom alapján kicsit meg szokott lepni az a heves ellenszenv, ami némelyek felől az irányukba árad, de mivel tényleg nagyon kevés tapasztalatom van, így nem merem azt mondani, hogy túlzásokba esnek, akik ennyire degradálják.
A korábbi hsz.-ed választékából a Marantz 700x-esekkel szemben én inkább a NAD-okra szavaznék, azok érdekesebben szólnak, bár igaz, hogy a Marantzok meg esetleg korrektebbül. De a Marantz 700x-es széria hangjai nekem egy kicsit tankönyvízűnek tűnnek, bár éppenséggel 7003-ast még nem hallgattam. A NAD 316BEE egy kicsit "best buy-abb", mint a nem mindenki által annyira elismert, ízlésfüggőbb 320BEE.
A Tangent-ek körül is kotorászhatsz, jók szoktak lenni, helyenként kifejezetten előnyös ár/értékkel. Könnyen meg is tudod hallgatni őket, több helyen is kaphatóak.
A CA 540A és az MS 908i valóban egy elég dögös párost alkotna, zenélni is tudna, és a szomszédot is kiugrasztaná a békés délutáni szunyókálásból. A fémesebb CA és a lágyabb MS a legtöbb hangfelvétellel éppen jó középarányt tud alkotni hangszínben-tónusban.

(#31992) t.sandor: Nem sok alternatívája van az S30-nak a maga műfajában, mert veszett jó kisdoboz olcsón, de ahogy kurtzyx is írja, versenytárs lehet például a féláron akciós MS 904i, bár teljesen más hangkarakterrel, mindazonáltal az állódoboz nagyobb hangot adna, mint az állványos, és általában nem is lenne rosszabb a hang. A HECO Vitas is jó, de egy kicsit inkább házimozira való, mint zenélésre. De zenélésre is megéri, főleg, ha ilyen olcsó.

(#31996) Tamoo: Nincs azzal a kvázi szinusszal semmi baj, csak akkor, ha túl nagy teljesítményen nyomod, túl sok ideig.

(#32001) t.sandor: A Jungson művészibb, de ízlésfüggőbb is, míg a CA kiszámíthatóbb, egyértelműbb hangkarakterű. Meg kell hallgatni őket a választáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#32007) kurtzyx


kurtzyx
tag

no lassan ideje lesz kitalálnom h mit kellene beszerezni.
mivel 908i tulaj még nem volt hajlandó vissza írni így a hangfal egyenlőre még kérdéses.
erősítőket jelen állás szerint 2 főre szűkítettem:
Cambridge Audi azur 540A V2 50k szép állapotú 3 éves futott órák száma jelenlegi tulajnál min 120 óra hiánytalan minden tartozékkal leírással saját gyári dobozában a posta benne van az árban.
Denon DRA 500AE 40k szép állapotú távkapcs nincs [+20kért dcd500ae ahhoz megvan a távkapcs]
Preludium hangfalakkal volt párban kort futott órát még nem tudok. szállítását illetően ez bajosabb személyes átvétel és hasonlók laza ~250km.

ha naturba az erősítőket nézzük melyik lenne jobb vétel, feltételezve h az ár fix?

(#32008) blattida válasza kurtzyx (#32007) üzenetére


blattida
nagyúr

A kettőből egyértelműen a CA a nyerő.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32009) Dorian válasza kurtzyx (#32007) üzenetére


Dorian
félisten

Nebulo Grundigja nem érdekel? 25-ért ajándék, simán a használt áron 50ezres hang-kategóriában van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32010) kurtzyx válasza Dorian (#32009) üzenetére


kurtzyx
tag

annyit azért nem tervezek spórolni. [mint látható azért igyekszek bőven 160k alatt tartani a költséget]
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
a 316ot elvitték

Vaterán feltűnt 1 marantz 6010 se kicsit keresgéltem hifipiacon 40kért van 1 belőle.
a nad 317 még megvan 55ért alku képesen. eredeti távkapcs híján hozzá dob 1 univerzálisat. Debrecenben található.

[ Szerkesztve ]

(#32011) Dorian válasza kurtzyx (#32010) üzenetére


Dorian
félisten

"annyit azért nem tervezek spórolni"

Ahogy gondolod. De megjegyzem az itt felsoroltaknál mindnél jobb hangja van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32012) bajnokpityu válasza Dorian (#32011) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nad,ca-nál tuti.malacnál is?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#32013) kurtzyx válasza Dorian (#32011) üzenetére


kurtzyx
tag

no offense.

