Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74851) Sz.Péter válasza MCGaiwer (#74848) üzenetére


Sz.Péter
tag

Gyurmát,vagy kis játék építő idomokat is szoktak.Van aki csapágygolyót használ.Nincs általános recept. :)

(#74852) bta1 válasza MCGaiwer (#74848) üzenetére


bta1
őstag

Puha és/vagy rugalmas anyag oda biztos nem lesz jó. A tüskéknél kérdés, hogy befogja-e annyira szilárdan a fa, hogy az ellenanyát rendesen meg lehessen húzni. Keményfa pillér megtartja a tüskét, ha elég hosszú a menetes része, de egy falapra csak kívül-belül metrikus menetű fémbetéttel lehet kellő szilárdsággal felrögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#74853) fehér_ember válasza MCGaiwer (#74848) üzenetére


fehér_ember
addikt

"a legjobb ha menetet rakok a fába"
Remélem ezt te is úgy gondoltad hogy bemész egy csavarboltba és kérsz fillérekért menetes betétet fába. Van M6-os és M8-as is és akár még be is ragasztózhatod amikor behajtod a "fában" lévő furatba. Léteznek más variációkban is: 1; 2;
Olcsó tüske és alátét: a szokásos hifibarlangos;
De az ebay-en is van dögivel, akár pl. ennél az eladónál.

[ Szerkesztve ]

(#74854) bibababa válasza Nemir Ombe (#74669) üzenetére


bibababa
csendes tag

Köszi a tippet.
Gyárit nem vennék.Ha Én rakom össze már harmad árból kijön, ugyan az.

(#74855) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Erre senki?
DEMO kon is látni ilyet...
[link]

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#74856) Phülöp válasza DonThomasino (#74855) üzenetére


Phülöp
addikt

ha mindenképpen gurimpászni akarod, akkor szerintem a legegyszerűbb megoldás az, hogy megveszed a neked tetsző állványt, és talpas bútorgörgőt szerelsz az aljára - ez utóbbi teherbírástól és kiviteltől függően pár száz Ft beruházt igényel csak. Meg persze onnan felfelé.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74857) blattida válasza DonThomasino (#74855) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak a praktikuma miatt, hangra gyakorolt hatása borzasztó, mivel megszünteti az állvány valódi stabilitását. Abszolút kerülendő.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74858) Phülöp válasza blattida (#74857) üzenetére


Phülöp
addikt

Egyetértek.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74859) MCGaiwer válasza fehér_ember (#74853) üzenetére


MCGaiwer
addikt

igen, erre gondoltam :)
tüskék között nem igen val eltérés igaz?

@bta1: a hangszóróknak nincsenek lábai, így vagy közvetlenül a fára rakom, ami szerintem nem lesz olyan jó, ezért gondoltam, hogy inkább rakok a tetejére kb 15-20mm neoprene szivacsot, ami azért elég szilárd, de mégis csillapít valamit.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74860) dgyuri0123 válasza blattida (#74857) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Csak hangosan gondolkodom... !

Egy ilyen alátét mennyire stabil? Szerintem semennyire, mégis sok ehhez hasonló megoldás létezik, akár hangfalak alá is. A görgő nem túl elegáns belátom, de még mindig jobb, mintha a padlón állna teljes terjedelmével a doboz. Vagy nincs igazam? :)

(#74859) MCGaiwer : Ha nem sajnálod rá a pénzt, ezt is használhatod.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74861) blattida válasza Phülöp (#74858) üzenetére


blattida
nagyúr

Jobban járna akár azzal a megoldással is, ha az állvány alá rakna egy vékony, csúszós anyagot, ami lehetővé tenné az oldalirányú mozgatást, de ez is csak kemény felületen működik és ez sem ideális megoldás...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74862) Phülöp válasza dgyuri0123 (#74860) üzenetére


Phülöp
addikt

A stabilitás másodlagos a rezgéscsillapító hatás mellett.
Egyébként padlóra, ha már direkt tüske nem jó (pl. a parketta védelme fontos), akkor kellően kis felületű alátétet ajánlok, vagy - mint a te linkeden - két részből álló megoldást, ahol az érintkező felület minimalizálva van. Hegyesszögű tüske + kúpos süllyesztésű (nyíltabb szöggel, mint a tüske) alátét is megfelel, és az stabilabb, mint a golyós megoldás. Ráadásul az alátét alsó, felfekvő felülete már lehet csúszós anyagból ((#74861) blattida), a rezgéscsillapítás a tüske és az alátét közt valósul meg.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74863) Sz.Péter válasza DonThomasino (#74855) üzenetére


Sz.Péter
tag

Esetleg egy ilyen,2'03-nál,és 2,25-nél van.

