Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94001) benfolds válasza bkercso (#94000) üzenetére


benfolds
őstag

már hogyne zavarna, hogy villog itt a látóteremben napi 12 órát ez a sz@r? idegesíti az embert, pont mint a vibráló neon.

(#94002) bkercso válasza benfolds (#94001) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor szerintem vágd el a vezetékét, ha a leragasztás valamiért nem tetszik! Egy újonnan 40k-s használt eszközt javíttatni, mikor alig találni embert ilyesmire... Te tudod.
Továbbra sem tudok többet mondani info hiányában, mint amit már írtam.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94003) bta1 válasza tal-garius (#93978) üzenetére


bta1
őstag

Hello:), a Pro-Ject lemezjátszó mennyire fix pont az elképzelésedben? Tudod-e, hogy kb. mit várhatsz (el) egy efféle "olcsóhifi" lemezjátszótól, mennyire vagy (hang;))képben?
(A második kérdésem ugyanez lenne, a többi kinézett komponensre vonatkozóan.)

(#94004) bkercso válasza bkercso (#94002) üzenetére


bkercso
nagyúr

Tekintve, hogy a LED-eket áramgenerátorral hajtjuk, inkább zárd össze a LED lábait!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94005) bta1 válasza #10726912 (#93994) üzenetére


bta1
őstag

"Én a komplett kábelezésről beszéltem végig. Azt leszögezhetjük, hogy az erősitő-hangdobok között a leglényegesebb a kábel minősége"

Még mielőtt kihúzhatatlanra bevernétek a szöget :D
/Mondtam, hogy keresek történetet a múltkor felvetett, Gyurit látványosan "nem érdeklő" probléma megoldására... ;) Nem hittem volna, hogy az övéhez hasonló ProAc dobozzal is találok példát, ráadásul honfitársunkét, dehát kicsi a világ./

(#94006) fehér_ember válasza bta1 (#94005) üzenetére


fehér_ember
addikt

(#91721)
Amúgy meg a hifisharkon sincs olyan tápkábel. ;]

[ Szerkesztve ]

(#94007) bta1


bta1
őstag

Pontosan ugyanolyan típussal nem találtam – ez legyen a legnagyobb baj.. ;)

(#94008) fehér_ember válasza fehér_ember (#94006) üzenetére


fehér_ember
addikt

Csak találtam valami árat hozzá.

(#94009) szazbolha válasza fehér_ember (#94006) üzenetére


szazbolha
addikt

Bocs, hogy hifi lumpenproletárként belekottyantok, de vettem canare hangfal kábelt (konkrét oka nem volt, csak érdekelt), mert ez az első kábel ahol találtam mérési eredményeket. [link]
A saját kábeleik között is mértek különbséget. Kérdés hogy ez miként fordítható le szubjektív hifista érzetekre és véleményekre.

(#94010) benfolds válasza bkercso (#94002) üzenetére


benfolds
őstag

okés, köszi!

(#94011) tal-garius válasza bta1 (#94003) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Hello. Igazából ezt találtam 100-150e forintos kategóriában mindenre. Lemezlejátszókat egyáltalán nem ismerem. Tudom ha az embernek sok pénze lenne külön venné erősítő, (ha nincs beépített akkor előerősítő is), lemezlejátszó, álló v polc hangfalak stb. Használtat nem vennék.

(#94012) #07400704 válasza tal-garius (#94011) üzenetére


#07400704
törölt tag

Találj ki egy max. végösszeget, hogy mennyit szánnál hifire, és mi lenne a legfontosabb forrásod.

(#94013) #01758976 válasza bta1 (#94005) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ez még olyan is mintha a Gyuri írta volna. : D

A címzéseidről.

Látnoknak kell annak lenni, ki téged olvasna.

Más: Egy napja teljes a Kondo kábelezés, külső D/A- val. Kilencven fokos panorámám van a zenére. Bele lehet feledkezni. " Itt vagyok és nincs mit mondanom."

