Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74751) krichd1 válasza odrobinam (#74748) üzenetére


krichd1
addikt

Szia, ezeken az erősítőkön ne törd a fejed, teljesen felesleges, csak magadnak okozol vele kárt. ;]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74752) bta1 válasza odrobinam (#74750) üzenetére


bta1
őstag

A 90-es évek közepén pesti albérletben laktam (elég jó akusztikájú szobában - sajnáltam, hogy ott kellett hagyni), volt ebből a Denon palettából való 4xx és 6xx is, végül a PMA250-es mellett maradtam (hangsugárzó: sk. áttervezett váltójú Orion HS40). A legmagasabb típusszámú volt a legfárasztóbb, habár azt sem cseréltem volna be mondjuk Rotel 820-asra ...

Mondjam az árnyoldalukat is?:) Volt mihez viszonyítani...

[ Szerkesztve ]

(#74753) blattida válasza ati888 (#74745) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

A karat szinte minden vonatkozásban jobb doboz (térábrázolásban, jelenlétérzetben a fonum jobb), ezért érdemes lehet rá váltani, de az 55 ezer forintos ár azért túlzó érte.
Mindkettőt érdemes állványon használni, már csak ezért is érdemes lenne olcsóbban beszerezni belőle, bár, ebben az árkategóriában azért vannak más lehetőségek is...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74754) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Üdv !

Kábel kérdésem lenne.

Témaösszefoglalóban nem találtam konkrét választ a kérdésemre.

Valahol, vki.től olvastam, hogy árnyékolt kábelt használt az erősítője és hangdobozai összekötésére, de már nem emlékszem hol.

A hely ahol el kellene vezetnem a hsz. kábelt, az közvetlenül egy 230V-os kábel, egy sztg., továbbá egy régi Panasonic KX-TG7100HG vezeték nélküli telefon mellett van.

Kicsit kutakodva rábukkantam erre az árnyékolt [Klotz mikrofonkábelre], amit a profi hangtechnikában használnak.

Na ebből vettem 6m-t, és most azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan kössem be - különös tekintettel az árnyékolásra.

Köszönöm.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#74755) ati888 válasza blattida (#74753) üzenetére


ati888
senior tag

Köszi. Látott valaki valami bestbuy vételt most a piacon? Ne tartsa magában.

Ati

(#74756) blattida válasza alphamooncam (#74754) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Ugyan használhatod ezt a mikrofonkábelt, de túl kicsi a vezetők átmérője, ami azért gondot okozhat, mivel Amperek is rohangászhatnak benne.
Az árnyékolást a "-" jelölésű erősítő csatlakozó terminálnál érdemes bekötni, viszont a hangdobozoknál nem kell, illetve úgy is használhatod, hogy az árnyékolást nem kötöd sehova, mer úgy is működik, csak kevésbé árnyékol. Én viszont azt tanácsolnám, hogy vagy ne ezt a mikrofon kábelt használd erre a célra vagy vegyél még belőle minimum még egyszer ennyit és duplán kösd be.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74757) bta1 válasza ati888 (#74755) üzenetére


bta1
őstag

Hát én láttam egypárat (és nem csak láttam...), de általában volt velük egy kis bibi. Nem szóltak jól :DDD A kábelek legalább kétféleképpen lehetnek rendszerfüggőek, úgyhogy ez a műfaj nagyon nem pontozásra megy.

(#74758) bta1 válasza alphamooncam (#74754) üzenetére


bta1
őstag

Ilyen mikrofonkábelt legalább ötszörösen kellene párhuzamosítani, hogy hangszórókábelként normálisan szóljon. Viszont akkor megötszöröződik a kábelkapacitás* - és erre nem mindegyik teljesítményerősítő van felkészítve. Nem várt torzítás léphet fel, szélsőséges esetben gerjedés, miáltal akár tönkre is mehet. Azt most hagyjuk, hogy az árnyékolás bekötése megárthat a hangminőségnek... Ha tényeg muszáj közös kábelcsatornába húzni, akkor ott a zavarforrás-kábeleket kellene(?*) árnyékolni.

Kézenfekvő megoldás az árnyékolások lefejtése és csatornánként 2x5-ös vagy 2x6-os kábelfonat, pusztán a belső erekből. Hangszókábelként így már talán kellően zavarvédett - csak egy kicsit drága.

