Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75301) Kiskokó válasza dgyuri0123 (#75300) üzenetére


Kiskokó
veterán

Köszönöm.
A jelenlegi szoba csak 16m2 de ha költözök akkor nappaliban lesz a szett ami ha azt nézzük, hogy amerikai konyhás egybe nappalival étkezővel lesz... az lesz vagy 40-50m2 minimum.
Ma este megpróbálom a szobába helyére rakni aztán lesz amilyen. Szükségállapot.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75302) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#75300) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem árt ha nagyobb a helyiség, de nekem sincs kisebb dobozom a tiétekénél (igaz az enyém zárt) és alig 20m² felett is rendben van.
Te mekkorra helyiségben használod, és mekkorák a hangszórók bennük (ez utóbbi csak azért érdekel mert nem találtam a 2002-es évjáratú Antalokról ilyen adatot).
magasság x széleség x mélység
1080 x 220 x 295 mm (Triangle Antal 202)
1050 x 290 x 340 mm (Heco Superior 850)
960 x 275 x 388 mm (Monitor Audio RX8)

(#75303) Kiskokó válasza fehér_ember (#75302) üzenetére


Kiskokó
veterán

Az RX8 Mérete nem pontos, becsapós mert sok helyen a talpának a méretét írják.
900x185x330 a hangfal valós mérete!

Mondjuk a 960-at sehogy se értem, mert a talp meg 25 x 265 x 388mm

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75304) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#75300) üzenetére


fehér_ember
addikt

(#75303) Kiskokó
Kicsit furcsálltam is azt a szélességet a 6"-os sugárzókhoz, a fényképed alapján. Az enyémnél jól mértek; gyorsan leellenőriztem :)

[ Szerkesztve ]

(#75305) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#75302) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

24nm... és pontosan ilyen. (csak az egyszerűség kedvéért linkelem innen). :)

(#75301) Kiskokó: Akkor a szobamérettel biztosan nem lesz gond...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75306) nostromo73


nostromo73
tag

tanácsot szeretnék kérni...

Adott a " rendszerem" Yami A-S1000 , Chario Syntar 1 Mkii, Pointe tápkábel ( egyenlőre ) Pointe elosztó, Neotech hangkábe,l forrás laptop.

Dac-ot szeretnék venni a közeljövőben.

Ezt a kettőt néztem ki:
NuPrime uDSD DAC
FIIO E10K OLYMPUS 2 DAC+AMP

árban ezek férnének nekem bele, nem tudom hogy ebben az ársávban mi jöhetne még szóba, esetleg Creative ?

Meg köszönöm ha kapok egy kis útba igazítást az ügyben.

(#75307) alphamooncam válasza nostromo73 (#75306) üzenetére


alphamooncam
őstag

FIIO E10K OLYMPUS 2-t használok több mint két éve.

Saját micro USB kábelét érdemes cserélni. Nekem bevált, de mint mindent, ezt is célszerű lenne meghallgatnod.

Ha más nem WEB-en berendeled, és ha nem tetszik visszaküldöd.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#75308) nostromo73 válasza alphamooncam (#75307) üzenetére


nostromo73
tag

tudom láma kérdés, de az erősítőm rca/cd-bemenetére hogy tudom kötni,

(#75309) alphamooncam válasza nostromo73 (#75308) üzenetére


alphamooncam
őstag

Egy 75Ohm-os koax kábellel. Kácsa saját kábele tökéletes. ( Lehetőleg minél rövidebb! )

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#75310) nostromo73 válasza alphamooncam (#75309) üzenetére


nostromo73
tag

nincs koax bemenet az erősítőmön ..

(#75311) alphamooncam válasza nostromo73 (#75310) üzenetére


alphamooncam
őstag

[pld ezzel: Klotz Y kábel, JACK-RCA.]

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#75312) nostromo73 válasza alphamooncam (#75311) üzenetére


nostromo73
tag

vagy úgy, ok köszi...az ár/érték arány miatt a Fiio a legszimpatikusabb , a tesztjét is olvastam..

(#75313) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#75311) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Gondolom ezt viccnek szántad....!!?? :D

Hmm ....

(#75314) dgyuri0123 válasza nostromo73 (#75312) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ár/értékben lehet O.K., de abszolút értelemben szerintem, a Yamahát nem szolgálja ki megfelelően.

"csak a zene van"

(#75315) Bodz válasza nostromo73 (#75306) üzenetére


Bodz
nagyúr

Inkább a Nuprime. Ha külföldi rendelés is játszik, akkor meg elég sok dolog szóba jöhetne még.

