Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75951) celf válasza dgyuri0123 (#75949) üzenetére


celf
őstag

a távirányító miatt? mert ha modern, akkor már a kategória határa áttevődik árban?

(#75952) dgyuri0123 válasza celf (#75951) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Sajna igen. Szerintem.

A kicsivel fiatalabb korosztály hamar felszalad 50e körüli összegre.

"csak a zene van"

(#75953) celf válasza dgyuri0123 (#75952) üzenetére


celf
őstag

és 50e körül mik azok, amiket érdemes nézni szerinted? 2-3 alap, bevált modellre gondolnék, amit elkezdhetek vadászgatni használt piacon.

(#75954) dgyuri0123 válasza celf (#75953) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pl Nad 315 de ez nem teljesen olyan, mint a 3020 volt.
Vagy PM62 esetleg, bár nem olyan sötét hangú, mint a 3020, de nem rossz.

"csak a zene van"

(#75955) s4tch válasza celf (#75943) üzenetére


s4tch
veterán

Pioneer A605r volt otthon, az is egy meleg hangú erősítő, 30e körül vettem, annyiért is adtam el. Érdemes lehet meghallgatni vagy egy olyat, vagy egy hasonló Pioneert.

(#75956) dgyuri0123 válasza s4tch (#75955) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Attól függ, mikor vetted. Mostanában szépen elszálltak a használt piaci árak. :)

"csak a zene van"

(#75957) celf válasza dgyuri0123 (#75954) üzenetére


celf
őstag

NAD 315 miben tér el a 3020-tól hangzásban?

nem biztos, hogy a világosabb hangzást jól tűrnék a hangládáim..... :)

(#75958) celf válasza s4tch (#75955) üzenetére


celf
őstag

a fentebb linkelt honlapon kapható egy A-209R bár nem írta, hogy merre van az országban, és távirányító sincs hozzá.. :)
továbbá a 209-es vajon nem túl gyengusz?

edit: illetve most nézem, zátva van a thread...

[ Szerkesztve ]

(#75959) Mikisys válasza celf (#75958) üzenetére


Mikisys
őstag

Távirányító nélkül nem ér semmit egyik sem.
A többi sallang már csak hab a tortán.

Kellemes Húsvéti ünnepeket!

Üdv!

(#75960) dgyuri0123 válasza celf (#75957) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Nad-ok általában sötét hangúak. A 315 kisebb teljesítményű, kevésbé pontos.

"csak a zene van"

(#75961) celf válasza Mikisys (#75959) üzenetére


celf
őstag

speciel most az okostelefonom tud távirányítókét működni. Peel application-el, és vannak más univerzális amúgy egyszerű távirányítók, amiket be lehet programozni arra a frekvenciára, amivel működnek. mellesleg a hangosításon és a power on/off-on kívül másra amúgy sem használnám a távkapcsolót.

(#75960) dgyuri0123 hmm, az a baj, hogy én a pontosságnak nagy híve vagyok, főleg mivel az elektronikus zenei műfajban fontos ez, mert ha ott nincs "fegyelem" az egész csak egy csattogás-zaj keverék, telepúzott mélyekkel.

[ Szerkesztve ]

(#75962) krichd1 válasza celf (#75957) üzenetére


krichd1
addikt

Nagyjából mindenben.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75963) celf válasza krichd1 (#75962) üzenetére


celf
őstag

tehát leegyszerűsítve 315 < 3020? leszámítva a távirányítót.

(#75964) dgyuri0123 válasza celf (#75961) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem egyszerű a dolog...
De valóban a Pioneer régi sztereó nagyvasai sem rosszak, bár sok a lomis darab közöttük. Hiányosak, ütöttek-kopottak. Ez viszont nem tűnik rossznak, ha megvan a távja. Különben vehetsz hozzá egyet. Megeszi reggelire a 315-öt. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75965) celf válasza dgyuri0123 (#75964) üzenetére


celf
őstag

Aha, na feljebb is ezt ajánlották, és korábban egy erősítő szerelő is, de ez htalmas modell. Méretre. Ennek a kistestvérei miért nem jók?