[ Szerkesztve ]

(#74759) krichd1 válasza alphamooncam (#74754) üzenetére


krichd1
addikt

Ezt most az LSR305-höz vetted?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74760) ozzy711 válasza bta1 (#74758) üzenetére


ozzy711
őstag

" Azt most hagyjuk, hogy az árnyékolás bekötése megárthat a hangminőségnek... "

Ezt miből következtetted ki? Pl. Az Audio Note mérnökei is biztos tök hülyék, hogy a több százezres kábeleit [link] árnyékolással gyártották?! Hagyjuk már az ilyen kinyilatkoztatásokat!

[ Szerkesztve ]

(#74761) bta1 válasza ozzy711 (#74760) üzenetére


bta1
őstag

Áruld már el "kedves" szenyor, a feltételes mód ('megárthat') mióta kinyilatkoztatás? :W

Esetleg kérdezd meg a Nagyfőnököt (P.Q.) vagy valamelyik hivatalos forgalmazót, mit kezdjél az árnyékolóharisnyával, ha történetesen nem az általuk ajánlott rendszerben szeretnéd használni. Remélem nem baj, h lelövöm a poént: - "próbáld ki, és használd úgy, ahogy jobban szól".

/Az Isis keresztmetszeti fényképén amúgy jól látszik, h az nem "klasszikus" árnyékolt kábel, ahol a harisnyának viszonylag nagy felülete kerül nagyon közel az egyes vezetőerekhez.../

(#74762) ozzy711 válasza bta1 (#74761) üzenetére


ozzy711
őstag

Kedves Újonc! Már kb. 20 éve használok egy AN-L hangfalkábelt, ( ami akkor is már egy kisebb vagyonba került, de ez nem fontos ) melynek az árnyékolását összekötöttem az erősítő ( több márkához tartozó erősítőkhöz is ) gnd-vel és köszönöm szépen nagyon meg vagyok vele elégedve.
A forgalmazók véleményét meg hagyjuk már...

Igazad van a megárthat nem kinyilatkoztatás és így utólag végig gondolva, semmi relevanciája nincs.

[ Szerkesztve ]

(#74763) alphamooncam válasza krichd1 (#74759) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem . A D3020 - hoz csak még nincs meg hozzá a hsz. Ez akisszobába lesz, a Jbl hez xlr-t vettem. Utóbbi a nappaliban hm. Szomaton veszem aJbl 310s-t.
Blattida köszönöm a tippet erregondoltam.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#74764) ilovedigweed


ilovedigweed
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek 16 nm-es szobába kevés/elég/sok egy Dali Zensor 7 egy Denon sztereó erősítővel? Illetve milyen erősítőt ajánlotok mellé?

A forrás számítógép lenne elektronikus zenével hallgatva.

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#74765) Tamoo válasza ilovedigweed (#74764) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A három közül választva szerintem elég. :D
Zensor-t nem hallottam, de nem biztos hogy a legjobb választás elektronikus zenére illetve nem biztos hogy sztereó erősítőből Denont vennék. A tutit viszont nem tudom megmondani sajnos. Menni kell hallgatózni!

[ Szerkesztve ]

(#74766) bta1 válasza ozzy711 (#74762) üzenetére


bta1
őstag

A méterenként kb. egymillóért kapható csúcstermékkel (AN-Sogon96) vagy a Lexussal ellentétben ezeknek a hangszórókábeleknek nem véletlenül része az árnyékolóharisnya, tehát az esetek többségében nyilván érdemes bekötni. Egyébként ha valami itt nagyon nem releváns:

1) A párhuzamosított mikrofonkábeleknél nagyságrenddel kisebb méterenkénti kapacitású Isis vagy AN-L hangszórókábel
2) Az extrém hangszórókábel-kapacitást szinte "meg sem érző" kimenőtrafós csövesekkel szerzett személyes tapasztalataink.

Üdv: az újonc

(#74767) blattida válasza ilovedigweed (#74764) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Hangerő szempontjából bőven elegendő.
Mennyiért kéne erősítő?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74768) ilovedigweed válasza Tamoo (#74765) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Azért gondoltam a Zensor 7-re mert csak jót hallottam róla és rettentően tetszik a megjelenése. Sztereó erősítőből azért gondoltam a Denon -ra mert van itthon egy x2200w és elnyerte a tetszésem...

Javaslatokat szívesen veszek mert szeretnék sztereó rendszerre váltani és felszámolni a házimozi rendszerem.

@blattida

Szia!

Nem tudom mi az amire gyűjtök jelenleg...

Ha sikerül eladni a házimozirendszerem akkor lesz rálátásom az anyagiakra...

