Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110001) s4tch válasza gordonfreemN (#110000) üzenetére


s4tch
veterán

Ahogy az agrármérnök mondja, attól függ. ;] Ha a vérnyomásod rendben, és kidolgoztad magad nap közben, akkor jó. Ha mindez egy kiadós alvást követő ébredés után 2-3 órával történik, akkor azért szétnéznék a lan kábel környékén. :K

(#110002) VoidXs válasza #10726912 (#109995) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mielőtt a tipikus marketinges trükköt megcsinálná szegény, szerintem azt is el kellene neki mondani, hogy csak vakteszt dönti el, hogy tényleg hallja-e. Ne kergesd a klasszikus pszichológiai átveréssel költésbe.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#110003) gordonfreemN válasza s4tch (#110001) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Jah :) gondoltam poénkodom aztán inkább lett komoly kérdés.

Miért a lan?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#110004) dgyuri0123 válasza gordonfreemN (#110000) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pontosan. Ez a jó. Ha nem így lenne, azt gondolnám, nincs rendben valami a rendszerben.

"csak a zene van"

(#110005) gordonfreemN válasza dgyuri0123 (#110004) üzenetére


gordonfreemN
addikt

és a sztereo térnek a két doboz közül kell érződnie, vagy kicsit mehet szélesebbre is? Nagyon elvétve itt ott egy két hangszernél mintha szélesebb lenne valamivel, de alapvetően a két doboz között van, viszont pontosan meghatározható pozíciókban.
A zene közelsége nálam általában a dobozokhoz vagy azok mögé tevődik kicsivel.
A két doboz 2,2m-re van és én úgy 2,5m-re vagyok egyiktől is és mésiktól is.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#110006) s4tch válasza gordonfreemN (#110005) üzenetére


s4tch
veterán

Én mindenképp vicceltem az előbb. A tér simán mehet szélesebbre a két doboznál. Az avx-en poénkodtak mostanában a Roger Waters-féle, qsounddal készült Amused to Death album nyitó számával, ott tényleg meglepő helyről ugat a kutya az első néhány másodpercben.

(#110007) Jorgi Kormi válasza s4tch (#110006) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Jó , hogy említetted ezt a lemezt , meghallgatom
valamelyik este . ( A kutyámmal) ;] Mostanában
egyébként is Pink Floyd az esti repertoár .

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#110008) janek2 válasza johnywalker (#109999) üzenetére


janek2
tag

Royal jade hybrid kábel van hozzá és ki jönne duplán is csak nem tudom, hogy van e értelme ,mivel amennyire utána tudtam nézni akkor lenne értelme,ha ezt az erősítőm tudja.Sajnos az nem világos teljesen,hogy mit kell tudnia ,de a végfokhoz van valami köze.A laptopról is Jack rca kábelre gondoltam.Nem is tudom ,hogy lehet máshogy, mivel nincs HDMI az erősítőn.

janek

(#110009) gordonfreemN válasza s4tch (#110006) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A szélesség nálam annál a néhány esetnél ugy a doboztól 0.5-1m max.
Néha ha beszélnek a felvételen tehát nem kifejezettem ének, van hogy feleségem visszakérdez, hogy nem értette mit mondtam.
Aztán olyan van még, hogy van valami zajszerűség a felvételen, mármint szándékos zőrej ésnem tudom megkülönböztetni a házbeli egyéb zajoktól. Le szoktam némítani, hogy meg tudjam határozni a forrást. Ezt a számot majd megfigyelem holnap.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#110010) VoidXs válasza gordonfreemN (#110005) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az a baj, hogy a széles tér egyszerre a nagyon jó és a nagyon rossz rendszer jellemzője is. Egy nagyon jó rendszer át tudja adni, ha olyan a keverés, ami különböző trükkökkel még elég lehetetlen irányokat is ad (előre/hátra is lehetséges), viszont tipikus jellemzője ez a rémes akusztikának is. Onnan tudod eldönteni, hogy melyik eset áll fent, hogy ugyanezt hallod-e fejhallgatón, ahol az akusztika nem faktor.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#110011) johnywalker válasza janek2 (#110008) üzenetére


johnywalker
őstag

Visszatértünk oda, ahonnan el akartalak hozni. A Jack- Rca átalakítástól...Működik a dolog, de nem a létező világok legjobbika :N Aztán ismét a ló hátsó felénél vagyunk, a kettős erősítésnél :W Nincs egy normális forrásod, Dac-od...
A jó hifi felépítése, tervezésének alapja. A tető: elfogadható erősítő, jó hangfal megvan. Mekk-Elek módszer nem jó, hidd el.
Kettős erősítés ott domborítja ki a szépségét, ahol komoly álló hangfalat kell két, azaz kettős úton kiszolgálnia, mondjuk egy 25cm-es méllyel az alsó szekcióban például.