(#75966) celf


celf
őstag

és ez a Denon GR 535 hoggy szol szerintetek? annyira szép basszus :)

(#75967) fehér_ember válasza celf (#75966) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha azt is tudsz 50e körül, akkor annyiért talán még az is megérheti ha valóban pöpec műszakilag. Amúgy az is htalmas modell.

(#75968) dgyuri0123 válasza celf (#75965) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mert erőtlenebbek, mint ez a modell. Pioneer-okra jellemző az enyhe mély hiány, főleg a kisebb modelleknél.

Ha meg "kicsi, de erős" kell, az megint drága.

(#75966) celf: Szép... de mivel fogod távirányítani?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75969) krichd1 válasza celf (#75963) üzenetére


krichd1
addikt

Nem a régi 3020 hangja, az biztos. 50eFt körül előfordul C352 is, arra már érdemesebb vadászni, ha a NAD-nál maradnál.
Amúgy jó lenne neked a Rega Brio is, de az nem távos, a távos Mira meg már kifut a keretből.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75970) dgyuri0123 válasza krichd1 (#75969) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A C352 olyan, mint a fehér holló, de igazad van különben. :D

"csak a zene van"

(#75971) krichd1 válasza dgyuri0123 (#75970) üzenetére


krichd1
addikt

Tavaly ilyentájt például volt eladó avx-en is. Jófogáson is láttam már pár példányt, úgyhogy még itthon sem olyan nehéz szerezni, külföldről meg simán megoldható, persze ott a magasabb postaköltség miatt valószínűleg drágábban jön ki.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75972) Alu


Alu
senior tag

Üdv Urak!

Bár sok gondolkodás után, de ajánlásotokra megléptem az erősítő váltást és úgy érzem sikerült jót választanom. Megosztanám veletek tapasztalataimat:
ATC SoundArt v3 helyett döntöttem egy Exposure 3010s mellett. Olyan mázlista voltam, hogy vásárlás előtt sikerült saját rendszerben meghallgatnom és ez csak segített a döntésben.
Dali ikon 6 mk1 párral rendkívül részletes. A csöves után meghallgatva sokkal több magas szól ki belőle, de kevesebb a mély, viszont azok gyorsak, erőteljesek és feszesek. Az egész sokkal tisztább és részletesebb. Tartalék van benne bőven. A felénél még nem tekertem feljebb a hangerőt, már itt is őrülten hangos.
Egyébként érdekes, mert apámnak a csöves hangja jött be jobban, bár azért elismerte, hogy részletességben ég és föld a kettő. (Ő évek óta Dali Concept 8 -ast hallgat, amik inkább melegebb, mélyebb, nem olyan részletes hangzásúak és valószínű már ezekhez szokott hozzá. Viszont a gyengébb minőségű zenéket is rendkívül hallgathatóan adják elő, neki meg ez a lényeg. Néha azért átjön nyálat csorgatni ;] )
Az tény, hogy ebben a felállásban forrásra nagyon érzékeny lett a rendszer. A kicsit gyengébb minőségű felvételek már nem igazán hallgathatóak. A pre-out kimenetnek köszönhetően a Concept Sub mélyládát is rá tudtam kötni. Általában elég a frontok mélye, de néha jól jön egy kis támogatás.

És a kérdés: Hangfalkábel ügyében szerintetek milyen illene a rendszerhez? 20-25 ezer Ft -nál nem nagyon szeretnék többet szánni rá. Tudom ennyiért nem igazán kapni minőségi kábeleket, de a mostaninál biztos, hogy jobb lesz. :U Természetesen használtan, lehetőleg banán dugózva, legalább 2x2m, de nem hátrány, ha hosszabb.
Amiket néztem az egy Van Damme 268-582-000 kábel Nakamichi ékzáras banánokkal szerelve, illetve egy "Fapaci első generációs hangfalkábel, ami elvileg Belden névre hallgat" (Hirdetést szabad linkelni? Mert ha igen belinkelném őket) Ti mit választanátok a helyemben?

λŁƯ™

(#75973) dgyuri0123 válasza krichd1 (#75971) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"még itthon sem olyan nehéz szerezni"

Évi 1-2 db épp elég az esélyre. :)

"csak a zene van"

(#75974) krichd1 válasza Alu (#75972) üzenetére


krichd1
addikt

"A kicsit gyengébb minőségű felvételek már nem igazán hallgathatóak."

