Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) dgyuri0123 válasza s4tch (#68000) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pl. amit fentebb írtam...Korg DS DAC 100.

Én nem hallottam, csak másodkézből van infóm róla, miszerint igazi, könyörtelen dac. Hasít, "agresszív", "nyomulós". Ha nem igaz, nem én tehetek róla. :)

De ez nem metálra kihegyezés, szvsz, csak "stílus". Akár a JBL, Klipsch... nincs az semmire kihegyezve, csak ilyen..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#68002) Dorian válasza dgyuri0123 (#67999) üzenetére


Dorian
félisten

Nem pont erre (nagy basszus és hangerő ellentéte) értettem a hallgathatóvá kerekítést, hanem valahogy az ilyen zenékben lévő torzításokat mossa-szűri-kerekíti, így pont hogy akár magasabb hangerőn is élvezhetőbb ez a stílus.

s4tch:
Na igen, ez is benne van, lévén a HTA is "Heed fattyú"

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#68003) dgyuri0123 válasza Dorian (#68002) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pont ugyanerre gondoltam, de lehet, hogy nem tudok fogalmazni ? :)

Úgy gondoltam, hogy aki azt a fajta, süketséget okozó stílust/hangerőt kedveli, annak "szüksége" van a hozzá tartozó torz, fülszaggató hangzásra is. Valószínűleg hülyeségeket feltételezek.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#68004) Krissz80 válasza dgyuri0123 (#68003) üzenetére


Krissz80
senior tag

Én ezzel valahogy úgy vagyok, ahogy csiszolódik a láncom, úgy egyre több eddig hallgathatatlan albumot meg tudok hallgatni.

Lehet nem jól gondolom, de nekem ebből az következik, hogy minél kisebb a torzítás a láncban, annál univerzálisabb.

[ Szerkesztve ]

(#68005) dgyuri0123 válasza Krissz80 (#68004) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem kifejezetten a torzítás miatt hallgathatatlan egy lánc. Szvsz.

"csak a zene van"

(#68006) Krissz80 válasza dgyuri0123 (#68005) üzenetére


Krissz80
senior tag

Persze vannak jótékony torzítások, de a torzítás általában változtat a zenén.
Ha pl. lágyít mindenen az kedvez bizonyos műfajoknak.
Egy ideális rendszer lágy amikor lágynak kell lennie, és ütős amikor ütősnek.
Persze a valóság más, de közelítőleg igaz.

(#68007) Perzeusz válasza Krissz80 (#67985) üzenetére


Perzeusz
tag

Na, közben én is kértem egy-két kábel/dugó alternatívára árat. Valószínűleg Silver series lesz itt is a befutó. Ha minden jól megy, hét elejére meglesz már szereléssel együtt is.

2 db WD Red 2TB eladó

(#68008) dgyuri0123 válasza Krissz80 (#68006) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha ilyen egyszerű lenne, de nem az. :) És így sem igaz.

A linearitás lenne az egyik legfontosabb, szerintem. Ennek hiányában borul a hangkép.
Ettől eltér a legtöbb rendszer, többé-kevésbé és ennek megfelelően hallod magasba húzónak, vagy épp ellenkezőleg, akár tompának, döngőnek. Össze lehet válogatni a komponenseket a hangkarakterük szerint és kihozni belőlük a leglineárisabb hangzást. Aztán beléphet a képbe az ízlés is, hogy ki-milyen karaktert szeret inkább hallani. Most azért a végletekig leegyszerűsítettem a dolgot, de én kb. így látom, nagy vonalakban.

