Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) mortalwombat válasza #92251648 (#14993) üzenetére


mortalwombat
tag

Hajjaj, de még hogy van különbség. Egy eredeti CD, és egy írott között is, főleg, ha nem 1×-es sebességgel írták.
Nekem meg volt Dave Brubecktől a Time Out EU és USA nyomásban, utóbbi az 5 lemezes Time sorozat részeként jött meg.
És ha hangyafanszőrszálnyival is, de az USA nyomású a jobb. Én csodálkoztam a legjobban, amikor meghallottam a különbséget, ugyanis nem kerestem, nem is gondoltam, hogy létezik. Pedig ez még a Mini, és a jobb erősítő előtt volt...

(#15002) schawo válasza AMDFan (#14999) üzenetére


schawo
titán

Szerinted az a CD-játszó jobban szól, mint egy jó DAC?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15003) #92251648 válasza #56474624 (#14995) üzenetére


#92251648
törölt tag

Szakmai fogalmaknál nem éppen az a mérvadó, hogy a köznyelv hogyan használja őket, hanem a tudományos definíció. Egy rendszer szólhat hangosan, de ez még nem jelenti azt, hogy nagy dinamikát is képes lekezelni és ha a dinamika szűkül, akkor az arányok is borulnak.

(#15004) #92251648 válasza AMDFan (#14996) üzenetére


#92251648
törölt tag

Mivel az MP3 kódolás során elvesznek kis szintű információk, így csökken a dinamika tartalom is. Ez azonban messze nem akkora mértékű, ahogy pl. itt sokan gondolják, mivel ezen halk hangok többségét amúgy sem hallanánk.

Gondolj arra, hogy egy szobában hangosan hallgatod a zenét, a nyitott ablak előtt pedig egy tücsök muzsikál. Utóbbi is ad hangot, de nem érzékeled, mert a jóval hangosabb muzsika elnyomja. Ez az elfedési jelenség, amit az MP3 tömörítés is kihasznál.

(#15005) #56474624 válasza PuMbA (#14990) üzenetére


#56474624
törölt tag

Tudsz más erősítőket amik "hozzák a szintjét" és ilyen árban van?

Most így nem, de ez nem jelenti azt, hogy nincs/nem lesz. :)
Amúgy szerintem nem nagyon. Bár fogalmam sincs, hogy mondjuk a Luxman L410-hez képest mennyit tud pl. az én erősítőm, jobb-e, vagy rosszabb. Az biztos, hogy a Scott 420A-t (AR hangfalon) elég egyértelműen lealázta, pedig az sem rossz állítólag.

(#15003) fapaci:

És mi a tudományos definíció? Az az érzésem, kevered a dinamikatartománnyal. :U

[ Szerkesztve ]

(#15006) KMT válasza #56474624 (#14995) üzenetére


KMT
addikt

"Márpedig a dinamika fogalma a köztudatban korántsem egyértelmű, és réges-régen letisztázott. (A dinamikatartomány az igen, de az más.) "

Ez most olyan, mintha azt mondanád, hogy nem tudod mi az a kenyér, de azt igen, hogy mi a zsíroskenyér. :D

Szerintem az egyik legfontosabb jellemző a dinamika a hangminőség megítélésében. Ha nincsenek hangerőváltozások a zenében (a fogalom kb ezt jelentené; illetve ennek mértékét), akkor azt fárasztó hallgatni. Dinamikátlan hangszer / élő hang sincs.
(A dinamikán tévesen "dögösséget" értve persze más a helyzet.)

(#14997) schawo:
"Nem hiszem hogy az mp3 tömörítés kompresszióval járna. Legalábbis én sem fedeztem még fel ezt."

Először én is így gondoltam. Miért csökkentené szándékosan az mp3 a kivezérlést? Nem az a dolga. De... Mivel jellemzően a magas tartományt vágja, így az "ottani" hangerőt mindenképp csökkenti, tehát minimális változást el lehet képzelni dinamikában szerintem.

Inkább valaki azt magyarázza meg, hogy miért lehet a mélyeken is könnyen kiszúrni az alacsony bitrátájú mp3-akat? Nem fér a fejembe, pedig így van.

