Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126001) CRTs


CRTs
tag

Szerintem, az hozna itt váltást ( "törné meg a fennti sort" úgymond) ha lenne olyan elérhetô árú konzumer termék, több is, amit akár át is lehetne dobozolni professional audio trrméknek és akár ilyen sandább dologgal lehetne keresni pénzt sandább egyéneknek akik azért van hogy tudják mi a jó.

Szerintem az icepower class-d az ilyen volt. Kíváncsi vagyok hogy az infineon class-d az icepower szinten van-e. Megyek is nézni icepower imd méréseket.

(#126002) VoidXs válasza CRTs (#126000) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Számszerűen mennyi az a resolution?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#126003) CRTs


CRTs
tag

"resolution"
Szerintem az a sabre dac....

Egész jó ez az infi meg se néztem hogy ez digit vagy analóg in:


Nem lenne az a vastag szoknya az fftn türhetôbb lenne, vajon mi az.

[ Szerkesztve ]

(#126004) ktommy91


ktommy91
addikt

Ha már chi-fi, akkor hifi-expressen is akciózni fognak. [link]
Nem egy nagy durranás, 10-12%-os engedmények, de 171 dodóért piszkálja a fantáziámat az SMSL DL200. Felmerült már bennem, hogy nem ártana a Topping mellé valami fejes erősítő, ebben meg adott lenne... Bár ASR teszt még nem készült, de gondolom hogy hozza a szokásos szintet.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#126005) CRTs válasza ktommy91 (#126004) üzenetére


CRTs
tag

Icepower azé az nem nagyon chi-fi, szerintem legnagyobb sikertörténet audioban 2000-res éveken túl, kár hogy most napelemekkel meg greenery-vel foglalkozik az illető (dán).

Na mi lehet az a szoknya:

" measurements I make in this post will be with the SMSL's USB digital input."

szerintem az jitter...
Ha valaki azt az infineont multiway-nek akarja használni ahhoz azért kell skill xD
mert nem illik hozzá über(drága) dac aminek főleg attól szokott ára lenni hogy van >20khz elnyomása. Viszont az infi bemenetén van low-pass... Analóg hangerő is illik hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#126006) Dißnäëß válasza CRTs (#126005) üzenetére


Dißnäëß
veterán

ICE anno a Hypex UcD körüli vagy UcD és NCore közötti kaliber volt (/van), az NCore végül elbitorolta tőle a D osztály koronáját. Viszont még ma is sokan ICE-oznak.

Ami még fura számomra, a Hypex NCore után a Purifi, a Purifi után pedig ismét a Hypex - a Nilai. De ha jól tudom, Bruno az UcD-NCore-Purifi vonalon ment végig, a Nilai pedig már "csak" a kollégái munkája.. elvesztem a végére a sztoriban, eleinte úgy tűnt nekem, hogy önmagával versenyzik a csóka az NCore óta.. :D Mindenesetre jó kütyüket hagyott ránk, nem kérdés.

Visszatérve ezekre a nagyokra, érdekes, hogy ők a szerényebb ligában nem nagyon nyomulnak. A felsőosztályt célozzák, míg a középosztálynak marad a TDA/TPA vonal, az aljának meg az Ali tényleg legalja.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#126007) ktommy91 válasza CRTs (#126005) üzenetére


ktommy91
addikt

Én emlegettem akciós chi-fi-t, arra írtam. Az icepower az meg amennyire én tudom, max mélynyomóhoz jó, a hypex ncore nem kicsit veri el.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#126008) CRTs


CRTs
tag

ADAM main monitor ? xD
S5H and S5V use the very latest generation of extremely powerful Class-D ICE-Power amplifiers to drive their S-ARTs.
S-ART™ HIGH-FREQUENCY DRIVER
azé ha azon nem hallatszik más számottevően jobbnak az minimum elgondolkodtató xD

azokkal az aluminium planarokkal usa-ban is szimplán fogták magukat 2000-res években és átnyergeltek icepowerre.. És az nem is ilyen kései típus volt...

Ha mondjuk 4utashoz kell infineon az megint érdekes abból a szempontból hogy sávhatárolt(abb) jelet kap amihez olyan egetverő IMD specccc nem is biztos hogy nagyon kell ...

