Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125001) lezso6 válasza johnywalker (#125000) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A hangfal modding szerintem simán működhet, pl régi, elöregedett, elavult kondik és egyéb alkatrészek cseréje újabb jobb képességűekre. Vagy újabb, de spúr szellemben készült hangfalak feljavítása, pl normális hangváltó építése bele a sima egykondis megoldás helyett vagy a nem létező csillapítás pótlása. Ennek abszolúte van értelme.

De amikor azt hallom, hogy valaki impregnálja egy többszázezres vadonatúj aktív hangfal membránját, illetve valami kókányolással (idézek!) "felbosszantja a magasat" akkor nagyon erős szekunder szégyent érzek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#125002) johnywalker válasza lezso6 (#125001) üzenetére


johnywalker
őstag

Ezzel teljesen egyetértek! :R De azt is mondhatnám hogy tisztában voltam vele.De nem mindenki gondolja így.

(#125003) blondesigner


blondesigner
lelkes újonc

Sziasztok!

Valamiféle kisebb (aktív) mélyládát szeretnék egy Denon DRA-F109 + Monitor Audio Bronze 2 + XONAR DX (optikai kábel -> PC) kombóhoz.

A fontos az lenne, hogy halkabb hangerőn (max ~25-ös szint az erősítőn) is legyen a zenéknek (teljesen vegyes az ízlésem, klasszikustól a techno-ig), játékoknak "alacsonyabb frekvenciája" - filmet nem ezen a rendszeren nézek, ahhoz majd egy másik hozzászólásban kérnék segítséget. Nekem nagyon jó a Bronze 2, csak sajnos kevésnek érződik a "mélye" alacsonyabb hangerőn, ha pedig rakok rá +bass-t, úgy kicsit már "bazárinak" érzem az összhatást. Az erősítőn van SUB OUT RCA. A szoba kb. 17m².

Használt is megfelel, csak ne legyen leharcolva, szétszervizelve, stb.
(Polk kizárva, elég volt a PSW110-es rémálomból anno.)

Nem órákat használnám, csak néha, ezért kb. max. 80 lenne árban a legfelső határ.

Elsőre erre gondoltam: Yamaha NS-SW050 (új 85, használtan gondolom 50 körül mozog)

(#125004) VoidXs válasza lezso6 (#124998) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem feltétlenül PCM. Általában 1 PCM track szokott lenni, jobb chipeken (Saturn?) 2 is.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#125005) avl


avl
aktív tag

elmeleti hatterü kerdes, hamár hangfal"mod" is téma:
peremek cseréje

en elmeletileg ugy gondolom, hogy a perem a mechanikus rendszer egyik eleme, ezert modositja a hangszoromembran mozgasat müködeset:
- közepen "rangatja elektromagnes", szel csillapit, visszafog
- akkor a szel mech.tulajdonsaga modositja a membran mozgasat

ez mekkora szerepü ? a membranszel akármiböl is van öregszik, valtozik - vagy olyanbol van, hogy nem ? hab vs. gumifajtak vs. textil mind ? regi elporladt habszel csereje hogyan modositja a hangszoro es igy hangsugarzo "tudasat" ? vagy ez csak elmeleti okoskodas, valosagban "barmilyen uj peremmel" elegge o.k. marad ? masik veglet: csak gyari peremmel ?

(#125006) lezso6 válasza VoidXs (#125004) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ahol már van valami alap PCM hangminta lejátszási lehetőség az már komoly. :D De a 8 bites hang általában az egyszerű oszcillátor alapú szintetizátor chipek hangját jelenti. Tehát pl háromszög, fűrész, négyszög, PWM, zaj, stb oszcillátor, mindféle Filter, ADSR envelope, FM szintézis valamilyen kombinációja.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#125007) tranceplanet válasza blondesigner (#125003) üzenetére


tranceplanet
addikt

[link] -JBL 260P 30cm mélynyomóval.
Ezt konkrétan már magamnak is megvenném. :K
Kissebbe nem érdemes gondolkodni, ez kb. minimum szint.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#125008) denesdr válasza avl (#125005) üzenetére


denesdr
addikt

A membránperem fontos része egy hangszórónak, ha változtatuk rajta, akkor vele változnak a hangszóró tulajdonságai is.
A leginkább tönkremenni hajlamos perem a habszivacs, ennek ellenére még ma is használják, akár drága hangszóróknál is.
Optimális esetben van gyári javítókészlet az adott hangszóróhoz, így ezzel visszaállíthatóak az eredeti tulajodnságok. Gyakorlatban viszont sokszor abból kell főzni ami van, így gyakran egy méretben passzoló, de egyéb tulajdonságaiban jó eséllyel eltérő peremet szoktak használni a javítandó hangszóróhoz.
Egyébként a hangszóró működése szempontjából fontosabb a pille (nyilván amíg jó állapotú a perem), a membrán mozgásának "feszességét" inkább ezzel szokták beállítani, mintsem a peremmel.

