Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) zoltanz válasza Kiskokó (#73000) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Pedig jó minőségű esetleg márkás is, sokat dob a hangon. Én a tömör réz hangfal kábelt szeretem, sokkal reszponzívabb, folyékonyabb lesz a zene, nem olyan mechanikus hatású. :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#73002) dgyuri0123 válasza benfolds (#72989) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

És (#72996) zoltanz

A minőségnek semmi köze a hangerőhöz. A zene nem attól jó, hogy rád szakad az épület (vagy a szomszédra). 2x10 watt is elegendő lehet, ha olyanok az eszközeid. Alapcuccoktól meg ne várj minőséget, maximum csak hangerőt, de abból jó torzat...

"csak a zene van"

(#73003) negyedes


negyedes
addikt

van valakinek tapasztalata a Denon USC-90 dobozokrol? Egy szinten Denon PMA 735R erositovel lenne hasznalva.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#73004) krichd1 válasza rokko99 (#72999) üzenetére


krichd1
addikt

Szia.

"Mind 2 az pc aszatlomtól a földön 10-10 centire helyeztem el, az egyik a sarokba került, a másik a fal, és a hifi állvány közti ívbe került."

Nagyon meglepődnék, ha így tényleg jól szólna. Ha asztalnál ülsz és közeltéri hallgatást alkalmazol, akkor annak is megvannak az elhelyezési szabályai. Néhány alap dolog magyarul:[link], de valószínűleg a gányolmányokat érdemes lesz normális hangdobozokra cserélni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#73005) Kiskokó válasza zoltanz (#73001) üzenetére


Kiskokó
veterán

Van kifejezetten ilyen kábel vagy sima MCU- vezetékkel oldod meg hogy tömör erű legyen ? :D
(villamossági boltunk van szóval icipicit karistolom ezt a témát meg ugy kicsit mindenbe bele-bele csipegetek amit érdekel)
De mint mondtam nem jött meg a kis hangcuccom az Edigitaltól szal most már csak jövőre az új házba lesz hangcucc.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#73006) Nimda válasza Kiskokó (#73000) üzenetére


Nimda
addikt

Igen az RCA / RCA összekötő, de állítólag számít az USB kábel is.Ami egyelőre még marad a gyári, de lehet ezt is lecserélem.Én sem akartam több tízezres kábelt, ezért próbáltam összeszedni a hsz-ek alapján, hogy melyik ajánlott az olcsóbb típusok közül.A dobozok nálam Kácsa kábelt kaptak, és egy szintén ott vásárolt hüvely nélküli aranyozott banánt.Az erősítő felöli oldalát csak felónoztam és szintén zsugorcsöveztem.Az "irányt" elszúrtam, de nem érzem a jelentőségét, fordítva már úgysem kötném be.

(#73007) zoltanz válasza Kiskokó (#73005) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én ilyet próbáltam: Audioquest Type-4. De a tömör 220 V -os réz is megteszi, Praktiker-es stb. (azért én ezek között is szoktam válogatni, nem mind olyan jó sztem) nem megkövezni. :)
Bejáratásra hagyj időt.
[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#73008) Kiskokó válasza zoltanz (#73007) üzenetére


Kiskokó
veterán

+nimda!

Köszönöm :)

ÁÁ Praktikerbe ilyeneket venni.... kész öngyilkosság... tömör MCU-nk van itthon olyan 9-10KM-nyi :D
A Praktikerben az ilyen "alap" villanyszerelési cuccokon körülbelül +100% van.
A sima MCU 1,5 - 40Ft/m ez a Praktikerben vagy 90-100Ft/m

De mint írtad látom akkor van kifejezetten tömör erű hangszóró kábel is.

Bár nem pont arra a típusra gondolnék amit linkeltél... egy picit drága :D

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#73009) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Cd-t polírozott már valaki, kisebb karcoknál működik? :R
Azt mondják inkább a CD-k felső festésének karcolása gond. Ez közel van az alumínium réteghez, és megzavarja a lézert.

Vigyél fel egy kisebb mennyiségű – lehetőleg szódabikarbóna tartalmú - fogkrémet a CD felületére!