[ Szerkesztve ]

(#126009) CRTs válasza CRTs (#126008) üzenetére


CRTs
tag

"azokkal az aluminium planarokkal usa-ban is szimplán fogták magukat 2000-res években és átnyergeltek icepowerre.. És az nem is ilyen kései típus volt..."

"I've heard Henry Ho's H2O monobloc's on Apogee Scintilla's, 1 ohm Scintilla's.
They never broke a sweat, sounded great, and were dead silent. (no detectable hum/noise of any kind)"

"icepower 250a module based H20 amplifiers specifically designed to reliably and musically sopport the Scintilla. "

nem csak egy ilyen volt, ebben utaztak sokan hogy ezeket a modulokat "mod"-olták (gyak átdobozolta... ) , és,
"customer is always right" én ebben semmi kivetnivelót nem látok, legyen több ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#126010) CRTs válasza Dißnäëß (#126006) üzenetére


CRTs
tag

Énmég azt is vitatnám hogy a Hypex úgy magában sikertörténet vagy főleg attól hogy az ICEpowerrel SZEMBEN célkitűzés volt az hogy kapnak diy-esek és persze attól kezdve már még kerekebb lett a történet mert felkerekítgették.

(#126011) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Érdekes, az S5V és családja már csak D osztály, az A4V és családja pedig mélyközépre D, tweeterre meg AB osztály.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#126012) CRTs válasza Dißnäëß (#126011) üzenetére


CRTs
tag

Írják hogy Apogee Scintilla -val meg volt hogy Mark Levinson-t váltott ICEpower ... És az biztos valami túlméretezett dög volt. Szóval ha azt a 250a-t beéri az infineon mondjuk azért mert több út van ( ez simán hihető), akkor az lehet untig elég ( ez is).

(#126013) lezso6 válasza Dißnäëß (#126011) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Adamnél egyszerű a képlet: az AB osztályt erőltetik, mert csak. Viszont az S5V és S5H már 100 wattos tweeter erősítést kér, ahol már nem megoldható, gondolom hűthetetlen lenne már vagy ilyesmi. :) Régi SX szériában is így volt. Illetve lásd még: az A szériában az A8H és A77H a középsugárzóhoz AB osztályt kapott, míg az S szériában meg D osztályt.

Érdekességképp az Adam A7X-eim fogyasztását anno lemértem, kb 25 watt idle volt párban. Szóval a 100 watt D + 50 watt AB erősítés oldalanként 12-13 watt körül eszik, ha nem szól semmi.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#126014) CRTs válasza CRTs (#126012) üzenetére


CRTs
tag

https://www.usaudiomart.com/details/649973157-apogee-scintilla-speakers/

ezt jelen pillanatban, ezzel az ICEpowerrel árulja ( hát talán mert untig elég )

(#126015) proci985 válasza CRTs (#126014) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mi ez az icepower?

xtz edge 12.17nel lattam, lemaradtam valamirol?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#126016) CRTs válasza proci985 (#126015) üzenetére


CRTs
tag

Lényegi különbség hypex meg az icepower között hogy előbbinél állandóan felemlegetődik hogy "post filter feedback" , ez azt jelenti hogy minden ami a jelútban van annyira linearizálódni fog mintha csak a kezdeti műveleti erősítő lenne a jelútban (kivéve a hangszóró, na ez azért nem mindegy). Na a kérdés az hogy ebben milyen messzire érdemes elmenni szükséges-e egy erősítőnek úgy viselkedni mint egy 20 dolláros opamp, vagy elég egy ne5534 is (ami úgy nagyjából a 2000-res icepower-ek szintje), na meg el kell-e menni odáig hogy az LC szűrőtag is beleszámítódjon abba hogy műverősítőként viselkedik az amp.

[ Szerkesztve ]

(#126017) proci985 válasza CRTs (#126016) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

... es akkor az egeszet ugyis szobakorrekciozzuk, aztan elbirja a cucc fizikailag, vagy sem.

úgy viselkedni mint egy 20 dolláros opamp
60+asokat hasznalok a fulesemre* :B

subnal ahogy neztem a torzitas majdnem mindegy hangfal szinten, kb nagysagrendi kulonbseg van alacsony frekvencianal THDre ami meg emberkent erdekes. sajat magamrol tudom, hogy egesz biztos nem vagyok denever, se kek balna.

persze ez itt most szubjektiv, szoval javitsatok ki ha tevedek.

