Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) Sz.Péter válasza sixpak (#78000) üzenetére


Sz.Péter
tag

Min tartod a gépet,ill a jobb minőségű cédéknél is ezt csinálja,és folyamatosan?Nálam még a dvd-n is pár centiről kell hallgatnom,igaz a hállókészűlékem ilyenkor maxra tekerem. :DDD

(#78002) nuke7 válasza crowgun (#77994) üzenetére


nuke7
veterán

én mindenképp először minden hangfalhoz ugyanolyan kábelt tennék.
Utána a szobával kezdenék valamit, utána lehet a kábeleket próbálgatni igazából.

https://youtube.com/user/nuke7

(#78003) sixpak válasza Sz.Péter (#78001) üzenetére


sixpak
nagyúr

Üveg állványon van, kiprôbáltam dvdvel is, katasztrófa...
a másik szobában hallom.
Szétszedem, talán okosabb leszek...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#78004) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok! TV- mellé szeretnék egy használt szettet vásárolni főként filmre, olykor zenehallgatásra 50k-ig. HA-n nézelődtem canton c850, elac bs-52, Denon USC-77, aeg lb 4711 ezeket a hangdobozokat találtam hirtelen.
(nem igazán értek hozzá, az általam ismertebb márkákat próbáltam összeszedni) Erősítő ügyében teljesen tanácstalan vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#78005) virkir válasza Talala (#78004) üzenetére


virkir
veterán

Az 50k elég necces lesz használtban is, még ha csak sima sztereóban gondolkodsz is.
Ugye ott kezdődik, hogy a TV-n nem nagyon lesz sztereó vonal kimenet max fejhallgató de azt inkább hagyjuk, szvsz nem jó semmire.
Tehát valami digitális kimenetből kell kiindulni, amihez vagy olyan erősítőt keresel amin van legalább optikai bemenet, vagy külön dac kell. És az 50k-s keret nagyrészét már el is költöttük.
Ekkora értékhatárhoz inkább a soundbar-t javasolnám, mindenképpen jobb mint bármelyik tv beépített hangkeltője és még lehet erős kompromisszum készséggel zenére is használni.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#78006) nuke7 válasza Talala (#78004) üzenetére


nuke7
veterán

ja, soundbar esetleg mélynyomóval - de az egy másik topik :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#78007) Talala


Talala
senior tag

Értem! Köszi a segítséget!
nuke7 neked is :)

(#78008) frici69


frici69
tag

Sziasztok! Prózai a kérdésem! Melyik a jobb erősítő?
1. Technics SU-X501 ([link] )
2. Sony TA-F 450D ([link] )

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#78009) blattida válasza frici69 (#78008) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!
A sony a jobb (de az se jó).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#78010) Potrien


Potrien
senior tag

Sziasztok.
Szeretnék a hifimen (pointe sima mk2,menő manó nad 3020,rút kiskacsa5120,heybrook hbs1) számítógépes tartalmat lejátszani.
Tudtok olyan dac-ot javasolni nekem, mint anno a nad 3020-volt?
Tehát megfizethető,de szépen szóló, kellene.
Fülhallgató előerősítő nem kell hogy feltétlen legyen,mivel nem használok fülest.
Van valami ötletetek esetleg? :F

(#78011) frici69 válasza blattida (#78009) üzenetére


frici69
tag

Köszi a választ! Kicsit kifejtenéd, hogy a Sony miért nem jó?

[ Szerkesztve ]

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#78012) blattida válasza frici69 (#78011) üzenetére


blattida
nagyúr

Mert mesterkélt a hangja, mint a legtöbb sony-nak általában. Sok kortársa sokkal jobb nála...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#78013) frici69 válasza blattida (#78012) üzenetére


frici69
tag

:R Igazából az optikai bemenet miatt gondoltam rá. Meg hát a lejátszóm is Sony (CDP-XE520).

[ Szerkesztve ]

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#78014) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!