(#15007) AMDFan válasza schawo (#15002) üzenetére


AMDFan
addikt

Ezt én is szeretném tudni :D
Ugyanis ha valamit nem variáltam el nagyon az opampokkal és tényleg ennyivel jobb mint a Prodigy, akkor jó lenne beszerezni egy normális DAC-ot vagy hangkártyát ami legalább így szól.

Nekem volt Carat HD1V, annál egy picit jobb a Prodigy.

[ Szerkesztve ]

(#15008) #56474624 válasza KMT (#15006) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez most olyan, mintha azt mondanád, hogy nem tudod mi az a kenyér, de azt igen, hogy mi a zsíroskenyér. :D

Nem hiszem, hogy a kettőnek ennyire sok köze van egymáshoz. Jó példa lehetne erre a Mozart: Requiem Decca CD-m. A hangerőkülönbség az mindigis megvolt benne, jóval nagyobb, mint LP-n, mégis utóbbin szólalt meg úgy, amire az ember azt mondja, hogy dinamikusabb. Mára már nem ez a helyzet, most már a CD a jobb.

(#15009) schawo válasza AMDFan (#15007) üzenetére


schawo
titán

Nekem nem volt ugyan Hd2-m, és sosem hallottam, de azért az nagyon belépőszint. Csodálkozok is már régóta, hogy azt használsz, pedig minden más cuccod teljesen más kategóriát képvisel :)

(#15008) Ba cy lus
Az abszolút hangerőkülönbség, az a dinamikatartomány. A dinamika a kis időtartam alatt bekövetkezett hangerőváltozások.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15010) AMDFan válasza schawo (#15009) üzenetére


AMDFan
addikt

Eddig nem igazán hallottam források között AKKORA különbséget :)
Úgy értem, hogy az integrált hangkártyámhoz képest ami ugye "ingyen" van, a 20e forintos Prodigy nem nyújtott olyat, hogy azt mondtam volna, hogy húúú na eeeez igen milyen egyértelmű a különbség. Szebben szólt, főleg a közepeken vettem észre, hogy kellemesebb hallgatni, meg ugye a füles erősítő része is kellett a K601-nek.. De erre végképp nem számítottam, hogy egy Philips cd lejátszó hangja ennyire tetszeni fog.

(#15000) Ba cy lus: Még nem tudom, hogy az enyém lesz-e. A józan ész azt diktálja, hogy keressek egy jó hangú DAC-ot, mert elég nagy macera a CD-ket rakosgatni, és még annál is nagyobb folyton írogatni :(

[ Szerkesztve ]

(#15011) #56474624 válasza schawo (#15009) üzenetére


#56474624
törölt tag

A dinamika a kis időtartam alatt bekövetkezett hangerőváltozások.

Tehát döriválni kell... :))

(#15010) AMDFan:
De erre végképp nem számítottam, hogy egy Philips cd lejátszó hangja ennyire tetszeni fog.

Én igen, ezért ajánlom mindig a régi jó philipseket, marantzokat, érheti meglepetés az embert a mai modern, szuper mérési adatokat produkáló hangkártyákkal szemben. :)

Most már csak az izgat, mi lehet abban a fém dobozban. :DD

[ Szerkesztve ]

(#15012) KMT válasza AMDFan (#15010) üzenetére


KMT
addikt

Milyen opampot tervezel kipróbálni rajta?
(Amit írtam neked anno, nekem sokkal jobban tetszett, mint az OPA kombó.)

A kiemelésen kívül milyen különbséget érzel a magasokban?

(#15013) AMDFan válasza KMT (#15012) üzenetére


AMDFan
addikt

Túl sokáig nem volt még alkalmam hallgatni. Egyébként nem biztos, hogy kiemelés, inkább úgy mondanám, hogy nem olyan fedett a hangja. És mintha szebbek lennének a cinek lecsengései is. Na ilyet sem mondtam még :)

Venni nem fogok opampot, csak variálgatni fogom őket. Szóval ami van azzal tesztelek.

(#15014) schawo válasza #56474624 (#15011) üzenetére


schawo
titán

Én meg szerencsémre nem hallom a fülesek térképzését, így nem hiányolom belőlük. Illetve szinte mindet túl nagynak hallom, még akkor is, ha mások azt mondják rá, hogy jé, ennek milyen kicsi tere van.