* Muses02, gyakorlatilag atugrottam az opamp rollt azzal, hogy megvettem kb 2018 korul az eppen elerheto legjobbat. azota is boldog vagyok. mondjuk egy 600 USDs dacampra kapta meg az opampokat, meg egy jobb chipet meg kb 150 USDert. kb 8000 uzemoraval jelenleg, ahol az elso Beyerdynamics 990 250ohm Edition fulesem kb minden szinten darabjaira esett szet par eve, szoval most epp egy kb 3000 oras Fidelio X3mat hasznalok. Fejhallgato topikban azthiszem anno kicsaptam a biztositekot jopar embernel, hogy 5000 ora utan gazdasagi totalkaros lett a 250+ euros fulesem, szoval keresek valamit 400 USD +-150 MSRP korul, ami kenyelmes az egesz napos home officera. ja es foldre fog esni ugy atlag 300-500 orankent egyszer.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#126018) CRTs válasza proci985 (#126017) üzenetére


CRTs
tag

Az igaz hogy nem a THD számít különben a zárt szub nem lehetne jó,

és most nem akartam előszedni ezt, de studios berkekben
nem mindegy a sub torzítás mert különben nem lenne "underhung" sub
:D (múltkor már volt róla szó)

egy fázishelyes váltás az hogy működik, ilyen teljesen kis amplitúdós dolgoknak kell összeilleni két driver közt miközben mindenféle offset van meg még könnyen kompresszál is. Na itt a HD része már érdekes a THD-nek, mert pl 2HD ból azt kapod hogy egyik polaritás elmászik a kettő közül. Ez nem biztos hogy két driver közt amit váltani akarsz az ugyanaz a polaritás pl.


Icepower azért van szubban mert megbízható, ha javítani kell akkor kicserélik a modult készen sorakozik ezerszám stb.

(#126019) Dißnäëß válasza lezso6 (#126013) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Van olyan régi nézet bizonyos körökben, hogy a D osztály magasra nem jó. Ami nyilván anno okkal volt mondva, na de már sok-sok éve meghaladtuk velük ezt a dogmát. De valamiért ma is megnyugvást kelt egyesekben az, ha le van írva, hogy felülre Class AB.

Csak ugye ez a kimenô teljesítményének a felét eldisszipálja nyugalmi árammal, így nagyobbacska teljesítmény csak a méret nem kicsi növekedésével vehetô ki belôle.

Valszeg ezért választották felülre is a D-t, ha egy tweeternek sensitivity + a kívánt frekimenet mentén ennyi power kell. Esetleg még költség (és/vagy).. más modul, más forrás..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#126020) lezso6 válasza Dißnäëß (#126019) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jajaja. De az Adam még mindig marketingel az ultrahangokkal, pl A7X is 50 kHz-ig megy, lehet emiatt is fontos az AB osztály. Maga az AMT nagyon hatékony magassugárzó, az Adam valami 100 dB körüli érzékenységet állított valamikor, habár ezt már nem találom hol van. Meg ugye ultralinerális.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#126021) tranceplanet válasza proci985 (#126015) üzenetére


tranceplanet
addikt

Nagyon jó cumók ezek biztos: [link]
[link]
Az ár/érték aránya jobb, mint a Hypex-eké.
Kicsit rosszabbra mérődnek, de az én fülemnek még a bőven jó kategória.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#126022) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Na ezt nézze meg mindenki, az audiofíliáról is van szó: [link]
2:37-től

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#126023) Dißnäëß válasza lezso6 (#126020) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Igen, bár ez a része engem nem érdekel, ha válaszhatok egy AMT/ribbon-t illetően, akkor
- kellően alacsony rezonanciafreki és működési tartomány (alsó -3dB határ)
- egyenes frekvenciamenet minél kevesebb huplival
- érzékenység
- egyenes impedanciamenet

Ilyen szempontok mentén van egy favoritom, csak ez picit nagy egy Adam-be :D
Itt az átlag SPL görbe (egyenes) még emelkedik is nagyonpicit, ami túl azon, hogy belefér, még kellemes is lehet, de ez valszeg csak nüanszban hallható meg, alapvetően szép mérés.

