Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83001) fehér_ember válasza fehér_ember (#82777) üzenetére


fehér_ember
addikt

Döntöttem. Leadtam a rendelést egy mérőmikrofonra, majd méregetek magamnak a REW-vel. Úgyis kicsit önfejű vagyok, így legalább látom is, hogy ami hangelnyelőket veszek vagy csinálgatok, azok külön-külön milyen hatással vannak a hangzásra.

[ Szerkesztve ]

(#83002) Linde


Linde
junior tag

Üdv. Mit ajánlanátok , egy jó minőségű 2.1 rendszer össze állításához? Akár egyben, akár külön mélynyomó + stereó hangfalak. Itthoni beszerezhető feltétel, 100k körüli áron.

(#83003) ctrlaltdel13 válasza fehér_ember (#83001) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ha kitanultad, átugorhatnál hozzám is méregetni,tapasztalatot szerezni :D

(#83005) Linde válasza Bodz (#83004) üzenetére


Linde
junior tag

Mélynyomó t azért szeretnék mert mégis nagý hatású öblös mély hangot nyújt, mint egy ilyen aktív hangfalpar, nemde? Pl egy Wharfedale SW150 +2db hangfal mellé?!

[ Szerkesztve ]

(#83006) fehér_ember válasza ctrlaltdel13 (#83003) üzenetére


fehér_ember
addikt

Kitanulni azért nem fogom :) , de majd elszórakozgatok vele, ha nem lesz túl nehéz eset a szobám.
Amúgy beleolvasgattam a program "leírásába" mielőtt belevágtam.
És az F5-ös finomszűrőből is rendeltem 10m²-t; :P ;)

[ Szerkesztve ]

(#83007) AMDFan válasza Linde (#83005) üzenetére


AMDFan
addikt

Mélynyomót nagyon nehéz beállítani úgy hogy normálisan szóljon. Olyan hangfalat kell venni, amihez nem hiányzik a mélynyomó.

(#83008) Linde válasza AMDFan (#83007) üzenetére


Linde
junior tag

Bx8 d3 ajánlottak, az mennyire elegendő egy nagy nappaliba? Ez a szett megéri az árát ,kell neki az a mtrack? Vagy más esetleg külön? [link]

[ Szerkesztve ]

(#83009) AMDFan válasza Linde (#83008) üzenetére


AMDFan
addikt

Mekkora a nagy nappali? Szerintem 25nm-ig teljesen jó a BX8. Hangkártyából elég a kisebb Mtrack is: [link]

(#83010) Linde válasza AMDFan (#83009) üzenetére


Linde
junior tag

40m2 a nappali.

(#83011) AMDFan


AMDFan
addikt

Másnál sem megy az AVX?

(#83012) fehér_ember válasza AMDFan (#83011) üzenetére


fehér_ember
addikt

Bizony nem.
"Be....na" ha már ezt (az új motort) is megtámadták, zárolták volna.
De lehet hogy a rendszergazdák így teszik feltörhetetlenné ;]

[ Szerkesztve ]

(#83013) Kölönte


Kölönte
kezdő

Sorstársak!
Lenne pár kérdésem, miután végigolvastam 2 év hozzászólásait.
1. Emotiva basx Pa 100 - A 300 páros számítógépről. DAC Usb-n
teszi a dolgát, ha le van tiltva az alaplapi hankártya, viszont
ilyenkor coax, optikai nuku. Ha engedélyezem az alaplapit,
akkor persze megy optikain, viszont nem megy az USB. Ez
rendben van?
2. A hangfalak: jamo c97.
Qrva jól szólnak együtt, viszont kell nekik +2db mély az én
ízlésemhez minimum. Gyári táp helyett valami xuanhua van
hozzá, lévén az amerikai nem kompatibilis kishazánkban, IC a-
mit adtak hozzá, hangfalhoz 2,5 Inakustik, USB szintén a hozzá
adott.
Kérdés: milyen kábelekkel, és egyáltalán orvosolható e a problémám a mélyekkel, illetve a dac-cal valamit nem jól csinálok? Max 100k a kábelekre. Előre is köszönöm a válaszokat.