[ Szerkesztve ]

(#110012) nLali válasza gordonfreemN (#110000) üzenetére


nLali
senior tag

Jó hát. Jó pihenést! Én néha, 1-2 hetente beiktatok egy délutáni ránctalanító alvást, vagy egy 20 óra körül lefekvős napot. Ezekkel és a normál alvással ismét napokig nem punnyadok el.
Egy csörgő-zörgő hangú rendszer inkább idegesítő. Engem bosszant a TV vacak hangja, ha nincs átkapcsolva erősítőre. Biztos nem tudnék aludni, ha azon szólna zene, mert vágja a fülem a hangja és bosszant.

[ Szerkesztve ]

(#110013) nLali válasza nLali (#109991) üzenetére


nLali
senior tag

A külföldi oldalukon talán olyan kábelek is vannak, amik a magyar oldalon nincsennek. Itt egy elegáns fehér [link]
Egy elég drága fekete [link]

[ Szerkesztve ]

(#110014) #10726912 válasza VoidXs (#110002) üzenetére


#10726912
törölt tag

Hát persze, kábelt hallgatunk és vaktesztet, nem rendszert..igen, tudom. :R :))

(#110015) fererencz89 válasza VoidXs (#110010) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Én azt olvastam (az említett kutyaugatós zene kapcsán), hogy pl a qsound-nál, amit hangfalas hallgatásra készítettek, ott nincs meg a hatás fejhallgatóval. Valahogy így van a binaural felvételekkel is, amiket meg ugye fejhallgatóra optimalizálnak, azok hangfalas zenélésnél nem annyira pontosak.

Itt: [link]

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#110016) #10726912 válasza Orlifunk (#109996) üzenetére


#10726912
törölt tag

Szóval...vaktesztelheted a jelenséget, ez kommersz sztereó rendszeren is hallható. Vakteszteld bátran.

[ Szerkesztve ]

(#110017) fererencz89 válasza #10726912 (#110016) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Igen, bármin hallani fogja, vagy semmin se. Próbálja ki, persze. De óvatosan a pénz elköltésével, drága dolog az! :)

Nem szotkam hibázni.

(#110018) #10726912 válasza fererencz89 (#110017) üzenetére


#10726912
törölt tag

Amit írtam, az nem igazán költség. Cat 5-ös kábel 100 Ft métere, sok háznál van félre dobva. Bármilyen kommersz kábel megint könnyen akad, ugye a mezei kéteres villanymadzag is jó, addig leveszi az éjjeli lámpáról. Vagy berakhat 5 méteres hosszabbítót is🤗 A pénzre pedig igen, figyelni kell..sajnos egyre jobban :(((

(#110019) fererencz89 válasza #10726912 (#110018) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Nem is arra gondoltam, hogy drága. :)
Úgy értettem, hogy kezdésnek ne feltétlen egy menő kábelt vegyen a boltból. "Kézimunkázzon" inkább, fonogasson, vagy használtat vadásszon. Ezeket eredménytől függetlenül lehet élvezni.

Nem szotkam hibázni.

(#110020) VoidXs válasza #10726912 (#110014) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Miután egy változatlan rendszert is teljesen máshogy hallunk kétszer egymás után, csak így derülhet ki a lehúzás. Ezért is ilyen könnyű ezeket a szutykokat eladni. Bárki, aki valaha vaktesztelt, már tudja, hogy a drága kábel átverés, főleg a digitális.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#110021) liszi70 válasza gordonfreemN (#110000) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az jó, ha adott tipusu zenéknél (inkább nyugtató féle akusztikus) sokszor elálmosodok, van hogy majd el alszok?"

Az életkor előrehaladtával ez egyre inkább így lesz. :) Nem hiszem, hogy ez a rendszer minőségével van összefüggésben. Sokkal inkább fiziológia szerintem. Mármint ha komoly volt a kérdés. :) Én már egy filmet sem tudok megnézni úgy, hogy bele ne aludjak. Nem jó dolog.

[ Szerkesztve ]

(#110022) CyberFriend válasza liszi70 (#110021) üzenetére


CyberFriend
tag

Az elalvók már Haydn-t is foglalkoztatták. Elsősorban nekik írta az "Üstdob"-szimfóniát.

