Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) blattida válasza krups8 (#42999) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha nyugodtan akarsz vele bulizni, akkor igen.
Ha 4 és 8 ohm is szerepel egy hangdobozon, akkor is a kisebb érték számít és fontos, ezért olyan dobozhoz is inkább 4 ohmos erősítőt illik passzítani.
A nagyobb impedancia nem probléma, olyat nyugodtan ráköthetsz egy 4 ohmos erőlködőre, csak ugyanakkora teljesítmény mellett gyakorlatilag fele olyan hangos lesz, azaz, jobban föl kell majd csavarni a hangerőt és a szőnyeget is.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43002) #71562240 válasza blattida (#43001) üzenetére


#71562240
törölt tag

Kedves Tilda!

Most végre bevallom:

Oly régen várom e percet már,
Ma este végre minden a fején áll,
Egész éjjel miénk a lakás,
Csak holnap lesz a nagytakarítás.
Gyerünk, gyerünk, táncolnék veled!

(#43003) krups8


krups8
tag

Értem és ja hangminőség alatt azt vágjuk hogy minél alanyocsak az első kis szám és minél magasabb a második, mert azokat tudják optimál kapcsolatban együtt megszólaltatni. :K Köszönöm fiúk, ha találok és tartok majd hogy vevőként válogatok mindeképp kikérem mit mondtok! Jó pihenést kívánok ezzel együtt!

*Na már szikrázik a szemüvegem :DDD Pedig nincs! XD

Na ki a csókkirály? nemengedi a szmájlik :D

[ Szerkesztve ]

(#43004) schawo válasza krups8 (#42999) üzenetére


schawo
titán

Két érték akkor is szokott szerepelni, ha az adott hangdoboz kettős kábelezéssel is beköthető. Ekkor külön drót megy a mélyközépnek és külön a magasnak, és az erősítő felé külön-külön 4-4 ohmot mutat (ha a két kábel egy erősítőre van kötve akkor végül 8 ohm lesz). Ha egyben kábelezed, akkor 8 ohmnak látja az erőlködő.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43005) krups8 válasza schawo (#43004) üzenetére


krups8
tag

Fúba mielőtt összekötök bármit biztos kérdezek...

(#43006) sesshou


sesshou
senior tag

A Philips FW-C390 tud valaki bármit elég régi darab de hátha.

Fontosabb adatok:

Névleges feszültség: 220-230 V
Elemes működéshez: 2 x AA/R06
Névleges frekvencia: 50 Hz (vagy 50-60 Hz)

Teljesítmény:
maximális: 175 W
névleges: 25 W

Erősítőrész:
Kimeneti teljesítmény: 3000 W PMPO
2 x 120 W RMS

ERŐSÍTŐ:
Kimenő teljesítmény: 2 x 120 W MPO / 2 x 60 W RMS
Jel/zaj viszony: 67 dBA (IEC)
Frekvenciaátvitel: 60 – 16000 Hz
Bemeneti érzékenység: AUX In / CDR In - 500 mV / 1V
Kimenet:
Hangfalak: 6 Ohm
Fejhallgató: 32 – 1000 Ohm

CD-LEJÁTSZÓ:
Beprogramozható műsorszámok száma: 40
Frekvenciaátvitel: 20 – 20000 Hz
Jel/zaj viszony: 80 dBA
Csatornák szétválasztása: 60 dB (1 kHz)
Teljes harmonikus torzítás: 0,003%

HANGFALAK:
Rendszer: 3 utas, kétnyílásos basszusvisszaverő
Impedancia: 6 Ohm
Mélysugárzó: 1 x 5,25"
Magassugárzó: 1 x 2"
Méretek (sz x ma x mé): 210 x 315 x 235 mm
Súly: 3,0 kg egyenként

ÁLTALÁNOS INFORMÁCIÓK:
Anyag/borítás: Polisztirol
Tápfeszültség: 220 – 230 V / 50 Hz
Teljesítményfelvétel:
Üzemi: 90 W
Készenléti: 15 W
Energiatakarékos készenléti: 1 W
Méretek (sz x ma x mé): 265 x 310 x 381 (mm)
Súly (hangfalak nélkül): 7,0 kg

(#43007) #71562240 válasza sesshou (#43006) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mi a kérdés? Vagy a szándék? Vagy a helyzet?

