Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74801) bta1 válasza Krill77 (#74797) üzenetére


bta1
őstag

Rossz totyik? Nem baj az, én szeretek rosszalkodni :DD
Az a jack aljzat nem fejhallgatócsati véletlenül? A legtöbb esetben a hangszóró jele kerül oda, és akkor minden további nélkül köthetsz rá 8 ohmos dobozkát. Kérdés, van-e értelme, mert a silány tévéhangszórót általában gyatra erősítő szokta hajtani, a többi hangfokozatról nem is beszélve...

[ Szerkesztve ]

(#74802) Krill77 válasza bta1 (#74801) üzenetére


Krill77
őstag

Természetesen 3, 5 os fejhallgató kimenetrol beszélek. Egy Bluetooth speakert tettem ra es komolyan javult. De azt nem erre szeretnem használni. (nem is nekem lenne). Vannak regi hifi hangfalaim, drotpar log belole, tehat csak egy 3,5 os jack dugaszt kene ra tenni. Az mar eleg jol szolna. Viszont tul nagyok a tv melle. Ezért kérdezem van-e valami, talan geniusbol egy olcsobb cucc.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#74803) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló

Segítsetek már légyszíves!
Amíg nem lesz hangfalam az erősítőhöz, addig HA lehet akkor rákötném a hifim hangfalait.
Na mármost ezek a hangfalak 2 pár azaz 4 érel rendelkeznek és a hifibe is külön megy 4pár.
A Vincenten csak 1 csatorna van ugye és az van oda írva 4-8ohm.
A hangfalak a leírás szerint 6 / 6 ohmosak. külön írja a 2 pár adatait hangfalon belül mindkettő 6ohmos.

Van rá egyáltalán lehetőség hogy rákössem? ha igen hogy?
Bár sejtem, hogy nem lehet. Ha csak nem akarom megnézni hogy füstöl el egy Vincent :D

Köszi
hello

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74804) dgyuri0123 válasza Kiskokó (#74803) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ilyen? Ha igen, akkor először kösd össze úgy, ahogy a képen van. A 6 ohm nem gond.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74805) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#74804) üzenetére


fehér_ember
addikt

Szerintem meg valami régebbi "dizájnos" (csili-vili színes equalizer sávos, több cd helyes tálcával rendelkező ...) Panasonic HIFI-je lehet, aminek a dobozainak hátuljából 4 ér bukkan ki a sima dupla helyett (nincs a dobozokon kábelcsatlakozó). Állítólag :F azért mert már a készülékben megtörténik a keresztváltás.
Szerintem először csavarozza szét a dobozokat, vagy vegye ki a hangszórókat és nézze meg, fotózza le, belül mi a helyzet.

(#74806) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#74805) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem tudom honnan gondoltam, hogy JBL-e van. :)

"csak a zene van"

(#74807) Nemir Ombe válasza Kiskokó (#74803) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha ez valami Panasonic/Technics vagy hasolnó "hifinek" a doboza volt és ha "közösíted" a kábeleket és úgy kötöd be, akkor ez a legjobb módja, hogy "kinyírd" az erősítőt.... ;]

Hmm ....

(#74808) Kiskokó válasza Nemir Ombe (#74807) üzenetére


Kiskokó
veterán

Köszi mindenkinek
Elnézést, elfelejtettem mondani, SA AK44 Panasonic hifi hangfala lenne. Az elején még pár hónapja szó volt róla hogy erről váltok majd :) csak most elfelejtettem hozzátenni.

Alap esetben én is így tudom, hogy kinyírja az erősítőt. De aztán hallottam valamit hogy ?keresztbe :U ? kell kötni a vezetékeket és úgy jó lehet. De szerintem baromság.
Gondoltam azért rákérdezek, itt hogy van e rá esély vagy nincs!
Köszi

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74809) blattida válasza Tamoo (#74799) üzenetére


blattida
nagyúr

Van neki R-je és Z-je is és működne is a dolog, erősítő védelem szempontjából mindenképp. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74810) urbi107


urbi107
tag

Philips cd 750 lejátszóhoz milyen távirányítót és hol lehet kapni?

