Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74351) blattida válasza Ear001 (#74343) üzenetére


blattida
nagyúr

Mindez oké, de nem általánosságban kell áthúzni a csövön, hanem a pioneer pl 100 lemezjátszójának karjában szeretné elkövetni.

Dorian
Az ezüst szulfid, ellentétben az ezüst oxiddal, nem annyira jó vezető, éppen ezért a jelenléte elektromosan csatlakozó felületeken annyira nem szerencsés.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74352) blattida válasza blattida (#74351) üzenetére


blattida
nagyúr

Látom, már Lompos is utalt rá.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74353) Sz.Péter válasza bta1 (#74339) üzenetére


Sz.Péter
tag

Ahogy elkezdődik az elektrolízis a diffúzió is,másképp nem menne.Az fém felületének szövetébe diffundál be,a forrasztás is ilyen.Nem pár évtized múlva. :(

(#74354) Sz.Péter válasza dgyuri0123 (#74344) üzenetére


Sz.Péter
tag

Az izzadság sótartalmától feketedik meg,érdemed pzs-vel vagy cérnekesztyűvel megfogni.A tiszta ezüst,szabad levegőn nagyon lassan feketedik be.

(#74355) dgyuri0123 válasza Sz.Péter (#74354) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor én alpakka banándugót vettem/kaptam...

Nem fogdostam, ennek ellenére megtöröltem nano szálas kendővel, mégis üszök... :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74356) Kiskokó válasza Kiskokó (#74340) üzenetére


Kiskokó
veterán

Közben képbe került még ő is.
Vincent SV 123

Illetve a NAD is eléggé izgat. 150 a vége árban.

Előre is köszönöm

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74357) Lompos48 válasza Sz.Péter (#74354) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ugyan nem a legaudiofilebb téma, de mint korábban is említettem, kénhidrogén hatására feketedik, ami pedig jelen van mindenhol, ahol szerves anyagok bomlanak le, anaerob körülmények között. Ilyen helyszínek például csatornák, az élőlények (beleértve a kétlábú emlősöket is :) ) emésztőcsatornája stb. Innen már a fantázia is elvezet a pontosabb képhez.

(#74358) fehér_ember


fehér_ember
addikt

A hm-es fórumon továbbra is megy a kábeles téma, ennek hatására ismét úgy döntöttem megosztok veletek egy gazdaságos megoldást:
Ha valaki olcsón akar tápkábelt kipróbálni az vehet pl. a vandamme H07RN-F-ből. Egy éve vettem, akkor úgy 1100Ft körül volt métere. Az ebay-en lehet venni a végeire szerelhető villásdugókat pl: 1; 2;
Venni kell még egy ilyen Kontaset Di-Strip elosztót. Az egyik aljzatot lefoglaljuk ugyan a tápkábel bevezetéssel de akkor is marad még 6 aljzat a készülékeink számára.
Persze lehet még úgy is spórolni, hogy kevesebb aljzatos elosztót veszünk (ha az is elég) illetve valószínűleg a falba csatlakozásnál akár mezei villásdugót is használhatunk és csak a kábel másik végére teszünk pl. a Rhodiumosból.
Azért a Di-Strip-es változat mert abban állítólag egy darabból van a réz sín.
Nálam hozott a hangzáson a "bejáratódása" után. A későbbiekben pedig ha mást is ki szeretnénk próbálni elég csak kábelt venni és átszerelni a csatlakozókat.

[ Szerkesztve ]

(#74359) blattida válasza fehér_ember (#74358) üzenetére


blattida
nagyúr

Mindegyik kontaset elosztó belsejében egy darabból vannak a réz vezetősínek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74360) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Ezt a megoldást azért említettem meg, mert így is javít. Persze ha valaki csak úgy tudja elképzelni a jobb minőségű kábel jótékony hatását a hangzásra hogy közvetlen a készülékekkel kapcsolódik (tart attól hogy a készülék kábele ismét elcseszi azt) az felejtse el az általam előbb említettet.

