Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118001) denesdr válasza cibus (#117999) üzenetére


denesdr
addikt

Vannak erősítők, amiket kifejezetten nem ajánlott hangfal nélkül bekapcsolni. Mondjuk nem tudom, hogy a tiéd ilyen-e, csak gondoltam megemlítem.

(#118002) fererencz89 válasza denesdr (#117998) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Atya ég! Ez a kép sok mindent megmagyaráz, amit nem értettem.

Nem szotkam hibázni.

(#118003) denesdr válasza fererencz89 (#118002) üzenetére


denesdr
addikt

Igen, tényleg beszédes. :K

(#118004) orbano válasza denesdr (#117998) üzenetére


orbano
félisten

Gondolom nem egy Quadral Wotanra gondoltál, vagy spendor classic 100-ra :U
ezek alatt minden pici :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#118005) orbano válasza fererencz89 (#118002) üzenetére


orbano
félisten

El se hiszem hogy ezt az embert kihívtam mérni a szobámat meg tanécsot adni pénzért :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#118006) lezso6 válasza orbano (#118005) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De nincs ebben semmi új, már nagyon régóta csinál ilyet. Pl legalább 5 éve vannak (voltak?) neki méregdrága audiofil sata kábelei meg USB kártyája, golflabda méretű órajelgenerátorral, stb.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118007) dgyuri0123 válasza cibus (#117991) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mai új árak kicsit sem normálisak. 150-200e alatt alig kapható valami az "ismert" gyártók készülékei közül. Az A5 szerintem (nagyon kb.) ez a szint. Kevesebbért csak a használt piacot tudnám javasolni, mert ott ugyanezek ~50e környékéről indulnak.

"csak a zene van"

(#118008) denesdr válasza orbano (#118004) üzenetére


denesdr
addikt

ATC SCM150ASL Pro? :DD

(#118009) lezso6 válasza denesdr (#118008) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És azzal a keresztváltás is egészen orbano-kompatibilis. :))

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118010) denesdr válasza lezso6 (#118009) üzenetére


denesdr
addikt

Es tényleg! ;]

(#118011) orbano


orbano
félisten

Tudtam, hogy betaláltok valami ilyennel :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#118012) orbano válasza lezso6 (#118006) üzenetére


orbano
félisten

Abba még bele tudom magyarázni, hogy működhet(ne) elméletben akár, szarul implementált USB fogadó oldallal, vagy mittomén. De a routernél nem tudok annyira hunyorogni, hogy ne a laposföld kategóriába soroljam.

A vér nem válik VAZZE!™

(#118013) VoidXs válasza orbano (#118012) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem is lehet, de most épp ez a divat a hitgyüliben. Egy ideig a switchek jönnek, aztán visszatérnek a kék gyöngyökhöz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#118014) Bogyó bá' válasza VoidXs (#118013) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A saját pénzüket cseszik el ilyesmire, ahhoz meg joguk van.... :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118015) denesdr válasza Bogyó bá' (#118014) üzenetére


denesdr
addikt

Egyrészt igen, másrészt ha nem lenne ilyesmire kereslet, akkor nem is foglalkoznának vele a gyártók sem és helyette lehetnének értelmesebb fejlesztések, eszközök. De ez nyilván túl utópisztikus elképzelés.
Meg hát mennyivel egyszerűbb egy ilyet bepattintani a rencerbe, mint akusztikai panelekkel és tsaival szenvedni. :D

(#118016) orbano


orbano
félisten

Most hogy itt van mindenki aki ért a hifihez megkérdezem:
Az hogy lehet, hogy ennyi kezelés után 1 és 3kHz között relatíve magas a torzítás az alatta-fölötte tartományhoz képest? Ötletem sincs, hogy merre keressem a hibát.

A vér nem válik VAZZE!™

(#118017) Bogyó bá' válasza orbano (#118016) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én a hátsó falat elbontanám, és 41 centivel hátrébb, 7,5 fokkal elfordítva építeném vissza. Ennek működnie kell! :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118018) VoidXs válasza orbano (#118016) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ott a crossover.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#118019) denesdr válasza orbano (#118016) üzenetére


denesdr
addikt

1 lehetséges ok, ami szerintem elég valószínű: ilyen a hangsugárzó.

