Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Ijk válasza Alex91 (#5000) üzenetére


Ijk
nagyúr

:K

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5002) bpityusz


bpityusz
csendes tag

Elképzelhető, hogy az egyik recseg erőteljesebben, mivel sztereo potméter van benne. Azaz két mono egy közös tengelyen. A kontakt spray szerintem átmeneti, mivel ha befújod fellazítja koszt, de utána, ha nincs letakarítva ismét megszilárdul.(szennyeződéstől is függ) Hosszú távon szerintem szét kellene szedni, és rendesen kitakarítani (macerás, hosszadalmas), vagy kicserélni. de próbáld meg befújni, aztán párszor áttekerni, míg friss rajta folyadék

(#5003) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Beteg dolog ez a hifi.
Alig lett kész a sajátom, és bár harmadát sem tudom kihasználni, hála annak, hogy szar a hangszigetelés a társasházban, máris a gyenge láncszemet keresem.

Nah, majd nyáron kiveszem Apámhoz, ott meghajtom. Csak ne kéne kábelezni.

(#5004) #56474624 válasza (Kolombusz) (#5003) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én sem használom ki, felénél tovább elég ritkán kell tekernem a hangerőt, csak ha valami nagyon halk felvétel megy. Bár egyébként sem a hangerő miatt vettem, meg ha idő előtt megsüketülök, akkor nekem már jöhet akármilyen hifi cucc, úgysem fog meghatni. :DDD

(#5005) Tristis


Tristis
őstag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy milyen szinttől hallatszik át a zene minősége egy lejátszón?

Konkretizálva egy Genius home theatre 5.1 (klasszikus darab) egy Sound Blaster audigyvel már érződik a váltás egy mp3 és egy lossles zene között? Vagy tényleg úgy kb. mi kell ahhoz, hogy érződjön a változás egy klasszikus 128kb/seces zene és a komolyabb dolgok között. Egyáltalán mi tudja megjeleníteni szépen a lossles előnyeit?

Válaszokat előre is köszönöm!

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#5006) #56474624 válasza Tristis (#5005) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem 128-as mp3 és losless között nem nehéz érzékelni a különbséget, tökmindegy min. A "gondok" ezügyben úgy 192-től kezdődnek, de azt meg nem igazán próbálgattam.
De annyit elmondhatok, hogy van itthon néhány régebbről, nem tudom milyen mp3-ból kiírt Audio CD-m, amit betettem, és nem dobtam ki kapásból, egyszerűen örültem a zenének, hogy egyáltalán van, és kész. Nem haltam bele. :D

(#5007) dabadab válasza Tristis (#5005) üzenetére


dabadab
titán

Az mp3 artifactek eszrevetelehez nem kell semmi kulonosebb cucc, csak gyakorlat.
Az artifactek jelenlete meg a rendszer hanghusege tok mas dolgok, kulonosebben egyik sem befolyasolja a masikat.

DRM is theft

(#5008) Tristis válasza dabadab (#5007) üzenetére


Tristis
őstag

magyarul lehetne?:D

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#5009) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Tudnátok nekem DAC + AMPot javasolni egy
AKG K701 fejhallgatohoz?
A zenét mindig számítógép szolgáltatná.

A régi (megörökölt + neve nincs) fejhallgato erösítőm eccerüen sansztalan, probáltam kölcsön EMU 0202 DAC al is ami elvileg preamp is de az tényeg totál esélytelen.... láthatóan büdös nehéz meghajtani ezt a fejest.

ami fontos még, hogy olyan DACot szeretnék ami majd jelet ad a jövőbeli majd vmikori új sztereo rendszeremnek is, valamint csak nagyon indokolt esetben szeretnék a DAC+AMP kombóra 100.000Ft nél többet elkölteni. (De ahogy nézem ennél érezhetően kevesebből nem is lehet normálisan meghajtani a K701et.)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5010) DDL válasza kem (#4976) üzenetére


DDL
őstag

Na ja profi... Az milyen, pl. melyik....?

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#5011) frankie! válasza #56474624 (#5006) üzenetére


frankie!
őstag

Sőt, ha mp3-as lemezt is tudna vinni a lejátszód, talán még jobban is szólna így kiírva mint az Audio CD.