(#83014) AMDFan válasza Linde (#83010) üzenetére


AMDFan
addikt

Hát hazabeszélek, de lehet, hogy a Mackie MR8-cal jobban járnál 40nm-en. A BX8-at én jobb hangfalnak tartom mint a Mackiet, értsd úgy, hogy a BX8nak pontosabb, reálisabb hangja van, viszont "szárazabb", kevesebb a mélye. Az MR8 inkább tetszetősebb, "fun hangú" ahogy azt a másik hangfalas topik összefoglalójában írják is.

(#83015) Irmscher 353 válasza fehér_ember (#83006) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Erről az F5-ös szűrőről szívesen olvasnék még, akár privátban is :R

(#83016) fehér_ember válasza Irmscher 353 (#83015) üzenetére


fehér_ember
addikt

Semmi különös, csak múltkorában a kiporzás elleni védelemről volt szó. Én meg ezt találtam ki rá.

Veszek lécet, feldarabolom, összecsavarozom-ragasztom; kész a keret. Ebben a keretbe megy bele a megfelelő sűrűségű üveggyapot (de szabad kőzetgyapotot is). A keretre meg ezt a finomszűrő paplant tűzöm és ragasztom rá mindkét oldalról (kiporzás elleni védelem gyanánt). Ennek a doksinak a 19/75 oldalán láttam elektronmikroszkópos felvételt. Abból gondoltam, hogy ez a nyomás alatt is tizedes mikronos szemcsék nagyrészét megszűrni tudó PE paplan jó lesz kiporzás elleni védelemnek a diy akusztikai panelre. Persze még mielőtt falra akasztanánk, lehet még valami szebb szövetet is feltűzni arra a fakeretre, pluszba.

De mindjárt jön Dorian, és leolt :) azzal, hogy a magashangoknak meg biztos nem fog jót tenni a finomszűrő anyaga. Nem tudom, majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#83017) Kölönte válasza fehér_ember (#83016) üzenetére


Kölönte
kezdő

Nem tudom, polifoamot már próbált-e valaki, mert 30-180-as sürüségig van 4-20 mm vastagságig, szivárvány szinte minden színében, +tisztítható takarófelület, mert zártcellás.

(#83018) bkercso válasza Linde (#83002) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azt, hogy ne te állítsd össze. Az nem igazi 2.1, hogy soványka mélyű hangfalakra ráereszted a teljes sávot + megfeleled egy mélynyomóval. Aktív 2.1 váltás kell, vagyis a sztereó pár ne kapjon mélyet. Akkor már be lehet állítani könnyebben jó hangúra.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83019) bkercso válasza Kölönte (#83017) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az hőszigetelő. Túl merev, így a magasakat biztosan visszaveri, de szerintem a többi hangot is. Nyomkodd meg kézzel, majd nyomkodj meg egy kupac vattát is! Érezni a különbséget.

Az a jó hangszigetelő, ami a mozgást hővé alakítja. (Az is kell ugye, hogy a hő távozni tudjon belőle.)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83020) Linde válasza bkercso (#83018) üzenetére


Linde
junior tag

Igen,ilyet szeretnék, csak nem voltam egyértelmű :K 40m2 re,100k

[ Szerkesztve ]

(#83021) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Rezonátor témában tud valaki segíteni?

Kb 4.25 x 2.35 x 2.60 (hossz x szélesség x magasság) szobám van, és a hosszával van problémám, ebből eredendően elméletileg ~40 Hz körül van egy elég komoly puklim, de bútorzat ezen részben segít, így gyakorlatban 36-39 Hz között döng igazán, 39-43 Hz között már annyira nem emel ki. A második harmonikust meg már nem is hallom. Az elrendezés így néz ki.

Tudom, hülye vagyok, hogy bazi nagy hangfalak vannak ekkora szobában, de az lenne a kérdés, hogy ilyen kis szobában rezonátor segítene? S honnan kb mennyiből jönne ez ki? Gyári vs házi megoldás, stb., mindenre nyitott vagyok, egyelőre csak elméleti szinten.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#83022) alphamooncam válasza lezso6 (#83021) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ha lesz rá működő megoldásod engem is érdekelne ! Szvsz. sokan küzdünk hasonló problémával.

P.S.: Ha van mérési eredményed, mert miért ne lenne. SPL, Vízesés, utózengés, feldobhatnád ide, hogy lássuk is a problémát...