"csak a zene van"

(#68009) eastone1


eastone1
senior tag

Lehet nagy baromságot kérdezek. Lehet 1pár hangfalra egyszerre 2 erősítőt kötni? A hangfal biampolható. Az egyikbe mozierősítőből kapná a jelet a másikba meg egy sztereoból, de egyszerre csak egy erősítő lenne bekapcsolva. :F :DDD

(#68010) Nemir Ombe válasza eastone1 (#68009) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igen,de ez esetben az egyik erősítőnél csak a közép/magas,a másiknál csak a mély fog szólni mivel az átkötőt ki kell venni a hangfalcsatlakozóknál. ;)

(de ez esetben akár használhatod egyszerre is a két erősítőt) :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#68011) eastone1 válasza dgyuri0123 (#68008) üzenetére


eastone1
senior tag

Elképzelhető, hogy tőled vettem a cc6 center sugárzót? :DDD

(#68012) eastone1 válasza Nemir Ombe (#68010) üzenetére


eastone1
senior tag

De mi van akkor ha az összekötő megmarad?
Nem biamplifikálni szeretném csak zenét sztereo erősítővel hallgatnék.

(#68013) Nemir Ombe válasza eastone1 (#68012) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor valami előbb-utóbb füstölni fog.

(és köztudott,hogy minden elektronikai eszköz “füstel” működik,ha “kijön belőlük a füst” nem működnek tovább) :D

Hmm ....

(#68014) eastone1 válasza Nemir Ombe (#68013) üzenetére


eastone1
senior tag

Basszus. Akkor csak a hangfal kábel ki be dugdosása a megoldás ha nem akarok egyszerre két rendszert?
Valamit mint ha olvastam volna a heed canopus megoldásról. Vagy az egyszerűen csak végerősíti a jelet a frontokhoz?

(#68015) emiki6


emiki6
veterán

Nos, volt ugyebár egy pár Behringer hangdobozom, aztán előkerült itthon egy pár Sansui SP-L150. Gondolkoztam melyiket válasszam, hallgattam egyiket, hallgattam másikat, de mindkettő valamiben több volt a másiknál és kevesebb is, így ez lett a végeredmény:

Tudom, kicsit közel van, de csak erre a megoldásra van lehetőségem. Lényeg, hogy jó ez a kombó, nagyon jól kiegészítik egymást! :C

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#68016) krichd1 válasza s4tch (#67990) üzenetére


krichd1
addikt

Dac/preamp + végerősítő is működő képes ötlet, attól függően, hogy milyen típusokat választasz.

(#67997) dgyuri0123: Mik voltak az erősítők? Bár a JBL Studio 280 és MA GS között akkora különbség van, hogy ahhoz képest a két DAC közötti különbség szinte elenyésző.

(#68000) s4tch: A két erősítő nem egy kategóriába tartozik, még jó hogy az Obelisk SI a jobb. A kis Marantz erősítőjénél amúgy nem nehéz jobbat találni, átlag belépőszintet képvisel.

(#68015) emiki6: Ez az elrendezés csak elrettentő példának jó.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#68017) emiki6 válasza krichd1 (#68016) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor rettenjetek el, nem tudtam jobban megoldani. Esetleg ha van valami tanácsod, hogy az asztalon maradva miként tudnám jobban megoldani, azt szívesen fogadom. :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#68018) s4tch válasza krichd1 (#68016) üzenetére


s4tch
veterán

Oké, és?

(#68019) kukulec


kukulec
őstag

hali, valakinek van tapasztalata qed ruby anniversary evolution vagy audioquest type 4 hangfalkábellel?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#68020) dgyuri0123 válasza krichd1 (#68016) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Erősitő CA....551? tán. Első csere Korg leváltása DA300-ra. Ez már sokat "kerekített" a hangon, később aztán JBL is ment és jött a MA GS xx helyette. Ha jól emlékszem a sorrendre. Ez véglegesítette a láncot. Tudtommal ma is ezt használja.

"csak a zene van"

(#68021) Krissz80 válasza dgyuri0123 (#68008) üzenetére


Krissz80
senior tag

"A linearitás lenne az egyik legfontosabb, szerintem. Ennek hiányában borul a hangkép."

Ez a frekvenciafüggő torzítás, ami lineáris torzításnak számít.

De igazából minden torzítás, ami változtat az eredeti jelfolyamon.

