Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102001) fehér_ember válasza perempe (#102000) üzenetére


fehér_ember
addikt

A lényeg hogy rendben működjön.

(#102002) Cblaa


Cblaa
kezdő

Először is köszönök minden hozzászólást a kérdéseimhez.
Másfelől nem tudom elhessegetni a gondolatot, hogy most afféle "troll" leszek.
Nem tagadom, hogy zene hallgatásaim kapcsán lassan átvettet a technikai megközelítés a szerepet.
Jó lett volna megmaradni abban a tudatban, hogy a hifi csupán eszköze a zenehallgatásnak, de be kell vallanom magamnak, hogy lassan a zenehallgatás lett eszköze a technika "fejlesztésének". Nemrég előkapartam a régi belépő kategóriás (celestion f 30) hangfalaimat és Bach kantátái megalkottaták velem a "hifi antitéziét". Halottam minden hibát, és minden hiányosságot. Technikailag finoman szólva is gyengécske volt, de... Hallgatva a zenét csak egy pillanatra jutott eszembe, hogy vissza kéne kötni a jobb hangfalakat. Hamar ellszállt az ötlet, egyszerűen csak jó volt hallgatni. Nos ez elég unortodox lesz (és érzem, hogy céltáblt rajzolok magamra), de a hifi antitézise azt jelenti, hogy ha fejleszteni akarsz, egy egészen alap (és nem minihifi szintű) rendszert akkor nem hallgatsz elég szép zenét.
Ez csak néhány kósza gondolat, amit meg kívántam osztani.

(#102003) ktommy91 válasza perempe (#102000) üzenetére


ktommy91
addikt

Miért lényeges, hogy egy használt hangfal honnan származik?

Nincs kerítés.

(#102004) orbano válasza Cblaa (#102002) üzenetére


orbano
félisten

Ilyen impresszióim nekem is szoktak lenni, de az ellenkezője is. Van, hogy egy zene, ami érzelmeket vált ki belőlem, nem teszi, mert nem elég jó a prezentáció. Van amitől meg a Petőfit hallgatva a kocsiban is libabőrös leszek.

A vér nem válik VAZZE!™

(#102005) Terapeuta válasza Jimy76 (#101909) üzenetére


Terapeuta
őstag

Nálam egy ilyen megy: [link]
Ezzel: [link]
Két éve szettben adták kb 280k.
Szolgáltatásban ez talán többet is hoz, hangminőségre mindenképpen, mint akkor a minihifid. Van egy erősítőd, CD, hálozatos funkció, jól néz ki a tv előtt, gyereknek/asszonynak is tetszik küllemre :) .
A hangláda izlés kérdése. Én elektronikus zenét hallgatok főleg, azon elég jól elvan. A szobát (kb 50m3) erölködés nélkül teljesen kihajtja.
Spotin hallgatok zenét szinte mindig.

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#102006) vdanee79


vdanee79
csendes tag

Sziasztok,

Találtam padláson egy ki tudja mióta nem használt hangfalpárt. Nem tudom működik-e egyáltalán, vagy milyen állapontban van. SONY SS-H51, elvileg itt van a specifikációja:
[link]

nem értek hozzá, bocs ha hülyeséget kérdezek, de egy ilyennel vagy ehhez hasonlóval működésre lehet bírni?
[link]

köszi

[ Szerkesztve ]

(#102007) s4tch válasza vdanee79 (#102006) üzenetére


s4tch
veterán

Elvileg igen, ha a padláson nem ment teljesen tönkre.

(#102008) Mortel válasza funkmester (#101804) üzenetére


Mortel
senior tag

CD wave editor esetleg?

[link]

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#102009) perempe válasza ktommy91 (#102003) üzenetére


perempe
addikt

Nekem pont ajánlották, hogy pl. Canton LE600 hálózati erősítővel jó.

