Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) no01ricsi


no01ricsi
tag

Mennyi lenne a reális ára [Audio Analogue Puccinire SE]?

PSN ID: PRicsi83

(#75002) Tamoo válasza no01ricsi (#75001) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem volt ilyen, akadt rajta egy-két karc de szép állapotú volt. 90ért vettem és 90ért adtam el. Ettől mondjuk hang alapján többet ér ha a versenytársakat is nézem.
140-et sokallom.

[ Szerkesztve ]

(#75003) bta1 válasza enterlaci (#74990) üzenetére


bta1
őstag

Igen, általánosságban. Ez a feszítős megoldás szokatlan, és "fejben modellezve" (:) ) sehogy sem tudok kibékülni vele. Nem kizárt, hogy ki lehet kísérletezni valami jó megoldást, de szerintem inkább a bevált dolgokat érdemes másolni. Ezért én biztos, hogy felső lapként sem fát használnék, hanem 4mm-es acéllemezt.

* Akkor inkább legyen fából az egész. Viszonylag semleges kombinációkat kellene keresni, mivel a legtöbb fafajtának elég markáns a sajáthangja,

(#75004) borg25 válasza fehér_ember (#74996) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Tűzifa? Kb az a méret, illetve 20 éve volt a még olcsóbb tűzifa ami 1méteres volt és neked kellett felvágni. Ha akarod be tudod vágni méretre. Esetleg mestregerenda vég? Bár az fenyő :S
Nézz körbe a tűzéptelepen.

(#75005) Dorian


Dorian
félisten

Előre bocsájtom, hogy semmilyen tapasztalattal nem rendelkezem hangdoboz állványok tekintetében, ezért jó is lenne valami általam elfogadható és kielégítő felvilágosítást kapnom, de:

Nem igazán tudom értelmezni azt, hogy az állvánnyal hangoljuk (miért kéne azt hangolgatni, szvsz ez rossz irány) a dobozt, vagy azt, hogy csak a dobozhoz tervezett állvánnyal szól jól az adott hangsugárzó, mert ebben az esetben nincs értelme a monitor doboz létének, hiszen a gyártó legyártja semmivel sem kevesebb helyet foglaló álló dobozként, úgy, hogy jó legyen a végeredmény, 'oszt jónapot.

Logikám szerint egy nagy tömegű "állványnak" kellene jónak lenni, ami a nagy tömeg mellett masszív, stabil alátámasztást ad, és minél kevésbé adja tovább a dobozról érkező rezgéseket -> fatönk keményfából.

Szóval a fenti következtetéssel mi nem stimmel?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75006) no01ricsi válasza Tamoo (#75002) üzenetére


no01ricsi
tag

Láttam igen a hírdetésed! Kicsit többet is ajánlottam érte, de elhajtottak, de én ráérek.
Lehet nyárra lesz még ez olcsóbb is :)

PSN ID: PRicsi83

(#75007) Tamoo válasza no01ricsi (#75006) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mondjuk ha azt nézem, hogy az Obelisket 140ért vettem, a Puccini se rosszabb...

(#75008) krichd1 válasza Dorian (#75005) üzenetére


krichd1
addikt

Erről már biztos volt egy Kammerer monológ. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75009) KBé válasza Ear001 (#74609) üzenetére


KBé
csendes tag

Tudnátok segíteni hogy Budapesten hol található Heed bemutatóterem? Google barátom vagy nem volt túl segítőkész, vagy én vagyok béna (ez a tippem :) ).
Be lehet csak úgy menni az utcáról bármikor vagy időpontot kell egyeztetni?
Köszi!

