Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74051) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

tud vki ajánlani egy jó leírást kábel szerelésről, ónozásról?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74052) Ear001 válasza Kiskokó (#74043) üzenetére


Ear001
addikt

Richard Hay az az angol úriember, aki annó kitalálta az Ion Obelisk erősítőket, amik szellemi-technikai előfutárai a mai Heed elektronikáknak. Egy időben Magyarországon szerelték össze az Ionokat, aztán ahogy Richard idősebb és betegebb lett, leállt a gyártással fejlesztéssel és inkább a Heed angliai disztribúcióját vállalta fel. Az igazi közös pont az, hogy az Ion és a Heed erősítők is kimenőkondenzátorosak.

Kicsit kacifántos a családtörténet ennél az erősítőnél. Az első volt az SI aztán jött az SI csak éppen dőlt betűvel. Nekem ez, a dőlt betűs az egyik kedvencem. Aztán jött SI II és most van az SI III. Az alap koncepció ugyan az, a fő eltérés a tápjukban van, meg a kimenőkondik változtak. Mind elég hasonló hangú eszköz, de egymástól azért megkülönböztethetők.

Egyszerűnek tűnik mindegyik Obelisk, de kiegészíthetők igen jó hangú MM phono kártyával vagy többféle D/A kártyával. A különböző modellek ebben egy kicsit eltérnek, ebbe nem mennék bele, de Zsolt a Heed Audiónál szívesen segít, ha ilyen jellegű kérdés van. Én például évekig remekül elvoltam egy Heed CD transzport, Obelisk SI beépített D/A kártya kombóval. Nem volt nehéz ebben-abban jobbat találni nála, de amikor visszatértem rá, akkor mindig elfogott a megérkezés érzése, ami azért elég ritka a hifiben.

Ezen kívül kiegészíthetők külső táppal is az Obeliskek. Ez némileg megnöveli a teljesítményét, de nem is ez a fő előnye, hanem az, hogy rendkívül stabillá teszi a hangzást. Aki feljebb lépésen gondolkozik, erősen ajánlott opció, simán partiban tud lenni a külön elő-végfok párossal.

Távirányítás hangerőre korlátozódik. Kezdetben egy fólia gombos egyszerű bankkártya méretű rendszertáv volt hozzá, rajta a CD futóművet és a DA-t is kezelő funkciógombokkal. Aztán jött egy méretesebb műanyag táv, sokkal jobb gombokkal és ha jól emlékszem beszerezhető hozzá fém távirányító is. Amúgy sztenderd Philips infra kódokkal működik, így például Naim távokkal is jól el lehet boldogulni. ;]

Hangfal. A kimenőkondis felépítésből adódóan igen jól kontrollálja a hangdobozokat, bonyolultabb keresztváltók, összetett dobozkonstrukciókkal is megbirkózik, a specifikált wattoknál tökösebbnek tűnik mindegyik Obelisk, úgyhogy bátran lehet hozzá válogatni, kísérletezni, de azt tudni kell, hogy nem szokta elkendőzni egy rossz hangdoboz hibáit. Árat butaság lenne mondani hozzé, hallottam már milliós dobozokkal is, és olyan használt apróságokkal is remekül zenélni, mint a JPW Sonata, vagy a korai Roydok, a Stand/Artokról nem is beszélve.

(#74053) Dorian válasza Ear001 (#74052) üzenetére


Dorian
félisten

Nem a saját ló dicsérete miatt, de azért annyit hozzá szeretnék tenni, hogy a jelenlegi Hivox Amp4you erősítőm a korábbi kimenőkondis felépítésű erősítő után is kifejezetten látványosan kontrollálja a hangdobozokat, ami ugye leginkább a pontosabb, megfogottabb, ugyanakkor erőteljes mélyekben jelentkezik. Ez az erősítő számomra a zeneiség megtartása mellett jelentős előrelépés a "hifizős paraméterekben" tehát én erre tudtam lecserélni a heed-jellegű hangot. Viszont nincs távirányító, és hivoxosan bizonytalan mikor juthat hozzá az ember ;] Asszem én fél évet vártam rá... (Most az új DAC-ot is szeretném meghallgatni, egyelőre december eleje óta várok egy kipróbálható példányra)

