Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121001) HUNNIA1920 válasza belashx (#121000) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Ahhoz újra kéne raknom a 11-et, annyira nem szeretném, de egyelőre kivettem a Singxer-t, az Audio-GD saját USB-jével jónak tűnik egyelőre.

Nem találtam ilyen beállítási lehetőséget, ahol a HDMI hangot le lehetne tiltani az AMD szoftverében.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#121002) Dönc válasza HUNNIA1920 (#121001) üzenetére


Dönc
tag

Nvidia driverében van erre opció, AMD drivert vagy 10 éve nem láttam így ezt passzolom.

Viszont a Windows beállításai alatt is van lehetőség tiltani ezt az alábbi képen látható tiltás gombbal:

Esetleg egy próbát megérhet.

[ Szerkesztve ]

(#121003) belashx válasza HUNNIA1920 (#121001) üzenetére


belashx
senior tag

Közben megnéztem itthon. Valóban nincs. Mentségemre legyen mondva, hogy sose próbáltam. :)

Nem lehet leszedni a Singxer driverét az eszközkezelőben?

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#121004) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Mocskos nagy vihar jön, óvjátok a drága hifit ! :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#121005) Smiley válasza Dißnäëß (#121004) üzenetére


Smiley
őstag

Tekerjuk max-ra a hangerot, hogy elnyomja a vihar zajat... eddig tetszik. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#121006) Dönc válasza Smiley (#121005) üzenetére


Dönc
tag

Done :D

(#121007) Dißnäëß válasza Smiley (#121005) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Tegyük ki a mikrofont és erősítsük fel :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#121008) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Köszi mindenkinek, egyelőre jó most, a Singxer-t leszámítva, de az úgy is ideiglenes volt használva.

Windows alatt hiába tiltottam le a monitort, akkor néma volt minden.

Az keverhetett be, hogy az előző monitoromon volt hangszóró és ha nem volt bekapcsolva semmilyen rádugott külső hangkártya, akkor a monitor hangszórója szólt. Az új monitort rádugva biztos volt valami keveredés a háttérben.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#121009) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Volumio, á mondom belehallgatok már egy afgán rádióba.
Az elsőbe.

Wtf.

Edények csörögnek, valami maszatolás megy ..... szerintetek mi ez ? :D

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#121010) VoidXs válasza Dißnäëß (#121009) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Pogo :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#121011) Dißnäëß válasza VoidXs (#121010) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:D

Apropó... epic... :

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#121012) migabi24 válasza Dißnäëß (#121011) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nagyon jó :D :C

(#121013) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

No, megvolt denesdr-nél ma a 2. kis gyors rögtönzött "cap test". Jelútban váltószûrô kondi.

A konklúzió ugyanaz volt (nem árulta el elôtte), amit ô is hallani vélt.

Azt hiszem, megfertôzött. :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#121014) VoidXs válasza Dißnäëß (#121013) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mi történt itt? Random tettetek egy kondit (értsd: high-passt) egy bármilyen jelútba?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#121015) Dißnäëß válasza VoidXs (#121014) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem. Nem tudtam mit csinál, kiveszi a meglévôt (aktív váltás, csak ribbon miatt kellhet, trafó primer..).. vagy betesz helyére másikat, vagy semmit. :) Direkt nem mondta meg. Matatott valamit, én meg nem figyeltem rá, nehogy meglássak vmi turpisságot.

Zene ismét.. és én a szubjektivitásomra hagyatkoztam, kicsit igyekeztem nem akarni meghallani a difit, de finoman bizony nekem más lett. Mikor leírtam az eredményt, akkor árulta el, hogy nála is hasonló.. (amit elhiszek neki, ô nem az a kamuvarázsló, megmondaná, ha máshogy észlelte).

Szóval a piros (vagy bordó?) Jantzen egy arany középút lehet nála, de a három eddig próbáltból mind színez lehelletfinoman, és mind máshogy, a "nincs ott"-hoz képest (ezt csak ô próbálta, de próba nélkül is logikus).

Miközben megemlítette, hogy mérve (CSL kalibrált UMIK-1) semmi eltérés köztük. :U

Amúgy "A" kondit kicserélte "B"-re, ennyit csak.
Ez már a 2. ilyen session volt, a múltkor (pár hónapja) :D szintén egy Jantzen-t hallgattunk össze valami gyengébb kommerszel, ha jól rémlik..

Jót mosolyogtunk most (is). Ô meg kiszedné legszívesebben, csak a trafó primernek nagyon alacsony a DC ellenállása aztán a Hypex is javasol kondit elé, meg mindenki..