(#75010) no01ricsi válasza krichd1 (#75008) üzenetére


no01ricsi
tag

Biztos, mert eddig bármire is kerestem rá itt a fórumon egy egy monológ volt benne, (vagy inkább regény!) :)
Telón érdekes ezeket áttugrani. :)

PSN ID: PRicsi83

(#75011) blattida válasza Dorian (#75005) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel sem a hangsugárzók, sem a hallásunk, sem az ízlésünk és sem az állványok nem tökéletesek, ezért van értelme a hangolásnak (és magának a hifizésnek is).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#75012) enterlaci válasza no01ricsi (#75010) üzenetére


enterlaci
senior tag

Én ahogy most gyorsan monitor előtt kerestem és szabad idéznem ezt találtam.
És persze ezt a hsz-t ami egyébként felettébb szórakoztató olvasmány! :) :R

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#75013) adodaniel válasza Dorian (#75005) üzenetére


adodaniel
őstag

Ott tévedsz csak, hogy én nem azt akarom hallani, amit a gyártó gondol, hogy hallanom kéne. :)

(#75014) Nemir Ombe válasza enterlaci (#74998) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Állványkészítésnél" érdemes a dobozhoz ajánlott, gyári állvány "paramétereit" figyelembe venni (persze ha létezik hozzá gyári vagy ajánlott), mivel a gyártó (jó esetben) "kikísérletezte", hogy milyen állványon szól a "legjobban" az adott doboz .... ez után lehet/érdemes egyéni ízléshez hangolni (homokkal tölteni vagy feltekerni a magasat vs mélyet, esetleg "benyomni a ludneszt" :D ).... minden más "megközelítésnél" a kapott végeredmény teljesen random lesz .... persze mindezek csak akkor fontosak, ha számít az "eredeti hangminőség", egyéni ízlés és esztétikai szempontok esetén nincs jelentősége .... ;)

(az állványok anyagáról/súlyáról meg nem igazán lehet "általános következtetéseket" levonni, mert pl. a Canton és a Focal viszonylag könnyű álványokat gyárt/ajánl alu/üveg/acél kombinációkban a dobozaihoz, de pl. a Sonus Faber esetén már egész más a helyzet .... ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#75015) Mathiask válasza KBé (#75009) üzenetére


Mathiask
senior tag

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/97231-heed-audio-term%C3%A9kek-a-bartimex-audion%C3%A1l/

Huszti Zsolt hozzászólása alapján a Bartimex audióban.

[ Szerkesztve ]

(#75016) Dorian válasza adodaniel (#75013) üzenetére


Dorian
félisten

Az sztem baj. Olyan, mint szét EQ-zni egy erősítő hangját.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75017) KBé válasza Mathiask (#75015) üzenetére


KBé
csendes tag

Hálásan köszönöm!

(#75018) Ear001 válasza Dorian (#75016) üzenetére


Ear001
addikt

Nem éppen. A hangdobozok a legrezonánsabb eszközök a hifi láncban. Mindegy, mire tesszük, hogy csatoljuk, belenyúl a lelki világába, más csúcspontok, kioltások lesznek. Mint ahogy a hangdobozoknál, az állványoknál is van aki a nagy tömegere esküszik, ezzel próbál csillapítani, és vannak egy csomóan, akik vékony könnyű szerkezeteket csinálnak, mondván ez vezeti el leggyorsabban a reznanciákat. Elég sok gyártó megmondja, milyen állvány szerinte az ideális a dobozához, az AN például dög nehéz darabokat ajánl, gyurmával hozzá rögzítve a dobozt, pedig ott az előlap direkt rezonáns, ami bele van kalkulálva a hangba. A Harbet, ahol szintén vékony a dobozfal pedig pille könnyű szerkezetet favorizál, tüskékkel.

Választék van, kísérletezni lehet a végtelenségig hogy az ízlésünknek és a rendszerünknek megfelelőt megtaláljuk. Kiindulópontok vannak, de mindent vivő tuti tipp, az nincs.

(#75019) PrinceHerceg válasza adodaniel (#75013) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

+1 hisz Hi-Fi ide-oda, szerencsére minekinek más a füle és az ízlése is!

