Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) audi100td válasza Tristis (#20999) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kösz a tippet, keresgélek, hogy van-e eladó, egyébként hogyan tudnád jellemezni a karakterét? A szép mélyek nekem mindenképp fontosak lennének, persze nem a többi rovására. Egyébként NAD 3020-ról mi a vélemény? korábban elég sokat ajánlották.

zodo: nézem, köszi

[ Szerkesztve ]

(#21002) bkercso válasza partymaci (#20997) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az X-Fi Music-ban is van DAC (másként nem szólna :) ), így ha annál jobbat veszel ,akkor biztosan.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21003) MC Pite válasza bkercso (#20998) üzenetére


MC Pite
veterán

Hja, arra nem jöttem rá hogy a 2 végén hogy legyen minél jobb az érintkezés, mert merev, 4 felé álló kábeleket nem lehet olyan szépen összefogni, mert kör alakba tuszkolni... Meg a másik, hogy olyan van/olyat látok amik feliratozottak (méter, stb). Persze, nem olyan fontos, de mégis jobb lenne vmit nem szürke, nem feliratos.

Amúgy a koax jelen esetben ütné a 2páros csavartat?

féloff: Arra marha kíváncsi leszek hogy a mély nélkül mit produkál a diamond, a 16os közép marhára nem tűnik logikus húzásnak; még a 2×13 mélyközép is lehet jobb lenne - legalábbis 86dB az elég lusta, bár ehhez képest elég jókat írnak róla. Az egyik linken úgy tűnt legalább leválasztották zártan; de sztem az optika oltárán áldoztak csak...

NAD3020 a PMA320-al van egy lapon emlegetve, helyenként az olvasni hogy a denon picivel jobb. De mivel a 360 javított verzió, több van belőle és olcsóbb, nálam le is került a listáról a NAD.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#21004) bkercso válasza MC Pite (#21003) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tudom, melyik a jobb.
CAT kábeleket egyféle szigeteléssel gyártanak, azt hiszem.
Amúgy egy harapófogóval szépen össze lehet őket csavarni, aztán a szigeteléshez közelebb összeforrasztod az ereket, a végén meg befogod a rezet a csatlakozóba. Légy kreatív! ;)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21005) partymaci válasza bkercso (#21002) üzenetére


partymaci
aktív tag

értem már, köszönöm!

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#21006) Tristis válasza audi100td (#21001) üzenetére


Tristis
őstag

Ez egy nagy méretű zárt doboz. Nagyon-nagyon sokáig etalonnak számított a hifis világban. Hangkaraktere természetesen a doboz típusából fakad. Gyengébb erősítővel finoman mélyorientált (nem bírja megfogni az erősítő a nagy membránt), de nem zavaró. Elhelyezésre nem kényes. Zártsága miatt elég gyors doboznak számít és nagyon-nagyon zenei. Asszem KMT-nek volt HB1-gye, Ő majd megmondja neked, én csak egyszer hallottam egy rendszerben. :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#21007) audi100td válasza MC Pite (#21003) üzenetére


audi100td
nagyúr

Leütöttem egy PMA-360-at 17k-ért vaterán. :)

Tristis: köszi, írok neki privit :)

[ Szerkesztve ]

(#21008) Tristis válasza audi100td (#21007) üzenetére


Tristis
őstag

Hát ez gyors volt. Kondenzátor csere javasolt majd, ha hosszú távra tervezel, esetleg meg kell nézetni. Ha nem lesz mély hangod, vagy hogyha pufogós lesz a hang, akkor valszeg kondi baj lesz. Erre majd figyelj oda! Nem fiatal gépek ezek, de pár kondit kicserélni nem egy hatalmas összeg és nagyon meghálálja, csak erről keveset beszélnek! Érdemes megnézetni egy szakival. :R
Használd egészséggel!

