Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74651) blattida válasza Speeedfire (#74650) üzenetére


blattida
nagyúr

Tavaly előtt fele ennyiért nem ment el egy ilyen ha doboz...mondjuk, nem is csodálom.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74652) Kiskokó válasza Tomacko (#74649) üzenetére


Kiskokó
veterán

Köszi :D láttam amúgy. Hát mit ne mondjak ahhoz képest hogy mennyibe kerül szerintem nem egy nagy desing... natúr színű fával még az elegancia faktora is kicsi... az hogy hogy szól más tészta :)

Esetleg valaki a fentebbi Focal-ra :) ?
Az a baj ez is messzi van, gy nem igazán tudom meghallgatni. :S
Bár még egyeztetünk.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74653) Speeedfire válasza blattida (#74651) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem csodálom, ennyiért már elég nagy a piac. Tuti talál jobbat.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74654) bibababa


bibababa
csendes tag

Sziasztok !

Van valakinek tapasztalata a Viablue kábelekkel ?

(#74655) Nemir Ombe válasza bibababa (#74654) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Van .... :D

Hmm ....

(#74656) bibababa válasza _ATi_1 (#74646) üzenetére


bibababa
csendes tag

Nem is nagyon fogsz magasabbat és nem is kell. A tüskékkel akár 65 cm magas islehet + 36 cm a hangsugárzó,már is 1 méter .
http://www.dynaudio.com/discontinued-models/dm/27#tech-specs

(#74657) bibababa válasza Nemir Ombe (#74655) üzenetére


bibababa
csendes tag

És mik azok ?
Engem főleg a tápkábelei érdekelnek.

[ Szerkesztve ]

(#74658) dgyuri0123 válasza Kiskokó (#74652) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"natúr színű fával"

Tömör bambusz.. ;) Na, de mindegy...

Az általad kérdezett Focal-t kerülném. De mi a baj a Triangle-el? "Picit" ugyan drágább, de új és zsebre vágja azt a Focalt. Nem beszélve arról, hogy az "Antal" listaára bőven 300e Forint felett volt.

(#74659) Dorian : Tud ez is "megmondós" lenni, erre mostanában kezdek rájönni. Tény, nem egy "állat", viszont megmarad a zenei mivolta is és nem fordul ki magából, mint egyes basszus orientált dobozok.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74659) Dorian válasza dgyuri0123 (#74658) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem nem az ő zenei stílusaira való a Triangle. "Megmondósabb" hangfal jobban tetszik majd neki, hiába kevésbé jó esetleg. Szerintem.

De az a Focal sem neki való, mélyek hiányoznának.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74660) Speeedfire válasza dgyuri0123 (#74658) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Egy argentum 570 kellene neki, ott nem lenne kevés a mély. Nem értem, hogy miért nem hallgatja meg...

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74661) dgyuri0123 válasza Dorian (#74659) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Már nem tudtok szerkeszteni...

Már majdnem kész a "Bodor" tápom... kíváncsi vagyok, azzal mire lesz képes a dac na meg az "Antal"... :)

(#74660) Speeedfire: Azzal engem vallatni lehetne... nagyon nem szeretem a stílusát. Igazi "mozihangfal".

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74662) fehér_ember válasza _ATi_1 (#74646) üzenetére


fehér_ember
addikt

Vannak magasabbak is. 100-110cm-en lévő magassugárzó elég szokott lenni.
Ha hegyes a tüske és néha véletlenül még esetleg meg is lökjük akkor persze nyomot hagy. De azzal hogy a hangsugárzó alján van-e tüskenyom nem igazán szoktak foglalkozni (úgysincs szem előtt).
Természetesen lehet tüske helyett zárt (félgömbfejű) csavaranyát is tenni pl. hernyócsavarra illetve bútor alá való filckorongot, "isolation gel"-t, Blu-tack-et, soundcare-t ...stb

(#74663) blattida válasza Speeedfire (#74660) üzenetére


blattida
nagyúr

Lehet, hogy annak a külseje sem tetszik neki. Bodor audio lenne neki való...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74664) Speeedfire válasza dgyuri0123 (#74661) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