(#110023) liszi70 válasza CyberFriend (#110022) üzenetére


liszi70
nagyúr

:D

(#110024) dgyuri0123 válasza gordonfreemN (#110005) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Javarészt" a két doboz között zajlik a móka, de néha kilép oldalra, fentre/lentre és néha mintha mellőled szólna. Ez nyilván keveréstől függ. Az "effektek" néha olyan helyekről szólalhatnak meg, hogy keresed a hang eredetét. Van, hogy csak akkor jövök rá, hogy nem "utca zaj", miután teljesen lehalkítom az erősítőt. Fejhallgató soha nem tud olyan teret varázsolni, mint egy hangfalas rendszer, hiszen nincs tér a membrán és a füled között. Soha nem lesz olyan az illúzió, mint mikor ~2-3m távolságból hallgatod a dobozaidat.

"csak a zene van"

(#110025) janek2 válasza johnywalker (#110011) üzenetére


janek2
tag

És a Dac-ot mivel kötöm rá az erősítőre? Rca kábellel mert én ezen az erősítőn mást nem látok.Esetleg jobb lenne másik erősítőt szereznem,amin van optika?Tv optikával ,vagy Dac ?Bocs az amatőr kérdésekért ,de nagyon kezdő vagyok a témában.Eddig házimozim volt,csak rájöttem,hogy teljesen más a zene egy stereo rendszeren.

janek

(#110026) dgyuri0123 válasza fererencz89 (#110019) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Kézimunkázzon" inkább, fonogasson, vagy használtat vadásszon."

Ez evidens. Az eredeti ár töredékét kell kifizetni, ha használtat veszel. Aki bemegy a boltba és megveszi a 300 ezres hf. kábelt, annak én kifejezetten hálás vagyok, mert tőle én fogom megvenni ötöd áron. :) Akinek ez is drága, az fonogasson. Jó móka az is, egy darabig.

"csak a zene van"

(#110027) #10726912 válasza VoidXs (#110020) üzenetére


#10726912
törölt tag

A másik topicban erről írtam. Nem árcímkét kell nézni, hanem értéket. Digit kábel 15 ezerért van ( usb Tmp féle Mundorfból) olyan, ami a nyomtató kábelt magasan megveri, s megveri a Chord Silver szuper ezüst faxa kábelt is. A highend kábelekkel lófax tapasztalatom nincs, nem vagyok pénzégető ember, elég volt a Wireworld reference kábel..
Kábeleknél az értékük a lényeg, s minnél többet tapasztalok, annál nagyobb a meggyőződésem, hogy sokan elhajigálnának mindenféle kábelt, ha rendes réz ( pl a Zu Libtec, Taralabs, Kondo, régi japán rézkábelek) kerülne egységesen mindenhová a rendszerükben. Ezek nem túlhájpolt, mostfejlesztettemszuperlegjobbhighendtesztgyőztes kábelek, hanem aránylag értelmes árcímkéjű és valós értékű kábelek, amiket keresni kell, mert nincs agyonreklámozva, felkapva.
A kábel számít, de egy bizonyos tudású, értékű kábelezés felett már nagyon lutri, hogy mi lesz jobb, s kezdődik a pénzégetés.

(#110028) nLali válasza VoidXs (#110020) üzenetére


nLali
senior tag

Tőled teljesen szokatlanul, mint ha az sugallanád, hogy analóg kábel esetén talán mégiscsak van diffi kábel és kábel között. :
"a drága kábel átverés, főleg a digitális. "

(#110029) dgyuri0123 válasza nLali (#110028) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Diginél is pont akkora a különbség. Egyszer járt nálam 4-5 féle usb kábel egy időben, amiket egymás ellen tudtam "versenyeztetni". Simán tudtam őket rangsorolni ízlés szerint természetesen. Dell I7 laptop/Foobar volt a forrás. Dac egy ProJect Dac Box RS volt Bodor lineáris táppal. Hogy ne csak a levegőbe beszéljek.