(#74811) johnywalker válasza urbi107 (#74810) üzenetére


johnywalker
őstag

Itt próbáld: hangszorobolt

(#74812) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Létezik vmi olyan hangfal tartó aminek gurulós kerekei vannak ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#74813) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hali
Nézelődtem a topicban de azon kívül hogy a Canton Karat-egy olcsóbb típusa a Cantonnak pontosabbat nem találtam.
Canton_Karat_707_DC
Canton_Karat_M_80_DC
Ez lenne a két szóban forgó Karat hangfal amiről nem nagyon találok tapasztalatot a neten. a sima technicai specifikációkat leszámítva.
Azt látom hogy nem mai gyerekek ezek.

Köszönöm.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74814) Kiskokó válasza Kiskokó (#74813) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ba...ki pont lecsúsztam.
Illetve
Ő keresett még meg

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74815) Nemir Ombe válasza Kiskokó (#74813) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A Karat nem igazán volt "olcsó tipusa" a Canton-nak, régebben ez (és a Karat Reference) volt a csúcs sorozat .... ;)

Hmm ....

(#74816) Kiskokó válasza Nemir Ombe (#74815) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hát akkor nem tudom, pont ezért kérdezek itt rá mindig...

Ez alapján
Itt is Olcsó hifinél van szó róla
Mivel Krichd1 már írta többször hogy a GLE sorozat nem igazán ajánlott, így ha ehhez mérten kérdezi hogy melyik a jobb (és van még pár HSZ amiben ez jön le) úgy gondoltam a Karat se egy top sorozat.

A fenti konkrét darabokról esetleg valami vélemény? Igaz annyira nem tettszenek.
JBL ES90-t is ajánlottak. (csak mellékesen, nem igazán gondolkoztam el rajta)
A monitor Audiot kevésnek érzem.

Köszönöm válaszod előre is.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74817) YceBear


YceBear
tag

Sziasztok

FOCAL CHORUS 706 mennyire ajanlott 55k ert. Erdemes meghallgatni?

Koszonom

(#74818) krichd1 válasza Kiskokó (#74816) üzenetére


krichd1
addikt

Kevered a dolgokat. Van a régebbi Karat szériák, amiket manapság elég olcsón meg lehet kapni, annyit megérnek, van újabb az már teljesen más felépítésű és drágább is. A GLE szériánál az újabbakra írtam, hogy nem ajánlom, a régi GLE szériák megint teljesen mások. Persze a régi GLE szériánál jobb a Karat.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74819) Tamoo válasza YceBear (#74817) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Attól függ mik az elvárások.

(#74820) dgyuri0123 válasza Kiskokó (#74816) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

ES90 vacak... Melyik MA-t érzed kevésnek?

(#74817) YceBear: Állvány is kéne hozzá.. annyiért már állót is kaphatnál. Vagy az állványos fontos?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74821) Kiskokó válasza krichd1 (#74818) üzenetére


Kiskokó
veterán

Értem. Köszönöm.

Viszont így már megértitek, hogy miért kérdezgetlek Pontos típusról titeket?
Ne mondjátok, hogy én elvárom hogy helyettem döntsetek stb stb. De ha egyszer nem értek hozzá és laikus vagyok...
Látod itt a példa.. honnan szüljem, meg magamtól azt amit most te leírtál? :)

Tudom idegesítő vagyok, hogy heti 2-3 szor is bekérdezek véleményre egy típusról (mivel van,hogy, választ se kapok) de általában még a meglévő infók alapján se kapom meg a igaz tényeket, ezért kérdezek itt.

Köszönöm.

Kedves dgyuri :
Igen olvastam róla, meg úgy gondoltam én, is nem lehet nagy szám a DZSIBIEL :D

Ph-s fórumtárs árul egy MA Bronz 5-öt. Ezt gondolnám kevésnek, de ő legalább viszonylag közel van, bár az eladó maga is elárulta, véleménye szerint is kevés mélyben a hangfal.