De ő szerintem pont ezt keresi, amúgy nincs rossz hangja, csak mélybe húzó.


blattida: Lehet, hogy ő sem tudja, hogy milyen kellene neki igazán.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74665) Dorian válasza Speeedfire (#74664) üzenetére


Dorian
félisten

Tapasztalatlanoknak simán tetszhet jobban egy pontatlan de sok mély a lineáris és pontos, megfogottal szemben.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74666) blattida válasza Speeedfire (#74664) üzenetére


blattida
nagyúr

Az biztos, hogy nem tudja, de láthatóan olyan nagyon sokat nem is akar azért tenni, hogy tudja.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74667) dgyuri0123 válasza Speeedfire (#74664) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Vincent után kötni azt a Quadralt akkor is bűn.. :D Sztem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74668) blattida válasza dgyuri0123 (#74667) üzenetére


blattida
nagyúr

Egyetértek. Minimum egy Mark Levinson-t érdemelne a német. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74669) Nemir Ombe válasza Kiskokó (#74652) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem vedd meg a korábban említett Yamaha-t (777), nagy is, szép is, "kommersz" zenékhez teljesen jó ....

..... vagy egy kicsit "dizájnosabban" (és újban) pl. ez [link] is jó lehet neked, 130e-ből házhoz viszik párban (itthoni volt ár fele) és szintén teljesen jó lehet kommersz zenékhez .... állványt kb. 10e-ért tudsz venni hozzá használtban .... ha meg majd "finomabb" hangú dobozokat akarsz, majd cseréled .... ;)

(#74657) bibababa:

Tápkábelből szerintem felesleges, a célnak pl. ez [link] is (vagy pl. az vastagabb Ölflex kábel is) teljesen megfelel(het) + veszel hozzá normálisabb dugókat .... negyed/fele annyiból meg van, mint egy gyári szerelésű és hangban szerintem nem biztos, hogy lennél előbbre egy drágábbal sem ..... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#74670) dgyuri0123 válasza blattida (#74668) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Most cinkelsz, vagy viccelsz? :D

Az a Quadral esetleg mozira megbocsátható... persze csak szerintem.

"csak a zene van"

(#74671) bta1 válasza robi-k (#74643) üzenetére


bta1
őstag

"Rád valóban nem lehet mondani, hogy guru lennél
Hozzászólások
szakmai 20 (10 év alatt, a zöme az utóbbi napokban)

Köszi! :)) Akinek pedig még internettye sincs, az tutira nem ért hozzá. Ilyen 1xű ám ez... :DDD :C

(Bocs a kijavitásért, de fontosnak tartom leszögezni, h a 20 hsz-om közül egyik sem szakmai. Elektroakusztikai kérdések itt meglehetősen ritkán merülnek fel...)

(#74672) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló srácok!
Köszönöm mindenkinek az észrevételeket, ajánlatokat.
Rendesek vagytok !!!
Mivel van már erősítőm, így már sokkal jobban szóba jöhet az, hogy kipróbáljam az adott hangfalat amit nézek.

Azt ugye írtam feljebb is hogy a Quadralok szimpatikusak úgy alapból is, meg külsőre is ezek jönnek be igazán. Ha a mélye is jó de nem tökéletes még elsőre jó is lehet.
Most már csak ki kell fogni használtan egy jó darabot.
Akár a Rhodium sorozat is szóba jöhetne használtan.
De mivel időm van bőven kitudom várni a jó vételt és addig még bármikor adódhat hogy el tudok menni hallgatózni. (az a baj hétfő reggel 8-5-ig, szombat délig dolgozok, aztán még semmi mást nem csináltam, de a Stream audioba elakarok menni majd ők látom quadraloznak is)
Lehet tényleg nem jön be hallgatás alapján majd nem tudom.
Ha annyira változik az ízlésem / igényem /hallásom a jövőben akkor meg majd cserélek. Nem örökre veszi az ember. Majd kiderül

A triangle-t még megnézem jobban mert amikor szó volt róla akkor épp sok meló volt aztán meg el is felejtettem őszintén szólva.

