Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74501) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Ja csak érdekesség képpen mivel most csöppenek bele ebbe az egészbe így sok mindent ki fogok próbálni.
A nagyon érzékenyek most csukják be a szemük :P

A vincent-re hétvégén rá lesz kötve haveromnak egy jó 10-enéves JBL Arena.
Valami mocsok szar kábel van neki rajta, ezért viszek haza az üzletből (Villamosságink van) 2x1,5 tömör CU- vezetéket és megnézzük lesz e különbség :D (ha kihalljuk egyáltalán) :P :D

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74502) Mr Bond 007 válasza Kiskokó (#74499) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

+1
Én is kíváncsi vagyok rá mi illik a vincenthez hangzásban. Érik egy SV-500, és nekem is első komolyabb hifim lenne. Viszont erre áldozni nem nagyon lesz már lehetőségem akár 8-10 évig, ezért nem akarok mellé nyúlni. Ami adott az egy kb 17nm-es nappali aminek a közepén van a kanapé ahol zenét hallgatnék tehát kb 2-2,5 méterre lennének a hangsugárzók a tv 2 oldalán (film+zenére is kell) úgy hogy a faltól elhagyom a kötelező 30cm-t.

Ide mehet valami kompaktabb álló sugárzó? (pl Quadral Rhodium 400) vagy inkább menjek állványos irányba? Tudom hogy füleléssel lenne a legjobb, csak nagyjából be kéne lőnöm ehhez az erősítőhöz milyen hangsugárzó illik tudásban? (Mivel nem lesz bolygatva a rendszer ezért szeretnék egy ligába tartozó komponenseket.) Használt hangfalaktól sem zárkózom el.

[ Szerkesztve ]

(#74503) Kiskokó válasza Mr Bond 007 (#74502) üzenetére


Kiskokó
veterán

Én is néztem a Rhodiumot is. meg a Platinumot is vagy mit.

Én az SV400-al szemeztem volna, de használtan akartam venni költséghatékonyságból.
Állítólag ez az Sv-123 amit vettem komolyabb mint az SV-400.
Nem tudom ezt mennyire lehet igaz.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74504) krichd1 válasza Mr Bond 007 (#74502) üzenetére


krichd1
addikt

Mindkettő járható út, az állványos és a kompaktabb álló hangdoboz irány is. Az SV-500-hoz sok minden párosítható, inkább az a kérdés, hogy te milyen hangot szeretnél. Nyugodtan próbálhatsz hozzá felső-közép kategóriás hangdobozokat is.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74505) Sz.Péter válasza Kiskokó (#74499) üzenetére


Sz.Péter
tag

Tapasztalatnak az is jó,Az xfi meg talán nem sokat buksz.Én ezt néztem,de nem fekete.

(#74506) bodo753


bodo753
tag

Sziasztok!

Van egy Bc acoustique ex 322d-em és egy
q acoustics 3050 párossal és felmerült 2 kérdésem:
-előre lépés lehet-e egy minőségi tápkábel ha 2db 3 méteres hoszabbító van elötte?

-egy haverommal tervezzünk egy 6-8 fős összejövetelt a szabadban majd ha jó idő lesz.
úgyhogy kivinném a cuccot a szabadba.a kérdésem hogy mivel egy kicsit nagyobb hangerőn fog szólni mire kell figyelni hogy ne legyen baja,ne hajtsam túl?

[ Szerkesztve ]

(#74507) Kiskokó válasza bodo753 (#74506) üzenetére


Kiskokó
veterán

Én nem vagyok nagy hifi szaki. De munkámból adódóan azért van egy kis rálátásom.
De ha van hosszabbító előtte... ráadásul 2.. ne adj isten valamelyik még kapcsolós is.. semmi érelme a tápkábel cserének..
Még sztem akkor sem ha feltételezzük a hosszabbítók valami "jobb" minőségűek mondjuk legrand.