(#74864) MCGaiwer válasza blattida (#74861) üzenetére


MCGaiwer
addikt

vannak tüskék, amik tartják a tálcát is, így csak fel kell emelni és mozgatható. Persze ha több tíz kilós állványról van szó akkor ez sem opció.

pl ez, de meg is kérik az árát...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74865) DonThomasino válasza blattida (#74857) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nekem is csak a tárolás miatt kéne
nem a használat miatt.

@Sz.Péter A meglévő falhoz nem nyúlnék külön kéne vmi. :R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#74866) Sz.Péter válasza DonThomasino (#74865) üzenetére


Sz.Péter
tag

Rakhatód külön egy másik lap aljára ,arra meg a,dobozt.Nincs erre igazán ideális megoldás.Táláltam is görgőt.

[ Szerkesztve ]

(#74867) Phülöp válasza MCGaiwer (#74859) üzenetére


Phülöp
addikt

"tüskék között nem igen val eltérés igaz?"

ööö... de
Jó 20 évvel ezelőtt kísérleteztem sokat tüskékkel egy pár JmLab Laureate rezgéscsillapítása okán. Kicsi, zsúfolt szoba, dobozok a sarokban, szobaakusztika talán csak a fürdőszobában lett volna rosszabb. Jó néhány verziót kipróbáltam (méret, anyag), végül egy vékonyfalú vörösréz tüske vált be (1.5mm falvastagsággal, szóval belül is ugyanazt a kontúrt alakítottam ki), attól elmúlt a visszhangos dübörgés, és a doboz méretéhez képest meglepően kellemes mélyet kaptam.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74868) MCGaiwer válasza Phülöp (#74867) üzenetére


MCGaiwer
addikt

köszi. itt most állvány vagy hangszóró alá való tüskéről van szó?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74869) Phülöp válasza MCGaiwer (#74868) üzenetére


Phülöp
addikt

Amiket csináltam, azok a hangfal és az állvány közt dolgoztak.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74870) blattida válasza dgyuri0123 (#74860) üzenetére


blattida
nagyúr

A libra és társai azért nem lötyögősek, mint a a különféle bútor görgők, ha mondjuk egy librán van készülék, az már stabilan áll, a környezeti rezgéseket nem veszi át és nem mozog, így csillapít és stabilizál is .

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74871) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
QLN Qubic II F-el kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Esetleg egy nagyjáboli piaci árat tudna valaki mondani rá? 35-ért tudnék most venni egy hibátlan, dobozos párt. Nem sok infót találok róla a neten.
2*50w-tal lenne hajtva egy 30nm-es helyiségben. Elsősorban klasszikus rock zenére kéne.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#74872) bta1 válasza MCGaiwer (#74859) üzenetére


bta1
őstag

Dinamikaveszteség, zavaros hangkép... ha ezt akarod, csináld, én nem tartalak vissza.

(#74873) bta1 válasza Phülöp (#74862) üzenetére


bta1
őstag

Felejtsük el végre ezt a "rezgéscsillapítást", hiszen az állványok nem így működnek fizikailag. Főleg nem a készülékállvállványok / asztalkák... A hatásmechanizmusba sem ajánlatos belebonyolódni, mert csúnya ellentmondásokba fogtok ütközni.

(#74874) Phülöp válasza bta1 (#74873) üzenetére


Phülöp
addikt

Rendben.
Biztosan igazad van.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74875) bta1 válasza MCGaiwer (#74859) üzenetére


bta1
őstag

Hogy a fenébe ne lenne különbség... és a vicc az egészben, hogy ezen a ponton (mármint az alján) talán még a mezei edzett acél tónusa a legsemlegesebb.

(#74876) MCGaiwer válasza bta1 (#74875) üzenetére


MCGaiwer
addikt

tehát akkor te is a fenti 250ftos sima acél tüskét ajánlod alátéttel?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74877) Sz.Péter válasza bta1 (#74875) üzenetére


Sz.Péter
tag

Az edzett acél mióta mezei,Mester.

(#74878) Phülöp válasza Sz.Péter (#74877) üzenetére


Phülöp
addikt

Kisfaludy kemény tanár volt. Én azért kedveltem, mert mellette korekt is volt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74879) liszi70 válasza bta1 (#74873) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Felejtsük el végre ezt a "rezgéscsillapítást", hiszen az állványok nem így működnek fizikailag......... A hatásmechanizmusba sem ajánlatos belebonyolódni, mert csúnya ellentmondásokba fogtok ütközni."