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#21009) audi100td válasza Tristis (#21008) üzenetére


audi100td
nagyúr

Rendben, köszönöm. :R

(#21010) bkercso


bkercso
nagyúr

Milyen szélessávú, 8cm-es hangszórót ajánlanátok 10-20k/pár áron? 160Hz-től kellene dolgozniuk 2 literes zárt dobozban, és semleges, színezetlen hangot keresek. Jazz és klasszikus menne rajtuk főleg, de gondolom a színezetlen hangzás nem áll rosszul senmmilyen zenének.
Most Visaton FRS8-asaim vannak.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21011) bajnokpityu válasza Tristis (#20999) üzenetére


bajnokpityu
félisten

csak épp nem mélyerős.
monitorokból lehetne csemegézni,de nemigen tudok dögös monitort.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21012) bajnokpityu válasza zodo (#21000) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ja,jók.de nem a 20as végűek :)
azaz hangjáról nem sok tudomásom van.csak épp hivox-szal húzuk szájunkat,hogy egy korrekt konstrukciót kiheréltek. 260-300W helyett 120W táp,tápkondik fele se,stb...

bkercso: "CAT kábeleket egyféle szigeteléssel gyártanak, azt hiszem." szerencsére nem.és nem tudok ajánlható cat5öt cat6ból van egy 600Ft/méterért meg cat7ből egy másik 1000Ft/méterért,amit inkább ajánlanék.

"A bi-wiring -et meg szerintem néha keverik a bi-amp-pal. Ez utóbbinál hangszórónként vagy egy-egy erősítő, és ekkor tényeleg dupla kébel kell. De a bi-wiring arról szól, hogy egy páron viszed az áramot, egy másik párral meg méred a hangfalnál, és arra szabűályoz az erősítő, így kiejtve a kábelen keletkező hibát" na ezt nem értem.

biwirét úgy szokták(h erősitő oldalon azonos pólusról indul mind a 2 ér). v készüléken belül,v azon kivül közösitettek. nem sok értelme van,inkább vennék 2x olyan drága sima kábelt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21013) Sir Fisher


Sir Fisher
tag

üdv,
egy kis segítséget szeretnék kérni. Egy kollega elfekvő készletében lapult ez a csöpség: Sony-TAV710 - http://audioidiots.com/merk.apparaat.php?apparaatID=142.
Hangjától nem ájultam el, viszont kicsi, pont befér az egyik polcra, teszi a dolgát (nekem egyenlőre CD lejátszóra kötve zene hallgatásra és médialejátszóra kötve filmnézésre kell egy raltíve kis szobába -garzon).
Egyenlőre egy régi Vidi hangszórón van de tervezek egy kompaktabb polc hangszórót venni: Dali Concept vagy Magnat Monitor 220.
Kérdés kb mennyi a reális ára ennek az erősítőnek? Túrtam a vaterát, expresst és nem érzem hogy 15Knál többet érne.
Szerintetek?

Öt sört mindenkinek!!!

(#21014) bkercso válasza bajnokpityu (#21012) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az a bi-wiring, aminek értelme is van úgy működik, mint a 4-pontos mérés.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21015) Sylver001


Sylver001
csendes tag

Adott egy Behringer MS40.
Első nekifutásra ehhez szeretnék egy ablakremegtető, polcmozgató mélynyomó kötni ésszerű költséghatáron belül: 60 e. Ft-ig
Technikailag megoldható-e, összeköthető-e a történet?
ill. fog-e jól működni?

Második blikkre:
Szeretnék egy olyan hangszórót, ami mindazt tudja, mint a Behringer MS40, csak sokkal nagyobb teljesítménnyel (beépített erősítő, fejhallgató kimenet, optikai kimenet - tiszta magas, közép és hardcore sub bass).

Néztem a Behringer B2031A-t ill. a B3031A-t, de stúdió hangfal lévén, sem headphone kimenet, sem beépített erősítő nincs, így arra még külön kéne költenem.

Mit tudnátok a fentieknek megfelelően ajánlani?

(#21016) Patice válasza Sylver001 (#21015) üzenetére


Patice
nagyúr

Számítógépről kapják a forrást? Ha igen, akkor milyen hangkártyáról?