(#125009) avl válasza denesdr (#125008) üzenetére


avl
aktív tag

igen, ezt vágom igy

a kérdés, hogy mi a helyzet - elvileg, elméletileg - az új peremekkel, peremfelujitasokkal, nem gyári javitokeszlettel

vagy egyszerűen senki se foglalkozik így vele, mert ha nincs hát nincs, ha fel kell újítani / új perem kell, akkor az lesz (valamilyen, ha nincs gyári akkor …tényleg valamilyen, persze méretben passzoló ) hogy ez mennyire változtatja meg a hangsugit az ….kerdeses? Ismeretlen ? esetleg ismerten kicsi ?
pl. ha Mekk mester a tartossaggal érvelve gyári hab helyet gumit tesz

senki nem látott ilyenekre még mérést, elemzést?

(#125010) liszi70


liszi70
nagyúr

(#125011) VoidXs válasza lezso6 (#125006) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem annyira komoly, már a NES-en is volt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#125012) lezso6 válasza VoidXs (#125011) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De hát a NES az erősen komoly cucc volt. :D De mint írtam, a lényeg, hogy a 8 bitről nem a PCM, hanem az egyszerű szintetizált zene jut eszébe az embernek, hangminták nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#125013) Saughassy válasza lezso6 (#125012) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Yep. Itt lehet generation gap a problema. :)

(#125014) mbaker


mbaker
tag

Sziasztok!Olyan problémával fordulok hozzátok,hogy sajnos rossz helyen lakunk és szinte semmi rádió adó nem jön be.Lenne egy Onkyo T-4211 tuner..Nincs messze tőle a tv(koax kábel).Tanácsolták vegyek egy koax elosztót és kössem össze a tunerrel.Hát nekem nem talál semmi..Végig pörgetem,de semmi.Megnéztem koaxon(Tarr kft) 386,416 stb Mhz-en jönnek az adók.Tudnátok segíteni mit hogyan csináljak,vagy mit nem csinalok jól?köszi mindenkinek!mbaker

(#125015) johnywalker válasza mbaker (#125014) üzenetére


johnywalker
őstag

Megahertzen? Az műholdas frekvencia.Ha rossz a vétel különálló tetőtéri antennával próbálkoztál már?

(#125016) kutyek válasza mbaker (#125014) üzenetére


kutyek
senior tag

Tv-n nem tudod hallgatni a rádiót? Ha minden kötél szakad, illetve amíg más nincs...

(#125017) Joe123 válasza mbaker (#125014) üzenetére


Joe123
aktív tag

Egy normál rádiótunerrel szerintem esélytelen a kábeltv-n keresztül továbbított rádióadókat befogni. Ha jól rémlik a normál FM tunerek talán 108MHz-ig működnek. De még ha tudná is a frekvenciát, kábeltv-n ezeket nem normál analóg módon továbbítják, hanem digitális formában.

Talán az egyetlen járható az lehet, hogy a TV-vel fogod be és amikor rádiót hallgatsz rajta, kikapcsolod a kijelzőjét, ha tud ilyet a TV, hogy ne menjen feleslegesen.

(#125018) Tibor77i válasza mbaker (#125014) üzenetére


Tibor77i
kezdő

Valaha én is koaxon hallgattam a rádióadókat, de aztán egy-másra vette ki őket a szolgáltató. Külső FM antennával lehetne próbálkozni, de írtad hogy szinte semmi nem jön be. (sajnos ezt is ismerem, sokáig én is így jártam). Viszont a telefonokra sok rádiós applikáció letölthető (pl: TuneIn, ahol a világ összes országából hallgathatsz rádiókat kiváló minőségben, az összes magyar rádió ott van) - ha a telefon össze tudod kötni egy erősítővel (BT-vel vagy kábellel), akkor így tudsz rádiózni. Sok sikert!

(#125019) Joe123 válasza mbaker (#125014) üzenetére


Joe123
aktív tag

Letelt a szerk. idő. Közben még eszembe jutott hogy esetleg egy DVB-C set top box-al is megoldható a dolog. (Ha van rajta digit hangkimenet, akkor valamilyen DAC-ra kell kötni, ha RCA vagy SCART van rajta, akkor mehet erősítőre.)