Olyannyira túl nagynak hallom, hogy fülest csak crossfeeddel (bs2b) szeretek hallgatni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15015) #56474624 válasza schawo (#15014) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én nem mondtam, hogy nem hallom a dinamikát (amiről ugye mint kiderült, talán azt sem tudom, hogy mi is :P ). Azt elég meggyőzően szoktam hallani, hogy mi szól jól.

(#15016) flash- válasza #56474624 (#14976) üzenetére


flash-
veterán

igen,gondolom hogy egy külön összerakott jobban szól,kérdés hogy 60-70 ezerért össze lehet e rakni cdlejátszó-usbrőlzenétlejátszóerősitő-kábel-hangfalak szettet ami jobban szól mint egy ugyanilyenárú kommersz hi-fi

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15017) eclipse006 válasza #56474624 (#15011) üzenetére


eclipse006
őstag

"Most már csak az izgat, mi lehet abban a fém dobozban."

+1
AMDFan, kérlek nyisd fel a dobozt, és lőj egy képet titokban. :R

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#15018) AMDFan válasza eclipse006 (#15017) üzenetére


AMDFan
addikt

Egye fene, belekukkantok ha már ketten kéritek :D

szerk: mégsem nézek bele, mert valami spec., elég kicsi imbuszkulcs kéne hozzá és most az nincs épp kéznél. Bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#15019) #56474624 válasza flash- (#15016) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem össze. Ha belegondolok, hogy múltkor 20 ezer alatt volt az a jó kis Boston Acoustics doboz is. Erősítőt is megúszhatod 25-30-ból. Jó CD-lejátszók szintén vannak nevetséges áron vaterán. Csak usb-ről ne akarj zenét lejátszani, és kijön. :)

(#15018) AMDFan:

Remek, még lefekvés előtt tisztában szeretnék lenni vele, jó lenne már aludni végre. :DDD

szerk.: Ez nagy kár, sajnos google-ben nem találtam semmit. De majd holnap újult erővel nekiesek, hátha lesz valami.
Amúgy nincs az előlapján semmi szöveg?

[ Szerkesztve ]

(#15020) eclipse006 válasza AMDFan (#15018) üzenetére


eclipse006
őstag

Hát igen Philips hagyomány a thorx csavar.. Akkor álmatlan éjszaka elé nézek,,, kár.. :O :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#15021) KMT válasza AMDFan (#15013) üzenetére


KMT
addikt

Jobb cuccokkal összehasonlítva nekem a HD2 magasai kásásak, kicsit bántóak tolakodóak voltak. Lehet, hogy ugyanarra gondolunk.

(#15022) eclipse006 válasza #56474624 (#15019) üzenetére


eclipse006
őstag

Ééés tessék. Remélem betölt az oldal, van egy fedél nélküli kép, igaz nem nagy de jobb mint a semmi. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#15023) AMDFan válasza eclipse006 (#15022) üzenetére


AMDFan
addikt

Felraktam a Service Manualt ha valakit érdekel a cucc. Szerintem ebből kiderül hogy pontosan mi van benne.

(#15024) eclipse006 válasza AMDFan (#15023) üzenetére


eclipse006
őstag

Köszi, ezt még átnézem, kíváncsi vagyok a D/A konverter típusára.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#15025) #56474624 válasza eclipse006 (#15024) üzenetére


#56474624
törölt tag

TDA1305, ha jól vettem ki. Ilyen van a CA DacMagic-ben is.

(#15026) eclipse006 válasza #56474624 (#15025) üzenetére


eclipse006
őstag

Igen, én pedig ha jól néztem a pdf-jét, ez is Bitstreames. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#15027) AMDFan válasza #56474624 (#15025) üzenetére


AMDFan
addikt

Akkor ez jóféle? Bár nem gondolom, hogy csak a dac típusa túl sokat számít, de azért örülök ha jó :) Még a végén megveszem :D

(#15021) KMT: én nem éreztem tolakodónak a magasakat a Prodigy-vel, de a kásás jelző helytálló. De mondom lehet hogy az opamp konfig amit beleraktam nem igazán sikerült jól. Holnap még tesztelem.

[ Szerkesztve ]

(#15028) #56474624 válasza eclipse006 (#15026) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem teljesen, ez egy hybrid dac szerintem.