Egyébként előzőben rosszul fogalmaztam, nem a kimenő teljesítmény fele disszipálódik el AB-nél, hanem az össz teljesítmény fele. Szóval egyik fele hő, másik fele a tényleges kimenő teljesítmény. Így korrekt. :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#126024) lezso6 válasza Dißnäëß (#126023) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az AMT ezt mind tudja, azt leszámítva, hogy nem megy mélyre, habár az Eve SC2070 bazi ATM-vel már viszonylag alacsonyra megy, de ez is csak 1800 Hz. :D Vagy ott az Adam S6X, aminek hatalmas AMT középsugárzója van, s 800 (!) Hz-től indul. Igen, ez egy régi SX szériás hangfal, de még mindig gyártják elvileg.

Amúgy meg szerintem nem a specifikációknak, hanem a hangnak kell szépnek lennie. :B

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#126025) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Kocsi fejegység tök jól szól, vállalható a hangja még a fejesem után is.

Retro darab (2006).

Van egy 6-os CD changer a fenekem alatt, audio CD és MP3 támogatott, több könyvtár mélységben.

Nem elég a 6 CD nekem, ma a Jordi Savall féle Mozart Requiem Lacrimosa után sajnos rá kellett jönnöm, hogy még több klasszikust akarok tárolni a kocsiban.

És most jön a bûnözés rész: mekkora bitrátás joint-stereo MP3-at használnátok benne ?

Illetve egységesen, vagy finomabb darabokra inkább magasabb bitrátásat, hangulatzenére meg alacsonyabbat ?

A 128-ast elvetettem, sztem az még "nyávog-kásás".
160-320 között agyalgatok.

Illetve majd az AUX bemenetre lövök vmi BT 5.1 adaptert, az lesz az igazi nyilván, de most ismerkedek az ôsi technológiával ismét :U

Enkóder AIMP legfrissebb.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#126026) lezso6 válasza Dißnäëß (#126025) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem tudom az autós CD-s fejegységnél hogy van ez, de sima hordozható discman esetén sokszor hangminőségre már eleve a rázkódásvédelem limitáló tényező, mert tömörít az is. Ha utóbbi probléma nem áll fenn akkor MP3-nál jó minőségű VBR lehet nyerő, de ha CBR akkor minimum 256 kbps. Feltéve, hogy a fejegység MP3 dekódere ugyanolyan minőségű, mint egy normális, s nem trükközik a számítási kapacitással a minőség rovására. :B

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#126027) Dißnäëß válasza lezso6 (#126026) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ennél a rázkódásvédelem sztem mechanikus, vagy az minimum, mert egy kicsúsztatható tokba tolom be a 6 CD-t, majd ezt a blokkot egybe a házba. Amikor finoman bekattan, érzem, hogy fel-le-balra-jobbra finoman be van tompítva az egész, mintha mágnesesen lebegbe :D persze nem, de csillapított az egész transzport. Nem tudom van-e ezen felül memória, stb, nincs viszonyítási alapom. De már mondták haverok is, hogy de jól szól. Hát mondom semmi extra.. gyári (abból a legdrágább viszont).

Na jó, azt hiszem, veszek egy CD-RW-t aztán megnézem azzal a formátumokat. VBR nálam is a voks, emlékeim szerint anno Lame-es 192 VBR nekem már nagyon jó volt, 256-os pláne.

Ja és WMA is támogatott :))

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#126028) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Más: ma reggel megtetszett 1-2 ritka zene. Tidal után.. Na mondom leguglizom, meg kéne venni.

Ah. CD mindenhol.. :((( Az mire kiér, lassú, nekem AZONNAL kell. ;]

Végül kiadta a Presto Music-ot, ahol volt flac redbook ill. 96/24 minôség, bagóért. Le is kaptam a fájlt, csodás.

Én vagyok ennyire mûveletlen, hogy még nem hallottam a Presto-ról ? A legjobb így vásárolni digi tartalmat, hogy letöltjük flac-ban sztem + streamre is jó + belehallgatás a számokba, stb. Természetesen track-enkénti vételt is tud.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#126029) lezso6 válasza Dißnäëß (#126027) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Autóknál szerintem nagyobb erőhatások érik a CD-t, mint egy discmanben, szóval szerintem az oda NAGYON kell. :D

Na és vajon CDRW-t fog tudni olvasni? ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#126030) Dißnäëß válasza lezso6 (#126029) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Speckó szerint igen :K
Meglátjuk. Kutatok Philips-et. ;]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#126031) kutyek válasza Dißnäëß (#126028) üzenetére


kutyek
senior tag

Köszönöm, én sem ismertem a Presto-t, kottáik is vannak, tök jó!