Más: vki aki UPC-nél senyved, látott már olyat, h galvanikus leválasztó ellenére is brummog a rendszer, ráadásul egy fali elosztóval? Ez ügyben kimondottan érdekelne, hogy pontosan milyen módon üzhető ki a téliálmát alvó brumi, router áramtalanításon kivül, mielőtt a szolgáltatóra borítom az asztalt via telefonon? :B

[ Szerkesztve ]

(#75020) fehér_ember válasza Dorian (#75005) üzenetére


fehér_ember
addikt

Hagyjuk meg a kütyüzőknek a kütyüzés és az egyéni kibontakozás (sokszor a muszáj különböznöm) lehetőségét :)
Szerintem is csak egy jó masszív állvány kell és annyi. Ha kísérletezni vagy változtatni akarunk akkor azzal is lehet hogy mit teszünk/használunk az állvány és a doboz közt. Én sem igazán értem miért szereti valaki az egyszerűt is bonyolítani és a kevés változóból is többet csinálni.

Annál meg végképp kiakadtam, amikor pl. megvettem a 609-es Tannoy-okat és valakinek annyi esze volt hogy homokot töltött bele; inkább nem mondom ki hogy hová küldeném az illetőt meg hogy hová kellett volna az a homokot tölteni (és mikor).

(#75014) Nemir Ombe
Én ezt a gyári állvány ügyet is azért kétkedve nézem. Mert elsősorban úgyis a szállíthatóságot (ne legyen túl nehéz; esetleg szétszerelhetőség) veszik figyelembe, majd jó esetben is csak ezután jönnek a hangminőségi szempontok; de simán lehet hogy a dizájnt is előbbre sorolják.

Eladó Musical Fidelity DAC: https://hardverapro.hu/apro/musical_fidelity_a3_dac/hsz_1-50.html

(#75021) bta1 válasza Dorian (#75005) üzenetére


bta1
őstag

Mivel sok esetben ugyanazon doboz alatt (egyik kedvenc példám a JPW A2) merőben ellentétes filozófiájú megoldással is el lehet érni a sikert avagy a "kudarcot" (nem nagyon javul a hangminőség, viszont sokat változik a hangzásbalansz), a hangolás szerepét emelném ki. Még a kifejezetten nehéz csillapított zártszelvényes állványoknál is, és bizony a profik ezt nem a "homokot bele!" primitivitásával intézik el...;)

(#75022) Nemir Ombe válasza fehér_ember (#75020) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Persze benne van a "pakliban" az is ami írsz (a logisztikai és egyéb szempontok a gyártó részéről) erre próbáltam utalni a "jó esetben" jelzővel).... de a legtöbb esetben a "házi állványkészítés" fő oka nem az "egyénire és/vagy tökéletesre való törekvés" (pár kivételtől eltekintve), hanem inkább az anyagi okok, mert a gyártók általában eléggé "aranyárban" mérik a gyári állványokat .... innentől a többi meg inkább csak "filozófia", hogy miért is épít valaki sk. álványt a gyári megvétele helyett .... ;)

Hmm ....

(#75023) #71562240 válasza krichd1 (#75008) üzenetére


#71562240
törölt tag

Sőt, több is volt. :)
(Meg beszélgetések, viták.)

(#75024) -KP- válasza Nemir Ombe (#75022) üzenetére


-KP-
addikt

hát igen, mindig rácsodálkozok mikor high end hangfalakhoz százezrekért mérik az állványokat.

(#75025) dgyuri0123 válasza -KP- (#75024) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Egy ilyenhez mégsem adhat 20 ezerért állványt. :D

"csak a zene van"

(#75026) -KP- válasza dgyuri0123 (#75025) üzenetére


-KP-
addikt

nem arról van szó, hogy 20 ezerért. de mikor 2-300 ezres állványokat látok amik ránézésre semmivel se különbek mint egy másik.... :U

(#75027) dgyuri0123 válasza -KP- (#75026) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Miért, a Diablo "ránézésre" megér 3 milliót? ;)

"csak a zene van"

(#75028) -KP- válasza dgyuri0123 (#75027) üzenetére


-KP-
addikt

most okosat akartál mondani, de nem sikerült. Ne hasonlíts már egy állványt egy igen komplex hangsugárzóhoz :U