Hallgatom ezeket a "csodálatos" Jamo hangfalakat jobb híján... :D nem tudom hogy a merev 1,5-ös kábel járatódik e be vagy hogy mi lehet az oka. De egyre jobban kihallom a hangfalból hogy pontatlanabb, merevebb?? a mély. Mintha az elején szebbek lettek volna.
A magasok nem olyan rosszak, de még hangváltóval is elég gyatra közepet ad ez a jamo... illetve már most kezdem észrevenni azt , hogy teljesen elbassza a zenei élményt ha a mély elnyomja a többi hangot.
( Próbálom fejleszteni a zenei hallásom ami szerintem talán talán kicsit kezd is elindulni, egyre több dolgot vélek felfedezni és eltérést észrevenni hangzásban. Persze ezt csak az én magam amatőr nagyon kezdő) szintjén úgy, hogy sajnos a jelenlegi hely akusztikailag sem igazán megfelelő.

Mivel első szettem lesz, és már most kezdem azt érezni, ami egy jó pár éve elmúlt nálam, hogy úgy Igazán élvezem a zenehallgatás.
De majd meglátjuk hova jutok.

Még egyszer köszönöm hogy válaszoltok, segítetek még ha néha a magatok kis gonoszkodó módján is :D Valahol el kell kezdeni na... :D csak én nem a 100ezer ftos -al kezdem.

Üdvözlet!!!

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74673) Sz.Péter válasza bta1 (#74671) üzenetére


Sz.Péter
tag

Már 21..Jól nyomod,mint a gejzír.

(#74674) bta1 válasza Kiskokó (#74672) üzenetére


bta1
őstag

Jól hallod, az 1.5mm2-es H07V-R MCU vezeték hangja ilyesmi lesz bejáratás után, különösen az MKM-Pirelli. Tisztább a legtöbb "olcsó" speckábelnél, viszont steril, még analógról is. A Jamodról és Quadralokról inkább nem írom le a véleményem, mert az csúnyán kiverné a biztosítékot ezen márkák rajongóinál :P

(#74675) Kiskokó válasza bta1 (#74674) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hali!

Naaa köszi szépen a választ! Ez már haladás ha azt mondod jól hallom akkor :P Nem csak képzelődök.
Nem MCU kábel de ugyan olyan csak egybe 2x1,5 MMfal :D Üzletbe ez van :D De lehet hozok át pár méter sodrott (MKH) 1,4 vagy 2,5-öt is :D próbálkozni kanyura
Ennek a Jamonak úgyis mindegy.
Tudom hogy ez a Jamo nem üti meg a szintet (finomvan szólva :P)

Quadralal kapcsolatban mi a vélemény? Te is a kemény mélye miatt nem szereted vagy esetleg más okból?

Ja el is felejtettem mondani, lehet ki lesz próbálva a Vincent egy B&W hangfallal. a Pontos típusát most nem tudom. Kiváncsi vagyok milyen lesz ha összejön.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74676) Brett001 válasza krichd1 (#74543) üzenetére


Brett001
aktív tag

Elnézést a kicsit kései reagálásért, köszi. :R Ilyen hazai építésű csöves cucc majd szóba jöhet később. Most amúgy is van fontosabb, ideje lenne lecserélnem a közel 20 éves Musical Fidelity X-ACT DAC-omat. A hangja jó, a tudása már nagyon nem. :( Egyelőre egy DENON DA300 a kiszemelt.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#74677) Speeedfire válasza Dorian (#74665) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem mondanám pontatlannak, kontrollált tiszta mélye van, csak nagyon ráül a hangképre. Szerintem hosszan nem is hallgatható.


blattida: Ezt én is így látom. :K


dgyuri0123: Most miért? Láttam én már 8-10 milliós kocsikon is nankang meg linglong gumikat. :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74678) dgyuri0123 válasza Speeedfire (#74677) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem az a bajom vele, hogy nyomulós, nem tiszta sem a közepe, sem a magasa, és döng, mint állat. Körvonalazva.
De valóban, lehet mindent mindennel keverni, bár nem mindig lesz fogyasztható a végeredmény. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74679) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Michael Jackson - Give In To Me
Michael Jackson - They Don't Care About Us

Imádom Jackson-t
Ha esetleg valaki nem ismerné. :)

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74680) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Rendszer: Denon PMA-655R, DCD-685, TU-260.