Sz.Péter :

Igen ezt már én is néztem sőt már más is ajánlotta itt! Hát ez a hangfal viszont biztos fóliázva lenne :S :D
Megint hülye kérdésem felteszem. Példának hozzuk ezt a hangfalat.
Mivel Rap, hip-hop szólna nagyrészt rajta. Egy ilyen hangfal megállja a helyét mélyben vagy nem ártana hozzá egy mélyláda?

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74508) blattida válasza Kiskokó (#74507) üzenetére


blattida
nagyúr

Amin még Michel Legrand is jobban szól... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74509) Mr Bond 007 válasza Kiskokó (#74503) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Először én is az sv-400-at néztem, de annak a dac-ja csak 48kHz-et tud. Ha már ennyit rá költök, akkor legyen 192kHz-es, mert számítógépről kapja majd a zenét optikán keresztül.

krichd1: Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#74510) Kiskokó válasza Mr Bond 007 (#74509) üzenetére


Kiskokó
veterán

Aha, na én azt nem is néztem, nekem van egy X FI HD ami tudja a 192-őt bár mint feljebb láthattad ezt se igazán méltatták.
Én nagyon örülök most ennek a Vincentnek. Lehet ki se fogom használni a tudását, ami legalább is a zenei minőségét illeti, de szeretem ha megvan az alapja inkább mindennek. Használtan elég baráti volt az ára szerintem. :)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74511) Sz.Péter válasza Kiskokó (#74507) üzenetére


Sz.Péter
tag

Van annyi mélye ami kell,de a te pénzed,neked kell eldöntened.Egy okkal több,hogy volt már ajánlva.Ha nem bánod a 192khz-röl,a fóliázásról,és a mélyládáról,majd egyszer....

(#74512) Tamoo válasza Kiskokó (#74510) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az én dac-om csak 96-ot tud koaxon. :( ;] De nem zavar mert a mostanában többnyire hallgatott spotify még azt sem éri el. :D

[ Szerkesztve ]

(#74513) Speeedfire válasza Tamoo (#74512) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Tudja a cd minőséget vagy nem?! Hát akkor? :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74514) fehér_ember válasza ati888 (#74470) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én tavaly november végén vettem egy Karat 40-est, képekről ítélve szerintem a 940-es se lehet merőben más. Magasai, közepei nagyon tetszettek de sajnos mélyek terén harmatos.
Ezzel viszont nem kockáztatsz sokat.

Kiskokó
Én már megtapasztaltam hogy egy 3m-es RCA kábel is képes rontani a hangon az 1m-eshez képest az erősítő és a forrás közt. Lehet hogy nem minden esetben problémás az említett hossz; de én a hifi-hez többé nem megyek 1m-es fölé. A 10m-es meg még gondolatnak sem ajánlott.
A kábelt amit viszel a haverhoz, járasd előtte vagy 24-28 óra hosszat :) .
"Quadral hangfalak bejönnek"
Ez is az.

[ Szerkesztve ]

(#74515) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Üdv újra. :)
Sajnos a napokban linkelt D/A valóban elkelt, így tovább nézelődtem. (Marantz PM6003 - Dynaudio DM 2/7)
Két kiszemelt:
Cambridge Audio DacMagic
Emotiva XDA-1
Ezek ajánlottak lehetnek az én szettembe? Szívesen fogadok linkeket is, elsősorban használt terméket keresek. A fentebb linkelteknél olcsóbbat terveztem venni, de azok áráig erősen indokolt esetben még el tudok menni. :)
A forrás egy laptop lesz, USB-n keresztül.

(#74516) kukulec válasza _ATi_1 (#74515) üzenetére


kukulec
őstag

az Emotiva XDA-1 nagyon szép készülék, de az USB 16/44.1-et tud.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#74517) dgyuri0123 válasza _ATi_1 (#74515) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én inkább Denon DA300-at javasolnék, pl. innen. Alig hosszabb árban...de modernebb és jobb az USB-je is, mint a többieknek.