(#74054) Kiskokó:
Hangfalból éri meg igazán használtat venni, mert ha meghallgatod és jól szól, nagyon nem lehet rejtett hibája

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74054) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Siestősbe vagyok gyors kérdés addig :
milyen hangfalat ajánlanátok mellé?
Hangfalból mennyire szabad használtat venni ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74055) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Kaptam ma egy Videoton 2050 hangdobozpárt. A mély hangszórók pereme teljesen kuka. Felújítás nem jöhet szóva,mert az egyik mágnese el van repedve. Milyen hangszórót javasolnátok helyettük? Valami nagyon olcsó megoldás érdekelne, sajna most csak az fér bele.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#74056) funkmester


funkmester
aktív tag

udv, nas-rol vagy kulso merevlemezrol erheto el jobb hangminoseg?

[ Szerkesztve ]

(#74057) blattida válasza madmike (#74055) üzenetére


blattida
nagyúr

Itt megveheted a belevaló h2000 (videoton) utód hangszórót.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74058) Polllen válasza funkmester (#74056) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez inkább ide való kérdés. Röviden: Függ a lejátszótól. Egy rpi pl jobb nasról, mint az usb-re aggatott hdd. Egy windows pc-nél meg olyan lejátszóprogrammal, ami ram-ból játsza le a zenét, teljesen mindegy.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#74059) hocsa


hocsa
csendes tag

Sziasztok

Olyan hálózati szolgáltatást is tudó eszközt keresek,amivel akár tidalt is tudnék hallgatni.Néztem pár lejátszót, pioneer n30, bluesound node 2, oppo.
Szerintetek egy himedia q10+denon da 300-al is jó minőségű hangot tudnék kapni?

(#74060) Kiskokó válasza krichd1 (#74048) üzenetére


Kiskokó
veterán

+dorian :

Köszi a válaszotok.
Mit ajánlotok hozzá hangfalat?
Az az igazság, hogy a keret amúgy nem véges. 300ezerből + apró (kábelek pár tízezerért) megoldani.
Használt hangszóró 150ért vagy ha van új 200 körül ami Best buy vagy valami akkor ez a vége.

Szóval értem hogy az erősitő túlszolgálja az igényeim, nem kicsit, de ha esetleg példaként a Quadral mellet maradok. Akkor azért nem igazan érzem hogy koppanhatok a végén, hogy nem jó a rendszer vagy valami.
Jól sejtem?
Viszont akárhogy is legyen a keret ennyi :S
Még bele se kezdtem épitkezni de már a stereo cuccot veszem :D

Köszönöm.

Szerk : köszönöm a többieknek is, emésztem az olvasottakat :)
Félek hogy ha megveszem ez a Heed-et... későőbb eldurran az agyam azt beveszek valami fél millás hangfalat :D.. ááá...

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74061) Speeedfire válasza Speeedfire (#74045) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ahogy néztem 60cm-es szíj kell hozzá, amit a bakelit.hu oldalon lehet is venni, holnap be is ugrok hozzájuk meló után. Az ajánlott AT 95-ös hangszedőt nem láttam náluk, így azt máshol kell beszerezni. Viszont ebből itthon van sima "E", "EBL". Az audiocentum itt van a lakásomtól nem messze, ott az "EBL" van. Az AudioWorld cikkben Gábor a "VL" és az "E" jelzésűeket említette meg. A "VL" kiesik a kinti rendelés miatt.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74062) dgyuri0123 válasza Kiskokó (#74060) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezt ajánlanám meghallgatásra.
Esetleg még ezt.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74063) krichd1 válasza dgyuri0123 (#74062) üzenetére


krichd1
addikt

Kiskokó hip-hop, rap, house, pop "zenékhez" keres hangdobozt.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74064) Kiskokó válasza dgyuri0123 (#74062) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ezeket néztem már. Köszönöm
Az a baj, megint azt kell mondanom amit korábban is, sajnos a hangfal kinézete is erősen számít.
Csak fekete jön szóba az is inkább lakozott magasfényű.
Ezek a hangfalak sajnos nem valami szépek. Legalább is a színük.
Tudom tudom...ne is kommentáljátok :D de ez van :(

krichd :
Na ja tényleg, ezt már én is el el felejtettem :D
Hát az biztos hogy klasszikus /jazz meg ilynek kb 5-10% ban szólna rajta... rock meg a többi még ennyi se.
Nagyrészt "rádió" meg a TV hangja és amiket mondasz. ( "zenékhez" .... de izéé vagy :U ;] )