60e-ig használtan jó sub-okat lehet találni. A hangkártya egyik bemenetére rákötöd, belövöd a vágási frekvenciát a mélyre és a Behringerekre is. Pont. :))

Ha a behringereket is akarod cserélni és hasonló a cél, akkor mélyebben zsebbe kell majd nyúlnod. (pl. Genelec stúdió monitorok).

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21017) kali válasza Sylver001 (#21015) üzenetére


kali
legenda

a b2031a és a b3031a is aktív hangfal, így rendelkeznek beépített erősítővel!

(#21018) Sylver001


Sylver001
csendes tag

@Patice
Elsősorban Xbox360-ra játszani kellene a config
Samu HDTV-re van kötve RCA kábellel (piros-fehér)
A mai játékok tudják hozni a brutál hangokat, de érezni, hogy ahol az MS40 magas és közép hangja még menne, ott a sub bass már elfogy és kevés - nekem - :-)

Ha az MS40-nel kötöm össze a mélynyomót optikai kábellel, fog-e jól működni?
Ha a hozzáadott mélynyomó rajta van, akkor az kiiktatja a gyári mély hangszórókat, vagy azok párhuzamosan mennének a hozzáadott mélynyomóval együtt?
Ha utóbbi, akkor: Kezdjek félni, hogy a plusz mélyláda teljesítménye bírná, de az MS40 mély hangszórói meg szétrobbannak?

@kali: a B2031-en azt látom, h nem tudnám elkerülni a plusz erősítő vásárlását, mert nincs headphone kimenet. Jól gondolom?

(#21019) kali válasza Sylver001 (#21018) üzenetére


kali
legenda

ezeken nincs fejhallgató kimenet, de mivel aktív hangfalak, így vagy külön csak fejhallgató erősítő kellene, vagy egy keverőt bedobni eléjük - egyik ismerősnél usb csatolással is rendelkező keverőt szereztem a konfighoz, arra kötöttem rá neki; notebbok, xbox 360, médiabox, tv...stb, és ezekről a hang mind a keverőbe megy, majd onnan az aktív hangfalakhoz, így úgy és azokat használja - akér egyszerre is -, ahogyan csak szeretné, illetve a keverőn van fejhallgató kimenet is, minden, a keverőre csatlakoztatott eszközt rányomható!

[ Szerkesztve ]

(#21020) Patice válasza Sylver001 (#21018) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor ha jól értelmezem a jel útját:

Xbox --> HDMI kábel --> TV --> TV hátlapján sztereó kimenet RCA csatikkal --> 2 RCA-2RCA kábel --> Behringer MS40

Amit javaslok:

TV hátlapján a sztereó kimenetre bekötsz két RCA Y kábelt. Ez csatornánként ketté osztja majd a jelet. Mindkét csatornát ezután ugyan úgy rákötöd az MS40-re. A másik két RCA-t meg felhasználod még egy 2RCA-2RCA kábellel bekötöd egy olyan mélynyomóba, aminek van ilyen sztereó vonalszintű bemenete. A vágást meg elintézi a mély elektronikája. :))

A Polk Audio PSW110-esnek van pont ilyen bemenete és újonnan is kapni 60k-ért. Állítólag elég mélyre le tud menni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21021) eclipse006


eclipse006
őstag

Üdv mindenkinek!

Egy ideje hanyagolnom kellett a hangcuccom, de végre újra hallgathatok zenét. :) Úgy gondolom, hogy eljött az ideje a hangfalak hangváltóinak felújítása. Nézegettem Mundorf kondikat, ezek jó fajták,ugye? Eredetileg Wima van bennük, de a hangfalak már több mint 30 évesek ezért is szeretném kicsit felújítani őket.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#21022) Patice válasza eclipse006 (#21021) üzenetére


Patice
nagyúr

Jaja, Mundorf vagy Bennic (@ Kácsa-Audio) kondik is nagyon jók

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21023) eclipse006 válasza Patice (#21022) üzenetére


eclipse006
őstag

A Kácsától már rendeltem cuccokat korábban, meg voltam elégedve velük, a Mundorf illetve Bennic kb. hasonló szinten van? Mundorf-ról hallottam jókat.
Most néztem meg a paramétereit az eredeti 10 uF-es . A tűréshatáruk a gyáriaknak +-10%. Az nem gond vajon hogy pl. a kiszemeltnek 3%?