The converter functions as a
bitstream converter for low signals while large signals are
generated using the dynamic continuous calibration
technique, thus resulting in low power consumption, small
chip size and easy application. ...

Íjj, de meghallgatnám most már, mit tud egy ilyen hybrid dac-os kis gép. :))

(#15027) AMDFan:

Ha jónak hallod, akkor jó, ennyi. :) Szerintem megérné megvenni (jó áron), már csak a cd-írói képességei miatt is, egy ilyen tuti jól megírja. És még - mint írod - szépen is zenél, mi kell még? Tartaléklézer. :C

[ Szerkesztve ]

(#15029) eclipse006 válasza #56474624 (#15028) üzenetére


eclipse006
őstag

Akkor viszont érdekes lehet, én is kíváncsi vagyok rá. :K A sima cd-játszós testvéréről is jókat írnak amiben TDA1549 van, asszem CD 753. Ahogy néztem az olvasó részében CDM12-es mechanika van, amit árulnak is a HQ-nál.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#15030) AMDFan válasza #56474624 (#15028) üzenetére


AMDFan
addikt

No közben cseréltem opampot a Prodigy-n. Most ugyanúgy van nálam is mint az Prodigy Advance DE-n. Javult a hang, de felvetődött egy kérdés: ezeknek a kütyüknek a jelszintjére van valami szabvány? Tehát 0db-n ugyanakkora erősségű jelet adnak ki elvileg? A Prodigy-n -45db és +3db között lehet állítani, a Philipsen nem lehet hangerőt állítani. Ha a Prodigy +1db-n van akkor úgy érzem hogy sokkal közelebb van egymáshoz a kettő. Ha 0db-n van a Prodigy akkor egyértelműen jobb a Philips. Lehet, hogy 0db-n halkabb a Prodigy és ezért érzem dinamikátlannak?

(#15031) Oibacsi válasza #16939776 (#14904) üzenetére


Oibacsi
őstag

Ma megcsináltam a melóhelyen a kábeleket, szerintem szépek lettek.
Az összekötők Neotech KHS 2124 monokristályos kábel, a hangsugárzókábel sima 2,5-es sodrott réz (Kácsa). Mindenhol aranyozott dugók, alaposan forrasztva, sehol se maradjon belül csupasz réz felület. 2x1 illetve 2x2,5 méteres darabok.
[interconnect]
[hangsugárzókábel]

(#15033) zodo válasza zodo (#14984) üzenetére


zodo
nagyúr

Tegnap ép rosszkor kérdeztem mert témában voltatok. :)

(#15034) #56474624 válasza AMDFan (#15030) üzenetére


#56474624
törölt tag

Lehet, hogy 0db-n halkabb a Prodigy és ezért érzem dinamikátlannak?

Dinamika? Az mi is? :F :DDD

(#15035) AMDFan válasza #56474624 (#15034) üzenetére


AMDFan
addikt

Én szerintem az "eredeti" értelmében használom. Pl. ha egy zenében csend van, és utána ráütnek a dobra, akkor az ott hallott hangerőkülönbség nagysága jelenti nálam a dinamikát.
Vagy szerintem tipikus dinamika kompresszió az amikor a sorozatoknál (amiket ugye nem moziba szánnak), a pisztolylövések közbeni párbeszédek kb azonos hangerővel szólnak.

De két rendszer dinamikáját füllel szerintem csak azonos hangerőn lehet összehasonlítani, mert ha az egyik picit is nagyobb hangerővel szól, akkor az megtévesztő lehet, mert a hangos részeket hangosabbnak hallod de a halkabb részek között nem biztos, hogy hallod az 1db különbséget, emiatt a hangosabbat automatikusan dinamikusabbnak hallod.

Lőjetek le nyugodtan ha ez így hülyeség :)

(#15036) schawo válasza AMDFan (#15030) üzenetére


schawo
titán

Nem értem tökéletesen. Ez ellenőrizhető úgy, hogy az integrált erősítő potméterét 1dB-lel feljebb tekered, ha a prodigy-n 0db van kiválasztva.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15037) AMDFan válasza schawo (#15036) üzenetére


AMDFan
addikt

Sajnos az erősítőmön nem lehet tudni, hogy éppen hány db-en szól. Nincs semmilyen felirat, csak a tekerő :)

(#15038) schawo válasza AMDFan (#15037) üzenetére


schawo
titán

Akkor növeld a hangerőt úgy, hogy egyformának érezd. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15039) #56474624 válasza AMDFan (#15035) üzenetére


#56474624
törölt tag

Pl. ha egy zenében csend van, és utána ráütnek a dobra, akkor az ott hallott hangerőkülönbség nagysága jelenti nálam a dinamikát.