Még egy lehetséges ok: megint a zajszintet látjuk, sajnos ismét nincs bekapcsolva a kijelzése.

(#118020) denesdr válasza VoidXs (#118018) üzenetére


denesdr
addikt

Én még crossover miatti torzítást nem láttam, legfeljebb olyat, hogy egy driver elkezd torzítani bizonyos frekin és mielőtt nagyon megemelkedne a torzítás, előtte elváltják, de a váltás körüli, kissé megemelkedett torzítást (ami a driver sara) ez nem tünteti el.
Oké, ez végülis felfogható a torzítás szempontjából nem jól megválasztott (bár lehet, hogy ettől csak rosszabb lenne, ha másmilyen lenne) crossover hozadékának, szóval így crossover.

Amúgy orbano dobozának a felső váltása 4 kHz körül van azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#118021) kutyek válasza denesdr (#118020) üzenetére


kutyek
senior tag

Elektromos értelemben én sem várnék érdemleges torzítást egy passzív váltótól. Másrészt a koherens (fázishelyes) passzív váltás érdemi akusztikai anomáliát okozhat, mivel viszonylag széles (több száz Hz is lehet váltási center frekitől és meredekségektől függően) az a frekvenciatartomány, ahol mindkét driver egyszerre szól. Itt nem elsősorban a váltó által okozott fázis-anomália az érdekes, hanem az, hogy ugyanazt a hangot hasonló amplitúdóval két forrásból halljuk egyszerre, ami egy interferencia mintázatot eredményez a kialakuló hullámtérben: bizonyos pontokon erősítik, bizonyosokban gyengítik egymást az egyes driverekből lesugárzott hullámok. A pontos mintázat a hullámhossz és a driverek távolságának arányán múlik - itt egy jó kalkulátor ennek a "crossover null" mintázatnak az illusztrálásához: [link] (eredetileg sztereó felállásról, horizontális kontextusban szól az oldal, de ugyanez a jelenség).

Ez a hatás nyilván függőleges irányban működik, és gyakorlatilag a váltási frekvencia körüli tartomány függőleges irányú szögfüggését írja le. Hangfal mérések esetén a vertikális direktivitási diagramon jól láthatók ezek a hatások. Más kérdés, hogy enyhén megnövekedett torzításként is manifesztálódhat-e az effektus - szerintem nem, de nem tudom... Viszont arról hallottam, hogy a crossoverek kialakításánál ezt is figyelembe veszik, és lehet, hogy ennek okán olyan váltási frekit / meredekségeket terveznek, amivel "szép" vertikális lesugárzási kép jön létre, esetleg annak árán is, hogy egyik v. másik driver az így meghatározott váltási tartományban már nem optimálisan zenél (pl. nagyobb a torzítás). Szóval a váltó tervezési kompromisszumaként közvetve mégis beleszólhat a végeredmény torzítási jellemzőibe is.

Az is igaz, hogy ez a hatás leginkább near-field helyzetben jelentkezik, érthető okokból kifolyólag. Szintén evidens, hogy a meredek váltású (nyilván aktív, tipikusan DSP) stúdió monitoroknál ez jóval kevésbé probléma.

(#118022) cibus válasza dgyuri0123 (#118007) üzenetére


cibus
aktív tag

Nem úgy értettem, hogy mit érhet ez most használtan, hanem úgy, ha pl ezt már nem lenne gazdaságos javítani, akkor egy új erősítő ma hol van kb árban, ami ennyit tud mint ez? Ami alá ne menjek, inkább csak feljebb? Mert ugye ebből is volt az A1 típus pl, így gondolom nem az alap fapad ez az erősítő.
Csak nem tudom hova tenni szintben, hogy ez kb mit képvisel a specifikációval..
Manapság melyik új erősítő van vele kb egy szinten?

(#118023) BIGi75 válasza orbano (#118016) üzenetére


BIGi75
senior tag

Sztem engedd el.
Hallja vki hogy 0,3 vagy 0,5 a THD?

