Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90001) vico03


vico03
tag

Sziasztok!
Egy 4 ohm-os álló Elac JET magassal szerelt hangfalhoz, 70-100E ft között milyen használt sztereó erősítőt ajánlotok?
Köszönöm előre is! :R

(#90002) salesman válasza Joshi (#89983) üzenetére


salesman
őstag

Tényleg nem a kötekedés vezet, de...
A hangfalaim közelebb vannak a 40 éves korhoz, mint a 30-hoz.
Hálistennek hibátlanok. Iden tervezem a keresztváltók kondjainak és a belső kábelezésének cseréjét, bár volt olyan mágus itt a fórumon, aki szerint ez teljesen felesleges.... ;)
Ugyanennek a gyártónak eggyel kisebb, hasonló korú hangfalait is volt szerencsém meghallgatni, azok is hibátlanok voltak. (Azokon a hangfalakon a keresztváltó felújítása már megtörtént.)

Türűűűdrááá!

(#90003) Joshi válasza fererencz89 (#90000) üzenetére


Joshi
titán

Általában régi rock zene főleg magyar, de azokat én inkább a JBL 290-el hallgatom mert azzal jobb. A Dynaudiot pont igényesebb zenére vettem mint jazz/soul/R'n'B stb, komoly zenét nem szeretem biztos mert komolytalan vagyok. A Dynaudioval a régi zenék nem annyira ütősek, persze élvezhető de valahogy hiányérzetem van. Az viszont érezhető hogy a Dynaudio jól megtervezett igényes készülék. Persze a JBL elsősorban házimozis szett.

[ Szerkesztve ]

(#90004) ctrlaltdel13 válasza salesman (#90002) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Meg lehet kérdezni te mivel űzöd az akusztikai környezetszennyezést? :)

[ Szerkesztve ]

(#90005) fererencz89 válasza Joshi (#90003) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ha szabad:
1
2
3
4

(egyébként dynaudióra nekem is fáj a fogam :D )

Nem szotkam hibázni.

(#90006) dgyuri0123 válasza Joshi (#89999) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A rengeteg basszus igenis ízlés és igény kérdése. Nem véletlenül szólnak a mai populáris felvételek úgy ahogy. Túl van húzva a basszus, nem is kicsit, de pl. YT-on még inkább, ahol "gyönyörűen" lúdnesszes' minden, még a "boci boci tarka is"... :D

Egy mai "korszerű" felvétel ugyanolyan jól szól egy 30 éves dobozon. Arról amúgy sem a hangfal tehet, hogy laposra sikeredett pl. a Led Zeppelin összes albuma a 70-es években... de van nekem 50-es évekbeli Jazz albumom, ami igen jól szól...szóval nem lehet általánosítani ebben sem.

#90005) fererencz89: Vigyázz, mert Szabó Gábor tud ám nagyon ratyin' szólni egy "alacsonyabb rendű" rendszeren...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#90007) PuMbA válasza Joshi (#89980) üzenetére


PuMbA
titán

És milyen az LP hangminőség? :) Annyira nem vészesen rosszabb, mint a digitális cuccod ugye?

[ Szerkesztve ]

(#90008) salesman válasza ctrlaltdel13 (#90004) üzenetére


salesman
őstag

"Akusztikai környezetszennyezés"... Nagyon jó szöveg! :C
Két szélén a CT1000, középen a CT800.

Türűűűdrááá!

(#90009) Joshi válasza dgyuri0123 (#90006) üzenetére


Joshi
titán

"A rengeteg basszus igenis ízlés és igény kérdése."
Pont nem a rengetegre akartam rámutatni, hanem a basszus mint olyan hiányára. Nem a házimozis LFE mellbevágós dologra, hanem a kellemes értékelhető basszusra. Nem is akarok ebbe bele menni, elég ha mindenki évről-évre végighallgatja a zenéit. Szerintem megértitek hogy miről beszélek.

(#90010) Joshi válasza PuMbA (#90007) üzenetére


Joshi
titán

Csak azért tűnhet rosszabbnak, mert minden piszkot hallani lehet. És most a szó szoros értelemben írom azt amit. :D Talán a magas/közép hangoknál kicsit mintha jobb lenne a digitális, de ez szokás kérdése is lehet, ki mihez van szokva.

ui.: én csak új kiadású LP-t hallgattam, a régi kopott LP nem tudom milyen. A családban van egy Szécsi Pali lemez is, az nagyon régi, majd egyszer letesztelem.