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#21024) Patice válasza eclipse006 (#21023) üzenetére


Patice
nagyúr

Mundorf jobb tűréssel dolgozik +- 3%, Bennic +-5%. Itt a kisebb érték a jobb. Minél kisebb a tűrés, annál pontosabban teszi a kondi a dolgát. Ha a pénztárcád megengedi, akkor Mundorf. :)) (Ha nem sok darab kell belőle, akkor bőven tűrhető szerintem az árkülönbség) :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21025) Lotusz


Lotusz
tag

sziasztok, tudnátok segíteni, hogy 180k körül milyen sztereó rendszert (sztereo rádióerősítő + hangfalpár) érdemes venni? főleg zenehallgatásra, de az se baj ha a filmek szépen szólnak rajta.
:R

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#21026) Patice válasza Lotusz (#21025) üzenetére


Patice
nagyúr

Használt szóba jöhet? Álló vagy állványos hangfalakra gondoltál? A forrás megvan, vagy még annak is bele kell férnie a 180k-s keretbe? (Mondjuk egy CD játékos.)

MOndjuk:

Cambridge Audio Azur 340A SE (vagy Rotel, NAD, Onkyo, Denon, Marantz sztereó erősítők)

+

Monitor Audio RS1
vagy ezekből egy pár:
B&W 601 S2

+

megfelelő kábelek.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21027) eclipse006 válasza Patice (#21024) üzenetére


eclipse006
őstag

Ááá értem, köszi! :R
Jelenleg megengedi a pénztárcám, hogy a jobbat vegyem, 4db kell összesen, szóval meglepem magam vele. :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#21028) Dorian


Dorian
félisten

Újra meg kell nyitnom a múltkori vitát, most kezdtem próbálgatni:

Ramdisc-be bemásolva egy zenét bizony máshogy szól, mint HDD-ről. Hogy jobban-e az azonnal nem jött le, de próbálgatom. Ne kérdezzétek mi az oka, én sem hittem. (Egy korábbi próba alkalmával a portable-Foobar ramdiscről és a vinyóra telepített Foobar közt egyébként nem vettem észre különbséget).
Pedig a Foobarban 1024000kB-ra van állítva a "full file buffering" tehát amúgy is memóriából játszaná.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21029) Patice válasza eclipse006 (#21027) üzenetére


Patice
nagyúr

Jöhet a mod-ról majd egy kis bemutató. :C + teszt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21030) eclipse006 válasza Patice (#21029) üzenetére


eclipse006
őstag

Mindenképp szeretnék egy kis véleményt írni, képekkel, csak jöjjön majd meg a cucc.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#21031) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Most, hogy megvan az erősítőm is, elkezdtem hangkártyákat nézegetni, mert nem vagyok megelégedve az X-fi-vel. Konkrétan nem hallok különbséget az alaplapi és az X-fi között. Tegnap egész nap egy Zune HD-ról hallgattam zenét, és lehet velem valami komoly baj van, de szerintem szebb hangja van, mint az xfi-nek.

Milyen hangkártyát érdemes vennem? Egy barátom megvenné az x-fi-t 15 körül, és max. egy 10-est még rá tudok dobni.

(#21032) Lotusz válasza Patice (#21026) üzenetére


Lotusz
tag

ja bocs azt elfelejtettem írni, hogy használtat nem szeretnék, állóra gondoltam leginkább és forrásból ha van egy 1-2 éves philips dvd lejátszóm, azt gáz lenne rákötni, tehát érdemes lejátszóból is egy jobbat venni? :R

http://www.netdepo.hu/harman-kardon-hk3490-+-jbl-es80-2491.html/hun/

egy ilyet néztem pl, ehhez mit szólsz?