(#75029) python1


python1
veterán

Éppen állványozom a rendszeremet,majd ha lesz kézzelfogható eredmény jövök képekkel. :Y

(#75030) dgyuri0123 válasza -KP- (#75028) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igazad van... a Diablo ellenne egy diy fenyőlábon is. :U Biztos a gyári lábat sem hozzá tervezték, csak levettek egyet a polcról. Egy ilyen kvalitású dobozhoz bizony nagyon nem mindegy, milyen állvány van alatta. De csak szerintem és elnézést, hogy másképp gondolom mint te. ;)

Amúgy, ha 3 misiért veszel egy ilyen dobozt, 200 ezret sajnálsz egy hozzá passzoló gyári állványra?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75031) Phülöp válasza dgyuri0123 (#75030) üzenetére


Phülöp
addikt

"Amúgy, ha 3 misiért veszel egy ilyen dobozt, 200 ezret sajnálsz egy hozzá passzoló gyári állványra?"

Ez még egy jó arány - az én dobozaimhoz az állvány a dobozok árának 60%-a lenne...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#75032) bta1 válasza -KP- (#75028) üzenetére


bta1
őstag

Ennek a felvetésnek kizárólag akkor lenne értelme, ha az "igen komplex" hifi-hangsugárzónak szónikusan nem lenne része a lábazat. /Nem hogy az állvány, de még a padlózat is része.../

(#75033) -KP- válasza dgyuri0123 (#75030) üzenetére


-KP-
addikt

ne adj már olyan szavakat a számba, amit nem mondtam. Mellesleg miért csak extremitásokban gondolkodsz? Nyilván ha valakinek 3 milliója egy ilyen hangfalra akkor lesz kétszázezre állványra. Nem erre gondoltam első sorban. Szerintem itt fejezzük be.

(#75034) bta1 válasza -KP- (#75033) üzenetére


bta1
őstag

Nem te beszéltél High End hangdobozpárról?

Re: "extrémitás"

(#75035) dgyuri0123 válasza -KP- (#75033) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Íme olyan, ami nem kerül 200 ezerbe és gyári állvány.. Amúgy te beszélsz szélsőséges árakról.

Az a probléma az állványokkal is, mint a kábelekkel és az összes "kiegészítővel"... pénzbe kerülnek. :) Szerintem.

Én személy szerint azért nem preferálom az állványos dobozokat, mert nem elég megvenni a dobozt, alá is kell támasztani valami olyannal, ami nem rontja el teljesen a hangját. Egy szekrény tetejéről ne akarjunk minőségi hangzást kapni. Ismét szerintem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75036) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Beleültettétek a bogarat a fülembe, hogy van damme-on kívül mást is ki kellene próbálni az "olcsó favoritok" közül. :D Két német versenyzőt sikerült begyűjteni.
Itt az Oehlbach xxl air blue 5 hangfalkábel és a Sommer Stratos ic.
Az Oehlbach-hoz még dugókra várok, a Stratos most kezdtem járatni (Neutrik dugós [link]).

Nem egy asszonybarát kábel. :D

[ Szerkesztve ]

(#75037) dgyuri0123 válasza Tamoo (#75036) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hajrá és várjuk a fejleményeket. Engem nagyon is érdekelne mit tapasztalsz. :K

"csak a zene van"

(#75038) Nemir Ombe válasza Tamoo (#75036) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Az Oehlbach-hoz még dugókra várok"

Képes vagy azt a jó kis kábelt "olcsó" dugókkal elrontani .... ?? ;]

Hmm ....

(#75039) Tamoo válasza Nemir Ombe (#75038) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Erősítő oldalon mindenképp. Túl közel vannak az aljzatok egymáshoz, ott kb. lehetetlen lenne befogatni. Na meg lecsavarná a polcról az Obelisket. :DDD

Te egyből a hangváltóra forrasztottad? :D

[ Szerkesztve ]

(#75040) Kiskokó válasza Tamoo (#75036) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nagyon jó, én is szemezek ezzel a Oehlbach márkával legalább lesz valakinek tapasztalata! :)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75041) fehér_ember válasza Tamoo (#75036) üzenetére


fehér_ember
addikt

Múltkor én is néztem az avx-en, de sajna azok csak ~2m-es darabok voltak (nálam rövid lett volna).
Lehet ilyet még valahol venni?