Ha van 'német' ismerősöd, akkor jóval kedvezőbb áron be lehet ezeket szerezni.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#102010) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Yamaha Soave 1 hangfalról van valakinek tapasztalata? :) Hozzá tudnék jutni egyhez jó áron, ezért érdekelne.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#102011) fehér_ember válasza Eugene Roe (#102010) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha jól emlékszem akkor zenével az állványost hallottam (azaz a 2-est), annál akitől a végfokomat vettem. Az volt háttérsugárzónak. Mivel könnyen mozdítható volt, így azokkal próbáltam ki az erősítőt.
Az alapján azt mondom, belevághatsz.
Az álló frontok akkor már csak a hm erősítőjén voltak és körülményesebb is lett volna hozzájuk férni (szét és összedugdosás szempontjából), így azokat nem bolygattam.
Amúgy mi helyett lenne?

[ Szerkesztve ]

(#102012) Eugene Roe válasza fehér_ember (#102011) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Igazából semmi helyett, de nemrég vettem egy Yamaha S-1000-est + Topping DX3 Pro van még mellé, hangfalam pedig még nincs :)

Távlati terv az ez: Troels Classic Mk2, illetve jelenleg ezek játszanak, árban ~250k-ról beszélünk Monitor Audio Silver 100 / Wharfedale Evo 4.2

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#102013) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Mint a nő és a férfi, van, hogy nem passzolnak egymáshoz: [link]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#102014) perempe válasza Eugene Roe (#102012) üzenetére


perempe
addikt

pár éve ~12k volt a Seas közép (ATC kiárusítás?), akkor megérte volna vele foglalkozni.
akár más méllyel is működne, jó dobozba megéri belerakni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#102015) denesdr


denesdr
addikt

Úgy néz ki, hogy továbbra is van a Dirac-nál trial, 14 nap ingyenes próbalehetőség. Dirac Live-ot fell kell telepíteni, a Live Processor for Windows VST pluginjait használja,, szóval ezt is le kell tölteni, ezt én a JRiver lejátszóba töltöttem be. Egyébként van hozzá leírás, csak engem megzavart, hogy ott valami DAW-ot emlegetnek, előszür lövésem sem volt, hogy mi az, végül nálam az említett JRiver lett a "DAW".
A 3-as verzió nálam nem akart rendesen működni, a mérésnél "low signal-to -noise ratio" hibát dobott álandóan bármit is csináltam, feltettem egy régebbi 2-es verziót ez már jó volt.
Na szóval többpontos mérés, görbeválasztás, feltöltés a processzorba, minden OK.
Jött a meghallgatás, jól szól, jól szól, de semmi extra, valós időben ki-be kapcsolgattam kicsit, nem azt a nagy áttörést a normál parametrikus EQ-hoz képest, talán még ez utóbbi jobban is tetszett, de lehet, hogy csak azért mert az átviteli görbék kicsit különbözőek voltak.
Hogy őszinte legyek nem estem hasra a Dirac-tól. Én akkor látom értelmét, ha valaki egy dedikált eszközzel (pl miniDSP) használja, így több forrás is csatlakoztatható, nincs kizárólag a PC-re mint forrásra utalva az ember, ha mégis szobaEQ-t szeretne. Nálam nem jött elő a fázis-, idő- és impulzuskorrekció elméleti előnye egy mezei PEQ-hoz képest, ráadásul a hang több másodperces késést kapott a képhez képest, ez játékoknál szerintem nem annyira kellemes. :)
Azért érdemes kipróbálni, hátha bejön valakinek, mondjuk az ára igen borsos a maga 349 Dollárjával, ha csak a szoftveres verziiót nézzük.
Persze mindez 2.0 sztereóra értendő, ezért is írtam ide a hifi topikba.

(#102016) baryll válasza Cblaa (#102002) üzenetére


baryll
tag

A jó zene már az 1970-es évek végén is az volt, amikor még nekem csak egy monó sanyo rádiósmagnóból szólt.

