Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) dgyuri0123 válasza python1 (#80997) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Dac mágus USB bemenete nagyon gyenge. Ha nem arról használnád, akkor egész jó is lehetne.

"csak a zene van"

(#81002) westcoastog válasza bkercso (#80998) üzenetére


westcoastog
veterán

Kipróbáltam a számítógép asztalon lévő hangfallal ami rövid kábellel van kötve a gépre, arra dugtam a 10 métereset és ugyan az lett itt is a jelenség. :)

Ennek a szimmetrikus kábelezésnek utána kell olvasnom, mert halvány lila gőzöm van.

A helyzet az hogy eléggé budget kategóriában focizok ezzel az egész setuppal, egy ilyen előerősítőt mennyiből lehet kihozni?

Tudom, vagy költünk rá vagy megszokjuk a zúgást, kis pénz kis foci. :)

Keresgélek fémcsatis kábelt.

(#81003) Bodz válasza westcoastog (#80992) üzenetére


Bodz
nagyúr

4 dollárért bármit ki lehet próbálni. :)
Cordial CFS WY?
Nem tudsz szimmetrikusan kábelezni. Kéne olyan dac/interfész/akármi + olyan hangfal.

[ Szerkesztve ]

(#81004) westcoastog válasza Bodz (#81003) üzenetére


westcoastog
veterán

Ezt hogy kell értenem?
Nem tudok szimmetrikusan kábelezni, de a linkelt kábel szimmetrikus?
Bocsánat az együgyűségemért. :D :B

(#81005) Bodz válasza westcoastog (#81004) üzenetére


Bodz
nagyúr

Jaaa, az csak egy szerencsétlennek mondható megfogalmazás. Bár tény, hogy használható egy ilyen hosszabbító szimmetrikus átvitelre is. De nem akarlak teljesen megzavarítani... :D A lényeg, hogy megfelel neked.

[ Szerkesztve ]

(#81006) seatleon


seatleon
csendes tag

Szervusztok. Van egy pár Preludium B31 hangfal párom. Milyen erősítőt vegyek hozzá? Jelenleg Sony F317 R tipusú erősítővel használom. Ezen az oldalon a Sony erősítőket nem nagyon istenítik.50 000 ft körül.Köszi előre is.

(#81007) westcoastog válasza Bodz (#81005) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor be is rendelek egyet, nem nagy összeg érte, és külsőre sem a 600 forintos kategória. :D

[ Szerkesztve ]

(#81008) Bodz válasza westcoastog (#81007) üzenetére


Bodz
nagyúr

De azért előtte meggyőződtél róla, hogy elég lesz az 5 méter? :)

(#81009) python1 válasza dgyuri0123 (#81001) üzenetére


python1
veterán

Igazából a CA-t csak lejátszásra használom,de akkor lehet teszek egy próbát coax bemeneten át PC-ről.
Van egy M-audio kártya is a gépben,hátha.

[ Szerkesztve ]

(#81010) westcoastog válasza Bodz (#81008) üzenetére


westcoastog
veterán

Igen, annyi bőven kifog érni hogy rácsatlakoztassam a hangszórót. :)

(#81011) Irmscher 353 válasza Eugene Roe (#80964) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Nekem egyszerűnek, s nagyszerűnek tűnik.
Bár én a 18mm-es menetes szárat túlzásnak érzem.
(Kacérkodom a gondolattal, hogy építek én is egyet magamnak)

(#81012) bkercso válasza AMDFan (#81000) üzenetére


bkercso
nagyúr

Öööö. Kb. de. :K Meg az ára.

westcoastog: Ennek a szimmetrikus kábelezésnek utána kell olvasnom, mert halvány lila gőzöm van.
Ha nincs XLR csatlakozó a cuccaidon, akkor mindegy.
Keresgélek fémcsatis kábelt.
:K Ez a next step.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81013) westcoastog válasza bkercso (#81012) üzenetére


westcoastog
veterán

A Bodz által linkelt Cordial CFS 5 WY kábel lesz, na nem biztos hogy a héten megveszem, de ezzel fogom felváltani a 600 forintos madzagot. :)

(#81014) bkercso válasza westcoastog (#81013) üzenetére


bkercso
nagyúr

Annak jónak kell lennie szerintem. A PC-n vedd max-ra a hangerőt, és akkor kisebb a zaj!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81015) westcoastog válasza bkercso (#81014) üzenetére


westcoastog
veterán

Pc-n mindig maximum hangerő van, a hangszórókon állítom csak. :)

(#81016) dgyuri0123 válasza python1 (#81009) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Coaxról egészen biztosan jobb hangot kapsz majd, mint USB-ről.