(#43008) MasterMark válasza #71562240 (#43007) üzenetére


MasterMark
titán

Tucc róla valamit? Ha nem itt egy rakás adat, hogy tuggyá. :DDD

Switch Tax

(#43009) sesshou válasza #71562240 (#43007) üzenetére


sesshou
senior tag

Elnézést a félre érthetőség miatt.
A kérdés az hogy valakinek van e vele tapasztalata vagy ha nincs akkor ezek alapján az adatok alapján tud e valamit mondani mert nekem nem sokat mondanak.

A szándék hogy vennék egy ilyet használtan. :)

[ Szerkesztve ]

(#43010) nebulo5 válasza sesshou (#43009) üzenetére


nebulo5
senior tag

A feltüntetett adatok alapján:
csak a freki átvitelt nézve is, kétségbeejtően gagyi cucc lehet. A hangsugárzó adatai sem stimmelhetnek, mert kizárt, hogy azok a dobozok 60 W (RMS) tudnának.
A kivitelezés (dizájn), az ugyan erőssen egyéni ízlés dolga, de némi jóindulattal, esetleg a konyhában tűrnék meg sokan...
Azért, max. 5000 ft-ot megérhet, de csak ha kifogástalanul zörög/működik.
Ha ilyesmi konstrukcióra és minőségre vagy ráizgulva, akkor már inkább vadássz magadnak egy egybeminden, többezer wattos bögreszettes csodát.

Üdv: nebulo

(#43011) schawo válasza sesshou (#43009) üzenetére


schawo
titán

Inkább azt mondd, hogy mit szeretnél, és mennyi pénz van rá.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43012) Tamoo válasza sesshou (#43006) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem C380 van. CD-része már ezer éve beadta a kulcsot. Edzés közben erről hallgatok zenét, arra teljesen jó. :D Illetve udvarra is kivittük amikor fapakolás/favágás volt.
Még némi tuningon is átesett. Dobozok banán aljzatot kaptak, gyári cérnákat 2.5-ös villanydrótra cseréltem.

Egyébként ez max a nevében hi-fi, semmi igazi nincs a hangjában, nem is arra készült. Számok nem mondanak róla semmit.

[ Szerkesztve ]

(#43013) sesshou válasza schawo (#43011) üzenetére


sesshou
senior tag

20-25 forintom van rá(az említett eszköz nem ennyibe kerül de ennyit költenék bármi másra max). De eddig semmi érdemlegeset nem találtam ennyi pénzért.
Szülőknél van egy ezer éves ilyen aminek a hangját már vagy 2 éve nem hallotam de arra tisztán emlékszem hogy a 2.1 esek közül amit akkoriban hallotam sokkal szebb hangja volt és sokkal jobb mélyei.
Habár lehet hogy az idő sok mindent megszépít de azért ennyire nem biztosan nem volt rossz.

[ Szerkesztve ]

(#43014) schawo válasza sesshou (#43013) üzenetére


schawo
titán

Multimédiás topicban most épp a Modecom MC-SHF80U a sláger 18pénzért szállítással Szlovákiából.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43015) #71562240 válasza sesshou (#43013) üzenetére


#71562240
törölt tag

Milyen szolgáltatásra van szükséged egy hangkeltő készüléktől?
Van-e számítógéped, vagy valami MP4-lejátszó féleséged?
Utak:
1.; Mikrohifinek nevezett készülék, de nem ilyen, hanem kulturáltabb.
2.; Forráskészülékként számítógép, mögé aktív hangszóró.
3.; Forrásként hordozható MP4-lejátszó, mögé aktív hangszóró (a fülhallgatón kívül, persze).