Illetve ajánlottak egy MA Silver RX-8-at is. Ez azért már elég jó lenne, de itt meg az ár sajnos ami már nem fér bele nekem. :( Ez pedig szimpatikus.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74822) dgyuri0123 válasza Kiskokó (#74821) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A BR5 nem gagyi ám és a mélye sem gyenge. Meg hát az ára sem mindegy.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74823) Dorian válasza Kiskokó (#74821) üzenetére


Dorian
félisten

RX8-cal pedig igen jól járnál. Szép is, jó mélyben is, meg amúgy is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74824) krichd1 válasza Kiskokó (#74821) üzenetére


krichd1
addikt

Például úgy, hogy alaposabban utánanézel. Azt már képről is láthatod laikus szemmel, hogy például a Karat 40-nek és a Karat M80 DC-nek nem sok köze van egymáshoz.

(#74822) dgyuri0123: Bronze 5-ről van szó, a BR5 más típus.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74825) YceBear válasza dgyuri0123 (#74820) üzenetére


YceBear
tag

(#74820) dgyuri0123

Ha az allvany beferne akkor allot keresnek. :( Csak a TV szekrenyre tudom rakni. A cel az lenne, hogy valami jobb hangot kapjak ami nem foglal sok helyet es koltozes utan ha eladasra kerulne ne legyen nagy a veszteseg.(Ami mindig lesz csak merteke nem mindegy) BW 602 volt nalam kolcsonben az mar 1 picit nagy volt. Erosito sincs meg hozza igy az lesz a kovetkezo lepes.

(#74826) dgyuri0123 válasza krichd1 (#74824) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jogos...de akkor sem rossz. Talán a Bronze széria még jobb is volt... :)

(#74825) YceBear: Ez nem a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74827) krichd1 válasza dgyuri0123 (#74826) üzenetére


krichd1
addikt

Bronze 5, BR5.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74828) Kiskokó válasza krichd1 (#74824) üzenetére


Kiskokó
veterán

Értem amit mondasz, de azért remélem azt is megérted, hogy visszamenőleg 15 évre több 10 hangfalgyártón belül ne legyek képbe több száz hangfallal.

"Kevered a dolgokat. Van a régebbi Karat szériák, amiket manapság elég olcsón meg lehet kapni, annyit megérnek, van újabb az már teljesen más felépítésű és drágább is. A GLE szériánál az újabbakra írtam, hogy nem ajánlom, a régi GLE szériák megint teljesen mások. Persze a régi GLE szériánál jobb a Karat."

Én kérek elnézést, hogy ha 2 percet szánni kell megírni a fentebbi HSZ-edet és mondjuk nem nekem kell összeszenvednem órák alatt az olyan információkat amiket talán nem is jól rakok össze...
Mint lásd feljebb... olvassak utána és tudjam meg melyik Karat széria jó és meddig (arról nem beszélve, hogy ha jó miért jó és mitől rossz), melyik GLE széria jó és meddig. Aztán még "találjam" ki azt is a leírtakból, hogy ezek hogy viszonyulnak egymáshoz.. maradjunk annyiban hogy akkor egész nap a gép előtt ülhetnék, és itt most pl csak egy típusról van szó.
Ebbe benne kell lenni, folyamatosan... ezt így nem lehet.

Ezzel nem azt mondom, hogy elvárom a válaszotok és én nem akarok utána nézni, de ez így szinte lehetetlenség. De lehet én vagyok csak a gyökér. :U
Azt még bele se kalkuláltam, hogy ezek a vélemények amúgy meg tök egyéni is lehet ami megint torzít az egészen....

Na mind1. Mint régebben is írtam feljebb, ha szeretnétek akkor nem írok többet, ha nehézkes a segítség.
Természetesen az is igaz amit korábban írtam és minden eddigiért hálás köszönet, neked és mindenkinek!