A komponensek válogatásával ki lehet hozni esetleg lineárisnak ható láncot, de szerintem az csak a tapasztaltabbaknak sikerülhet, mivel nehezen tudom elképzelni, hogy két, vagy több különböző karakterisztikájú elem eredője pont lineáris lesz, inkább csak közelíti azt.

(#68022) Krissz80 válasza Perzeusz (#68007) üzenetére


Krissz80
senior tag

Én a helyedben rendelnék egy 268-006-000-os IC-t is az alap csatikkal, kb. 5k-ból megvan és akkor marad választási lehetőséged.
Könnyen lehet, hogy az jobban bejön.

(#68023) dgyuri0123 válasza s4tch (#68018) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Van egy időske JPW 1010. Én nagyon ajánlanám, akár keményebb zenére is, mert igaz, nem egy vadállat, de elképesztően szépen tud szólni és sokkal kulturáltabb, mint általában a metálra ajánlott "cuccok". Az ára nevetségesen olcsó, de igazából ajánlanám bárkinek, aki mostanában keres olcsón, valami nagyon használható, nagyméretű hangfalat. Hely kell neki, mert nem monitor. :)

(#68021) Krissz80: A sovány basszusnak, vagy épp magasba húzó hangnak szerintem nem sok köze van a torzításhoz. Persze némileg van, de elsősorban nem attól mély hiányos. Szvsz.

Egyetlen példát hadd mondjak...egy csöves elektronikának általában akkora mérhető torzítása van, hogy elvileg hallgathatatlannak kellene lennie, mégis eszméletlenül szép hangok jönnek ki belőle.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#68024) dgyuri0123 válasza Krissz80 (#68021) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"A komponensek válogatásával ki lehet hozni esetleg lineárisnak ható láncot, de szerintem az csak a tapasztaltabbaknak sikerülhet"

Igaz, de ez egy ilyen sport. :) Amíg nincs tapasztalat, addig tanácsot kérünk, utána már egyre kevesebbszer.

"csak a zene van"

(#68025) Krissz80 válasza dgyuri0123 (#68023) üzenetére


Krissz80
senior tag

Írtam korábban, hogy vannak jótékony torzítások.
Pl. a csöveknek a torzítása is ilyen.
A felharmónikusok számát növeli, és az a fülnek kellemesebb mint az amit a tranzisztorosok produkálnak.

"A sovány basszusnak, vagy épp magasba húzó hangnak szerintem nem sok köze van a torzításhoz."

Ha a felvételen ott van a basszus rendesen, akkor annak meg kellene szólalnia.
Ha az elektronika az alacsony frekvenciákat kisebb erősítéssel viszi csak át az is torzítás, mert az eredő jelalak változik.

Hülye példa, de ha egy görbe tükör előtt állsz és mondjuk a lábad kisebbnek tűnik akkor azt torzításnak hívjuk.
Ettől még tisztán látod magad, csak nem éppen arányosan.

(#68026) dgyuri0123 válasza Krissz80 (#68025) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Részemről nem szeretnék ezen vitatkozni. Ehhez már "öreg" vagyok. ;) Neked is van véleményed, nekem is. Nem fogunk közeledni egymáshoz 10 év múltán sem, így feleslegesnek érzek minden további szót legépelni ezzel kapcsolatban. Gondolom, rengeteg tapasztalat van a hátad mögött, ami miatt ez a véleményed. :)

"csak a zene van"

(#68027) Krissz80 válasza dgyuri0123 (#68026) üzenetére


Krissz80
senior tag

Én azt hittem eszmét cserélünk, és nem vitatkozunk. :/
Esetleg más is csatlakozik.

Nem mondhatnám magam tapasztaltnak, de próbálom mérnöki szemmel megközelíteni a dolgot.
Átlátni a hangzás és torzítások közötti összefüggést.
És jelenleg nem látok más magyarázatot a hangzásbeli különbségekre.

[ Szerkesztve ]

(#68028) dgyuri0123 válasza Krissz80 (#68027) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Minden" mérnök ezzel jön ( kivéve az agrármérnököt :D ). Ismertem pár mérnököt, aki idővel rájött, a gyakorlat kicsit más, mint ami a könyvekben van.