Akkor valami nem kerek a rendszeredben. Azért a jó rendszerek a rosszabb felvételekből is kihámozzák a zenét. A Concept Sub meg nem Ikonhoz való. Az olcsó Nakamichi csak ront a kábeleken, olyat ne használj.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75975) zonusz


zonusz
tag

Kedves hi-fi-ben jártasok!
Szeretnék egy kicsit előbbre lépni a mostani rendszerről. Általában jazz-t, bluest, illetve a 70-es évek zenéit hallgatom. Szeretnék egy nem magasba húzó, sziszegő csengő hangú, kellemes meleg, jó (nem csupán sok) basszussal rendelkező összeállítást. Tudom, tudom hallgatni kell, de orientálásnak megköszönném, ha segítenétek, mégsem szereltethetek össze ezer verziót egy meghallgatásnál. Gyanús, hogy amit kinéztem, CA CXA80-ra azt mondtátok, hogy száraz és amit még kinéztem KEF LS50 is hasonló, mert a KEF is a száraz részletező tartományba esik. Ha esetleg nem akkor boldog lenék, mert eddig ez tűnik meghallgatásra várónak. Ami még felmerült az Arcam A29 és az Audiolab 8300A. Ha a KEF LS50 helyett ajánlanátok "meleg hangú" - de persze nem sávhatároltság okán - hangfalat ebben a 300-400e.-s sávban, ugyancsak megköszönném. Esetleg egy Tannoy Precison 6.1? Mindebből játszik, hogy álló hangfal nem játszik. Tudom ,mindenre van ezer ajánlat, de talán a zenei ízlésem adja, hogy mit szeretnék, tiszta bőgő bőgőt, tiszta gitárt, énekhangot.
Köszönöm türelmeteket.

[ Szerkesztve ]

(#75976) zonusz


zonusz
tag

Nézegettem még a NAD C368-t és a NAD 356Bee-t is, persze egyelőre teszt szinten. Így szimpatikusak, bár a C368 új technológia, csakúgy, mint az Arcam G osztályú erősítője.

(#75977) Alu válasza krichd1 (#75974) üzenetére


Alu
senior tag

Ez igaz, de pl a bakelitről digitalizált számoknál az a jellegzetes tű sercegés az ikon magasaiból jobban visszajött, mint mondjuk a Concept 8-ból. Egyébként még nincs teljesen kész a rendszer, egy normális DAC illetve kábelek még hátra vannak, kíváncsi leszek azok mennyit változtatnak rajta.
Tudom, hogy nem ikonhoz való, de jelenleg csak ilyen subom van itthon. Egyenlőre még nem is terveztem a cseréjét, kíváncsi lennék hangban mekkora különbség van a concept és ikon sub között.
A hirdető szerint a "jobb (minőségi) Nakamichi banánokkal" van szerelve. Nem ismerem ezt a márkát. Van belőle olcsóbb meg drágább verzió vagy ezt a márkát inkább ne?

λŁƯ™

(#75978) dgyuri0123 válasza Alu (#75977) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A tű / lemez sercegését hallgatni nem jó dolog... A jó hangszedő / erősítő kombinációja éppen hogy szinte teljesen eltünteti a sercegést, nem pedig kiemeli.

Mi a forrásod? Mert egy rossz dac is elnyel ám sok mindent. Leginkább a prezensz tartományt.
Mondjuk a Sub használatát is ellenzem. A zene nem mozi, ahol rengeni kellene a padlónak, ha szól a nagybőgő... :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75979) bta1 válasza dgyuri0123 (#75964) üzenetére


bta1
őstag

"Ez viszont nem tűnik rossznak, ha megvan a távja. Különben vehetsz hozzá egyet. Megeszi reggelire a 315-öt. :)"

Hát ebben nem lennék biztos, főleg egy olyan rendszerben, ahol kb. a NAD3020 "sötétebb" tónusára és zeneiségére lenne szükség. Rövidteszten, hifis elemzés szerint lehet, hogy a Pio nyer, hosszabb távon azonban nagyon tanulságos tud lenni egy ilyen váltás...