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#21033) Dorian válasza Dorian (#21028) üzenetére


Dorian
félisten

Nagyon minimális a különbség, tulajdonképpen csak egy kis részletet egymás után meghallgatva tűnik fel. Valamivel izgágább vinyóról és nyugodtabb ramdiscről. De olyan kicsi a különbség, hogy nekem azt hiszem nem éri meg mindig átmásolgatni az aktuális albumot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21034) Patice válasza Lotusz (#21032) üzenetére


Patice
nagyúr

Lejátszóból is inkább kimondottan CD játszót érdemes venni szerintem, mert nem hiszem hogy a DVD lejátszónak olyan jó hangja lenne. 8esetleg elviszed tuningoltatni. :)) )

A linkelt kombót meghallgatnám vásárlás előtt, lehet hogy más komponensekből jobb hangminőséget tudnál kihozni. Talán az a legjobb, ha kérsz időpontot és elmész hallgatózni az üzletbe és ott is megmondod mit szeretnél és hogy mennyi pénzed van rá. Vigyél saját, jól ismert, ezerszer hallott forrást és azzal kérd a meghallgatást, hogy tudj viszonyítani.

A rádió mindenképpen fontos az erősítőbe?

A kábelekről se feledkezz meg! Ha minőséget akarsz, akkor azok is jópár ezresbe fognak majd még kerülni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21035) MC Pite


MC Pite
veterán

Aham. Azt se felejtsük el, hogy normális cat5/6 kábelt nehezebb beszereznem mint fenti koaxiális/csavart kábelt (vidéki user). Ha így is utp, tudtok konkrét boltot, típust ami esztétikailag is ok?
Árnyékolás szvsz nem kell, mint említettem, a szobába csak egy izzó lesz ezen kívül. :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#21036) bkercso válasza Patice (#21020) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát csak ebben az esetben a hangerőszabályzás nem lesz közös. Én az erősítő kimenetéről hoznám ki a hangfalkimeneten a jelet, azt is tudják fogadni az aktív subok.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21037) bkercso válasza MC Pite (#21035) üzenetére


bkercso
nagyúr

Rádiók se foghatók a szobádban? De jó neked! :) (Azt is összeszedi és a visszacsatoláson át rájut az erősítőre és intermodulációs torzítást okoz. Ha már nagyon high-endet szeretnél, jobb az árnyékolt kábel. :K )

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21038) Tristis válasza Patice (#21026) üzenetére


Tristis
őstag

Az lenne az utolsó, hogy 180k-ból CA erősítőt vegyek meg Bower hangfalat.. :F

Főleg úgy, hogy előtte ilyened volt még két hete és úgy van kiokoskodva ez a tanács:
"A TV-m és a jelenlegi "audio szett" a köríves fal előtt van egy nagyobb fiókos szekrényen. Kb. a konyha felé néz az egész. Előtte van két fotel kb. 2-3 méter távolságban."Véletlenül" pont ezen a helyen a basszushangok rezonálnak, de kb. pont annyira, hogy a kis tuningolt Genius 1250x dobozok mélye pont elég nekem :DDD" 2011.11.17
A kérdés az, hogy két hét alatt mi az a tapasztalat, ami alapján képes vagy érdemben segíteni másoknak. :F A legjobb szándékkal írom ezeket, de itt azért többszázezer forintról van szó.. :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#21039) MC Pite válasza bkercso (#21037) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát elég gyengén :Đ Hja, erre nem gondoltam, bár nem tudom mennyire jelentős. Ok, szal a jobbik cat6 neve/esetleg beszerzési helye érdekelne (remélem véletlen se hoznak ilyet vidékre - megkérdem, és ha nem, sztem koaxális 2,5öst hozzácsapom a kábelrendeléshez). :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#21040) eclipse006


eclipse006
őstag

Megrendeltem a kondikat, nem tudom, hogy soknak számít-e 7000Ft, ennyit szerintem bőven megérdemelnek a hangfalaim. :B