Elég ha annyit mondok "kábel", "bejáratás", "szinergia", stb. Ez nem eszmecsere lenne, hanem hitvita szerintem. Abból meg igazán nem kérek. ;) Nem biztos, hogy a legjobb példát hoztam fel, de te sem az imént...

Végül még annyit, hogy nem kunszt egy dinamikában bővelkedő felvételt szépen megmutatni. A kunszt ott kezdődik, mikor egy 60-as évekbeli ótvar felvétel is "szinte" úgy szólal meg, mintha nemrég vették volna fel a stúdióban. És ehhez alig van köze a torzításnak. Szvsz.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#68029) Pepszi válasza eastone1 (#68014) üzenetére


Pepszi
tag

Ha mozi erősítőt és sztereot szeretnél kombinálni, akkor a mozi pre-out-ra lehet kötni a sztereot, és arra a hangfalakat.
A sztereo erősítő bemenetválasztójával tudnál váltogatni.

(#68030) blattida válasza dgyuri0123 (#68028) üzenetére


blattida
nagyúr

Abban neki teljesen igaza van, hogy végső soron minden hangi jellemzőt és tulajdonságot a torzítások határoznak meg a hifiben, teljesen mindegy, hogy azokat amúgy a hifisták milyen neveken használnak vagy milyen nevekkel, jelzőkkel illetnek, legyen szó akár kábelekről, akár készülékekről, akár alátétekről beszélünk.
Minden más terület a pszicho akusztika tárgykörébe tartozik, amiknek viszont semmi köze a tényleges és valós hangminőséghez, ellenben szintén torzítást okoz, csak konkrétan a zenehallgató ember fejében...ezért is van az, hogy mindenki mást és máshogy hall...na, ez utóbbi az, amivel valóban nem tudnak mit kezdeni a mérnökök (sem).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#68031) s4tch válasza dgyuri0123 (#68023) üzenetére


s4tch
veterán

Ez tetszik, kár, hogy álló doboznak neccesen találnék helyet. (Meg tőlem vagy 350 km-re van Baranya...) A finomsággal egyébként semmi baj, sőt, az állejtős rendszerek szépen tudnak más műfajt is. Autóhifivel játszottam eleget, ott a metál akkor szólalt meg rendesen, amikor megfelelő erősítőteljesítmény párosult gyors sugárzókkal, és engem nem zavar az sem, ha van a rendszernek egy kiemelése 50-200 Hz között.

Egyelőre ez nyilván csak játék a gondolatokkal. Keresgéltem azért elég hosszasan itt és az avx-en is, és pl. van egy ilyen, hogy bajnokpityu itt azt találta mondani, hogy az Emotiva XPA2 jó lehet rockra. Ezt ismerem régebbi olvasmányaimból, meglehetősen állatnak tűnik. Elé egy Pi + egy preamp/dac (pl. Pioneer U-05), oszt' lehet menni dobozt vadászni. :F

(#68032) eastone1 válasza Pepszi (#68029) üzenetére


eastone1
senior tag

De akkor csak egy kábel megy a dobozhoz?
Ezt bocs de nem vágom. Kérhetem egy picit szájbarágósabban?

(#68033) Dorian válasza eastone1 (#68032) üzenetére


Dorian
félisten

A kb. középkategóriás mozierősítőktől kezdve van rajtuk előerősített kimenet (pre-out) nem csak a subnak, hanem mindegyik hangfal számára. IC kábellel a front pre out-ot összekötöd a sztereód egyik pár analóg bemenetével, és a frontok hangfalkábelei a sztereó erősítőbe lesznek bekötve.
Beméréskor a sztereó hangerő potiját maxra vagy adott állásba csavarod (h 0 dB-hez közelítő érték legyen a bemérés eredménye), onnantól mozizáskor ide tekered a potit, és a hangerőszabályzást a mozierősítő végzi.
Zenehallgatáskor még átkapcsolod a sztereót a másik analóg bemenetére ahová mondjuk egy másik forrásból (DAC, CD lejátszó) küldesz rá jelet, és a zenehallgatós hangerőt a sztereó potijával szabályzod.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#68034) Lompos48 válasza blattida (#68030) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...ez utóbbi az, amivel valóban nem tudnak mit kezdeni a mérnökök (sem).

