Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116001) fererencz89 válasza denesdr (#116000) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Mindeközben egyre több + visszajelzés illeti a szentgrálokat, még a macskák is oda vannak értük. :Y

Nem szotkam hibázni.

(#116002) fererencz89 válasza fererencz89 (#115999) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ami határon belül nekem érdekes:
Cabasse: [link]
Magnat (tudom, az csak f.s lehet, de!!!!!!!! akkor is, 1445€ újkori ár): [link]

Nem szotkam hibázni.

(#116003) norvik válasza fererencz89 (#115999) üzenetére


norvik
aktív tag

Nem, nem otthon. Hollandiában vagyok, itt szeretnék valamit venni, persze viszem haza, az ünnepek alatt lehet kicsit zenét hallgatni. Erről van szó:

https://link.marktplaats.nl/m1902257119?utm_source=android_social&utm_content=vip&utm_medium=android_social&utm_campaign=socialbuttons

(#116004) denesdr válasza fererencz89 (#116002) üzenetére


denesdr
addikt

Ha már Magnat, szerintem ez sem lehet rossz, a 350-es közkedvelt darab volt, ez meg annak a közvetlen utódja: [link]

(#116005) fererencz89 válasza norvik (#116003) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Óó! Holland cégnél vagyok (bár idehaza), állandóan erről az oldalról kapom az ajanlókat. Hát, ott azért van választék, nem semmi hifi-kultúra van hozzánk képest. Holland gyártók is vannak, érdemes velük is próbát tenni. ;)

Ja, facebúkon van egy hifis csoport, aminek a gazdája egy Hollandiában elő magyar srác. Érdemes lenne felkeresni, ha még nem vagy tagja.

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#116006) norvik válasza fererencz89 (#116005) üzenetére


norvik
aktív tag

Valóban egyszerűbb itt vásárolni. Nagyobb a választék, és az árak sincsenek elszállva nagyon. Ez is egy kereskedő, az ár mégis elfogadható szerintem. Otthon, ha valamiről kiderül, hogy jó, a nepperek két perc alatt az egekbe verik fel az árát. Itt meg emberi árakon megvehető. Van, persze magánszemélytől, hogy fillérekért hozzá lehet jutni igazi kincseket. Ilyen volt a Myryad erősítőm is, aminek én vagyok az első tulajdonosa. Mindenki által elfeledve egy raktárban pihent, eredeti gyári csomagolásban, hogy aztán 300 eurós áron az enyém legyen.

Nem, nem ismerem. De köszönöm, megkeresem.

[ Szerkesztve ]

(#116007) norvik válasza fererencz89 (#116005) üzenetére


norvik
aktív tag

Egyébként, ha úgy adódik, hogy találsz magadnak a markplaatson valamit, szívesen megveszem számodra, és el is viszem haza. Persze, meghallgatni helyetted nem tudom. Nem keresni akarok rajta. És persze csak akkor, ha valóban meg is veszed, nem szeretnék magamnak extra cuccokat, bármennyire is jók azok. Privátban meg tudjuk beszélni. Ez természetesen áll a jövőre is, legalábbis amíg itt dolgozom. Jövőre még biztos.

(#116008) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Linn erősítő és valami spéci tuner kártya: [link]

Nem szotkam hibázni.

(#116009) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Topping E70 Velvet.
A DAC chip márka nem kérdés :B

Ha ez az MQA mentes dual AKM4499EX, az úgy killer lenne. Jól látom, hogy nem látok MQA logót rajta ? :B

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#116010) btraven válasza Dißnäëß (#116009) üzenetére


btraven
őstag

Vakteszten nem tudnál különbséget tenni egy ilyen Velvet meg a pc alaplapi hangkártya DAC között.

(#116011) ozzy711 válasza btraven (#116010) üzenetére


ozzy711
őstag

Egyszerűen nem értem, hogy ilyen hozzászólásoknak mi értelme van? :F

(#116012) VoidXs válasza ozzy711 (#116011) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ezt elolvasod, és már érted az eredetét, hogy mi csípi itt sokak csőrét. Páran nem képesek elfogadni, hogy a fülük nem egy minden gépet verő csoda. Természetesen ilyet feltételezni hasonló, mint azt, hogy a kezed erősebb egy targoncánál, de a hifiben mégis ez a bevett. Ahogy az is, hogy mindenki hallástesztel ezerrel, kivéve azok, akik ilyeneket állítanak. De akkor már:

btraven (#116010): Na és te a WAV és valami szénnétömörített közt? ;]

