Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74151) krichd1 válasza python1 (#74148) üzenetére


krichd1
addikt

Ezek szerint még nem volt igazán nagy érzékenységű hangsugárzód. :)
Túlméretezett, jó minőségű trafó általában jót tesz a hangnak. Az OB felépítés, vagy főleg a ribbon panelsugárzók elég teljesítmény igényesek, így ezeknél jól előjön ennek a hiánya. Azok az erősítők, amelyek hamar dinamikátlanná válnak, szétesik a hangjuk, azok szimplán nem jó erősítők.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74152) python1 válasza krichd1 (#74151) üzenetére


python1
veterán

Így is fogalmazhatunk a többi paraméterre nem tértem ki ami tönkreteheti a hangot.
Igen,az OB-k igénylik a teljesítményt,de valamiért vonzódtam mindig a nagyobb teljesítményű kütyükért,talán a dinamika hiánya hozta,de most minden a helyére került.

Amíg nem hallok jobbat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74153) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hali Elac FS147 hoz mit szóltok? 200é van eladó használt.
Megfogott külsőre is elsőre, ez nagy szó- már csak aza kérdés valóban jó is e ?
köszi

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74154) Kiskokó válasza Kiskokó (#74153) üzenetére


Kiskokó
veterán

Esetleg a heed obelisk mellé amiről beszéltünk ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74155) python1 válasza Kiskokó (#74153) üzenetére


python1
veterán

Éppen írni akartam,ha nem OB,DIY -ben gondolkodnék akkor valószínű,hogy Elac vagy Cantn lenne nálam a befutó.
Elég sokat hallgattam a két gyártó hangsugárzóit,és dizájnban is tetszenek,ezért én 1 szavazatot adok neki.

(#74156) kukulec válasza Kiskokó (#74153) üzenetére


kukulec
őstag

erős elfogultsággal: szerintem nagyon is jó. tavaly május óta hallgatom átlag napi 3 órát. egyáltalán nem válogatós, viszont szerintem az átlagnál jobban mutatja a különbséget az erősítők között. egy hete váltottam le a kis pio-mat a cambridge-re. hát, nehéz elhinni, hogy ugyanazt a hangfalat hallom. 24 négyzetmétert igen könnyen tölt meg. reggel hallgattam vivaldit, bachot, dj snake-et, meg rockot. mindegyik gyönyörűen szólt. hallgattam ennél jóval drágább hangfalakat is, de ennyire tiszta és energikus dögöt csak teljesen más ligában találtam.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#74157) Kiskokó válasza python1 (#74155) üzenetére


Kiskokó
veterán

Elég szimpatikus nekem is. Bár én kb most csak külső meg ár/érték miatt mondom.
Elvileg 190re tartják, tettszik is. marad olyan 110 erősítőre :D vagy a Heed 150ért :D

Kukulec :

Köszönöm. na és milyen erősitőt ajánlanál? illetve "teljesítményben"?

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74158) Kiskokó


Kiskokó
veterán

dgyuri - látom honnan van a vincent :D Jó árban volt :) nem adod el akkor :P ?
Ez az erősítő mennyire lenne jó a fent említett elachoz?
Minden erősítő tud 4Ohmot nem ? mert ezek 4-esek .

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74159) python1 válasza Kiskokó (#74158) üzenetére


python1
veterán

Igen,többnyire tudják kezelni,de szerintem az Elac minimum értéket adott meg.De azért nem árt neki valami stabil erős vas,ami nem jön zavarba a hangsugárzótól.

[ Szerkesztve ]

(#74160) Tamoo válasza python1 (#74148) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"minél nagyobb annál jobb elvet vallom"

Nekem még nem sok nagy teljesítményű erősítőm volt, kivéve a MF A5 2x250W-ját (ha az annak nevezhető), de bevallom zenehallgatás közben ennek nemigazán éreztem előnyét. Persze hátrányát sem, de ettől nem volt sokkal dinamikusabb vagy sokkal "stabilabb" az előtte lévő erősítőimhez képest. A mostani 2x35W-os Heedhez képest sem.