Dorian : Sejtem, hogy elég jó lehet de sajna 230ezer ft lenne a 150ezres határon túl van :(

dgyuri : Köszönöm a véleményed. Ez a Bronz 5 viszonylag közel is van hozzám, szerintem felugrok pestre meghallgatni majd valamikor. Köszi

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74829) Pazolini válasza Kiskokó (#74828) üzenetére


Pazolini
senior tag

Úgy csinálsz, mintha kegyed gyakorolnál azzal, hogy kérdezel, pedig csak "használod" a topikot, s elvárod a kellemes hangszínt is.
Itt minden info extra dolog ahhoz képest, amit magad alakítanál, úgyhogy érdemes visszavenned kicsit: nem hisztizni, ha kellemetlenebb hanggal, odavetett félmondatokkal találkozol. Nem kell ezeket személyes sértésnek venned, sőt: ITT ISMERETLENEK FOGLALKOZMNAK A SZEMÉLYES ÜGYEDDEL már x hete. Szinte konzíliumot ülnek feletted, aki minden héten újabb és újabb betegségekkel és tünetegyüttessel leped meg őket... Szerintem csak NAGY-NAGY KÖSZÖNET ÉS HÁLA, mi egyedül kijár nekik ezért.
Remélem, a pozitív dorgálást hallod ki ebből. :(((

(#74830) Kiskokó válasza Pazolini (#74829) üzenetére


Kiskokó
veterán

Na jó, itt fejeztem be ezt.
Nem tudom miből kéne vissza vennem!!
Soha a büdös életbe nem voltam, követelőző, soha nem volt olyan a hangnemem.
SOHA nem szóltam érte egy szót sem, ha csak fél mondatok lettek hozzám vágva.(főleg hogy az a fél mondat is UGYANÚGY segít ahogy kell és ez nekem pont elég).
MINDENÉRT köszönetet mondok és illedelmesen kérdezek!
Hisztit meg egyáltalán nem látok... szóval inkább neked más kihallani az én mondandómból.
Szimplán annyit szeretnék, hogy egy másnak pár szavas "ezt a szériát pont nem ajánlom" választ kapjak, hogy ne nekem kelljen órákig bújni a netet és azt kisakkozni hogy a 10en Karat és a 10en GLE hangfalból melyik a jó vagy a rossz és melyik hogy áll egymással szembe, főleg nem laikusként.

Ennyi.
DE én akkor itt ezt most OFF-olom is és MÉGEGYSZER köszönet minden eddigi segítséget.

Illetve "ITT ISMERETLENEK FOGLALKOZMNAK A SZEMÉLYES ÜGYEDDEL"
Ez egy fórum, ha valakinek ez nehezére esik akkor ne írjon ide... olyan dolgot vágsz a fejemhez ami egy fórum alapeleme... de mind1.

Értem amit mondasz de nem látom létjogosultságát!

Helló!

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74831) Pazolini válasza Kiskokó (#74830) üzenetére


Pazolini
senior tag

Tévút az önérzeteskedés, hidd el!
Te úgy gondolod, hogy vagy Te, meg van az összes topiklakó. Neked nincs időd olvasgatni, a többieknek meg legyen. Te kérdezhess, ők még ki sem oktathatnak néhanap. Hát tudd meg, hogy itt mindenki (legtöbbnyire) autodidakta, rengeteg időt feccöl elemzések olvasgatásába, szakmai lapok silabizálgatásába, hallgatózásba, beszélgetésbe, tapasztalatszerzésbe még most is, akár több 10 éves gyakorlattal a háta mögött, és ezt a hi-fizés iránti alázattal és szenvedéllyel teszi. Itt mindenki van mindenkiért, azért hívják fórumnak, s nem mindenki egyért. Én is befejezem már az OFF-olást. Bocs miindenkitől! :R

[ Szerkesztve ]

(#74832) Spíler válasza Kiskokó (#74828) üzenetére


Spíler
őstag

Hetek óta olvasom a nyűgjeidet,a kínlódásodat,már nagyon unalmas.Annyi segítséget kaptál,hogy nem egy,de tíz pár hangfalat is vehettél volna,ha akarsz(??).És igen,olvass utána és menj el hallgatózni,anélkül nem megy.Ez lassan kimeríti az érzelmi zsarolás fogalmát,sajnáltatod magad egyfolytában és elvárod,hogy veled foglalkozzanak.Neked kell hangfal,hát fektess bele energiát és fáradságot,ennél több segítséget sehol nem kaptál volna mint itt. :(((

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#74833) Lacy6


Lacy6
senior tag

Sziasztok!