"csak a zene van"

(#110030) VoidXs válasza nLali (#110028) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Analóg esetén amit írtam, a hangerőesés, ami vagy fontos neked, vagy nem. Kis teljesítményen, A osztályon például rengeteget jelent, de ha ott egy 200 Wattos végfok, akkor cérnaszálat is használhatsz, amin esik 3 dB, úgyis bírja pótolni. Azért mondják sokan, hogy a hangminőség is változik, mert teljesen máshogy hallunk megváltozott hangerőn, ez viszont egy hangerőnöveléssel gyorsan bizonyítható. Hangerőn kívül fizikai képtelenség, hogy legyen különbség, ezt a vaktesztek tapasztalata és a mérések is egyértelműen bizonyítják.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#110031) VoidXs válasza #10726912 (#110027) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem olvasom a szektatopikot, nem hiányoznak a 20 km-es, nyelvtanilag is híveket oltalmazó tanok és egyéb személyi kultusz. Viszont van tapasztalatom mindenféle kábellel, egészen 12 milliós digit kábelig is. A vakteszt bukta lett (hívő tulaj, saját rendszerén), de tudod, mi volt az AudioQuest legfőbb igazi különbsége? Ennyi pénzért nem felelt meg a szabványos méreteknek, így nem minden eszközzel tudott kapcsolatot teremteni, mert össze sem ért belül a csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#110032) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Sziasztok!

Szeretnék egy Magnat Monitor Supreme 2000, vagy ahhoz hasonló árú/kaliberű álló hangfalpárost venni. Elsősorban PC-hez használnám (hol zenehallgatáshoz, hol filmezéshez, hol játékhoz). Később pedig hozzá szeretném kötni egy Technics vinyllejátszóhoz, amit a jövőben tervezek vásárolni.

A hangfalakhoz szükségem volna egy erősítőre. Azonban fontos volna, hogy olyan erősítő legyen, amit egyszerre tudnék a hangfalhoz használni és audiofil/HiFi fejhallgatókhoz is (legtöbbször fejhallgatóval ülök a gép előtt). Illetve a fejhallgatókhoz szükségem volna egy jó DAC-ra.

Árban olyan erősítő kellene, ami az említett hangfalakat kiszolgálná (illetve középkategóriás fejhallgatókat), DAC-ból pedig szintén egy jó ár-érték-arányú modellt szeretnék.

Szerk.: vagy szerintetek jobban járnék egy aktív hangfallal?

(#110033) johnywalker válasza janek2 (#110025) üzenetére


johnywalker
őstag

Igen Rca-val. Nem tudom mennyire vagy megelégedve az erősítővel, illetve szükséges e a csere.Itt a fórumba sokszor volt szó már pl a Topping E30 dacról.Nagyon sokan dícsérik és megelégedve használják.Sztem érdemes lenne egyet kipróbálnod, akár még használtan is.

(#110034) VoidXs válasza DaemonX (#110032) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Külön venném a fejhallgató DAC-t, teljesen másra kell figyelni azok tervezésekor. Ha átlagos PC-s felhasználás a cél, főleg filmmel és játékkal, amikhez kell erő bőven, akkor az aktívak árazását nehéz utolérni. Az M-Audio BX5 például szerintem egy igazán jó darab, kicsit többért ott a JBL LSR305, esetleg akár egy KRK aktív is. Sajnos álló pár már csak használtan jön ki, de ha erre nyitott vagy, és tudsz várni, akkor megint lehet egy szintet lépni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#110035) nLali válasza VoidXs (#110030) üzenetére


nLali
senior tag

Ha nem is sok, de néhány olyan tapasztalatot is meséltek, kamuzásban nem érdekelt személyek, hogy például az asszony kiszúrta, hogy máshogy szól valami és így a férj kénytelen volt bevallani a kábel cserét. Egy feleség szerintem sose aktív résztvevője a zenehallgatásnak, csak pont ott van a férjjel egy légtérben. Nem odafigyelösen hallgat, csak eltűr.
Van itt a topikban nem egy tanult mérnökember, elektronikában jártas személy, aki több év hifizés után már nem merné leírni, hogy a kábel nem számít.
Saját szakmámból például a szerkezeti acél. Lehet 2 egyforma vas, műbizonylat szerint mindkettő S235JRG, mégis, hegesztés első centiméterénel lehet tudni, hogy más.

[ Szerkesztve ]

(#110036) fererencz89 válasza DaemonX (#110032) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Szia!

Ragaszkodsz a Magnathoz? Új, vagy használt is lehet? Jól gondolom, hogy viszonylag közelről hallgatnád?

Régebbi erősítőkben nagyobb eséllyel van rendes fejhallgató kimenet, illetve phono (lemezjátszóhoz való) bemenet. Újabbaknál divat kispórolni...

DAC-okat szokták viszonylag gyakran fejhallgató erősítővel egybe építeni, akkor nem is kellene az erősítőnek ez a funkció, illetve nem kellene 2 készüléket üzemeltetni fejhallgatózáshoz.