Szavaid stílusából arra következtetek (nem először), hogy te viszont természetesen tökéletesen tisztában vagy a hatásmechanizmussal, az állványok fizikai működésével, és gondolom te ellentmondásokba sem fogsz ütközni, velünk ellentétben. Kérlek oszd meg velünk a tudásodat, ne hagyj minket, földi halandókat a nemtudás bűzös posványában. :D

[ Szerkesztve ]

(#74880) bta1 válasza liszi70 (#74879) üzenetére


bta1
őstag

Nem először következtetsz hibásan, de mindegy, lassan kezdem megszokni :DD

(#74881) bta1 válasza Sz.Péter (#74877) üzenetére


bta1
őstag

Nem vagyok kovácsmester, ám ha jól emlékszem, a szakközépben a gyakorlati foglalkozáson demonstrációként kutyaközönséges acélból készült alkatrészeket hevített fel, majd merített az oktató a hűtőfolyadékba;)

[ Szerkesztve ]

(#74882) Phülöp válasza bta1 (#74881) üzenetére


Phülöp
addikt

A kutyaközönséges acél valamennyi széntartalmától függetlenül valamekkora hevítés után valamilyen sebességgel történő lehűtése során mindig ugyanazt a kutyaközönséges edzett acélt kapjuk.
Jah, nem.
Mindegy, hagyjuk. Neked van igazad.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74883) Sz.Péter válasza bta1 (#74881) üzenetére


Sz.Péter
tag

És Te mondod másokra,hogy alapdolgokkal nincs tisztában.

(#74884) bta1 válasza MCGaiwer (#74876) üzenetére


bta1
őstag

Oda egyértelműen. Hangolni elég szépen lehet a doboz és állvány közé rakott (ragasztott, csavarozott...) tárgyakkal is.

(#74885) liszi70 válasza bta1 (#74880) üzenetére


liszi70
nagyúr

Elóször szóltam hozzád és rólad, de legyen igazad, mondjuk azt játszásdiból, hogy már nem először következtettem hibásan veled kapcsolatban. :D Ha hibásan következtettem, tehát valójában nem vagy tisztában a hatásmechanizmussal, az állványok fizikai működésével, és te is ellentmondásokba ütköznél, akkor valójában miről beszéltél a magabiztos, kicsit fölényeskedő stílusú hozzászólásodban? :D

[ Szerkesztve ]

(#74886) bta1 válasza Sz.Péter (#74883) üzenetére


bta1
őstag

Má'pedig nekem a "mezei" edzett acél akkor is közönséges, ha a fejed tetejére állsz. Szájonárá,

Amakuni :DDD

(#74887) Kiskokó


Kiskokó
veterán

OFF OFF
Látom nélkülem is jól el vagytok.... csak nem értem mire fel mindenkinek ez a "kivagyi" stílus... és még az én stílusommal volt baj. :U
OFF OFF

;] ;]

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74888) bta1 válasza liszi70 (#74885) üzenetére


bta1
őstag

És már megint egyoldalúan, más lehetőségeket meg sem engedve próbálsz engem értelmezni...

(#74889) Pazolini válasza Kiskokó (#74887) üzenetére


Pazolini
senior tag

Üdv újra a csapatban! Látod, odapörkölünk kicsit egymásnak, de amúgy jól megvagyunk... :))

(#74890) liszi70 válasza bta1 (#74888) üzenetére


liszi70
nagyúr

Megint??? Te összekeversz valakivel. Megismétlem neked, én ma szóltam hozzád és rólad először. Vagy valakinek a másodregje vagy, akivel annak idején vitába bonyolódtam? :D
Egyébként meg nem válaszoltál a kérdésre, csak terelsz. Ha tényleg ilyen jól ismered azt a hatásmechanizmust, amiről olyan magabiztosan szóltál, miért nem írsz róla valamit, legalább alapszinten, hogy mi is értsük? :)

[ Szerkesztve ]

(#74891) bta1 válasza liszi70 (#74890) üzenetére


bta1
őstag

"Ha tényleg ilyen jól ismered azt a hatásmechanizmust"

Az első válaszomból minden magyarul beszélő, logikusan gondolkodó embernek világos kell legyen, hogy én sem ismerem :W

Továbbá...
amennyiben vetted volna a fáradságot, és kicsit alaposabban utánanéztél volna az állvány-hatásmechanizmus kérdéskörnek (az információ korában élünk v miafene), akkor minden bizonnyal észrevetted volna, hogy ez bizony az elektroakusztika fehér foltjai közé tartozik. Tehát a helyes értelmezés: nem ajánlott olyasmiről okoskodni, amihez kevesek vagyunk. Lehet ezt az álláspontot nagyképűségnek vélni, lehet tőlem ennek ellenére böszme gúnnyal "tudást" követelni, csak nehogy kiderüljön, kinek a stílusával van probléma...