Egy erősítőt és a hangfalat szeretnék vásárolni, de nem igazán vagyok képbe mit érdemes venni.
Az erősítőbe 40 ezer körül gondolkodok és meg is tetszett 2 fajta.
DENON AVR 1912
DENON AVR-2801

Hangfalba olyan 40-75 ezer körül gondolkodok.
Igazából mindenes lenne, filmnézésre, játékra és zenére.
Fontos hogy mélynyomót ne kelljen már mellé.
Ezeket nézegettem:

MB QUART 60 C
MB Quart QLC-400
Magnat Vintage 120
Canton Fonum 2000
Canton GLE 407
Magnat Monitor 880

Jó fele nézelődöm? :F
Abszolút nem értek hozzá :)
Mire érdemes figyelni?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#74834) Phülöp válasza Lacy6 (#74833) üzenetére


Phülöp
addikt

Szereóra nagyon nem ajánlom a házimozi-erősítőket.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74835) Kiskokó válasza Pazolini (#74831) üzenetére


Kiskokó
veterán

Meg is válaszolod magad! :)

Köszi majd ha lesz 10 éves tapasztalatom egy olyan témában ami kb fél éve keltette fel az érdeklődésem
(amúgy sem olyan szinten mint itt másoknak) ...majd akkor visszajövök.

Azt se tudod mit beszélsz... nekem nincs időm olvasni a többieknek meg legyen... a többiek NEM MIATTAM olvastak utána és még csak nem is kényszerből, vagy miattam, hanem azért mert érdekli őket és kíváncsiak rá stb.
Tehát még csak azt sem kérdezhetem meg amit más szimplán élvezetből szerzett tudása rejt!?

Akkor innentől fogva senki ne irjon semmi tapasztalatot se semmit hisz az mindenki magánügye.
Azt akarod hogy 10 évnyi tapasztalattal rendelkezzek, miközben másnak a válasz fél percbe kerül.
Persze azt ő is egyszer olvasta/ tapasztalta és lehet 10 éve van benne, de nem pont ezért kérdezünk az okosabbtól?
Akkor zárjuk be a összes fórumot a világon és mindenki üljön le és 0-24be tanulja ki magától azt a témát ami érdekli éveken át.
Jó hogy nem pénz akarsz kérni a tanácsodért... mert kb már ezt érzem sugallani..

Van olyan topic ahol én segítek másnak mert ott én vagyok információ tudatában és más nem.
A fórumnak az a lényege, mindenki abban segít a másiknak amiben tud.
Emellett a stílusomba is belekötsz mintha valami követelőző paraszt módon benyögném ide a kérdéseim és 2-3 nap múlva verném az asztalt hogy MÉNEM VÁLASZOLTATOK!! ....
Amire példa nem volt!!

De tudod mit majd más témában őszintén kívánom, hogy hozzád is így álljanak.
Kicsit úgy érzem túl van bonyolítva ez az egész dolog....

Mintha az autós topicban benyögnék, hogy ez meg az a baja a kocsimnak... mitől lehet?
Úgy hogy azt se mondja el milyen autóról van szó, a hibát se írja pontosan körbe és internetről amúgy sem lehet szerelni.... ha hasonló helyzet állna fent itt tökre igazad lenne... de nem ez a helyzet.

Befejeztem és bocsánat az összes múltbeli hozzászólásomért, vegyétek úgy hogy nem írtam ide soha.
Köszönöm

Spíler : ezek szerint vagy én vagyok oltári gyökér, vagy ti viseltek más szemüveget...
Sajnáltatom magam ?....meg szenvedek ?
Kérdezek egy konkrét típusra amit le lehet válaszolni két szóval és kész! Ez aztán nagy szenvedés..
Majd ha tudok elmegyek hallgatózni is ha lesz rá időm.
most komolyan .......
Sajnáljátok leírni a tapasztalatokat vagy mivan? Elkopik a billentyűzet? nem értem....
Nagyon más életfelfogással élünk úgy látom :)

Iguana : igyál is rá valamit! ;)
Kiszálltam! További jó hifizést mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74836) Phülöp válasza Kiskokó (#74835) üzenetére


Phülöp
addikt

Én is köszönöm.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74837) Lacy6 válasza Phülöp (#74834) üzenetére


Lacy6
senior tag

Értem. Van kimondottan sztereó hangrendszerre jobb választás?
Tudnál ajánlani egy ár/érték arányban megfelelőt?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#74838) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

hangszóró állványt építek/tervezek. mennyire "kötelező" ezekhez a tüske, vagy megoldható anélkül is?