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83023) lezso6 válasza alphamooncam (#83022) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sajnos nincs mikrofonom amivel bemérhetném. De amúgy agyaltam ilyen DSP-s (vagy egyéb, ha van másféle) EQ megoldáson is, de ebből fogalmam sincs milyenek vannak, illetve ez a brummon nem segít. Ebből esetleg ötlet? Úgy, hogy a DAC-omat azért meg akarom tartani (Benchmark DAC1), tehát mondjuk egy transzport vagy egy erre dedikált célhardver a láncba a DAC elé, digitálisan csatlakoztatva.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#83024) AMDFan válasza lezso6 (#83023) üzenetére


AMDFan
addikt

DSP-vel meg tudod csinálni azt, hogy egy adott sweet pointban kiegyenlítettebb legyen a frekimenet. A szoba többi részében viszont még rosszabb is lehet a dolog tapasztalataim szerint. A lecsengésekek, visszhangokat viszont ugye nem oldja meg, ha vannak.

(#83025) AMDFan válasza Linde (#83020) üzenetére


AMDFan
addikt

Az a baj, hogy egy normális szub, ami 40nm-re megfelelő, nem létezik 100 ezerért, pláne újban. 100 ezerért lehetetlen értelmes 2.1-et kapni, annyiból sokkal jobban jársz a BX8-cal vagy az MR8-cal.

(#83026) bta1 válasza lezso6 (#83021) üzenetére


bta1
őstag

"elméletileg ~40 Hz körül van egy elég komoly puklim, de bútorzat ezen részben segít, így gyakorlatban 36-39 Hz között döng igazán, 39-43 Hz között már annyira nem emel ki.

Milyen bútorod működik nagy jósági tényezőjű, effektív üregrezonátorként?;) +--5%-nál kisebb sávszélesség ilyen alacsony frekvencián még csőcsapdával sem érhető el egykönnyen...

"A második harmonikust meg már nem is hallom"

Ez természetes dolog. Mások sem vennének észre néhány % hozzáadott harmonikust önmagában, ~40Hz-es szinuszjelet hallgatva. Vagy nem erről beszélsz, és a módust nevezed helytelen terminológiával "harmonikusnak"? De akkor is felvetődik a kérdés, hogy miféle aranyfül képes egymástól 1 oktávnyira lévő módusok hatását külön-külön kihallani?

Tudom, hülye vagyok, hogy bazi nagy hangfalak vannak ekkora szobában, de az lenne a kérdés, hogy ilyen kis szobában rezonátor segítene?

Elméletileg segít, de nem árt tudni, hogy a legjobb "stratégiai ponton" elhelyezett basszus csapdának is van mellékhatása, hiszen nem csak az állóhullámokat szív le, s ezáltal felboríthatja az akusztikai egyensúlyt. Egyszerűbben fogalmazva, nem csak a pontos hangolás kritikus, hanem az elnyelés mértéke is. De először meg kellene győződni, hogy a zavaró mélykiemelés oka tényleg az állóhullámokban keresendő? Vagy mondjuk az 1. módus és a basszreflex hangolás szerencsétlen egybeesésében? Egyébiránt: 50 liter a hifiben "valamivel átlag felettinek" mondható, de bazi nagynak semmiképpen.

(#83027) Patice válasza Kölönte (#83013) üzenetére


Patice
nagyúr

1. Nem, nincs rendben. Kicsit homályosan írtad le a komponenseket. Emotivából akkor most melyik van először? PT-100 vagy TA100?
Mondjuk abból a szempontból mindegy, ha azt nézem, hogy USB-n mindkettő max. 24/96-ot tud (USB Audio Class 1), azaz nem kell hozzá driver Windows alatt sem. Amúgy milyen OP-rendszerrel használod, milyen PC-ről?

2. Gyári táp alatt a gyári tápkábelt érted (mert mindegyik készülék belső tápegységes)?

Kábelekkel lehet játszani egy kicsit, az LEHET, hogy segít a mélyeken, de lehet ingyen jobb eredményt tudsz elérni a hangsugárzók elhelyezésének próbálgatásával. Mekkora szobában hallgatod? Mennyire bútorozott, berendezett a szoba? A hallgatási pozíció hol van a hangsugárzókhoz képest?