[ Szerkesztve ]

(#75316) nostromo73 válasza Bodz (#75315) üzenetére


nostromo73
tag

játszik a külföldi rendelés, csak nagyon vakon vagyok a témában..mármint hogy onnan mit nézzek..

árban még eltudok menni a nu prime-ig, vagy marad még a spórolás meg a türelem :)

köszönöm mindenkinek a segítő szándékot

[ Szerkesztve ]

(#75317) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#75313) üzenetére


alphamooncam
őstag

Olvasd el még egyszer !

"Ha más nem WEB-en berendeled, és ha nem tetszik visszaküldöd."

Ne te dönts már el hogy mi tetszik neki és mi nem!

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#75318) cappa72 válasza alphamooncam (#75317) üzenetére


cappa72
nagyúr

Amit linkeltél az egy analóg kábel... Ha egy sima 1rca-1rca kábelt linkeltél vona, akkor még oké, azon is átmegy a digitális jel. De hogy egy digitális rca-ra sztereó RCA-jack kábelt ajánlasz, az elég meredek.

Szerkesztés: ja, feltételezem a line out-ra ajánlotta, nem coax kimenetre. Ez esetben bocs.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#75319) Ribi válasza cappa72 (#75318) üzenetére


Ribi
nagyúr

Valószínű arra gondolt, hogy a füles kimenetét kell oda rákötni, ha egyszer nincs rajta digit bemenet.
Ha a hátulját szeretné, akkor meg kell plusz egy DAC, de annak nincs sok értelme.

(#75320) Nemir Ombe válasza nostromo73 (#75316) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem tudom pontosan mihez/milyen célra szeretnél DAC-t, de ahhoz a Yamaha-hoz "komolyabb" darab illene .... (persze ha csak nem a TV hangját akarod rajta hallgatni, mert arra OK) ;)

Hmm ....

(#75321) alphamooncam válasza cappa72 (#75318) üzenetére


alphamooncam
őstag

A hátulján van egy line out kimenet oda megy a 3,5 Jack.

Amint láttad először koaxot ajánlottam, csak miután kiderült, hogy az erősítőjén nincs ilyen bemenet, írtam a "szükségmegoldást" a kérésére.

Megjegyzem, így már én sem tudom ajánlani ezt a dacot.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#75322) nostromo73 válasza Nemir Ombe (#75320) üzenetére


nostromo73
tag

most semmilyen dac nincs a laptop meg az erősítő között..így szinte minden előre lépés lenne a jelen állapothoz képest..vagy nem :F

(#75323) Nemir Ombe válasza nostromo73 (#75322) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ne olyan biztos, hogy "minden előre lépés lenne" .... szerintem jobban jársz ha egy kicsit "gyűjtesz" még egy pl. ilyenre [link] .... ;)

Hmm ....

(#75324) nostromo73 válasza Nemir Ombe (#75323) üzenetére


nostromo73
tag

nem rossz és az ára se elérhetetlen :K

(#75325) Nemir Ombe válasza nostromo73 (#75324) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Éppen "kifutó akciós" úgyhogy "gyorsan" gyűjtögess .... :D .... de ha beírod a "gúgliba", hogy "Musical Fidelity v90 dac preis" lehet találsz még olcsóbban + ingyenes szállítással .... keress rá .... ;)

Hmm ....

(#75326) nostromo73 válasza Nemir Ombe (#75325) üzenetére


nostromo73
tag

sajnos most a " gyorsan" nem megy..de majd csak lesz valami előbb/utóbb..tényleg jó amit linkeltél, tetszik..a hangja..meg hát..Musical Fidelity. :) .azzal gondolom nagyon nem lehet mellé fogni..

(#75327) fehér_ember válasza nostromo73 (#75322) üzenetére


fehér_ember
addikt

Hirtelen majdnem rávágtam hogy igen, szinte minden előrelépés lenne; de aztán eszembe jutott hogy halottam már olyan smsl-t ami szerintem egy normálisabb pc-s integrált szintjét sem hozza.
Inkább gyűjts még, mert úgy 80k környékétől már általánosabban elfogadottabbak is előfordulnak a használtpiacon pl. az avx-en is.
Nálam se rossz az alaplapi de a xonar u7 jobb, annál meg a tc impact twin (ami a baljós hírkeltés ellenére simán műkszik a dell e6400-asom integrált firewire-jéről); csak azért említettem mert pl. ezek is elérhetők a nuPrime árából. Persze ez utóbbit nem halottam és lehet hogy számodra az említettek sem felelnének meg.
Azzal a Yamahával jó magasra tetted a lécet a rendszered többi eleme számára :)