[ Szerkesztve ]

(#5012) dabadab válasza Tristis (#5008) üzenetére


dabadab
titán

Persze :)
Szoval egy 128 kbps-es mp3 eseten is hallani fogod a kulonbseget a gagyi meg a nem olyan gagyi hangfal kozott, meg gagyi hangfalon is majdnem ugyanugyl eszre lehet venni az mp3 hibait, mint nem annyira gagyin.

DRM is theft

(#5013) #56474624 válasza frankie! (#5011) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ezt hogy érted?
Egyébként az simán elképzelhető, hogy egy-egy rossz fényvisszaverő képességű, eredeti Audio CD-nél még egy normálisan begrabbelt, kódolt mp3 is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#5014) frankie! válasza #56474624 (#5013) üzenetére


frankie!
őstag

Én azt tapasztaltam (DVD játszón), hogy pl. egy jól grabbelt, Lame-el tömörített és DVD-re kiírt zene jobban szól, mint zenei CD formátumban (még akkor is, ha eredeti a CD).
Ez az adatcsatorna jobb kihasználása miatt lehet, kisebb bitrátát kell beolvasni, a hibajavító rendszernek kevesebb dolga akad. Meg amiatt is lehet, hogy egy DVD lejátszó DVD lejátszásra van inkább optimalizálva. Ennél jobban csak akkor szól, ha MLP-be tömörített DVD-Audioként írom ki (~700 kb/s lehet). Építő gondolatokat szívesen veszek!

(#5015) DBob válasza frankie! (#5014) üzenetére


DBob
őstag

Nem tudom mennyire építő, de gondolat:
Nem valószínű hogy jobban szól, csak te jobbnak hallod. Vagy amiatt mert így kényelmesebb, mint 20-30 lemezt váltogatni, így tudat alatt jobbnak hallod. Vagy amiatt mert a dvd lejátszó közel sem lineáris átvitellel rendelkezik, és loudness jelleggel kiemelget, ami megint csak tetszik neked. Meg még ezer más oka lehet hogy jobbnak hallod az mp3at mint az audió cd-t.

(#5016) Tristis válasza dabadab (#5012) üzenetére


Tristis
őstag

Én most hallgattam itthon a genius home theatre 5.1-en (nem hifi cucc meg ócsó, ezért is offnak szánom a hsz-t) a zenéket lossles-ben és 192kbps-ben is, és meg kell valljam, csak akkor éreztem a különbséget (Queen), hogyha odafigyeltem igazán.
Arra jutottam, hogy számomra elég is lesz a 192kbps minőség.

Viszont azt szeretném megkérdezni, hogy szerinted egy jobb minőségű zene lehetséges, hogy kevésbé "fárasztja" az ember fülét, mint a sima?
Nem tudom, hogy mennyire érthető a kérdésem. Én konkrétan arra gondolok, hogy utcán sétálgatok a kedvenc leendő sennheiser cx 500-asommal és jobb minőségben hallgatok mondjuk 2-3 óra zenét vonaton, buszon, utcán mindenhol. Ez valahol természetesen élményt ad, azért is hallgatom, de ugyanakkor egy idő után a fül "elfáradhat". Valószínűleg nem ebbe a topicba tartozik a kérdés, de remélem érthető volt. :U

ui.: Azért egy-két kedvencet megszereztem losslesben, biztos ami biztos.....

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#5017) #56474624 válasza frankie! (#5014) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ehhez csak annyit (nem feltétlen érdemben, de mindegy :) ), hogy azért én nem egy esetben hallottam olyat, hogy valami (jobb) DVD-lejátszót használnak futóműnek, és arra kötik a külső DAC-ot. Szóval azok például annyira rosszul nem olvashatják az Audio CD-t, talán valami más lehet az oka az általad hallott differenciának.
Én nem nagyon próbálgattam a dolgot, elég bajom van nekem az öreg CD-lejátszómmal. :DDD

(#5018) rii


rii
nagyúr

hello

havercsajnak kellene hificucc.
erőstő
meg hangfal
netán cd-player is

tudnátok lécci ajánlani valamit?

csak az újat szeretne :-/
és mivel most költözött, ezért szűre van szabva a lehetőség.

gondolom 20-20-20.000 esetén is még használtak közt érdemes csak nézelődni, nem?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5019) #56474624 válasza rii (#5018) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az igazság az, hogy máshol gyakorlatilag nem is tud, csak használtak között. :U

(#5020) frankie! válasza DBob (#5015) üzenetére


frankie!
őstag

Még annyit hozzá, ami alátámasztja a tapasztalatomat, hogy a DVD hibajavító rendszere kb 10x hatékonyabb a Cd-nél, tehát a helyzeti előnye ilyen szempontból vitathatatlan.