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#21041) Patice válasza bkercso (#21036) üzenetére


Patice
nagyúr

Az aktív dobozok miatt nincs szó külön erősítőről. Meg nem hiszem, hogy azokhoz a Behrigerekhez van táv.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21042) AMDFan válasza Dorian (#21033) üzenetére


AMDFan
addikt

ABX-eld le, és kiderül, hogy valóban hallod-e a különbséget vagy csak placebo.

(#21043) Patice válasza Tristis (#21038) üzenetére


Patice
nagyúr

Az amit linkelgettem csak egy példa volt. Nem kötelező azt megvennie. Utána írta a kérdező, hogy nem jöhet szóba használt + álló hangfalakat szeretne.

Nem azt írtam hogy az a tuti amit Én mondok. Nem mondtam neki olyat, hogy azt vegye. Próbálom arra buzdítani, hogy hallgassa meg vásárlás előtt az összeállításokat.

A 11.17-ei hozzászólásomban csak leírtam, hogy jelenleg milyen szar akusztikai környezetben vannak a cuccaim. Előtte pont Én is hangfalak után érdeklődtem itt a fórumban, hogy milyet érdemes venni, ill. az általam kiszemelt típusok iránt kérdezősködtem meghallgatás előtt, hogy valaki hallotta-e már őket, mert Én is sztereó rendszer összeállításában vagyok benne.

A genius dobozok még most is megvannak, de csak a passzívakat használom még egy NAD erősítőre kötve, amíg nem érkezik meg az utód. Amint megjön a decemberi fizum megyek a lezsírozott Dali Ikon 1 MKII-es falakért, mert azok tetszettek meg nagyon a NAD-dal párba rakva.

Ez előtt volt szerencsém hallani xtremetuning fórumtársunk rendszerét is. Azóta értem, hogy mit jelentenek azok a fogalmak, amit a tesztek olvasásakor szoktak használni. "Térérzet", "dinamika", "részletesség", "színpadkép", "jelenlétérzet", stb. Referencia élmény volt. :C :R

Érdemben nem biztos, hogy segítettem a kérdezőnek, de legalább válaszoltam, mert az Én kis szubjektív véleményem szerint az az irány amit belinkelgettem járható út.

Ismételm: szubjektív véleményem. Nem kell rám hallgatni. Sőt. A véleményünket, tanácsunkat kérte. És mint tudjuk az olyan, mint a segglyuk, van mindenkinek. :D

Ha tudsz jobbat, akkor írj Te is ajánlatot a kérdezőnek és azzal építsd a topikot és ne a fejlődésben lévőt kérd számon! :B

Aztán majd eldönti hogy kire hallgat. Legjobb esetben hisz a saját fülének.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21044) KMT válasza Lotusz (#21025) üzenetére


KMT
addikt

Ez már van akkora keret, hogy fogd magad, és elmenj jobb helyekre hallgatózni. :) A hifi elég szubjektív, ne várd azt, hogy más megmondja a tutit.

(#21042) AMDFan
Ha a foobar-os abx-re gondolsz, akkor ez nem fog menni.

(#21045) Dorian válasza AMDFan (#21042) üzenetére


Dorian
félisten

Igazából értelmét sem látom olyan kicsi a különbség, erre már hangilag emlékezni nem tudok, ugyanazokat a zenerészleteket váltogattam közvetlenül egymás után, csak így érzékelhető, meg is untam.

Viszont valószínűleg gránittalanítok, most, hogy kiszedtem a hangfalak alól, nincs az a kissé fényes hangja. Még jó, hogy drága pénzért vágattam...