[ Szerkesztve ]

(#74892) liszi70 válasza bta1 (#74891) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az első válaszomból minden magyarul beszélő, logikusan gondolkodó embernek világos kell legyen, hogy én sem ismerem"

Ez érdekes, mert egész más süt belőle, valami olyasmi, ami sajnos eddig is megjelent időnként az írásaidban, vitáidban. :) De hagyjuk.....

[ Szerkesztve ]

(#74893) Kiskokó válasza Pazolini (#74889) üzenetére


Kiskokó
veterán

Köszi, de attól inkább csak nézelődni járok majd ide :)

De hogy On is legyek meg tegyek fel egy kérdést amire talán szívesebben is válaszol valaki.

Mennyire kell félni egy használt hangfaltól ha viszonylag öreg?
(van egy elég erős kiszemeltem de szándékosan nem írom le mi)
Ez a típus 2003-2007 között volt gyártva szóval legszerencsésebb esetben is 10 éves.
Sajnos a múltjáról se tudni sokat, 2. tulajdonosánál 1 éve van, előtte és most is egy középkorú úrnál van.
A jelenlegi tulaj nem tud semmiről, volt e hozzányúlva, javítva e a hangfal.
Állapotra szépek nagyon. Mennyire kell tartani az anyagok elöregedésétől, elfáradásától? Értem ezt akár Membrán, hangváltók, kábelek vagy bármi más. (mondjuk kábel hülye kérdés, "villanybótos" létemre" :D)

Tudom sokan mondják, hogy a régi hangfalak sokszor sokkal jobbak mint a mai újak de azért az idő vas foga az mégis csak ott van a számításban!

Köszönettel:
Szabolcs

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74894) Lacy6 válasza Lacy6 (#74833) üzenetére


Lacy6
senior tag

Erre valaki?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#74895) Pazolini válasza Kiskokó (#74893) üzenetére


Pazolini
senior tag

Én még nem vettem, csak két éves használtat, ami gyakorlatilag makulátlan új volt. De ami azt illeti a házimozis haladó topikban épp erről (is) van szó; DIY vagy használt doboz a járhatóbb út? Sztem ott belinkelheted ezt a hozzászólásodat.

(#74896) bta1 válasza liszi70 (#74892) üzenetére


bta1
őstag

Örvendetes, hogy ennyire otthon vagy a stiláris kérdésekben:-)> :C
Az irodalmi hitelességet mintha kicsit rontaná, hogy ezen "tudományodat" személyeskedve, stíluscsendőrként adod elő, de oda se neki...

(#74897) Dorian válasza Kiskokó (#74893) üzenetére


Dorian
félisten

10 éves hangfaltól semennyire sem kell félni. Gyakorlatilag nem nagyon van benne olyan ami elromoljon, ha tönkre nem tették. Ha szól, nem torzít, akkor jó az.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74898) liszi70 válasza bta1 (#74896) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igen, ez tény, tényleg otthon vagyok stiláris kérdésekben, mit álszerénykedjek? :DDD
Eddig sem én voltam az egyetlen, akinek feltűnt a (hogy is fogalmazzak finoman)....szóval "magabiztos" stílusod, és ha az ezt kifogásolók száma nem csökken a jövőben, akkor szerintem kezdj el gyanakodni, hogy esetleg, neadjisten, nem csak bennünk van a hiba. :D

[ Szerkesztve ]

(#74899) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Az alábbi elképzelésem működik? A hangminőséget ne nézzük most, házibuli hangosításhoz kellene csak néha. Mert ha igen, akkor rendelek egy ilyen Jack-Coaxial kábelt.

Szerk: Most nézem van Jack-optikai kábel is :F

PC vagy telefon 3,5 mm Jack ->
Jack/coaxial kábel ->
Fiio D03K ->
Erősítő (analóg RCA).


Ati

[ Szerkesztve ]

(#74900) bta1 válasza Pazolini (#74895) üzenetére


bta1
őstag

Egyértelműen a használt, néha még én is megdöbbenek a hihetetlenül nyomott árakon. Aki keres (és tudja, mit kell keresni), gyorsan találhat magának megfelelőt. Viszont mint azt mondtam, nagyon észnél kell lenni, pl. gagyi vagy nem oda való peremmel, szakszerűtlen munkával a még hifinek mondható legalsó kategória is tönkrevágható. Ez általában látszik is - néha csak hallatszik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.