Ráadásul nem is akarnak. :)

(#68035) blattida válasza Lompos48 (#68034) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, hogy nem, hiszen nem az a dolguk.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#68036) krichd1 válasza emiki6 (#68017) üzenetére


krichd1
addikt

Először is egy pár hangdobozt használj, ne két pár különbözőt. Az elhelyezés is teljesen rossz, még asztalra helyezés kategóriában is. Rendezd át úgy a szobát, hogy az asztal ne a sarokban legyen és húzd el jobban a hátsó falaktól. A két hangdoboz között nagyobb távolság kell. Használj állványt az asztalon is, csinálhatsz magad is, vagy gyáriakból az IsoAcoustics jól bevált. Legjobb az lenne, ha az asztal mellé vagy mögé padlón álló állványokat használnál.

(#68019) kukulec: Van.

(#68031) s4tch: Egy Pioneer U-05 és Emotiva XPA-2 mellett már kevés maradna hangdobozra, kábelre a keretből. Metálra szerintem inkább álló hangdobozt lenne érdemes választani, vagy nagyobb állványost szobamérettől függően. Ha elhelyezési problémáid vannak, akkor legelőször azt kellene megoldani.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#68037) emiki6 válasza krichd1 (#68036) üzenetére


emiki6
veterán

Köszi!

Egyelőre marad így, majd ha változnak a körülmények, akkor megpróbálom jobban elhelyezni. :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#68038) eastone1 válasza Dorian (#68033) üzenetére


eastone1
senior tag

:R

(#68039) s4tch válasza krichd1 (#68036) üzenetére


s4tch
veterán

Legyen akkor mondjuk egy használt Teac UD301 a preamp/dac/headamp, illetve Pi a forrás, és akkor egy 5-600 dollár körüli használt XPA2-vel együtt marad szűk 200e a hangfalakra.

Te milyen dobozt választanál?

(Egyébként az az U-05 annyira atom szép darab, hogy ha bírja a tempót, akkor felborítanám miatta a keretet. Legfeljebb csúszik a projekt, elvagyok addig a mostani rendszerrel, nem rohanok sehová.)

[ Szerkesztve ]

(#68040) dgyuri0123 válasza blattida (#68030) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ámen. :)

"csak a zene van"

(#68041) krichd1 válasza s4tch (#68039) üzenetére


krichd1
addikt

Nem tudom, én nem hallgatok metált. Amúgy metál kedvelő embereknél is elég sokfajta hangzású és felépítésű rendszert hallottam, ez alapján gyakorlatilag bármi megtetszhet a Chariotól a Klipschen keresztül az Elacig.
Érdemes figyelni a használt oldalakat, 200eFt-ért akár régebbi felső kategóriás álló hangdobozt is lehet venni, például ilyet, vagy most ott van a pár napja linkelt Philips FB-825.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#68042) Nemir Ombe válasza s4tch (#68039) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Én dobozoknál (ha állványost akarsz) metálra/rockra megfontolnám ezt [link] és ezt is [link], nem biztos, hogy erre a műfajra egy "kifinomultabb" angol vagy más régebbi "finom hangú" dobozt kellene keresned, a tapasztalatok azt mutatják, hogy ehhez a műfajhoz jól jön egy kis "felsőbasszus kiemelés" és egy kicsit "harsány(abb)" karakter, a "neutrális, nyugodtabb" hangú dobozokon valahogy nem az igazi a "zúzás". De persze lehet kísérletezni, ki tudja mi lesz belőle .... ;)

Hmm ....

(#68043) python1


python1
veterán

Sziasztok!