A mai különbség nekem "csak" annyi, hogy míg akkor olyan volt egy felvétel hangzása, mintha egy nagyon távolinak tűnő helyről szüremkedne át, igen komoly sistergés és néha nyávogás közepette a muzsika, addig most már olyan - mondjuk egy sacd lemezről hallgatva egy rock számot -, hogy pl. a dobos lábdobjának a hangja a hangfalakból úgy jelenik meg, mintha azt itt rugdosná előttem a szobámban, tőlem szinte karnyújtásnyira a zenész. :U

[ Szerkesztve ]

(#102017) Eugene Roe válasza perempe (#102014) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Van scanspeak széria is, Jantzentől 250-300k a szett töltelékkel (kábelek, váltó, hanszórók), meg 150k a doboz igényesen. De azzal nem tudok foglalkozni 2022-ig, addig kipróbálnám ezt, aztán hátha marad is :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#102018) #92251648 válasza denesdr (#102015) üzenetére


#92251648
törölt tag

"valami DAW-ot emlegetnek, előszür lövésem sem volt, hogy mi az"

Digital Audio Workstation, azaz audio munkaállomás. A DIRAC szoftvert eredetileg a számítógépes hangutómunka állomásokhoz találták ki.

(#102019) denesdr válasza #92251648 (#102018) üzenetére


denesdr
addikt

Igen, közben én is megvilágosodtam a DAW-ot illetően.
Kiváncsi lennék, hogy pontosan milyen célból alkalmazták eredetileg.

Amúgy el tudom képzelni, hogy valahol tényleg hasznos lehet otthoni használatban is (nyilvánvalóan az tud lenni), de nálam nem nyújtott olyat ami miatt egyből rá akarnék ugrani. Ennek végülis örülök, mert megkímélt egy többszázezres kiadástól, meg különben is, jó tudni, hogy ilyen hiperszuper mumbo jumbo szem(fül)fényvesztés nélkül is ugyanúgy lehet jól zenét hallgatni. Persze, ha valakinek tetszik az használja bátran, én csak a saját véleményet írtam le.

(#102020) perempe válasza Eugene Roe (#102017) üzenetére


perempe
addikt

18W/8535 van a ProAc 2.5-ben, de egy 7" szubból nem igazán lehet terhelhetőt építeni, túl mélyre akar menni pl. TL-ben. (A DTQWT kettő 10" Eminence hangszórót használ tölcsérben.) Próbadobozban a sph-200kep nem volt rossz. Utána ismerősnél 8" Scan-Speak szubok voltak kis ESL panelekkel sokáig.

Ha olcsón jót a cél, akkor pl. több egyforma mélyközépből oldalanként 2 mélynek - akár külön dobozba, 1 középnek, fölé magas. (Nekem pl. HiVi 6"-ből van több.) Még egy mély esetén itt a profi terv, ami nem csak ezekkel a hangszórókkal működne [link].

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#102021) #92251648 válasza denesdr (#102019) üzenetére


#92251648
törölt tag

Az eredeti célját már írtam, számítógépes munkaállomásokhoz (pl. vágószoba, filmszinkron) szánták a kisebb átviteli problémák korrigálására. Nem nevezték szobakorrekciónak, erre a Pro Audio világban nincs elég bátorság (pofa), de kommersz világban simán bevállalják ezt a kifejezést. Mindegy, nem kezdek megint bele, ismered az álláspontom a kérdésben.

(#102022) denesdr válasza #92251648 (#102021) üzenetére


denesdr
addikt

Mentségükre legyen felhozva, hogy valaminek el kellett nevezniük, illetve házimozinál a visszajelzések alapján a Dirac az egyik legjobb ilyen megoldás ami DSP-n alapszik.
Ismerem az álláspontod persze.