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#116013) kukulec válasza Dißnäëß (#116009) üzenetére


kukulec
őstag

Ezt hol találtad? Én csak az es9028pro-s változatot láttam a honlapjukon és az értékesítési felületeken.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#116014) kukulec válasza btraven (#116010) üzenetére


kukulec
őstag

Ha azt írtad volna trollkodás helyett, hogy nem tudja megkülönböztetni az akm és ess chipet, még lehet igazad is lett volna. De így…

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#116015) Dißnäëß válasza ozzy711 (#116011) üzenetére


Dißnäëß
veterán

+1

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#116016) Dißnäëß válasza kukulec (#116013) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Facebook-on követem, aktívak ott.
Elôször amúgy általában Apos Audio kap, legalábbis ôk instant listázzák azonnal a gyártásra kész újításokat.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#116017) kukulec válasza Dißnäëß (#116016) üzenetére


kukulec
őstag

Na ez érdekes. Ha azzal a konfigurációval lesz elérhető a német amazonon amit írtál, akkor egy ilyenre benevezek. Feltéve h nem lesz több 400 euronál.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#116018) Dißnäëß válasza kukulec (#116017) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Biztos szinte, h felette lesz. Dual csúcs chip (nincs még megerôsítve), xlr, ..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#116019) kukulec válasza Dißnäëß (#116018) üzenetére


kukulec
őstag

Lehet. A simát ennyiért kapni.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#116020) btraven válasza kukulec (#116014) üzenetére


btraven
őstag

Csinált vaktesztet? De hivatalosat, VoidXs vezetésével. Nem szabad véleményt írni amíg hivatalos vakteszt nem volt.
Tilos lelkesedni bármiért ebben a hobbiban.
Disznész elvtárs különösen bűnös ebben a helyénnemvaló lelkendezésben.
Különösen tilos füllel hallgatni zenét tilos. Becsapás esetének fennforgása végett tilos.

(#116021) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Uhhh, Deep: [link] Na ezt beteszem a kedvencekhez! :K

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#116022) VoidXs válasza btraven (#116020) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Illetve a felettünk elszálló utasszállító metszette az ISS pályáját, majd a Jupiter oppozícióba került a Neptunusszal, mert bekapcsolva hagytad a fluxuskondenzátort és szeretem a spagettit. Kérdés: hány éves az első hajó kapitánya?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#116023) Dißnäëß válasza tranceplanet (#116021) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Füncsi.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#116024) Dißnäëß válasza btraven (#116010) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Bekötött szemmel Te sem tudnád, mibe ültetnek, Audi A6 vagy Merci E osztály, de amikor nyitva a szemed, mégis válogatsz :P

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#116025) Dißnäëß válasza btraven (#116020) üzenetére


Dißnäëß
veterán

VoidXs-t nem fárasztom egy hifi készülék vásárlásakor történő egyéni, szubjektív, egyéb dolgokat is szem előtt tartó preferenciáimmal.

Egy alaplapi Realtek rendkívül ronda egy ilyen Topping készülékhez képest + nincs távszabályzója, se XLR kimenete, és beszélgetni sem lehet róla, meg a Velvet Sound matrica sem fér el rajta, szimplán túl nagy oda, ezért veszek Topping-ot. :U :U :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#116026) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek, mert elvesztem a sok információban a neten. Van egy Arcam SA10 erősítőm, melyre szeretnék kötni egy aktiv mélynyomót (120SW). Az erősítőn van egy Pre-OUT R/L kimenet. Egyes weboldalak szerint lehetséges, máshol azt olvasom, hogy nem a legjobb. A mélyláda leírása szerint, ha nincs sub out, rá lehet kötni a pre-out-ra is, viszont így a hangerőt nem lehet majd állítani? A kábelezés oldalán is írtak ezt-azt, egyes helyeken 2 db rca káblelt javasolnak, máshok szerint felesleges, elég az egy is. Hogy van most ez?

Köszönöm
Üdv

(#116027) Dißnäëß válasza Sur1G (#116026) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A pre-out-ok hangerôszabályozottak, preampként használható ekkor az eszköz.

Ez sztereó cumó, nem mozis. A két pre-out kimenete szélessávú, a mélyeket nem vágja le róla. A sub-oddal ugyan összeköthetô, mert doksi szerint a PRE-OUT jelszintje 630mV, a sub doksija pedig írja a pre-out-os összekötést, sztereó módon (2 RCA).. annyi csak, hogy mivel szélessávú kimenet a pre-out, nem keveri le a legalját semmi, ahonnan a sub átvenné, hanem azzal egyszerre szólnak.