Az Emotiva kék világításával ki lehetne kergetni a világból, de lehet, ez tetszik neked. Persze ha van dimmer lehetőség, akkor megfelelően el lehet sötétíteni.. gondolom, nem tudom. Hangra sokak szerint a DA300 jobb mindenben az XDA1-nél. Dakmágusnál' meg mindenképpen...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74518) Speeedfire válasza _ATi_1 (#74515) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Kicsit drágábbank kapsz DA300-ast.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74519) krichd1 válasza kukulec (#74516) üzenetére


krichd1
addikt

Egy olcsóbb kínai Xmos transzporttal könnyen áthidalható probléma.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74520) Polllen válasza _ATi_1 (#74515) üzenetére


Polllen
nagyúr

USB-hez ha fontos az ár, akkor inkább a denon, amit ajánlottak. Az xda-hoz kell egy transzport + coax kábel.

Amúgy az Emotiva is és a Denon is jó dac, volt mindkettő, két teljesen eltérő karakterű hangot tudnak.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#74521) python1 válasza Polllen (#74520) üzenetére


python1
veterán

+1.
Nálam még zenél az Emotiva,szerintem szerethető a hangja az árát simán éri.

(#74522) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, meggyőztetek a Denonról...teszteken is elég jókat írnak róla. :)
Már csak állványok kellenek, aztán egy ideig abba is hagyhatom a költekezést.... :))

(#74523) bta1 válasza kukulec (#74479) üzenetére


bta1
őstag

Drága :D
A Furutech termékei egyébként általában kicsit(?) magasba húznak (van egy jellegzetes kiemelésük).

(#74524) blattida válasza bta1 (#74523) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez a tápkábel magasba húz?

Egyébként itt vannak a legjobb villamosvezetők. ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74525) Tamoo válasza bta1 (#74523) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mekkora általánosítás! :D

(#74526) blattida válasza blattida (#74524) üzenetére


blattida
nagyúr

Hogy ne kelljen letölteni, itt túl nagy az ellenállás, a legjobb vezetők

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74527) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Vangelis - Himalaya, Pink Floyd- Sorow megven korai nyugati nyomatú Lp-n és Cd-n is. Összhasonlítva Lp sokkal élettelibb, vidámabb, a térérzet is jobb.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#74528) nebulo5 válasza bta1 (#74523) üzenetére


nebulo5
senior tag

blattida & Tamoo!
Ha azt vesszük alapul, hogy a Furutech-nek igen széles termékpalettája van tápkábelből és így az ár spektruma is igen széles, akkor valóban előfordulhat, hogy bta1 fórumtárs általánosítása "nagy".
Saját, és még 3 kollégám tapasztalatára alapozva, az általunk tesztelgetett 25 - 70 ezres árkategóriában beszerezhető Furutech tápkábelek esetében azt kell mondjam, hogy ha nem is precízen, de jól fogalmazott bta1! A kiemelésük inkább úgy pontosítható, hogy a magas hangtartomány tetejét kiemelik ugyan, de a közvetlen alatta lévő (közép hang tetejét és a magas tartomány alját), a "present" tartományba sorolható sávot fátyolosítják. Ez több, a jelzett ártartományba sorolható kábelnél konstatáltuk egybehangzóan. 3 rendszerben voltak tesztelve a kábelek forráskészüléknél illetve erősítőknél is. A konklúzióink egymástól függetlenül születtek, próbáltuk figyelmen kívül hagyni a Liszi által oly sokat emlegetett "placebo" szindrómát is :D

Üdv: nebulo

(#74529) odrobinam


odrobinam
csendes tag

Sziasztok!

Bi-wiring kapcsolattal szeretném összekötni az erősítőm és a hangszórókat.

Az erősítő egy Denon PMA-700AE, a hangszórók Magnat Vector 55.
A PMA-700AE használatijában nem találtam utalást a Bi-wiring összekapcsolásra, viszont a PMA-710AE és PMA-720AE leírásában megtalálható. Szerintetek a PMA-700AE is képes rá?
Ha igen, akkor a bekötés az még menne is viszont egy kérdés merült fel bennem.