Eddig én is így értettem. :)

De azzal akkor sem értek egyet, hogy a minél nagyobb dinamika okvetlen jó is, és szükségszerű a nagyobb és nagyobb. Ha így lenne, az olyan finoman játszó zongorista, mint amilyen Rubinstein, soha nem tudott volna érvényesülni. Ehelyett...

(#15040) schawo válasza #56474624 (#15039) üzenetére


schawo
titán

Mégsem, vagy nem ismered a hangszerek, a zongora működését.

A hifi rendszer akkor a legjobb, ha a létező legnagyobb a dinamikaája. Ez annyit jelent, hogy a legjobban közelíti meg az eredeti felvételt.

Az, hogy valaki finoman játszik a hangszeren nem azért jó, mert kisebb a dinamika, hanem mert a hangszernek teljesen más hangja van, mintha szétverik.

Ha valaki feleslegesen szétveri a zongorát, akkor az nem túl dinamikusan játszik, hanem rossz zenész, és túljátssza a zenét. Ilyen jellemző a legtöbb buta, audiofilnek nevezett demo lemezre.

Szóval a finom játék egy dinamikus rendszeren nem úgy szól, mint egy agresszív játék kis dinamikájú rendszeren.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15041) orbano válasza #56474624 (#15039) üzenetére


orbano
félisten

Azért nem csak az a lényeg, hogy egy hangszer halkan és hangosan is tud szólni, hanem egy hangszer hangjában is van úgymond dinamika. Amikor megpendül egy húr és csattan a bundon, vagy ráütnek egy dobra, nem feltétlenül lesz hangos az egész hang, csak bizonyos komponensei, amiktől nem hangosabbnak hallod, csak élettel telibbnek, vagy hogy is mondjam. Ugyanígy a másik végen ott vannak a finom részletek, lecsengések. Mondjuk nem értek hozzá, hogy itt mi a véglet, és meddig lehet/érdemes fokozni, de amióta sikerült beszereznem egy különlegesen jó dinamikával megáldott erősítőt, azóta nagyra értékelem ezt a paramétert. ráadásul most, hogy egy dinamikusabb hangszórót is kapott, még inkább. pedig már azt hittem, hogy az egekben van a dinamika, és nincs rovább. pedig finom, lágy hangszeres zenéket hallgatok.
mondjuk az tényleg érdekelne, hogy hogy oldják meg, hogy egy ilyen említett zongorajáték finom is maradjon összhatásilag akármilyen rendszeren, de minél több részlet is kijöjjön. bár lehet a kérdés is hülye, nem értek hozzá :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#15042) #16939776 válasza Oibacsi (#15031) üzenetére


#16939776
törölt tag

A képet nem látom, de biztos vagyok benne hogy alapos munkát végeztél :R

látom pörög a topik :C

Találtam egy Telefunken HS 975-öt, nagyon szépen meg van csinálva a belseje, csak a szalagkábelektől kell megszabadítanom. Amikor megy akkor nagyon jól szól :) :R

Találtam segítséget hangszóró idomítás ügyben: Porkoláb Sándor :R

Ő az aki kazánlemezzel merevíti a tölcséreit :DD :R

[ Szerkesztve ]

(#15043) orbano válasza AMDFan (#15035) üzenetére


orbano
félisten

egyébként szerintem nem ez a dinamika. ezek szerint egy jó erősítőnél is hangerőfüggő lenne a dinamika? akkor egy csendes szobában letekert hangerővel nem tudom élvezni a nagy dinamikát?