Én tennék egy sztereo RCA-val egy próbát. A sub magának szûr, lehet kiadna valami jót a képlet. 🙃

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#116028) VoidXs válasza Dißnäëß (#116025) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Akchyually távszabályzót tudok neked csinálni :DD

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#116029) Dißnäëß válasza VoidXs (#116028) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Így, hajnal 3-kor ? :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#116030) denesdr válasza Sur1G (#116026) üzenetére


denesdr
addikt

Ahogy előttem és a manualban is írva vagyon, jó a pre-out is (mivel az hangerőszabályzott kimenet), de így a szűrést (azaz, hogy milyen magas frekvenciáig szóljon a sub) mindenképp a subon kell beállítanod.

(#116031) Dißnäëß válasza denesdr (#116030) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Jól beszél a doktor Úr :) Ezt lehagytam, szóval a hallgatási poziban rá kéne jönni arra, hol kezd mélyfrekik fele haladva letörni természetes módon a hangfalpár átvitele. Eddig a pontig érdemes a sub-ot felengedni. Kb. A görbék meredeksége eltérhet, de van itt még szoba, kioltások, sokminden, így a tökéletlen megoldás is hozhat egész vállalható eredményt (értsd: elsô/másodfokú karakterisztikával fogy el a sztereó pár lentebbre menve, míg negyedfokkal keverôdik le a sub, lentrôl felfele felnézve).

Ha nincs umik, mélyeket, és relatív csak látni valamit egyáltalán 20-200Hz között, telóval is meg lehet nézni egy fokkal jobbra, mint a fülünk amit adna. Eljátszadoznék ezekkel, szerintem negyedóra és megvan egy kb. jó illesztés, adott körülmények és kompromisszumok között. Nem tökéletes (hacsak nincs az embernek szerencséje, mert állhatnak úgy is együtt a paraméterek), de minimum vállalható.

Mindenesetre elektronikusan sztereó RCA-val megy a kettô együtt.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#116032) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Hölgyeim és Uraim !

Nem kell ide műszer, hogy megállapítsuk a hifi milyenségét.

Elég betenni egy macskát és a Kalákát egy szobába és amikor álmából az emberi énekre megébredve nézeget nagy szemekkel körbe, hogy kiiii a fene beszél, meg a hifi fele hegyezi a fülét és meredve néz előre, nem érti, hogy szól, de nincs ott, akkor jó a cucc.

:)) :))

A jó borivó vágáns énekétől is meg van kergülve :DDD

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#116033) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Köszönöm szépen a segítségeteket!

Ismerve az összekötendő berendezéseket milyen kábel ajánlott? Sztereo RCA káblet nézzek vagy 2 db mono Sub kábelt? Kácsa-Audio kínálatában nézelődök, 2 db KáCsa KCE-SUB vagy KáCsa KCS-200 szetero RCA kábelek, amik jelenleg beéfnek árban (~20e Ft). Esetleg Inakustik Premium.

Köszönöm

(#116034) Dißnäëß válasza Sur1G (#116033) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Mindegy, legyen egy tisztességes építés és kész.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#116035) denesdr válasza Sur1G (#116033) üzenetére


denesdr
addikt

Pl.: [link]

(#116036) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok.
Talán itt kapok választ eme bonyolult kérdésre. :Y

Az után érdeklődnék, hogy mikor kapok jobb hangminőséget egy adott hangerőn?
Tehát mondjuk 50%-on van a PC-re kötött aktív hangfalam hangereje és a windózban is 50%-on van a hangerő csúszka.

Melyik a jobb ha a windózban felhúzom a hangerőt max-ra vagy ha a hangerő növelést a hangfal saját beépített erősítőjére hagyom és azt emelem feljebb? (tehát a windóz csúszka marad 50%-on)
Mindezt egy SoundBlaster Z hangkártyával.

Oké ez PC kérdés de én itt inkább a fizikai / minőség béli különbségekre vagyok kíváncsi amiben sztem jártasabbak vagytok ti mint egy PC-s hangszóró topic-ban lévők.

Köszi. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#116037) lezso6 válasza AuraSync (#116036) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez nem bonyolult kérdés, a PC-s hangfal topikban volt már róla szó párszor.

Ha szoftveresen csökkentesz hangerőt, akkor bitveszteség van, szóval mindig hardveresen érdemes. Tehát a windózban legyen minden 100%-on, és DAC-on / erősítőn / hangfalon állítsd a hangerőt.