(#74359) blattida
(#62908)
Az idézett elé is viszaolvashatsz.
Érdemes lenne megkérdezni a Kontaset-eseket az általam említett hosszabbról (7-es).

[ Szerkesztve ]

(#74361) Ereshkigal válasza fehér_ember (#74358) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nálam ugyanez a felállás, minimális eltéréssel:
- elosztó: Fapaci-féle 6-os (igazából ez is Kontaset)
- elosztóhoz: kábel, dugók
- tápkábelek H07RN-F-ből (GEM Kft., bár ebay-en találni olcsóbban), dugók meg a fentebb is említett Audiocrast

[ Szerkesztve ]

(#74362) Sz.Péter válasza dgyuri0123 (#74355) üzenetére


Sz.Péter
tag

Ez már egal.De ha a csatlakozó réz azt is megeszi idővel.Púcold meg,ha megéri.Esetleg a wd 40-el befújod,hagyod egy napig,az talán segíthet rajta. :)

(#74363) Kovács Elemé válasza Sz.Péter (#74362) üzenetére


Kovács Elemé
csendes újonc

"wd 40"

Miért nem grafitos zsírral. Micsoda orbitális marhaság

(#74364) Kiskokó válasza Kiskokó (#74356) üzenetére


Kiskokó
veterán

Senkinek semmi véleménye az említett erősítőkről ? :B :B

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74365) kukulec válasza Kiskokó (#74364) üzenetére


kukulec
őstag

meghallgatás nélkül egyik se. amúgy egy szavazat a Vincent SV 123-ra.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#74366) dgyuri0123 válasza kukulec (#74365) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Végül is igazad lehet, ha akusztikus zenét hallgat, de zúzósabb zenékhez a Nad jobb választás, de csak szerintem.

"csak a zene van"

(#74367) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Srácok!

Tudnátok ajánlani valami dugót/toldót elosztóba, amivel dugós táphoz meg lehet "emelni" az aljzatot?

T.i. az Alces4 aljzatai keresztbe állnak és a dugós táp nem fér bele rendesen. Vagy jó egy ilyen is? Médialejátszóhoz és Phono-hoz kéne.
De ha létezne valami tisztességesebb toldó, talán az sem lenne baj. Kösz, előre is.

"csak a zene van"

(#74368) Tamoo válasza dgyuri0123 (#74367) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Most nem sikerült webshopot gúglizni hozzá, de valami ilyesmi néven futott amit ajánlott hozzá Zoli régebben:
GE-586 T-dugó 2P+F profi kivitel, porcelán betétes. Anno én is két ilyet használtam Alceshez. Talán 1500Ft körül volt darabja.

[ Szerkesztve ]

(#74369) blattida válasza Tamoo (#74368) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez például olyan, jó lenne..

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74370) Tamoo válasza blattida (#74369) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez lesz az. :K Biztos vagyok benne, hogy Gyuri kihallja a különbséget! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74371) dgyuri0123 válasza Tamoo (#74368) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszi.

Mondjuk én sem találok semmi "megfelelőt" a guglin, ilyen megnevezéssel.

(#74370) Tamoo: Gonosz... :D

Ha azt mondjátok, ez jó, akkor veszek ilyet... különben érdekes, hogy most milyen Qrva jó az Alces. Múltkor nem volt ilyen "hasznos", de most, agyam eldobom tőle. :K

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74372) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Köszönöm a segítséget.
A NAD viszonylag közel van hozzám azt meg tudnám hallgatni. A vincent Pécsen van...
Igazság szerint a Vincentért kicsit sokkalom a 130-ezret.. több mint 10 éves széria... állitólag ez a példány csak 2 éves.
Nad-ból meg találtam másikat is. az egyik 150 a másik 140 ért lenne.

Mint tudjátok nagyrészt hip-hop , rnb, rap, pop zenéket hallgatnék.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74373) dgyuri0123 válasza Kiskokó (#74372) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Vincent-nél nem divat az évenkénti modellváltás, mint más "népszerű" gyártóknál. Akár 10 évig is fut egy-egy modelljük.