(#102023) #92251648 válasza denesdr (#102022) üzenetére


#92251648
törölt tag

Az autók ablaktörlőjét szerencsére nem nevezték el tájkorrekciónak. :)

(#102024) denesdr válasza #92251648 (#102023) üzenetére


denesdr
addikt

Most miért? A biciklisárvédő talán jobb elnevezés? :DDD
De értem amit mondasz.

[ Szerkesztve ]

(#102025) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
van valakinek tapasztalata dual cs 505-3 lemezjátszóval? Szegénykém nem akar elindulni. Merre, hol keressem a hiba okát? Felemelem a kart, akkor kattan egyet, de a tányér nem kezd el forogni. Gyors körbe néztem, de nem találtam rajta biztosítékot.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#102026) Speeedfire válasza Speeedfire (#102025) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Semmi, meglett. Kipucoltam, aztán kis wd40. Remélem egy darabig nem lesz gond vele :)
[link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#102027) tranceplanet válasza denesdr (#102015) üzenetére


tranceplanet
addikt

Köszi az infókat és a tapasztalat megosztást! :R

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#102028) Zagazon0


Zagazon0
csendes tag

Sziasztok.

Érdekelne , hogy szinetetek hogyan érdemes összekötni egy Magnat Interior 5001A Subot egy Nad 3020i-vel?
Ahogy nézem a Sub csak egy RCA bemenettel rendelkezik. Ilyenkor is működik a pre out - main in áthidalók kivétele módszer?
Ha igen , hogyan járjak el?
Láttam olyat is , hogy úgy oldották meg , hogy banánnal csatlakoztatják a hangfalakat , és ugyan arra a kimenetre leszorítva teszik hozzá a subot. így. Ez így valid dolog?
Képek:
NAD
Magnat
Fogom tudni szabályozni az erősítő potijával a sub hangerőt is?

(#102029) denesdr válasza Zagazon0 (#102028) üzenetére


denesdr
addikt

Mivel a szubon van vonalszintű (RCA input) meg magas szintű (hangfalcsatlakozó, from receiver) bemenet is, így szinte mindegy, hogy melyik összekötést választod. Ha az RCA mellett döntesz akkor vissza is kell juttatni az erősítő pre-outját a main-inbe plusz ugye a mélyládához eljuttatni, ha egy szubod van akkor érdemes Y kábelt használni, hogy a jobb és bal oldal is kimenjen a szubra. Tehát a pre-outot kettéosztod egy RCA splitterrel, ennek az egyik fele megy vissza a main-inbe, a másik fele meg a szubhoz egy Y RCA kábelen keresztül.
Mindkét esetben fogod tudni szabályozni a hangerőt a szubon a fő hangsugárzókkal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#102030) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Milyen lehet ez az új D osztályú mindenes?
HARMAN KARDON CITATION AMP: [link]
95 ropiért hozzá tudnék jutni.
JBL Studio 230 hangfalpáram van és egy Harman/Kardon zárt SUB.
Elektronikus zenére használom legtöbbet.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#102031) Polllen válasza Polllen (#101983) üzenetére


Polllen
nagyúr

Currawong és a régi vs mai dac. (A fejlődés margójára.)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#102032) szabofila


szabofila
csendes tag

Sziasztok! Szeretném fejleszteni jelenlegi rendszerem aminek alkotó eleme egy Yamaha rx-v661 házimozi erősítő és egy Akai AP 100, illetve van még CD illetve DVD lejátszó. Első körben szeretném a bakelit lemezjátszót lecserélni, 30-40ezer forintig, aztán egy használt stereo erősítő. A meghajtott hangfalak Dalí Concept 6. Ebben kérnék segítséget.

(#102033) #52221184 válasza szabofila (#102032) üzenetére


#52221184
törölt tag

Én az erősítővel kezdeném.