[ Szerkesztve ]

(#74161) Dorian válasza python1 (#74148) üzenetére


Dorian
félisten

Inkább van jelentőssége a kapcsolás fajtájának. Ha az jó, akkor kézben tartja a bonyolult impedanciamenetet, a hangdoboz visszacsatolását, és a torzítása is alacsony. Nagy teljesítménnyel ezt lehet részben kiváltani, dehát ez "olyan izé" megoldás

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74162) python1 válasza Dorian (#74161) üzenetére


python1
veterán

Pont a két egyik legnagyobb teljesítményű mozi konbájnt birtokló tulaj szólal meg. ;] :DDD

Természetesen nem ilyen egyszerű ahogy leírtam,de ha megfigyeli az ember a nevesebb gyártókat,nem aprózzák el a teljesítményt.Inkább fogalmaznék úgy ahogy krichd1,hogy némelyik technikai megoldás igényli,az én esetemben igényli.
Relatíve a lehetőségekhez képest írtam,hogy előny a nagyobb teljesítmény.

Azt meg nem is említem,hogy te is a nagyobb teljesítményű Hivox mellett döntöttél. ;]

[ Szerkesztve ]

(#74163) dgyuri0123 válasza Kiskokó (#74158) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem adom el... :N

A Vincent kevés hangfallal lenne bajban, így az Elac is jól párosítható vele szerintem, bár csak tippelek. Meleg tónusú erősítő egyébként és szépen "regulázza" egy kissé "ércesebb" doboz hangját is. Pl. Focal jó pár típusa...

"csak a zene van"

(#74164) blattida válasza python1 (#74162) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért az egyre több watt alapvetően az igények, a pénz és az eladhatóság miatt van, nem a puszta hangminőség miatt.
Pár watt is lehet iszonyat jó és sok száz is iszonyat szar.
Persze, ha totál érzéketlen hangsugárzókat akar értékelhető módon meghajtani a hifista, akkor kell a sok kakaó, de átlagos esetben sztereónál a 2x50 Watt bőven elegendő.
Az open baffle hangsugárzókhoz meg azért kell sokszor nagy teljesítmény, mert sokszor nem elég nagy az érzékenységük és a baffle step kompenzáció sincs (rendesen) megoldva, ezért akár 6dB-el is csökkenhet az ő hangnyomásuk, azt is pótolni kell valahonnan.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74165) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Srácok komolyan érdekel ez a hangfal amit mondtam. AVX-en van fent. Már csak az a kérdésem, vajon mennyire megbízható az eladó. Mennyire lehet félni attól, hogy valami baja van a cuccnak?
Sajnos mivel erősítőm sincs még... kb kipórbálni se bírom lehet hetekig hónapokig.

Örülök neki hogy ezt végre ti se szóltátok le és még külsőre is tökéletes! Kicsit első látásra szerelem feelingem van. Alapból necces egy használt termék vásárlás és általában nem is szoktam, nem úgy hogy még csak nem is értek hozzá de még csak ki se tudom próbálni.
Ennek ellenére szerintem belevágom és megveszem (valahol valamikor el kell kezdeni) mert jó ajánlat. Aztán reménykedek hogy a mai világban több az olyan ember mint én és nem veszek zsákbamacskát.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74166) python1 válasza blattida (#74164) üzenetére


python1
veterán

Ezzel egyet is értek.
Nem is a watt lenne a lényeg,hanem inkább az,hogy a túlméretezett trafó tesz jót a hangnak,de ebben 100%-ig biztos vagyok.
Ugye itt vannak a csöves ill A osztályú erősítők amik alapból nagyobb teljesítményű tápellátást igényelnek,és a hangjukat imerjük,hogy miben jobbak.

Kiskokó: Nyugodtan vágj bele,nem hinném,hogy átverés lenne,rengeteget vásároltam az AVX-en még nem volt problémám.Biztosan van kipróbálási lehetőség,vagy ha megkérsz ismerőst,fórumtársat,hogy menjen el veled biztosan segítenek.