Tiszta kendővel, például szemüvegtisztító ronggyal körkörösen, a közepétől indulva, lassan, kifelé haladva dörzsölt át a CD felületét. Ezt a műveletet ismételd meg kb. 8-10 alkalommal. A polírozás közben enyhén nyomd a felületre a rongyot!

Ezt követően langyos vízzel mosd át alaposan a CD lemezt, fontos, hogy ne maradjon rajta fogkrém. Hagyd magától megszáradni a felületet,

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#73010) Sz.Péter válasza zoltanz (#73009) üzenetére


Sz.Péter
tag

Igen,csak a fogrémek cc 1250-1450ppm finomságúak,nekem van 10000és 27000-és,persze ezek nem fogrém anyagok,szebb felület,de a fogrém is használható.

(#73011) zoltanz válasza Sz.Péter (#73010) üzenetére


zoltanz
nagyúr

És milyen paszta az a 10000 ppm-es? A fokrémet kipróbáltam, lehet csiszolt valamit, de nyomot hagy. (finom karc).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#73012) Sz.Péter válasza zoltanz (#73011) üzenetére


Sz.Péter
tag

Krómkarbid anyagú.Megnemondom gyártmányú svájci anyag,a 27000-es amerikai,ez már nem polír csak fényez.Egyébként valóban nagyon használ a lemezeknél.

(#73013) toto0569 válasza zoltanz (#73009) üzenetére


toto0569
addikt

Ha van asszony a háznál akkor tudom ajánlani a krémpúdert (alapozó).Ez nagyon jó!

Én is ilyet használok---> Audioquest Type-4 2x2.5 métert. Imádom a hangját.

[ Szerkesztve ]

(#73014) Nemir Ombe válasza toto0569 (#73013) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Audioquest Type-4 2x2.5 métert. Imádom a hangját."

Nekem pl. Diana Krall és Karen Souza hangja jobban tetszik, de hát ízlések..... ;] :D

Hmm ....

(#73015) toto0569 válasza Nemir Ombe (#73014) üzenetére


toto0569
addikt

Hát ,igen...Nem is tudom,hogy lehetne másképpen kifejezni...Volt sok kábel már nálam de valahogy ez marad mindig a fő rendszerben.
Nekem Diana Krall annyira nem tetszik. :P (de attól még jó)

(#73016) zoltanz válasza toto0569 (#73013) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi a tippet, kipróbálom.
Mondjuk én már öregszem, néha cseng is a fülem, 50 környékén már a magas hangot nem hallja az ember olyan jól sajna.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#73017) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Szabad kérdeznem milyen rendszeretek van ha a kábelre ennyit költötök :) ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#73018) zoltanz válasza Kiskokó (#73017) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem olyan vészes ez még, 1 méter a Audioquest Type-4 ~4000 Ft és ez 2 érpárt tartalmaz ugye 1,65 mm2 (csatikkal szerelve drágább lehet)
Van ismerősöm akinek csak az 1 db RCA kábele 500 K. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#73019) toto0569 válasza zoltanz (#73016) üzenetére


toto0569
addikt

Én is 48 leszek pár hónap múlva.Az enyém is cseng egy kicsit...

Kiskokó:Én cseréltem egy másik kábelért.
Viszont nagyon vigyázni kell rá,hogy ne törjön meg.

(#73020) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mini CD Discman (MP3)

Ez meg egy érdekes darab. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#73021) negyedes válasza zoltanz (#73020) üzenetére


negyedes
addikt

az olvasobol csak ugy kilogott a cd fele? :Y

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#73022) zoltanz válasza negyedes (#73021) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen, itt egy videó, de a Mini CD nem lóg ki nagyon :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#73023) Pazolini


Pazolini
senior tag

Sziasztok!

Sajnos ma du. - 3 hetes távvollét után - az XTZ integrált sztereo erősítőm saját bemeneti előerősítője zajos hangot produkált analóg, illetve nem adott le jelet digitális bemeneten.
Ez a jelenség most már másodszor fordult elő, s olyankor történik, ha vas sokáig áll teljes áramtalanítás mellett hidegben (15 C kb.).