De gyakorlatilag nem feltétlenül fogod halni, mert pl ha 24 bites a kimenet, akkor 8 bit simán mehet a levesbe, ami konkrétan 48 dB.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#116038) AuraSync válasza lezso6 (#116037) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Óhh pedig azt hittem a válasz az lesz hogy:
A hangkártya erősítője semmi nem való inkább a hangfal sajátját használd hangerő növelésre.

Azért merült fel bennem a kérdés mert maxra húzott win hangerővel és a hangfal gyári hangerejével amit kibontás óta nem állítottam semerre bizonyos zenéknél torzít a mély hang tehát nem olyan szép szmút hanem puffogós lesz.
De akkor ezek szerint ez ennyit tud. :R

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#116039) denesdr válasza lezso6 (#116037) üzenetére


denesdr
addikt

A Windowsnak úgy tudom, hogy 32 bites (vagy 64?) hangerőszabályzója van, azaz pl egy 16 bites hanganyag esetén marad 16 bit a hangerőszabályzásra (ami kb 96dB hangerőcsökkentést jelent), mielőtt a digitális forrásanyagunk bitveszteséget szenvedne.
De ugye egy 96dB-nél nagyobb mértékben csökkentett hangerő meg már olyan halk, hogy fullra nem fogjuk hallani a bitveszteséget, meg kb semmit sem a hanganyagból. :))

[ Szerkesztve ]

(#116040) Dißnäëß válasza AuraSync (#116038) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez nem mindig triviális kérdés.

Többnyire érdemes egy bármilyen lánc elejét megnyomni, névleges maxokra állítani, és végfok oldalon hangerőszabályozni, így a zajra kritikusabb alacsony jelszintű szakaszok a létező legmagasabb jel-zaj-arány mellett mennek, végül pedig hangerőszabályzunk a végfok közelében.

Ettől eltér viszont azonnal sok integrált kütyü, vagy olyan extrém alacsony zajú végfokok (pl. Hypex-ek), ahol simán lehet előfokon hangerőt szabályozni, mert nem igazán releváns, hogy hol "halkítunk"-hangosítunk már, mert így is, meg amúgy is, észlelésünket meghaladja az eszköz tudása. Említett Hypex-eknél pl. a végfok oldal nonstop maximumon van és az előfoki oldalon szabályozzuk az össz. hangerőt (vagy egyenesen a forrásnál, ha analóggal etetjük), mert annyira pici a végfok oldal saját analóg zaja, hogy

Ilyen klasszikusabbnak mondható felállásban, mint Nálad is, törekedni érdemes arra, amit először írtam, hogy a forrás oldal hangereje (kimeneti jelszintje) a lehető legmagasabb (adott esetben maximumon) legyen, egy feltétellel: ha nem vezérli ez túl a fogadó oldal bemeneti fokozatát. Mert ha igen, attól is puffoghat, nem csak attól, hogy ez még bírja, de a kimeneti oldal fogy el áramban mondjuk, a túl nagy bemenet hatására.

Digitális hangerőcsökkenéssel bitveszteség van, ami dinamikavesztéssel jár, de ez nem gond, hiszen egy potis, analóg módon megoldott hangerőcsökkentés is dinamikavesztéssel jár. Legegyszerűbb példa: van egy random akármilyen hangszórópárod, legyen mondjuk valami Monitor Audio akármi, 88 dB érzékenységgel, és van hozzá egy 10W-os erősítőd. Ott sok dinamika nem lesz, mégis lehet ez ettől még nagyon élvezetes kombó. És ott sincs dinamika különösebben, amikor szobahangerőn hallgatózunk bármilyen cuccon is, hiába 400W képesség, ha Te épp sima kellemes szobahangerőn hajtod, sok dinamika ott nincs, talán úgy nem tudom, 6-8 bitnyi ha összejön. Egyszerűen akkor, amikor már megfelelő jel/zaj arányú DAC-al és végfokokkal a 16 bites CD-vel is elérhető az, hogy a lepkefing és a fájdalmasan extrémhangos egyaránt leképezve legyen egy szobában, nos, nem aggódnék azon, hogy hol halkítok, digitálisan és bitvesztek, vagy analógban és azáltal vesztek, mert a rendelkezésre álló bitek töredékére van mindössze szükségem egy jó élményhez.

(Ne legyen senkinek illúziója azt illetően, hogy egy szobában/nappaliban ő képes a fülével egy 24 bitet annak teljes terjedelmében befogni-kihasználni és erre ténylegesen szüksége van, ez számháború).

Nálam otthon a DAC mód vált be, full erőre állított kimenet megy az erősítőbe, Linux, Windows, minden maxon, és a fejhallgató erősítőn szabályzok. Volt régen egy normálisabbnak mondható (persze kategóriáján belül) Logitech 2.1-em, ott is ez vált be, saját potijával szabályoztam. (Ez a bemenetét csillapította).