:R

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#74769) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Múlt héten megjött a Van Damme 4*4 kábel és az általatok ajánlott Kácsa banán dugó is, amit össze is raktam és azóta is elégedetten használok. Én nálam már nyersen is hallható volt a különbség az eddig haaznált kábelhez képest, remélem a járatás során ez még javulni is fog. Ezúton is köszönöm az ajánlásokat! :R

Viszont még olyan kérdésem lenne, hogy a rendszer forrását majd egy média lejátszó fogja ellátni és ehhez elég-e egy Klotz koax kábel vagy itt is érdemes valami komolyabbat venni? Annyira nem ismerem a digitális kábeleket, egyedül az USB kábelekkel van egy kis tapasztalatom.

Illetve HDMI kábel is kéne, mert gondolom amit adtak gyári kábelt a médiához, az nem túl acélos. Gondoltam bepróbálom Fapaci új HDMI kábelét, de nem biztos, hogy egy "mezei", 108 centis FullHD-s LG TV-hez kell olyan szintű kábel.

Esetleg ha valakinek van konkrét ötlete, hogy milyen koax illetve HDMi kábelt lenne érdemes venni (akár használtan is), akkor kérem jelezze! Köszönöm! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#74770) Tamoo válasza HUNNIA1920 (#74769) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha nincs kidobni való pénzed, HDMI-ből ez is teljesen jó: link
Már amúgy sem igazán vásárolok diy mestertől, de a hdmi lenne az utolsó (ethernet kábel mellett) amit tőlük bevállalnék. :D

[ Szerkesztve ]

(#74771) hg75 válasza HUNNIA1920 (#74769) üzenetére


hg75
csendes tag

Nekem is megjött múltkor, de még nem állítottam rendszerbe... viszont én vettem a kácsából kígyóbőrt is hozzá.(na ezt viszont elszámoltam hosszban)
De a legjobb az egészben hogy futárral rendeltem a kábelt és nyertem a futárcégtől egy 10e-s vásálási utalványt :Y :K :C

(#74772) ozzy711 válasza bta1 (#74766) üzenetére


ozzy711
őstag

Nem értem, miért kell ezeket a rangokat állandóan emlegetni, ez tök lényegtelen, a fontos a hozzászólás tartalma.

Többször említetted a kábel kapacitás kérdését. Van erre vonatkozóan konkrét tapasztalatod ( pl. kábelteszt ), ahol a hangminőség változás összefüggésbe hozható a kapacitással?
Én ahány kábeltesztet olvastam eddig, ott nem láttam direkt összefüggést ( attól még lehet persze ).

(#74773) dgyuri0123 válasza Tamoo (#74770) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja, ez valóban tök jó kábel. Nálam most is van egy valahol elásva.

"csak a zene van"

(#74774) HUNNIA1920 válasza Tamoo (#74770) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Lehet hogy hülyeség, de nem lenne érdemes inkább 2.0-ás HDMI kábelt venni? Vagy az csak a 4K-nál számít?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#74775) blattida válasza ozzy711 (#74772) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért, mert mindenkit lenéz, legfőképpen azokat, akik nem értenek vele egyet valamiben. Tipikus gyönge ember reakciója, ne foglalkozz vele, mert csak tovább rombolna...

A kábel kapacitása magasveszteséget tud okozni, de ahhoz elég nagy kapacitás szükséges. Vannak ugyan kábeles tesztek, ahol kábelkapacitásokkal is foglalkoztak, de azok sem vaktesztek voltak, így eleve némi fenntartással kell őket kezelni.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74776) alphamooncam válasza HUNNIA1920 (#74769) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ajánlom figyelmedbe a Supra kábeleket. Nekem USB és HDMI van, és örömmel használom.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#74777) liszi70 válasza HUNNIA1920 (#74774) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igen, 4K60Hz-nél, HDR-nél számít az 1.4 vs. 2.0. A te tévédhez bőségesen elegendő a Tamoo által linkelt kábel.

[ Szerkesztve ]

(#74778) HUNNIA1920 válasza alphamooncam (#74776) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Köszi, igen, ismerem a Supra-t, nekem is USB kábelem van tőlük, de sajnos a HDMI kábeleik 20eFt-tól indulnak, annyit meg kicsit sokallok érte, mert csak a média lejátszó lenne összekötve a TV-vel és csak a kép menne át, a hang az külön megy.