(#43016) gorbep válasza schawo (#43004) üzenetére


gorbep
senior tag

Hát azért ez nem ilyen egyszerű..... a váltás miatt fura módon általában külön külön, és együtt is azonos szokott lenni az impedancia.... csak a maximumok és a minimumok is egészen máshol vannak.... ha meg állandó lenne az impedancia akkor a párhuzamos kapcsolás miatt replusszolódnának: 8x8=4

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#43017) MasterMark válasza sesshou (#43006) üzenetére


MasterMark
titán

A 3000 Wattot az üzemi 90 Watt felvételből egy az
Ősök zéró-pont modulja egy párhuzamos világból szubtérkapcsolattal kinyert energiával állítja elő.
Bizony.

Switch Tax

(#43018) schawo válasza MasterMark (#43017) üzenetére


schawo
titán

Kinyert? Kicsatolt! Használd a megfelelő terminus technicust, azért van. ;]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43019) Mardel92


Mardel92
tag

Sziasztok!

Olyanba kéne a segítség, hogy építenénk egy zeneszervert melóhelyen, de mivel elég sokat telefonálunk nagyon zavaró az, hogy gerjed a telefonnal.
Hogy lehetne ezt a legegyszerűbben kiküszöbölni?

Köszönöm!

Szerk.: A hangfalak gerjednek, nem tudom mi ennek a pontos neve, de tényleg hülyén fogalmaztam meg :)

[ Szerkesztve ]

(#43020) MasterMark válasza Mardel92 (#43019) üzenetére


MasterMark
titán

A szerver gerjed a telefonra?

schawo: :DDD

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#43021) Tamoo válasza Mardel92 (#43019) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

[link] (bocs)

(#43022) sesshou válasza MasterMark (#43017) üzenetére


sesshou
senior tag

Az eladó egy kis szürke csóka nagy fekete szemekkel akkor már értem.

(#43023) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Olyat vettem észre, hogy az erősítőmnek 2 vonal bemenete van, az egyiken ha a kábelt mozgatom egy helyen kissé hangosan (közepes hangerő alatt zavaró kicsit) elkezd búgni a hangfal. Mindez pár napja kezdődött, mi rossz a kábel? :F
MasterMark

De akkor a másik bemenetnél miért jó? Ez el a legolcsóbb/egyszerűbb az biztos.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43024) MasterMark válasza zoltanz (#43023) üzenetére


MasterMark
titán

Kábel csere?
Valami összeér talán.

Switch Tax

(#43025) Lompos48 válasza MasterMark (#43024) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha búg, akkor brumm. Inkább megszakad valami, pl. a testszál. Nem?

(#43026) zoltanz válasza MasterMark (#43024) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk az nemtudom számít-e az a bemenet felett ami jó egy Q betű van, a másiknál egy magnetofon szimbólum. (a kábel nem volt tekergetve nagyon amúgy) :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43027) MasterMark válasza Lompos48 (#43025) üzenetére


MasterMark
titán

Arra gondoltam ha pl. ujjal hozzáérek egy kábel végéhez akkor búgni kezd.

Switch Tax

(#43028) andorra válasza zoltanz (#43023) üzenetére


andorra
őstag

"elkezd búgni a hangfal. Mindez pár napja kezdődött, mi rossz a kábel? "
Ha egy másik kábellel jó, akkor igen.
"De akkor a másik bemenetnél miért jó?"
Mert az egy másik bemenet. Pl, mert nem azonos az érzékenysége, vagyis nagyobb jelszintre vár.

[ Szerkesztve ]

(#43029) #71562240 válasza zoltanz (#43023) üzenetére


#71562240
törölt tag

Feltehetően a kábellel együtt a dugót is mozgatod, amely az adott aljzatban nem szorul eléggé. Szintén csereberével tudod ellenőrizni.