(#94014) ozzy711 válasza #10726912 (#93994) üzenetére


ozzy711
őstag

Akkor átmentél a diy vonalra az új magassal. :D
Hogy lőtted be az új hangszórót a régiekhez? Mikrofonoztál ( mértél ) is vagy csak adatlap alapján számoltál? Én utoljára a diy focalomban a magasat kb. 1 évig reszelgettem mire azt mondtam, hogy most jó. persze amint átköltöztem egy másik házba ( szobába ) kezdődött minden előröl az akusztikai környezet változása miatt.

(#94015) Pazolini válasza ozzy711 (#94014) üzenetére


Pazolini
senior tag

Sajnos ezzel szívok én is. Jó dolog a költözés szebbe-jobba, de hifizés szempontjából (is) eléggé macerás.
:))

[ Szerkesztve ]

(#94016) Ear001 válasza tal-garius (#94011) üzenetére


Ear001
addikt

Egy alapvető kérdés. Miért szeretnél lemezjátszózni? Van otthon rengeteg lemezed és azokat játszanád le?

(#94017) Snoop-y válasza bta1 (#94005) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es mintha en valaszoltam volna ra:

Sell them ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#94018) migabi24 válasza Pazolini (#94015) üzenetére


migabi24
nagyúr

Jövőre mi is költözünk, félek is nagyon milyen irányba változik a már sokat reszelgetett és megszokott hang :D

(#94019) dgyuri0123 válasza bta1 (#94005) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"keresek történetet a múltkor felvetett, Gyurit látványosan "nem érdeklő" probléma megoldására... "

Ezt most nem értem. A sajátom problémája látványosan érdekel, a másokét oldja meg más. ;] Nekem a gyógymódot a ZuAudio Libtec hf. kábele hozta el, ami talán végállomás lesz, merthogy nincs 300k-m használt Kondo-ra, vagy hasonlóan árazott alternatívára. De valóban volt egyfajta fényesség a hangjában, ami nem igazán tetszett (Studio 148 amúgy). A Libtec nagyrészt megoldotta ezt a gondot, habár lenne még mit cserélni (pl. erősítő), de nem nyomtatom a pénzt otthon sajnos, így egy következő 5 éves tervben talán megejtem a cserét. És persze ott vannak a "rossz"-"gyenge" felvételeim is, amikkel még nem tudom, mit lehetne kezdeni. Lehet az is egyébként, hogy nem annyira rossz az, csak nálam, mert volt már példa hasonlóra pont nálam. Ahogy javult a rendszer, úgy vált nagyon is hallgathatóvá pl. Chet Baker, Wes Montgomery, vagy Szabó Gábor...

"csak a zene van"

(#94020) Snoop-y válasza migabi24 (#94018) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ugye mi is iden koltoztunk es nem lett tragedia. Attol feltem ide tul kicsik lesznek a hangfalak meg hat a nagy uvegfal sem tul elonyos viszont ez a szoba tagasabb es legalabb nincs annyira pattogas a falakrol mint a masikban.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#94021) Bali27


Bali27
addikt

Vannak olyan boltok ahol Black Friday lesz? Mert akkor a Bronze2 mellé valami jó kis 200 körüli Yamahát vagy BT-os Onkyot beszereznék.

(#94022) dgyuri0123 válasza Bali27 (#94021) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ennyiért inkább egy "fiatal" Primare I22 akár dacos verzió és lesz öröm...

"csak a zene van"

(#94023) Snoop-y válasza dgyuri0123 (#94022) üzenetére


Snoop-y
veterán

+1 :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#94024) Pazolini válasza dgyuri0123 (#94019) üzenetére


Pazolini
senior tag

Érdekelne az említett ZuAudio Libtec.
Látom, USA kábel, hf, összekötő, táp, stb. És a cég hangdobozokkal, subokkal is foglalkozik. Ez szimpatikus.
AVX-en is volt fönn, még korábban volt vmi nagy akció, amikor Ear is lecsapott rá, ha jól olvasom.
Most hol kilincseljek érte?

(#94025) dgyuri0123 válasza Pazolini (#94024) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Tele van/volt vele az Ebay, de itthon is kapható másodkézből, csak picit drágábban. Én AVX-en vettem, mert szeretem látni/megfogni, mielőtt kifizetem... :B

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#94026) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Van az most is.