Gondolkozok erősen az erősítőn is. Mondjuk viszonylag közel van hozzám. De az a baj én nem tudom mivel kipróbálni, illetve ha az eladódnál esetleg lenne is lehetőség... hát nekem aztán sztem semmi hiba nem tűnne fel ha meg is mutatná hogy szól.
Mondjuk aki ajánlotta az AVX-en valami 6000 hozzászólása van.. gondolom megbízható ember lehet.
Trane a neve.

Szerk : Ja amúgy. Emellé az erősítő mellé ugye nekem a Gép lesz a forrás egy X-fi Hd-vel.... szentségtörés? vagy belefér kategória ? :D

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74065) Tamoo válasza krichd1 (#74063) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egy jó rendszer a zene ízlésen is tud alakítani. :) Legalábbis nálam így volt.

[ Szerkesztve ]

(#74066) Dorian válasza Kiskokó (#74064) üzenetére


Dorian
félisten

Ilyen felhasználásra találsz olcsóbban is erősítőt, hangfalat. Nem lesz olyan jó hangja az olcsóbbaknak, de nem valószínű, hogy ez különösebben érdekelni fog ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74067) Kiskokó válasza Dorian (#74066) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hát igen erre is gondoltam. Lehet tényleg lejjebb kéne adnom mert felesleges.
Főleg hogy használtban is gondolkozok.
Csak azért szerettem volna egy kicsit értelmesebb cuccot összerakni.
Nem tudom nagy dilemma ez. :D

Használta kellene egy Vincent SV400 max egy 100-asé :D az lenne a legjobb választás

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74068) dgyuri0123 válasza krichd1 (#74063) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Heed sem pont arra a stílusra arra lett "kitalálva"... de csak szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74069) liszi70 válasza Tamoo (#74065) üzenetére


liszi70
nagyúr

Elképzeltem, ahogy gyönyörűen szól egy rocker drága, érzékeny, nagy felbontású rendszerén Alan Taylor és Kurtág, de már alig várja, hogy átmenjen a haverja olcsó belépő dobozait hallgatni, amin tökéletes a Metallica. :D

(#74070) krichd1 válasza Kiskokó (#74064) üzenetére


krichd1
addikt

Ha 300eFt-ot költenél kompletten, akkor sokat elvinne a Heed és szerintem elsőre nem értékelnéd annyira az arányosságát. Hangdobozt a maradék keretből nehezebb lesz találni. Plusz azért a kábelek is elvisznek pár tízezer forintot simám, még akkor is, ha az olcsóbbakból választasz. DAC-ból sem belépő szintűt kellene választani, de ez nem szentségtörés kérdése, hanem önsanyargatásé. ;] Persze nem biztos hogy egy jobb DAC esetén sok különbséget hallanál az egész hifis korszakod elején.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74071) adodaniel


adodaniel
őstag

Sziasztok!

Cyrus 3i-ról mi a vélemény? 3-ról láttam, hogy voltak hsz-ek, de az i-ről nem találtam nagyon semmit.

(#74073) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Ismét köszi mindenkinek :)

Szerintem is lemondok erről a Heed-ről egyelőre. Főleg hogy tényleg csak év végén lesz aktuális, szóval van időm bőven használtan kifogni azt ami igazán szeretnék esetleg.

Öszintén szólva külön DAC-ra már nem szeretnék költeni, most vettem az X-FI HD-t.

Amúgy 125-ért van egy NAD C165BEE eladó. Ez is szimpi igaz kinézetre nem a legjobb de belefér.