Meg lehet valahogy oldani, hogy az erősítő távjával tudjam ki-be kapcsolni a cd-t is? Ha be van kapcsolva, akkor természetesen tudom irányítani a cd-t, de kézzel kell bekapcsolni. Ha az erősítőbe dugom a cd tápkábelét, akkor bekapcsol a cd is az erősítővel, de elkezdi lejátszani magától a benne lévő lemezt.

köszi

Ati

(#74681) cappa72 válasza ati888 (#74680) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha csak simán play-t nyomsz a távon, akkor nem kapcsolódik be a cd lejátszó?
(szerk.: persze legyen benne pówer ellátmány)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#74682) ati888 válasza cappa72 (#74681) üzenetére


ati888
senior tag

Nem :(

(#74683) hegyipapa válasza ati888 (#74680) üzenetére


hegyipapa
senior tag

Nem tudod az erősítő távjával, de még a Denon RC-266 távval se tudod, ami ezekhez a cd lejátszókhoz való táv : DCD-735, DCD-485, DCD-685, DCD-635. A RC-266 távirányítón nincs power gomb.

(#74684) cappa72 válasza ati888 (#74682) üzenetére


cappa72
nagyúr

Már féloff, de esetleg egy óccó univerzális távval nem működne (nekem a Philips CD723 egy Somogyis távval működik - és még az Onkyo erősítőt is képes kezelni)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#74685) ati888 válasza hegyipapa (#74683) üzenetére


ati888
senior tag

Valószínűleg így van, mintha csak kézzel lehetne bekapcsolni. Mindegy, ez van.

(#74686) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

noob kérdés n+1:

adott a NAS, mellette egy Zidoo X9S médialejátszó és egy Onkyo erősítő. Ugye ezekhez nem kell nekem DAC?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74687) Polllen válasza MCGaiwer (#74686) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az attól függ, mit szeretnél csinálni vele... ;]

Azon a lejátszón van analóg kimenet, amit rá tudsz kötni az erősítőre, így lesz hang. Ha esetleg mozi erősítőd van, akkor abban van dac. Ha nincs és az av sem jó, a tv-ből még mindig ki tudsz nyerni analóg hangot az erősítőnek.

Egyik sem lesz zenehallgatáshoz nyugodt szívvel ajánlható, de szólni fog.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#74688) MCGaiwer válasza Polllen (#74687) üzenetére


MCGaiwer
addikt

TX-NR656

és elsősorban film + zenére kellene.

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74689) dgyuri0123 válasza MCGaiwer (#74688) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kizárólag attól függ, hogy milyenek az elvárásaid. Nekem volt (2 hónapig) Denon X2000 és sírtam a hangjától. Ettől még lehet, hogy neked megfelel az a nagyon alapszintű sztereó hang, amire képesek ezek az erősítők.

"csak a zene van"

(#74690) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Sziasztok.

Asztali CD lejátszót szeretnék venni, otthoni zenehallgatásra. Egy Sony CDP-213 típusú használt, de szép állapotú gépet néztem ki magamnak 5000 Ft körüli áron. Mi a véleményetek erről a gépről?

(#74691) MCGaiwer válasza dgyuri0123 (#74689) üzenetére


MCGaiwer
addikt

de most nem az erősítő a kérdés, hanem hogy kell-e nekem ezekhez egy DAC, vagy jó úgy, ahogy van

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74692) Kiskokó válasza MCGaiwer (#74691) üzenetére


Kiskokó
veterán

Kell!
Ha valamennyire is szeretnél egy értelmes hangot szerintem kellene a DAC...