"csak a zene van"

(#74374) blattida válasza dgyuri0123 (#74371) üzenetére


blattida
nagyúr

Mondhatnám azt is, hogy kifogtál belőle egy jobban sikerült példányt, ám valójában ennyivel jobb a mostani erősítőd...vagy a füled... ;]

Kiskokó
Ilyen zenei stílusokhoz a vincent jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74375) dgyuri0123 válasza blattida (#74374) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A korábbi rendszeremben nem győzött meg eléggé az Alces, de a jelenlegiben igen. Ergo, most nem ugyanaz az erősítő és nem ugyanaz a dac dolgozik, mint korábban. Viszont ezt a rendszert kb. fél éve hallgatom, így tudom, hogy az Alces-nek tudható be a változás, hiszen semmit nem csináltam, mint lecseréltem a Kontaset elosztómat Alces-re. Azt gondolom, hogy nem minden körülmények között jó ez az elosztó, de ha a csillagok állása is olyan, akkor viszont nagy dolgokat tud tenni a hanggal.

"csak a zene van"

(#74376) Dorian válasza dgyuri0123 (#74375) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, eléggé a csillagok állásától függ, vagy nemtommitől. Nálam az HTA30-hoz kifejezetten és nagyon rossz volt, teljesen ellustította a hangot. A mostani (ráadásul Hivox) erősítőmhöz sem vált be, dinamika és a színpadkép is szűkebb lett.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74377) dgyuri0123 válasza Dorian (#74376) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pedig márkán belül illene minden körülmények között pozitív változást hozni. :) Szerintem. Bár ez hülyeség, ha jobban belegondolok..

Nálam most "szárnyal" a hang. Szinte szó szerint... a hangszórókból semmi nem jön, helyette a szemben lévő falból "omlik" a zene és olyan "zenebuborékban" ülök, hogy el sem hiszem. A mélyek feldúsulása elmúlt (nem búg), viszont pontosabb, de élénkebb is lett, főleg az énekhang. A korábban összeszűkült dinamikának nyoma nincs. Hatalmas vehemenciával áramlik minden... és mindez hétköznap délután 5 után, amikor a társasház létező összes fogyasztója be van kapcsolva és mocskolja a hálózatot. De ismersz, nagyon tudok örülni dolgoknak, na meg persze utálni is nagyon tudok dolgokat. :D

Per pillanat, azon is erősen gondolkozom, hogy kell-e nekem egy lineáris táp... de ez biztos elmúlik.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74378) Tomacko válasza Kovács Elemé (#74363) üzenetére


Tomacko
senior tag

WD 40 szerintem se jó ilyesmire biztosan. Mivel hagy egy vékony olajos hatásűú filmréteget mindenen (tapasztalatból mondom, több generációs ipari anyagvizsgáló családból). Munkatársam mindent amit ragasztania kell vagy forrasztani, mivel autószerelő volt....féktisztító folyadékot használ, az fullra zsírtalanít és leszed mindent :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#74379) blattida válasza dgyuri0123 (#74377) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért a tápszűrős elosztó nem az a hifi eszköz, ami mindig, minden körülmények között előrelépés lenne, sőt, nagyon sokszor öli meg a zenét a szűrőjük, így leginkább oda ajánlott ez a megoldás, ahol nagyon szemetes a hálózat, mert ott többet nyer vele az ember, mint amennyit veszít.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74380) Dorian


Dorian
félisten

Viszont most agyalok megint, újra, végre egy audio-PC-n, ami ott van ahol, és csak bekapcsolja az ember.
Sokszor megöli nálam a zenehallgatási vágyat, h laptopot odavinni, összedugdosni, szükséges skripteket futtatni, ha kéne közben a laptop akkor nincs ölben, stb. Inkább ezért vennék, a benne lévő több lin. táp meg usb kártya miatt hangjavulás számomra csak bónusz lesz :)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74381) dgyuri0123 válasza blattida (#74379) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szabó Zoli tegnap említette hogy téves, ha bárki tápszűrős elosztónak véli az elosztóját, mert nem az.
Nincs benne tápszűrő, illetve más ösvény mentén haladva lett tervezve. Ezt Ő mondta...