[ Szerkesztve ]

(#74167) blattida válasza Kiskokó (#74165) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha hibától félsz, elmehetsz hozzá és ott meghallgathatod.
Senki sem fog tudni távolról, erre vonatkozólag érdem béli tanácsot adni, főleg nem az adott hangsugárzóról
A kérdése elac jó kiindulási pont, amennyiben nem a nagyon meleg, zsíros és lötyögős hangzást kedveled, mert akkor messzire kerüld el.

python1
Persze, egy erősítőben (is) a táp, a végfok túlméretezése alap dolog, pusztán műszaki okokból is.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74168) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Köszi nektek!
El tudná hozni mert útba esek neki és megy Pestre. De sajnos tőlem így is 200+Km-re van.

Nincs fogalmam még hangzásokról :D ezt most teljesen vaktában veszem (legkorábban elmenni hallgatózni is üzletekbe 3-4 hónapon belül nem nagyon tudnék)

Csak nem lesz probléma.

Egy nagyon hülye kérdés de ugye egy ilyen hangfal nem igazán igényel plusz mélyládát?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74169) Speeedfire válasza Kiskokó (#74168) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Sztereóban kerülendő a mélyláda.

Amúgy, ha ennyire érdekel a doboz, akkor pattanj a kocsiba és menj el meghallgatni valamelyik hétvégén.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74170) python1 válasza Speeedfire (#74169) üzenetére


python1
veterán

Ezt nem osztom,persze a rossz sub tud rontani a képen,de magasabb szinteken már hoz + a rendszerben.
De ez igen költséges játék a kapott végeredmény nem marad el,pont annyit "színez" alá amennyit szükséges egy jó beállításnál.
Sok ember képzeletében a "dübörgés" ugrik be azonnal a sub szó hallatán,pedig zenében szó sincs ilyenről,csak ad egy biztos alapot a mélytartománynak.

[ Szerkesztve ]

(#74171) kukulec válasza Kiskokó (#74168) üzenetére


kukulec
őstag

ez erősítő függő. direct módban megy cxa80-nal, 10-11 óránál már érzed is a mélyeket. sok tartalék van benne; ha később jobb cuccokkal egészíted ki a rendszered, a hangfal is többet fog kihozni magából. mélyládát feleslegesnek érezném ide.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#74172) Tomacko


Tomacko
senior tag

Sziasztok.

Lehet, hogy a kérdésem banális lesz....

Szóval adott egy pár JmLab Cobalt 816 bi-wire lehetőséggel, kép . Pillanatnyilag egy 2 csatornás Yamaha AX-470 szolgálja ki őket, kép.

A kérdés az lenne, hogy be köthetem őket úgy, hogy az egyik csatornára menne a felső rész, a másik csatornára pedig az alja ? Nem fektetné ki ez a bekötés a dobozokat, hogy 2 csatornáról kapná meg a jelet ?

Tomi

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#74173) krichd1 válasza Kiskokó (#74153) üzenetére


krichd1
addikt

Ennyiért szerintem drága, hasonló áron kaphatsz használtan FS 207 Limited Editiont is. Ősszel volt egy pár FS 207.2 Limited Edition 160eFt-ért jófogáson, szóval annyira nem kell elkapkodni, nem egy kiemelkedő vétel. Főleg úgy, hogy még az ELAC hangzást sem ismered, ami sok embernek tetszik általában, akik szeretik a modern technokrata hangot, de ez sem való mindenkinek.
4 ohmot nem tud sok erősítő stabilan a teljes hallható frekvencia tartományban. Ezt Magnepanokkal már alaposan megtapasztaltam, de azért az ELAC-ok 4omhja messze nem olyan gyilkos, viszont mivel a JFET magasú típusoknak azért már elég jó felbontása van, nem mindegy milyen típust veszel hozzá erősítőnek.

(#74170) python1: A jó szub elég drága még pluszban egy sztereóhoz, ráadásul tapasztalatim szerint a 2.1 felállás nem is olyan jó, elrontja a térleképezést, a 2.2 már ok, de akkor már tényleg elszállnak a költségek. Szóval így már inkább egy pár nagyobb álló hangdoboz.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74174) Nemir Ombe válasza Tomacko (#74172) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Különösebb értelme nem lenne, igy a magas/mély összekötése nem a doboznál lenne, hanem az erősítőnél, mivel nincs az erősítőben "csatornánként" (A+B) külön végfok.... ;)

(max. a kábeleknek lehet jelentősége, ha más megy felülre és alulra)

Hmm ....