[ Szerkesztve ]

(#32014) Dorian válasza bajnokpityu (#32012) üzenetére


Dorian
félisten

Grundig tere mint a Malacznak, részletei mint a CA-nak, dinamikája meg jobb, mint a Malacznak.

De nem erőltetni akarom, csak ajánlottam. Negatívumot is mondok, hogy ellensúlyozzak :) : ronda, régi, és ahogy látjuk nehéz eladni, mert senki nem hiszi el egy nem-hypolt hifi márkáról, hogy jó hangja lehet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32015) kurtzyx válasza Dorian (#32011) üzenetére


kurtzyx
tag

no ránéztem csak h ne random döntsem el a témát, nem igazán tudtam keríteni pontos specifikációkat bár ha nagyon bele mélyülnék csak-csak kerülne.
így első ránézésre annyi kifogással tudnék élni ellene h elég magasnak látszik így meglehetősen kérdéses h beférne-e a helyére [az asztal fölött van kicsivel 1 falra fúrt polc ami a már említett falvastagság miatt nem tud érdemi dolgokat fogadni de cseréb"e legalább akadályoz mindenben + dekoratív :D] földre stb nem tehetem mert por, kutya szőr és társai nem tennének jót neki

de am egész szexi.. na jó nem :D biztos olyan mint a űűű milyen csoki volt már... "ronda és finom"

oh phn van 1 zensor 1-es [meg alatta 1 dali c6 mikor megláttam: :DD mikor megláttam h 2011es: :W

[ Szerkesztve ]

(#32016) Dorian válasza kurtzyx (#32015) üzenetére


Dorian
félisten

Én most azon agyalok, hogy a használt kínálatban lévő Sugden A25-öt veszem meg kíváncsiságból, amíg a saját sztereóm sorsa nem rendeződik. Itt kérdezném, hogy hallotta ezt már valaki? Vélemény?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32017) #90933760 válasza kurtzyx (#32015) üzenetére


#90933760
törölt tag

(#32018) DDL válasza Dorian (#32016) üzenetére


DDL
őstag

Túlsztárolt. Röviden.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#32019) kurtzyx válasza #90933760 (#32017) üzenetére


kurtzyx
tag

oh yeah .
amúgy az aláírásod igaz a nokia 3310 és a 3410-re is. na jó a 3410re nem, a tesóm képes volt megölni 1et h hogy csinálta az a mai napig nem tisztázott.

(#32020) #71562240 válasza Dorian (#32011) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem értek egyet, szerintem a felsoroltak között több jobb is van - és ez elsősorban persze kurtzyx számára szól.
DDL-lel ellenben a Sugden A25 túlsztároltságáben nem értek egyet. Az bizony egy jó erősítő, itthon "alulsztárolt"! Igazi meleg, zenei hangú Sugden, sokkal-sokkal több mint valamiféle "átmeneti megoldás".

[ Szerkesztve ]

(#32021) Dorian válasza #71562240 (#32020) üzenetére


Dorian
félisten

Még jó hogy ennyi itt az egyező vélemény :D
Ezzel sem értesz majd egyet, de én meg együtt éltem velük:
Hivox Castor után volt nálam Nebulo erősítője kölcsönben, annál is jobb volt.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32022) #71562240 válasza Dorian (#32021) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hát miért nem veszed meg? :)

(#32023) Dorian válasza #71562240 (#32022) üzenetére


Dorian
félisten

HTA-m más kategória. Ha egyszer egyben lesz. Ideiglenes vételre azért nem jó a Grundig, mert nagyon nehezen eladható.