De lehet én is inkább a feljebb említett netes megoldást választanám, a kábelszolgáltatódnál lévő magyar adók nem biztos hogy megérik a plusz kiadást.

(#125020) johnywalker válasza Tibor77i (#125018) üzenetére


johnywalker
őstag

Azért arra én kiváncsi lennék ahol nem jön be az FM rádió vétel jele, ott milyen mobil jelerősség lehet? Főleg mióta nincs 3G, csak 4.Ami még sűrűbb adóelhelyezést igényelhet.

(#125021) fererencz89 válasza liszi70 (#125010) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Köszi! :R

Nem szotkam hibázni.

(#125022) Dißnäëß válasza mbaker (#125014) üzenetére


Dißnäëß
veterán

https://radio.garden
:K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#125023) mbaker


mbaker
tag

Kint a teraszon is csak a sláger jön be...Erdekes mert nincs messze Szekszárd es mikor ideköltöztem bejött Antritt radió is...Sőt néha az Alisca is...Csaladi ház kiülős terasz...A szomszédnak is van terasza es szintén ugyan az...BT szettem van...TP-link fekete adapter..Van soundbarom is...de jobban tetszene ha régi hifimen tudnám hallgatni.Tudom neten ezer radió van és csak BT szett az erősitőhőz kötve es kész de hát az más(kint a teraszon úgy van)...A t-mobile szolgaltató remek itt de a többi elég szegényes...Lehet én vagyok körülményes de jó lenne tunert használni ha mar van a toronyhoz...köszi mindenkinek!

(#125024) VoidXs


VoidXs
Topikgazda

Esti chill.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#125025) Dißnäëß válasza VoidXs (#125024) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:K :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#125026) Joe123 válasza mbaker (#125023) üzenetére


Joe123
aktív tag

Meglévő tunerrel csak úgy lehet akkor ha kiraksz egy nagy antennát a ház tetejére és ha szerencséd van, bejön valami. Azzal a tunerrel a kábelhálózaton továbbított rádióadást semmiképp sem tudod fogni.

(#125027) mbaker


mbaker
tag

Köszönöm a válaszokat....akkor kár volt reménykednem :W

(#125028) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Viccesek néha a nem klasszikus audiofil, hanem "realista" készülékbemutatók. Ezen pl kiégtem: [link] :D :D ;]

Nem szotkam hibázni.

(#125029) lezso6 válasza fererencz89 (#125028) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

I can't hear it, you can't hear it, audiophiles have to concentrate really hard just to imagine it.

:C :C :C

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#125030) Dißnäëß válasza fererencz89 (#125028) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Fura ez a hallás amúgy.

Itt fekszek költözés után a szobában az ágyon, nyomogatom a telóm, ki van kötve egy 2.1 Genius-ra USB-C -> jack átalakítóval, nézek egy Idôkép hójelentést épp, amin egyszercsak megszólal a video-t készítô a nagy csend után. De úgy, hogy elsôre a szívrohamot rámhozza, mert kb. mintha állt volna valaki mellettem a szobában. :D Pfuh...

Ennyire "audiofilnek" kell lennie valaminek ahhoz, hogy brutál élônek hasson.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#125031) fererencz89 válasza lezso6 (#125029) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ha megnézed a videó alatti leírást, az is mekkora fricska már? :))

Disznész:
Hasonlóan meglepő élmény volt amikor elindítottam egy NFS-t a régi PC-n (10-15 éves game), a rögtönzött PC hangszóró meg egy pincében talált Philips CD-s rádiós magnó szutyok szélessávúiból készült. Mondjuk valami menü hangeffekt volt, de kapkodtam a fejem.
Nyilván nem ez a szint, mielőtt valaki félreértené. :)

Nem szotkam hibázni.

(#125032) smiti válasza smiti (#124963) üzenetére


smiti
addikt

Bocsánat, kissé elmaradtam a beszerzésben.... De most felbukkant a közelemben egy Canton LE600 ... Ezt ismeritek esetleg, érdemes megkockáztatni egy ilyen öreg berendezést?

(#125033) fererencz89 válasza smiti (#125032) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

40 pénz?
Nyilván rizikó ilyen idősen, de van piaca, ha rendben van, megéri. Sokan kedvelik a korabeli hasonló (akár Braun) dobozokat. Néztem képeket, pl a váltó is egész tisztességes, nem egy belépő modell volt ugye. Többnyire fólia kondik (jó sok) vannak benne, talán igy ezek a hangfalak még hozzák is a gyári közeli adatokat. Ha pl frissíteni kell a váltókat, az egy tucat kondi. Olcsó alkatrészből sem olcsó, drágából meg egy vagyon a művelet.