De akkor nézzük onnan hogy a fent említett zenei stílusokhoz melyik márka ajánlott ? (erősitő - hangfal)
Vagy egyik sem mert az összes márka ami jól szól az egyik se ezekre van tervezve ? :D

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74074) hg75


hg75
csendes tag

Sokan szidjátok ezt a nakmicsudádát pontosan miben nyilvánul ez meg...most épül a rendszerem ideiglenesen olyant dobtam a no name kábelvégre (vettem átmenetileg a csöves mellé egy polcsugit mert festés átrendezés előtt van/volt a nappali noname kábellel hogy addig is szóljon), de a rendszer hiányosságaiból adódóan nem foglalkoztam vele, de aki próbálta világosítson már fel hogy ha oda jutok és egy normálisabb kábelt állítok rendszerbe mit változtat a hangon ha ráteszek egy ilyen nakacsuda banánt?!?
Több mély, vagy kevesebb, vagy mp3 szintű zenét csinál a flac-ból...? Nekem kezdőként ez misztérium..
Vagy olyan ez mint az olasz autó? mindenki tudja hogy szar de neki nem volt csak az ismerős mondta, de neki se volt, csak találkozott olyannal aki már majdnem vett (nekem volt és imádtam)
Nézegetek olvasgatok dicsérték ezt a belden kábelt ami olcsó kategória kb 3m 4500pénz de ez "normális" kábelből 50-100ezres nagyságrend de szerelve láttam 13 misiért is 3 méterest... mondjuk nyerek a lottón és a 13 millásról levágok 10 centit :DDD és megerőszakolom egy olyan dugóval, miben fog változni a hangja? ;]
Kábelnél oké sok minden számíthat, vezető anyaga, átmérője, hossza...még az iránya is állítólag.. a szigetelés.. de a dugónál? persze lehet egy szint után észrevehető.
Most ugye kipróbálni sem tudom mert a kábel noname a csöves finomításon, meg amúgy is lustább vagyok attól hogy csak ezért szereljek :D :Y így inkább kérdezek... :R

(#74075) macmelon


macmelon
csendes tag

Kedves Szakértő Urak!

Adott egy Cambridge Audio Topaz AM10-es erősítő. A következő hibajelenséget produkálja:

- Kis hangerőn (nem extrém kicsin, hanem olyanon, amit még használ az ember a mindennapokban) az egyik oldal eltűnik, csak némi zörej hallatszik (mintha megpróbálná recsegve kiadni a megfelelő hangokat, de alig sikerül valami).

- Ahhoz, hogy ez előálljon, a megfigyelésem szerint vagy elég alacsonyra le kell venni a hangot, vagy mute-olni kell, és utána áll elő.

- Viszont, ha ezek után az ember felcsavarja a hangerőt, majd visszahalkítja, akkor (többnyire) javul a hiba, de csak az adott alkalomra, és könnyen előáll újra.

+ Nagyobb hangerőn semmi jelét nem hallom hibának (de ez persze lehet az én gyengeségem).

Kérdésem nyilván, hogy mi lehet a hiba oka. De leginkább az, hogy merre induljak a javíttatással? (Sajnos az elektronikai képzettségem meglehetősen alapfokú, pl. forrasztással már nem próbálkoznék ilyen finom alkatrészeknél, így szerviz lesz a megoldás).

Nagyon köszönök bármilyen véleményt vagy tanácsot!

(#74076) krichd1 válasza Kiskokó (#74073) üzenetére


krichd1
addikt

Először is mindig típusokról érdemes beszélni, nem márkákról. Szerintem nem is lehet ennyire zenei stílus szerint csoportosítani ezt. Van aki nagyobb, mondjuk 400-as ELAC-al hallgat elektronikus zenét, másnak egy belépő szintű Klipsch is megfelel, pedig teljesen más hangzás a kettő. Én például olyan hangdobozokkal általában nem szeretek elektronikus zenét hallgatni - de mást sem - ami elvileg közfelfogás szerint elektronikus zenéhez való. Ez a közítélet szerinti csoportosítás is az általános tapasztalatok alapján alakult ki, tehát akik x műfajú zenét hallgatnak, azoknak általában tetszik az a,b,c hangzás, de mindig vannak kivételek akiknek más tetszik.
A NAD C165BEE csak egy előerősítő.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74077) Dorian válasza hg75 (#74074) üzenetére


Dorian
félisten

Belépő-alsóközép szintű rendszerben valószínűleg nem veszel észre nagy negatív dolgot, legalábbi én ilyen rendszerben probléma nélkül használtam. De egy normálisabb, nem is drága hangfalkábel (esetemben VDC Hifi széria 4mm, ~3000 Ft/m) végére téve egy nem-elfedő, színező hangsugárzón keresztül rögtön kitűnik, hogy mossa a részleteket és szűri a magas hangokat, tompává, lustává téve a hangot.
Nem csak az ár alapján lehet ezt elmondani, pl a kácsás réz-berilium banánhegy sem egy ökör ára, mégsem ilyen