2db kiegészítő hangfalat keresek, de egyszerűen lövésem sincs, hogy mit vegyek. Inkább használtban gondolkozom az ár miatt.
Van egy 7.1-es erősítőm: Yamaha RX-V659. Erre 5.1-ben quadral hangszórók vannak kötve, a 2 front hangszóró az A csatornára van kötve. A B csatornára keresek 2 hangszórót.
Elhelyezkedés: Az 5.1 része a nappaliban van, a nappali rögtön a honyha mellett van, egybe van nyitva egy hatalmas nyíláson keresztül (de nem amerikai konyha, nem egy légtér a kettő szoba), a mélyléda pont a nyílás előtt van, így a mélyhangok is nagyrészben átmennek a konyhába.
Az 5.1-ben quadral hangszórók vannak és egy yamaha aktív mélyláda.
A most vásárlandó hangfalakkal picit a meglévő szint fölé lőnék, mivel előbb utóbb cserélve lesz a rendszer, a kábelezéssel is jóval a mostani szint fölé lőttem, hogy az se legyen majd gond.
Még egy fontos tényező: a hangszóró nem lehet 56x56cm-nél nagyobb, mivel polcba lesz téve.
Zene: Igazából én minden hallgatok, talán csak rock-ot nem. Klasszikus, dance, house, pop, jazz, végülis tényleg minden szólna rajta : )

Előre is hálás köszönetem, sokat segítenétek a döntésben : ) :R

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#78015) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Tud valaki segíteni?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#78016) dgyuri0123 válasza F.B.I. (#78015) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Pioneer A402 jó lehet kezdésnek, de a Yamaha doboz szerintem kevés mellé.

"csak a zene van"

(#78017) johnywalker válasza sgery (#78014) üzenetére


johnywalker
őstag

Figyu, inkább a HMozis topikban érdekődnék a helyedben: [link]

[ Szerkesztve ]

(#78018) F.B.I. válasza dgyuri0123 (#78016) üzenetére


F.B.I.
veterán

Esetleg még egy sub hozzá?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#78019) dgyuri0123 válasza F.B.I. (#78018) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem azon múlik. Sztereó erősítőt subbal párosítani sem "egyszerű". De az a doboz szerintem semmiben nem nyújt kiemelkedőt.

"csak a zene van"

(#78020) F.B.I. válasza dgyuri0123 (#78019) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mit ajánlanál, akkor 30K-ig (csak polc, más nem fér sajnos)?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#78021) dgyuri0123 válasza F.B.I. (#78020) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem 30, hanem 40e, és "picit" nagyobb méretű "polcsugárzó", cserébe viszont igazán jó hangú doboz...ha elfér. :)

Vagy ez. Árban, méretben és minőségben mindenképpen jó lehet.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#78022) dgyuri0123 válasza F.B.I. (#78020) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem tudok már szerkeszteni...

Ha a kis méret fontos, akkor ez.
Egy Canton?
Állvány nélkül, alkuval ez a JPW ? Ez egy nagyon jó kisdoboz...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#78023) F.B.I. válasza dgyuri0123 (#78022) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm! Van választék, csak ezeket a neveket nem ismertem. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#78024) dgyuri0123 válasza F.B.I. (#78023) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Majd megismered . :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#78025) hg75


hg75
csendes tag

F.B.I.
Esetleg?
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/105806-wharfedale-415-polcsug%C3%A1rz%C3%B3/?hl=%2Bwharfedale#entry2117879

[ Szerkesztve ]

(#78026) GML


GML
őstag

Egy buta kérdés. Számít-e az, hogy a 2 hangfalkábel hossza nem azonos? 2/5m?

(#78027) LW válasza GML (#78026) üzenetére


LW
őstag

Szerintem korántsem buta kérdés. A jel később jut az egyik hangszóróba, mint a másikba, így fáziskülönbség keletkezik, ami káros lehet a hangra az interferenciák miatt Rövid ideig használtam úgy a rendszerem és mélyre rossz hatással volt (így éreztem). Vagy csak odébbtoltam és közelebb került a falhoz. :)

Egy A-B teszttel érdekelne, hogy mennyire hallható a dolog. Úgy könnyebb meghallani az ilyet, mint hosszabb szünettel.

[ Szerkesztve ]

(#78028) krichd1 válasza GML (#78026) üzenetére


krichd1
addikt

Számít, de ilyen méretek esetén nem igazán lesz különbség normális hangszóró kábelek esetén. Például 2m és 50-100m között már inkább.