De tény, hogy egészen biztosan nem egyformán viselkedik a különböző rendszerekben. Ezt is meg kell hallgatni, mint én is tettem, már másodszor is.

Dorian: "Sokszor megöli nálam a zenehallgatási vágyat, h laptopot odavinni, összedugdosni, szükséges skripteket futtatni,"
Ezért vettem 5m-es USB kábelt. Bár ölbe venni így sem szoktam. Szkripteket sem futtatok. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74382) blattida válasza dgyuri0123 (#74381) üzenetére


blattida
nagyúr

Abban is van tápszűrés, csak nem a hagyományos, megszokott módon lett kialakítva, így az is tápszűrős, csak Szabó Zoli szereti megkülönböztetni a többitől a saját portékáját (érthető okokból)..

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74383) hg75 válasza Dorian (#74380) üzenetére


hg75
csendes tag

Ismerős .... na ezért próbáltam ki és szerettem meg a raspit :C :C
Csöves végfok, nem motoros hangerő szabályzással, teló kéznél van arról megy a vezérlés szabályzás, és eddig nem találkoztam ennél a felállásnál minőségi problémával... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74384) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Köszi mindenkinek aki írt.

Beszéltem ma a Vincent-es sráccal. elég korrektnek tűnt.
2 éves az SV-123 130ezerre tartja.
Őszintén szólva elég szimpatikus ez az erősítő de nem tudom az árát megéri e!??

Illetve Pécsen van szóval meghallgatni semmiképp nem tudom :S bár ha megveszem se nagyon tudom mivel kipróbálni max egy pár régi szocos JBL Arena-val..

Várjak még egy jobb vételre vagy mit ajánlotok? (a vincent SV 400 nagyon szimpi azt lenne a legjobb használtan találni. az ehhez képest mit mutat? sv400 - Sv 123)

Ehhez az erősítőhöz a fentebb említett zenei stílusokhoz milyen hangfalat ajánlanátok ?

Köszönöm előre is a segítségetek!

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74385) Sz.Péter válasza Kovács Elemé (#74363) üzenetére


Sz.Péter
tag

Elsőnek csiszolást mondtam,de ha az nem megy rövid időn belül, az nagyon vékony olajréteg addig is megvédi,hogy Tovább ne rohadjon a pár mikron ezüst,(ami már full rohadt)alatt lévő csatlakozó,amit szintén megesz a korrozió.

(#74386) dgyuri0123 válasza Kiskokó (#74384) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

SV400-ra annyi az esély használtan, mint egy nyári hózáporra. :) Szerintem.
Az SV123 is irgalmatlanul ritka, de általában a Vincent nem túl gyakori a használt piacon. Persze akad, de ritka...

"csak a zene van"

(#74387) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
Van egy JBL S310 hangfal párom, és egy HK980 erősítőm, amit egy ideje egy Hivox Lupus S DAC-al használok, de ezt csak kölcsön kaptam, és most eljött az idő, hogy vegyek egy sajátot.
A kérdésem az lenne, hogy milyen DAC-t lenne érdemes vegyek a rendszerhez?
Vagy vegyem meg ezt a Lupus S-t?
Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#74388) Agyasima


Agyasima
senior tag

Hali!

Szeretnék a nappaliba hangfalakat meg erősítőt a mostani kicsit elaggott minihifi helyére. Nagy teljesítményre nincs szükségem, csak:
- szóljon jól - a tiszta hangzás híve vagyok
- FM rádió legyen az erősítőben :)
- 2 hangfal / sztereó mód elég lesz
- használt is bőven jó

Ami jelenleg szólna rajta:
- PC - egyelőre sima Jack kimenettel - ha javasoljátok, beújítok vmi normális hangkártyát
- TV - jack és digitális audio kimenet van rajta
- FM rádió

Erősítő opcióim ezek kb.

Hangfalból meg ezek.

Keret: 100 ezrest nem lépném át, csak nagyon indokolt esetben. Süti vagyok a témában, segítsetek!