Szóval először inkább ezt kellene átnézni, aztán pár jobb, de nem drága kábel, aztán lehet egy kicsit foglalkozni a forrással is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#83028) bta1 válasza fehér_ember (#83012) üzenetére


bta1
őstag

"
"Be....na" ha már ezt (az új motort) is megtámadták, zárolták volna."

Mekkora poén lenne, ha visszatérne a zsaroló "hacker". IT biztonság tekintetében egyérteműen dilettáns banda... más tekintetben is, de azt most inkább hagyjuk :)

(#83029) bta1 válasza fehér_ember (#83001) üzenetére


bta1
őstag

"Döntöttem. Leadtam a rendelést egy mérőmikrofonra"

Azt ugye tudod, hogy az "akusztikai problémáid" most kezdődnek csak igazából? ;)

(#83030) Kölönte válasza Patice (#83027) üzenetére


Kölönte
kezdő

Pt 100. A tápkábelre gondoltam, a pc asrock j1900itx win7 [link]kodival. A szoba kb. 18 négyzetméter, a hangfalak egymástól és tőlem is kb 2,5 méterre vannak. Ez már a 2. Teljes átrendezés eredménye, sokat javult a hang, de további lehetőség elég behatárolt, ennél csak rosszabb lesz, november eleje óta toszogatom ide - oda, kb. ez a végleges.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#83031) lezso6 válasza bta1 (#83026) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Valami mégiscsak okozza azt, hogy az a szobahangnak csak egy része hallatszik a pozíciómban. Persze az segít a legtöbbet, hogy 38%-nál ülök. De tökmindegy mi segít, nem elég.

Ha a 40 Hz az alaphang, akkor 80 Hz az a második harmonikus, bármiről van szó, legyen az torzítás, szoba módus vagy akármi más. Értelemszerűen itt most a szoba egyik módusáról beszéltem.

A problémát biztosan az állóhullám okozza, hisz mélyládával is ugyanitt volt a probléma, de a szobaközepe felé helyezve javult.

Egy 10" stúdió monitor az objektíve bazi nagy. Eleve már a 8" is nagynak számít. Mélyládáról váltottam, és biztosra akartam menni. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#83032) lezso6 válasza AMDFan (#83024) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Persze, csak lehallgató pozícióba kell, ezt tudom hogy így működik. Akusztikát is ugyanígy kell berhelni, bár ott kicsit nagyobb a mozgástér. Mélyen kívül egyébként van csillapítás.

Ilyen DSP cuccra valami példa? Vagy másik topikba nézelődjek inkább?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#83033) AMDFan válasza lezso6 (#83032) üzenetére


AMDFan
addikt

Én szoftveres DSP-t használtam. Mérőmikrofonos mérés alapján csinált egy korrekciót, és egy VST pluginnel beálltam a lejátszóprogram meg a hangkártya közé. Amúgy ez ezer sebből vérző megoldás volt, szóval hagytam is. Egy jó hardware DSP szerintem nem occó játék.

(#83034) HThomas válasza AMDFan (#83033) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Hello. Milyen problémák voltak a szoftveres megoldással?
A mérőmikrofon még nem lenne húzós, de a DSP-k azért nem olcsóak.
https://www.minidsp.com/products/acoustic-measurement/umik-1
https://www.minidsp.com/products/minidsp-in-a-box/minidsp-2x4-hd
https://www.minidsp.com/products/dirac-series/ddrc-24

(#83035) lezso6 válasza HThomas (#83034) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az ilyen szoftveres megoldás nem túl praktikus, mert támogatnia kell minden használt alkalmazásnak a VST plugint. Illetve késleltetés, minőség, stb is kérdéses.

Ezeket néztem én is, ezek igazából DAC-ok beépített DSP korrekcióval. Nekem csak az utóbbi kéne.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#83036) fehér_ember válasza bta1 (#83029) üzenetére


fehér_ember
addikt

Most elöl ennyire csupasz (+ kifestve még most sincs :B ) . Úgyhogy biztos lehet rajta javítani. Modjuk a bal oldali műbőrözött ajtóba van azért valamennyi üveggyapot és a lefedett ajtóba szintén. Mögöttem meg több mint 3 méter (két ruhásszekrény, egy franciaágy, 1 íróasztal).