(#94027) #01758976 válasza Pazolini (#94024) üzenetére


#01758976
törölt tag

Alkudj a hetvenre.
Mihez lenne?

(#94028) fehér_ember válasza fehér_ember (#94026) üzenetére


fehér_ember
addikt

Amúgy annak ellenére hogy meg vagyok elégedve a jelenlegi hangfalkábelemmel még nem tettem le róla hogy valami mást is kipróbáljak.
Azt vettem a fejembe hogy tápkábelt fogok betenni hangfalkábelnek :)
Ja, és van olyan készülék összekötő is, amit szeretnék még kipróbálni, de azzal megvárom a hónap második felét hátha lesz egy kis akció (bf vagy valami hasonló).

[ Szerkesztve ]

(#94029) robi-k


robi-k
őstag

Most, hogy már a kereskedelemben is kaphatóak a szupravezető kábelek - LS Cable & System Ltd. magas hőmérsékletű szupravezető kábelek, úgy érzem, nemsokára a hifisták körebében újult erővel fog fellobbanni a "kábel" téma ;]

(#94030) Pazolini válasza #01758976 (#94027) üzenetére


Pazolini
senior tag

Igen, láttam én is. MOST ez is sok lenne, ezért ignoráltam.
Kipróbálnám a hf és az ic kábeleit. 25E az IC ugyanitt. Majd meglátom. (=Várok.) ;)

(#94031) Tothg86 válasza Tothg86 (#93649) üzenetére


Tothg86
tag

Folytatom a történetet, hátha talál valaki benne tanulságot, vagy szórakoztatónak érzi. Volt reggel egy zavartalan fél órám. Motoszkált a fejemben, hogy mi lenne, ha próbálgatnám kicsit a forrást javítani, és egy olyan laptopot próbálnék ki forrásként, amiben nincs mozgó alkatrész. Az asztali gépem valamelyik alkatrésze olyan coil whine-t tud produkálni, hogy az utca túloldalán is hallani. Van egy halódó hdd és két venti is benne. Lehet ezek sem tesznek jót a hangnak. Az asszony laptopját rákötöttem a dacra.. nagyon meglepődtem mennyire szebb, nyugodtabb hangja lett a rendszernek. Valahogy simább és kevésbé ideges. Vagy éppenséggel reggel pihentebb voltam? Vagy kevesebb a zaj az otthoni villamos hálózatban? Esetleg járatódnak közben a kábelek? Vagy a melegfront miatt más a legnyomás? :D Fogalmam sincs, érdekes ez a hifizés.
Másik, hogy voltam egy üzletben hallgatózni. Egy Naim erősítő és sokféle hangdoboz párosát hallgattam. Volt ott Dali, KEF, Magnat, Polk, Sonus Faber. Más ligában játszanak, mint ami nekem van otthon. A Magnat tetszett a legjobban, még a sok kategóriával feljebb lévő Sonus Fabernál is jobban. Nincs erre recept, bár lehet ez szegénységi bizonyítvány számomra. De úgyis a kütyüzés, tapasztalás és kísérletezés a legjobb ebben, úgyhogy reszelgetem az otthoni cuccokat tovább.

[ Szerkesztve ]

(#94032) fehér_ember válasza robi-k (#94029) üzenetére


fehér_ember
addikt

Elég alacsony hőmérsékleten a mieink is azok lennének. De nem szeretem a nagyon hideget :D.

(#94030) Pazolini
És mik helyett próbálnál?

[ Szerkesztve ]

(#94033) #01758976 válasza Pazolini (#94030) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ha a közelembe laksz párnapra kölcsönadhatom. (viszed,hozod) Bár a célt még nem értem, meg azt sem, mihez meg mit váltana. Így látatlanban, nem biztos, hogy kell a libtec, lehet lenne olcsóbb alternatíva.