(Ha a lemezjátszó vonalszintű jelet ad, akkor nem kell "phono" az erősítőbe...)

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#110037) fererencz89 válasza nLali (#110035) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Hegesztéskor a derótoknál is hamar, egyértelműen előjönne a különbség. :D ;]

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#110038) VoidXs válasza nLali (#110035) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Amikor én olvastam ezeket, akkor egyértelmű jelei voltak a cserének, nem pedig az, hogy máshogy szólt. A kedvencem az volt, amikor valaki előtte cserélte ki, nyilván azt fogja mondani, hogy tök jól szól, mert már ideges miatta. A topikban lévő mérnökök közül szerintem egyedül nekem nincs semmilyen bevételem hifiből. A házimozisban többen vagyunk így, és amint pro audio-ban vagy a távközlés egyéb helyén dolgozik valaki (tehát ahol már igazán fontos a kábel), egyértelműen ellenzi ezt a hülyeséget.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#110039) nLali válasza VoidXs (#110038) üzenetére


nLali
senior tag

Szerinted ezek egyenértéküek, kizárólag kapott hang szempontjából persze: [link] , [link] ?

(#110040) VoidXs válasza nLali (#110039) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, és mivel a keresztmetszet és az anyaghasználat is azonos, ezért még hangerőkülönbség sincs. Tudok egyenértékű kábelt olcsóbban (olyanom van), de jobbat se nehéz összerakni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#110041) nLali válasza dgyuri0123 (#110029) üzenetére


nLali
senior tag

Végre már-már összeállós lett a redszerem hangja. Lenne kedvem kísérletezni, ha valaki Paks környékén tud kölcsönadni USB kábelt.

(#110042) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Kezdett már nyugodni a hangulat... :W

Nem szotkam hibázni.

(#110043) ozzy711 válasza fererencz89 (#110042) üzenetére


ozzy711
őstag

Miért, jogos a kérdés nem ( és még nem is olyan drága kábel lett belinkelve )? :U Elvileg csak a hangerő lehet a különbség ( bár az is inkább a hangszóró kábelnél, összekötőnél kérdéses )

Hopp, közben megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#110044) fererencz89 válasza ozzy711 (#110043) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Tudjuk mind, hová vezet a "jó" kérdésre egy "jó" válasz. :D

Nem szotkam hibázni.

(#110045) Mathiask válasza nLali (#110035) üzenetére


Mathiask
senior tag

"az asszony kiszúrta, hogy máshogy szól"
Szerintem nagyon alá van bescsülve a testbeszéd szerepe. Épp elég ha a férj tudja, hogy történt valami, onnantól nem lehetünk benne biztosak, hogy az asszony füléhez más érkezett, vagy csak tudat alatt levette a férj jelzéseit. (mind a kettő lehetséges) Nem véletlenül találták ki a kettős vaktesztet, egyszerűen ha volt valaki, aki tudta hogy történt valami változás, onnantól megbízhatatlanok lettek az eredmények.
Az is mindig kérdés, hogy egy ilyen "asszony nem tudhatott róla mégis meghallotta" esetre hány olyan jut, hogy "asszony azzal fogadott, hogy mit cseréltél ki, mert most sokkal jobb" pedig nem is változott semmi eset jut. Mert ez utóbbi velem is megesett már, hogy azt mondta asszony, hogy biztos kicseréltem valamit, mert jobb lett, pedig nem cseréltem semmit.

(#110046) nLali válasza Mathiask (#110045) üzenetére


nLali
senior tag

Jogos a felvetés. A testbeszéd árulkodó lehet. Meg ugye kinek mi az ingerküszöbe. Cserélhetek én DAC-ot, erősítőt vagy bármit. Tudod mit vesz észre a feleségem? A port az erősítő mögötti polcon meg a számítógép belsejében.

(#110047) #10726912 válasza VoidXs (#110031) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ja, szektatopik..bocs, ne beszélgessünk... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#110048) liszi70 válasza VoidXs (#110040) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a keresztmetszet és az anyaghasználat is azonos"

A drágábbnál ott van, hogy 2 x 0,20 mm², az olcsóbbnál honnan lehet tudni?

(#110049) VoidXs válasza liszi70 (#110048) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

24 AWG a szabvány. Ha nincs kiírva, általában annyi.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#110050) liszi70 válasza VoidXs (#110049) üzenetére


liszi70
nagyúr

OK, kösz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.