(#5021) Degeczi válasza frankie! (#5020) üzenetére


Degeczi
nagyúr

szerintem nem igazán támasztja alá, hiszen MP3 lejátszásnál már nem tényező a hibajavítás jellege: garantáltan azt a file-t kapod vissza, amit kiírtál, egyetlen bitnyi hiba sem megengedett - mindegy, h épp CD-ről vagy DVD-ről olvassa a file-t

audió CD-nél már valóban szerepe lehet a hibajavításnak, de ahhoz képest az adat-CD is sokkal-sokkal biztonságosabb

(#5022) DDL válasza frankie! (#5014) üzenetére


DDL
őstag

Nem sok olyan DVD lejátszó van amelyik használható minőségű cdjátszó is egyben. Tehát a tapasztalatodban semmi rendkívüli nincs...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#5023) #56474624


#56474624
törölt tag

Ahogy elnéztem, nem nagyon árulnak már az Ortofon F15-ös sorozatához eredeti tűket. Volna valami egységes Ortofon F/FF 15 néven árult (kb. 3-4 régi típust "helyettesítenek" ezzel), ami állítólag nem utángyártott. :U
De mindegy is, inkább új hangszedő beszerzése mellett döntöttem, csak még nem tudom, hogy Audio Technika AT440, vagy Denon DL-160-as legyen-e. Egy eleve elég világos hangképű rendszerbe melyik passzolna jobban, ha valami zenei végeredményre vágyom?

(#5024) Dare2Live válasza Degeczi (#5021) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

audio cdn a hibák kvázi megszokottak tessék csak ránézni a Red Bookra... :(
Adat CD/DVD az más tészta ott 1bit hibánál "megáll" a világ.

Ezért is tartom idejétmult/korszerütlennek az audioCDt szemben egy HDDn álló WAV (vagy vmilyen losslessel) szemben.

komoly füleshez(akg k701) nem tudsz ajánlani fejhallgató erősítőt? :) Senki se tud?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5025) Róth válasza Dare2Live (#5024) üzenetére


Róth
aktív tag

Heed Audio vagy esetleg külső hangkaresz, pölö emu, és akkor DAC-olni is tudsz egyben.

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#5026) Róth válasza NoName?! (#4958) üzenetére


Róth
aktív tag

"Vettem egy emu 1212m hangkarit. Az lenne a kérdésem létezik e olyan kábel amivel közvetlenül összetudnám kötni az erősítő analóg bemenetével"

Elvileg létezik, csak a gyakorlatban nem. Én vettem a kácsánál egy minőségi kábelt (Audioquest), és forrasztattam rá aranyozott furutech jack-dugót. Mint a gyári.

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#5027) DDL válasza #56474624 (#5023) üzenetére


DDL
őstag

Milyen LP játszóba lesz (kar, futómű...)?

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#5028) #56474624 válasza DDL (#5027) üzenetére


#56474624
törölt tag

Thorens 145 MKII, a hangkar TP 16 MKII-es.

(#5029) #56474624


#56474624
törölt tag

Egyébként BÚÉK minden hifistának!

(#5030) frankie!


frankie!
őstag

A DVD-audionál adat alapú kiolvasás van, vagy ennél is megengedettek a "bithibák" az Audio CD-hez hasonlóan ?

(#5031) fero02


fero02
veterán

(#5032) rii


rii
nagyúr

e topik nyitásakor kemény fejmosást kaptam.

szeretném bejenteni, jó úton haladok
szert tettem egy Mission Cyrus ONE-ra :)

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5033) mcs válasza fero02 (#5031) üzenetére


mcs
veterán

UPpot a remek lemezjátszónak! :C
Nekünk is ilyen van lent a nappaliban, és hamarosan a 27. életévében jár. :R
Kb. fél éve lett cserélve a hangszedője ugyanolyan gyári Taya-ra, és így nagyon döfi.
Persze, lehet hozzá mérföldekkel jobb hangszedőt is venni, de a gyári is bőven megfelel otthoni használatra.