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74078) Tomacko válasza dgyuri0123 (#74062) üzenetére


Tomacko
senior tag

Az szép. Nem tudom ez a JM Lab Chorus 715 hogyan bviszonyul a Cobalt 816-hoz. De így is van egy olyan sejtésem, hogy minden gyári tartozékkal meg az alátétekkel kb. ajándék áron van. Más kérdés ugye az, hogy a kérdező izléséhez mennyire passzolna :)

Kiskokó: Ugyan itt a fórumon szentségtörésnek minősül a márkát tippnek fel dobni, de ajánlani méginkább arcpirító, DE én be mennék pár helyre meg fülelni pár Bose cuccot. Ahogy a designnal bánnak, simán találhatsz náluk valami űrből jött, de egyszerű letisztult külsejűt. És akár még szólhat úgy is, hogy élvetet nyújt. A hifisség meg részletesség meg egyebek kérdését meg ne is vitassuk, szerintem is felesleges most.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#74079) hg75 válasza Dorian (#74077) üzenetére


hg75
csendes tag

Köszönöm ez már konkrét, de mindenki zsigerből mondta hogy szar (legalábbis amit én olvastam) de nem volt konkrétan leírva, hogy meghallgattam vele utána a kácsással és ez változott... Nem is az ár miatt, csak mint írtam nekem kicsit misztikus...a BELDEN 9497-ről van tapasztalat? amit olvastam dicsérték...de mondjuk ebből szerintem duplán kell...
Hogy a rendszer milyen lesz belépőalső közép majd kiderül, rpi3 digi kártyával, külső dac Wolfson chip-el, "diy" PP csöves 2x35W (na ez nem belépő kategória) , monitor audio b4 hangsugi.
Még a kébelek nyitottak egyenlőre azokra kell vadásznom.

(#74080) dgyuri0123 válasza Tomacko (#74078) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

816 jobb egy fokkal.

(#74081) krichd1: Ezért is írtam, hogy "esetleg". Mondjuk egy százast akkor is megérne, persze, ha adják annyiért. A Heed meg nem olyan finnyás erősítő... szerintem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74081) krichd1 válasza Tomacko (#74078) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem nem jó vétel az a Chorus 715. Mondjuk én általában sem ajánlom a 700-as Chorusokat, azoknak még a rossz értelemben vett Focal hangja van, sajnos még elég sok idegesítő hibával. A korábbi moddolt Cobalt 816 jobb vétel volt egyértelműen ~150eFt-ért.
Éppen ilyen átkábelezett példányt még nem hallottam, de ha igazak a leírtak, akkor rendbe tették a legnagyobb hibáját a Focaloknak. Amúgy ez a gyárilag nem olyan jó minőségű magas tartomány jellemző még a korábbi 900-as Electrákra is sajnos.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74082) PrinceHerceg válasza hg75 (#74074) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Banán hámozás csak rontana, hidd el! Ezen nincs mit magyarázni... kb olyan mintha még 3 centit a kábeled végéhez forrasztanál szvsz ugyan abból a madzagból! Akkor már inkább egy rendszerhez illő, adott esetben némileg hiányosságot pótolni képes kábelt vegyél! :K

[ Szerkesztve ]

(#74083) krichd1 válasza dgyuri0123 (#74080) üzenetére


krichd1
addikt

Attól hogy nem finnyás erősítő, egy nem olyan jó hangdobozzal az sem tud csodát művelni, úgyis csak a kínlódás lenne a rendszerrel.

(#74079) hg75: Egy próbát mindenképp megér, és nyugodtan kötheted duplán, jobb is lesz valamivel. Mondjuk tényleg elég vicces, hogy gyakorlatilag csak egy "ónozott villanykábel" és mégis milyen hangot lehet vele csinálni.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74084) hg75 válasza PrinceHerceg (#74082) üzenetére


hg75
csendes tag

Lehet hagyom...azért gondolkodtam a banánon mert állítólag a gyári lemez jumper cseréje kábelosra is hoz a hangon akkor már valamelyiket dugózni kell....