A vér nem válik VAZZE!™

(#15044) #16939776


#16939776
törölt tag

A dinamika félvezetős erősítőknél elég csalóka, mert a legtöbb kivezérlés függvényében változtatja a hangszínezettét :K

a dinamikát ha az alapzaj és a clip között értjük akkor olyan 80-90dB a max amit tudhat. egy 50W körüli jó erősítő. Az 5KW-os "crown macro reference" tud 120dB-t :Y

ha csak 1-2W-ig hajtod ki, akkor 20-30dB-ig csökken a "dinamika"

[ Szerkesztve ]

(#15045) AMDFan válasza orbano (#15043) üzenetére


AMDFan
addikt

"akkor egy csendes szobában letekert hangerővel nem tudom élvezni a nagy dinamikát?"

Tudtam, hogy valaki félreérti :) Én nem ezt mondtam. Vagy szerinted letekert hangerőnél nincs hangerőkülönbség a csend és a dobütés között?

A hangerő azért játszik be a képbe, mert én úgy gondolom, hogy ha egy csendes szobában hallgatsz egy rendszert letekert hangerővel, aztán közvetlenül utána egy másik rendszert nagy hangerővel, akkor nem tudod megállapítani melyik a dinamikusabb. Persze ha 30 éve hifizel akkor lehet, hogy meg tudod, én sajnos nem. És most az esetemben nem erősítőről van szó, hanem forrásról, ahol szvsz sokkal kisebbek a különbségek mint az erősítők között.

[ Szerkesztve ]

(#15046) AMDFan válasza #16939776 (#15044) üzenetére


AMDFan
addikt

"A dinamika félvezetős erősítőknél elég csalóka, mert a legtöbb kivezérlés függvényében változtatja a hangszínezettét "

Ezt kifejtenéd egy kicsit?

(#15047) #92251648 válasza orbano (#15043) üzenetére


#92251648
törölt tag

No, azért néhányan mégis kapisgálják a zenei dinamika jelentését. :)

"akkor egy csendes szobában letekert hangerővel nem tudom élvezni a nagy dinamikát?"

Az erősítés egy szorzási művelet. A potméter a szorzót módosítja. Ha leveszed az erősítőn a hangerőt, azzal csökkented a dinamikát is, mivel a szoba alapzaja és/vagy a hallásküszöb alulról határolja, de a csúcsszintet csökkentetted. A kettő közötti különbség a dinamika tartomány.

"Vagy szerinted letekert hangerőnél nincs hangerőkülönbség a csend és a dobütés között?"

De van, csak kisebb, azaz csökkent a dinamika.

Zenében jellemzően kétféle dinamikát különböztetünk meg. A mikrodinamikát Orbano egész jól megfogalmazta :R A makrodinamika - egyszerűen fogalmazva - a felvételen belül időben változó komplex hangerőkülönbségekről szól.

Minden felvételnek megvan a maga dinamika tartománya, ez fix. A tökéletes lejátszó berendezés ezt teljes mértékben meg tudja mutatni, de ez nagyon ritka, a legtöbb rendszer komprimálja a dinamikát, illetve a szokásos zenehallgatási hangerő (az első válasznál leírtak miatt) nem is teszi lehetővé a teljes tartomány átvitelét.

(#15048) #56474624 válasza schawo (#15040) üzenetére


#56474624
törölt tag

A hifi rendszer akkor a legjobb, ha a létező legnagyobb a dinamikaája. Ez annyit jelent, hogy a legjobban közelíti meg az eredeti felvételt.

Vagy nem. A fül könnyen becsapható. A sávszélekben kiemelő hangképet pl. dinamikusabbnak halljuk. Hangszedő esetében is most úgy éreztem elsőre, dinamikát vesztettem (az ortofon vms10 kiemel sávszéleken). Ezért szeretik populáris zenére sokan a sávszélekben kiemelő hangképet, mert azt dinamikusabbnak érzik. Holott nem az a valós.
Szóval túl lehet lőni a célon dinamikaérzet tekintetében. Hifis/audiofil berkekben is, lehet nem feltűnően, de túl. :)

[ Szerkesztve ]

(#15049) AMDFan válasza #56474624 (#15048) üzenetére


AMDFan
addikt

Túl lehet lőni a célon csak nem érdemes. Ha túlzottan kiemel egy rendszer a sávszéleken akkor azt a nagy dinamikatartományú felvételek rendesen büntetik :)

(#15050) orbano válasza AMDFan (#15045) üzenetére


orbano
félisten

de nem a hangerőben, meg ilyen különbségekben fogod meglelni a dinamika lényegét. szerintem.

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.