(#83037) bta1 válasza lezso6 (#83031) üzenetére


bta1
őstag

"Eleve már a 8" is nagynak számít"

Hol?

A "bazi nagy" egyébként is valamilyen emberi léptékhez való viszonyításról szól. Még hogy objektíve :))

40Hz-es első módus nem igazán kis szobára utal, bár ez így csak a hosszáról árulkodik. A szóhasználat azért nem teljesen mindegy, mert állóhullám felharmonikusairól akkor beszélünk, ha szélessávú gerjesztés történik, mint pl. egy sípban. Alaphangú szinusszal gerjesztve objektíve nem szólal(nak) meg a felharmonikus(ok) :)

Szakszerű méréssorozat hiányában sajnos nincs sok esélyed az állóhullámokkal folytatott harcban. A mélytartomány lecsengésének vizsgálatára egyszerű eszközök is alkalmasak, tkp. bármilyen (megfelelő mélyátvitelű) mikrofon megteszi. Ha a leghosszabb lecsengési idő se nagyon haladja meg az 1 másodpercet, akkor nem biztos, hogy rossz a szobád. Brummogós, lassú basszust rossz hifi is produkálhat egy normálisnak mondható akusztikájú, átlagos szobában. És ez a gyakoribb konfiguráció.

"A problémát biztosan az állóhullám okozza, hisz mélyládával is ugyanitt volt a probléma, de a szobaközepe felé helyezve javult"

Ez így csak valószínűsít... bizonyítéknak gyenge.

(#83038) AMDFan válasza HThomas (#83034) üzenetére


AMDFan
addikt

Sok évvel ezelőtt volt, nem biztos, hogy tudom hogy mik voltak az okok ami miatt nem lett jó. De arra emlékszem, hogy több mérésem is volt, amik valamennyire különböző eredményt adtak, és különbözően is szóltak. Talán a mikrofon sem volt ideális, de az sem mindegy hogy állítod be a mikrofont, nagyon érzékeny dolgok ezek. Érdekes volt a kiegyenlítettebb hangot hallgatni, egyrészt jobb volt, másrészt rosszabb volt, mert csak egy sweet pointból volt jó hallgatni, ha nem oda ültem le, tök furcsán szólt. Összességében nem tudtam úgy beállítani, hogy napi szinten tudjam használni. Kis korrekciókra érdemes a DSP-t használni szerintem.

Utólag már azt gondolom, hogy valahogy úgy kéne csinálni, hogy a szoba több pontján mérni, többször, ezeket átlagolni, aztán ez alapján korrigálni, stb... Ma már biztos jobban meg tudnám csinálni, de azért az tuti, hogy a DSP nem helyettesítheti a normális akusztikai körülményeket.

[ Szerkesztve ]

(#83039) AMDFan válasza lezso6 (#83035) üzenetére


AMDFan
addikt

"Az ilyen szoftveres megoldás nem túl praktikus, mert támogatnia kell minden használt alkalmazásnak a VST plugint. Illetve késleltetés, minőség, stb is kérdéses."

Ha jól emlékszem volt valamilyen szoftver ami beállt a hangkártya elé, szóval "system wide" volt a dolog windowson is. Linuxon és Macen ez szintén megoldható. A késleltetést nem értem, a minőség valóban kérdéses lehet.

(#83040) lezso6 válasza bta1 (#83037) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Te direkt nem akarod megérteni miről beszélek, hogy kötekedhess? :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#83041) bta1 válasza lezso6 (#83040) üzenetére


bta1
őstag

Elmondanád, mit vélsz kötekedésnek? Konkrétan miről beszélsz, és legfőképpen, mi annak a valós, megkérdőjelezhetlen alapja?

(#83042) bta1 válasza AMDFan (#83024) üzenetére


bta1
őstag

A lecsengéseken mit kellene "megoldani"? Ha az állóhullámok elnyújtott utánzengésére gondoltál, azon tényleg nem változtat az EQ. Annyit is ér...