Amúgy most tök jól elvagyok a Denon mozierősítőmmel külső dac-ról. kell neki vagy 3/4 óra melegedés, meg
kicsit kevés a dinamika, de elvagyok vele.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32024) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

Sziasztok!egy klasszikus zenét tartalmazó albumot szeretnék vásárolni csak az a probléma hogy csak HDCD kiadásban jelent meg :((( .régebben olvastam hogy egy sima cd játszó is elboldogul vele persze a dekódolt 20 bites adatokat figyelmen kívül hagyva.újonnan utánanéztem a HDCD történetének és ott írják hogy kompatibilisek a sima cd játszókkal de vannak úgymond ökrök?! akik azt írják hogy csak digitális úton koaxiális,optikus kimeneten nyomja ki csak a cd játszó mert máskülönben analóg kimeneten csak zaj lesz hallható :F

(#32025) #71562240


#71562240
törölt tag

(#32026) blattida válasza Rumcsaka (#32024) üzenetére


blattida
nagyúr

Azok a kedves állatok tévedésben élnek, de nem baj, nem kell foglalkozni velük.

kammerer
Szegény Bukás, átélt már annyi mindent...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32027) Dorian


Dorian
félisten

Úgy tűnik a tapasztalatok alapján kicsit átkábelezek:

Rövid, de jó minőségű USB + átalakító + 3m-es koax lesz a felállás. Ha a DAC előtt használom a Hivox féle újraórajelező kütyüt, akkor a koax kábel minősége tul. mindegy? Mármint jitter szempontból gondolom igen, ill mi az a minimum minőség/ár (szegény az eklézsia) ami 3m-en még nem szed össze észlelhető zajt?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32028) Rumcsaka válasza blattida (#32026) üzenetére


Rumcsaka
tag

Köszi :R

(#32029) Tamoo válasza Dorian (#32027) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Tegnap ahogy próbaképpen átálltam pc+koax-ról laptop+usb-re, hervasztó volt a hangzás.
Jittercsökkentő ide vagy oda, azért nálam jelentős különbség volt digitkábel cserével + a különböző koax kijáratokkal is. Még azt se döntöttem el, hogy "szükség van-e" egyáltalán a Vespa-ra. De most hogy megborult a rendszerem, megint csúsznak az ilyen jellegű következtetések.

Holnap viszont lesz végre egy új szubkábelem. :DDD kíváncsi leszek lesz-e változás az olcsó proson-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#32030) kurtzyx válasza Dorian (#32016) üzenetére


kurtzyx
tag

avx-en van belőle 1 felújított darab.

(#32031) Dorian válasza Tamoo (#32029) üzenetére


Dorian
félisten

Hogy érted, hogy a különböző koax kijáratok közt?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32032) Dorian válasza kurtzyx (#32030) üzenetére


Dorian
félisten

Tudom, azt néztem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32033) DDL válasza #71562240 (#32020) üzenetére


DDL
őstag

Melegnek nem meleg a hangja. Az erős felsőbass emelés annak tűnhet. Zeneiséget elfogadom (mondjuk). Ha és amennyiben könnyen hajtható, érzékeny dobozt kötsz rá és nem túl hosszú a hangszóró vezetéked, aminek a kapacitása sem túl magas (pl az UTP fonat nem passzol). És a hallgatott zene sem túl bonyolult...
Egyébként pedig nem jó kompromisszum.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#32034) Tamoo válasza Dorian (#32031) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kétféle hangkártya koax kijáratát próbáltam (mindkettő sb) + az alaplapi. Nem tudtam határozottan eldönteni melyik a jobb/gyengébb, de az alaplapira esett a választás. De ezek az opciók nálad nem játszanak. :)

(#32035) Dorian válasza Tamoo (#32034) üzenetére


Dorian
félisten

Amúgy ahogy hallom, egy pohár vörösbor is sokat tud dobni a hangon. :))

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32036) DDL válasza kurtzyx (#32030) üzenetére


DDL
őstag

Attól mentsen meg az úr. A "felújítással" kapcsolatban mindjárt az első kérdésem: hova tették a végfetek helyett a "csere" darabokat? A 2SK1058/2SJ162 TOP3-as tokozású. Majd 3* akkora, mint a TO-220-as eredetiek. Ráadásul a rögzítése is más...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#32037) Tamoo válasza Dorian (#32035) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha megint megy a denevér Zolihoz pár hétre, akkor alkalmanként a H/K bekapcsolása előtt nem ártana nekem se meginni 1-2 pohárral. :DDD

(#32038) bajnokpityu válasza Tamoo (#32034) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az ESI julia volt eddig egyetlen hangkari,amit próbáltam (ja meg az SB,de az tuti gyengébb) az alaplapi koax-al szemben. Az bizony jobb volt. De még alaplapi koaxot is inkább használnám, mint egy halide szintű USBt.