Ez konkrétan nem a mi lemezünk, csak hirtelen kerestem egy hasonlót a neten. Rózsaszín az biztos. :D

[ Szerkesztve ]

(#90011) dgyuri0123 válasza Joshi (#90009) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az a basszus amiről beszélsz, csak egy bizonyos minőség felett lesz hallható. Nem azért mert fiatal a hangfal, hanem mert mondjuk audiofil. Öreg dobozokból is kijön a gyomorrezgető alsó tartomány, de nem az akkori belépő modellekből, mert azok mindig vacakok voltak és ma is azok.

"csak a zene van"

(#90012) Joshi válasza dgyuri0123 (#90011) üzenetére


Joshi
titán

Nem állok le veled vitatkozni mert nincs tapasztalatom, vagyis soha nem hallottam a 70-es 80-as évekből minőségi hangfalat. Innentől kezdve az van amit mondasz. Viszont én az elérhető zenékről beszélek ugyan azon hangfalakon hallgatva, ott érezhető a basszus változása évről-évre. A lényeg hogy ugyan azon a rendszeren hallgatva, lehetőleg minél fiatalabb rendszeren.

(#90013) Hikvision válasza Joshi (#90012) üzenetére


Hikvision
senior tag

A 290-es frontok, egy jó erősítővel, azért tudnak meglepetést okozni, párszor rászoktam nézni a pb2000-re, hogy most már bekapcsolt, vagy csak még a frontok mennek ilyen mélyre.

20 éve a PH-n.

(#90014) dgyuri0123 válasza Joshi (#90012) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Még mindig nem érted... A zenék úgy változnak, ahogyan a "piac" elvárja/diktálja. Manapság az ultra basszusú zenék divatosak, nem a lineáris "analógos" hangzás. Borzasztóan kiemelt basszus tartományú felvételek készülnek manapság. Olyan basszus a valóságban nincs is, mert hangszer nem létezik, ami ezt elő tudná állítani, ezért elektronikus úton kreálják a mélyeket, de az nem hangszer. Ennek azonban semmi köze a hangfalhoz, amennyiben audiofil minőségű dobozokról beszélünk, nem pedig Videoton 2050-ről.

Ha pedig arról beszélnél, hogy a zene ugyanaz, "csak" a rendszer változik "alatta", az megint természetes, hogy minőségibb rendszerrel sokkal több információhoz fogsz jutni akár magas, akár mély tartományról beszélünk és akkor a zene többi elemét meg sem említettem. De itt sem a kor dominál, hanem a minőségi "ranglétra", ahol az adott elektronika elhelyezkedett anno. Ha nem ismered hogy melyik milyen minőséget képvisel/képviselt, az nem az elektronika hibája, hanem az a Te tájékozatlanságodból fakadó probléma/értetenség. :)

Amúgy ettől a Focal Utopia-tól ma is lecsinálnád a bokádat, pedig 24 évvel ezelőtt gyártották. Te is (mint sokan), az akkori belépő szintekről beszélsz szerintem, ami sem akkor, sem ma nem képviselt értékelhető hangminőséget, ergo kategóriatársainál esetleg jobb volt/lehetett, de semmiképpen sem abszolút értelemben... Egy új áron 100-150e Ft-os hangfalból túl sok minden nem jön ki, túl sokat nem is szabad várni tőlük, egyszerűen csak szólnak, viszonylag érzelemmentesen és ingerszegényen.

"csak a zene van"

(#90016) gordonfreemN válasza dgyuri0123 (#90014) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Véleményed szerint mennyi az az uj ár kategória ami már értékelhető eredményt ad?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#90017) Snoop-y válasza dgyuri0123 (#90014) üzenetére


Snoop-y
veterán

Uhh ez johetne nekem is :D :Y :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#90018) Snoop-y válasza gordonfreemN (#90016) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha csak ujban gondolkodsz akkor melyre kell nyulni. 1m+ korul lehet talalni. Alatta csak a hype van a brand korul.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#90019) Kiskokó válasza Snoop-y (#90018) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ezt komplett rendszerre érted vagy csak hangfalra ? (bár ha Gyuri HSZ-éből indulunk ki akkor csak hangfal)

Ez csak azért fontos, hogy szakadjak e a röhögéstől vagy meg is halljak tőle :DDD
Persze valamilyen szinten ironizálok, de azért na

On:
2Éve van "rendes hifim" 150%-osan elég az igényeimnek. Persze én nem bakelitről zenélek stb
De azért hogy "értékelhető eredmény"-ért ennyit kelljen fizetni nem érzed erős túlzásnak ?