Újabb szarhullám öntötte el az agyamat :DDD ami LP-re rímel.

Már régóta tetszenek az LP lemezjátszók,erősítsetek már meg abban,hogy érdemes belevágni.
Ismerem minden nyűgjét,de egyenlőre kicsit gyámoltalan vagyok ezirányban.

(#68044) Mikisys válasza python1 (#68043) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha van rá elég pénzed, akkor nagyon jó lemezjátszó-rendszert tudsz kiépíteni magadnak.
Szebben (emberibben) szól bármilyen más médiumnál, de a minőségnek komoly ára van.
Lemezjátszónak, kezdésnek akár egy NAD5120-as is megteszi, ha jó az állapota. Feljebb van sok, és lejjebb is nagyon sok.
Hangszedőt, MM-azaz mozgó-mágnesest, újat lehet venni kb. 15.000.-Ft-ért és a határ a csillagos ég.
Az MC (mozgótekercses) hangszedők még jobbak, még drágábbak és többnyire kell hozzájuk egy elő-előerősítő, vagy illesztő-transzformátor, a RIAA-előerősítő, vagy komplett erősítő mellé. Némelyik erősítő tud MC-hangszedőt fogadni, de akkor olyant kell venni, ami passzol hozzá. Itt mindjárt meg van kötve a kezünk, hogy mit, mivel lehet összehozni. Persze, elő-elő erősítőt, RIAA korrektort és végerősítőt lehet építeni is, rengeteg kompromisszumot lehet közben kötni, persze ez megint pénz kérdése is, hogy mire mennyit áldozunk.
A kapott hangminőség viszont megéri fáradozásunkat, pláne, ha van szoftver, azaz hanglemez is, amit meg akarunk hallgatni és az jó állapotú, vagy újonnan vettük, vagy kaptuk.
Ha belevágsz ebbe, akkor gondolj közben arra, hogy ez nem fehérnemű, amit (mondjuk) naponta cserél az ember, tehát jól meg kell minden lépést gondolni.

Üdv!

(#68045) python1 válasza Mikisys (#68044) üzenetére


python1
veterán

Köszönöm a kimerítő választ! :R

Azt gondoltam,hogy nem egy költséghatékony folyamat lesz,de az egész Hifi mánia kisebb vagyonba kerül.
Most akkor kezdem az ez irányú ismereteimet bővítgetni.

(#68046) Mezga Aladár válasza Mikisys (#68044) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szebben (emberibben) szól bármilyen más médiumnál, de a minőségnek komoly ára van.

Föleg a belső barázdáknál. ;]

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#68047) kukulec válasza krichd1 (#68036) üzenetére


kukulec
őstag

vélemény?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#68048) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Sziasztok!

A mostani virtuózok műsor után jutott eszembe, hogy megkérdezzelek titeket arról: Léteznek-e olyan zenei kiadványok, amelyekben szintén minimális hangszereléssel, szólóban vagy épp csak egy kis kíséret mellett adnak elő művészek zeneszámokat hangszereken. Főleg húrosok vagy zongora érdekelne. Nekem jobban bejön ez az előadásmód mintha nagyzenekar szólaltatná meg, de mivel nem vagyok járatos a komolyzene területén, ezért nem tudom vannak-e ilyenek. Egy két konkrét tippnek is örülnék, hogy tudjam miket keressek.

[ Szerkesztve ]

(#68049) s4tch válasza Nemir Ombe (#68042) üzenetére


s4tch
veterán

Hááát, még nem hallottam sem olcsó JBL-t, sem Klipschet valóban jól szólni, de alkalomadtán megkapják az esélyt.

Erre lennék nagyon kíváncsi: http://elac.com/product/ub5/

(#68050) Gabor970 válasza python1 (#68043) üzenetére


Gabor970
addikt

LPzni csodááááás!
Hajrá, vesd bele magad!
Én sokszor azért várom, hogy hazaérjek vagy reggel legyen, hogy feltehessek egy hanglemezt.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.