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21046) Tristis válasza Lotusz (#21025) üzenetére


Tristis
őstag

Egy lánc úgy épül fel, hogy forrás, (digit ic, DAC,) interconnect kábel, erősítő, hangfalkábel, hangfal. Rádióerősítőt senki se fog szerintem neked ajánlani, hasonló árkategóriában jelentősen elmaradnak nem rádiós társaiktól.

Azt szokták mondani, hogy a rendszerben a kábelek ára ne haladja meg a 10-15%-ot. Jelen esetben tehát 25e Ft mondjuk. Ebből 18-7e Ft-os arány a hangfalkábel javára jó lehet (hossz miatt jön ki ez az árkülönbözet.

Jónak mondható források elég olcsók, mind hangkártyák, mind cd lejátszók, mind SACD lejátszók körében (média lejátszók körében is?! tudja fene!).

Én így költenék a helyedben nagyságrendileg:
Forrás: 30 (Lupus DAC beleférhet egy Kenwood 4020-tól felfelé futóművel, akkor kicsit kevesebb jut másra)
IC kábel: 7
Erősítő: 65
Hangfalkábel: 18
Hangfal: 60

Azt szokták mondani, hogy a hangfal azonos árban általában tudja azt, ami előtte van. Én azt látom, hogy 50-60e Ft alatt kivételes esetekben lehet találni megfelelő hangfalt, mert nagyon nyilvánvaló hibákat csinálnak a hangfalak, ami fájdalmas. Ezt tudom mondani iránymutatásként. Kezdj Erősítővel és forrással, úgy vegyél hangfalat, majd legvégén költs többet kábelra. :R

Erősítőbe valami 1990-es évek elején gyártott felsőkategóriás vasat javaslok iránynak. Hangfal zenefüggő nagyon-nagyon, forrásnak hangkártyát (később nagyon jól lehet DAC-cal bővíteni). Kábelnak nagy tisztaságú rezet először.

Jajj és nagyon sokszor fordul elő, hogy a rossznak ítélt hangfalt cserélgetik, pedig attól hogy az adja ki a hangot, még nem azzal van a baj. :R

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#21047) #71562240 válasza eclipse006 (#21040) üzenetére


#71562240
törölt tag

Végül a Mundorfok lettek? Korábbi kérdésedre: az csak jó, ha minél kisebb a tűrésük.

A Wima kondikhoz nosztalgikus emlék fűz, egy korábbi erősítőmben olyan tápkondik voltak, ráadásul 2x40000mF, ami azt eredményezte, hogy az erősítő kikapcsolása (vagy konnektorból kihúzása) után még 5-10 másodpercig teljesen zavartalanul szólt a rendszer. Kis hangerőn még 10 másodpercnél is tovább.

[ Szerkesztve ]

(#21048) AMDFan válasza KMT (#21044) üzenetére


AMDFan
addikt

Ja tényleg :) De az eredményre attól még kíváncsi lettem volna ;]

(#21045) Dorian: kizárt, hogy van köztük különbség

[ Szerkesztve ]

(#21049) eclipse006 válasza #71562240 (#21047) üzenetére


eclipse006
őstag

Igen-igen, Mundorf lesz az utód.

Azért az kemény hogy még utána is szólt egy kis ideig. :) Nekem is vannak hasonló emlékeim régről, de az egy rádió volt, ami még működött hasonlóan pár másodpercig áramtalanítás után.

Egyébként szerinted fölösleges dolog a kondi csere a hangfalaimban, vagy hasznos? Nagyon régiek már mint írtam korábban is, és már úgy érzem, hogy nem ártana nekik ez a kis újítás. Egyébként már mindegy, mert megrendeltem, de azért kíváncsi vagyok a véleményedre.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#21050) #71562240 válasza eclipse006 (#21049) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hogy hasznos volt-e, az majd csak utólag derül ki, de mindenképpen erős esély van rá, hogy ilyen öreg kondik lecserélése eredményes lesz. Aztán majd eldöntöd, hogy megért-e annyi pénzt. :)

(#21048) AMDFan: Természetszerűleg van különbség.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.