(#102034) bkercso válasza Polllen (#102031) üzenetére


bkercso
nagyúr

High-end eszköz csak high-end láncon mutatja meg, amit a felárért kínál. Kb. ennyit mond szerintem. :) De ez legalább igaz.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#102035) Polllen válasza bkercso (#102034) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért ezzel a kezdettel linkeltem, mert ott egy kis intermezzoban azt mondja, amit most 200 USD-ért kapsz, ahhoz hasonlót sok ezer dollárért vett ~10 éve. És hozzáteszi, hogy a különbség ettől még a belépő és high-end között nem tűnt el, mert a high end is fejlődik.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#102036) Ba cy lus válasza Polllen (#102035) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ez jó reklámszöveg. :)

(#102037) szabofila válasza #52221184 (#102033) üzenetére


szabofila
csendes tag

Értem, és mik lehetnek 30-40 ezer környékén amiket érdemes megnézni?

(#102038) Eugene Roe válasza Polllen (#102035) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Szigorúan véve a high end igazából nem fejlődik annyira, mint a low, ez eredendően így van. És ez mindenre igaz. Nézd at a Nelson Pass vagy Harbeth termékportfóliót (és akkor ezek még a kevésbé szemfényvesztő márkák).

PS audió vezetője maga nyilatkozott arról, hogy igazából a DAC az ami érdemben 3-4 évente fejlődik, a többinél gyakran csak a külső változik, értsd lcd panelről oledre váltanak, ha már váltanak, akkor kicsit átrajzolják az előlapot, ha már átrajzolják, akkor kicsit optimalizálnak a jelúton, de nem építik át :D mivel nincs rajtuk igazi nyomás, hogy félkész termékeket adjanak ki, ezért sokkal lassabban / megfontoltabban mennek a dolgok.

(Vélemény és kósza interjúk, Pass és PS youtube követőjeként)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#102039) Polllen válasza Eugene Roe (#102038) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezt tudom, de köszönöm. Ez csak egy +1 volt a van-e fejlődés vagy sem a hifiben témához.)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#102040) orbano válasza Polllen (#102035) üzenetére


orbano
félisten

Ha azt nézem hogy milyen hangot tudott magából kiadni egy pioneer dsp a 2000-es évek elején, kb 2500 dollárból, 4(!) csatornán, egy elég profi aktív keresztváltóval, időkorrekcióval, eq-val, akkor azért elég vicces ilyen marketingdumákat hallani, hogy jajj mennyit fejlődöt. Max annyit, hogy tud usbt meg 193736927kHz-es DSD-t. De ha ehelyett az analóg oldalon kijovo hangot veszed viszonyítási alapul, akkor már kevésbé látszik bármilyen fejlődés, vagy eszement olcsósodás szerintem. De cáfoljatok meg, szeretnék nagyokat pislogni valami 200 eurós motyó hangján.

A vér nem válik VAZZE!™

(#102041) ozzy711 válasza orbano (#102040) üzenetére


ozzy711
őstag

Szerintem egyik gyártónak sem érdeke, az hogy pislogjunk egy 200 eurós motyó hangján, hiszen akkor mi lesz a drágább készülékekkel.

(#102042) Eugene Roe válasza ozzy711 (#102041) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Erre vannak az új belépők, ott muszáj alakítani valamit, pláne, ha nem évi 10 db-ot szeretnének eladni.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#102043) s4tch válasza orbano (#102040) üzenetére


s4tch
veterán

Miért nem veszel egy P9 rendszert otthonra is? Tök komoly kérdés.

(#102044) fehér_ember válasza ozzy711 (#102041) üzenetére


fehér_ember
addikt

Mostanában a méréseken pislogás a divat. Arról többet beszélnek mint arról hogy milyen is hallgatva illetve másokhoz viszonyítva. Persze, tudom-tudom ;] hogy egy mikrofonhoz képest a hallásunk fasorban sincs (semmilyen szempontból :DD).
Azt természetesen nem vitatom hogy manapság újonnan is olcsóbban juthatunk egész jól hangzó cuccokhoz mint régen. Szóval azért tényleg volt fejlődés.

