Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74701) blattida válasza bta1 (#74700) üzenetére


blattida
nagyúr

A leírt véleményed alapján meglehetősen úgy tűnik, még akkor is, ha valójában más olcsó sony cd lejátszód is volt.
Ám, még ha lett is volna több is, a csak az a sony típus az egyetlen kijelentésed nagyon messze áll a valóságtól, és ez a lényeg.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74702) Kiskokó válasza Tamoo (#74694) üzenetére


Kiskokó
veterán

Igen persze tudom, de abból indultam, hogy általában az embereknek nincs egy hú de drága alaplapja.
Szerintem "értelmes" hangkártya 30-40ezer ftos alaplaptól felfelé van.

Az én Alaplapom se egy átlagos (persze nem is high end). Újonnan volt vagy 35 ezer ez is anno és az X-Fi hez képest bőven van különbség. Főleg Hangerőben- az integrált olyan mintha a max hangerő is olyan 65-70% lenne.

De ez csak az egyéni tapasztalatom/véleményem.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74703) Sz.Péter válasza hucsikoi (#74690) üzenetére


Sz.Péter
tag

Nálam egy cdp 791-nél 2db cd(mindkettő gyári nem írt) kiesett a mechanikából.Így burkolat le,lemez ki.:)Cirka 30fokban beállt a fiók,és a hátsó fal közé.Első tulaja voltam,és vigyázva volt ,talán egyedi eset,de ilyen árban inkább egy 10ével fiatalabb pana dvd-t vennék,vagy vmi philipset.Bár az utóbbi egy kicsit drágább.

(#74704) blattida válasza Sz.Péter (#74703) üzenetére


blattida
nagyúr

Szíjcsere és kenés megoldja, szerencsére egyszerűen orvosolható hiba. A philips-ekben meg a tálcamozgató fogaskerék a fogyóeszköz, viszont annak cseréje sem komoly kiadás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74705) hucsikoi válasza Sz.Péter (#74703) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Köszönöm. Az az igazság, hogy nem szeretnék 5000 Ft-nál többet költeni rá. Tudom, hogy ez bizony nagyon alacsony összeg és nem fogok tudni belőle még egy közép kategóriás gépet sem. Ebből az összegből szeretném a legtöbbet kihozni.
bta1: Köszönöm neked is.

(#74706) bta1 válasza blattida (#74701) üzenetére


bta1
őstag

"A leírt véleményed"

Mivel csak nem vagy képes nyugton maradni (hová lesz így a címzetes nagyúri tekintélyed? :D ), segítek: a nyilvánvalóan tapasztalt (Sony-kat egyébként kifejezetten jól ismerő) szervizes-hifista véleményére + a tapasztalataink közös pontjaira alapoztam.

(#74707) Sz.Péter válasza blattida (#74704) üzenetére


Sz.Péter
tag

Köszönöm szépen.Vagy 15 éve lecseréltem,egy akkori pana dvd s35-re.Most egy denon 3910-es van,1 hónapja vettem,& nagyon elvagyunk egymással.:)Főleg zeneileg.

(#74708) cappa72 válasza hucsikoi (#74705) üzenetére


cappa72
nagyúr

Esetleg egy régi Onkyo dx-7111? Mondjuk ezen nincs digitális kimenet.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#74709) bta1 válasza hucsikoi (#74705) üzenetére


bta1
őstag

5000Ft-ért manapság annak is örülhetsz, ha teljesen hibátlant kapsz, eredeti, és nem elhasznált lézerfejjel. Az utángyártott nem egészen úgy szól ... sajnos még belépőszinten se mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#74710) Tamoo válasza Kiskokó (#74702) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem vagyok nagy szaki alaplapi hangkeltők tekintetében, csak meglepődtem mennyire vállalhatóan szól az enyém. Nem próbálgattam előtte.
Lényeg a lényeg egyébként csak a "fényév" szóhasználatodon akadtam fel, mert szerintem kicsit megtévesztő illetve én koordináta rendszerem szerint nem lehet akkora különbség. :)

(#74711) blattida válasza Sz.Péter (#74707) üzenetére


blattida
nagyúr

A tanácsodra írtam, nem neked, tudom hogy nem aktuális problémáról írtál. Típushibákról volt szó, melyek könnyedén orvosolhatóak..