[ Szerkesztve ]

(#75328) dgyuri0123 válasza nostromo73 (#75326) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Vagy Denon DA300 USB használtan. 65-80e között lesz eladó egészen biztosan. Merem ajánlani, mert dinamikus, vidám, testes, zenei hangja van. Nem hájend', de bőven megteszi...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75329) nostromo73 válasza fehér_ember (#75327) üzenetére


nostromo73
tag

Igen ez a Yami tényleg oda..b@sz..éve óta keresgéltem...nemir one fórum társnak épp volt egy, dgyurinak meg pont a Vincentem kellett :D ...szvsz egyikünk se bánta meg a váltást...

A kis Chario--kal is elégedett vagyok..előtte Jamo C-95..volt az nem illet hozzá..de megfogadom a tanácsokat és várok még a dologgal

(#75330) fehér_ember válasza nostromo73 (#75329) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha van lehetőséged akkor menj el fórumtársakhoz hallgatózni (és vidd magaddal a Chario-kat is), mert még az is előfordulhat hogy amit keresel hangzásban azt hangdoboz fejlesztéssel jobban meg tudnád közelíteni mint egy dac beszerzésével. Persze az is igaz, hogy a dac-ot végül úgysem úszod meg.

[ Szerkesztve ]

(#75331) dgyuri0123 válasza nostromo73 (#75329) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Valóban nem bánom... :N

Maradni fog jó ideig a Vincent, mert én meg ezt a hangot kerestem. Létezik nála jobb vas, de nekem jó lesz.. :D

"csak a zene van"

(#75332) nostromo73 válasza fehér_ember (#75330) üzenetére


nostromo73
tag

logisztikailag egyszerűbb lenne a Dac-okat elhozni :D....hangzásban elégedett a mostanival...

csak egyszerűen hiányzik a dac a láncból..

[ Szerkesztve ]

(#75333) fehér_ember válasza nostromo73 (#75332) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem akartam leszólni a kis Chario-kat. Hisz én is halottam már kisdobozban is kedvemre valót (pl. proac). Csak nálam mindig többet hoztak a konyhára a doboz fejlesztések jbl control one-->acron 300b-->grundig 5700-->heco 850 (canton karat 40-el kombinalva :) ) . Ezért említettem meg.

[ Szerkesztve ]

(#75334) nostromo73 válasza fehér_ember (#75333) üzenetére


nostromo73
tag

Nem is vettem annak :N .....doboz fejlesztés most biztos hogy nem lesz nálam egy darabig .

(#75335) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Üdv srácok! Ha esetleg valakit érdekel, kész lett az elrendezés. Sajnos mivel más megoldás nincs így előre nem is hallgattam meg hogy fog szólni a cucc itt. Ezt most teszem abban a fél órámba ami maradt. Az előző elhelyezésnél szebben szól. de a színpad így is elvan tolódva...
Itt ez a max sajnos.

:U :B :)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75336) Nemir Ombe válasza nostromo73 (#75326) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Kb. 70e-ből ennél jobbat újban (de használtban sem) nem nagyon kapsz + tudod használi usb-ről, coax-ról és optikáról is .... talán nem fut ki annyira gyorsan .... a "yamihoz" meg ennél rosszabbat vétek tenni .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#75337) nostromo73 válasza Nemir Ombe (#75336) üzenetére


nostromo73
tag

reméljük hogy nem kapkodják el :)

(#75338) Kiskokó válasza Kiskokó (#75335) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hali

Lenne majd egy két kérdésem, sajnos van egy olyan hibája a bal oldali hangfalnak, hogy a felső párból a pozitív csatlakozó anyája meg van szakadva és nem lehet meghúzni.
Most egy vezetékdarabbal próbáltam megfeszíteni úgy, hogy az áthidaló lap is befeszüljön.
nem tudom ez így mennyire jó megoldás...
Ennek ellenére sajnos azt veszem észre mintha, a zenében található minőségbeli problémák ezen a bal oldali hangfalon jobban hallatszódnának.
Sőt próbáltam, hogy egyesével a hangfalakat hallgattam és csak a balból jönnek érdekes hangok ki...
Az elején úgy tűnt jó de most, hogy kábelt cseréltem és beraktam a helyére, megint tökre úgy hallom mintha a bal oldaliból egy csomó sercegés recsegés jönne és a jobb ból meg semmi...
még ha szar is a minősége esetleg a zenének akkor is van ilyen hogy csak az egyik oldalból jön?
AVX-ről vettem egy megbízhatónak tűnő úrtól, néztem a fórumon mit írtak róla.