(#75980) krichd1 válasza zonusz (#75975) üzenetére


krichd1
addikt

Miért nem lehet álló? Kis hangdobozokkal jóval többet lehet szívni, főleg LS50-el. A CXA80 nem annyira száraz, mint a régebbi sok más CA erősítő, modernebb "diszkós" hangja van, LS50-el pont hallottam, nem ajánlanám senkinek azt a párost. 8300A igen drága normál új árán, annyit szerintem nem ér, A29 talán megfelelne az igényeidnek, de azt is érdemes inkább használtan, vagy akciósan keresni. Hallgasd meg a mindennel egybeépített LS50 Wireless típust, azután tudsz mihez viszonyítani.
Tannoy Precison 6.1 szerintem nem az a hangdoboz amit keresel, illetve az szenved néhány tipikus kisdoboz komplexustól. Manapság már nem nagyon csinálnak kellemesen meleg hangú hangdobozokat, inkább a neutrális, fényesebb, "álrészletező" vonalra állt rá sok gyártó. Ez a kisebb állványos hangdoboz méret meg még nehezebbé teszi a választást, főleg ha újat akarsz. Újak közül például a Castle Avon 2-t érdemes lenne meghallgatnod esetleg a Quad S-2-t (???), ribbon magas sugárzó miatt ezekkel is vigyázni kell, szúrós magasat okozhat a rossz forrás, erősítő, kábelek is. Ott van még a kifutó Canton Vento Reference 9 DC, ami nem meleg hangú, de jó ár/érték arányú doboz, nagyobb méretű hanggal, mint az átlag, és azért ez mégis csak egy felső kategóriás hangdoboz. Bár ennek az alumínium magas sugárzója még nincs olyan kifinomult, mint az újabb kerámia, ami az új Reference 9 K-ban van, de az még soká lesz kifutó akciós.
Érdemes lenne használtat is nézned például Sonus Faber Concerto, Venere 2.0 (vagy valami magasabb kategóriásat, de a Sonus Faberek még használtan is elég drágák), Chario Academy Millenium 1, vagy a nagyobb 2-es (ezeket viszont jó áron meg lehet kapni)...

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75981) krichd1 válasza Alu (#75977) üzenetére


krichd1
addikt

Banándugóknál könnyű kideríteni, hogy mennyit rontanak a hangon. Ikon szub se valami jó.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75982) dgyuri0123 válasza bta1 (#75979) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az eredeti igény szerint : 30e Ft-ért távos legyen és hozza a 3020 szintjét/hangulatát. Mondj jobbat... ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75983) zoltanz válasza dgyuri0123 (#75978) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Kiegészíteném: esetenként a gyenge (hang) minőséget okozhatja, utángyártott logo nélküli tű, (kínai utángyártott), hiába márkás a maga pick-up. Valamint lehet nem 1000 órát tudod használni csak felét harmadát, és esetleg a lemezeidben is kárt tesz...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#75984) Pazolini válasza krichd1 (#75980) üzenetére


Pazolini
senior tag

A Cantonok x.2-es sorozata, ami már a második sima Reference volt (először a flagship Reference 1DC jött ki magában), s váltotta a Vento Reference sorozatot, már megkapta a kerámia magasakat, s azok már idestova 7 évesek, vagyis sokat nem kell már várni rá. Csak a K sorozat 2. generációjának kell gyártási, illetve promótálási fázisba eljutnia. Uszkve 2-3 év.. :O

Kiegészítés: a Vento Reference sorozat egy tagja is megkapta, de csak azért, mert kimaradt a sorból 2006-ban, egyszerűen később kezdtek el legyártani darabokat, akkor, amikor elkezték a sorozat féláras promóját, vagyis 2015-ben. Ezt ugyan át nem építették, nem nyúltak a keresztváltóhoz sem, vagyis azok maradtak a Vento Ref-ek gyári előírása szerintiek, de a kerámia magasat viszont megkapta az x.2 sorozatból. Ez nem más, mint a Canton Vento Reference 3 DC!

[ Szerkesztve ]

(#75985) bta1 válasza dgyuri0123 (#75982) üzenetére


bta1
őstag

30-ért (ma már) a táv nélküli békebeliek között sincs egyértelműen jobb...