Kácsánál ezeket találtam. Van ezeknek maximális terhelése? az állvány tömör fából lesz, és hát lehet, hogy azt már nem bírná.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74839) bta1 válasza Kiskokó (#74835) üzenetére


bta1
őstag

"majd ha lesz 10 éves tapasztalatom egy olyan témában ami kb fél éve keltette fel az érdeklődésem
(amúgy sem olyan szinten mint itt másoknak) ...majd akkor visszajövök."

Ez tetszik;)) 99% sajnos idáig sem jut el, és rendületlenül bújja az internetes fórumokat újabb és újabb "tudás" reményében. Ezzel semmi gond sem lenne, ha a gyakorlatban is tesztelnék. Nem ez történik, hanem ott helyben, virtuálisan próbálják megvitatni és eldönteni a kérdést. Olyan szinten kondicionálva, fixen berögzítve az előítéletet, hogy a pszichéjük kettős vakteszten sem tudna mit kezdeni a valósággal. Személy szerint csak sajnálni tudom őket, mert bár egzaktságban nagyon távol áll a tudományoktól, ebben a hobbiban sincs "királyi út". Ahhoz a király pénze sem lenne elég...

A következő szint annak felismerése lehet, hogy -finoman szólva- komoly gond van a korunk hifi, audiofil, stb. termékeinek "ár-hangminőség arányával". Újonnan 50 ezerért hifi hangsugárzópár?? Vajon miért nem írják le a frankót? Hogy ez így irreális kívánság, és nem marad más választása, mint a használtpiac ... csakhát ott nagyon észnél kell lenni.

(#74840) OPiiPO válasza Kiskokó (#74821) üzenetére


OPiiPO
addikt

"mivel van,hogy, választ se kapok"
- ez egy ingyenes topic, a válaszolók nem részesülnek tiszteletdíjban, miért érzed hát úgy hogy minden kérdésedre adekvát válasz jár határidőn belül? ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#74841) bta1 válasza MCGaiwer (#74838) üzenetére


bta1
őstag

Az aljára úgymond "kötelező" 4db hegyes edzett acéltüske (a sarkok közelében, a lehető legszilárdabb módon rögzítve). Hogy a tetején mi válik be, az igencsak hangdoboz-, állvány- ill. rendszerfüggő...

(#74842) Kiskokó válasza OPiiPO (#74840) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nagyon jól kiragadtad azt a részt, kár hogy nem arra utal azért is van zárójelben.

Leírtam, azt hogy gondolom mennyire vagyok idegesítő és mennyire nincs kedve sokaknak válaszolni a kérdéseimre. Ha visszanézed pár oldalt a HSZ-eim szerintem kapásból találsz 2-3 olyat amire nincs válasz.
Most nézd tovább és látod hogy bárhol azon puffogok hogy nem írt senki? Látod hogy eszementen linkelem a saját HSZ-em és választ követelek ? Nem. Tovább lett lépve és kész.

Itt szimplán leírtam hogy mivel nem kaptam választ párszor, ezért is tudom hogy valakinek nem vagyok szimpatikus vagy nevezzük bárhogy. Panaszkodtam ezért bármikor? nem!
Abban a HSZ ben megjegyeztem Ok-okozat összefüggésben hogy mivel nem kaptam választ ennek meg van az oka. Ennyi, nem akadtam fent rajta, nem hisztiztem stb.

Értelmezzétek is amit írok és ne részleteket ragadjatok ki megtévesztésként.
Sok más fórumra nem járok, de a Ph-n régóta itt vagyok, sok topicban. Ez egy egyedülálló topic maradjunk annyiban.