[ Szerkesztve ]

(#102045) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Ha valaki most hangfalat tervez vásárolni, szerintem ezt az álló KEF QX five-ot is figyelembe vehetné :K (280k).

[ Szerkesztve ]

(#102046) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Fővárosi audio CD shop, ami szállít vidékre is, tudtok ilyet? Ajándékba lett volna karácsonyra, de nem tudja beszerezni, így más forrást kell keresnem. Péntekig be kellene szereznem. :F

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#102047) ozzy711 válasza Eugene Roe (#102042) üzenetére


ozzy711
őstag

De aztán az új belépők is elkezdenek egyre jobban felkúszni a magasabb ársávokba (vagy nem ). :))

(#102048) Polllen válasza orbano (#102040) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sokkal jobb kérdés, hogy a pio árából kapsz-e ma jobbat? Vagy olcsóbban megkapod-e a pio minőségét. Ha igen, akkor nekem az fejlődés.

De nyilván máshogy látjuk, nem akarom ugyanazokat köröket futni. Az a vélemény lazán kapcsolódott ide. Lehet rá mondani sok mindent, de 10 éve 200 USD-ért nem kaptál ilyet.

fehér_ember
Pár embert nézek youtube-n alkalmanként, Currawong az egyetlen, aki nyíltan felszólal a mérési divat ellen közülük.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#102049) dgyuri0123 válasza Polllen (#102035) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

10 év távlata ?.. nevetséges... Inkább igaz ez a 30 évvel ezelőtti dacokra, semmint a 10 évesekre.
Anno egy ilyen [link] kis bizb@sz többe került, mint a Marantz CD6000 OSE lejátszóm, ami akkor nem volt túl olcsó darab és ami (mármint az AA dac) ma és akkor is nulla értékű van/volt (számomra), mert inkább csak sikított, mintsem jól szólt volna (t.i. hallottam) . De ez egy ~30 éves cucc... Viszont ~20 évvel ezelőtt olyan kiváló beépített dacok léteztek már, amik nem kerültek több ezer dollárba. Volt egy Pioneer DV668 SACD lejátszóm [link] , amiben piszok jó dac volt és a komplett lejátszó került úgy 900 EU-ba, ~ 20 évvel ezelőtt (itthon 250e volt megjelenésekor).
Én biztosan nem érzem azt a hatalmas ugrást dacban, amit itt "rebesgetnek egyesek", ha szigorúan csak hangminőségről beszélünk, nem csicsamicsákról, de ez én vagyok... :)

"csak a zene van"

(#102050) orbano válasza Polllen (#102048) üzenetére


orbano
félisten

A pio ára nem jó összehasonlítási alap a 4 csatornás DSP miatt. Most pont ezért vettem egy cca. 7 éves kinai DAC-ot ugyanazzal a chippel (2704). Aztán majd ha lesz alkalmam azért meghalóznék egy-két modern cuccot is. Elvilegben egy 100e körüli modern DAC körbe kell kocsikázzon mindent, amit eddig hallottam. Össze is rakok majd valami ABX tesztkörnyezetet, csak nem tűnik túl triviálisnak DAC-okat kapcsolgatni.

s4tch: Egyrészt relatíve drága és nehezen beszerezhető, másrészt nem akarom bevállalni a CD-zést. De fontolgatom ettől függetlenül.

dgyuri0123: Valahogy a Pioneernek mindig ment hogy tisztességes DAC-ot gyártson. Az 500 eurós fejegységükbe is belefért egy olyan hang, amivel a hifisek többsége élete végéig ellenne zokszó nélkül. Pedig abban még ott van egyfutómű és DSP is. Én is ellennék vele, ha nem hallottam volna mit tudnak a fülemnek nyújtani a prémium szegmensben.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.