Szóval én fülem is erre jutott.

Dorian: a hosszabb koax nekem úgy tűnik, bizony javít a hangon. A majdnem 5 méteres koaxom még nem verte meg semmi, legyen akár 20centis :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#32039) Szupernova


Szupernova
csendes tag

Otthoni felhasználásra milyen hangfalkábelt érdemes venni? kb 3 méter kellene. Mibe kerül?
A tv-t és a hifit az erősítővel 3,5 mm-es és 2 RCA végű kábellel tudom összekötni? Ez kb mennyibe kerül?

[ Szerkesztve ]

(#32040) Patice válasza Szupernova (#32039) üzenetére


Patice
nagyúr

Pontosan milyen típusú erősítőt és hangfalat akarsz összekötni a hangfalkábellel?

A TV-n nincs sima 2xRCA kimenet? Hány méteres kell?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32041) Szupernova válasza Patice (#32040) üzenetére


Szupernova
csendes tag

Lecsaptam a Junson JA66C erősítőre. Cambridge s30-t szeretnék hozzá venni holnap, annak nagyon tetszett a hangja.
Hogy így mondod, van rajta az is :)
Szóval kellene a tv és az erősítő közé 1,5 méter.
1. hangfal 1méter
2.hangfal 1,75m

+ kellene még 3,5 mm és 2 RCA végű a hifit összekötni az erősítővel , ami 1 méter.
+1db 2 méteres az előző fajtából ami a laptop eseti összekötését szolgálná.

(#32042) KMT válasza DDL (#32033) üzenetére


KMT
addikt

Létezik még olyan erősítő, ami nem lineáris ilyen tartományokban? :F

(#32043) blattida válasza KMT (#32042) üzenetére


blattida
nagyúr

Sok olyan erősítő van, mely komplex terhelés esetén nem teljesíti a lineáris átvitelt a tejes frekvencia tartományra vonatkozólag, hiába szép egyenes a frekiátvitelük 8 ohmos műterhelés mellett.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32044) #03969024 válasza blattida (#32043) üzenetére


#03969024
törölt tag

Én pont ezért csípem a csöveket. Azok nem hagyják magukat.

(#32045) KMT válasza #03969024 (#32044) üzenetére


KMT
addikt

Április elseje még/már nincs. :)

(#32043) blattida
Tranyós, mondjuk >+-1 dB körül?

[ Szerkesztve ]

(#32046) Patice válasza Szupernova (#32041) üzenetére


Patice
nagyúr

Mennyi pénzed lenn ennyi kábelre? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32047) #03969024 válasza KMT (#32045) üzenetére


#03969024
törölt tag

ITT már volt róla szó!
Április elsejéről annyit, hogy legjobb tudomásom szerint, ha egy doboznak esik az impedanciája, akkor a tranzisztoros végfok teljesítménye is esik, míg a csövesé inkább emelkedik, kissé leegyszerűsítve a dolgokat. Az is elfogadott tény, hogy a makrancosabb dobozokat (a legtöbb audiofil doboz pedig ilyen) jobban megfogják a csövesek. De talán DDL majd megmondja a tutit, mivel ő "nem ért hozzá".
Egyébként köszi a gúnyolódást!

(#32048) blattida válasza KMT (#32045) üzenetére


blattida
nagyúr

10 dB-t is simán meghaladhat a lengés.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32049) Tamoo válasza Szupernova (#32041) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ilyen "összeköttetésekkel" túl jó minőséget ne várj. Az erősítő "töredékét fogja hozni annak amit tud. Majd beruházhatnál egy DAC-ra is. Hifin nem tudom milyen kimenetek vannak, de laptopról mehetne usb (ha van akkor koax), tv-ről optikai. Bár egy belépő szintű valamire való dac nem feltétlenül olcsóbb mint az erősítőd...

(#32050) Szupernova válasza Patice (#32046) üzenetére


Szupernova
csendes tag

10-20 ezer között szeretnék.
A Hifit szerintem csak a 3,5 kábellel tudom összekötni.,A laptopnál ok az usb, tv-ről optikai??? ilyen tv-m van, de nem igazán tudom, hogy mi a legjobb csatlakozója. Egyenlőre dac nem játszik. Elég lenne ha "rendesen" össze tudnám kötni a dolgokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.