Azért köszi az észrevételed ;)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74843) Phülöp válasza Lacy6 (#74837) üzenetére


Phülöp
addikt

Sajnos ebben a kategóriában nincs naprakész saját tapasztalatom, de vannak itt nálam tapasztaltabbak. Ahhoz viszont tartom magam, hogy egy házimozi-erősítő mindenképpen gyengébben fog muzsikálni, mint egy - ugyabba az árkategóriába eső sztereó erősítő.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74844) Perzeusz válasza Kiskokó (#74842) üzenetére


Perzeusz
tag

Szerintem 1-2 vélemény miatt ne temesd a topikot. Nálam teljesen rendben van, ahogy a hifis naivitásod keveredik az ide-oda csapongással. Panasonic SCKA(?) -tól a Vincentig egy lépésben. Ezt rajtad kívül senki nem mondhatja el magáról :))
Úgyhogy maradj (és kérdezz) nyugodtan ezentúl is!

2 db WD Red 2TB eladó

(#74845) cappa72 válasza Perzeusz (#74844) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ezt rajtad kívül senki nem mondhatja el magáról
(Dehogynem)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#74846) Perzeusz válasza cappa72 (#74845) üzenetére


Perzeusz
tag

A tied is szép történet. (pénzügyminiszteri jóváhagyás :D , ez nagyon nagy!!!)

2 db WD Red 2TB eladó

(#74847) Nemir Ombe válasza cappa72 (#74845) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

:D

Más:
.... és ha mar itt vagyok, megragadnám az alkalmat és szeretnék egy kis segítséget kérni KovyBoy forumtarsunk részére, aki pont (éppen aktuálisan :D) bobozvásárlás/csere előtt áll .... persze ez azoknak szól, akik esetlegesen tudnak segíteni a "témában" [link]

Köszönöm a figyelmet .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#74848) MCGaiwer válasza bta1 (#74841) üzenetére


MCGaiwer
addikt

akkor gondolom a legjobb ha menetet rakok a fába, és csavaros tüskét veszek hozzá. A tetején első körben csak rezgéselnyelő szivacs lesz.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74849) Nemir Ombe válasza cappa72 (#74845) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

El is felejtettem kérdezni, a kábelt sikerült "beüzemelni".... ?

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#74850) cappa72 válasza Nemir Ombe (#74849) üzenetére


cappa72
nagyúr

Végüis igen, az elmúlt előtti hétvégén nekiálltam. Hát volt vagy 2 óra, mire elkészült (a 7 különálló körbefont, egyesével külön lakkozott ér... ez ugye 8x, blankolás után egysével kimérve a csopaszolást.) Banán nélkül kötöttem be, csak amolyan szorítósan.
Póbálom járatni.
Az A kimeneten a régi összeállítás, a B kimeneten a reference 1017. Nincs, aki segítene a vaktesztben.
Szóval passz, hogy jobb-e (a meghallgat-odamegy-átkapcsol-visszamegy-meghallgat kombinációnak nem sok értelmét látom). A szobaakusztika is romokban hever az átalakítás miatt, minden hiányos. A hifibogár meg ott van a fülben, csak lehet, hogy magával a füllel van baj.

Idő meg nincs, hogy valamerre is elinduljak (fizikailag és képletesen is értve) - hogy most a hangfal, az erősítő, vagy mi a szösz az, ami miatt mindig kicsit elégedetlen vagyok, ha rokonomtól hazajövök... aztán pár nap alatt lehiggadok. Úgy nem lehet, hogy reggel kel az ember, este 6-7-re hazaér, családozzon, zenét is hallgasson, meg még foglalkozzon is valamivel. Sebaj, már a b oldal forog - majd csak lejár. De azért a pma 860-ban lecseréltem az összes elektrolitkondenzátort.
Gondolkozom olyanon is, hogy nulláról kellene kezdeni az egészet. Fejben már összepárosítottam néhány használt cuccot. Újonnan úgyse megy.)

@(#74846) Perzeusz
Szóval attól, hogy valaki épített 25 éve erősítőket, tápokat, gitáreffekteket, még nem biztos, hogy naprakész a jelenlegi kínmálattal, és volt lehetősége meghallgatni pl. 3-nál több rendszert. Így biza' kérdezni kell.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.