(#78027) LW: A faltól való nem azonos távolság sokkal többet számít, itt akár már 5-10cm is.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#78029) LW válasza krichd1 (#78028) üzenetére


LW
őstag

Végeztem egy gyors számítást az elektromos jelterjedési sebesség alsó határával (fénysebesség fele). Valóban így van. Egy 20 kHz jelnél az előbb emléített példában a (teljes) hullám 0,0004-szorosa.

3m / (300000km/s * 0,5 * 1000 / 20000hz)

[ Szerkesztve ]

(#78030) GML válasza krichd1 (#78028) üzenetére


GML
őstag

Van valami értelmes megoldás a szoba átrendezése nélkül is arra, hogy megoldjam a következő szitut? Van 2 különböző "kicsi" floor stand sugárzóm, de van a szoba közepén egy tereptárgy. Szerintetek, ha állványra teszem a sugárzókat az asztal magassága fölé, nagy hibát követek el vele? Miért nem szívesen izmoznék vele, az a súly. A kisebbik méretre 52kg, a nagyobb doboz "csak" 47kg.

(#78031) LW válasza krichd1 (#78028) üzenetére


LW
őstag

Eszembe jutott a kábel hosszának még egy aspektusa. Ha a jelet torzítja (pl. ezüstözött kábel felfele húz), akkor más mértékben rakhatja rá a hangszóróba juttatott jelre a karakterét.

(#78032) krichd1 válasza GML (#78030) üzenetére


krichd1
addikt

Állványozást csak akkor csinálj, ha a tereptárgy kitakarja a hangszórókat. Ha nem, akkor inkább próbáld meg tüskék állításával hátra dönteni a hangdobozt, amennyire kell és persze nem annyira, hogy hátradőljön. :)

(#78033) GML: Akkor old meg, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#78033) GML válasza krichd1 (#78032) üzenetére


GML
őstag

Nincs tüske. Gyárilag.

(#78034) Nemir Ombe válasza LW (#78031) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A 2m-re elég egy 1.1/2-es, az 5m-re meg kell egy 2.1/2-es és máris "kompenzálva" van a hossz .... (persze lehetőleg ugyanabból a tipusból).... ;] :D

Hmm ....

(#78035) Bass


Bass
addikt

Sziasztok
Szeretnék otthonra valami elfogadható erősítőt,hangfalat. Elég volt a mini "hifi"-ből :-) Valami 25-30centis hangdoboz(kb mint a mini hifiké de nem dobozhanggal :-) kellene és valami kisebb erősítő ami egy szobában jól is mutat és esetleg van benne Bluetooth kapcsolat is. Max 60-t szánnék rá.

Találtam pár fajtát ami kinézetre tetszene,illetve a stílusban az elképzelés

http://www.electronic-star.hu/Auna-Linie-300-SF-BH-HiFi-Polc-hangfalak-70W-RMS_i63239.htm

http://www.electronic-star.hu/Hi-fi-er-sit-Auna-AV2-CD508-sztereo-nemes-acel-600-W_i62830.htm

https://www.emag.hu/aeg-hangfal-fekete-lb4720/pd/D607D7BBM/

Köszönöm a segítséget.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#78036) Nemir Ombe válasza Bass (#78035) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Lehet jobban jársz, ha meghagyod a "mini hifi-t" ezek helyett .... ;) :D

Hmm ....

(#78037) Bass válasza Nemir Ombe (#78036) üzenetére


Bass
addikt

Nem feltétlen ezeket szeretném mert ezt a márkát nem ismerem de stílusra,méretre ilyesmit szeretnék.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#78038) dgyuri0123 válasza Bass (#78035) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Egyik rosszabb, mint a másik. :) Másnak linkeltem korábban, de ennyiért inkább ez a JPW kisdoboz.

"csak a zene van"

(#78039) Bass


Bass
addikt

Ti Ezeket a linkeket nem azért osztottam meg mert ezeket szeretném megvenni hanem iránymutatásnak,hogy milyen méret illetve stilus kellene a szobába. Volt már aránylag jó cuccom,egy Harman/Kardon erősítő személyében csak az túl nagy volt,viszont szépen szólt.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#78040) GML válasza Bass (#78039) üzenetére


GML
őstag

Hidd el, ha azt mondják/juk, hogy maradj a minihifinél, amíg nem tudsz szintet lépni. Nekem van itt egy kics sony microhifi-m.
A gyári dobozokat helyett kapott egy B&W Rock Solid-ot. Nem rossz.