(#94034) Ear001 válasza robi-k (#94029) üzenetére


Ear001
addikt

Magas hőmérséklet a -200 fok? :F

(#94035) fehér_ember válasza Ear001 (#94034) üzenetére


fehér_ember
addikt

Gondolom a -273,15-höz képest.

[ Szerkesztve ]

(#94036) kopygege


kopygege
tag

Kedves Fórumozók!

Előre is elnézést kérek a laikus kérdésekért!
A nyár folyamán „örököltünk” egy Panasonic tx-p42v20e TV-t, amit nagy örömömre csatlakoztattam a PC-hez, viszont a hangja elég gyenge, s ezért gondoltam, hogy érdemes lenne összekötni egy erősítővel és ezért a jelenlegi, Videoton RA6363S-t is érdemes lenne cserélni a modernizáció jegyében.

Eleinte házimozi-erősítőben gondolkodtam, de tegnap felkerestem az egyik (itt is ajánlott) hifi szaküzletet, ahol inkább a sztereó felé irányítottak, mondván, hogy ha nem akarok 5+1, vagy 7+1 stb., hangrendszert, akkor elegendő lenne például egy Cambridge Audio Topaz SR20 is. De ahogy elkezdtem ebbe az irányba gondolkodni, rájöttem, hogy még összetettebb a téma, mint ahogy azt az AV-erősítők kapcsán gondoltam. Úgy vagyok vele, hogy ha már kiadok 150-200 ezer forintot, akkor szeretném, ha pár évig korszerű lenne a készülék, csak nem tudok eligazodni a számos extra között: mi az, amit érdemes és mi az, ami teljesen felesleges.

Például a bolt által ajánlott erősítőből hiányolom a hálózati lehetőségeket. Nem tudom, hogy mennyire szükségesek illetve kihasználhatók ezek. Ugyanennek a gyártónak van nem sokkal drágábban az AXR85-ös típusa, amiben van Bluetooth, de például HDMI-csatlakozó ezen sincs és hálózathoz sem csatlakozik közvetlenül.

Gyanús, hogy a „hálózatképes” erősítők között elég nagy a szórás:
Marantz NR1200 és a Denon DRA-800H-ja 220 fölött kezdődik, de például az Onkyo TX-L 20D hasonló szolgáltatásokkal 150 körül gyanúsan olcsó a fentiekhez képest. Valóban ennyivel gyengébb lenne náluk? Egyáltalán érdemes ezekben a szolgáltatásokban gondolkodni?

A zenehallgatás terén átlagosak az igényeink, de jó lenne, ha lenne benne rádió és külső eszközöket is lehetne csatlakoztatni hozzá (pl. pendrive-ot, okostelefont). Továbbá a közeljövőben szintén „öröklünk” egy mélyládát, amit jó lenne, ha csatlakoztathatnánk a készülékhez.

Előre is köszönöm szépen a segítő válaszokat!

(#94037) #01758976 válasza kopygege (#94036) üzenetére


#01758976
törölt tag

Bluesound PowerNode 2 neked van kitalálva. Bára azon lehet nincs optika, de a "I" változaton biztos van.

[Ápropó]

[ Szerkesztve ]

(#94038) dgyuri0123 válasza Pazolini (#94030) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én 55-ért lőttem... 2x3m gyári banánokkal szerelve, kb. 20 óra "üzemidővel", szóval simán lehet és kell is alkudni. Ennyiért nekem nagyon megérte, pedig nem high end a lánc.

Ez volt az : [link]

"csak a zene van"

(#94039) Eugene Roe válasza robi-k (#94029) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Wc papír guriga, redőny gurtni, van ebben a kábelben minden ;]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#94040) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#94038) üzenetére


fehér_ember
addikt

Hát azért attól hogy valaki valamikor csinál egy nagyon jó és ritka vételt (irreálisan olcsón jut valamihez); az nagyon nem jelenti azt hogy onnantól kezdve mindenki köteles igazodni ahhoz az alacsony árhoz. Illetve, hogy akár ugyanazt a termémet a vásárlója továbbadáskor is köteles lenne annyira nyomott áron továbbadni.
Amúgy nem tudom hogy az említett kábel mennyiért szokott menni; szóval ne vedd magadra; csak azt akartam tudatosítani, hogy a mérvadó az kell legyen, meg kell nézni mennyiért mennek átlagban és ahhoz kell viszonyítani.
Persze alkudozási alapnak be lehet vele próbálkozni.