bta1
Persze, "Az olcsó Sony-k közül csak a CDP-310 ér valamit." kinyilatkoztatás és a "...hifikereskedő szervizese vette meg magának, tartalékba: - Nem kell bemutatni, ez volt az első jó hangúnak mondható cédéjátszóm ." vélemény pontosan azt jelenti, hogy "Az olcsó Sony-k közül csak a CDP-310 ér valamit.", világos, mint a vak ablak, meg a sorok között olvasva azt is észre kellett volna vennem, hogy a szervizeshez bejár egy csomó zenész meg hifista is, akiknek szintén ez a saját tapasztalatuk, nem beszélve a kereskedőről, a szerviz tulajdonosáról, a többi kollégáról meg a városról, de hát, annyira nyughatatlan vagyok, hogy ezek fölött, bizony, átsiklottam. ;] Azt viszont észrevettem, hogy milyen szép nagy, magas és izmos lovad van.
Kár, hogy itt nem venni hasznát. :)

A Tejesember
Ennyiért inkább valamelyik philips vagy philips alapú cd lejátszó legyen, kevesebb velük a nyűg és általában jobban szólnak.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74712) hucsikoi válasza blattida (#74711) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Köszönöm, keresgélek még, remélem sikerül találni.

cappa72: Egy próbát megér, úgy is itt van helyben. :R

(#74713) Dorian válasza Tamoo (#74710) üzenetére


Dorian
félisten

Most kipróbálhatnám az alaplapom Elna "audio" kondis integrált hangkártyáját,a "százezres" DAC-omhoz képest, de valahogy nem hiszek benne :DDD

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74714) bta1 válasza blattida (#74711) üzenetére


bta1
őstag

"tudom hogy nem aktuális problémáról írtál"

Egyrészt dehogynem, másrészt éppen a "kismillió hasonló hangú Sony van", "valamelyik philips vagy philips alapú legyen" jellegű bullshitekkel nem tudnak mit kezdeni... kb. mindazok, akiknek van fülük.

(#74715) bta1 válasza Dorian (#74713) üzenetére


bta1
őstag

Szvsz ne abból indulj ki, hogy csak a hangkártya lehet "gyenge láncszem"...

(#74716) Dorian válasza bta1 (#74715) üzenetére


Dorian
félisten

Dehát most ezt vizsgálnánk DAC ellenében, nem?
(A PC-m és a DAC-om is lineáris tápot kap)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74717) cappa72 válasza hucsikoi (#74712) üzenetére


cappa72
nagyúr

Majd írj róla kérlek, mert kiváncsi vagyok (meg akartam venni, csak kicsit nagyon messze van, postázni meg nem akarta), hogy milyen.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#74718) mettek


mettek
addikt

Sziasztok!

Sztereó zenével kapcsolatban kérnék tanácsot.

Adott egy marantz 7010 erősítő aminek a képességeivel elégedett is vagyok, illetve adott egy Macbook pro 2016, amin audirvana és Tidal a forrás, ez is ok. Azonban jó lenne vezetékkel vinni a hangot az erősítőbe, nem pedig airplayelni.

Ötlet erre?
A baj ugye hogy ezen az áldott macbookon csak usb c csati van igy adapterelni kell bmilyen más kimenethez.

Vegyek hozzá usb c hdmi adaptert és hdmi-n vigyem a jelet? Dacot ezért nem szivesen vennék meg az sem rossz ami a marantzban van..

Vagy egy usb-optikai átalakító lenne jobb?

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#74719) Tamoo válasza Dorian (#74713) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem azt írtam hogy ugyanazt tudja vagy jobb, csak hogy nem volt "fényévnyi" különbség köztük.

Most minden topikban az új lineáris tápos audio pc-ddel fogsz felvágni? ;]
(csak irigy vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#74720) Kiskokó válasza Tamoo (#74710) üzenetére


Kiskokó
veterán

Rendben értelek :)
Elnézést ha teljesen kezdőként nem tudom még jól kifejezni magam, majd belejövök. Bár már most érzem pedig még nagyon az elején vagyok, hogy ha egy picit nem figyelek oda... ez a Hfizés nagyon be fog szívni évek alatt :D

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74721) Tamoo válasza Kiskokó (#74720) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem engem tévesztesz meg hanem a következő kezdőt aki idetéved és nem tudja, hogy te is kezdő vagy. :DDD

Ja aki fogékony erre, könnyen beszippantja és egy idő után kiderül, hogy a világ összes pénze nem elég. :D

(#74718) KnockOut87: Én usb-koax átalakítót mondanék úgy 20 körül ha nem sajnálod rá. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#74722) s4tch válasza Tamoo (#74721) üzenetére


s4tch
veterán

Az is kérdéses, kit mi szippant be. Ha valakit a hifizés mint kütyüzés érdekel, annak a folyamatnak jellegéből fakadóan a büdös életben nem lesz vége. Ha meg valakit a zenehallgatás érdekel, azt fül, pénztárca és egyéb körülmények függvényében azért szerintem előbb-utóbb el lehet juttatni valami nyugvópontra.