Szerk.: liszi70: értem akkor jó lesz az 1.4 is. Köszi és neked is Tamoo :R

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#74779) Tamoo válasza HUNNIA1920 (#74774) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én ilyen filléres hdmi-t raktam be ST60-as plazmához az AQ cinnamon helyére és nem fedeztem fel különbséget. A drágábbaknak többnyire nagyobb hosszon lehet értelme amikor a filléres esetleg már hibázik, szétesik a kép.

(#74780) Dorian


Dorian
félisten

Így terjed a fórumos kórság: Minap én is vettem egy Supra USB-t ;]

Nagyon elégedett vagyok a Rudolf-féle USB-vel, sok közül választottam ki korábban, de most normális forrás birtokában kíváncsi vagyok, hogy egy jó minőségű, gyárilag 90 Ohm hullámimpedanciás kábel mit mutat. Valóban jó egy Rudolfé, vagy csak úgy módosította a hangot, hogy nekem, a saját korábbi forrásomhoz tetszett?

:F Tényleg már lebeszélte veled? Ezt nem említette ;]
De akkor valszeg én drágábban vettem meg mit amennyire lealkudtad?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74781) Tamoo válasza Dorian (#74780) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

AVX-ről... amit amúgy már lebeszélt velem a tulaj? :DDD Szóval neked adta oda...
Várom hogy postázza, erre látom beírva hogy elkelt.

Ja, úgy volt hogy elküldi 8ért (postaköltséggel együtt). Így jártam, van ilyen. :D Nyugi azért nem fakadtam sírva, annyira nem volt fontos.

[ Szerkesztve ]

(#74784) Dorian válasza Tamoo (#74781) üzenetére


Dorian
félisten

:DDD
Én annyit írtam neki, h 8-at vagyok hajlandó adni érte, adja-nemadja. Viszont jön fel Bp-re egy hét múlva, gondolom így megnyerte magának a postaköltséget. Azért egy megbeszélt dolgot nem illik visszamondani, főleg nem párszáz Ft-ért...
Majd küldök róla pár fotót :P
Remélem a másik dologra amit vettem (Fapaci T1 kábel) nem alkudtál ;]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74785) bta1 válasza ozzy711 (#74772) üzenetére


bta1
őstag

A tapasztalatok nem egyértelműek, nem találtam korrelációt a klasszikus paraméterekkel. Sokáig úgy tűnt, mintha lenne, aztán jött az első nagybetűs Kivétel. Az a bizonyos japán gyártmányú Monitor Audio litzefonat, melyet az angoloknál éppen a kapacitásából adódó problémák miatt vontak ki a forgalomból...

(#74786) Tamoo válasza Dorian (#74784) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ja, akkor nekem bekamuzta hogy már jöttek érte és elvitték. [link] én erről beszélek egyébként. De túl van tárgyalva, hagyjuk.
Fapaci kábel nem kell. :D

[ Szerkesztve ]

(#74787) Dorian válasza Tamoo (#74786) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, bekamuzta...
A T1 amúgy annyiban Fapaci kábel, h ő szerelte rá a Belden 83803-ra a SonarQuest dugókat :)
Van már egy 50cm-esem, és nagyon bejött, de kíváncsi vagyok más-e 1m-esben.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74788) Polllen válasza Tamoo (#74786) üzenetére


Polllen
nagyúr

De jó, hogy én nem licitáltam rá. Egy jelentést megérdemelne a srác, hogy elkerüljék...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#74789) Tamoo válasza Dorian (#74787) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ja, tudom. A T3 meg yarbo.

(#74788) Polllen: Lehet, de én nem foglalkozom vele. Anyagi kár nem ért, a kábelt meg kösse a nyakára. :D

[ Szerkesztve ]

(#74790) micyke911


micyke911
csendes tag

Sziasztok.

Segítségeteket illetve információt szeretnék kérni. Szeretnék venni használtan olyan 60 000 környékén álló hangsugárzót.

A szobám kb 22nm és zenei stílusom eléggé vegyes. Klasszikustól az elektronikusig és még néha egy kis rockot is hallgatok.

Egy Denon DCD 1550 és egy Pioneer A607-es mellé keresnék megfelelő hangsugárzót.

Tudnátok esetleg ajánlani valamit? És ha valakinek volt dolga ezzel a Cd lejátszóval, erősítővel szintén kíváncsi lennék a véleményekről... :-)

Ui.: Mi a véleményetek a Tannoy Mercury m4 és a Mission 733-as hangsugárzókról?

Köszönöm a válaszokat és a segítséget...