Én keresnék egy ribbonra hajazó AMT/planar magasat és ha megvan, azt lehet akkor kondi nélkül hajtani (aktívban), csak akkor meg maga a hangszóró lenne a nemkonzisztens ugye, sôt, sokkal nagyobb difi lenne, mint két kondi között.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#121016) fererencz89 válasza Dißnäëß (#121015) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Topik zárható? :D

Milyen jellegű mégis ez a színezés? Mit mértetek? Mit kellett volna akkor, hogy...???

Szóval ezért tette a kondizós bogarat a fülembe... :)

Nem szotkam hibázni.

(#121017) denesdr válasza fererencz89 (#121016) üzenetére


denesdr
addikt

Az AVX-en a kondizós diskurzus most épp koincidált erre, véletlen? :D

Na de a lényeg, hogy valami van, mégpedig hangzásbeli különbség két, azonos kapacitásértékű, ezáltal azonos átvitelű kondi között. Nagyon könnyű, hifista közhelyeknek tűnő jellemzéssel leírni a fülelt dolgokat, talán Disznész majd megteszi, én csak annyit említenék, hogy az objektív véleményünk rögtön egybeesett. A szubjektív nem egyből egyezett, mert Disznész először jobbnak ítélte az objektíven "gyengébb" kondit. Azért merem kijelenteni, hogy objektíven (ami tulajdonképpen még mindig szubjektív, mivel műszerrel mérhető különbséget nem tudok felmutatni) gyengébb, mert szerintem ez hasonlít kevésbé a kondi nélküli hangra, amit kipróbáltam, lévén aktív váltás. Én ismerem már régebbről a szóban forgó két kondit, de Disznésznek erről semmit nem mondtam, nem is tudta, hogy épp melyik kondi van bekötve.

Kíváncsi vagyok és úgy gondolom, hogy ha jelenleg nincs, előbb-utóbb csak lesz olyan mérés (persze ez egyáltalán nem biztos), ami ki tudja mutatni a hallott különbségeket két kondi között.

Szerk.: röviden annyi, hogy az általam objektíven gyengébbnek ítélt kondi, mintha kevésbé lenne transzparens, kissé lejjebb helyezi a spektrális balanszot (mintha spektrum legtetejét vágná, ezáltal szubjektíven kevésbé fényes) és sziszegősebb, kicsit aggresszívebb.

[ Szerkesztve ]

(#121018) migabi24 válasza denesdr (#121017) üzenetére


migabi24
nagyúr

Vakon meg tudjátok mondani mikor melyik kondi van bekötve?

(#121019) denesdr válasza migabi24 (#121018) üzenetére


denesdr
addikt

Szerintem én meg tudnám mondani (de nem azért, mert azt gondolom, hogy mennyire jó fülem van), Disznész majd nyilatkozik az ő álláspontjáról.

[ Szerkesztve ]

(#121020) fererencz89 válasza denesdr (#121017) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

A sziszegés és agresszió akkor inkább torzítás, nem pedig magas többlet miatt van? Jól értem? Hiába, hogy érzetre kevesebb a treble.
Ezek alapján nem tudom, hogy kellene-e nekem jobb kondi, vagy sem.

Érdekes egyébként, most sokan talán jogosan háborodnak fel. Mit kellene még mérni?

Nem szotkam hibázni.

(#121021) denesdr válasza fererencz89 (#121020) üzenetére


denesdr
addikt

Nem magas többlet, mert az ugyanannyi mindkét kondival. Torzítás az lehet, parazitainduktivitástól, mikrofóniától, kondi rétegeinek önrezonanciájától, ilyesmikre tudok gondolni.

Nem tudom, hogy mit vagy hogyan kellene mérni, de azt sem tartom kizártnak, hogy a jelenlegi audió műszerek és/vagy akusztikai méréstechnika nem elég hozzá. Mindenesetre vannak olcsó, meg drága kondik, különféle műszaki megoldásokkal, lehet, hogy nem véletlenül és talán nem csak azért születtek ezek a alkatrészek/megvalósítások, hogy az audiofileket jól lehúzzák. Ugye kondikat nem csak az audio készülékekben használnak.

[ Szerkesztve ]

(#121022) Dißnäëß válasza migabi24 (#121018) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Legközelebb az kellene, szerintem én is, ha a zeneszám ugyanaz.

denesdr: én is ugyanazt ítéltem jobbnak, amit Te. Eleinte jobb volt a 2. kondiban az, hogy kevésbé "csillogott" a zene vele, de aztán átment abba, hogy inkább elfed, mintsem ennek kéne normálisnak lennie.