(#74723) liszi70 válasza s4tch (#74722) üzenetére


liszi70
nagyúr

Pontosan így van. :K

[ Szerkesztve ]

(#74724) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Ez a két kép alapján megtudná mondani bárki, hogy mi lehet a pontos típusa, illetve, hogy mennyit érhet ez az előfok?
Csak annyi van az előlapra írva, hogy Creative. Hátulján annyi, hogy R115e (vagy c) A CREATIVE PRODUCT. Egy ismerősöm kínálta eladásra.Elég sokáig keresgéltem a neten, de még csak hasonlót se találtam.

kép1

kép2

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#74725) Dorian válasza Tamoo (#74719) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, mindenhol, csak a kutyásban még nem tudom hogyan vezessem elő :P
"Figyeljetek, nálam már minden lineáris tápot kap, a kutyának milyen típusút javasoltok?" :D

Amúgy a "nem csak hangkártya lehet gyenge láncszem" megjegyzés miatt írtam, gondoltam ilyesmire célzott.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74726) blattida válasza bta1 (#74714) üzenetére


blattida
nagyúr

Mi lenne, ha értelmeznéd is azt, amit írtam. Neki nem aktuális a probléma, mivel neki már nincs meg.
Érdemi válaszod továbbra sincs, csak maszatolsz.
Azt hittem, hogy ennél azért többre futja, de ha nem, akkor nem. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74727) Bodz válasza madmike (#74724) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem lehet, hogy Creative R115e? :D

(#74728) madmike válasza Bodz (#74727) üzenetére


madmike
őstag

Ez eszembe se jutott.... :)

Mint írtam sokáig keresgéltem a világhálón.

Lehet, hogy ez olyan régi, hogy akkor még fényképező se volt, azért nem találok semmit? :DDD

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#74729) bta1 válasza blattida (#74726) üzenetére


bta1
őstag

"Mi lenne, ha értelmeznéd is"

Mit? A logikailag értelmezhetetlent? :W
/Tegye fel a kezét, aki érti, és megfejtette, hány éves a kapitány :DDD /

(#74730) blattida válasza bta1 (#74729) üzenetére


blattida
nagyúr

Hú, vazze...azért nem vagy gyenge. :F Újabbnál újabb tereléseket dobsz be, csak hogy ne kelljen elismerni azt, ami egyértelmű. Szerintem nézz magadba, bár úgysem fogod megtenni, inkább érkezik majd a következő adag kompenzálás a magas kanca hátáról.
Csak fölösleges szájtépés a részemről. :(

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74732) bta1 válasza Dorian (#74725) üzenetére


bta1
őstag

Azt add a kutyusnak, amelyik finomabb. És magadnak is :))

Ha egy kapcsolóüzemű válik be (abból is akad "jó hangú"), akkor olyat. Elméleti síkon maradva magam is az adott terhelés jellegéhez tervezett folyamatos szabályozásra tenném a tétet, persze mértékkel...

[ Szerkesztve ]

(#74733) MCGaiwer válasza dgyuri0123 (#74695) üzenetére


MCGaiwer
addikt

sajnos nem igazán van nagy felbontású forrásom, a legjobb, amit hallgatni fogok az esetleg Flac vagy normál Tidal (lehet kipróbálom a lossless Tidalt is). Talán ezeknél nem nagyon lesz hallható különbség.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74734) cappa72 válasza krichd1 (#74477) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszönöm a tippet. Egyelőre csak olvasgatni tudok róla, meg nézni, hogy van eladó E-210-es is.
Azt hiszem türelemmel várok, hátha a környékemen is felbukkan egy jó ajánlat. (Eddig nem sok sikerrel, bár egy Atoll in 50se-t láttam 100k-ért. Úgy nagyjából ennyi a környékbeli felhozatal.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#74735) krichd1 válasza cappa72 (#74734) üzenetére


krichd1
addikt

Ahhoz túl kicsi a magyar használt piac, hogy a jó ajánlatok ház közelben legyenek. Chronokhoz nem kell E-210.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74736) dgyuri0123 válasza MCGaiwer (#74733) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az FLAC a lossles rövidítése. Én is azt hallgatok. :)

"csak a zene van"

(#74737) blattida válasza dgyuri0123 (#74736) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak a pontosság kedvéért: a FLAC (Free Lossless Audio Codec) egy veszteségmenetes tömörítési formátum, viszont nem az egyetlen, ezen kívül van még néhány (pld. ALAC, APE).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74738) dgyuri0123 válasza blattida (#74737) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Tudom. De nekem nagyrészt flac van és pár waw, meg dsd.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74739) adamsfamily


adamsfamily
tag

Van vkinek arról tapasztalata,hogy optikai kábelből megéri-e minőségit venni,mondjuk Cinnamont,vagy magasabbat,Audiolab-M dac-hoz,egy aránylag olcsó 2e ft-os-hoz képest?