Üdv Gabi

(#74791) alfalibra


alfalibra
tag

Sziasztok!
Nem találtam külön wifi-hangszóró topikot ezért itt érdeklődnék, hogy ismer-e valaki olyan olyan wifis hangszórót (bluetooth nem jó!), amivel egyszerűen lehetne lejátszani a PC-n tárolt zenét.
Az egyszerű alatt azt értem, hogy nem kizárólag telós/tabletes appon keresztül lehet irányítani, hanem közvetlenül számítógépről is rá tudom küldeni a zenét a wifin keresztül a másik szobában lévő hordozható hangszóróra. Tehát, hogyvan hozzá windowsra is program. Ilyet tud valaki??

(#74792) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

tud vki ajánlani egy rendszerhez passzoló Sub kábelt?

Onkyo Tx.NR656
Klipsch R-112 SW

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74793) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

Hangfalkábelt keresek egy nem túl minőségi házimozi rendszerhez, amit kábelek nélkül örököltem (Philips LX8000 SA). Mivel rövid kutakodásom során annyi ellentmondó információval találkoztam, ezért kérnék abban segítséget, hogy mi az a már elfogadható minőségű legolcsóbb kábel, amivel életre tudnám kelteni a rendszert. A hangfalak 6 Ohmosak, és az igény kb. annyi, hogy legyen oxigénmentes réz, lehetőleg 2,5mm-es és minél alacsonyabb AWG-s (amit pl. magyar oldalakon meg sem adnak sehol). Szóval kb. legyen már elfogadhatóan kicsi az ellenállása.

Hol érdemes ilyet venni, 1000 ft/m alatti áron. Láttam 200 és 900 forintért is, a szűkszavú tulajdonságok alapján egyforma kábelt, szóval ha tudtok valami low-cost best buy-t akkor kérlek segítsetek.

Illetve lenne egy másik kérdésem is: előbb utóbb egy Raspberry Pi (Kodi) ->TV rendszerben üzemelne az erősítő, viszont nincs rajta HDMI, se optikai, csak digitális koax. A TV-n csak optikai audió kimenet van, a raspberryn csak HDMI. Érdemes vennem egy Optikai-Koax átalakítót vagy ezek felejtősek?

[ Szerkesztve ]

(#74794) Phülöp válasza KilgoreTrout (#74793) üzenetére


Phülöp
addikt

rPi-hez létezik külön digitális kimenettel rendelkező DAC modul, nem is egy.

Például ez.
Vagy ez.

Ha ezt az utat választod, olyat keress, aminek van COAX digitális kimenete.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74795) Ear001 válasza KilgoreTrout (#74793) üzenetére


Ear001
addikt

Vegyél tömör 1.5 milis villanyszerelési kábelt, ketdésnek tök jó. Az AWG-t meg nem tudom, hogy keverted ide. Persze, hogy itthon nem adják meg, mert ez nem más, mint a drót átmérője faramuci amerikaiul. A mm sokkal egyszerűbb.

(#74796) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Amatőr kérdés következik... :)
Van egy 8 ohmos erősítőm. Ráköthetek 6 ohmos dobozokat? Esetleg forrasszak a kábelre 2 ohmos ellenállást?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#74797) Krill77


Krill77
őstag

Hi. Regi crt tvre szeretnék egy apro 1.0 vagy 2.0 - ás hangszórót ami nem 220 rol megy, csak siman bedugom a 3.5-jacket. Létezik ilyenből valami ajánlható? Epp csak, h a regi crt tv hangján dobjak kicsit.
Koszi (ha rossz topic, szoljatok)

(#74798) Ear001 válasza madmike (#74796) üzenetére


Ear001
addikt

Ésszel, nem csutkára tekert hangerővel használhatod. Az a 6 ohm sem szentírás.

(#74799) Tamoo válasza madmike (#74796) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Esetleg forrasszak a kábelre 2 ohmos ellenállást?"
Ez fájt. :D Hacsak nem viccnek szántad.
Olvass utána, hogy mi az az impedancia! A dobozodnak olyanja van.

(#74800) madmike válasza Ear001 (#74798) üzenetére


madmike
őstag

Köszi!

Jelenleg Braun cm5 monitorok vannak itthon, de szeretnék valami olcsó oszlopot. A kiszemeltem egy Onkyo D-205F. Mit gondoltok róla? Jó választás lehet? Ebben az árban Jamo Studio-k lennének, de azokat nagyon lehúzzák mindenütt.

Tamoo: Nem viccnek szántam, mint mondtam tök amatőr vagyok... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.