Tény, hogy, amikor a másik rendszerre kötöm, akkor zenél. Igaz az is, hogy megkérdezte a nejem, nem túlzás a mögötte lévő lánc? Én csak mosolyogtam egy jó és válaszoltam. De, az. ;]

(#78041) Bass válasza GML (#78040) üzenetére


Bass
addikt

Akkor lehet hogy veszek valami új mini hifit és lecserélem a dobozokat rajta. Mi az a szint amit érdemes lenne meglépni? Rockzenére kellene első sorban.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#78042) GML válasza Bass (#78041) üzenetére


GML
őstag

Én megfordítanám. Először cseréld le a dobozokat. Most mid van?

Az a baj, hogy itt azt írtad, hogy: "Szeretnék otthonra valami elfogadható erősítőt,hangfalat."

Ez kb 30 ezertől a csillagos égig mehet.
Számodra lehet, hogy 50-60k magasságában lehet elfogadható rendszert összerakni. Nekem az elfogadható rendszer ára nem biztos, hogy 1-es előzné meg a többi hat számjegyet.

[ Szerkesztve ]

(#78043) Bass válasza GML (#78042) üzenetére


Bass
addikt

Most egy samsung mini hifim van amit megkap a gyerek ,nekünk meg a nappaliba kellene valami. Hát én ennyit nem tudok kiadni érte sajnos. Pici azt hiszem polcsugárzonak hivják az ilyen dobozokat amire nekem szükségem lenne,valami aminek nem müanyag hangja van,es valami pici erölködőre.Ennyi Amúgy igen , 50-60 körül gondolkodom. De az is opció hogy veszek valami mini egységet (Pio,Sony stb)és kidobom a dobozokat amiket adnak hozzá. Csak azt nem tudom melyik doboznak van jobb hangja mint amiket adnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#78044) Polllen válasza Bass (#78043) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ennyiből használtan össze lehet rakni egy belépő szintű láncot forrás nélkül. Olyan nagy mozgástered persze nincs.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#78045) sas55


sas55
aktív tag

Üdv!

Játszom a gondolattal hogy erősítőt kellene cserélnem. Nem kell sokpontegy elég a sztereó.

Jelenleg ez van:
-monitor - maradna
-szub -maradna
-erősítő
Hang az számítógépről megy hdmi-n a tv-be onnan optikán az erősítőbe

- Milyen készülékekkel rendelkezel már, mit szeretnél még hozzá? Dac+sztereó erősítőn gondolkodom

- Mekkora a rendelkezésre álló pénzösszeg, mit akarsz lecserélni? 100e+DAC

- Milyen zenei műfajokat hallgatsz? elektronikus de komolyzenén kívül jöhet bármi

- Milyen eredményt vársz, milyen hangzást szeretnél elérni?
- Mekkora, milyen elrendezésű és berendezésű helyiségben használod-használnád a rendszert? 5x4m szoba az 5m falon van a cucc

- Újat szeretnél vagy lehet használt is ? lehet használt is csak legyen táv hozzá
:R :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#78046) nuke7 válasza sas55 (#78045) üzenetére


nuke7
veterán

"Hang az számítógépről megy hdmi-n a tv-be onnan optikán az erősítőbe" :Y wow...
Miért nem az erősítőbe megy a hdmi..? :F

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#78047) GML válasza nuke7 (#78046) üzenetére


GML
őstag

Akkor a gépről wifin a TV-be, onnan optikán ki, majd toslink<->coax átalakító és onnan tovább a hifibe már nem jó? :B :U ;]

(#78048) sas55 válasza nuke7 (#78046) üzenetére


sas55
aktív tag

Mert nem mindig van bekapcsolva az erősítő a pc meg megy 7/24-be. A tv alatt van 1 soundbar ez olyan 2. rendszernek van tartva.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#78049) nuke7 válasza sas55 (#78048) üzenetére


nuke7
veterán

szerintem add el a soundbar-t és legyen bekapcsolva mindig az erősítő...
Én amúgy a Rotel + XDA párosomat szeretem, mindekettő távirányítható.

https://youtube.com/user/nuke7

(#78050) sas55 válasza nuke7 (#78049) üzenetére


sas55
aktív tag

Az érdekelt volna hogy a kef-hez milyen gyártók ajánlottak.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.