Viszont az 1. körben is hallottuk a difit anno, emlékszel ?

Le kéne vakolni valahogy okosan a dolgot next time. ;)

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#121023) fererencz89 válasza Dißnäëß (#121022) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Esetleg felvételt készíteni, hogy bárki számára összevethető legyen. ;)

Nem szotkam hibázni.

(#121024) Dißnäëß válasza fererencz89 (#121023) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Igen.
Telómikrofonnal. ;]

(Mondjuk egy UMIK van, azaz kettô is) :U

Egyébként erôsítô építés során is a mérnök hivatkozik arra h milyet alkalmazzunk 1-2 kritikus ponton, legalábbis amit most építek, annál is. A kábelekre tojnak, de a jelútban lévô kondit írják, mi lenne a preferált. A kondi színezésében mindig is "hittem", a kérdés most sem az volt, megtörténik-e, hanem kis játéknak indult, hogy "mit hallasz?"

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#121025) denesdr válasza fererencz89 (#121023) üzenetére


denesdr
addikt

Ez jó ötlet, felvételt egyedül is lehet készíteni, lehet csinálok is még ma.

(#121026) Dißnäëß válasza denesdr (#121025) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Az UMIK-2-vel tenném és max felbontáson, csakazértis.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#121027) denesdr válasza Dißnäëß (#121026) üzenetére


denesdr
addikt

Ám legyen, de nem lesz kicsi a fájl. :D 32-bit, 192 kHz.

(#121028) denesdr válasza Dißnäëß (#121024) üzenetére


denesdr
addikt

Igen és ha úgy nézzük a kondi tulajdonképpen nem is vezető (DC-t például nem vezet), hanem inkább egy félvezetőhöz hasonlít. Jóval bonyolultabb mint egy kábel, ami viszont kondinak is felfogható, mert van kapacitása...

[ Szerkesztve ]

(#121029) denesdr


denesdr
addikt

Milyen szoftverrel tudok felvételt készíteni, amibe be is lehet tölteni mikrofonkalibrációs fájlt? Vagy hagyjam a csudába a kalibrációt?

(#121030) PuMbA válasza denesdr (#121029) üzenetére


PuMbA
titán

Hülyeséget írtam :)

[ Szerkesztve ]

(#121031) Dißnäëß válasza denesdr (#121029) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Sztem kalibráció nemlényeg most ehhez.
Audacity.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#121032) denesdr válasza Dißnäëß (#121031) üzenetére


denesdr
addikt

Audacity jó lesz szerintem is, kalibráció tényleg nem fontos.

Valakinek esetleg kívánság, hogy mi legyen felvéve?

(#121033) PuMbA válasza denesdr (#121032) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem a lényeg, hogy részletgazdag és észlelhető térrel rendelkező zene legyen. Ilyen számoknál a legkönnyebb észlelnem a különbségeket nekem. Ami ilyen "elsimított" zene, ahol mondjuk a hangszerekből kikompresszálták az apró rezdüléseket / nüanszokat, ott jóval nehezebb különbségeket találnom, ha egyáltalán sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#121034) Dißnäëß válasza PuMbA (#121033) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ilyennel néztük és ennek megfelelôt fog hozni denesdr is, ez alap. :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#121035) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Nagyon kíváncsi vagyok a jelenség okára. Bár, nem a szokásos a felállás, ha jól értem, vagyis a kondi itt nem szűr, csak hiba esetén véd.

[link]

Nem szotkam hibázni.

(#121036) Dißnäëß válasza fererencz89 (#121035) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A cikk önmagában jó, de a kommentek méginkább.
Van itt még 1-2 dolog, ami változik, ha kondit cserélünk és annak lehet hatása a hangra. Pl. elko -> film, az ESR leesik, vagy a puszta kapacitás-eltérés is okozhat változást, ilyesmikrôl beszélgetnek. Érdekes.

Mindenesetre egy komplett fasza ABX kellene, hogy megtudjuk, mizu, valami jól bejáratott track-el.

Illetve Amir selyem dómot mért, denesdr-nél pedig "true ribbon" van. Most ebbe magyarázhatnék bele olyat, hogy sokkal többmindent lemozog ha akar, az a pici fólia, mint a textil dóm, de nem magyarázok, kell egy rendes vak. :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#121037) fererencz89 válasza fererencz89 (#121035) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Sajnos laikus vagyok, és csak egy ötlet, de nem lehet, hogy valami fázist piszkál meg ebben az esetben a kondi?

Ugyanilyen szintű eltérést hallotok passzív váltás esetén is, ahol "dolgozik" is a kondi?