[ Szerkesztve ]

(#5034) Róth válasza rii (#5032) üzenetére


Róth
aktív tag

"szert tettem egy Mission Cyrus ONE-ra"

Melyiket vetted meg, a 39 vagy az 55 ezer ft-osat? Én is szemezgettem velük.

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#5035) DDL válasza #56474624 (#5028) üzenetére


DDL
őstag

Ebbe nem lesz jó a DL110, DL160 a kar miatt. Mennyi manit szánsz a dologra?

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#5036) pike70


pike70
csendes tag

Hello!
Van egy TEAC BX-550 -es HIFI erősítőm.
Nincs semmi leírás hozzá, még a netem sem. Érdemes hozzá valamilyen jó hangfalat venni, vagy ne foglalkozzak vele?

(#5037) #56474624 válasza DDL (#5035) üzenetére


#56474624
törölt tag

Max. 30 ezret.

(#5038) DDL válasza #56474624 (#5037) üzenetére


DDL
őstag

Elég soványka...

Ha ragaszkodsz az újhoz akkor Ortofon 520MKII, 530MKII. Vagy a Super OM20, 30. Esetleg az új 2M Blue. Bár ez utóbbival nekem elég vegyesek a tapasztalataim. Az MC-ket felejtsd el. Nem való a karba.

Használtban már lényegesen nagyobb a választék... Egy jó Grado lenne a legjobb...

Üdv: DDL

[ Szerkesztve ]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#5039) #56474624 válasza DDL (#5038) üzenetére


#56474624
törölt tag

Persze, soványka, nade egy ilyen karba mégis mennyiért vegyek?
Tudom, hogy az a gyenge pont, viszont ha most abból is vennék valami jobbat, akkor az már kicsit többe fájna összesen.
Egyébként meg lennék elégedve a mostani produkcióval is, ha a belső barázdáknál is hozná a szintet, legalábbis nem torzítana (persze nem minden lemeznél torzít, de tudom, hogy lehetne ennél jóval jobb is). Igazából ez a nagy bajom.

Az Audio Technika AT440 ebből a szempontból nem lenne rossz mások tapasztalatai alapján, csak félek, hogy akkor végeredményében túl szélsőséges irányba tolódna el a hangkép.

Új kar amúgy mennyibe kerülne (akár használtan is), amibe már nyugodtan rakhatok Denon DL-160-at? Csak mert ha nem sokkal többe lennék úgy, akkor lehet meggondolom a dolgot.

(#5040) rii válasza Róth (#5034) üzenetére


rii
nagyúr

a 39-est (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5041) DDL válasza #56474624 (#5039) üzenetére


DDL
őstag

Minden lemezen torzítani fognak a belső barázdák... Vagy a külsők... Attól függően hogyan állítod be a hangkar-hangszedő rendszert. Vagy ha akkora a torzítás akkor rossz a lemez. Nem olyan ritka ám ez sem.

Nekem az AT440 nem igazán jó kompromisszum. Ezért nem ajánlottam.

REGA RB300 kar. De ezt 50-60 alatt nem nagyon kapod meg használtan sem...

Üdv: DDL

[ Szerkesztve ]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#5042) #56474624 válasza DDL (#5041) üzenetére


#56474624
törölt tag

Úgy gondolom, hogy egy jobb hangszedőnél kisebb lesz ez a torzítás. Ez is a cél. Eleve ha elliptikus tű lenne a hangszedőben, már jobban állhatnék ezügyben... Az enyém félgömbhegyű sajnos.

Hangkarcserével meg úgy látom, összességében 70-80 alatt nem úszom meg. Csak azt nem értem, hogy a tök alap (50-60 ezer Ft-os) Pro-Ject gépekbe hogy a fenébe teszik bele az MC-t? Vagy az olyan is? :U

[ Szerkesztve ]

(#5043) DDL válasza #56474624 (#5042) üzenetére


DDL
őstag

Ne fűzz sok reményt a tű alakjához....

Azért a ProJect 6 vagy 9 pláne a 9C nem TP15. Bár MC-t én csak a 9-be vagy a 9C-be tennék...