A hangszórók meg egy külön mise.

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#125034) smiti válasza fererencz89 (#125033) üzenetére


smiti
addikt

Igen, most annyi lenne. Meg ugye nem kell órákat utazni érte...

De pont ezek a dolgok amik vissza tartanak az ennyire " öreg " cuccoktól. Igaz a sztereó rendszerem sem mai gyerek, de mégsem egyidős velem mint ez a hangfal.

(#125035) BIGi75 válasza fererencz89 (#125033) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nekem is van egy 40 éves Hitachim eredeti állapotban. Azt honnan lehet tudni, hogy esetleg frissíteni kell a váltókat, cserélni kell a kondikat?

(#125036) ktommy91 válasza BIGi75 (#125035) üzenetére


ktommy91
addikt

Elméletben: Kiforrasztod egyesével az elkókat és megméred a kapacitásukat. Ha nincs 10%-on belül, akkor csere.
Szerintem: Ha szereted a dobozokat és úgy gondolod, hogy megérdemlik a törődést, akkor szétszeded, felírod a kapacitásukat, rendelsz bele sonopart-ról sima jantzen elkókat, esetleg ha a magasnál fólia van, akkor azt is és felújítod a váltókat.

Nincs kerítés.

(#125037) fererencz89 válasza smiti (#125034) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Meg kell hallgatni.
A rizikó ott van minden használt terméknél, sajnos kortól függetlenül (magyarán pár éves esetén is).

BIGi75
Ez jó kérdés... Én a Bonsai-nál nem különösebben vettem észre "hibát", de mint kiderült, a Tesla elkók már csereérettek voltak. Ja nem csak füllel, mikrofonnal sem. Talán viszonylag spéci eset a váltó, lehet, hogy nem volt annyira "érzékeny" a hibára.
A kondikat ki kell műteni, ha mérni akarod, akkor meg már... :)
Amúgy meg, ha jónak ítéled, nem kell bántani feltétlenül.

Mondjuk ezeknél nem igen nyúlsz mellé, ha cseréled. :K

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#125038) ktommy91 válasza BIGi75 (#125035) üzenetére


ktommy91
addikt

Itt van kép, de sajnos az egyik nem látszik.
A magason elkó van, azt cserélném ilyenre: [link]
Van egy elkó 10 mikrós: [link]
Én cseréltem az ellenállást is az enyémben, ez a tiédbe való: [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#125039) BIGi75 válasza ktommy91 (#125038) üzenetére


BIGi75
senior tag

Köszi srácok, fülre, mérve én sem hallottam hibát, jó hangú dobozoknak gondoltam, mikor elraktam. Egyenlőre maradnak akkor gyári állapotban (bár a kora miatt előbb/utóbb biztosan bele kell nyúlni).

(#125040) Fercsa


Fercsa
senior tag

Irdatlan sok idom lenne, egyszer ugy bevallalnek egy retro doboz felujitast :))

Ha ilyened (BIGi75) van vagy ilyet vennel (smiti) es a kesobbiekben szeretnel rajta javitani:
Elso, hogy bemernem a hangszorokat mikrofonnal, aztan szivrohamot kapok a gorbektol :D Viccen kivul en tovabbra is azt mondom, hogy 10+ eves hangszoroknak nincs eselye egy maihoz kepest.

Nagy sarkitassal feltetelezzuk rendben vannak, jol szolnak. Ebben az esetben kicserelnem a kondikat, ellenallasokat a hangvaltoban, ahogy a tobbiek ajanlottak. Utana johetne a doboz rendben rakasa es megerositese. Kipucolas utan az belso elek megerositese es keresztmerevites, majd johet bele egy kis bitumen lap es szovet csillapitas. Ezeket par ezer forintbol meg lehet csinalni.

Ha esetleg lenne ra tovabbi penzmag akkor lehetne tovabb lepni.
-aktiv erosites dsp-vel. Monjuk ez [link] + PC/minidsp/barmilyen kinai DSP modul
-hangszorokeszlet cserevel

Vegig lepve ezeket a lepcsoket eljutunk oda, hogy megerte-e belerakni idot es/vagy penzt ezekbe a dobozokba? Ha tanulas, tapasztalat szerzes vagy esztetikai szempont akkor mindenkepp :)

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#125041) Fercsa válasza mbaker (#125014) üzenetére


Fercsa
senior tag

Koax-on csak akkor jon valami, ha ezt a szolgaltatod tamogatja. Jelen esetben ugyfest nem. Fel kell hivni oket, hogy nincs-e lehetoseg ra, mert nem egy nagy dolog raultetni par radio adot az also frekvenciakra, FM88-108Mhz.