Nem szotkam hibázni.

(#121038) fererencz89 válasza Dißnäëß (#121036) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

"Van itt még 1-2 dolog, ami változik, ha kondit cserélünk és annak lehet hatása a hangra. Pl. elko -> film, az ESR leesik, vagy a puszta kapacitás-eltérés is okozhat változást, ilyesmikrôl beszélgetnek. "

De a 3 cikk is ezeket járja körbe, nem?

Ejj telefonról néha nem megy a formázás..

Nem szotkam hibázni.

(#121039) Dißnäëß válasza fererencz89 (#121037) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Minden kondi és tekercs elsôrendû, 90 fokot forgat.

De a fázisnak csak a többi hangszóróhoz ill. hangfalhoz együtt nézve van értelme (mármint vizsgálni), tehát relatív kell nézni, valamihez képest. Abszolút értékben tökmindegy, hogy most hány millisec-el késôbb ér el Téged egy hullámfront, itt és most mindkét (azonos értékû) kondi ugyanakkorát fordít a fázison, az összehasonlításban így nincs egymáshoz képest eltérés e téren, csak a kondimentes setup-hoz képest van. Az aktív váltásba lehet belekotyog minimálisat, de ha ez a jelenség mindkét kondival megvan az egyenlôtlenség vizsgálatakor annak mindkét oldalán, akkor egyszerûsíthetünk, azaz mindkét oldalról lehúzzuk, mint tényezôt.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#121040) Dißnäëß válasza fererencz89 (#121038) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem tudom, 2-3 nemolvastam.
Még.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#121041) VoidXs válasza Dißnäëß (#121015) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az kicsit meglepő, hogy konkrétan kiszeded a crossovert (kondi nélkül már mondhatjuk, hogy lényegében nincs), és ezt sem látni a mikrofonnal, ott valami mérési hiba lesz. Ez még nem is olyan, mint a reflexport, hogy a lényeg csak az impulzusválaszon látszik, a spektrumon nem, hanem a spektrumon is kellene. Ha viszont kétséged van, hogy bármi van-e, az impulzuson mindig ott lesz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#121042) Dißnäëß válasza VoidXs (#121041) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez egy aktív háromutas és a crossover mint olyan, aktív, tehát nem kell figyelembe venni.

A kondi védelem miatt van ott, hogy a ribbon trafójának primerje ne okozzon DC szinten galibát az erősítő kimenetén, a nagyon alacsony ellenállásával.

A kondit úgy illene ilyenkor rendszerbe illeszteni (méretezni), hogy a tényleges elektronikus magasra átkeverés alatt már megérkezzen a magas a 0dB csillapítás közelébe, ráadásul 6dB-vel teszi ezt az 1 kondi (jó lassan), ami felett a digitális negyedrendű fogja megmondani, hogy ténylegesen mi lesz a keresztezési freki.

Nem ismerem denesdr passzívval kombinált mókáját, lehet egy tekercs is lesz ott és akkor másodrendű a passzív váltás (180°fázisforgatás, lehet játszani a polaritáscserével), de bárhogy is legyen, a passzív váltót ilyenkor is úgy kell méretezni, hogy hamarabb ott legyen már a magas a 0dB csillapítás közelében ezzel is, mint ahova a negyedrendű elektronikus teszi a keresztezési frekit. Így a negyedrendű elektronikus érvényesül továbbra is, mert a másodrendű passzív már jóval lentebbi frekiken is engedi a magasat amúgy, csak éppen nem élünk ezzel a lehetőséggel, mert digitálisan itt még nincs sok minden ráengedve.

De erről majd ő mesél, semmi nem zárja ki a kétféle váltás kombinációját sem, annak minden következményével nyilván.