A végfok üzemmódja tökléletes áram alá helyezés és bekapcsolás után, de az előfok nem. Felmelegedés után viszont magától rendbe jön. Ezt úgy érem el a leggyorsabban, ha "A" üzemmódra kapcsolom (amikor gyorsan felmelegszik 40-50 fok köré) - de továbbra sem értem, mi lehet vele, mi történik ilyenkor. :W

Ha 'stand-by'-t alkalmazom, s nem a teljes áramtalanítást, illetve, ha nem hagyom magára egy hétre vagy tovább, csak 1-2 napra áramtalanítom, nem csinálja.

Van valakinek lövése? :))
Köszi

(#73024) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, mert az itthon "hangrendszerem" folyamatosan súg. Ez nyilván akkor idegesítő és hallgató, mikor épp semmi sem szól, egyébként elnyomja a "szándékos hangkeltés".

A következőkből áll a rendszer:
Laptop, ami HDMI-n van TV-re kötve, a TV meg jack-RCA kábellel egy régi SONY RX100AV hi-fi-re. Gondolom valami a hi-fi és a hangszórók között nem lesz oké, mert ha átváltok rádió,cd módokba, akkor is súg.

Mivel kéne kezdenem a hiba okának felmérését, megoldását? Nyilván nem mondtam el még minden számotokra releváns infót, így szóljatok ha valami még szükséges infó lenne.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#73025) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hülye kérdés.
Micheal jackson zenéi mennyire jók "tesztelni" a hangcucc hangzását? vagy ugy Belőni vele hogy milyen a hangja.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#73026) Speeedfire válasza Kiskokó (#73025) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Állítólag nem a legjobb a master. Biztos van jobb nála. Én mondjuk a kedvenc zeneimmel szoktam.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#73027) Phülöp válasza Speeedfire (#73026) üzenetére


Phülöp
addikt

Az se baj, ha esetleg akusztikusan hangszerelt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#73028) benfolds válasza Kiskokó (#73025) üzenetére


benfolds
őstag

mondjuk az off the wall iszonyú jól szól alapból, el tudom képzelni, hogy azzal jól lehet tesztelni. something got me started-ot mondjuk nagyon meghallgatnám valami profi cuccon... persze létezik belőle már egy csomóféle változat, remasterek, gold master, 24 bit/192 khz vinyl rip stb. bad-től fölfelé viszont szinte elviselhetetlenül "digitális-an" szól, szerintem.

(#73029) zoltanz válasza Kiskokó (#73025) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én komoly zenével szoktam, esetleg egy pici Vangelis, Astor Piazzolla argentín tango (harmonika), elöször.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#73030) kukulec válasza Kiskokó (#73025) üzenetére


kukulec
őstag

szerintem egyáltalán nincsenek olyan jól keverve a számai. ugyanakkor teljesen mindegy mit mondunk, mert ha te azt hallgatod, ismered és szereted, akkor van értelme azon tesztelni, mert hallani fogod a változásokat. csak nem fog kiderülni mit tud legjobb esetben a rendszer. én pl. ezekkel szoktam tesztelni: Bach - D-moll Fuge; Chris Jones - Long After You're Gone; Daft Punk - Get Lucky; Dire Straits - Your Latest Trick; DJ Snake - Get Low; Duke Ellington - Black and Tan Fantasy (Live in Swing city); Eagles - Hotel California; Giorgio Moroder - Love Theme from Flashdance; Jean-Michel Jarre - Immortals; Macklemore & Ryan Lewis-Thrift Shop feat. Wanz; Oscar Peterson Trio - You Look Good to Me; Queen - Innuendo; Ronan Hardiman - Gypsy; Tina Turner - Goldeneye; Vangelis - Alpha; Vitalic - Poison Lips; Whitesnake - Is This Love; Woodkid - Run Boy Run. És persze ezek között is van gyengébb master.