Marketing: :)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#74389) bta1 válasza Sz.Péter (#74385) üzenetére


bta1
őstag

Sok szerencsét a csiszoláshoz (vajon mi marad utána??) és a hangminőségrontó petróleumtartalmú korr.védőbevonathoz (WD40, lemosó nélküli alkalmazott Kontakt spray..). Persze, hibáiból tanul a hifista... ha van hozzá füle :P

(#74390) bta1 válasza Agyasima (#74388) üzenetére


bta1
őstag

"PC - egyelőre sima Jack kimenettel - ha javasoljátok, beújítok vmi normális hangkártyát"

Na ez jó kérdés... az utóbbi hónapok fejleményei annyira összezavartak, hogy meg sem próbálok okos lenni. A világ legösszetettebb audiokészülék-fajtája a modern operációs rendszert futtató számítógép, és csak félve írom le, hogy egy piaci áron ~20e forintos SFF méretű(!) brand PC volt hosszú idő után az első, amit nem kötöttem le hatalmas csalódással a "nagy" rendszerről, ráadásul még külső D/A után sem kellett szaladni. Lehetne sorolni a hibáit, de ezen legalább nem hervad el a zene, nem csak 2-3 hangszíne van a felsőprezensz-tartománynak. Még a ritmusa sem gépies... nem hittem volna, hogy a snassz alaplapi Realtek D/A tud így szólni. Dehát akkor miért élvezhetetlen a konfigok 98%-ában...?

Szerintem nem annyira pénzkérdés, inkább szerencse dolga, mire jutsz. Egy biztos: amíg nincs normális forráskészülék, az erősítő és a hangsugárzó "zenelejátszó" képességei is rejtve maradnak.

[ Szerkesztve ]

(#74391) Kovács Elemé válasza bta1 (#74389) üzenetére


Kovács Elemé
csendes újonc

Az AVX fórumnak van egy előnye (a sok hátrány mellett :D ) lehet pontozni a hozzászólást.
+1

(#74392) Sz.Péter válasza bta1 (#74389) üzenetére


Sz.Péter
tag

Értelek.Mi is az a 20K normális forráskészülék pontosan?Talán páran kíváncsiak lennének,hogy mit lehet kihozni az alaplapi realtekböl. :R

[ Szerkesztve ]

(#74393) plutox válasza Agyasima (#74388) üzenetére


plutox
csendes tag

üdv.
A Rotellel és a Klipsch-el nem járnál rosszul. Dögösen szólnának.

(#74394) Dorian válasza plutox (#74393) üzenetére


Dorian
félisten

Rotellel és Klipsch páros magasaival sztem kínozni is lehetne ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74395) dgyuri0123 válasza Dorian (#74394) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Úgy úgy... :K

"csak a zene van"

(#74396) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Kérhetnék véleményeket erről a szettről? [link]
Hasonló árkategóriában keresek sztereo rendszert, és úgy gondolom ez egész jó áron van. :)

(#74397) ati888


ati888
senior tag

Megpróbálom még egyszer :)

Sziasztok!

A Kenwood traitR technológiáról van tapasztalat, nem találtam semmit róla a fórumban, meg máshol sem nagyon.

Ati

(#74398) kukulec válasza _ATi_1 (#74396) üzenetére


kukulec
őstag

szerintem a hangfal két kategóriával jobb a rendszer többi eleménél. az erősítő vállalható, de nem egy nagy eresztés. a lejátszóról valaki más majd nyilatkozik. én annyiért nem vinném el.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#74399) dgyuri0123 válasza kukulec (#74398) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Osztom a véleményed és annyit tennék hozzá, hogy a cd játszó sem komoly darab. Még "lejjebb" van, mint az erősítő.

"csak a zene van"

(#74400) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Köszönöm a segítséget. A CD lejátszót nem venném meg... Meg hallgatom a mai napon, aztán mérlegelek.. Bár nem sok összehasonlítása alapom van.
CD lejátszó nélkül mennyi lehet a reális ára?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.