(#43030) Auratech válasza Mardel92 (#43019) üzenetére


Auratech
őstag

Csecsemőkoromban olyant csináltam, hogy a sokol rádiót hosszúhullámra állítva a bekapcsolva hagyott rádió egy helyen frankón fogta rátett kvarcóra ébresztőhangját. Tehát csináltam egy drótnélküli kihangosítót.
Csak reggelre lemerült a Sokolban a 9v-os elem, úgyhogy nem volt hatékony

A telefon hasonlóan ezt csinálja. A pc. meg egész terjedelmében képes a földelést antennaként használni, vagy valami ilyesmi... Gondolom az a hang, ami a mellétett telefon esetén egyfajta pittyegéssel-búgással előzi meg a bejövő hívást. Vagy amikor a cella bejelentkezik a telóra félóránként...
2G-re állítva sokkal közelebb kell tenni. A 3G erősebben ad, vagy jobban zavar. De lehet hogy fordítva.
Meg kell próbálni a pc házat letestelni valami radiátorhoz egy krokodilcsipesszel.
Vagy beburkolni alufóliával.
Vagy usb-s hangkártyát használni, ami zavarvédett DA konverterrel rendelkezik (mind).
A zavar a hangszóróban jelenik meg, tehát az erősítőből jön. oda vagy a pc-ből, vagy az éteren át kerül a telefonból. Az erősítőt magában kipróbálni, telefonozik-e?
próba cserenke

Auratech Field Recording

(#43031) Mardel92 válasza Auratech (#43030) üzenetére


Mardel92
tag

Köszi a tippeket!

A hangfal egyelőre egy 1500 Ft-os Genius. Ezen hogy tudnám külön tesztelni az erősítőt? :)
A végleges hangfal is valami hasonló lesz. csak 2.1-es, de semmi extra.
A fólia elég hülyén nézne ki, az kimarad, az USB-s hangkarit kipróbálom, max eladjuk, ha nem jön be :)

(#43032) MasterMark válasza Mardel92 (#43031) üzenetére


MasterMark
titán

Hát akkor itt egyértelmű, mert maga a hangszóró sem árnyékolt valószínűleg.

Switch Tax

(#43033) Auratech válasza Mardel92 (#43031) üzenetére


Auratech
őstag

A genius elektronikája is képes erre. Húzd ki a gépből s hívd fel magad...
A genius az usb-s hankeltővel is tudja a pittyegést. Akkor is ha árnyékoltnak mondott...

Auratech Field Recording

(#43034) zoltanz válasza andorra (#43028) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nincs még másik kábel.
Persze alacsonyabb a Q bemenet jelszintje, de én utánaállítottam úgy néztem. A csatlakozók jók. :F

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43035) Mardel92 válasza Auratech (#43033) üzenetére


Mardel92
tag

Akkor mi lenne a megoldás?

(#43036) andorra válasza zoltanz (#43034) üzenetére


andorra
őstag

Éppen, hogy magasabb! Feltételezem, hogy vonalszintű bemenet. Azt aligha állítottad utána, mert az csak a belső elektronika módosításával lehetne.

(#43037) Giot


Giot
addikt

Üdv!
Szerintetek érdemes lenne váltanom a jelenlegi NAD CDplayer 510 helyett egy NAD C515-re egy C316 mellé?
Most lehetőségem nyílt rá korrekt áron lecserélni. Hangban vajon milyen változást tapasztalnék az 510 után?

(#43038) andorra válasza Giot (#43037) üzenetére


andorra
őstag

Honnan tudod, hogy korrekt, ha nem tudod milyen változást tapasztalnál?