(#74175) Speeedfire válasza Tomacko (#74172) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Pont erre van kitalálva. Én is használtam már így a dobozokat. De a nagyok azt ajánlják, hogy inkább a másik kábel árát is fordítsd az első kábel árába és vegyél belőle jobbat. A sima jumper pedig elég oda.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74176) blattida válasza Tomacko (#74172) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Ez így konkrétan kettős kábelezés lenne.
Nem fogja kifektetni a dobozokat, de a bekötésnél ne vegyítsd a két oldalt, tehát a és b csatorna jobb és bal oldala menjen egy-egy focalhoz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74177) python1 válasza krichd1 (#74173) üzenetére


python1
veterán

Igen,éppen ezért is írtam,hogy legalább 2 jó minőségű,és a kiszolgálás sem mindegy.
A sztereó nem éppen egyenlő a 2db hangsugárzóval,csak lehetőség,de véleményem szerint,jobbat tesz a hangzásnak ha külön szekciókra vanak osztva a csatornák.Már csak a kábeleken futó frekvenciák miatt sem,lásd kettős erősítés egy hangsugárzóra,csak itt külön kabinetet kap a mély szekció,és a torzítások is mások.

De ez tényleg extra kiadással,sok idővel jár.

[ Szerkesztve ]

(#74178) python1


python1
veterán

Nem pesti vagyok,de szívesen látok bárkit a szerény hajlékomban kis zenehallgatásra,eszmecserére.
Ha esetleg a család utazik a Balaton környékére,őket is szívesen látom.

(#74179) Tomacko válasza blattida (#74176) üzenetére


Tomacko
senior tag

Persze, nem vegyíteném a csatornákat, hiszen akkor oda a sztereó hang. Szóval A csatorna jobb és bal oldalát kötném mondjuk felülre, értelemszerűem a meg felelő oldalakra, B csatornát ugyanígy alulra.

(#74174) Nemir Ombe ez a végfok rész jogos lehet (nem tudom, nem jártam utánna), pedig olyan szép iker kinézetű a belseje neki :)

(#74175) Speeedfire köszönöm neked is agyorsaságot, tapasztalatot. A kábel misztéria kérdésbe, és ahangra gyakorolt hatására, plusz a bekötések hangra gyakorolt hatásait nem is akarnám feszegetni, az itt mindig kényes vita téma tud lenni. A kábeleim meg már adottak, tehát 2 héten belül ez ki fog derülni, hogy mennyit hoz ha hoz a "konyhára" valamit is a dupla kábelezés. :D A hallás (vallás) adott hozzá, szóval majd egy segéddel vaktesztelem is adolgot, hátha becsapnám magam az egésszel. De ha úgy is lenne, a befektetett összeg (10k HUF) miatt nem fogok morcos lenni, hogy mértéktelenül pazarlóan élnék :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#74180) Speeedfire válasza Tomacko (#74179) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez esetben akkor csak jumper kell szerintem neked oda. Pár 20cm-es kábel, amivel összekötöd őket. Hacsak nincs meg a gyári, én a gyárit használom erre. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74181) python1 válasza Tomacko (#74179) üzenetére


python1
veterán

A kettős erősítés 2db azonos végfokot igényel a hozzá tartozó előerősítővel,ott már lehet játszani a kábelekkel.

Nálam ez a jumper szerepelt a legjobban,(nordost) egyeres tömör vékonyka kábel.

[ Szerkesztve ]

(#74182) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Hülye kérdés n+1: réz+ezüst kábelre nem a legjobb ötlet aranyozott dugót rakni igaz? :D

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74183) python1 válasza python1 (#74181) üzenetére


python1
veterán

A kép lemaradt.

(#74184) blattida válasza Tomacko (#74179) üzenetére


blattida
nagyúr

Az a és b kijáratok sosem külön erősítő csatornákra csatlakoznak, ezért is írják rájuk, hogy ha mindkét csatornát egyszerre használod (A+B), akkor a hangsugárzók impedanciájának nagyobbnak kell lennie, mint ha csak külön-külön.