Amit jelen esetben tudsz tenni az az, hogy felraksz egy iranyitott antennat a tetore.

En is szoktam meg radiozni, kis nosztalgia nem art. Sok sikert!

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#125042) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Meglepő forrásból, meglepő tanulsággal egy videó a különböző nyomású PF lemezekről: [link]

Nem szotkam hibázni.

(#125043) denesdr válasza fererencz89 (#125042) üzenetére


denesdr
addikt

Először azt hittem, hogy csak én hallom egyformának őket. :B
Aztán persze simán lehet, hogy ugyanazt a lemezt halljuk minden esetben, na de ne feltételezzünk egyből átverést. :U

(#125044) smiti válasza Fercsa (#125040) üzenetére


smiti
addikt

Nem tudom, hogy a Vintage vonal erőltetőinek nagy része tisztában van- e ezekkel a dolgokkal?
Mert sokan azt tudják szajkózni, hogy ne vegyek újat csak a régiek jók....

Én hozzá nem értőként köszönöm ezt a részletes kifejtést, szerintem át is gondolom ezt a sztorit. :R

De ami volt más fórumokon, talán nem olyan öreg hangfalak ajánlása mint pl. Focal Jmlab Chorus 707 vagy egy B&W Bowers & Wilkins 602 S1 is felejtősek?

(#125045) fererencz89 válasza smiti (#125044) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Én azért nem venném egy kalap alá az ~50 és a ~20 éves dobozokat. Ha mondjuk a mindenkori átlagfizetéshez mérjük a hangfalak újkori árait, manapság "többet" kapunk mondjuk 1 havi fizetésért, mint 30-50 éve. Az utóbbi 5 évre ez nem feltétlen igaz.
Elkalandoztam kicsit. De ha nem egy "legendát" veszünk, akár jól is járhatunk. Az idő maró múlása is egy faktor. Aranyat nem könnyű találni, sokáig kell keresni, vagy sok pénzért megvenni. Ha kis pénzből akarsz jót (szerintem), akkor 10-25 éves, nem felkapott, de újkorában magasabb kategóriájú dobozt vennék.
Szerintem az a B&W széria jó de túl van árazva a piacon. Fehér_ember-féle Focal Profile 908 van 140ezerért, új ára 1590€!! A chorus 350€ volt.
Az én dobozaim Sonus Faber Concerto / Concertino között voltak azt hiszem árban, talán ötöd áron vettem. Stb.

Kicsit frissebb, amit pl kipróbálnék: [link]

Nem szotkam hibázni.

(#125046) tranceplanet válasza Fercsa (#125040) üzenetére


tranceplanet
addikt

Azt tegyük hozzá ezek a tuning tevékenységek soha nem a megtérülésről szóltak, ehhez fanatikusnak kell lenni. Esetleg kell lennie valami személyes kötődésnek az adott hangfalhoz. Azt nem vonom kétségbe, hogy van pozitív hozadéka a tuningnak.

Én személy szerint egy új vagy pár éves terméket választanék, ami alapból is tisztességes, nem kell hozzányúlni. Ahogy írtad is egy plusz szavazat az aktív váltásra, itt kikerülhetők a passzív váltás hátulütői. Itt jön képbe még a DIY vonal, mert akkor minden alkatrészt te válogathatsz össze. :)

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#125047) denesdr


denesdr
addikt

WiiM Amp tesztje az ASR-en: [link]

(#125048) BIGi75 válasza Fercsa (#125040) üzenetére


BIGi75
senior tag

Egyszer szivesen belevágnék egy ilyen tuning manőverbe, de az nem ezzel a dobozzal lesz. Ezt inkább eredeti állapotában szeretném megőrizni. Persze lehet, hogy 1-2 elkot előbb-utóbb cserélni kell vagy kellene már most is. Első Hifi élményem ( a bevésődés) a '80as évek végén volt egy Hitachi toronnyal. Pár éve összevadásztam a tornyot HA-3700 alapra ( +deck, tuner, lemezjátszó) itthonról/ebay-ről a HS-3 hangfallal. Az emlékeim része, nem buherálom szét, még ha esetleg jobb is lehetne a hangja, akkor sem.

(#125049) ktommy91 válasza Fercsa (#125040) üzenetére


ktommy91
addikt

-

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#125050) tranceplanet válasza denesdr (#125047) üzenetére


tranceplanet
addikt

:C Erin és Andrew Robinson lehúzták kicsit.

És kint van a Fosi Audio ZA3 is: [link] :)

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.