Itt a bekötésről a kép:

Viszont, ha bekötöm bi-wiring módban, akkor az erősítőn hogyan állítsam be a következőt:
A and B, vagyis A+B gombok összekapcsolásával kellene működnie?

A hangfalak impedanciája 4-8 ohm, viszont a Bi-wiring módban az erősítő 4-16 ohm-ot tud. Ez nem fog gondot okozni?

[ Szerkesztve ]

(#74530) bta1 válasza Sz.Péter (#74392) üzenetére


bta1
őstag

Fusi E7936 SFF, Q9300, 4x 2GB Swissbit DDR3, mezei Seagate Hdd, 64bites W10 (naprakész driverek, erőforrászabáló komponensek kikapcsolva). Na jó, kicsit több 20eFt-nál, de már E8400-assal (ez itt a reklám helye :) ) is rendben volt.

Tehát nem gyári konfig, annak azért másmilyen a hangja... a többi Esprimo, amivel találkoztam, ehhez képest lélektelen, de talán vannak még jó típusok. Komoly hangminőséget senki se várjon, mindenesetre én erősen elcsodálkoztam, ahogy egész élvezhetően, a "lényeget megragadva" játszotta le a Youtube-on(!) pl. ezt és ezt. És még sokféle "könnyebb" műfajt. Realtek chiptől sokkal, de sokkal rosszabbat vártam...

[ Szerkesztve ]

(#74531) Brett001


Brett001
aktív tag

Sziasztok!

Van itt a fórumon olyan, aki vagy valaki az ismeretségi köréből rendelt Kínából csöves erősítőt? Mivel a fejhallgató erősítős topicban többen is rendeltek már csöves fejes erősítőt, melyek olcsó áruk ellenére tisztességesen megcsinált, kellemes hangú cuccok, lehet, hogy az integrált erősítők között is akad nagyon jó vétel? Érdemes ilyenben gondolkodni? Mondjuk az 500-700$ -os árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#74532) blattida válasza odrobinam (#74529) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Ugyanúgy ott van a két pár terminál a 700-as hátulján, így alkalmas.
A terhelő impedancia értékének a minimum a fontos, ezért nyugodtan használhatod a dobozaiddal.
Igen, ennél a megoldásnál A és B kapcsolót is be kell nyomnod a kettős kábelezés miatt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74533) bta1 válasza Tamoo (#74525) üzenetére


bta1
őstag

Miután ez a nálam járt Furuizé tápkábelek, csatik, és elosztó hangjában közös vonás, az emberfia hajlamos kicsit általánosítani :DD

(#74534) odrobinam válasza blattida (#74532) üzenetére


odrobinam
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszodat blattida!

[ Szerkesztve ]

(#74535) blattida válasza bta1 (#74533) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel a japánok előszeretettel használnak ezüstöt és ródiumot, ezért ez a kis magas forszírozás annyira nem meglepő.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74536) egykori válasza odrobinam (#74529) üzenetére


egykori
őstag

Ezt a bekötést már régebben kipróbáltam az előző igen szerény cuccomon (Denon PMA-280 + Mission 760i SE), de nagyon pocsék hangot szolgáltatott. Kíváncsi vagyok a te kísérleted eredményére.

(#74537) krichd1 válasza Brett001 (#74531) üzenetére


krichd1
addikt

A fejhallgatós erősítős topikban nem a kínai csöves erősítők azok, amikkel elégedettek az emberek. A jobb hangú elektroncsöves erősítő még használtan is elég drága. Már eleve egy jó kimenőtrafó is egy kisebb vagyon.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74538) dgyuri0123 válasza egykori (#74536) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én is azon töprengtem, megéri-e a kábel árát a kísérlet, mert szerintem sem lesz "maradandó" élmény.

"csak a zene van"

(#74539) egykori válasza dgyuri0123 (#74538) üzenetére


egykori
őstag

Szerencsére volt kábelem. A problémám konkrétan az volt, hogy az amúgy is elég vérszegény basszus szinte teljesen eltűnt, valamint olyan érdekes visszhangot produkált, hogy nem is kísérleteztem vele tovább. Állítólag a vezetékek hosszával kellett volna szórakozni, de nem hittem, hogy az ilyen drasztikus különbséget kezelni lehetne ilyen módon.