(#118024) Dißnäëß válasza BIGi75 (#118023) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Persze.
Trióda, pentóda. :))

:N

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#118025) migabi24 válasza cibus (#118022) üzenetére


migabi24
nagyúr

Pontosan erre válszolt Gyuri :D

[ Szerkesztve ]

(#118026) lezso6 válasza Dißnäëß (#118024) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Örömóda. :K
0.5% THD = mínusz ~46 dB
0.3% THD = mínusz ~50 dB

És attól tartok a harmonikus torzítást az ember nem igazán hallja. Ha inharmonikus torzításról lenne szó, akkor viszont simán hallanánk ezeket.

Enyim (Eve SC208) gyári mérése szerint:

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118027) Bogyó bá' válasza BIGi75 (#118023) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

MOST adja fel, miután már szétszedte az egész épületet?! :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118028) denesdr válasza lezso6 (#118026) üzenetére


denesdr
addikt

Ez így túl általánosító, mert több dologtól függ a harmónikus torzítás hallhatósága, mint pl hanyadik harmónikus, mi az alapfrekvencia, páros vagy páratlan harmónikus stb. Egy ötödik harmónikus 6 kHz-nél valószínűleg nem hallatszik, mert ennek a frekije 30 kHz.
Ámúgy igen, a harmónikus torzítás állítólag nem szokott akkora probléma lenni (mert a zene maga is tele van harmónikusokkal), az intermodulációs torzítást pl sokkal kártékonyabbnak szokták említeni.

(#118029) Dißnäëß válasza denesdr (#117998) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem rossz a Driscoll, de sehol sincs egy Crystek-hez képest, vagy pláne Accusilicon.
Úgyhogy ez így egy hulladék máris. ;] ;]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#118030) denesdr válasza orbano (#118016) üzenetére


denesdr
addikt

Szóval kérjük a zajszint mutatását is bekapcsolni a grafikonra, anélkül kb értékelhetetlen a dolog! :P

(#118031) denesdr válasza Dißnäëß (#118029) üzenetére


denesdr
addikt

lol :DDD

(#118032) Dißnäëß válasza fererencz89 (#118002) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én meg most nagyot csalódtam. Aki alapvetően méricske-ember ... -> nevezzük ezentúl üzletembernek.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#118033) lezso6 válasza denesdr (#118028) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gyakorlatban (ha nem csesznek el valamit nagyon), akkor a 2. és 3. harmonikus szokott szólni, azok alig hallhatók emberi füllel.

Az IMD valóban fontosabb, csak ahhoz ugye két jel is kell, így 3D grafikont kéne rajzolni. :D

És itt jön a képbe hogy miért visszaás az, ha a felvétel tartalmaz ultrahangokat is: mert az intermodulációs torzítás miatt azok simán hallható torzítássá alakulhatnak.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118034) Dißnäëß válasza lezso6 (#118026) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én sokszor már nem tudom, mit hallok és mit nem hallok.
És a vicces, hogy még milliók vannak ezzel ugyanígy, csak ők még ott tartanak, hogy azt hiszik, hallják. :D Nem mernek felülni a vak gépre egy gyors lehozós körre :DDD :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#118035) BIGi75 válasza Bogyó bá' (#118027) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nem, nem. Nem így értettem.
Arra próbáltam ösztönözni, hogy mivel igen szép eredményeket ért el egy viszonylag rossz akusztikával rendelkező helyiségben (láttuk a panelezés előtti méréseket), most már ne grafikonokat vizsgálja, hanem élvezze a zenét:)).

(#118036) lezso6 válasza Dißnäëß (#118034) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A zenész a zenét hallja.
A mérnök a torzításokat.
A hifista a varázskavicsokat.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118037) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na, tegnap és ma bővült az én "kacatgyűjteményem" is: Beyer DT-990 Edition 600 ohm a DIY csövi headamp-hoz, és egy eredeti Hollóssy Béla állvány is jött hozzá. :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118038) lezso6 válasza Dißnäëß (#118034) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, egyébként anno linkeltem itt a zenei IQ tesztet, ez érdekes lehet. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118039) Dißnäëß válasza lezso6 (#118036) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Első kettő egyszerre pipa, szóval lényegében becoptam. :D :)) ;)

Efftike.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#118040) Dißnäëß válasza lezso6 (#118038) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Na ez klassz, meglesem. :K

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#118041) Dißnäëß válasza Bogyó bá' (#118037) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Csini !