Béke.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#90020) dgyuri0123 válasza gordonfreemN (#90016) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az ár nem minden, ezt jó tisztázni mielőtt bármit is leírnék. Nagyon pongyolán fogalmazva (szerintem) mai új áron 3-400e körül kezd mocorogni valami érzelem is a zenében, persze ez is nagyon gyártó és típusfüggő.. aztán 6-700e környékén érkezik valami, ami az előbbiekből még hiányzott.... dinamika, tér, tisztaság, részletesség, stb. Ha nem baj, feljebb nem mennék árban, mert ott nagyobb a káosz... :) De ennyire nem egyszerű a képlet, mert vannak "szélsőségesen" árazott dobozok, amik messze nem úgy teljesítenek, mint az "elvárható" lenne az árcédulájukat figyelembe véve. Ez a saját, kizárólagos véleményem...

"csak a zene van"

(#90021) Pazolini válasza dgyuri0123 (#90020) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ugyanakkor ki lehet fogni jól megépített hangfalakat is alsóbb árkategóriában.
Nekem hifin ez a kis ékszerdoboz van bekötve prémium nagy vasak mögé, jó akusztikai környezetben. Néha remekel. :))
Általában jól szól. És egyre jobban, ahogy összeszoknak a lánc elemei.
Ma már egy Dire Straits sem okoz csalódást vele. Sőt.
De néha mehetne mélyebbre, illetve a színpad lehetne pontosabb. Baromira megérte 60 rongyért. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#90022) dgyuri0123 válasza Pazolini (#90021) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Olcsón jót is lehet, csak nem ez a jellemző. Meg aztán, addig érzed így, amíg nem hallasz egy komolyabb dobozt (nem kifejezetten az árára gondolok). Nekem is volt jó pár dobozom, végigjártam a ranglétrát, szerencsétlen módon eléggé kis lépésekben, szóval azt tapasztaltam, hogy az ilyen kisméretű dobozok nem tudnak csodát tenni. Jól szólni persze tudhatnak, de ez azért még kevés ahhoz, hogy igazán figyelemreméltó legyen a produkciójuk.
Te is mondod, hogy néha remekel, meg hogy néha mehetne mélyebbre is, meg hogy a színpada sem kifogástalan. Nos, ezek a dolgok akkor kerülnek a helyükre, ha lecseréled egy sokkal komolyabbra, ami nem 120e-be került újonnan. Itt van mindjárt példának a Proac... A "Tablette" igen komolyan meg tud lendülni és igen szépen muzsikál, még a dinamikájával sincs semmi gond, de csak addig, amíg nem teszel mellé egy Studio 148-at, vagy egy Response-ot. Állványos dobozokban is vannak horror árú darabok, nem véletlenül, és állványos dobozt a "felsőházból" csak az választ, aki szerint eleve jobb szinte mindenben egy állványos.. nem azért, mert olcsóbb. A Te esetedben szerintem nem arról van szó, hogy meggyőződésből vettél "kisdobozt", hanem mert erre futotta a keretből.. vagy épp ez jött szembe. Tévedek? :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#90023) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Vendégeskedett nálam egy pár Tannoy 611 DC. Akkor értettem meg, mi értelme is van nagyobb összeget áldozni komponensekre. Büszkén mutogattam vendégeimnek, ők meg sorra ámultak. Csak néhány hetet volt nálam, de az időt nagyon nem használtam ki, ugyanis mikor magam miatt hallgattam zenét, azt a kis Mission-jeimmel tettem. A Tannoy-t nem tudtam szeretni, nem tudtam igazán élvezni. Hiába a mély, a mag a mély mögött, hiába volt csúcs a fókusz, a kicsi dobozkáimat hallgattam inkább.

Szóval, van még egy-két faktor és szempont, ami alapján valami jó, vagy nem. :)

(Közben nagy nehezen találtam olyat, amivel --talán-- tovább léptem a Mission-től, de még sokat kell fülelnem, nem vagyok biztos a dolgomban...)