[ Szerkesztve ]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#73031) benfolds válasza benfolds (#73028) üzenetére


benfolds
őstag

bocsánat, a don’t stop ‘til you get enough-ot akartam írni, nem a wanna be started somethingot (mondjuk nem is azt írtam :) ), mert az a thrilleren van, de amúgy az is nagyon jól szól.

(#73032) Ear001 válasza Pazolini (#73023) üzenetére


Ear001
addikt

Simán lehet, hogy valami forrasztás nem tökéletes, és meleg hatására annyira kitágul, hogy létrejön a kontaktus. Vidd szervízbe, ez így nem jó.

(#73033) Pazolini válasza Ear001 (#73032) üzenetére


Pazolini
senior tag

Mivel hőfüggő, így a standby áramkörben keresném legelsőként (ez egy külön kis toroid trafóval táplált áramkör), és le kell ellenőrizni a CS chip tápáramkörét is.
- mondja szervizes barátom. Nem nagy dolog, garin belül vagyunk, úgyhogy megnyugodtam.
Köszönöm a választ!

(#73034) Speeedfire válasza Phülöp (#73027) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ezzel én is így vagyok. :)
Mondjuk nálam van 1-2 Cash zene, ami nagyon adja. Meg azért a 70-es években volt még jopar.
De akkor is az a legjobb, ha a kedvec zeneivel hallgatja meg. Hisz azokat fogja hallgatni és nem a marantz hifi tesztelő CD-t. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#73035) Mikisys válasza Kiskokó (#73025) üzenetére


Mikisys
őstag

Az nem erre való zene.
-
Akkor már ENYA, ha finomságokra vágysz, vagy SAGA, ha keményebb hangzást szeretnél.

Kellemes Ünnepeket!

Üdv!

(#73036) paye válasza Kiskokó (#73025) üzenetére


paye
tag

...Jennifer Warnes - Way Down Deep...

Nagyon jó stúdiófelvétel, ha valami nem stimmel a basszus visszaadással ezen nagyon hamar megmutatkozik... :K

(#73037) Kiskokó


Kiskokó
veterán

köszi szépen mindenkinek!
Felirom amiket írtatok!

Enya is jó csak bekéne szereznem rendes minőségben :D
Ennio Morricone-t is szeretem még.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#73038) perempe válasza zoltanz (#73029) üzenetére


perempe
addikt

+1 komolyzene :R

* Brahms: 4. szimfónia *

(#73039) zoltanz válasza Kiskokó (#73037) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Amin komolyzene jól szól állítólag azon minden frankó lesz.
Morricone, kedvenc itt is, az már komolyzenének is számít. (Vangelis-szel egyetemben, kis Kubai zene is jó tud lenni):)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#73040) TheProb válasza TheProb (#73024) üzenetére


TheProb
veterán

Erre vki?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#73041) krichd1 válasza zoltanz (#73039) üzenetére


krichd1
addikt

Morricone filmzeneszerző, ami nem keverendő a komolyzenével.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#73042) Polllen válasza Speeedfire (#73026) üzenetére


Polllen
nagyúr

+1

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#73043) nostromo73


nostromo73
tag

(#73044) PuMbA válasza Kiskokó (#73025) üzenetére


PuMbA
titán

Bármilyen zene jó általánosan tesztelni, amelyet jól ismersz, de több következtetést lehet levonni azoknál, amelyeknél több hangszer van, átfogják a hangtartomány nagyobb részét és a készítésekor nem lapították szét a hangzást és tüntették el a legkisebb részleteket. Ha a rendszered hibáit akarod feltérképezni, akkor pedig olyan zenét kell választanod, amiben sok a magas, sok a középmély, nagy a tér vagy éppen egy frekvencia van nagyon kiemelve és hasonló dolgok, de fejből ilyet nem lehet kitalálni, sokat kell zenét hallgatni, amiből kialakul egy ilyen zene összeállítás.