"csak a zene van"

(#81017) bkercso válasza dgyuri0123 (#81016) üzenetére


bkercso
nagyúr

Miért olyan biztos ez? :U

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81018) Patice válasza bkercso (#81017) üzenetére


Patice
nagyúr

Gondolkoztam rajta, hogy ez most egy általános kijelentés, vagy csak python kolléga CA DAC-jára vonatkozott. Szerintem utóbbi és akkor igaz lehet. Általánosságban szerintem már megdőlt.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#81019) dgyuri0123 válasza Patice (#81018) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igen, Dacmagic-ra vonatkozott, nem általában. Annak nem túl jó az USB-je. A többi bemenete viszont egész használható. Saját dacomon én is USB bemenetet használok és nem mondhatom, hogy rossz lenne.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#81020) Patice válasza dgyuri0123 (#81019) üzenetére


Patice
nagyúr

Rendben. :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#81021) Polllen válasza Patice (#81018) üzenetére


Polllen
nagyúr

Általánosságban szerintem még mindig ott tartunk, hogy minden azon múlik, a gyártó mit és hogyan implementált. Elméletben lehet jobb az usb, a gyakorlatban még nem hallottam olyat. Már csak azért sem, mert amíg ennyire figyelni kell arra, hogy az usb forrás milyen, addig ez nem jobb csak más, mint a coax. Már minőség tekintetében.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#81022) bkercso válasza dgyuri0123 (#81019) üzenetére


bkercso
nagyúr

ja, ok! :R

Polllen: Attól is nagyban függ, milyen az SPDIF-forrás. Egy jól megcsinált USB-vevő könnyen jobb tud lenni, mint egy átlagos alaplapi SPDIF out, vagy egy olcsóbb hangkártya SPDIF kimenete.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81023) Patice válasza Polllen (#81021) üzenetére


Patice
nagyúr

Elméletben nem jobb az USB, csak mostanára eljutott odáig a gyakorlat, hogy jobb tud lenni. Megértették végre páran, hogy mire kell figyelni.

És úgy látom te is rájöttél, hogy mire kell figyelni. Helyes! Csak így tovább! :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#81024) l3v3e


l3v3e
csendes tag

Sziasztok!

Rega lemezjátszóhoz, az alábbi paraméterek mellett milyen kábelt ajánlanátok? A szempont az, hogy az erősítőm és a lejátszó között van kb. 4 méter távolság, tehát a 3 méternél nagyobb, max. 5 méteresre szerelt kábelek jönnek szóba. Olyan kábelt szeretnék, ami jól van árnyékolva, mert a korábbi kábelével (bár az egy lejátszóhoz szerelt elég gagyi captive kábel volt - RCA aljzatra cserélése már folyamatban van) enyhén szólva akadtak gondok, pl. RF búgás. Tehát alapvetően olyan kábelt keresek, ami jól van árnyékolva.

Amiket eddig néztem:
- AudioQest Evergreen
- QED Performance Graphite Audio (ez kicsit vastagabb, talán árnyékoltabb (?) mint a sima Profile)
- Kácsa KCE-250
- esetleg más gyártó (pl. Alisca, bár ezen a hosszon gondolom az jóval drágább lenne mint a fentiek)

Köszi szépen előre is, ha valakinek esetleg van valami ötlete a fentiekkel kapcsolatban. :)

(#81025) adodaniel válasza l3v3e (#81024) üzenetére


adodaniel
őstag

Van Damme 268-006-000, olcsó és jó.