(#126032) ktommy91


ktommy91
addikt

Shenzhenaudio-n is elindult a spring sale. [link] 400 dollár alatt ingyen van a szállítás és nincs plusz költség. Most érdemes chi-fi DAC-ot nézni. Pl abszolút belépő szinten 68 dollár az SMSL SU1 #jobbateljesítményeminta4000dodósnak ;] Vagy van SMSL D6s 166 dollárért, Topping E50 160$... nem sorolom.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#126033) CRTs válasza lezso6 (#126024) üzenetére


CRTs
tag

Amúgy meg szerintem nem a specifikációknak, hanem a hangnak kell szépnek lennie. :B

Igenis, csakhogy, ez a piac igényli a megkülönböztetést:
https://en.wikipedia.org/wiki/Specsmanship

A piac igényli az audio-s "folklórt" , ahol az class-AB vmi vadregényes sztori miatt jobb felülre mint az ICEpower studio monitorban :DDD
(holott lehet csak olcsóbb mint mégegy modul vagy passziv váltó)

itt is ment a téma

[ Szerkesztve ]

(#126034) fehér_ember válasza Dißnäëß (#126028) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én inkább megvártam volna a CD-t, akkor legalább fizikailag is kapsz valamit.
Amúgy használt cd sokszor nem is kerül többe mintha az egész albumot megveszed.
Persze van akinek már nincs is CD-je, szóval tényleg csak a flac vásárlás jöhet szóba.

(#126035) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Van-e a streaming szolgáltatásoknak “hangja”? [link]

Mi lesz a következő?? :D

Nem szotkam hibázni.

(#126036) ktommy91 válasza fererencz89 (#126035) üzenetére


ktommy91
addikt

Ahhoz képest, hogy ez a koma az egyik facebookos szekta véleményvezére, aki arra biztatja a népet, hogy húzgáljanak optikát a lakásban külön a hifinek, mert úgy van "leválasztva" és legyen minden hálózati eszköznek legalább 100000 Forintos audiofil tápja, ez egész korrekt. (nem értek hozzá...)

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#126037) VoidXs válasza fererencz89 (#126035) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ezt azért nem audiofool írta, majdnem eljutott a helyes konklúzióig, ami az eltérő kompresszor, loudness compensation, illetve third-party enkóder (ez számít a legkevésbé, nagyjából mindegyikük transzparens, ha maxra van állítva). Mivel ilyenek vannak, már az is nyilvánvaló, hogy nincs bitstreambeli egyezés, hiszen akkor garantáltan ugyanaz lenne a hangjuk.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#126038) Joe123 válasza ktommy91 (#126036) üzenetére


Joe123
aktív tag

Rég hallottam már felőle, de a 2000-es években az egyik pro stúdiótechnikát szállító cégnél (talán Penna Media) dolgozott. Meglepne és egyben szomorú lenne, ha elment volna ilyen ezos hülyeségek irányába.

(#126039) ktommy91 válasza Joe123 (#126038) üzenetére


ktommy91
addikt

Kitiltottak már abból a csoportból, mert vitába szálltam a koax vs optika spdif témában(érdekes, abból réz alapúnak "jobb a hangja"), szóval linkelni nem tudok, de tisztán emlékszem ezekre a dolgokra. Nem tudtam hogy ki ő, de ha egy közismert szakember, akkor annál veszélyesebb ha ő kábítja ilyennel a népet. Mondjuk nem meglepő, mert sok hajlott erkölcsű szakember él az átbaxott hülyékből.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#126040) proci985 válasza ktommy91 (#126039) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mondjuk optikai kábelnek van értelme ipari környezetben (pl motorok vagy erős mágnesek közelében) a hivatalos szakirodalom szerint is*, hifinél meg azért néhány böhöm mágnes/táp elvileg okozhat zavart ha valaki ész (és megfelelő árnyékolás) nélkül használja. mondjuk mekkora zavarról beszélünk abban nem vagyok biztos, én hardveres réteghez annyira már nem értek, azt meghagyom a villamosmérnököknek és a gépészeknek.

más kérdés, hogy optikai kábelnek komoly limitációi vannak sávszélre. HDMIből pedig van optikai/ethernet, ha mondjuk 15+ méter kell és muszáj a sub alatt áthúzni.