PS Audio 1-2 cuccában alkalmazta a gain cell megoldást, amikor az aktív eszköz (cső, tranzisztor) erősítését csökkentették-növelték a hengerő potival, elvetemült dolog, de van itt minden ma már és azzal is el lehet adni valamit, ha nagyon izzadtságszagú megoldás, holott a hagyományos hozzáállás és kivitelezés is szuper eredményt hoz.

amit kibontás óta nem állítottam semerre
Szerintem eljött az idő, hogy ezen változtass és ha a gyártó rátett egy eszközére egy szabályzót, azt használd. ;)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#116041) lezso6 válasza AuraSync (#116038) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha maxra húzott win hangerővel torzít, akkor valami szoftveres hangfeldolgozás van nálad, pl EQ. Esetleg a hangkártyád kimenete túl erőst jelt ad a hangfalnak, azaz túlvezérlés van, habár ennek nem kéne előfordulnia csak akkor, ha pl fejhallgató kimenetre kötöd. De az Edifier R2850DB-nek van digitális bemenete, amit nem lehet túlvezérelni, remélem azt használod.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#116042) lezso6 válasza denesdr (#116039) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ebből a szempontból hiába van a Windowsnak 32/64 bites belső feldolgozása, ha a kimenet csak 24 bit.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#116043) denesdr válasza lezso6 (#116042) üzenetére


denesdr
addikt

Nem hiába van, mert a digitális hanganyagot először is 32 biten (vagy 64, de akkor mégtöbb bitünk marad a szabályzásra) ábrázolja magának a Windows, majd ebből jön le a kívánt hangerőcsökkentés általi veszteség. Tehát egy natív 24 bites hanganyag esetén marad 8 bitünk (64 bites szabályzás esetén 40 bitünk), mielőtt az eredeti bitmélység csökkenne. Aztán a kimeneti bitmélység meg az lesz ami épp be van állítva, ha 0-ra lehúzzuk a Win hangerőt, akkor is 24 bit lesz, ha azt állítottuk be.

[ Szerkesztve ]

(#116044) AuraSync válasza lezso6 (#116041) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Hát izé nem azt használom mert jack-en sokkal szebbnek hallom a hangot úgy hogy mindennemű kiemelést letiltottam a hangkártya szoftverében és a windózban is.
Az optikai kábelen küldött hang nekem valahogy olyan lapos volt vagy nem is tudom hogyan fogalmazzam olyan élettelen volt és a sztereó sem volt annyira "széles" mint jack dugóval.
Optikával próbáltam először amúgy aztán miután jack-re átkötöttem megnyílt hangfal hangja. :Y

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#116045) lezso6 válasza denesdr (#116043) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mint írtam, ebben az esetben nem lesz értelme, nyilván feldolgozásnál van.

A kimeneti bitmélység hogy lenne 24 bit, ha szoftveresen leveszed a hangerőt? Én úgy tudom, hogy a Windows hangerőszabályzó csupán szoftveres, s nem a DAC / hangkártya analóg hangerőszabályzását használja.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#116046) lezso6 válasza AuraSync (#116044) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pedig azok a hangfalak pont úgy szólnak a legjobban, ha digitális használod, mert DSP-s erősítő van bennük, szóval ha optikán használod, akkor megspórolsz vele egy DAC-ADC konverziót.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#116047) denesdr válasza lezso6 (#116045) üzenetére


denesdr
addikt

Úgy, hogy a 0 kimeneti szintet (azaz a hang szempontjából a csendet) fogja 24 biten ábrázolni, ha arra lett állítva a kimenet.
Igen, a Win hangerőszabályzó szoftveres, épp ez előbbiekben vázoltam a működési elvét.

(#116048) AuraSync válasza lezso6 (#116046) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Oké akkor megpróbálom úgy is, azóta csak járódtak annyit a hangszórók hogy jobban szóljon. :D

A hangkártyám amúgy ilyen: 24-bit / 192kHz audio output

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#116049) VoidXs válasza Dißnäëß (#116029) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Simán, részegen is. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#116050) lezso6 válasza AuraSync (#116048) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az fontos, hogy ha optikán használod, akkor legyen max 48 kHz a mintavételezés. Legalábbis a kistesó R2750DB például bugos, aminek lényege, hogy optikai bemenetről 96 kHz-en mégis szól, pedig nem kéne, s egy hangerőszabályzás után megváltozik a karaktere, kb mintha kikapcsolna benne a gyári DSP. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.