[ Szerkesztve ]

(#73045) zoltanz válasza PuMbA (#73044) üzenetére


zoltanz
nagyúr

+1
Kiegészíteném, közepesen gyors pl latinos zenével érdemes, hogy a figyelni lehesen ha "lusta" a rendszer. (Metal gyors, klasszikus lassú) Nagy zenekart sem kedvelem ilyenkor, de legyen 6-8 hangszer.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#73046) Mikisys válasza TheProb (#73024) üzenetére


Mikisys
őstag

Mit értesz azon, hogy "súg"?
Ha mélyhangú búgást hallani, akkor földhurok keletkezett a több készülék összedugásából, vagy tápegység hiba van az erősítőben.
A földhurok egyszerűen javítható, egyenként ki kell húzni a vezetékeket és amelyiknél megszűnik, annál van gond a csatlakozással. Ennek a hibának az elhárítása további, másféle csatlakoztatási lehetőségeket is igényelhet.
Ha sistergést, sziszegést hallani, vagy sercegést, az lehet érintkezési hiba a rendszerben, minden csatlakozót kihúzni, újra bedugni, megmozgatni. A sercegés lehet gerjedés, ami már utalhat az erősítő belső hibájára, tápegység, vagy egyéb áramköri hiba lehetséges. Ennek elhárítása szakembert igényel.
Minden készülék mindig be van kapcsolva? Ha igen, akkor a hálózati dugók fordítva bedugásával is lehet próbálkozni, hátha a földhurok-jelensége megszűnik, vagy csökken.
Sok sikert!

Üdv!

(#73047) Mikisys válasza Kiskokó (#73037) üzenetére


Mikisys
őstag

Igen, minimum gyári CD-lemez, vagy LP-hanglemez.

Komolyzenében pedig, W.A. Mozart: Zongora versenyei, orgona-művei.
Tisztán, dallamosan, egyenletesen kell szólniuk, mindenféle kiugrás, mellékzavarások nélkül a teljes spektrumban
J.S.Bach: Orgona művei.
Keményen, erőteljesen és ugyanakkor finoman, szinte hullámzás-szerűen kell hallani például a D-moll Toccata és Fugát. A mélyhangok tisztán, erőteljesen szólnak, nem csak nyomokban hallani.
L.v.Beethoven: Szt. István-nyitánya, ez régen még 45-ös fordulatú LP-hanglemezen is elérhető volt, egész jó hangzással. (Mert a normál LP az 33+1/3-fordulatú hanglemez)
A vonósoknak nem szabad visítaniuk, erőteljesen, de ugyanakkor kissé visszafogottan kell szólnia. Ha itt kevés a mélyhang, akkor a rendszer gyenge.
Modernebb zenék:
U2: With or Without You,
SAGA: I'm the Flyer
Igazi rockos hangzás, tisztán és keményen, ritmikusan és nem torzan kell szólniuk!
J.M.Jarre: Rendezvous
Erőteljes mélyhangok, finoman halkulva, majd végig érezhető szomorkás hangzás. Jó rendszeren hallgatva, az ember szinte kiugrik a székből, mikor megszólal.
Corrs: So Young
Három lány énekel és egy fiú néha, ezt kell hallani és tisztán, vidáman, sokféle színezettel, játékossággal.
-
Meg ezeken kívül rengeteg egyéb zenei mű.
Van mit hallgatni.

Kellemes Ünnepeket!

Üdv!

(#73048) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Vettem végül Boston Acoustics A 26 hangfalakat.Le voltak árazva így lecsaptam rájuk.Kaptam hozzá ilyeneket!Ez mi?Nem jöttem rá mire való. :D :B
Köszi!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#73049) fehér_ember válasza Orlin (#73048) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha pl. beleolvasol ebbe, akkor megtudod hogy miért kaptál szivacsdugókat a reflexnyíláshoz.
Az öntapadós 3M-est nem tudom. tipp: talán azért hogy ne karistolódjon meg a dobozok alja, ki lehet vágni belőle 2x3 vagy 2x4 kis négyzetet vagy kört és felragasztani vagy a dobozok aljára vagy arra a felületre ahová teszed. Vagy a szivacsdugók bedugása után még azzal is leragasztani a nyílást :D ; ez utóbbit ne vedd komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#73050) liszi70 válasza fehér_ember (#73049) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az nem szivacsdugó. Valami öntapadós kis gumi tappancs, de miért 2? :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.