(#81026) Ear001 válasza l3v3e (#81024) üzenetére


Ear001
addikt

4 méter phono kábel Regához? Úgy, hogy a röviddel is volt baj? Az igen. A felsoroltak kőzül én egyiket sem ajánlanám, de ez pontosan melyik Rega kar?

(#81027) l3v3e válasza Ear001 (#81026) üzenetére


l3v3e
csendes tag

Az 2016-os Planar 1-ről van szó, szóval az RB 110-es. Most egy saját kábele van, alig egy méter hosszú, azt cseréltetném ki elvileg egy aljzatra, amire lehetne hosszabb RCA-t is kötni, hogy elérjen az asztalig, ahol a lejátszó van.

(#81028) Mezga Aladár válasza Polllen (#81021) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Elméletben lehet jobb az usb, a gyakorlatban még nem hallottam olyat.

Vegyél egy jó dacot. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#81029) Ear001 válasza l3v3e (#81027) üzenetére


Ear001
addikt

Nem lesz jó. A Rega amúgy is híres arról, hofy nem éppen acélos földeléseket csinál a karjaira, de a 101 extrán nyűgös ilyen téren. A legjobb megoldás a hangszedőtől a phonóig tartó egybe kábel, ami a karcsőnél sincs toldva. Az Incognitónak van ilyen szettje, jól kialakított földelő résszel, de 3-4 méter még ebből is határeset.

(#81030) l3v3e válasza Ear001 (#81029) üzenetére


l3v3e
csendes tag

Köszi. Akkor még átgondolom ezt a megoldást. :)

(#81031) x_o_n válasza seatleon (#81006) üzenetére


x_o_n
veterán

Szia,Miért akarod lecserélni?Nem volt rossz erősitő az,ohh igen ezzel elég sok embernek akadt problémája,nem ártana egy belépőszintü topik.

(#81032) Polllen válasza Mezga Aladár (#81028) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én rendszeresen összehallgattam/összehallgatom az usb és coax bemeneteket azokon a dac-kon, amik megfordulnak nálam, mert hajt(ott) a kíváncsiság, hogy hol miből lehet kihozni a legjobbat. Te is?

Ha igen, melyik volt az, ahol kb azonos áru kábelnél hasonló kategóriájú forrásnál az usb jobbat tudott?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#81033) bkercso válasza Polllen (#81032) üzenetére


bkercso
nagyúr

Bocs, hogy belebele, de ez az SPDIF-forrástól ugye nagyban függ. Hiszen az SPDIF már hordoz idősítést, így időzítésbeli hibákat is, amik rákerül(het)nek a DAC-ra, ha csillapítva is. Az aszinkron USB adatfolyam jittere viszont sokkal nagyobb csillapításon esik át, mint az SPDIF.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81034) Mezga Aladár válasza Polllen (#81032) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

CA dacmagic 1: saját usb gyengus, koax spdif egész jó, és mindez kiegészítve egy Hiface Two cuccal.
A legutolsóval megtáltosodott.
Wadia 121, nem kétséges nagyon jó az usb bemenet. Itt töredelmesen bevallom csak a popcorn van koax spdif bemenetére kötve. A csöpp pc ugyanazzal a zenével lenyomja a popit.
Elméletileg van egy hallgatózásunk Patice fórumtárssal ahol remélhetőleg kiderül a fülelés során, van-e értelme az usb kimenet reszelésének ha egy komoly technológiát felvonultató dacot használunk usb bemeneten.

(#81033) bkercso +1

UI: Miért tetted off-ba?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#81035) bkercso válasza Mezga Aladár (#81034) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tom. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81036) Polllen válasza bkercso (#81033) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez az ami jól hangzik. A gyakorlat meg azt mutatja, hogy az usb kábel még mindig számít. Meg a forrás. Pont mint a spidf-nél... Pepitában ugyanaz végfelhasználó oldaláról.

Majd ha lesz olyan cucc, amire mindegy, h milyen usb kábellel milyen usb forrást csatlakoztatunk, elfogadom hogy jobb.