Nálam vmi ilyesmi a cél, talán jövőre megvóna má végre... :B

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#118042) BIGi75 válasza Dißnäëß (#118041) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ez nagyon jól néz ki, de Luxorbá szerint húros hangszert nem teszünk lehallgatóhelyiségbe, mert berezonál. És igaza van :K.

(#118043) Dißnäëß válasza Bogyó bá' (#118037) üzenetére


Dißnäëß
veterán

De most még e van :)
Az állvány nem Béla, hanem IKEA. :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#118044) Dißnäëß válasza BIGi75 (#118042) üzenetére


Dißnäëß
veterán

És tényleg igaza van. :K No, mondjuk én billentyűztem vala, nem vontam, de zongorát sem fogok mellé tenni, igyexem majd törekedni erre. :DDD

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#118045) Bogyó bá' válasza Dißnäëß (#118043) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Cső csövön nem marad nálad sem! :))

Meg kellett nézzem az adatlapodon, hogy ez pontosan melyik Beyer.... :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118046) lezso6 válasza Dißnäëß (#118041) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy igazi művész workstationjén nincs ilyen rend. A valóságban tele van üres sörös meg energiaitalos dobozokkal, kajamaradékkal, kajafutáros zacskókkal, pizzásdobozokkal, üdítősflakonokkal stb. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118047) Dißnäëß válasza Bogyó bá' (#118045) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hát még ha elkészül már a "nagyvas". Azon lesz 8 a tetőn, meg 2 benne.
Sajnos addikt cuccok ezek a zenélő lámpák. :D

Szerk.: 250-es 770. Utáltam. Megszerettem. Megimádtam. Megérkeztem ezzel a kombóval jó időre most fejes terén, nincs bogár, ami bejön az ajtón kaparni. :))

#118046 képzelem, nálam most előző képemen a teás tányérka látszik, meg a szotyis zacskó széle. :D

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#118048) monroe8609


monroe8609
aktív tag

Köszönöm a sok hozzászólást, ötleteket :)
Én is afelé hajlok hogy elsőre egy jobb minőségű állványossal kezdjem.Azokat szépen a tv mellé elhelyezni. Egyébként szeretünk és szoktunk is hosszabban zenét hallgatni.A mostani jbl qva fáraszto egy idő után.Rendesen zavarja a fülünket és élvezhetetlen sajnos. Szeretjük a finomabb mélyeket,az ablakrezegtetős mély az nem a mi műfajunk,de a határozott finom mélyekre lenne igény. Nem akarom nagyon beleásni magam mert tudom hogy a határ a csillagos ég. Egy tisztességes,úgymond jómunkás, hosszabban is hallgatható,kis méllyel megtámogatott hangfalat fogok keresni :)

(#118049) Bogyó bá' válasza Dißnäëß (#118047) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én eleve a fejhallgatózást, mint önálló műfajt utálom, csak percekig voltam képes magamon elviselni az öreg Sennheiser HD-480-amat. Eddig! A tegnap reggel érkezett DT-990 egyfolytában (kaja- és cigiszünetekkel, persze) vagy 6 órát volt rajtam egyfolytában, és.... .....IMÁDOM! Gyönyörűen szól, nem kelt bennem hiányérzetet, és baromi kényelmes is.

Már bele is írtam az "önéletrajzomba".... Pfff.... :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118050) lezso6 válasza monroe8609 (#118048) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A mostani JBL valami BT cuccot takar? Azok sajnos olyanok, hogy irdatlan sok méllyel kompenzálják a méretüket. De az se olyan mély, hanem általában 100-200 Hz... :D Szóval rendes hangfalakkal annál csak jobbat kapsz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.