(#74540) Mikisys válasza Brett001 (#74531) üzenetére


Mikisys
őstag

Keress inkább a hazai forgalmazóknál valami csöves erősítőt, azok garanciával és megbízható háttérrel rendelkeznek.

Üdv!

(#74541) Tamoo válasza bta1 (#74533) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azt el tudom fogadni, hogy egy hangfalkábel, ic kábel magasba húzást okoz, de egy tápkábelnél nem más a "hatásmechanizmus"? Vagy ha ezüst akkor magasba húz és kész? Nekem azért vannak itt kétségeim, illetve a tízen plusz tápkábelnél ami nálam járt (köztük Furu is) egyszer sem tapasztaltam határozottan ilyen jellegű változást.

(#74542) Brett001 válasza Mikisys (#74540) üzenetére


Brett001
aktív tag

Csak ötlet szintjén merült fel bennem a dolog, nekem ahhoz nagyon vékony a pénztárcám, hogy itthon vásárolható csöves erőlködőben gondolkozzak. :U Ugyanis mostanság elég sokszor kiderül, hogy ami kínai nem feltétlenül egyenlő azzal, hogy vacak is. Azért kérdeztem rá, hátha...csak esetleg egy kisebb összeggel ismerkedni a csöves hangzással.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#74543) krichd1 válasza Brett001 (#74542) üzenetére


krichd1
addikt

Persze, csak ami tényleg jó lehet, az még kínaiból sem annyira olcsó. Ha ismerkednél az elektroncsövesekkel, akkor például ilyenre vadássz.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74544) bta1 válasza Tamoo (#74541) üzenetére


bta1
őstag

"egy tápkábelnél nem más a "hatásmechanizmus"?"

Ezek szerint te tisztában vagy a hatáslánccal, amely kábelek hangminőségét alakítja...őszintén irigyellek;)

"Vagy ha ezüst akkor magasba húz és kész?"

Két csupasz (szigetelő bevonat nélküli) ezüstszál soha nem húz magasba, legalábbis én ezt nem tapasztaltam. Következésképpen ha egy gyári kábel ilyen, annak nem önmagában az ezüst alapanyag lehet az oka.

[ Szerkesztve ]

(#74545) Tamoo válasza bta1 (#74544) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kérdésként írtam. :U

[ Szerkesztve ]

(#74548) Hunyus


Hunyus
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg van egy pár yamaha ns777 hangfal párom,illetve egy pioneer 1131 erősítő hozzá.
Egy régebbi pc-re van kötve az erősítő,rca-jack kábellel.De eléggé gyengének tartom a hangzást minőséget...
Hogyan tudnám növelni a "hangzást"??
Gondolok itt egy hangkártyára a pc-be,vagy bármi más!?

(#74549) Perzeusz válasza Hunyus (#74548) üzenetére


Perzeusz
tag

Attól függ, mennyiért. Szerintem, ha csak egy X-Fi Hd-t, vagy Xonar U7-et a számítógép után kötnél, már nagyot lépnél. Esetleg DAC-os topikban megkérdezed. (én pár éve biggyesztettem egy Xonar Essence One-t pc és erősítő közé, és hát mit mondjak, áll-leesős volt! Pedig az nincs az ajánlottak között. Egyébként azóta is ez muzsikál nálam)

2 db WD Red 2TB eladó

(#74550) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hallo

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy erről a hangfalról mi a vélemény?
YAMAHA ns-777
Esetleg a zenei stílusomhoz mennyire illeszkedik? És az erősítőhöz?

Anno nézegettem ezt újonnan, most van egy eladó használt nem rossz árban. Nagyon alacsony a szintje az erősítőhöz jól érzem? :D
140-be lenne eladó.
6ohm gondolom nem probléma az erősítőnek?.
Köszi és bocsi hogy mindig kérdezgetek.
üdv

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.