Nem szotkam hibázni.

(#90024) gordonfreemN válasza fererencz89 (#90023) üzenetére


gordonfreemN
addikt

És mi az?

DGyuri köszi a véleményed!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#90025) dgyuri0123 válasza fererencz89 (#90023) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Milyen rendszerben, milyen akusztikai környezetben, milyen elhelyezésben, milyen zenékkel szólt "rosszul" az a Tannoy? Mert hogy egészen biztosan nem volt valami rendben egyik másik dologgal... És valóban az ízlésünk különböző, de ami jó, az jó. Szerintem nem lehet vita tárgya, hogy egy akármilyen Mcintohs jó-e vagy sem, max annyit, hogy én más hangot kedvelek...de attól még qrva jó a Mcintosh... vagy mondjuk egy "akármilyen" Martin Logan? Lehet-e rá azt mondani, hogy rossz? Szerintem nem, csak annyit, hogy kevésbé jó, mint egy másik típusú Martin Logan...érted? :)

A saját dobozaimra (Proac Studio 148) azt mondták, hogy élvezhetetlen, mert csak a basszus nyomul és elnyom mindent... Hmm, ebből semmi nem igaz. A legelején, még bejáratós korában volt az, hogy tényleg pufogott és brummogott, de amint átléptük ezt a fázis, azonnal a helyére kerültek a hangok. Ezt csak azért írom, mert nem mindegy hogy hol az a doboz, stb stb... nem ismétlem az elejéről az egészet.

"csak a zene van"

(#90026) fererencz89 válasza gordonfreemN (#90024) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Monitor Audio silver 5i. Precízebb, nem fárasztó, és erőteljesebb a hangja. 20nm-re nekem jobban megfelel. Az esetenkénti függöny is eltűnt az énekesek elől. Bár hiányzik belőle néhány dolog, amit kis elődjénél jobbnak véltem (pl a zongora hangja), de lehet, hogy azok inkább "hibák" voltak. Erre is akartam felhívni itt a figyelmet, hogy a "jobb", nem biztos, hogy jobb. Remélem értitek, mire akarok kilyukadni. :))

Nem szotkam hibázni.

(#90027) gordonfreemN válasza dgyuri0123 (#90025) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Van olyan doboz a használtpiacon ami felső kategóriás és meleg szívvel ajánlott?
Sajnos én nem látom át annyira ki mit tud..
Ja igen egy silver 6 lenne a csereérett darab ha lesz egy jó fogás egyszer.
A csere oka nem elégedetlenség hanem meg szeretném tudni lenne e vagy lett volna e okom elegedetlenkedni vele.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#90028) dgyuri0123 válasza gordonfreemN (#90027) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mindig akad valami... A kérdés "csupán" az, hogy mekkora a keret rá, milyen az ízlés (nem a Tiéd, mert azt talán ismerem egy picit) :) , milyen zenékhez, milyen környezetbe?

MA Silver széria amúgy jó, de neki is van egyfajta "saját" hangja, amit vagy szeret az ember, vagy nem. Karakteres hangú dobozok, az biztos. De mielőtt megszólnának a többiek... a Triangle is az, meg a Proac is az, meg az összes többi is az. Mindegyik másképpen formálja a hangokat.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#90029) Tamoo válasza gordonfreemN (#90027) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"A csere oka nem elégedetlenség hanem meg szeretném tudni lenne e vagy lett volna e okom elegedetlenkedni vele."
Tényleg elugrok már egyszer aztán megmondom. :D Bár tökéletesen nem egyezik az ízlésünk. :)

Tegnap bűnbe estem. :D Igaz ma meg is hirdettem (az aktívakkal vagy vagy alapon), de a piacot ismerve maradni fog amit nem is bánnék.

(#90028) dgyuri0123: Hallottad az "újabb" Silvert? Én csak régebbi RS-t, arra igaz amit írsz, de az alapján nem merném megítélni az újabbat amíg nem halottam. :) Előítélet/általánosítás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#90030) dgyuri0123 válasza gordonfreemN (#90027) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Téves... bocs.