(#74085) PrinceHerceg válasza hg75 (#74084) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ez esetben fogadd meg Dorian tippjét! :K

[ Szerkesztve ]

(#74086) krichd1 válasza macmelon (#74075) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem ez potméter csere lesz.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74087) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Esetleg kábelezésről valaki? Sajnos nem találtam semmi értelmes leírást.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74088) cappa72 válasza macmelon (#74075) üzenetére


cappa72
nagyúr

Látom avx-en is megkérdezted (ott is válaszoltam).
Hát lehet kimeneti relé és poti is. Én biztos nekiszaladnék a potinak valami normális kontakt spray-vel (ezért lehet, hogy kapok egy virtuális akasztást).
A másik meg a kimeneti relé tisztítása és/ vagy cseréje (én ezen már túl vagyok, és nagyon kafa lett a végeredmény).

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#74089) krichd1 válasza MCGaiwer (#74087) üzenetére


krichd1
addikt

Pedig elég sokféle leírás, megközelítés van róla a neten, inkább azt nehéz eldönteni hogy melyiket választod, illetve a kivitelezéshez kell megfelelő gyakorlat. Illetve úgy általában a forrasztásról azért elég sok szakirodalom van.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74090) hg75 válasza PrinceHerceg (#74085) üzenetére


hg75
csendes tag

Na lefuttattam a kicsi agyamban...keresek olyan VDC kábelt ami 4x4mm2 vagy 4x2,5mm2 közös kácsás banán az amp-nál és a hangsugiba meg bepróbálom szorítós módszerrel... 268-544-000/268-542-000 esetleg 268-545-000/ 268-525-000 ?

(#74091) PrinceHerceg válasza hg75 (#74090) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nem ismerem őket hangügyileg, szóval ezzel még várj meg vkit, de maga a gyártó bőven vállalható, szóval bármelyiket is javasolják majd neked, csak jól járhatsz! :K

[ Szerkesztve ]

(#74092) Kiskokó válasza Tomacko (#74078) üzenetére


Kiskokó
veterán

Köszi neked is :) megnézzük.
Az Audiban Bose van... sztem elég szépen szól.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74093) MCGaiwer válasza krichd1 (#74089) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Forrasztani eddig csak cinkkel forrasztottam, ónnal nem. Nincs esetleg vmi "erősítő - hangszóró összekötés egyszerűen" írás?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74094) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

más:

Van két Klipsch RB-81 II hangszóróm, és egy onkyo tx-nr656 erősítőm. azt a javaslatot kaptam, hogy ha zenére szeretném használni, akkor cseréljem le az onkyot denonra, mert az jobban passzol a klipschekhez. vélemény?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74095) m3gtr


m3gtr
senior tag

sziasztok
Szeretném lecserélni a front hangfalaimat. B&W DM604 S3 szerettem volna, de sehol nem árulnak. Viszont találtam, szerintem elég jó áron, 350 fontért új KEF Q500 párt. Szerintetek lehet ez alternatívája a B&W-nek, vagy jóval elmarad tőle minőségben? A B&W hangja nagyon tetszik és nem szeretnék ez alá menni hang minőségben. Vagy esetleg tudna valaki mondani hasonló jót?
köszönöm előre is

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#74096) kukulec válasza MCGaiwer (#74094) üzenetére


kukulec
őstag

ha zenére szeretnéd használni, akkor egy jó sztereó erősítő a megoldás, ami nem feltétlenül denon. ;]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#74097) dgyuri0123 válasza m3gtr (#74095) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Kef nagyon száraz hangú doboz. Pont ellentéte a B&W nak. Szerintem.

"csak a zene van"

(#74098) blattida válasza MCGaiwer (#74093) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem cinkkel nem forrasztottál (azzal nem lehet), sokkal inkább cinnel, ami a forrasztóón német neve.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74099) PrinceHerceg válasza MCGaiwer (#74094) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Mindenki füle másként hall, szóval itt az a fő kérdés, hogy te elégedett vagy-e a jelenlegi setuppal? :)

[ Szerkesztve ]

(#74100) MCGaiwer válasza blattida (#74098) üzenetére


MCGaiwer
addikt

látszik, hogy full retard vagyok...

szóval akkor csak simán forrasszam össze a kábel végeit?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.