Az állítás az volt, hogy a két kondi között nem volt eltérés, nem az, hogy kondi (bármelyik) és no-kondi között volt-e.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#121043) VoidXs válasza Dißnäëß (#121042) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Hogy hallásra lesz-e, azt nem tudom, ilyen alacsony szintű dolgokkal nem szoktam foglalkozni, csak veszek egyet és csókolom. Valóban kell a duplavak, ahogy mondtad. Viszont az ASR link jól mutatja, hogy hogyan is kell mérni, ugyanis spektrumban ezesetben valóban nem lesz ideális esetben változás. Én az egyszerűbb módszert szoktam használni, ami az IR.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#121044) Mathiask válasza denesdr (#121021) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Mindenesetre vannak olcsó, meg drága kondik, különféle műszaki megoldásokkal, lehet, hogy nem véletlenül és talán nem csak azért születtek ezek a alkatrészek/megvalósítások, hogy az audiofileket jól lehúzzák."
Hallani olyan városi legendákat is, hogy a váltóban valaki a gagyi kondit akarta kiváltani jófajta fóliakondikkal, de egy tucat drága kondi kipróbálása után visszatért a régihez.
VoidXs most fogja be a fülét, de gyártótól hallani olyat is, hogy ez egy viszonylag szubjektív terület és egy gyártón belül is az egyik termékhez x márkájú kondi válik be másik termékhez y márkájú és ha kicseréled őket, mindkét terméknek szar lesz a hangja.
És a kondi bejáratásról még sok szó nem is esett. Nekem kimeneti kondis erősítőm van és a gyártó mondta, hogy kell neki egy hét használat, mire jó lesz. Hát nem tudom...

(#121045) CRTs válasza Mathiask (#121044) üzenetére


CRTs
tag

Van rá módszer hogy kiegyenlítik a külnöböző kondérok közti kulönbséget https://www.stereonet.com/forums/topic/287199-charged-coupled-crossovers/,itt a háttere.

(#121046) denesdr


denesdr
addikt

Szóval, jelenleg úgy néz ki a felállás, hogy egy viszonylag kis kapacitású kondi van a magas elé kötve DC védelem gyanánt. Ilyen funkcióra általában relatív nagy kapacitású kondit szoktak használni, hogy az ne szóljon bele a váltásba, tehát hogy jóval a váltási pont alatt kezdje el kifejteni az átvitelt (és ezáltal az akusztikai fázist) változtató hatását.
De mivel nálam kicsi a kondi, ezért a DSP-vel kompenzálva van a magassugárzó átvitele olyanra, mintha akusztikailag ott sem lenne a kondi, de ettől még természetsen ott van és elektromosan véd a DC ellen. Magyarán a kondi frekiátvitel módosítása okozta akusztikus fázisforgást (minket ez a fázis érdekel a hang szempontjából, az elektromos fázisszög más tészta), a DSP-vel való frekiátvitelkiegyenlítés teljesen kiegyenlíti.

Ezt csak azért írtam le, hogy így lehet kipróbálni a van kondi/nincs kondi állapotokat kis kondival is anélkül, hogy a freki- vagy az akusztikai fázisválasz bármit is változna közben.

De itt ugye most két, azonos kapacitásértékű kondit hasonlítottunk össze, ahogy Disznész is írta.

Csináltam már próbafelvételt, de azért nem szól olyan jól visszahallgatva. Fél méterre raktam az egyik hangfal elé a mikrofont, a jelszint elég magas és a jelet monóra állítottam, a másik hangfal nem is szól. Jó ez így?

(#121047) CRTs válasza denesdr (#121046) üzenetére


CRTs
tag

Kicsit más: van már olyan elérhetőbb standalone DSP ami tud 200hz alatt 1hz felbontású FIR-t? Láttam egy oldallal odébb valami 4000 tap-et írtatok az azért nem az a kategória.

(#121048) denesdr


denesdr
addikt

Na, készítettem 3-3 felvételt a két kondival, UMIK-2-vel. Kicsit halkabb lett mint szerettem volna, de talán így is megteszi, 32/192-nek nem sok értelmét láttam, így 24/96 lett, de szerintem még ez is bőven overkill.

Trackek:
Sara K - I Can't Stand the Rain
Oleg Ponomarev - Turka
Térség c. sorozatból egy dialógus részlet

Szerintem azt érdemes figyelni, hogy melyik változat hordoz kevesebb részletet a magastartományban, kicsit tombább, enyhén mélyebb tónusú, kevesebb "levegővel". Ha ez megvan, akkor jöhet a válasz privátban, hogy melyik tracknél melyik változat volt ez a hang.

A számozás és a kondik között nincs összefüggés, de az 1-es és a 2-es jelölés a trackeknél sosem ugyanaz a kondi, tehát nincs olyan, hogy pl Sara K esetében az 1-es és a 2-es ugyanaz a kondi lenne!

Letöltés: [link]

(#121049) denesdr válasza CRTs (#121047) üzenetére


denesdr
addikt

Huu, passz, annyira azért nem követem ezt témát. Mennyi tap kellene ahhoz, amit írsz?

(#121050) CRTs válasza denesdr (#121049) üzenetére


CRTs
tag

Attól függ hogy multirate vagy bruteforce FIR mert előbbinek többet ér ua. a tap. De ha így kiiirjak hogy 4000 akkor nem vszinű hogy MR. Majd megnézem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.