Tamoo : Biztos? :) De igazad van ,mert nem hallottam. Viszont mióta létezik a márka, azóta megvan ez a sajátos hangzás.. amit persze le is vethettek idővel..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#90031) Tamoo válasza dgyuri0123 (#90030) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Magamra írtam, hogy én nem merném úgy megítélni. Azt nem tudtam, hogy Te hallottad-e.
RS-ről váltottam GS-re aminek sikerült levetkőzni az előbbire jellemző sajátos fémesnek nevezhető "torzítást", pedig kívülről nézve nincs nagy különbség a magasakban, de megszólalást tekintve van. Amíg folyamatosan az RS-t hallgattam, nem is voltam vele tisztában, hogy mennyire "karakteres" a hangja, hogy finoman fogalmazzak. A Dali Concept után engem megvett azzal, hogy kicsit dinamikusabb volt. Újakat egyáltalán nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#90032) Joshi válasza dgyuri0123 (#90014) üzenetére


Joshi
titán

Persze tiszteletben tartom a tapasztalatodat, de egy elektronikus zenénél miért kellene hangszer szerűen szólnia mondjuk a basszusnak? Azt úgy generálják ahogy akarják, elég csak meghallgatni egy Jean-Michel Jarre-t habár az ő zenéjét én nem annyira kedvelem. Ha akusztikus hangszerekről van szó akkor ok, de ott se hinném hogy egy 30-40 éves mikrofon amivel felvették ugyan olyan minőségben tudott felvenni mint ma.

(#90033) dgyuri0123 válasza Joshi (#90032) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pedig az "Oxygene" c. albuma iszonyú jól szól. Cseppet sem dinamika hiányos. Ha az nem szól jól, akkor a hiba a rendszerben keresendő.

De nem is az a lényeg, hogy hangszeres zene, hanem hogy az ízlés/igény változásai miatt manapság iszonyú erős basszusokat kevernek a zenékre, ami nem természetes... de sokan ezt imádják..viszont attól még nem természetes..

(#90031) Tamoo: A GS a MA egyik kiemelkedő típusa volt... illik is természetesnek lenni ebben a "magasságban".

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#90034) gordonfreemN válasza Tamoo (#90029) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na gyere :)
Jövő héttől szeretettel várlak :)
Ha van időd azt is megmutatom, milyen ha fordítva van bekötve egy IC kábel. Bkercsonak már mutattam, kicsit meglepődött de nekem úgy tűnt neki nem olyan erősen tűnt fel, persze az én rendszerem... szóval nekem nyilván élesebbek a különbségek.

Szép darabot szereztél, de ha sabre csipes akkor miért ilyen drága ujonnan? Nem mentem bele de gondolom sokat tud.
Nem ismerem a gyártót sem sajnos.

Gyuri: árat kérdezted. Mondjuk 1 misit semmiképp se haladja meg de a 800at se muszáj.
Sőtt. Ha használtban beszélgetünk legyen inkább 500 a teteje.
Hangszeres és nem gépi zenéhez. Abból pedig háát, hallgatok mindent de mondjuk amit talán a legtöbbet, l Karen Suoza meg Daniel Pemberton (mondjuk utóbbi valszeg pont gépi).

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#90035) Joshi válasza dgyuri0123 (#90033) üzenetére


Joshi
titán

Most te nem értesz engem. Pont azért hoztam fel Jean-Michel Jarre-t, mert az ő zenéje minden csak nem természetes. És nem hallgattam a rendszeremen, csak példaként írtam.

(#90036) dgyuri0123 válasza Joshi (#90035) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem hagyjuk, állandóan elbeszélünk egymás mellett. Én nem értem mit szeretnél mondani, Te meg azt nem amit én... ;)

"csak a zene van"

(#90037) Tamoo válasza gordonfreemN (#90034) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nuprime IDA-8 erősítő + dac. Szerintem nem drága. Akciósan árulják most 200ért, amúgy 250.

Az ilyen jellegű kábelfordításokhoz szerintem nekem nincs fülem. :)

[ Szerkesztve ]

(#90038) Joshi válasza dgyuri0123 (#90036) üzenetére


Joshi
titán

Én értem hogy te mit akarsz mondani konkrétan a basszussal kapcsolatban, hogy az az igényekhez lett igazítva és ezáltal túltolva. Szerintem meg egyáltalán nem, mert egy elektronikus zenénél bármilyen hangzás kivitelezhető. Ha nekem csak a valódi dob hangja tetszik ami mondjuk van az Eagles - Hotel Californiában is, akkor csak olyat hallgatok, de nem mert szerintem jó a mesterséges is ha igényesen van kivitelezve. Az elektronikus zenének pont az a lényege hogy más is tud lenni mint az akusztikus hangszerek hangja.