Eladó Musical Fidelity DAC: https://hardverapro.hu/apro/musical_fidelity_a3_dac/hsz_1-50.html

(#75042) python1 válasza Tamoo (#75039) üzenetére


python1
veterán

Kíváncsi leszek a véleményedre.

Kiskokó: Elégedetten használok Oehlbach kábeleket,mindenfélét és érik az árukat.

[ Szerkesztve ]

(#75043) Tamoo válasza fehér_ember (#75041) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azt vettem meg, nemigazán láttam már máshol én sem.

Amúgy most eléggé kerek volt a rendszer a van damme-al is, nem kellett volna belenyúlni, de valószínűleg a kábelen kívül is belenyúlok (Ethosz doboz) úgyhogy már mindegy. :D Aztán lehet végül marad minden a "régiben", de ez amolyan hobbi címszó alatt egy próbát most megér nekem hátha sikerül jó irányban feljebb lépni kicsit. Ha nem, akkor visszaalakítás lehetősége adott lesz, mert a mostani tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#75044) Kiskokó válasza python1 (#75042) üzenetére


Kiskokó
veterán

:) király.

Conrad-nál láttam jobbára ilyen márkájú kábeleket!

Tamoo : sok sikert, majd szólj mi lett a vége :)

ON :
Én nem tudom, hogy tényleg attól lehet e de most már több mint 1 hete használom a Merev réz kábelt... nemtudom lehet képzelődök meg persze egy szocos Jamorol beszélünk de mintha egyre gagyibbak lennének a mélyek. A nagy dübörgős mélyek elég jók, de a többi mély olyan bután szól... kopogós meg olyan jellemtelen vagy nem tudom, hogy írjam.
Ma viszem vissza a jamokat elvileg, de ha mégse holnap lesz egy kis időm visszarakom a sodrott kábeleket tesztre.
De majd úgyis jobban a saját hangfalammal érdekel engem is ez a kábel téma :)

Üdv!

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75045) Pazolini válasza Kiskokó (#75044) üzenetére


Pazolini
senior tag

Igen, eljön majd a te időd is...
Fal, vas, kábel a fontossági sorrend itt a szabadkőműves szalonban vagyis topikban! :D

(#75046) Pazolini válasza Tamoo (#75036) üzenetére


Pazolini
senior tag

Csak nehogy beleakadjon a porszívófej, aztán dől minden mint a dominó...
Amúgy az oehlbachos dizájn nagyon ott van!!! :C

(#75047) Phülöp válasza Pazolini (#75045) üzenetére


Phülöp
addikt

+ a kárpitosmunkák

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#75048) Pazolini válasza Phülöp (#75047) üzenetére


Pazolini
senior tag

Kőmíves Kelemenné szelídítése és szoktatása a hang- és látványélményhez (úgy, mint kábelerdő) - egyszóval a beépítése - pedig folyamatos projekt.

(#75049) python1 válasza Pazolini (#75045) üzenetére


python1
veterán

Azért van itthon nekem is legalább 2 zenei rendszerem,hogy egyiken mindig tudjak zenét hallgatni a másikon meg megy a tesztelgetés.
De általában a gyengébbik láncon hallgatok zenét a komolyabbat mindig csak fejlesztgetem. :DDD

Ja igen,ha éppen sikerül a komolyabbikat bekapcsolni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#75050) Pazolini válasza python1 (#75049) üzenetére


Pazolini
senior tag

Tetszik ez a legalább...

Amúgy akkor a jobbon is elmélyülten hallgatózol, csak nem a biztos rendszer tudatával: teljes nyugalomban; hanem a félrendszer tudatának kényszeres belső feszültségével, s a lehetséges következő projektnek azonnal a tudatalattidba férkőző nyugtalanságával...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.