Pl. itt van ez a tápkábel; - soha senki ne gondolja hogy ennyiért hozzájuthat.
Vagy pl. mondhatnám hogy én is drágábban árulom az avx-en a denon avc-a1d-met mint amennyiért hozzájutottam; és nem a nyereségvágy hajt; csupáncsak belőttem a "szokásos" legalacsonyabb használtpiaci árra. Igazából még ennyiért se szívesen fogok megválni tőle.

[ Szerkesztve ]

(#94041) Snoop-y válasza dgyuri0123 (#94038) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ennyiert mar elgondolkoznek en is. Mondjuk, hogy hogyan kerulne el hozzam az rejtely meg a hogyan vennem meg is :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#94042) #01758976 válasza Snoop-y (#94041) üzenetére


#01758976
törölt tag

Neked ott az ebay, a kis aq kábeleidet hazáig vágnád szvsz.

(#94043) bkercso válasza fehér_ember (#94035) üzenetére


bkercso
nagyúr

Pontosan! Üzemeltetési költségben nem mindegy.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94044) Snoop-y válasza #01758976 (#94042) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nehogy azt gondold, hogy ott minden olcso. Ahogy latom AVX-en sokszor elofordul, hogy azert megy el amugy egy ertekes valami aron alul mert egyszeruen nincs ra fizetokepes kereslet...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#94045) #01758976 válasza Snoop-y (#94044) üzenetére


#01758976
törölt tag

Arra utaltam, hogy a libtec agyonvágná a mostanidat, de lehet fèlre èrtettelek. nem írok többet telefonon

[ Szerkesztve ]

(#94046) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#94040) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem vagyok ezzel egyedül. Előttem vittek el egy Libtecet 50-ért. De az a tapasztalatom, hogy 70-80 ezres kínálati árú kábeleket el lehet hozni 50-55e körül. Pl gyári szerelt AQ Rocket 44 is lett volna 60e alatt, pedig az is közel 200e újonnan (2x3m). Csak példának hoztam fel...

Snoop-y: Gondolkozz csak el rajta nyugodtan.. :) Rohadt jó ez a drót, ennyiért meg főleg.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#94047) Snoop-y válasza dgyuri0123 (#94046) üzenetére


Snoop-y
veterán

De hogy veszem meg :F

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#94048) dgyuri0123 válasza Snoop-y (#94041) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Tudod miért adta el a srác? Mert szerinte túlzottan kiemeli az éneket/énekest. Namost volt a kábelben úgy 15 óra. Ez tudod mire elég a Libtecnél? Gyakorlatilag semmire. Mikor hazahoztam és bekötöttem, én is elgondolkoztam egy pillanatig, hogy most mi van... Nem szólt rosszul, de inkább csak úgy sehogy. Aztán telt múlt az idő és ma már egészen másokat mondok/gondolok róla. Szóval, azt is gondolom, akik eladják nem tudják mi van a birtokukban. Volt egy hullámvölgy mikor fillérekért meg lehetett venni a Libtec-et... nem idehaza. Szerintem ezeket árulhatják most.
Bocs srácok az eszmefuttatás miatt. :)

Nincs egy haverod, aki leboltolná neked itthon?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#94049) Snoop-y válasza dgyuri0123 (#94048) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nope :O

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#94050) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Itt nem hiszem hogy most az volna a helyzet, ugyanis a srác aláírásában ott vannak más Zu-Audio kábelek; úgyhogy valószínűleg csak feljebb lépett.
Amúgy ismeritek Snoopy jelenlegi kábelét?
Mert pl. hárásó annyira biztos hogy agyonvágná. Vagy csak a súlyára gondolt ;]
Én véleményektől nem igazán szoktam belelkesedni; max. megpróbálom elraktározni hogy ilyet is hallottam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.