MCGaiwer
Nem hülye kérdés és nem igaz. Nem fog elvándorolni az ezüst vagy a réz. Ez a probléma az alumínium és réz vegyítésekor jelentkezik.

python1
A képen épp aktív használat közben látható, ezért is fordult észak felé... ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74185) Tomacko


Tomacko
senior tag

Meg érte kérdezni, felvilágosultabb lettem. Egész pontosan z info meg volt belül, felszínre hoztátok újra. Valahol én mindig inkább humán beállítottságú voltam..... vagyok, szóval a fizika nem volt a barátom a suliba :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#74186) MCGaiwer válasza blattida (#74184) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Akkor ez a dugó megfelelő lehet egy Oehlbach Twin Mix One-ra?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74187) dgyuri0123 válasza Tomacko (#74185) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én azt látom az erősítőd seggén, hogy A+B: minimum 12 Ohm/Speaker. Én nem kockáztatnék.
Tehát szerintem csak "A"-ra kötve mehet bi-wire. De lehet, hogy én nem értek valamit... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74188) blattida válasza MCGaiwer (#74186) üzenetére


blattida
nagyúr

Ultra alacsony ellenállás, ultra magas ár. :W
Jó lenne rá természetesen, de annyiért ne vegyél már egy ilyen ca-ra szitázott csicsa banán dugó párt.
Jobban járnál például valamelyik kácsa által forgalmazott banán dugóval...

dgyuri0123
Persze, csak az két pár hangsugárzó együttes használatára vonatkozik, itt meg a jumper szerepét töltené be gyakorlatilag az erősítő a+b kapcsolója. Ha erre az esetre is vonatkozna a megadott minimum terhelő impedancia, akkor nem lenne használható semmilyen mostani hangsugárzóval...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74189) MCGaiwer válasza blattida (#74188) üzenetére


MCGaiwer
addikt

az ár párra vonatkozik, még úgy is sok?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74190) blattida válasza MCGaiwer (#74189) üzenetére


blattida
nagyúr

Tudom, én is úgy írtam és úgy is sok.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74191) MCGaiwer válasza blattida (#74190) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Kácsánál is kb fél áron vannak, de azok műanyag házzal. Vagy csak rosszat nézek?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74192) Mikisys válasza krichd1 (#74122) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem állítok valótlan dolgot. Amit ajánlottam az olcsó és kezdésnek jó.
-
Ezek szerint próbáltátok a sima villanyvezetéket, és?
Le lehet ám azt írni, hogy nálam bevált, vagy sem, vagy mi a hibája, ha van neki, vagy mi a bajotok vele egyáltalán?

Nekem bevált mind HIFI, mind házi mozihoz a 2,5-es merev, egyeres vezeték. Ilyent használok a hangsugárzókhoz, a falban, burkolat alatt rejtve. Bármilyen egyéb sodrott vezetéket próbáltam, azok torz, zavaros, színezett hangot produkáltak sokkal drágábban.

Üdv!

(#74193) krichd1 válasza Mikisys (#74192) üzenetére


krichd1
addikt

Igen, próbáltam sima villanykábelt, tömört, sodrottat, riasztókábelt, többféle CAT kábelt, stb..., ezek mind megvoltak, írtam is már róluk korábban, ezeken már túlléptem. Persze tudom, hogy visszakeresni nem szoktak az emberek, pedig többször visszatérő, ismétlődő témák ezek. Már leírtam párszor, de akkor leírom még egyszer, hogy a nagyon olcsó villanykábelek, beleértve az MCU tömör, MTK sodrott kábelek jó ár/érték arányúak, mivel gyakorlatilag a legolcsóbb kábelek, amiket lehet kapni, és tényleg vannak náluk olyan hifi kábelnek nevezett valamik, amik rosszabbak ezeknél, ezért kezdettnek jók, ha valakinek nagyon kevés pénze van erre. Az, hogy valakinek a tömör, vagy a sodrot testszik-e, az már ízlés kérdése, általában a tömört szokták az emberek jobban kedvelni. Viszont ezt a szintet nem túl drágán azért simán át lehet lépni normális hifi kábelekkel, tehát annyira nagyon azért nem jók, ezért is ajánlom inkább azokat, amiket. Én is meg szoktam említeni hangszóró kábel ajánlásnál a tömör réz vezetéket, mert más a hangja, persze nem feltétlen a legolcsóbb nem tudni milyen kábelt, hanem valami megbízhatóbb gyártó termékét, de a legolcsóbbakkal is lehet próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74194) Ear001 válasza krichd1 (#74193) üzenetére