(#74740) bta1 válasza adamsfamily (#74739) üzenetére


bta1
őstag

Igen, csak mivel én ilyet nem használok, nem tudok konkrét típust ajánlani. A csatlakozók fajtájának kellene utánanézni - ha a profi hangtechnikában is bevált, akkor rossz nem lehet. Optikai átvitelnél számottevően ronthatják a hagminőséget az optoelektronikus átalakítók, és az persze az aljzatok minősége se lényegtelen...

Rövidebben és gyakorlatiasabban : olcsó cuccnál általában rosszabb hang érhető el vele, mint egy párezer Ft-os, okosan megválasztott normál digit. kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#74741) dgyuri0123 válasza adamsfamily (#74739) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ne műanyagszálas kábelt vegyél, ha fontos a hangminőség. Nekem ilyen van és jó kábel szerintem. Az üvegszálon van a hangsúly, nem az egyebeken.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74742) Nemir Ombe válasza dgyuri0123 (#74741) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... mert az üvegszálban gyorsabban és pontosabban halad a fény .... ;]

Hmm ....

(#74743) Ear001 válasza Nemir Ombe (#74742) üzenetére


Ear001
addikt

gyorsabban nem, de pontosabban, olvass csak utána a technológiának.

(#74744) KovyBoy


KovyBoy
tag

Üdv urak!
Hátha is nagyobb sikerrel járok. Úgy tudom közületek vannak olyan, akik használják az lenti dobozok valamelyikét. A lényeg, hogy a közeljövőben meg szeretném ezeket hallgatni saját erősítővel, amit természetesen vinnék is magammal (SR7010). Ha megoldható, kérlek írj egy privátot. Elsősorban Csongrád megye játszana, de természetesen messzebb is hajlandó vagyok elmenni.
Az alábbiakról lenne szó:
MA Silver (Bronze)
Triangle Antal
Canton Chrono 509 DC
Kösz szépen előre is ha...

(#74745) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Canton Fonum 401 helyett kinéztem egy Canton Karat 60-at ( bár kicsit sokallom az árát - 55k.) Valaki használt ilyet, érdemes ráfizetni? Főleg rock és blues jellegű zenékre.

Ati

(#74746) Perzeusz válasza KovyBoy (#74744) üzenetére


Perzeusz
tag

Pest sincs azért annyira messze Szegedtől. (nincs 2 óra sem). Itt több potenciális meghallgatandó doboz van. Ha egy hétvégi napra lebeszélnéd több emberrel, akkor sorban egymás után meg tudnál hallgatni többet.
Ha belevágnál a nagy kalandba, akkor nálam hallgatózhatnál. Igaz Canton Vento van, de hátha...

2 db WD Red 2TB eladó

(#74747) KovyBoy válasza Perzeusz (#74746) üzenetére


KovyBoy
tag

Simán játszik ez a lehetőség is!

(#74748) odrobinam


odrobinam
csendes tag

Sziasztok!

Denon Pma-700ae illetve Pma-720ae vásárlásán töröm a fejem többnyire használtan. Viszont nem igazán találtam leírást, hogy mi a különbség a két termék között, azon kívül, hogy 720AE későbbi kiadás.

Megtudjátok mondani nekem, hogy van-e jelentősége, hogy a régebbi vagy az újabb modellt veszem-e meg? Esetleg az újabb modell tartalmaz olyan újításokat, amiért érdemesebb lenne azt választani?

Válaszaitokat előre is köszönöm, nagyban megkönnyítené a választást! :R

(#74749) bta1 válasza odrobinam (#74748) üzenetére


bta1
őstag

A régi jobb:)

PMA360 (dinamikusabb, de kicsit mesterkéltebb, elektronikusabb hang)
PMA250 (erőtlenebb mélytartomály, viszont természetesebb, jobb felbontás; átlagosnál nagyobb érzékenységű doboz kell hozzá - csak 25W!)

És ezeknek még a RIAA-korrektoruk is egész jó.

(#74750) odrobinam válasza bta1 (#74749) üzenetére


odrobinam
csendes tag

Köszönöm a válaszodat. :R

Viszont nem értem, hogy miért említed a PMA360-at és a PMA250-et. Ezekkel kiegészítetted még az érdemesre méltó denon erősítőket? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.