Nálam pl az m-dac azt bizonyította, h mindkettőt meg lehet normálisan csinálni. A többi meg azt, h el is lehet szúrni valamilyeket.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#81037) Patice válasza Polllen (#81032) üzenetére


Patice
nagyúr

Neked milyen forrásod van, ami (kb.) azonos minőségű SPDIF-en és USB-n?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#81038) seatleon válasza x_o_n (#81031) üzenetére


seatleon
csendes tag

Van egy pioneer A110 em is.Szerintem szebben szól,legalábbis ha ráadom a magasat meg mélyet.A sony nem tudja annyira. Semmi bajom amúgy a Sonyval,enyém 25 éve.Én vettem még hajdanán újonnan.

(#81039) Mezga Aladár válasza Patice (#81037) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Jó kérdés. Nem igazán tudom miként lehetne ezt kivitelezni. Talán egy célhardver amin mindkettő megtalálható. [link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#81040) dgyuri0123 válasza Polllen (#81036) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A kábel mindig számít, függetlenül attól hogy USB, Coax, analóg RCA, vagy hangfalkábel. Olyan sosem lesz, hogy egy kábel ne szóljon bele a hangba. A világ legjobb elektronikáját is el lehet rontani egyetlen rosszul megválasztott kábellel.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#81041) padzso válasza (#80966) üzenetére


padzso
tag

Köszi!

Támpontnak jó lesz, meghallgatni egyiket sem tudom, egyszóval vakrepülés lesz, éppen melyik tetszik külalakra, mellé néhány teszt is összehasonlításra kerül.
Így vagy úgy, mindenképp nagy ugrás lesz amúgy is, nem leszek elégedetlen. (összehasonlítási alap hiányban) ;-)

(#81042) python1 válasza Mezga Aladár (#81039) üzenetére


python1
veterán

A CA teszt ,AURALiC

Nem sok különbség van a kettő között,ugyanattól a csapattól.

(#81043) dgyuri0123 válasza python1 (#81042) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor neked most mi van tulajdonképpen, Dacmagic, vagy Stream magic? Mert nagyon nem mindegy...

"csak a zene van"

(#81044) python1 válasza dgyuri0123 (#81043) üzenetére


python1
veterán

Stream magic 6.

(#81045) dgyuri0123 válasza python1 (#81044) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hű, akkor bocsi... én valamiért a "dacmágusra" gondoltam. Ez egy "picit" jobb annál. Sorry... :R

"csak a zene van"

(#81046) python1 válasza dgyuri0123 (#81045) üzenetére


python1
veterán

Ugyan már,semmi baj. ;)
A DAC-része majdnem az,de egy kicsit tuningoltak rajta,itt inkább a lejátszó rész amivel összehozták az mi számít jobban.
Nem azt mondom,hogy nem lehetne feljebb lépni,de nekem megfelel egyelőre,míg nincs jobbra keretem.

[ Szerkesztve ]

(#81047) x_o_n válasza seatleon (#81038) üzenetére


x_o_n
veterán

Elképzelhető hiszen akkoriban karakteresebb hangokkal rendelkeztek.Én nem cserélném le ,ha igen akkor hasonló felépitésben van pár modell az emlitett árszegmensben is

(#81048) Polllen válasza Patice (#81037) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amikor foglalkoztam ezzel akkor rpi3 usb vs rpi3 + pifi digi volt a "referencia" forrás azonos táppal, azonos oprendszerrel.

PC-nél nem találtam olyan transzportot, ami közös nevezőt hozna.

dgyuri0123

A digitális jelátvitel lényege pont ez lenne. Ezzel szoktak érvelni az ellen, hogy két usb kábel nem szólhat másképpen. Ha rendesen megcsinálnák, nem is számítana annyira.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#81049) Polllen válasza Patice (#81037) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amúgy lehet a megogo s905 boxot is be lehetne erre fogni, de itt usb meg spdif optika van.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#81050) dgyuri0123 válasza Polllen (#81048) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Értem, de az USB kábel is olyan, mint zsáknak a foltja. Szükséges rossz. Érvelni az szokott ellene, aki nem hallja, de az meg az ő baja...vagy szerencséje. :)

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.