(#83043) bta1 válasza lezso6 (#83040) üzenetére


bta1
őstag

Tény, hogy a szobád arányai (~ 1:2:1) akusztikailag szerencsétlenek. Nagy vonalakban elmondtam, mit lehet vele csinálni, ha tényleg annyira jelentős a probléma. Jogodban áll mindezt kötekedésként értelmezni, de akkor tőlem a továbbiakban szakmai segítséget ne várj...

(#83044) lezso6 válasza bta1 (#83041) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kb mindent. :D

Belekötöttél a harmonikusokba, mert számodra az a THD, pedig szó sem volt torzításról. Kontextusból kiragadva belekötöttél abba, hogy a 8" nagy, pedig írtam, hogy stúdió monitorról van szó, ahol általában 5-8" között szokott lenni a mélyközép, tehát a 10" bazi nagy. Belekötöttél abba, hogy kis szobám van, pedig leírtam a méreteit, ehhez képest valahogy átsiklottál felette, mindenesetre a ~10m² az eléggé kicsi, szinte már félszoba. Belekötöttél abba, hogy nem is állóhullám, amit hallok, pedig a frekvencia és a szoba méretei alapján illetve sokféle pozícióban meghallgatva elég egyértelműen az.

+ a #83042-es hozzászólásod

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#83045) Patice válasza Kölönte (#83030) üzenetére


Patice
nagyúr

OK, akkor a szoba (át)rendezés, berendezés kérdés kb. kihasználva.

Én a továbbiakban inkább a PC-re koncentrálnék először. Milyen házban van, milyen tápegységgel? Mert ha elég nagy a ház, akkor én egy Paul Pang V2 USB kártyát raknék bele és a Win7-et leváltanám Win10-re, vagy akár Kompletten lecserélném a Win-t és LibreELEC-kel használnám tovább.

A kábelek ezután jöhetnének.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#83046) bta1 válasza lezso6 (#83044) üzenetére


bta1
őstag

"Belekötöttél a harmonikusokba"

Szegény "harmonikusok", most biztos rosszul érzik magukat! De majd alkalomadtán elnézést kérek tőlük :))

"mert számodra az a THD"
"Belekötöttél abba, hogy nem is állóhullám, amit hallok"

THD?? ... Ne adj a számba olyat, amit nem mondtam!

"stúdió monitorról van szó, ahol általában 5-8" között szokott lenni a mélyközép"

Nézzük egy komoly múlttal bíró stúdiócég profiválasztékát. A legkisebb 16 literes, 6"-os mélyközéppel. A legnagyobb 300 liter feletti, 2db 15 colos méllyel. Nincs tipikus méret, és azt hiszem, 50 literes háromutasra teljesen normális dolog közepes méretű monitorként tekinteni.

"Belekötöttél abba, hogy kis szobám van .. átsiklottál felette"

Tényleg átsiklottam felette. A munkaközi szünetben nem tudtam csak a fórumra koncentrálni. A 40Hz-ből következtettem, hogy talán nem is olyan kicsi, legalábbis van hosszabb oldala. Érdekes értelmezése ez a belekötésnek...

[ Szerkesztve ]

(#83047) alphamooncam válasza lezso6 (#83040) üzenetére


alphamooncam
őstag

Hagyd! Ő ilyen. Nem fogsz tőle másmilyen választ kapni.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83048) Kölönte válasza Patice (#83045) üzenetére


Kölönte
kezdő

Közönöm, kicsit emésztem a dolgot. :R

(#83049) fehér_ember válasza Kölönte (#83048) üzenetére


fehér_ember
addikt

Azért nyugodtan vehetsz hozzá Vandamme 268-504-000-ás hangfalkábelt és H07RNF 3x2,5mm²-es tápkábelt.
Nem egy nagy összeg, és szerintem elég jó az a hangfalkábel. Tippre azt mondom hogy a hangfalkábel úgy 2000Ft/m környékén a tápkábel meg alig több mint 1000Ft/m körül lehet.

Amúgy az eredeti hozzászólásod elég félreérthető volt. Én tutira azt hittem 110V-os a cuccod. :D

(#83050) fehér_ember válasza Linde (#83002) üzenetére


fehér_ember
addikt

Mélynyomós rendszer helyett pl.: Pioneer VSX-AX5i + Braun M90
De ezt csak tippnek tekintsd, nem halottam őket! És csak azért mondtam, mert nem lettél elárasztva lehetőségekkel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.