Természetesen bele lehet tenni az MC-t is a TP15-be. De az MC magasabb költségei nem hozzák meg a kívánt eredményt. Sőt...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#5044) #56474624 válasza DDL (#5043) üzenetére


#56474624
törölt tag

Értem. Mintha pár hónapja aliscában is hasonlót mondtak volna a tp 16 mk II-es karral kapcsolatban. :O

Csak egyvalamit nem értek. A belső barázdák torzítását nem lehet sehogy csökkenteni?
Szóval jön ott egy nagy dinamikájú rész, és legyen akármilyen jó hangkar-hangszedő+futómű rendszer, hallható és kissé illúzióromboló hatású torzítással fog megszólalni?

(#5045) #56474624 válasza #56474624 (#5044) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ehhez még annyit, érdekelne, hogyan tudom a hangkart+hangszedőt úgy beállítani, hogy ne a belső barázdáknál torzítson, hanem mondjuk a külsőknél.

(#5046) frankie! válasza #56474624 (#5045) üzenetére


frankie!
őstag

Érdekelne engem is, remek kérdés. :K Elvileg a vízszintes szöghibával van kapcsolatban, amit sablonnal szokás beállítani.

(#5047) #56474624 válasza frankie! (#5046) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nah igen, ezt én is sejtem, próbálgattam is most. De ahogy néztem, akármerre állítom a hangszedőt a hangkarban, a külső barázdák sokkal kevésbé érzékenyek rá, mint a belsők. Bár őszintén szólva a belsőkön sem tapasztaltam sok változást. Múltkor shtml hozott egy ábrát ide, hogy azért sem lehet elvileg sem úgy visszaadni a belső barázdáról ugyanazt a mondjuk 15 kHz-es hangot, mert az kívül kb. 30 kHz-nek felel meg. Nyilván mert belül "össze van zsugorítva" ugyanaz a hang. Aztán most utánagondoltam, hogy de viszont kisebb ott a kerületi sebesség, és a tű rezgése 15 kHz-nél kívül-belül (akárhol) 15 000 másodpercenként ideális esetben. Ezek után most nem látom a fizikai okait a belső barázdák rosszabb minőségének. Nyilván valami elméleti tudás hiányzik részemről ezügyben, vagy valamiről megfeledkeztem csak, így nem látom. A gyakorlatban a nagyobb kerületi sebesség (pl. szalagoknál) jobb minőséget szokott eredményezni, de hogy miért is, arra most már kiváncsi lennék. :)

(#5048) frankie! válasza #56474624 (#5047) üzenetére


frankie!
őstag

Szerintem a probléma oka nem a pályasebességben keresendő, hanem hogy a tűszár csak egyetlen pontban (barázdában) lehet párhuzamos a barázda érintőjével. Gondolom a sablonokat úgy szokták megcsinálni, hogy ez a pont valahol a lemez középső területén legyen. Ezért teljesen ezt a problémát csak tangenciális karral lehet megoldani, de ott meg más problémák adódnak. De sok más oka is lehet a torításnak, (pl. megváltozott súrlódási erők, stb.), mert végül is a lemezjátszó egy bonyolult lengőrendszer. Ha lesz időm majd keresek neked irományokat a témában.

[ Szerkesztve ]

(#5049) #56474624 válasza frankie! (#5048) üzenetére


#56474624
törölt tag

Tudtommal hajlított karnál (nyilván ha a hangszedő csak el van fordítva a hangkarban, az is hajlított karnak számít) két olyan hely is van, ahol a szöghiba nulla. (Legalábbis Degrell-féle könyvből egy olyan ábra rémlik.)
Illetve a szöghiba csökkentésénél a túlnyúlásnak is nagy szerepe van, mivel már kis, pár centis túlnyúlással is olyan, mintha egy túlnyúlás nélküli, jóval hosszabb (méteres azt hiszem) kar lenne. A végtelen hosszú egyenes kar lenne az ideális. :)
De én most nem is a szöghibát emelném ki külön csak, hanem hogy ugyanaz a mértékű szöghiba miért érinti érzékenyebben a belső barázdákat. És ez a kisebb kerületi sebességre vezethető vissza szerintem, ez biztosan nem megkerülhető dolog itt. :)

(#5050) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Hello!

Szerintetek ha jobb hangminőséget akarok elérni, hogy járok jobban?

- ha az ASUS XONAR DX hangártyámat 3 db RCA-val analóg módon kötöm össze Yamaha RX-V540RDS erősítőmmel
- vagy ha optikaival csatlakoztatom őket?

Filmnézésre és zenehallgatásra használom.

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.