Ear001
addikt

+1

(#74195) Speeedfire válasza Speeedfire (#74150) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Meglett közben a 2. lemez is.
Azt kell mondjam, hogy nagyon el van maradva a dac cuccom. Nagyon ráférne csere.
Metallica - The Unforgiven konkrétan úgy szól, hogy azt hittem leesik az állam. És nem csak a hangzás, de még a részletek is. Volt ahol új hangokat véltem felfedezni. Holott elég hokis az IC kábele, alu dugós, vékony. A tű is csak belépő kategória, a lemezjátszó is vagy 20 éves és mégis olyan hangok jönnek ki, hogy ámulok. Pedig a tű se olyan szakszerűen van beállítva, mint ahogy itt írják, nem parafa van a lemez alatt....

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74196) Tomacko válasza blattida (#74188) üzenetére


Tomacko
senior tag

Na pontosan ez az ami engem az egészben leginkább érdekelt. :) Tehát akkor ezek szerint, probléma mentesen be köthetem úgy ahogy fentebb írtam ? :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#74197) blattida válasza Tomacko (#74196) üzenetére


blattida
nagyúr

Már írtam, hogy igen.
Az más kérdés, hogy nem sok értelme van, mert az erősítő kapcsolója biztos, hogy vacak jumper lenne.
Ettől függetlenül nyugodtan kipróbálhatod.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74198) python1 válasza blattida (#74197) üzenetére


python1
veterán

Kábeltéma: tegnap kicsit finomítottam még a rendszeren a vezetékekről lekerültek az olcsó banánok,azonnal előjöttek a cinnek és teresebb lett a hangzás.
Az indította el,hogy a párom kijelentette kevés a magas,hiányoznak a cinnek,gondoltam a két sub nyomta el,de mondta,hogy eddig is hiányolta, másik rendszeren halja.
Tehát maradt az ónozott kábelvég,nem is fog rákerülni dugó ezután,azt már csak félve írom le,hogy tápkábel dobott a dinamikán is ez itt is tabu tudom. Előre le is szögezem,hogy nem az agyam csapott be,sok variációt próbáltam.

(#74199) krichd1 válasza python1 (#74198) üzenetére


krichd1
addikt

Ezért tartom pénzkidobásnak én is többek között az olcsó, nem jó minőségű banándugókat.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74200) dgyuri0123 válasza Speeedfire (#74195) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

No, akkor írok valamit, hadd kövezzenek... :D
Nálam, otthon, a Pro Ject II/Roksan hangszedő, ma is egyfajta "etalon". Nyilván azért is, mert nem fogok több százezres lemezjátszót csatasorba állítani, csak hogy analóg vs. digitális teszteket csináljak. Na most, akkor tudom, hogy előreléptem, mikor ennél a lemezjátszó/hangszedő kombinációnál jobb hangot kapok. Pedig nem extra hangú eszköz a Pro Ject, de azért bármilyen dacnak fel kell kötni a gatyáját, hogy mindenben jobb legyen, mint a 27 éves lemezjátszóm. Ezért tudom, miről beszélsz és azt mondom, addig ne állj meg, míg azt nem hallod, hogy a dacod simán lenyomja az LP játszódat. És ahogy mondod, a te vasad, egy belépő kategóriás lemezjátszó és hangszedő, mégis porig alázza a belépő dacodat.
Van egy két igen jó "vágású" lemezem, amiket ma is előszeretettel használok demózni és a (digitális világban "szocializálódott") barátaimnak mindig leesik az álluk, mikor hallják, mire képes az analóg technika. A jelenlegi dacom általában, talán, kissé "jobb" nála, de néhol még van lemaradása. Leginkább a folyékonyság és prezensz tartomány, amiben az LP még mindig jobb (nálam).

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.