(#90039) gordonfreemN válasza Tamoo (#90037) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Gondolod te :D
Én is azt hittem.
Na majd gyere és meglátod :)

Ja, akkor én más készüléket néztem, összekevertem. Az úgy már egy egész jó ár.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#90040) ctrlaltdel13 válasza gordonfreemN (#90039) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A kábel fordítást már látni is lehet?(lelki szemekkel?)
Nem csak kihallani?
Költői kérdések voltak :)

(#90041) Pazolini válasza dgyuri0123 (#90022) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ezt a kis Quad monitort valóban pénzszűkében, kompromisszum gyanánt vettem, ideiglenesen. De megtartom. Azt írják róla, hogy jó elektronikával hajtva kiváló dolgokra képes. Én is ezt tapasztaltam. A végerősítőn a/b kimenőkön egy 1,3m listaáras állódobozzal hallgattam össze, és nem mindig volt nyilvánvaló a különbség, de persze, amikor az volt, az meggyőző volt.
Azóta annyit javult a hang (ösvény, könyvek, faltól méterre beljebb pozicionálás, új proc/előfok bejáratódása), hogy látványosan=hallhatóan javult a hangzás. És ez meggyőzött róla, hogy igazat írhattak a tesztek.
A jóval magasabb listaáras szettet mozira/ multicsat zenére használom egy másik helyiségben. Lényeg: volt összehasonlítási alap.

[ Szerkesztve ]

(#90042) gordonfreemN válasza Tamoo (#90037) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Azt olvasom, hogy A + D beépitett erősotő.
Lehet váltani hogy milyen legyen a kimenet?
Egyébként meghallgatnám aztán lehet megbánnám, hogy épitgetek itt magamnak :D

ctrlaltdel13 :P

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#90043) Tamoo válasza gordonfreemN (#90042) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Előfok rész A osztályú, végfok D. :)

(#90044) fehér_ember válasza gordonfreemN (#90027) üzenetére


fehér_ember
addikt

Menj el és mondjuk hallgass meg egy Tannoy Turnberry-t, aztán majd kiderül mennyire vesz le a lábadról.
Reggel mikor hazaértem munkából én megfüleltem a mellékelt binaural felvételt :Y és hát tényleg nagyon ott van a szeren ez a hangsugárzó pár, habár igaz ami igaz, a "mélyei azok kicsit furák" de persze "élőben" kellene meghallgatni, ismert felvételekkel.
Mondjuk nem sokkal drágábban már Utopia is előfordul.

[ Szerkesztve ]

(#90045) gordonfreemN válasza fehér_ember (#90044) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Javitottam utána, hogy használt alkalmatosságért nem kívánkoznék ilyen mély és fájdalmas költekezésbe. 4-5száz között lenne a plafon valahol. Ha elszánnám magam, bár érdekel különben nem vinném táncba a gondolatot :)
Ettöl független köszönöm a tippeket.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#90046) OPiiPO válasza fehér_ember (#90044) üzenetére


OPiiPO
addikt

a Tannoy-on csak egy hangszóró van vagy én néztem be valamit csúnyán :F

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#90047) fererencz89 válasza OPiiPO (#90046) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

(#90048) OPiiPO válasza fererencz89 (#90047) üzenetére


OPiiPO
addikt

tehát egy db szélessávú hangszóró van benne, köszi

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#90049) fehér_ember válasza gordonfreemN (#90045) üzenetére


fehér_ember
addikt

Azért a helyedben meghallgatnám, lehet boldogan vennéd meg :)
Amúgy nem árulja drágán.

(#90046) OPiiPO
Az az egy, az kettő :) A közepében ott a külön magassugárzó.
(#90050) OPiiPO
Hát nem is úgy szól :D

(#90051) Snoop-y
Milyet?

[ Szerkesztve ]

(#90050) OPiiPO válasza fehér_ember (#90049) üzenetére


OPiiPO
addikt

azt azért gondoltam hogy közel egy milláért kicsit szofisztikáltabb megoldás jár mint ami az Astrám ajtajában van :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.