*értsd Cisco networking tanfolyamok explicite ezt írják

cikket elolvastam, kb stimmel. a valtozo bitratat mondjuk nem definialja mit ert alatta, ha fallbackel az fog hallhato kulonbseget csinalni, de egyebkent egy jo minosegu valtozo bitratas enkodolas (pl mp3-vbr250) a gyakorlatban nagyon kozel all a losslesshez.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#126044) proci985 válasza proci985 (#125945) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

[link] epp 650 euroert (felaron) van akcioban m&k sound v12. arban kb ez egy (akcios) PB-2000 pro szintje.

zart, viszont ahogy nezem elvileg jo is lehetne, es akkor vennek kettot belole. elvileg 20Hzig jo lenne, THX cert miatt pedig a THDje valoszinuleg nem hasznalhatatlan, es meretre is vallalhato.

csak a V12+rol talaltam tesztet, ismeritek ezt a modellt?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#126045) Beretvás válasza fererencz89 (#126035) üzenetére


Beretvás
addikt

Szerintem külön trafó ház kell majd minden lakáshoz... ;]

(#126046) lezso6 válasza proci985 (#126044) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nagyon jó ár, legrosszabb esetben nincs kettő négy nélkül. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#126047) lezso6 válasza Beretvás (#126045) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyébként nem is értem miért nem valami akkupakkot használnak, DC táplálású erősítővel, ez lenne a legtisztább, ha ennyire fontos hogy honnan jön az áram. Gyakorlatilag egy akku puffer, ami megszünteti a hálózati áram zaját.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#126048) Dißnäëß válasza kutyek (#126031) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#126049) Dißnäëß válasza fehér_ember (#126034) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szeretem a fizikait, de most dobom ki 150 írott CD-m, minden megvan már róluk.. csak szemét, megy a mikróba, utána a mûanyagos kukába..

CD játszóm is van, a raktáramban eltéve az egyik polcra. Nincs szívem már hajtani és róla hallgatózni, mozgó alkatrész kopás.. két Burr-Brown PCM56P van benne, gyönyörûen zenél, de ôszintén ? Az E30 leveri. Oké, optikán köthetem arra is. De akkor is pörög egy 100 éves mechanika és kopik tovább.

Ez filozófiai megközelítés kicsit, de én igyekeztem az elmúlt 2 évtizedben mindent elengedni, ami mechanikus és a használattal szignifikánsan kopik.

A médiumok ilyenek.

- a kazetta bája megvan, de nope, elengedtem rég
- a CD szintén ez a kategória már ..
- LP kopik, de ebbôl brahiból veszek néha 1-2 lemezt, de szigorúan csak különlegességet
- fentiek miatt naradok a fájloknál. Az SSD kopása nem zavar, a HDD mint mechanikus alkatrész hibája pedig IT-ban redundanciával kezelhetô, ergo ezek kophatnak-hullhatnak, se érzelem nem fûz hozzájuk, se nem vesztek adatot ha tönkremennek.

E van. :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#126050) avl válasza ktommy91 (#126032) üzenetére


avl
aktív tag

köszi; a morofndir persze mindenkihez:

vegyek-e valamit, nem sok penzert (biztosan <200 $, nem muszaj kimaxolni ezt sem :-))

van Topping D50 DAC_om, de esetleg masik szobaba is lehetne ...valami, DAC leginkabb (mert 3 erösitöm is van), de esetleg egybe DAC+erösitö is erdekes lehet, meg nem volt olcso kinai D osztalyum

Tpooing DX3 Pro+ regota erdekel a 2 koax bemenet es füleskimenet miatt

azaz: sima DAC, DAC füleserösitövel, DAC hangfalerösitövel (es füleskimenet is lenne az plane jo) is erdekelhet

sima DAC: a S.M.S.L SU1 teljesen jo, igaz ? valakinek van itt ?

esetleg DAC bluetooth bemenettel is - erre mi az olcso de tök jo ? elmeleti kerdes: bluetooth-os hangminöseg ?

DAC füleserösitövel: DX3 Pro+ -nal van jobb (olcsobban legalabb olyan jo) ?

olcso DAC-os (es esetleg line in is) erösitöre mi az ajanlas ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.