Nekem PC a forrás csak egy X-FI HD -m van de fényéveket ver bármelyik alaplai hangkártyára.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74693) blattida válasza MCGaiwer (#74691) üzenetére


blattida
nagyúr

Kelleni nem kell, meg amúgy is, ezt neked kell tudni eldönteni.
Az biztos, hogy egy normális külső dac-kal jobb hangot kapnál.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74694) Tamoo válasza Kiskokó (#74692) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nyilván a jobb felé tereljük az embert, de pl. én százezres dac' után rádugtam a fejest az alaplapi cuccomra (ami mondjuk nem a legszarabb fajta), de közel sem volt fényévnyi a különbség. Szóval persze van különbség, de nem mindenkinek van szüksége a jobbra, illetve a koordináta rendszerünk is más. Lehet amit te fényévnek mondasz az másnap apró jelentéktelen különbség.

(#74695) dgyuri0123 válasza MCGaiwer (#74691) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A saját dacja 5.1-re való, ha szabad így fogalmaznom. A kétcsatornás (mondjuk pl. FLAC) hangot többnyire lényegesen rosszabbul kezelik, így elég kiábrándítóan szólnak. De azt magadnak kell eldöntened, hogy túlzok-e.

"csak a zene van"

(#74696) Polllen válasza MCGaiwer (#74691) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szólni fog. Ha megelégszel a kapott hanggal, akkor nem. Külső dac-kal - lehet csak sok pénzért -, de jobb hangot kapnál. Nem tudjuk helyetted eldönteni. Szerintem kezd el így használni és ha hiányérzeted van, visszatérünk rá. ;)

Tamoo

Nálam zenei stílus és felvétel függvénye, hogy min szól jól, rosszabbul. Pl. a mainstream pop zenét sem vetem meg és az a tapasztalatom, hogy egy alap DAC-kal is teljesen jól szól. Meg a régi Manowar albumaim is, amik csapnivalóan lettek rögzítve anno. Meg még sok más is, ahol a jobb DAC semmit sem tud hozzáadni.

Meg vannak azok, amik annyira "komplexek" (bármilyen szempontból), hogy egy alap dac elkeni, zanzásítja, stb és nagyon hallható a különbség. Teszteléshez ezeket szoktam elővenni és ezeknél kinyilatkozni azt, hogy ég és föld a különbség. Ami lehet olyan óriási, hogy aki nem ismeri a lánc hangját az észre sem veszi. :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#74697) bta1 válasza hucsikoi (#74690) üzenetére


bta1
őstag

Az olcsó Sony-k közül csak a CDP-310 ér valamit. Az enyémet hirdettem itt is, ott is (nem tegnap!), de a kutyának sem kellett. Aztán hogy-hogy nem, valamelyik ismert hifikereskedő szervizese vette meg magának, tartalékba: - Nem kell bemutatni, ez volt az első jó hangúnak mondható cédéjátszóm . Személy szerint nem voltam odáig érte, de el kell ismerni, hogy SoundOrg asztalkára téve pop/rockzenén többnyire el tudtam viselni.

[ Szerkesztve ]

(#74698) blattida válasza bta1 (#74697) üzenetére


blattida
nagyúr

Kismillió ugyanilyen hangú, vacak, olcsó sony típus létezik, ezért nagyon sok olyan sony van, ami ér valamit.
Azért, mert Neked konkrétan csak ilyen volt, attól még van másmilyen is.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74699) bta1 válasza Tamoo (#74694) üzenetére


bta1
őstag

Hát még az mekkora csúfság, mikor a százezres (kétségtelenül hifibb megszólalású!) DAC-ot zeneiségben felülmúlja egy másik PC, a maga átlagos alaplapi hangkártyájának jack kimenetein... persze afféle "csalás" is van a dologban - már amennyiben a hifiben megszokott filléres tuningeszközök kihasználása csalásnak nevezhető.

(#74700) bta1 válasza blattida (#74698) üzenetére


bta1
őstag

"Neked konkrétan csak ilyen volt"

Ez imádom a legjobban, amikor látatlanban tudni vélik... :)) másrészt tudni kellene a sorok között olvasni, tanulságot leszűrni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.