(#75986) dgyuri0123 válasza zoltanz (#75983) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hát, igen...
Sosem jutna eszembe tőlük rendelni ilyesmit. Csak eredeti kínai cuccot vennék, mert azt még nem hamisítják.
A Roksan-t olyan ritkán használom, hogy simán kitart még 20 évig. :)

(#75985) bta1: Így jutottunk 50e-ig, de azt hiszem, ennyiért sem sokkal jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75987) zoltanz válasza dgyuri0123 (#75986) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én azért havi 20-30 órát hallgatom átlag, még 1-2 évest kibír a Lenco-ban a tű, remélem. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#75988) zonusz válasza krichd1 (#75980) üzenetére


zonusz
tag

Köszönöm az iránymutatást. A NAD-ok amiket írtam - NAD C368 és a NAD 356Bee - nem játszanak?

[ Szerkesztve ]

(#75989) krichd1 válasza Pazolini (#75984) üzenetére


krichd1
addikt

Csak sajnos a Reference 9.2 DC-nek nincs még olyan sima hangja, mint a Reference 9 K-nak, szóval érdemes kivárni az újabbat, Vento Reference 9 DC-ről inkább ez az előrelépés.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75990) Pazolini válasza krichd1 (#75989) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ebben minden bizonnyal igazad van. De a K féláras kiárusítására - attól tartok - nem csak pár évet kell várnunk. Addig viszont mélyen a pénztárácájába kell nyúlnia annak, aki erre a "sima" hangra vágyik.
A 9K páros cseresznyében egy milla! :Y És ez csak az állványos "picike"... :))

(#75991) bta1 válasza Alu (#75972) üzenetére


bta1
őstag

Dali Concept 8 + ?? csöves: "nem olyan részletes hangzásúak "
Dali ikon 6 mk1 + Exposure 3010s: "A felénél még nem tekertem feljebb a hangerőt, már itt is őrülten hangos."

El tudnád mondani, miféle "részletek" hiányoznak ott a zenéből? Utána pedig gondold át, hogy amit "őrülten hangosnak" mondasz, az tényleg hangos-e, vagy inkább elviselhetetlenül lármás? Persze ettől még szólhat nagyon rosszul a csöves, sőt, a magyar gagyiDIY mozgalom révén sok fiatal találkozik ilyen darabokkal először. A forrás ugyanaz?

Mindenesetre nekem ez így együtt furcsának tűnik... hiszen a valóságban semmi sem fekete vagy fehér. Még az a "feszesebb, tehát jobb basszus" történet sem egészen úgy van, ahogy a kezdők gondolják.

[ Szerkesztve ]

(#75992) krichd1 válasza zonusz (#75988) üzenetére


krichd1
addikt

Azokat is meghallgathatod, ártani nem árt, bár azok jobban belenyúlnak a tonalitásba, mint ahogy kellene néhány esetben, például azonos kategóriájú Regák, Arcamok, Vincentek azért ügyesebbek valamivel.

(#75990) Pazolini: A Vento Reference széria sem volt olcsó új korában, az újabb szériák meg mindig drágábbak valamivel.
Azért ez még messze nem olyan durva, mint például amit a B&W csinál a 800-as szériával, ott szinte duplázódnak az árak minden egyes új szériánál, Matrix->Nautilus->Diamond-> Diamond D3.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75993) krichd1 válasza zonusz (#75988) üzenetére


krichd1
addikt

A lényeg, hogy lehetőleg mindenből használtat válassz, mert újonnan néhány komolyabb akciós dologtól kivéve minden baromi drága.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75994) zonusz válasza krichd1 (#75993) üzenetére


zonusz
tag

Köszönöm, azért még megpróbálom a BC Acoustique EX-332D-t is meghallgatni valahol. Itt nem sokat írtatok róla, a leírása biztató, a hangjáról nem tudni semmit. A belső kialakítása ugyancsak biztató a régi időket idézi.

(#75995) bta1 válasza Pazolini (#75990) üzenetére


bta1
őstag

"De a K féláras kiárusítására - attól tartok - nem csak pár évet kell várnunk."