Hogy tudnám kideríteni tutira, hogy zene, vagy a rossz csatlakozó vagy esetleg rossz hangszóró miatt van e ez a jelenség ?

Tömören ennyi.
Ezt leszámítva amúgy, szép állapotban van, meg szépen szól amikor épp nem jön rá a sercegés meg recsegés. :S
Köszönöm szépen
Üdvözlettel
Szabolcs

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75339) Nemir Ombe válasza Kiskokó (#75338) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pl. fogod/odaszorítod a kábelt/összekötőt és hallgatod (vagy megkérsz valakit, hogy szorítsa oda) .... ha úgy sem jó, akkor nagy rá az esély, hogy más a baj .... ha jó, akkor meg rendelsz egy "anyát" a forgalmazótól/szervíztől és meg van oldva.... ;)

Hmm ....

(#75340) dgyuri0123 válasza Kiskokó (#75338) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mondjuk elmehetne a jó francba az az eladó, aki egy közel 300e Ft-os hangfalhoz nem tud adni normális kábelszorítót. Vagy akkor rendeljen egyet, mielőtt áruba bocsátaná... :((( De ez csak a saját véleményem.

Meg sem hallgattad, mielőtt elhoztad? ;)

"csak a zene van"

(#75341) Kiskokó


Kiskokó
veterán

köszi a válaszokat.

Nemir: nem lehet lecsavarni, a végén is megszorul. vagy hogy lehet leszedni?
Majd csinálok képet, most hogy néz ki a kábeldarabbal. Így most fogja erősen! De nem is sercog... eddig jónak tűnik.

Amúgy nem hallgattam sajna, messzi volt félúton találkoztunk kb.
De néztem fórumon, írták hogy korrekt stb. meg nagyon normális volt. Aztán mondta hogy hát igen ezt elfelejtette mondni. Neki kábellel volt áthidalva.
De a kis vezeték darab nélkül kb semennyire nem szorult meg. Most ugye fentebb írtam elvileg jó.
Nem hiszem én se hogy baj lenne, nem volt rossz üzlet szerintem így se. csak kicsit elvesz az élményből hogy fúú első dög hangfal stb és amúgy sincsenek kábelek meg a szoba is szar... tök lehozódtam :D

De amúgy fasza lesz ez!
215ezer volt a pár :B

Köszönöm

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75342) krichd1 válasza nostromo73 (#75332) üzenetére


krichd1
addikt

Jóval célszerűbb is, mivel nem másnál fogod hallgatni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75343) nostromo73 válasza krichd1 (#75342) üzenetére


nostromo73
tag

:D

(#75344) Dorian válasza Kiskokó (#75341) üzenetére


Dorian
félisten

Egyébként amúgy is célszerűbb a hozzá adott lemez helyett a hangfalkábelből egy ugyanolyan darabbal áthidalni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75345) Tomacko válasza Dorian (#75344) üzenetére


Tomacko
senior tag

"A lemeznél minden jobban szól." Ezt mondják nagy általánosságban az emberek itt és mindenfelé a világban. Úgy kb. 100-ból 101 ? :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#75346) Dorian válasza Tomacko (#75345) üzenetére


Dorian
félisten

Nem véletlenül mondják. Spec én 2 pár Silver és 2 pár Gold sorozatú MA doboz tapasztalatai alapján, ha már Monitor Audioról szólt itt a kérdés.
A minden azért túlzás persze, amikor nem csak kábelt iktattam közé, hanem azt egy gagyi banánnal csatlakoztattam az egyik felén, na, az simán rosszabb volt az átkötővasnál.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75347) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

kicsit fura dologra lettem figyelmes:

Sztereo rendszerem két hangszórója tőlem egyenlő távolságra, azonos pozícióban van, mégis az egyiket kicsit hangosabbnak hallom (és itt nem a különböző hangsávokról van szó). Az erősítőn nem állítottam még semmit, és a hangszórók sincsenek még bejáratva. Normális ez?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75348) blattida válasza MCGaiwer (#75347) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha fölcseréled a két hangdobozt, akkor is ez a helyzet?

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#75349) johnywalker


johnywalker
őstag

A lemeznél és kábelnél is jobban szól...
a Biamp! :D

[ Szerkesztve ]

(#75350) Dorian válasza MCGaiwer (#75347) üzenetére


Dorian
félisten

A helyiség falai is szimmetrikusak a jobb és bal o-i hangfal mögött, mellett?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.