(#43039) zoltanz válasza andorra (#43036) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Akkor úgy mondom kierősítettem kb annyira mint a másik bemenetet. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43040) rappit4


rappit4
őstag

Na, tegnap megszólalt a HTA-30 (egy régi orion hangsugárzón :) ) :DD Ma meglett a trafó is (igaz egy kis félreértés miatt 2db 2x45 voltos lett, de legalább a középpont szét van választva szóval be tudom kötni, mint 45v-os) holnap beforrasztásra kerül a KáCsa féle banándugalj és a hálózati dugalj és mehet a tesztelés a nagy hangsugárzón. Köszi a segítséget mindenkinek, de legfőképpen bajnokpityunka! :R :R

(#43041) Giot válasza andorra (#43038) üzenetére


Giot
addikt

A használt piacot figyelembe véve, árban korrekt.

(#43042) andorra válasza Giot (#43041) üzenetére


andorra
őstag

Lásd: andorra (#42658) !

(#43043) andorra válasza rappit4 (#43040) üzenetére


andorra
őstag

Örvendetes, hogy egyre több félkész termékről kapunk lelkes tudósítást. A befejezést már többnyire csend övezi. Lásd, akár MasterMark, vagy mások. Összehasonlító tesztekről már nem is beszélve.
Köszönjük a támogatók segítségét !
Bajnikpityut az Ónbányász-Lobby, Kammerert a Barkácsáruházak a Lakosságért áruházlánc öltöztette.

(#43044) MasterMark válasza andorra (#43043) üzenetére


MasterMark
titán

Összehasonlítani nem tudom semmivel.
Össze van már rakva, használom is, csak a befejezése pénz hiány miatt várat magára. (Festés, tüskék.)

Switch Tax

(#43045) beast27


beast27
senior tag

Sziasztok
Kicsi félve írok ide mert nem tudom hogy helyen jarok-e
Szóval, ismerősömtől kaptam egy kazetta/CD lejátszós mini hifi-t aminek csak a hangszórói működnek, ezekhez szeretnék venni egy olcsó erősítőt venni 70$ (ha kell 100$-ig is elmegyek de és már a nagyon max) árban.
Annyi lenne a lényeg hogy két darab [ilyen] jack csatlakozót csatlakoztatnék hozzá és a forrás egy clip+ vagy a telefonom lenne szóval jack bemenet is kéne rá
Remélem tudtok segíteni, előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#43046) #71562240 válasza MasterMark (#43044) üzenetére


#71562240
törölt tag

Pedig, mint tudjuk, nincsen állvány tövis (vagy tüske) nélkül... Hát még ha rózsafából készült volna!

(#43047) MasterMark válasza beast27 (#43045) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem az a topik, de szerintem felesleges is költeni rá.

kammerer: Van alatta a hifi barlangos Sound Arts tüske és alátét.
De ez nagyon picike, majd átrakom a doboz alá, és az állványhoz valamilyen nagyobb meneteset veszek majd.
Meg megpróbálom a szövetet is, ahogy tanácsoltad.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#43048) beast27


beast27
senior tag

Ez esetben elnézést kérek
Esetleg kitudnál segíteni azzal hogy melyik topic-ba tegyem fel a kérdésem?

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#43049) #71562240 válasza beast27 (#43045) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ez egy kicsit a sok hűhó semmiért esete lenne, de induljunk ki abból, hogy veszel egy sztereó erősítőt használtan, és a jack dugók ügyét adapterekkel oldod meg. Gyűjtsél össze minél több apróhirdetést sztereó erősítőkből a keretedbe illően, majd térj vissza ide, és kérdezd, hogy szerintünk melyek érik meg a legjobban. A jobbfajta hangúak közül talán Denon, Kenwood, Rotel, Luxman, Marantz esélyes, hogy ilyen alacsony áron találsz, mindazonáltal ezekhez elég snassz társaság lesz a hangszóród, legközelebb majd azt kell cserélni.

(#43050) beast27


beast27
senior tag

Köszi a segítséget mindenkinek így utólag belegondondolva tényleg nincs értelme költeni rá de találtam megoldást, szerencsére az RCA bemenet meg működik rajta és nekem volt egy fölös jack-RCA kábelem amivel most tudom használni.
Még 1x köszi mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.