Pár éven belül (3? 6? 8?) nagy esély van a legutóbbihoz hasonló, vagy annál komolyabb gazdasági világválságra.

(#75996) Alu válasza dgyuri0123 (#75978) üzenetére


Alu
senior tag

Eredeti CD lemezeket hallgatok lejátszóval, illetve Pc egy Sound Blaster X-Fi Titanium kártyával. Utóbbinál a hangkártyát szeretném majd egy külső Daccal helyettesíteni, de egyenlőre még nem találtam megfelelőt. Amiket a dacos topikban ajánlottak, azok árban bőven átlépik a keretemet. 50k -nál többet nem szeretnék költeni rá. Néztem diy termékeket is (pl. XMOS, AK4399, PCM1794A), de még nagy erőkkel olvasgatom a külföldi oldalakat ezekkel kapcsolatban.
Igen, sokan mérgesen néznek, amikor feljön a hifi rendszer mélynyomóval téma. Mivel nekem bejönnek ezek a mai chill nationos zenék és azoknál jól esik egy kis plusz brummogás, ezért volt merszem benne hagyni a rendszerben. :)

(#75991) bta1: Kis kiegészítés: Concept 8 + Marantz sr 4600 - Az ikon ribbonja után például kevés magas. Az ikont részletesebbnek hallom, a C8 pl. szólónál nagyon szépen kiemeli azt az egy hangszert, viszont a többi a háttérben mint ha el lenne mosódva, nem olyan tiszták. Az tény, hogy az összkép kellemes, órákig el tudnám hallgatni, míg az ikonban a ribbon magas egy idő után bántja a fülemet (de addig az ideig b :Y szott jó). Egyébként nem tudom hogy jutottál ide, az írás lényegi része a csöves(Atc SoundArt v3)+ikon6 és az exposure+ikon6 összehasonlításáról szólt...
Az őrülten hangos az nálam 12nm -en lármás, a nappaliban 25nm -en tiszta és tényleg hangos. Nem arra akartam kilyukadni, hogy így hallgatok zenét, hanem arra, hogy van tartalék az erősítőben és valószínű a nagyobb falak, illetve elektrosztatikus hangsugárzók se problémák neki. Ahogy azt se írtam, hogy a csöves rosszul szól, hanem azt, hogy nagyon más. A "feszesebb, tehát jobb basszus" történetet az én írásomban olvastad? Csak azért kérdem, mert sehol nem találtam benne ilyet..

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#75997) krichd1 válasza zonusz (#75994) üzenetére


krichd1
addikt

Azt már nem gyártják, de például Octogonnál lehet van még belőle.

(#75996) Alu: "Az tény, hogy az összkép kellemes, órákig el tudnám hallgatni, míg az ikonban a ribbon magas egy idő után bántja a fülemet (de addig az ideig b :Y szott jó)."

Ezen jót nevettem. :C Amúgy idővel majd rájössz hogy egyik sem valami jó hangú hangdoboz, persze az Ikon magasabb szériás, de annak is van baja bőven és elég kényes.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75998) earbash válasza earbash (#75950) üzenetére


earbash
csendes tag

Nekem is tudna valaki segíteni?

(#75999) bta1 válasza Alu (#75996) üzenetére


bta1
őstag

Atc SoundArt v3? Az tényleg inkább rossz értelemben vett csöves hang.

Mindenesetre érdemes átgondolni a "jól hallom a részleteket" - prezenszesség - tisztaság háromszöget, és hogy miért tűnik gyakran valahogy mégiscsak soknak ribbon, pedig ugye a tisztasága az első perctől kezdve megnyerő... ilyen könnyen becsapható a hallásunk? Igen, ilyen könnyen. Akkor kezdünk el érteni valamit az egészből, ha rájövünk, miként tükrözi a félreértést a jelenkor hazai hifisajtója által a felbontás helyett erőltetett részletezőképesség fogalma...

(#76000) dgyuri0123 válasza Alu (#75996) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az kevés, hogy eredeti a CD lemez. A lejátszó is nagyon fontos. De egy Exposure elé amúgy nem kötnék bármit. Ha pedig külső dacot veszel, akkor is ugyanezt mondom.

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.